ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tweede Blad. No. 8590. VRIJDAG 10 OCTOBER 1930. 70e JAARGANG. FBTJILhETOK. Vampier-Vleugel RTJITKNL4SD. be.. ERKEND DE BESTE TER NEUZENSCHE COURANT HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. SIMONS, Steenkamplaan No. 6 te Ter Neuzen, om ver- gimning tot het plaatsen en inrwerking bren gen van een electromotor van 2,3 P.K. in zijn timmenmanswerkplaats op het perceel ka dastraal bekend in Sectie C, No. 4848. Op Dinsdagy 21 Oct. a.s., des namiddags drie uur, zal in het Gemeentehuis gelegen- heid bestaan om bezwaren tegen de inwilli- glng van dlt verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in- gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris- prudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op den bovenbepaalden dag voor het ge- meentebestuur zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuizen, den 7 October 1930. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. HINDER WET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van K. LOOF te Ter Neuzen, Verlengde Van Steenbergenlaan No. 7, om vergunning tot het uitbreiden zijner wagenmakerij en inrichting voor machinate houtibewerking in het perceel kadastraal be kend in Sectie C, No. 4608 en 4678 en gelegen aan de Schuttershofiweg. Op Dinsdag 21 Oct. a.s., des namiddags drie uur zal in het Gemeentehuis ge- legenheid bestaan om bezwaren tegen de in- williging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in- gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris prudence niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op den bovenbepaalden dag voor het Ge- meentebestuur zijn verschenen, ten einde bunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, den 7 October 1930. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZHNGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen, ter voldoening aan het bepaalde in het laatste lid van art. 6 der Hindenwet, ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie van AXEL ter inzage is nedergelegd een verzoek met bijlagen van de COMPAGNIE NEERLAJSTDAISE DE L'AZOTE te Axel om vergunning tot het op- richten van twee ondergrondsche bewaar- plaatsen voor benzine met een daaraan ver- bonden meetpomp, cup het perceel kadastraal bekend, gemeente Axel, Sectie A, No. 601. Op Dinsdag, den 21 October 1930, des voor- middags te 10 uren, zal ten gemeenteihuize aldaar gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudence niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeen komstig artikel 7 der Hinderwet op den boven- aangehaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, den 7 October 1930. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. door SAX ROHMER. 66) Vervolg.) HOOFDSTUK XXIX. Het Lee-Enfield geweer. Wat voor antwoord ik op die merk- waardige bewering gegeven zou hebben, weet ik niet en zal ik ook nooit weten, want op dat oogenblik werd de deur van de bibliotheek onceremonieel openaegooid en tegen het gouden licht in de hal, die bekroond was door een koepel van glas- en-lood, zag ik de corpulente figuur van onzen vriend Aylesbury. „Aha" zei hij tevreden. „Mr. Harley Bent u dus toch teruggekomen Ik dacht. dat u het opgegeven had." Ja," zei Harley glimlachend. „Neen, ik ga nog steeds door zij t ook op mijn eigen onhandige manier." ,,Zoo, zoo. En bent u er nog steeds van overtuigd, dat Camber onschuldig is DE RAMP VAN DE R 101. Heden, Vrij:dagmiddag te 12.20 (Nederland- sche tijd) had er in de St. Paul's Cathedral j een herdenkingsdienst plaats voor de slacht- offers van de R 101. De Prins van Wale3 vertegenwoordigde hierbij den Koning. Als hulde aan de nagedachtenis der dooden zullen alle zenders zwijgen tijdens het trek- ken van den begrafenis door Londen op Zater- dag en gedurende den begrafenisdienst .te Cardington. (Hlbl. DE BELGISCHE KROONPRINS EN DE NEDERLANDSCHE TAAL. Het is bekend dat prins Leopold, die vrij goed Nederlandsch spreekt en schrijft, zich gaarne van deze taal bedient, waar hij te doen heeft met Vlamingen of Nederlanders en op het standpunt staat dat het Nederlandsch de officieele taal is van het Vlaamsche land. Dit mocht onlangs nog blrjken, toen het be- stuur der Federatie van gewezen politieke ge- vangenen in Duitschland, te Antwerpen ge vestigd, een in de Fransche taal gesteld tele gram van hulde en trouw zond aan den kroon- prins en zijn gemalin ter gelegenheid van de geboorte van prins Boudewijn. Het bestuur mocht kort daarop een telegram van dank ontvangen, dat tevens als een les voor de toe- komst kan worden beschouwd: het was n.l. gesteld in sierlijk Nederlandsch. EUROPA EN DE DUMPINGSPOLITIEK. DER SOWJETS. Allerwegen ziet men in dat de dumpings- politiek, die de Sowjets-regeering is gaan voe- ren een steeds dreigender gevaar wordt voor den economischen toestand voor de agrari- sche landen. En in de naaste'toekomst dreigt een even groot gevaar voor de industrieele landen. In de politieke kringen te Genfrve heerscht daar men het gevaar ten voile erkent een pessimistische stemming, daar men geen mogelijkheid ziet het gevaar te bestrijden. Een veel positiever houding heeft men in de Vereenigde Staten aangenomen tegen de voor de bestaande orde verderfelijke politiek der Sowj'et-regeering, door, zooals men weet, eenvoudig te verbieden uit Sowjet-Rusland afkomstig graan te verhandelen op Ameri- kaansch grondgebied. De onlangs te Warschau gehouden confe rence van agrarische staten heeft als nood- zakelijke voorwaarde voor de verdediging van den Europeeschen landbouw geiloemd de vaststelling van voorkeurtarieven voor graan en andere landbouwproducten invoerende sta ten voor de export van Europeesche graan- verbouwende staten. Daartegenover zullen de agrarische landen dan ook voorkeurtarieven vaststellen voor de nijverheidsproducten uit de graan importeerende staten. De Volkenlbondsvergadering heeft aan de economische commissie van den Volkenbond opgedragen te bestudeeren of het mogelijk is het voorstel van de Warschausche confe rence te verwezenlijken. Het is echter zeer de vraag of men tot positieve resultaten zal komen. De Engelsche gedelegeerden verkla- ren bijv. openlijk dat de Britsche regeering niet zal ingaan op een eventueel verbod van den vrijhandel. Door dit standpunt in te ne men heeft de Britsche regeering geen middelen voor een strijd tegen de Sowjetdumpings- politiek. Vooral daar de toestand op econo- misch gebied in Engeland op het oogenblik verre van rooskleurig is, verklaren de Engel sche gedelegeerden, zal de Labourregeering het niet wagen met voorstellen van zoo ver strekkenden aard voor den dag te komen, daar een strjging van de levensmiddelenprij- zen in Engeland er het gevolg van zou kunnen zijn. Passen Duitschland en Italie de voorkeur tarieven wel toe, dan zal de Sowjetregeering er onmiddellijk munt uit slaan, want Duitsch land en Italie hebben met Rusland verdragen van meestbegunstiging gesloten, die deze lan den de verplichting opleggen op den export van Sowjet-Rusland alle reducties toe te pas- sen, die aan andere landen worden gegeven. Elk industrieel land probeert bovendien daar het noodige graan te koopen, waar de graanprijs zoo voordeelig mogelijk is en men wil liefst niet de prijzen van de meest noodige levensmiddelen hooger zien worden. En zelfs een redevoering van den Bulgaar- schen afgevaardigde Mollof, die waarschuwde dat ook Engeland, Duitschland en andere lan den op industrieel gebied het slachtoffer kun nen worden van de politiek der heeren te Mos- kou, was niet in staat de vertegenwoordigers van die landen tot andere inzichten te bren gen. ,,Ja. Alleen op een paar punten heb ik nog geen overtuigende bewijzen. ,,Op een paar punten Zoo Maar over het geheel genomen, gelooft u toch aan de onschuld van den braven man, niet „Vo)komen. Ik twijfel er geen oogen blik aan." Die bewering van Harley verbaasde me. Het kon natuurlijk zijn, dat zijn woorden niets dan bluf waren een poging om Aylesbury te intimideeren maar het was niets voor hem om ten koste van de waarheid een woorden-succpsje te be- halen. En zelf was ik zoo zeker van de juistheid van mijn conclusies, dat ik niet meer aan de schuld van Camber twijfelde. ,,In elk geval zit hij voorloopig in voor- arrest," ging Aylesbury voort, ,,en het ziet er nog niet naar uit. dat -hij gauw daaruit ontslagen zal worden. Als u hem moet verdedigen Mr. Harley, zult u een zwaren dobber hebben. De heele manier van doen van den man was hinderlijk triomfantelijk, en uit het feit, dat hij zijn triomf zoo openlijk durfde toonen, begreep ik, dat hij de hand ge- legd had op een bewijs, dat volgens hem beslissend was. ,,We hebben dien Chinees. Ah Tsong. geloof ik, maar meteen ingepikt," ging hij voort, als medeplichtige van uwen on- schuldigen vriend Camber." BURGEROORLOG IN SRAZILIe. Bij de reeks van Zuid-Amerikaansche re- publieken waar den laatsten tijd revoluties zijn uitgebroken of staatsgrepan andere man- nen aan het bewind hebben gebracht, heeft zich nu schrijft de N. R. Crt. ook Bra- zilie gevoegd. De eerste berichten over een revolut'ionaire woeling in het Zuiden van Brazilie dagteekenden reeds uit het begin van de vorige maand en zijn natuurlijk door de regeering te Rio de Janeiro dadelijk tegen- gesproken. Niemand liet zich echter door zulk een logenstraffing paaien, cmdat de regeering van Uraguav, de republiek die aan den Bre- ziliaanschen" staat Rio Grande do Sul, die als het middelpunt der bewegi lg genoemd werd, grenst .mededeelde, dat zij bij wijze van voor- zorg troepen naar de grens had gezonden, om te beletten, dat haar burgers bij gewelddaden 1 leden. Er is toen herinnerd aan de ontevredenheid in een deel der Braziliaansche staten over den loop van de presidentsverkiezing in Maart, waarop de in November aftredende president Washington Luiz sterkeu invloed geoefend had. De nieuw gekozen president Prestes 'was bij die verkiezing de door hem krachtig gesteunde candidaat. Hij was een ,,Paulist' een man uit den staat Sao Paulo, en daar ook Luiz reeds een Paulistisch candidaat was ge- weest, hadden de twee invloedrijke staten Minax Geraes en Rio Grande do Sul geeischt, dat een van beiden ditmaal den candidaat voor het presidentschap zou leveren. De Noor- delijke staten gaven, naar het schijnt niet zonder dat dwang op de kiezers geoefend werd, den doorslag ten gunste van Prestes en het Zuiden bleef gebelgd. Het vuur van de opstanden elders in Zuid-Amerika is ten slotte naar Brazilie overgewaaid en uit de laatste berichten moet men besluiten, dat in de repu bliek een burgeroorlog is uitgebroken, waarin de opstandelingen reeds groote voordeelen hebben gehaald. Daarbij komt dat de burger oorlog niet alleen in het Zuiden woedt, maar ook in het Noorden is uitgebroken. Nog wordt gemeldt, dat" Perhambuco, in den staat van denzelfden naam die in het Noord-oosten aan den Atlantischen Oceaan ligt, in handen van de insurgenten was ge- vallen. Woensdag werd verzekerp, dat ook Bahia (of San Salvador), de hodfdstad van den staat Bahia, die ten Zuiden van Pemam- ibuco ligt, in hun macht is. Voorts zijn, volgens berichten uit het Grosso en Santa Catherina in hun macht die een groote ring om Sao Paulo en Rio de Ja neiro vormen. Dit zou beteekenen, dat de regee ring zich op de binnenlinie moet verdedigen en in heel ongunstige positie verkeert. Op het oogenblik moeten de rebeli&n den staat Sao Paulo al binnenrukken. Tot de plaatsen waar de staat van beleg is afgekondigd, behooren zelfs Rio de Janeiro en het bondsdistrict om de stad heen. Vele regeeringstroepen moeten naar den opstand zijn overgeloopen en daarom geven wij niet veel meer voor de kans dat president Luiz den opstand nog baas kan worden. COMMUNISTISCHE GEMEENTE- BESTUURDERS GESCHORST. De regeeringspresident van Merseburg heeft drie communistisch magistraatsleden uit Halle, den uit Wittenberg, alsmede een com munistisch wethouder uit Merseburg, in hun functies geschorst en een disciplinair onder- zoek tegen hen gelast. Redenen zijn hun lid- maatschap van de communistische partrj, hun weigering om belasting te betalen en het aan- zetten van anderen daartoe. TER NEUZEN, 8 October 1930. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Bij Kon. besluit is benoemd tot griffier bij het Kantongerecht te Ter Neuzen, mr. W. L. D. van Walsem, Kantonrechter plaatsvervan- ger en waarn. griffier bij het Kantongerecht te Haarlem. LEGER DES HEILS. Vanwege het „Leger des Heils" zullen er weer belangrijke samenkomsten plaats hebben op Maandag 13 Oct. om 5 uur voor kinderen en 's avonds om 8 uur voor grooten, onder lei- ding van Stafkapitein Huijg, Woensdag 15 Oct. Brigadier Ronitz, Donderdag 16 Oct. zal er een Radio-zendingssamenkomst plaats heb ben, dit is geheel iets bizonders voor het korps Ter Neuzen. PROV. STATEN VAN ZEELAND. In de vacature-J. J. Wallien is tot lid van de Prov. Staten van Zeeland benoemd ver- klaard de heer W. J. Talsma te IJzendijke. CHRISTELIJKEN ARBEID ONDER JEUGDIGE INDUSTRIE-ARBEIDERS. De C. J. M. V. alhier had tegen gisteravond In haar lckaal .Bethel" e-enc vergadering be- legd, waar de heer H. A. de Boer Azn, voor- zitter van het sedert het vorig jaar door het Ned. Jongelings Verbond in het leven geroe- pen commissie die een ar'oeid begonnen is on der jeugdige industrie-arbeiders, die, uit hun familiekring weggegaan, in een vreemde om- geving aan allerlei invloeden blootstaan, zon der meer den opbouwenden gezinsinvloed te ondervinden. het woord voerde. De spreker werd, nadat de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze was geopend, ingeleid door den Ed.Achtb. heer J. Huizinga, burge meester, die in korte trekken aanstipte, dat de omstandigheden in het bedrijfsleven van dien aard zijn geworden, dat er voor de Christenen in het algemeen en voor de C. J. M. V. in het bijzonder, een grootsche taak is weggelegd. De heer De Boer schilderde daama op kern- achtige wijze de omstandigheden van jonge menschen, die, aan het ouderlijk oog onttrok- ken, in de groote industriecentra terecht- komen, waar, in tegenstelling met het ouder- lijke huis, alleen het belang van die industrie geldt en men zich om de ziel van het jonge leven niet bekommert. Spreker kent gevallen, waarin een jongmensch na 6 weken lichame- lijk en geestelijk verloren was. De jonge men schen in dezen geindustrialiseerden tijd, met de ,,zegeningen" van den 8-urigen werkdag, gebruiken hun tijd niet, maar verdrijven hem en dat is een groot zedelijk gevaar.. Met beel- den op het doek liet hij zijn gehoor het een en ander zien van het leven in de mijnen en van de prachtige, echt huiselijke gebouwen, die door den arbeid van bovengenoemde com missie in het leven zijn geroepen en waar de jongeling iets van het gemis wordt vergoed. Spreker zeide, dat het een ernstig punt van overweging moet zijn, na te gaan of ook in Zeeuwsch-Vlaanderen, met name te Sluiskil, iets dergelijks is tot stand te brengen en hij roept daartoe de medewerking van alien in. Nadat de heer Huizinga den heer De Boer had dank gezegd voor hetgeen hij ten ge- hoore en op het doek had gebracht, en de aanwezigen op het hart had gedrukt de C. J. M. V. in haar arbeid moreel en financieel te steunen, werd de bijeenkomst met dankgebed gesloten. VIERDE R. K. ONDERWIJZERSDAG. Woensdag werd in het Patronaatsgebouw alhier de vierde R. K. Onderwijzersdag in Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden, waarvoor de afdeelingen Hulst en Oostiburg van den K. O. B. samenwerken. Nadat eerst een H. Mis tot intentie der levende en overleden leden der beide afdee lingen was opgedragen door den Z. Eerw. heer A. Brouwers, bisschoppelijk inspecteur, werd de vergadering geopend door den heer P. Eg- germont, voorzitter van de Commissie van Voonbereiding, die alien hartelijk welkom heette, vooral de beide sprekers van den dag die de groote reis naar Zeeuwsch-Vlaanderen hadden ondemomen. Dan werd het woord ge geven aan den Eerw. Frater Thomas uit Utrecht, die sprak over „het Geschiedenis- onderwijs in de Lagere School". Het geschie- denisonderwijs staat tegenwoordig zeer in de belangstelling; sommigen willen het heelemaal afschaffen, als van geen belang voor de leer- lingen, maar daar zijn wij het niet mee eens, daar't groote waarde heeft voor de karakter-. vorming, tenminste als het goed gegeven wordt. Volgens den spreker moeten er niet te veel jaartallen gegeven worden, moet het ge- schiedenisonderwijs zich groepeeren om be langrijke personen en de pacifistische idee in de hand werken. Door voorbeelden uit zijn methode „De roep der historie" liet hij zien hoe dat in die methode is geschied. Hoewel Nederland als zeer pacifistisch bekend staat, bleek eenige jaren geleden bij de onthullingen over 't Bel- gisch-Fransch verdrag, dat we toch nog meer pacifistisch kunnen worden. Nu moet men niet denken dat men in de geschiedenisles nooit over oorlog mag praten en de vredes- idee er steeds met de haren moet bijsleepen. Het laatste liefst niet. Een geschil tusschen twee landen moet niet door oorlog, maar door overleg uit den weg geruimd worden, Het recht moet zegevieren. Na den middag werd door Sapiens, mede- werker van ,,De Nieuwe Eeuw" en „De Mor- gen" een causerie gehouden, getiteld ,,Uit Arctische Neuels". Deze spreker die reeds 3 werelddeelen be- zocht en een onderhoudend verteller is, boeide ,,]a Heusch vroeg Harley onschuldig. „En nu," eindigde Aylesbury zijn triomfzang, ,,moet ik nog zien te weten te komen, wieehde juffrouw is geweest, die Kolonel Menendez gister avond naar buiten gelokt heeft en dan is de zaak voor elkaar." Uit vrees, dat ik niet meester over me- zelf zou blijven, keerde ik me af, maar Harley zei, heel kalmpjes: ,,Uw ijver is boven alien lof verheven, inspecteur. Maar, als ik het wel heb. heeft u de een of andere belangrijke vondst gedaan, niet „Zoo. heeft u daar nu al lucht van ge- kregen .Niemand heeft me iets verteld als dat't is, waar u op doelt," gaf Harley ten antwoord, ,,maar uit uw houding en uw manier van spreken leid ik af, dat uw ijverige nasporingen met succes bekroond zijn." ,,Zoo is "t," stemde Aylesbury toe. ,.lk ben er de man niet naar om me met halve maatregelen tevreden te stellen. Ik heb me niet vergenoegd met voor een klein raampje op mijn knieen te gaan liggen en te zeggen: twee maal twee is vier, zooals u gedaan hebt, Mr. Harley. Ik heb elk boek op de boekenplank en elke bladzij van elk boek nagekeken." ,,Dat zal u ontegenzeggehjk een heel stuk wijzer gemaakt hebben. PesEPw-fk'v Natuurlijk. Maar ik ben nog verder gegaan. Ik heb den vloer laten opbreken." ,,Den vloer ,,Ja, den vloer van dat tuinhuisje. De planken zaten voor een groot deel al los. Ik was op 't idee gekomen, dat daaronder wel een soort van bergplaats zou kunnen zijn." ,,En Wat heeft u gevonden Een dooie rat Inspecteur Aylesbury keerde zich om. Brigadier Butler riep hij. De brigadier kwam met een soort van portemanteau in zijn hand de hal in. Aylesbury nam den portemanteau van hem over en legde dien voor zich op den vloer neer. ,,Dien linnen zak hier heb ik geleend, zei hij, ,,om het voornaamste bewijs erin mee te nemen, mijnheer, het bewijs, dat ik onder den vloer van het tuinhuisje gevon den heb." Ik had me omqedraaid, toen hij over het opbreken van den vloer begon. Bij die laatste merkwaardige bewering keek ik Harley aan en zag, dat zijn gezicht onge- woon strak stond. ,,Laat me dat bewijs eens zien, inspec teur," zei hij kortaf. Niets erop tegen," gloriede onze Sher lock Holmes. Hij gespte de riemen los, en rolde den portemanteau uit. Op het bruine linnen lag een geweer. Ingez. Med. de vergadering gedurende ruim twee uur. Zijn leizing was niet een doorloopend verhaal, maar aan de hand van lichtlbeelden vertelde hij hiei en daar wat over. Door studie en persoon- lijke ervairing, hij ondemam de laatste vijf jaren 3 tocihten naar de Noordelrjke IJszee, was hij in zijn onderwerp bizonder thuis. Hij verhaalde brzonderheden over de fjord en, de bewoners van Noorwegen, hun zeden en ge- woonten en liet prachtige plaatjes van water- vallen en de ,,middernachtzon" zien. Ook over de dieremwereld wist hij heel wat bizonders te vertellen. Verschillende walvischsoorten zijn reeds uitgeroeid, doordat er zooveel jadht op gemaakt wordt; ook zeerobben verminde- ren in aantal. Aan de rotskusten van Noor wegen nestelen duizenden zeevogels; daarvan worden de eieren, 't dons, de jonge vogels weggehaald, wat een aardig duitje opfbrengt. Op Jan Mayeneiland, waarheen de spreker dezen zomer met Hr. Ms. „Nautilus" is ge weest cum daar op 't graf van Outgert Jacolbe- zoon en zijn 6 Hollandsche makkers, die daai bij een poging om te overwinteren, zijn bezwe- ken, een gedenksteen te plaatsen, wonen 6 menschen die om 't jaar als *t mogelijk is, worden afgelost en daar in hun vrijen tijd blauwvossen vangen, wat him soms het aar- dige voordeeltje van pl.m. 3000 per jaar op- levert. Uit de licktbeelden en uit het gespro- ken woord is op te maken, dat de Noordelijke gefoieden ideale landen zijn voor touristen: de natuur is er van een wilde schoonheid. Na afloop der causerie bewees een daverand handgeklap dat men voldaan was over het genotene. ONDERLINGE BRANDVVAARBORGMIJ „DRAAGT ELKANDERS LASTEN". Woensdag j.l. hield de Onderlinge Brand- waarborgmaatschappij „Draagt Elkanders Lasten", alhier, onder voorzitterschap van den heer D. J. Dees, haar elfde jaarlijksche algemeene vergadering. Uit het verslag van den administrateur over het afgeloopen boekjaar, loopende van 1 Augustus 1929 t/m 31 Juli 1930, bleek o.m. dat verzekerd is voor een totaal bedrag ran 2.918.805. Over het afgeloopen jaar moest geen enkele schade worden vergoed. De reserves stegen tot een bedrag van 32.958,33. De premien voor het verzekeringsjaar 1930/1931 werden geregeld als over -1929/1930 en varieeren van f 1 voor inboedels, enz tot 2,30 voor schuren met riet gedekt. De heer H. de Regt werd tot lid van het be stuur herbenoemd, terwijl de heer C. A. de Kraker van Zaamslag benoemd werd in de vacature, ontstaan door het overlijden van zijn vader, den heer J. de Kraker. Tot commissaris werd de heer J. J. Huij6- sen-de Bruijne herbenoemd. Als lid van de finantieele commissie werd de heer P. A. Kindt van Hoek aangewezen en zulks in verband met de aftreding van den heer M. de Putter te Ter Neuzen. De door het bestuur voorgestelde wrjziging van de statuten werd met algemeene stem- men aangenomen. Door deze wijziging komt de administra- tieve splitsing van het bedrijf ten aanzien van roerende en onroerende goederen te ver- vallen. Konden voorheen slechts leden van de Boe- renleenbank te Ter Neuzen tot de Assurantie- Maatschappij toetreden, thans is voor toetre- ding als eisch gesteld, dat men lid moet zijn van een Boerenleenbank, aangesloten bij de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht. De Voorzitter deelde nog mede, dat de brandschade overkomen aan den heer Abr. Dees D.Jzn alhier, zeer tot tevredenheid van beide partijen is geregeld. Aan het slot der vergadering werden de leden opgewekt toetreding van nieuwe leden zooveel mogelijk in de hand te werken. SCHIETWEDSTRIJDEN VAN HET ZEEUWSCH VERBAND VAN DEN BIJZONDEREN VRIJWILLIGEN LANDSTORM. De uitslagen van de op 1 en 2 October te Souburg gehouden schietwedstrijden van den Harley stond met zijn handen in zijn zqkken rustig op de vondst neer te kijken, maar aan het bewegen van de stof had ik gemerkt, dat hij bij het zien van het ge weer zijn vuisten gebald had. „Een Lee-Enfield repeteergeweer, ging Aylesbury triomfantelijk voort. ,,Met vier patronen, drie niet afgeschoten en een wel afgeschoten. De huls zit er nog in. Hij heeft zich niet eens de moeite gegeven om haar eruit te nemen. Met een dramatisch gebaar legde hij het geweer weer op zijn plaats. ,,Misschien vindt u die fraaie theorieen over vleermuisvleugels en Voedoes toch nog van grooter belang, Mr. Harley. zei hij minachtend. ,,Maar ik geloof, dat ik bij het coroners onderzoek met dit geweer meer bereik." In een eigenaardige houding, alsof hi), toen hij zich wilde omdraaien, versteend was, stond Harley hem na te kijken. Zelfs toen de deur van de bibliotheek zich ach- ter onzen vriend sloot, verroerde hij zich nog niet. Pas na ongeveer een halve mi- nuut keerde hij zich langzaam om, liep naar een fauteuil toe en liet zich erin neervallen. ..Harley" begon ik aarzelend, .heeft die ontdekking je zoo verbaasd ,.Verbaasd gaf hij met een onge- woon lage stem ten antwoord. ,,Ik ben er ontdaan van." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 5