ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. Q Vampier-Vleugel No. 8591 MAAMDAG 13 OCTOBER 1930 70e Jdidrgang BUITEHLANB. FEUILLETON, WWd IIIJMIfflllfflWMlfllllWIWIIWIIIIIi'irilillW 111—'HI illlilllll HHillll HlllMIBWnOTMWMIBBWBWWI IIIBWII—III Mill lilt MM i NEUZENSCHE COURANT ABONNISMENTSPRIJSBlnnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bfl voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor BelgiS en Amerlka f 2,25, overige lan den f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetallng. UixgeefsterFirma P. i. VAN DE SANDB. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTI8N: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer f 0,«5. Grootere letters en cliches worden naar plaatsrulmte berekend. I Handelsadvertentien bfl regelabonnement te gen vermlnderd tarief, hetwelk op aanvraa® verkrtjgbaar Is. Inzendlng van advert.entien llefst dag voor de altgave OIT BEAD VERSCHUNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. DE RAMP VAN DE R 101. Router's correspondent te Beauvais heeft een onderhoud gehad met den eenigen oog- getuige van bet verongelukken van de R 101. Dit is een man, die Babouiile heet en door de politie gezocht werd .wegens strooperij. Men beeft hem echter zijn straf kwijtgescholden als hij zicb zou melden en zou mededeelen wat gezien had. De man vertelde, dat hrj zich in den betref- fenden nacht om 2 uur op een heuivel bevon- den had in de onmiddellijke nabijheid van de plaats van het ongeluk. Toen hij het lucht- schip zag scheen het heivig met den wind te worstelen. Het naderde, hoerwel de motoren op voile kracht werkten, slechts langzaam. Plotseiing, vertelde Babouiile, daalde het luchtschip wat, het soheen zich weer op te richten en zonk toen langzaam met den kop amlaag op den grond. Het voorste deel kiwam het eerst met den grond in aanraking. Op hebzelfde oogenblik ontstond een oorverdjoo- vende ontploffing, in het voorste gedeelte. En dadelijk sloegen de vlammen uit het omhulsel Er volgden nog twee ontploffingen, die veel minder krachtig waren dan de eerste en het heele schip ging in vlammen op. Ik hoorde. zei de man verder, hiulp roepen, maar zag nie- mand naar buiten komen. Hoewel ik 100 M. van het luchtschip af was, was de hitte on- dragelijk. Ik verloor mijn bezinning en ging er vandoor, zoo gauw ik kon. Vlak voor het ongeluk was het luchtschip nog hel verlicht. Toen het op den grond stootte, gingen de lich- ten dadelijk uit en brak het schip in het mid den, terwijl de motoren nog eenige seconden doorliepen. De begrafenis van de slachtoffers van de R 101. Het was alsof Zaterdagmorgen in de toch al niet opgeiwekte herfstatmosfeer van Lon- den op een triesten najaarsdag nog iets brj- zonder sombers hing, wat waarschijnlijk wel ireroorzaakt werd door de stille, toijna plech- tige wijze, waarop de menschen zich door de binnenstad bewogen naar Westminster Hall en vandaar naar het station, vanwaar het stoffelijk oversohot van de slachtoffers van de ramp van de R 101 naar Bredford en verder naar Cardington zouden worden vervoerd. Het leek alsof in de anders van straatrumoer zoemende city alle geluiden gedempt waren en langs den weg, waar de droeve stoet zou voonbijtrekken heerschte inderdaad een in- drukwekkende stilte, ondanks de groote men- schemmenigte, die zich langs de kanten had opgesteld. Te 11 uur zou het vertrek van Westminster Hall, waar de lijkkisten tot Zaterdagmorgen opgeibaard stonden, vertrekken. Het was niet veel later toen de stoet zich in beweging stel- de. Zif werd geopend door bereden politie, die gevolgd werd door een afdeeling van de Royal Air Force. Dan yolgde de lange rij van met ziwart rouwfloers omhangen lijkwagens, waar- tusschen kleine afdeelingen militairen liepen, de geiweren met den loop naar beneden ge- richt. De officieren droegen den degen in den arm, eveneens met de punt naar beneden ge- richt. Dan volgde de eerste minister Mac- Donald en bijna alle leden van het kabinet, vfele leden van het Lagerhuis, de eerste minis ter van de op de rijksconferentie vertegen- woordigde Dominions en de andere gedelegeer- door SAX ROHMER. 67) Vervolg. ,,Dus, als ik het goed heb," zei ik, wel wat uit mijn humeur, ,,heb je mij aange- moedigd om uit te weiden over mijn theo- rie en heb je net gedaan of je die theorie schitterend vond. terwijl je er in je hart overtuigd van bleef, dat Camber onschul- dig was." ,Daar ben ik nog van overtuigd. ..Wat?" ,,Ik dacht, dat we uitgemaakt hadden, Knox," zei hij moedeloos. ,,dat een man van Cambers geestelijk kaliber, als hij een moord beraamde, wel voor een behoorlijk alibi zou zorgen. Niet waar En nu zou den we ope ens in het andere uiterste ver- vallen en hem een geweldige stommiteit toedidhten. Want dat zou het zijn, als je het voornaamste bewijs voor een misdaad verborg op een plaats, waar de eerste ezel van een agent het zou zoeken. Probeer je geestelijk evenwicht te bewaren, Knox. Theorieen zijn wilde paarden. Als je niet oppast, gaan ze er met je vandoor. Die ondervinding heb ik vroeger meer dan eens opgedaan en daarom ga ik tegen- woordig niet meer aan het fantaseeren, voor ik een behoorlijke feiten-basis ervoor heb." ,,Maar, beste kerel," riep ik uit. ..Cam ber kon tooh niet voorzien. dat de, vloer van dat tuinhuisje opgebroken zou wor den 1" den ter rijksconferentie. Een droevig schouw- spel vormde de groote groep verwanten en familieleden, in diepen rouw gehuld, die op de Britsche autoriteiten volgden. Dan volgden de verschillende officieele instanties en par- ticuliere vereenigingen op luchtvaartgebied, waarbrj ook vertegenwoordigers van de Brit sche admiraliteit en daarachter het corps diplomatique, waanbij vele ambassadeurs en gezanten der te Londen gevestigde legaties, o.w. de Nederlandsche gezant, Jhr. Mr. de Marees van Swinderen, en de vertegenwoordi- ger der Duitsche regeering, die speciaal voor dat doel dr. Eckener naar Londen had ge- zonden. Dan volgden de kransdragers, soldaten, die de verschillende bloemstukken en kransen in den stoet meedroegen. De stoet werd gesloten door zeesoldaten en matrozen. Overal waar de stoet langs kwam, onbblootte de menigte eerbiedig het hoofd en heerschte een diepe stilte. De laatste eer werd den slachtoffers bewezen door het reserveparsoneel van de R 101, dat de noodlottige reis niet had meege- maakt, en de bemanning van het andere Brit sche luchtschip de R 100. De geheele weg naar het station te Custon was afgezet door politie. De stoet droeg zoo- wel een militair als een civiel karakter. Voor de afzetting waren geen militairen gebruikt. Drie korpsen: 1 van de landmacht, 1 van de marine en 1 van de luchtmacht, speelden treurmuziek. De lijkwagens waren met rouw floers bekleede legerwagens, die getrokken werden door 4 paarden, waarvan 2 door in khaki gekleede postiljons bereden werden. Toen de stoet der 48 dooden van de R 101 door de straten van Londen trok, zag men, zegt een Reuter-telegram, tooneelen gelijk men sedert de overwinning na den oorlog niet meer getzien had. De weg van den stoet liep van Westminster naar het Eustonstation, van waar de rouwtrein hen naar Cardington foracht. Elf jaar geleden juichte de even tal- rijke menigte blijde, maar Zaterdag waren alle hoofden in droefheid gebogen toen de stoet voonbij trok. Voorop ging de muziek van het vliegercorps die treurmarscben en andere rouwmuziek speelde. Langzaam vorderde de. stoet door de straten. Om tien uur had de stoet zich in Whitehall opgesteld, maar reeds voor het krieken van den dag hadden zich talloozen een plaats ver- zekerd vaniwaar zij de droevigen optocht kon- den zien. ORGANISATIE VAN HET LEGER DES HEILS. De raad van commissarissen van het Leger des Heils, die in de tweede week van Novem ber te Londen bijeenkomt, zal naar de Tel. meidt weer voor een moeilijke kiwestie komen te staan. De vier Amerikaansche com missarissen, die onmiddellijk onder de com- mandante Evangeline Booth werken, hebben nl. een plan opgemaakt voor hervormingen in het bestuur van het Leger, die zoo ingrijpend zijn, dat de generaal ze ze'ker niet zal willen aannemen. Tot die hervormingen Ibehoort o.a. dat het Amerikaansche Leger financieel ge- heel onafhankelijk zou worden en dat er geen controle zou worden geoefend op zijn fondsen. In tegenstelling met vroegere berichten is het nu wel waarschijnlijk, dat de commamdante zelf te Londen zal komen om de campagne te leiden. Reeds het vorige jaar verklaarde Evange line Booth, dat er een hervorming moest komen in de organisatie van het Leger. Zij meende, dat het systeem van autocratische macht van een gnkel persoon het werk belem- mert en dat het evenmin goed is, dat in het Leger het eene volk het andere overheerscht. Harley zuchtte en liet zich achterover in zijn stoel vallen. „Herinner jij je nop jouw eerste ont- moeting met Camber ,,Ta, natuurlijk." ,,Wat is er toen gebeurd „Hij was dronken." ,,Dat weet ik. Maar wat was het begin van jullie gesprek ,,Hij opperde, dat ik een zekere gelijke- nis tusschen hem en Edgar Allan Poe had ontdekt." ,,}uist. En hoe kwam hij er bij om dat te opperen ,,Door de manier, waarop ik hem zat aan te kijken." ,,Dus. terwijl hij niet eens nuchter was, wist hij nog uit jouw manier van kijken af te leiden wat je dacht. En geloof jij nu heusch, Knox, dat een man van dat type niet voorzien zou, wat de politie zou doen, als Kolonel Menendez op geen honderd meter afstand van den tuin van het Guest House doodgeschoten werd 1" Ik wist niet wat te antwoorden. Har- ley's redeneering was volkomen logisch, dat moest ik toegeven. ,,'t Is eigenaardig." stemde ik daarom flauwtjes toe. „Eigenaardig barstte Harley uit. ,,'t Is om gek van te worden. Dit geval lijkt op een syrischen dorps-heuvel. Onder elke laag stuit je op een volgende en steeds weer vind je interessante dingen. Dieper graven, dat is het eenige wat er- op zit." Hij haalde zijn pijp uit zijn zak en be- gon haar te stoppen. ,,Vertel me nu eens, als je wilt, van het onderhoud met Madame de Stamer, vroeg hij me. Ik trok een stoel tot voor den fauteuil, ging zitten en begon. En gedurende het geheele verslag van het merkwaardige in- DUITSCHE BURGEMEESTERS GEVEN EEN DEEL VAN HUN SALARIS AAN WERKLOOZEN. Naar uit Hanau wordt gemeld, hebben de burgemeesters van de gemeenten in het dis trict Hanau besioten van een gedeelte van him salaris afstand te doen ten bate van de ondersteuningskas der werkloozen. De burge meesters verklaren, dat zij, die de noodlijden- de bevolking het naaste staan, zich verplicht achten hoewel ook voor hen de tijden moei- lijk zijn, de gemeentekas op deze wijze in staat te stellen meer uitkeeringen te doen. Wan- neer een ieder, zoo betOogen zij, in zijn positie en naar krachten tracht het zware lot van de groote schare nooddruftigen te verzachten, zal het gemakkelijker worden de eveneens dringend noodige economische saneering tot een goed einde te brengen. STAKINK VAN DE WERKLOOSHEIDS- ONDERSTEUNING. Het Russische telegraafagentschap meldt: Sterk gebrek aan werkkrachten in een aan- tal takken van bedrijf heeft het commissa- riaat van arbeid aanleiding gegeven de ver- zekeringskassen opdracht te geven overal de uitbetaling van werkloosheidsondersteuning te staken. Op de begrootingen van de sociale verzeke- ring zal de ondersteuning van werkloozen niet meer voorkomen. Door dit besluit is de werkeloosheid geliqui- deerd; maar men kan er niet blind voor zijn, dat dit tendeele gebeurt door een sterke be- perking van de vrije beroepskeuze. Ruim een maand geleden was het al duidelijk, dat de inkrimping van de werkzaamheden van de arbeidsbeurzen, door uitsluiting van de „vlie- gers" en anderen, die hun vorige betrekking om onbevredigende redenen verlieten, neer- kwam op een zekere mate van arbeidsdwang. Zoolang er een absoluut overschot aan werk krachten was, liet men dezen dwang na. Maar nu het bedrijfsleven in zijn geheel eerder met een tekort aan: werkkrachten te kampen heeft, zijn de nog bestaande overschotten het gevolg van de distributie der beschikbare krachten over de verschillende bedrijfstakken en streken des lands. Door de opheffing van de werkloosheidsondersteuning hoopt men nu nivelleering over het heele land en in alle be drijfstakken te verki-qgen, daar de arbeider niet langer kieskeurig kan zijn op wat hij als werk aangeboden krijgt. TER NEUZEN, 13 October 1930. ERNSTIGE STORING DER GROOTE ZEEVAART VOOR TER NEUZEN EN GENT. Bij de vele pogingen die van wege de scheepvaartkringen te Gent reeds geruimen tijd zoowel bij het stadsbestuur als de Belgi- sohe Regeering zijn aangewend, voor het ver- krijgen van tusschenkomst ter bevordering van verbeteringswerken aan het kanaal Gent —Ter Neuzen en het bouwen eener nieuwe groote sluis te Ter Neuzen, is ook meermalen gewezen op de emstige beleanmering, die de scheepvaart op die haven zou ondervinden, indien door een of ander toeval en dit legt soms in een klein hoekje de groote sluis te Ter Neuzen zou worden gestoord. Hetgeen daarbrj als mogelijkheid werd ge- opperd, is thans eeti feit. De vaart door de Westsluis alhier kan voor eenige achtereen- volgende weken als gestoord worden be- schouwd. Bij het afschutten, in den nacht van Zater- terview in de zilver-en-lila kamer viel hij me niet een keer in de rede. ,,Prachtig," zei hij tevreden, toen ik ver telde, hoe Aylesbury de kamer uitge- stuurd was. ,,Maar we moeten een ding niet vergeten, Knox. Hij heeft een gang- bare theorie, waaraan hij zich vastklemt als een bloedzuiger aan een wond en ik moet mijn geest telkens instellen op een ander perspectief. Als ik maar eerst vrij- heid van beweging heb Dan weet ik bin- nen de vijf minuten of mijn theorie een kaartenhuis of een hecht geconstrueerd gebouw is. ,,Jouw theorie vroeg ik. ,,Dus dan heb je een theorie Een theorie, die na tuurlijk in alles van de mijne verschilt." ,,Niet in alles, Knox. Zij is alleen niet zoo gemakkelijk te begrijpen. Tot dusver heb ik me, om zoo te zeggen, met louter negatieve dingen tevreden gesteld. ,,Negatieve dingen ,,Ja. Dit geval is van een samengesteld- heid, die je nu en dan totaal van de wijs brengt. En daarom heb ik me uitsluitend bepaald tot datgene, wat ik als de hoofd- zaak zie." ,,En dat is ,Het bewijzen, dat Camber het niet ge daan heeft." ,,Het niet gedaan heeft ,,Neen, Knox. En wat degeen of de- genen, die het wel gedaan hebben, betreft, wil ik je dit zeggen. Tot op het oogen blik, dat vriend Aylesbury met dat geweer binnenkwam, was ik t nog niet met me- zelf eens, durfde ik het niet met mezelf eens zijn." ,,En toen vroeg ik ge'interesseerd. ,,Toen," gaf hij ten antwoord, ,,ben ik extra-zwaar aan het denken gegaan. Maar daar ik van meening ben, dat je zelf in toepassing moet brengen wat je preekt, onthoud ik me van theoretiseeren, tot ik dag op Zomdag is naar we vememen door een in de maohinekamer verkeerd uitgevoerde order de Engelsche kolehboot ,,Helmwood", komende van Langerbrugge, tegen eener der eibdeuren van het buitensluishoofd der West sluis gevaren, met het gevolg dat die sluisdeur eenigszins werd ingedeukt, en wat het ergste was geheel van haar steunpunt is gedrukt, waardoor dat steunpunt met wat er toij behoort en het deel van den grandeten sluisbodem waar het in bevestigd was, geheel ontredderd is. Ook is groote schade toege- bracht aan de toestellen voor het electrisch bewegen der sluisdeur. Het gevolg was dat de deur niet kon wor den bewogen en niet meer kon worden ge- schut. Van de zeeschepen zijn enkele, die wegens hun afmeting en diepgang de midden- sluis Konden passeeren, aldaar geschut. Dat zal het geval moeten blijven, tijdens den duur der herstelling van de groote sluis. Langs de middensluis kunnen schepen passee ren ter breedte van 11 M., terwijl ook Toke ning is te houden met de geringere diepte van den sluisdorpel, in verband met den water- stand. De scheepvaart moet nu plaats hebben langs de midden- en de Oostsluis. Een tegemoet- koming is het, omdat dit den schuttijd aan- merkelijk verruimd, dat met schutten zal be- gonnen en geeindigd worden, op een water- stand die 50 c.M. lager is, dan den normaal daarvoor aangenomen waterstand. Ook zijn thans de sluisdeuren te Sas van Gent dicht gezet, zoodat de daar passeerende scheepvaart het oponthoud ondervindt van het schutten. De waterstand op het thans gevormde kanaalpand Sas van GentTer Neuzen is met 50 c.M. verlaagd. Naar ons werd meegedeeld, bevinden zich thans op het kanaal 18 schepen wder afmetin- gen niet toelaten door de middensluis te pas seeren. Men zal traohten deze in den loop deizer wbek bij gierstroom, als wanneer de waterstand op de Schelde dien van op het thans verlaagde kanaalpand benadert, nog langs de Westsluis te laten passeeren. Daama zal, ook in verband met de werken, noodig voor herstelling der schade aan het sluishoofd en het bewegingswerk der deur, de Westsluis geheel gesloten moeten worden ge- houden. Wel ieder die er eenigszins mede be- kend is, zal overtuigd zijn, dat onze Rrjks- waterstaat niets onbeproefd zal laten, om de herstellingsiwerken zooveel mogelijk te be- spoedigen om het ongerief en de schade voor de scheepvaart zooveel mogelijk te beperken. Met de voorbereidinig van het werk is naar we vemamen terstond aangevangen. Niettemin zal het werk toch in verband met den aard daarvan eenige weken vorderen. Er moet ge- werkt worden op den vloer van het sluis hoofd. Dat zal daarvoor op die plaats droog- gezet moeten worden. Het is wel niet de eerste maal, dat onze Rij'kswaterstaat derge- lijke zaken heeft opgeknapt, en men zal ook dit wel klaar krijgen, maar niettemin heeft men er tijd voor noodig. Gistermorgen waren hier ook reeds ver tegenwoordigers van den Belgischen water- staat, o.m. de hoofd-ingenieur van bruggen en wegen en de havenmeester van Gent, welke men had gewaarschuwd. Den geheelen dag door waren er belanghebbenden en ibelang- stellenden uit Gent. Op de reede liggen verschillende schepen, die thans niet kunnen binnenkomen en op orders liggen te wachten. Naar (we vernemen is deze morgen uit Dordrecht een groote drijvende kraan ver- trokken, om de beschadigde deur uit den sluismond te verwijderen. mijn theorie over de onschuld van Camber aan de proef, die volgens mij den doorslag geeft, getoetst heb." ,.Met andere woorden," zei ik bitter, ,,heb je mij er mooi tusschen genomen. Want je hebt me aangemoedigd om je mijn opinie over dit geval en over Mrs. Camber te vertellen, en ondertusschen heb je me uit zitten lachen." ,,Maar mijn beste Knox," riep Harley uit, terwijl hij impulsief opsprong, ,,nu ben je onredelijk. Is dat iets voor mij? In- tegendeel" hij keek me recht in mijn oogen „je hebt me een basis gegeven voor een van de hoeksteenen van mijn theorie over deze misdaad. Zonder nieuwe gegevens kan ik echter niet verder gaan. Maar dat heb jij gedaan en dus kun je te vreden zijn." ,,Dank je, Harley," zei ik met een ge- voel van opluchting. ,,Maar de andere hoeksteenen van je theorie Waarop rus- ten die ,,Die herhaalde hij: dan: ,,die rusten op een vleermuisvleugel, op een taxis- boom en op een Lee-Enfield repeteer- geweer." HOOFDSTUK XXX. De zevende taxusboom. Inspecteur Wessex meldde zich om on- geveer vijf uur op Cray s Folly aan. Hij was een kalme man met een typisch- bewegelijken geest en het uiterlijk van een oud-soldaat. Zijn groote waardeering voor Harley's eigenschappen stempelde hem tot een goed menschenkenner. Ik had Wessex meermalen bij Harley ont- moet en ik was werkelijk verheugd, toen Pedro hem de bibliotheek binnenliet. ,,Gelukkig, dat je er bent, Wessex," zei Harley, toen de gewone begroeting Ingez. Med. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Op 11 October stonden als werkzoekenden (hetgeen niet altijd beteekent dat zij werk- loos zijn) bij de arbeidsbeurs ingeschreven Transport- en losse arbeiders 174, zeelieden 3, nachtwakers 1, timmerlieden 6, faibrieks- arbeiders 5, stokers 2, tremmers 2, Ibrood- bakkersknechts 1, totaal 194. De aanmeldingen bedroegen: Maandag 81, Dinsdag 83, Woensdag 122, Donderdag 93. Vrijdag 84 en Zaterdag 77. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziek- ten over de week van 28 Sept. tot en met 4 Oct. in de provincie Zeeland bedroeg: Feforis typho'idea (buiktyphus)Hontenisse 1, Mid- delburg 1, roodvonk: Biggekerke 1, Vlissingen 2, ddhptherie: Grrjpskerke 1, Nieuwerkerke 1. In bedoelde week werden er geen gevallen van encephalitis na inenting aangegeven. EEN GEWEIGERD VERZOEK OM OP TE TREDEN ALS RAADSLID. In antwoord op de gestelde vraag door den heer L. Onderdijk, lid der Prov. Staten, naar de reden die Ged. Staten hebben bewogen verlof te weigeren aan den heer P. J. H. Wil- lemsen, machinist bij den Provincialen Stoom- bootdienst, om op te treden als lid van den gemeenteraad te Vlissingen, hebben zij ge- antwoord dat inwilliging van het verzoek om onthef- fing van het verbod tot het vervullen eener andere functie ingevolge het ambtenaren- regleaxient tengavolge zal hebben, dat aan den betrokkene niet slechts voor den duur der bijeenkomsten van den gemeenteraad of van commissies verlof zou moeten worden ver- leend, doch dat dit van een veel grootere tijds- ruimte zou moeten worden verleend. Boven- dien is het werk van een machinist bij den stoombootdienst niet gelijk te stellen met dat van andere ambtenaren der provincie. Zijn werk kan niet blijven liggen tot hij terugkomt en hij zou dus gedurende zijn herhaalde af- plaats gehad had. ,,Nu kunnen we ten- minste in ernst beginnen. Heb je al ken- nis gemaakt met je collega ,,Neen," gaf Wessex ten antwoord. ,,En ik voel er niet bepaald veel voor. U heeft me gerequireerd zonder hem erin te kennen, wat ,,Zoo is het", gaf Harley kalm toe. ..En zonder den Chief Constable erin te ken nen. Maar daar het niet fair is, om hem aansprakelijk te stellen voor de tekort- komingen, waarmede Moeder Natuur hem heeft bedeeld. zullen we t hem zoo voor- zichtig mogelijk meedeelen. Als ik me niet vergis, heb ik onzen vriend zooeven hooren thuiskomen. Hij ging naar de hal, om bij den agent, die daar gestationneerd was, navraag te doen. Een paar oogeniblikken later hoor- den we de stem van inspecteur Aylesbury. ,,Aha, bent u daar, inspecteur be- groette Harley hem opgewekt. „Wilt u misschien even meegaan naar de biblio theek Inspecteur Aylesbury kwam met veront- waardigd-gefronste wenkbrauwen binnen, op den voet gevolgd door mijn vriend. ,,Ik zou niet weten, waarom we elkaar over deze quaestie in de haren zouden vliegen," ging Harley voort, ,,maar het is nu eenmaal een feit, inspecteur, dat deze zaak moeilijkheden heeft, die u noch ik tot dusver heb kunnen oplossen. En ons beider reputatie, die van u. zoowel als die van mij, staat op het spel. Daarom zult u het wel evenzeer waardeeren als ik, dat Detective-Inspector Wessex van Scotland Yard zoo vriendelijk geweest is om, ter samenwerking, hierheen te komen. ,,Wat Wat zegt u daar Aylesbury viel in zijn verontwaardiging over zijn woorden. ,,Ik heb Londen niet om assis- tentie gevraagd." (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1