ALGEMEEN NIEUWS- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. NV>] MAANDAG 20 OCTOBER 1930 No. 8594, 70e Jaargang BIHNENLAND. fktjilleton, Vampier-Vleugel ■- m A/eem NNybenf/ door SAX ROHMER. C -H. DRAlSfnAvAisVALKEMBURG'Si* ••iLEVERTR - -LEEUWARDEN HP ABONNEMENTSFRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen ft. per post 1,80 per 3 maanden - Br) voor udtbetaling fr. per post 6,60 per jaar - Voor BelgiS en Amerika 2,25, overige Ian den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen b(J voorultbetallng. PitgeefBter: Firma P. J. VAN DE 8ANDE. GIRO 38150 TEUEFOON No. 25. ADVERTENTIBN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer f 0,30. Grootere letters en cliches wor den naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bfl regelabonnement te gen vermlnderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrtjgbaar Is. Inzending van advertentlen llefst 66n dag voor de ultgav*. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVONB. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. De behandeling van de wijziging der Zuider- zeesteunwet wordt voortgezet. Vrijdagmorgen had de regeering een nieuwe (derde) nota van wijzigingen ingediend. Minister Reijmer licht deze wijzigingen toe. Spreker stelt er prijs op, dat deze wet het Staatsblad zal bereiken door samenwerking van regeering en Kamer. Het stelsel van de Zuiderzee-steunwet blijft geihandhaafd. De heer Duys (s.-d.) meent, dat het stelsel hierdoor wel degelijk verandert, doch wenscht te weten, hoe de Minister zidh de regaling denkt De heer Heemskerk (a.-r.) acht den vrede geteekend, als de Minister verklaart, dat s chad eve rgo&ding gegeven zal worden, onaf- hankelijk van hulp bij bedrijfsveranderingen of liquidatie. De heer Oud (v.-d.) meent, dat de hoofd- trekken van de regeling niet in een bestuurs- maatregel, maar in deze wet noodig moeten worden opgenomen. Ten aanzien van een rechrtrpatige overheids- daad (hehoudens onteigening) is spreker het eens met de regeewng, dat slechts ip bijzon- dere gevalien een vergoedsng verleend moet worden. De hedr De Visser (comm. I acht metg vef- anderd en -beschuldigt de sociaal-iJemocr^en van opiportunisaKe. De heer Schokking (c.-h.) vat de mededee- ling van de regeering zoo op, dat de alge- meene opzet geihandhaafd wordt, dooh dat daarin 'n nieuw element komt, n.l. de waarde- vermindering, dat zelfstandig zal worden toe- zien. De Minister verklaart, dat hrj op de vraag, of het de bedoeling is, om, afgescheiden van de poging anderen arbeid te krijgen en afge- zien van liquddatie-moeilijkheden, imperatief een tegemoetkoming iwegens waarde-vermin- dering te geven, catagorisch ja kan antwoor- den. (Beiweging.) Na deze verklaring trekt de heer Duymaer van Twist namens de commissie van rappor teurs de ingediende (gewijzigde) amendemen- ten in. Ook de heer Duys trekt zrjn amen- dementen in. Artikel IHa (ailgemeene bestuursmaatregel) wordt aanigenomen met 91 tegen 2 stemmen. Een amendement-Duys tot regeling van terugbetaling der credieten (rentevoet van maximaal 4 pCt. en 30 annuiteiten) wordt ver- worpen met 64 tegen 28 stemmen. De eindstemming zal Dinsdagmiddag plaats hehben. Aan de orde komt het vlootontwerp, zijnde het wetsontwerp tot verhooging van hoofd- stuk VIII der rijiksbegrooting voor 1930 (kosten van een kruiser en van een flotllle- v?i3,rtui§[) Besloten wordt den reglementairen spreek- tijd te verlboogen tot 114 uur. Een voorstel-De Visser (comm.) om den spreektijd ongelimdteerd te doen zijn, wordt niet voldoende ondeirsteund. De heer Brautigam (s.-d.) verklaart, dat dit wetsontwerp door het Nederlandsche volk is ontvangen met verontwaardiging en ont- steltenis. DE LENGTE VAN PARLEMENTAIRE REDE VOERIN GEN. De 20ste Jaargang van ,,Parlement en Kiezer" bevat een lengte-overzicht van de redevoeringen, in de beide Kamers door de leden der voomaamste partijen gedurende het afgeloopen zittingjaar gehouden. Daaruit blijkt, dat de woorden in de Eerste Kamer gesproken, zich aaneen rijen tot een kolomlengte van 22.943 c.M., welke 956 kolom- men geven. Hiervan komen voor de verschil- lende partijen: leden 6071 c.M. of 253 kolom 11 S.D.A.P. R.K. V.-D. C.-H. A.-R. Lib. 4783 3814 2863 2761 2651 199 159 119 115 110 16 4 7 6 6 Het laatst genoemde cijfer geeft het aantal leden .aan, waardoor de partij in de Kamer vertegenwoordigd is. Gemiddeld maakt dat ongeveer uitt iper lid bij de S.D.A.P. 23 kolom; R.K. 12% kolom; V.-D. 40 kolom; C.-H. 17 kolom; A.-R. 19 kolowx Lib. 18 kolom. De S.D.A.P. is dus in de spraakzaamheid verreweg kampioen als partij en laat de andere fracties verre achter zidh. Per lid winnen echter de Vrijz.-Dem. den titel ruim- sohoots. J3aam we nu de welsprekendheid in de Tiweede Kamer na. In totaal werden hier 74.066 c.M. of 3086 »kolommen aan speeches afgestoken verdeeld als volgt: leden: 18384 c.M. of 766 kolom 24 11656 9315 8652 8546 7990 3695 2480 1603 486 388 360% 356 333 154 103 67 41% 20 11 30 11 8 7 12 S.D.A.P. R.-K. Lib. V.-D. A.-R. C. P. (W.) C.P. (d.V.) S. G. H. G. 999 M. P. 477 P. B. 269 Gerekend per lid, dat de partijen in de Kamer tellen, geeft dit 'n gemiddelde voor de: S.D.A.P. 32 kolom; R.-K. 16,2 kolom; C.-H. 35 kolom; Lib. 45,5 kolom; Vrijz.-Dem. 51 kolom; A.-R. 28 kolom. Het individueel record komt natiuurlijk aan den heer Wijnkoop met 154 kolom voor zrjln mond alleen. S.D.A.P. BESTUURDERSBONDEN. In de te Middelburg gehouden ge- combineerde besturenvergadering van het 1 Partiijgeiwest Zeeland der S.D.A.P. en de Fede rate Zeeland van Bestuurdersbonden werd naar Het Volk meldt de Provinciale Raad ge vormid. Als uitvoerend lichaam werden de beide dagelrjksdhe besturen aangewezen aan- gevuLd met een vertegeniwoordiger van de Statenfractie, die nog moet worden aange wezen. Tot voorzitter werd met algemeene stem- men de heer L. Onderdijk benoemd, terwip het secretariaat zal worden waargenomen door den heer A. Rorije te Vlissingen. De rekeningen van de gewestelijke meeting te Ter Neuzen en de National e Demonstratie te Rotterdam werden vastgesteld. Besprekingen werden gevoerd over de op- riohting van bureaux voor Arbeidsredht te Ter Neuzen, Axel, Goes en Zierikzee, waar- aan ook de partij desgewenscht moreelen en zoo noodig financieelem steun zal verleenen. 70) Vervolg.) Zoo kwam het, dat ik een kwartier later, met Val Beverley naast me, langs het pad tusschen de weilanden voort- wandelde. Nu we het terrein met zijn neerdrukkende associaties achter ons hadden, leek het of dnze stemming opeens veel lichter en vroolijker werd. De leeu- weriken hadden nog nooit zoo jubelend, zoo uitbundig gezongen. Maar zelfs op die oogenblikken van lichamelijk en aees- telijk welbehagen, was ik niet onverdeeld gelukkig door de gedachte aan de tra- gische vrouw, die we achtergelaten had- cien en het arme, jonge ding, dat we gingen bezoeken. Mijn gevoelens waren dus wel gemengd en allicht komt het daardoor, dat ik me van ons gesprek op onze wandeling, practisch gesproken, niets herinner. We werden ontvangen door een aller- liefste oude dame, die zich als Mrs. Powiss aan ons voorstelde, en ons tege- lijkertijd vertelde, dat ze pas een uur terug was. „Uit Londen begrijpt u! Ik kreeg vanmorgen een telegram of ik dadelijk terug wou komen Ze liet ons binnen in een klein, eigen- aardig gemeubeld vertrek, dat door zijn netheid en gezelligheid een eigenaardig contrast vormde met de slordige, romme- lige studeerkamer van den heer des hui- zes. Na een minuut of vijf kwam Mrs. Camber binnen, een pathetisch figuurtje "3 V Ingez. Med. Ten slotte maakte de candddaatste 11 ing voor de verkiezing van Provinciale Statenleden, waartoe ook de Statenfractie was uitgenoo- digd, een emstig punt van bespreking uit. Een en ander zal in de maand November te houden jaarvergaderingen van *beide instanties nog nader worden behandeld. I Verder werden nog enkele interne aangelegenheden besproken. HUISN UMMERING TEN PLATTE LANDE. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Lanidfbouw heeft in een omzenidbrief aan de geaneentebesturen medegedeeld, dat bij van het bestuur der Vereenigimg van Raden van Arbeiid vemomen heeft, ,,dat in vele gemeen- ten ten plattelande de nummering der huizen zeer onduidelijk is aangebracht, doordat de munmers te klein zijn, of op zoodanige plaat- sen zijn aangebracht, dat zij van den weg af niet zichbaar zijn. Hierdoor wordt het zoeken naar adressen voor verschillende ambtenaren zeer bemoeifijkt en tijdroovend. Bij dat ibestuur is dgn ook de vraag ge- rezen of het niet mogelrjk is, indien bij gele- genheid van de volkstelling de huisnumme- ring wordt nagegaan en verbeterd, maat- regelen te treffen de zichtbaarheld der num- mers aan de buizen te bevordeTen. Tegen het treffen van de bedoelde maat- regelen zal, in voorkomende gevalien, naar de Minister vertrouwt, geen bezwaar behoeven te bestaan. HET MAALGEBOD. Tn een gecomibineerde vergadering van de hoofdlbesturen van de b[ed. Ver. van Werk- gevers in het Bakkerabedrrjf, den Ned. Bak- kersbond, den R.-K. Bond van Brood-, Koek- en Banketbakkers, den Bond van Chr. Bak- kerspatroons in Nederland en de Nederl. Ver. van Werkgevers in het Israelitische Bakkers- bedrijf is besloten tot instelling van een kleine commissie inzake de piannen der Regeering tot steun van den lanidfbouw. In deze commissie werden benoemd de heeren H. R. Hetzel, voorzitter; L. A. J. Waterreus»en C. J. Ulrich (Ned. Ver. v. Werk gevers in het Bakkersbedrijf), C. D. v. Nop- pen (Ned. Bakkersbond), P. Hendrix (R.-K. Bond) en W. J. v. d. Meer, secretaris, Nassau- plein la, Den Haag. Deze commissie heeft Vrijdag vergaderd in de Commercieele Club te Den Haag en zal Dinsdag a.s. aan een geeombineerde hoofd- besturenvergadering haar conclusies voorleg- gen. Vermoedelijk zal Vrijdag d.a.v. een be spreking plaats hebben van de Nederlandsche Bakkerij met de vereenigingen van meelfahri- kanten, meelimporteurs en verdere belangheto- benden. Naar gemeld wordt heeft de in het Jaar beursgebouw te Utrecht gehouden bijeenkomst van vertegenwoordigers der bakkersorganisa- ties, nog niet geleid tot de vaststellimg van een adviies aan den Minister. De vertegen van ranke, bijna feeerieke schoonheid. Tot mijn groote verrassing en niet minder groote blijdschap ontstond van het eerste oogenblik af tusschen de beide vrouwe'n een band van sympathie. Uit diplomatieke overwegingen liet ik ze daarom een poos alleen en ging in de kamer van Cambfer een pijp rooken. Toen ik terugkwam: ..O, Mr. Knox," begroette Val Bever ley me. ,,Mrs. Camber moet u iets ver- tellen, dat u en Mr. Harley, volgens haar, beslist moeten weten." „Iets over Kolonel Menendez vroeg ik belangstellend. Mrs. Camber knikte. „Ja," gaf ze ten antwoord ze sprak tegen mij, maar ze keek Val Beverley aan. alsof ze niet goed durfde en zoo moed wilde opdoen. ,,De waarheid kan Colin niet schaden. Hij heeft niets te verbergen. Zal ik maar beginnen ,,Ja, graag," zei ik. ,,Zal ik dan misschien even weggaan, Mrs. Camber vroeg Val Beverley. Mrs. Camber boog zich in haar stoel voorover en legde haar hand op Vals arm. -Q1 f ,,Neen, asjeblieft niet zei ze. ,,Bli]t hier bij me. 't Is nogal een lang verhaal." ,,Dat hindert niet." gaf ik opgewekt ten antwoord. ,,De tijd, dien we zitten te luis- teren, is goed besteed, als't ons dichter bij de waarheid brengt. „Vindt u dat heusch vroeg ze met haar blauwe oogen dankbaar in de mijne. Daar ben ik blij om, want ik denk er ook zoo over." Ze zweeg een poos en keek met groote door het sterke verwijden van de pupil bijna starre oogen recht voor zich uit. Daarna begon ze te spreken, met een stem, die klonk, alsof ze van ver weg kwam. „Laat ik beginnen te vertellen, zei ze ,,dat ik, voor mijn huwelijk, Isabella de woordigers van het groote bakkersbedrijf heb ben op het voorstel van de heeren Snapper en Goudeket een amendement ingediend, in dien zin, dat in plaats vain een belasting (of ac- crjns) van 25 cent per baaltje meel zal worden gelezen ,,teeltpremie" van 25 cent, uit over- weging dat uit deze benaming duidelijker het crisiskarakter spreekt. De heer Van der Sluys van den Ned. Centr. Bond van verbruiks-. cooperaties was in beginsel tegen steim, maar hij meende dat in het onderhavige geval de bakkerij weinig anders kan doen, dan het voorstel van een acdijms (of teeltpremie) ails een jgioodzakeiijk kwaad" te aanvaarden. Er'is lang en vaak heftig over een en ander gesproken. Voor een maalgebod gevoelde men niet|T maar men was wel bereid den Minister tegemoet te komen. Tot een eensluidend ad- vies ^s men niet gekomen. Morgen zal men in het laarbeursgelbouw verder over deze zaak spreKen. KUNSTMATIG verhoogde kolen- "PRIJZEN EN DE BELANGEN DER GEBRUIKERS. Hel Tweede Kamerlid Bierema iheeft aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld Is het juist, dat ten gevolge van een in Juni 1929 tusschen kolenproducenten gesloten prijsaocoord, waarbij ook de Nederlandsche Staatsmijoen zich aansloten, de kolenprijs ge middeld met ruim /I per ton is gestegen en de Nederlandsche kolenverbruikers dientenge- volge 16 millioen per jaar meer betalen dan zonder die prijsafspraak het geval zou zijn geweest, en indien niet, waarom niet Is het juist, dat onze Staatsmijnen zidh ook thans. weer hij de West-Europeesche prijsrege- lingen zullen aansluiten, ten einde te trachten de kolenprijzen te doen stijgen? Acht de Minister het in het belamg van de Nederlandsche kolenverbruiikers, dat onze Staatsmijnen medewerken door middel van kunstmatig verhoogde kolenprijzen de elders in de mijmndustrie bestaande moeiiijkheden te verlichten, of is de Minister van oordeel, dat de toestand, waarin onze mijnen verkeeren, daartoe dringt? Is de Minister niet van oordeel, dat m tijden van malaise het voor de werkgelegeinheid van het Eillergrootste belang isr dat de productde- kosten zoo laag mogelijk worden gehouden en dat een opdrijven der kolenprfijzen met dat strerven ten eenenmale in strijd is, terwijl ook de gebruikers van huisbrand daarvan dupe worden Indien het in de vorige vraag bedoelde be- vestigend mocht worden beantwoord, wil de Minister dan maatregelen nemen ten einde te voorkomen, dat onze Staatsmijnen aan prijs- afspraken ten nadeele der consumenten deel- nemen HET CONFLICT IN DE TYPOGRAFIE. De rrjksbemiddelaar, Mr. S. de Vries Czn., heeft Vrijtdagmididag de partijen, welke be- trokken zijn bij het dreigend conflict in het typografenbedrijf, opgeroepen voor een con- ferentie oip a.s. Woensdag 22 October m bet stadhuis te Amsterdam en wel de wergevers om 10 uur des ochtends en de werknemers om 11 uur. MARSEILLE WEGENS PEST BESMET VERKLAAKD. De Minister van Arbeid, Handel en Nijver- heiii heeft, overwegende, dat volgens ingeko- men ambtsiberichten gevalien van pest voor komen te Marseille, de havenplaats Marseille besmet vorklaard wegens pest. Valera heette." Ik voelde, dat ik een schok van verba- zing kreeg. ,,Als kleine baby noemde ik mezelf Ysola en toen ik ouder werd is t Ysola gebleven. Mijn vader was opzichter op een van de landgoederen van Senor Don Juan op een betrekkelijk klein eilandje, vlak voor de Cubaansche kust. Mijn moeder" ze hief haar kleine, tengere handen met een veel-zeggend gebaar op ,,was een half-bloed. Weet u, wat dat zeggen wil? En mijn.vader en zij Ze keek Val Beverley smeekend aan. ,,Ik begrijp, wat u zeggen wilt," fluis- terde het jonge meisje met een intens medelijden in haar oogen. ,,Maar dat maakt toch geen verschil niet ,,Vindt u niet vroeg Mrs. Camber met een eigenaardige beweging van haar blonde hoofdje. „Voor u misschien niet, maar waar ik geboren ben, o zoo veel Maar nu verder. Mijn moeder stierf, toen ik nog heel klein was. Ah Tsong was haar bediende. Er zijn veel Chineezen in West-Indie, ziet u En ik kan me nog herinneren, dat hij me naar binnen bradht, om haar nog voor 't laatst te zien. Na- tuurlijk begreep ik er toen niets van. Mijn vader kreeg ernstige oneenigheid met de priesters, omdat ze haar niet in gewijden grond wilden begraven. Ik heb toen den indruk gekregen,"~dat hij daarna niet meer heeft kunnen gelooven. Ik hield heel veel van hem. Hij was heel goed voor me en op dat kleine eiland was ik net een ko- ninginnetje. A1 de negers hielden van me misschien om mijn moeder, die een na- komeling van slaven was, net als zij. Maar daardoor begreep ik niet, hoe moeilijk het nader'hand voor me zou worden. Dat be greep ik pas, toen mijn vader me naar een klooster op Cuba stuurde ,,Ik vond het verschrikkelijk om daar heen te moeten gaan" zoo vervolgde (Ingez. Med.) SNELLERE VERBINDING AMSTERDAM- ROTTERDAM. Naar V.D. vemeemt heeft de directie der Ned. Spoorwegen bepaald, dat de pensonen- trein op het baanvak AmsterdamRotterdam samengesteld uif electrisoh materiaal al of niet gekoppeld met vier aasig personenmate- riaal. dat met een snelheid van 100 K.M. in het uur mag worden vervoerd, mogen rijden met een maximum-snelheid van 100 K.M. per uur. Tot dusver bedroeg de hoogst toegelaten snelheid 95 K.M. per uur. HET VLIEGVELD OP SCHOUWEN. Te Haamstede (Schouwen) heeft de burge- meester, Jhr. L. van Citters, de eerste spade in den grond gestoken voor het op de terreinen van de N.V. Nieuw-Haamstede aan te leggen vliegveld. Met medewerking van de K.L.M. hoopt men niet alleen passagiersvliegtochten daar te doen eindigen en beginnen, maar voor- al ook zal men zorgen voor vervoer van groen- ten en fruit. NA DE VEROORDEELJNG VAN KAPITEIN BORREN. Naar de Haagscbe Crt. uit goede bron ver- neemt, heeft kapitein Borren, die door het r In origin dooren a 25, 45 en 65 cts. JX/ybert vervangt het gorgel- drankje. Wybert beschermt U tegen verkoudheid en infectie Daarom dagelijks Wybert t (Ingez. Med.) mrs. Camber, na een korte pauze. ,,En daar hebben ze me ook alles van mezelf verteld. Toen wist ik, dat ik een uitge- worpene was. Het was" ze hief haar hand op ,,niet mogelijk, om daar te blijven. Ik was pas vijftien, toen ik thuis- kwam, maar toch was ik geen kind meer. In den tijd, dat ik op Cuba geweest was, was ik een vrouw geworden, een onge- lukkige vrouw. Na een poos, toen ik be gon te vergeten, wat ik in t klooster ae- leden had. ging ik me minder ongelukkig voelen. Mijn vader deed alles, wat in zijn vermogen lag, om me gelukkig te maken en iedereen die op de plantage werkte hield van me. Maar ik voelde me een- zaam, heel eenzaam. Ah Tsong begreep dat..." Haar oogen schoten vol tranen. ,,Als mijn vader weg wasEen paar maal per jaar moest hij naar de ver- afgelegen gedeelten van het eiland en dan bleef hij daar overnachten, sliep Ah Tsong op de mat voor mijn deur. Er zijn mgnschen, die zeggen: Chineezen zijn niet te vertrouwen". Maar ik zeg, dat ik behalve mijn vader en mijn man, nog nooit een blanke ontmoet heb, dien ik zou kunnen vertrouwen als ik Ah Tsong ver- ttouw. En nu hebben ze hem van me weg- genomen. De tranen welden over haar oogleden heen. Ze veegde ze ongeduldig af en gijig voort: ,,lk was nog geen twintig en ik zag er uit als veertien,'dat zeiden ze tenminste. toen Senor Menendez naar West-Indie kwam om zijn bezittingen te inspecteeren. Ik had hem nog nooit gezien. Een jaar na mijn geboorte was er een opstand op ons eiland geweest en toen was hij ternauwer- npod ontsnapt. Hij was gehaat en ge- vreesd. De negers noemden hem Duivel Menendez. Geen enkele vrauw was voor hem veilig en vroeger, voor mijn tijd, toen hij nog veel macht had, had hij die macht gebruikt om kwaad te doen. ,,Mijn vader was bang, toen hij bericht kreeg, dat Senor Don Juan zou komen. Hij besloot me weg te sturen, maar voor hij maatregelen daarvoor kon treffen, was Senor Menendez er al. Hij was verge- zeld van een Fransche dame, die ik heel mooi en elegant vond. Dat was Madame de Stamer. Ik spreek nu van een tijd maar vier jaar geleden, maar toen was heur haar nog donker-bruin, bijna zwart. Ze was prachtig gekleed en ze was een uit- stekende amazone. Den eersten keer toen. ik haar zag voelde ik me, zooals ik me in het klooster gevoeld had. Ik kreeg een verlangen om me te verbergen. Zij was zoo'n deftige dame en ik was maar een afstammeling van slaven Ze brak aarzelend af en keek naar om- laag, naar haar kleine, sierlijke voeten. .^Neem me niet kwalijk. dat ik u in de rede val, Mrs. Camber," zei ik, ..maar kunt u me ook zeggen, welke graad van bloedverwantschap tusschen die twee be- s(aat Ze keek met den nai'even glimlach, haar eigen, naar me op. ,,Ja dat kan ik u vertellen. Een neef van Senor Menendez is met de zuster van Madame de Stamer getrouwd geweest. ,,Alle menschen riep ik uit. „Dat is niet bepaald nauw verwant." „Op die manier hadden ze elkaar leeren kennen, in Parijs, geloof ik, en" ze hief haar handen met hetzelfde veelzeg- gende gebaar op ,,en toen is ze mee- gegaan naar West-Indie. Dat zal moeite genoeg gekost hebben, want dat was tijdens den oorlog. Ik geloof, dat ze hem lief had. meer dan haar leven... en mij mij haatte ze van het eerste oogenblik af. Toen Senor Menendez voor het portiek van ons huis afsteeg, zag hij mij." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1