asairaDi bkrichtii. Voor Zelfscheerders L&NDBOUW BE&ICHTBI. LIJMBANDEN OM VRUCHTBOOMEN. RECHTSZAKEN. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GETROFFEN. tilik profiteeren alleen de bewoners van Bres- kens van deze gewijzigde regeling, doch dit zal, naar wordt vemomen, ook tot de andere gemeenten uitgebreid worden. Overwogen wordt n.l. om de post, die 's morgens vroeg te Breskenis aankomt, met auto's dadelijk het land in te voeren. TE WEINIG BETAALDE BELASTINGEN. De minister van Financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ont- vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of ver- mogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Hulst f 403. AXEL. Zeer nieuwsgierig naar den uitsiag van de keuring, vertrokken van hier Zaterdag j.l. •eenige exposanten benevens belangstellenden ajaar Antwerpen om een bezoek te brengen nar de Tentoonstelling van Pluimvee en Konijnen, waaraan door een 15-tal leden van de Konijnen- en Pluimveefokkersvereeniging „Ter Verbetering" was deelgenomen. Hoewel men er wat tegen op zag, hadden onze fokikers bet er tocb maar opgewaagd en hunne exemplaren ingezonden. Door bovengenoemden werden 31 dieren in- geizonden benevens 10 van fokkers die te Hoek woonachtig waren. De volgende prijizen werden bebaaJd Haaskleurige Vlaamscbe reuzen: Joz. Bareman, Z. E. V. Jonge voedstersA. J. Naeije, 2e prijsAbr. Xioof, Z. E. V. Witte Vlaamsebe reuzen. Oude rammen: Adr. Butler, Z. E. V. Oude voedsters: A. van Arentbals, 4e pr. Jonge voedsters: A. Vermaas, Z. E. V. Blauwe van Beveren. Dude voedsters: P. de Jonge, Hoek, E. V. Jonge rammen: A. van Nielande, E. V. Witte Weeners. J. Hamelink, Hoek, 3e pr.; E. van Rijn, Z. E. V. Oude voedsters: J. Meertens, Hoek, 2e pr.; IE. van Rijn, 3e pr.; J. Meertens, E. V. Jonge voedsters: J. Meertens, Z. E. V. Blauwe Weeners. Oude voedsters: E. H. Scboof, 2e pr. Jonge voedsters: D. W. F. Kaijser, Hoek, Jle pr.; idem Z. E. V. Polen. Jonge rammen: A. J. Naeije, E. V. Jonge voedsters: A. J. Naeije, E. V. Chinchilla's. Oude voedsters: E. van Rijn, Z. E. V. Jonge voedsters: A. J. Naeije, E. V. L/otharingers. Oude rammen: Abr. Loaf, 2e pr. Oude voedsters: J. Smies, le pr.Abr. Loof, i2e pr.; J. Cov6, 3e pr. Jonge rammen: J. Smies, 2e pr. Jonge voedsters: J. Smies, 2e pr. Oude voedsters: A. J. Naeije, le pr. Pappilons. E. van Rijn, E. V. Gezien bet aantal konijnen dat bier tegen- woordig was en er op vergelijking werd ge keurd, was bet een aware dobber om een prijsje madhtig te worden. Het totaal aantal was 1265, waaronder zeer vele uit Holland. De Hollanders gingen met de mooiste prijzen weg. De jury was samen- :gesteld uit Belgen. De dieren waren ondergebracbt in een flinke ruime bal en werden uitstekend verzorgd. Tocb boorden wij van onze fokkers, dat er aan de organisatie en regeling nogal wat ont- brak. Zoo stak b.v. de wijze van opstelling der kooien veel af bij een tentoonstelling van „Avicultura" te Den Haag of ,,Omithaphilca" te Utrecht. Niettemin beiwijzen de onder- soheiidingen, dat de fokkers uit Zeeurwsch- Vlaanderen met bunne dieren voor den dag kunnen komen, wat trouwens reeds op ver schillende tentoonstellingen is gebleken. De personen bij wier naam geen woonplaats is vermeld wonen te Axel. Met Kerstmis zal te Hoek een tentoonstel ling worden georganiseerd in samenwerking met Axel. AXEL. Tijdens bet onweer, dat bier Maandagavond woedde, werd men om pl.m. half negen een sterken rooden gloed gewaar, in de richting Sluiskil, hetgeen op brand wees. Het ver- moeden, dat de brand op Axelsoh gebied was, werd bewaarheid toen telefoniscb werd mede- gedeeld, dat de bliksem was ingeslagen in de landbouwschuur van den heer J. Dees in den <Coegorspolder. Direct werd de brandweer ge- alarmeera en zicb met een flinke gang op weg begaf met de auto-spuit. Juist was het dak ingestort toen men arri- veer^e en, daar gevaar niet denkibeeldig was voo de aan den overkant staande hoeve be- woord door den heer Tollenaar, tastte men den brand met 3 stralen aan. Het woonhuis benevens wagenhuis werden niet aangetast. Telkens laaide bet vuur op- nieuw op daar zicb een groote hoeveelheid geperst stroo in de schuur bevond. Machines en werktuigen grngen in den brand verloren o.a. een dorschmachine die van een anderen eigenaar was ondergebracbt en een stroopers. De laatste was niet venzekerd, schuur met inhoud echter wel. Den geheeien nacht bleef de brandweer on- danks de woedende elementen op haar post. Van 9 uur tot 4 uur in den morgen gaf de spuit circa een half millioen liters water. Om 5 uur werd een gedeelte afgelost en om 12 uur des middags arriveerde spuit en beman- ning weer in Axel. Bij dit eerste daadwerkelijke optreden is gebleken, dat de gehouden oefeningen zeer nuttig zijn geweest. Ook de Ter Neuzensche brandweer arriveer de eenigen tijd nadat Axel haar werk was aangevangen, daar men in Ter Neuzen vrees- de dat de brand op Ter Neuzensch grond- gebied was. Op verschillende plaatsen is de bliksem des nacbts nog ingeslagen zonder emstige gevol- gen, o.a. in de wieken van de molen te Spui en in een boom pabij de hoeve van den heer J. de Feijter. HOEK. Den 2en October voormiddags om negen uur werd eene spoedeischende raadsvergadering gehouden naar aanleiding van een brief van Gedeputeerde Staten, waar bij den raad ge- legenheid werd gegeven om op Vrijdag den Sen October des voormiddags ten elf uur, door middel van eene commissie uit haar midden zicb te doen hooren in eene zitting van ge- noemd college naar aanleiding van den aan- koop van het huis van den beer Van Petegem. Na uitvoerige discussies werd besloten om a.an de uitnoodiging van Gedeputeerde Staten geen gevolg te geven en om geen commissie af te vaardigen. De Voorzitter deelde mede, dat hij in ver- banid met een verscbil van opvatting tusscben ihem en den redacteur van de Ter Neuzensche Gourant omtrent de wijze waarop het verslag der raadsvergadering moet worden opgesteld, besloten heeft in het vervolg van het maken van het verslag voor de Ter Neuzensche Cou- rant af te zien. (Nu blijkens bovenstaand, ons toegezonden bericbt, voor de tweede maal in den raad iets is besproken, dat naar onze meening alleen een interne zaak van ons blad betrof, will'en wij naar aanleiding daarvan in alle beschei- denbeid mededeelen, dat wij nimmer aan den voorzitter om het zenden van een verslag helbben gevraagd. Het scheen ons, dat hij bij onderling overleg met onzen correspondent dat werlk van hem had overgenomen, omdat hij dat zoo gaame deed. Nu zijn verslag in den raad werd becritiseerd, vroeg Z. E. A. onze meening, omtrent de samenstelling. Wij gaven te kennen, dat een verslag volkomen objeotief moet zijn en de verslaggever daarin niet naar eigen inzicht moet gaan ,,kmppen". Z. E. A. gaf daarop te kennen, dat sommige uitdrukkingen die wel eens door raadsleden worden gebezigd, door hem niet konden wor den neergeschreven. Hij zou dan het schrij- ven van het verslag weer overlaten aan onzen correspondent. Deze laatste droeg geen ken- nis van de laatste spoedeischende raadszit- ting.) OVERSLAG. De tol heeft over de maand September 49,69 opgebraciht. Over de eerste 9 maanden van dit jaar f 411,02. Burg, en Weth. dezer gemeente helbben met den directeur der P.Z.E.M., den heer Streefkerk, een conferentie gehad over de voorwaarden waarop ook in deze gemeente electrische stroom zou kunnen geleverd wor den. Naar we vememen, zien die voorwaarden er nogal aannemelijk uit. SAS VAN GENT. Mooie onderscheiding. Onze plaatsgenoot de heer August Inghels mocht met zijn inzending konijnen op de konijnen- en pluimveetentoonstelling verleden Zondag te Antwerpen in een der gebouwen van de Wereldtentoonstelling gehouden, weer een heel mooi succes boeken. Met een Black and Tan-voedster, 6 maan den oud behaalde hij een Eervolle Vermelding. Een Liotharinger voedster, 6 maanden oud, verwierf een eersten prijs, een Wit Vlaamscbe reus, 2 jaar oud, werd een Zeer Eervolle Ver melding waardig gekeurd, een Blauwe Wee- ner-voedster van denzelfden leeftijd ontving een derden, een Blauwe Weener-ram van den zelfden leeftijd een tweeden prijs. Een groote Chinala-voedster, 6 maanden oud, mocht een Zeer Eervolle Vermelding ver- werven. Met uitzondering van een enkeil exemplaar werd de heele inzending van dezen fokker eene onderscheiding waardig gekeurd, hetgeen, de talrijke inzendingen in aanmerking ge- nomen, als een prachtig resultaat mag be- schouwd worden. Nu het tijdstip, waarop lijmbanden bij vrucht- boomen moeten worden aangelegd, wederom daar is, wordt de aandacht op dit bestrijdings- middel gevestigd. Daar lijmbanden uitsluitend voor het vangen van wintervlinders dienen, be- hoeven zij alleen daar om de stammen van vruchtboomen te worden aangelegd, waar dit voorjaar de groene rupsen van deze vlinders schade veroorzaakten. Deze schade bestaat in het aanvreten van bla- deren en jonge vruchten, vooral bij appels en kersen. De lijmband bestaat uit een strook van vet ondoordringbaar papier, ter breedte van 12 cM, die op 1 h 1% M boven den grond met twee touwtjes om den stam, (bij struikvormen zoo hoog als het stammetje dit toelaat, of om de hoofdtakken) wordt vastgemaakt en waarop ter breedte van 8 cM speciaal bereide en zeer lang klevend blijvende rupsenlijm wordt gesmeerd. Daar de vrouwelijke wintervlinders, die geen vleugels bezitten en die dus tegen den stam moeten opkruipen om hare eieren bij de knop- pen te leggen, weldra te voorschijn komen, is het nu het juiste tijdstip voor het aanleggen der lijmbanden. Nadere bijzonderheden vindt men vermeld in Mededeeling No. 3 van den Plantenziektenkun- digen Dienst „de Trekmade", terwijl het hoofd- bureau van dien Dienst te Wageningen en de op verschillende plaatsen werkzaam gestelde ambtenaren op aanvrage gaarne alle gewenschte inlichtingen verstrekken. Ter voorkoming van misverstand zij hier ver meld, dat de wormstekigheid van appels en peren niet door de rups van den wintervlinder wordt veroorzaakt en dus ook niet door het aanleggen van lijmbanden kan worden bestreden. Met nadruk waarschuwt de Plantenziekten- kundige Dienst noch voor het aanleggen van lijmbanden ndch voor het uitvoeren van andere bestrijdingsmaatregelen in boomgaarden en par- ticuliere tuinen gebruik te maken van de dien- sten van eenige rondreizende lieden, die zich daarvoor aanbieden. Deze lieden dienen zich aan als boomkweekens en voeren bestrijdingen uit, waaraan echter niet de minst# waarde kan wor den toegekend. Zoo wordt meermalen volstaan met de be- sproeiing van enkele takken en wordt met on- gelooflijk verdunde oplossingen gespoten. De gegeven garantie, dat de boomen drie jaar lang vrij zullen blijven van ziekten en insekten, of dat de boomen drie jaar lang door hen ge- controleerd zullen worden, zijn, zooals voor iedereen duidelijk zal zijn van nul en geener waarde. Men ga dus niet in op welke aanbieding ook van rondreizende lieden, maar wende zich voor advies, ook over de uitvoering van bestrijdingen in boomgaarden enz., tot den Plantenziektenkun- digen Dienst te Wageningen of tot zijne ambte naren op verschillende plaatsen. DE CRISIS IN DEN LANDBOUW. Naar de N. R. Crt. vemeemt heeft het hoofdbestuur der Holl. Maat. van Landbouw in zijn laatst gehouden vergadering zich in principe unaniem verklaard voor een maal- verbod voor tarwe. Het hoopt, dat een zoodanig wettelijk voor- schrift zoo spoedig mogelijk wordt ingevoerd en bijtijids bekend gemaakt wordt, hoe men zich de practische uitvoering gedacht heeft. De definiitieve beoordeeling is eerst moge lijk indien de uitvoering volkomen bekend is. Voorts werd besproken de invoer van Rus- sische granen en besloten werd er het K.N.L.C. op te wijzen, dat die invoer geschiedt op een wijze, die de reeds slechte prijzen nog in hevige mate drukt. Het K.N.L.C. wordt uit- genoodigd zijn voile aandacht aan deizen toe- stand te schenken. ARREST IN DE MOORDZAAK-LANS. Het Haagsche Gerechtshof wees Maandag arrest in de zaak tegen J. G. v. O., wien ten laste gelagd was, moord subs, doodslag op den heer P. C. Lans, directeur van de N.V. De Haas Handel Mij. te Rotterdam op 29 November 1929 en verduistering en valsch- heid in geschrifte ten nadeele van genoemde N.V., waaraan verdachte als procuratiehouder werkzaam was. Het Hof veroordeelde ver dachte tot twintig jaar gevangenisstraf wegens doodslag en voorts wegens valsch- heid in geschrifte en verduistering, meermalen gepleegd. De Rotterdamsche Rechtbank had verdach te tot vijftien jaar gevangenisstraf veroor- deeld, waartegen zoowel verdachte als het O. M. hooger beroep had aangeteekend. De proc.-gen. bij het Hof had veroordeeling tot twintig jaar gevangenisstraf geedscht. Politierechter te Middelburg. Zitting van 7 October 1930. De volgende zaken werden behandeld: A. K., oud 44 j., schoenmaker te Oostburg, werd ten laste gelegd, dat hij op 5 Sept j.l. te Oostburg een kat pijn of letsel heeft aange- daan door met een brandende fakkel tegen die kat aan te duwen. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak idem. S. C. S., oud 26 j., arbeider te Axel, werd beklaagd dat hij op 6 Sept. j.l. te Axel Krijn Dieleman heeft geslagen. Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f 5 boete of 5 dagen hechtenis. A. A. D., oud 72 j., zonder beroep be Koe- wacht, werd verdacht dat hij op 2 September j.l. te Koewacht zijn echtgenoote M. L. van Hecke heeft geslagen en gestompt. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak idem. I. J. v. G., oud 25 j., arbeider te Cadzand, werd ten laste gelegd dat hij op 16 Augustus j.l. te Cadzand een duinenboomstam toe- behoorende aan den Staat heeft weggeno- men. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. C. L. C., oud 65 j., metselaar te Sas van Gent, werd verdacht, dat hij in den nacht van 3 op 4 Sept. j.l. te Sas van Gent P. J. W. Ongenae heeft beleedigd. Eisch 20 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak idem. BOTTER LEK GESTOOTEN. Zondagmorgen om 7 uur werd door een mosselbotter van af de Balsplaat noodseinen gegeven. De motorreddingsboot „C. A. den Tex" verliet daarop de haven om assistentie te verleenen. Het bleek, dat het schip, aan boord waarvan zich alleen de schipper K. Tot bevond, 's nachts door den vliegenden Noordwester storm overvallen en lek gestoo- ten was. De schipper had toen de hotter op het droge gezet. Het schip werd aan zgn lot overgelaten en de schipper aan wal gebracht. FEESTVIERING IN EEN GASHOUDER. Woensdag was het veertig jaar geleden dat de gemeente Zaandam de gasfabriek van de toenmalige eigenaars in eigen exploitatie overnam. Toen besloten werd dit jubileum op eenigis- zins feestelijke wijze te herdenken, was het voor de directie van het gasbedrijf een heele zorg, in welk gedeelte der kantoren of fabrie- ken de genoodigden en het personeel op pas- sende wijze zouden kunnen worden ontvangen. Op bijzonder gelukkige wijze is zij er in ge- slaagd, het onderstuk van een buiten bedrijf gestelden gashouder voor dit doel in te rich- ten. Des morgens werden hierin gehuldigd twee leden van het personeel, die dien dag eveneens hun 40-jarig jubileum vierden. Des namiddags maakten een groot aantal genoodigden van de gelegenheid gebruik het college van Burg, en Weth. en de directie der gasfabriek geluk te wenschen. VECHTP ARTIJ Vrijdagavond ontstond ruzie tusschen eenige bezoekers in een caf6 op het Kadijksplein te Rotterdam. Zooals gewoonte is, verdeelden de gasten, die van deze ruzie getuige waren, zich aanstonds in twee partijen. De cafehou- der slaagde er in hen voor de strijd ontbrand- de, uit het caf6 weg te werken. Op het Kadijksplein echter begon het gevecht op- nieuw. Een agent vermaande het dronken gezelschap door te loopen, doch het gevolg was, dat de helft der vechtersbazen zich tegen hem keerde, terwijl de overigen aan den kant bleven toezien. De agent werd door de dron ken mannen, die er in het wilde weg op los sloegen, aardig toegetakeld. In den loop van het gevecht werd hij naar den waterkant ge- drongen, zonder dat hij er zelfs in slaagde zijn gummistok of revolver te trekken. Toen kwam echter hulp opdagen, meldt „de Tel." Een be- woner van het Kadijksplein had telefonisch het politiebureau Kattenburg gewaarschuwd. In den looppas kwamen eenige agenten aan, waarop de daders zoo vlug ze konden, hun biezen pakten. Het was tijd want nog een paar passen en de agent zou in het water gelegen hebben. Nu is hij er af gekomen met een serie stompen en trappen. In den loop van den avond heeft de politie ijverig naar de vechtersbazen gezocht. De vogels waren echter gevlogen. NACHTVORST. Donderdagnacht heeft het in de Zuidoost- hoek van Friesland zoo gevroren, dat des morgen tot 8 uur de gaardeniers niet in staat waren hun groenten, als wortelen, rebarber en andijvie, aan de venters af te leveren. Bij de behandeling knapten de hardgevroren ste- len af. De bloesem van de late boonen had ook zeer veel van de vorst te lijden. De wei- landen zagen wit en de voorraad gras zal op die manier hard inkorten. ZONDERLINGE WRAAK VAN EEN ONTSLAGEN LOOPJONGEN. Mej. v. d. B., die aan den Straatweg te Hil- legersberg een drogisterij heeft, had Zaterdag haar 17-jarigen loopjongen, A. M. uit Rot terdam, wegens brutaliteit antslagen. Dat was schijnbaar niet naar zijn zin. Maandag- middag gaf hij daarvan de bewijzen. Hij be- lette de klanben naar binnen te gaan en ver- oorzaakte alzoo een volksoploopje. De poli tie kwam er aan te pas en heeft M. naar het bureau gebracht, waar zijn daad met een pro- ces-verbaal werd gestraft. MOTOR IN BRAND GEVLOGEN. Toen Maandagmiddag de 24-jarige schip- persknecht van de aan de Linker-Rottekade te Rotterdam liggende motorboot „Appolonia" den motor wilde aanslaan, is de motor in brand gevlogen. De kleeren van den schip- persknecht geraakten in brand en de man is dadelijk ovenboord gesprongen. Hij heeft eveniwel a|ulke emstiige brandwonden opgeK loopen, dat hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel moest worden opgenomen. Gasten van slangenwagen 23 hebben het brandje in de boot met een straal op de waterleidmig ge- bluscht. Mede aanwezig waren de slangen- wagens 25 en 26. Vrij dagmiddag is in het electrisch onder- station aan den Parallelweg te Delft een em- stig ongeluk gebeurd. De 28-jarige monteur Van W., wonende te Leidschendam, verrichtte in het gebouw eenige werkzaamheden, en stomd daarbij op een ladider. Plotseling gleed deze uit. Van W. greep zich in zijn vai vast aan een schakelaar, met het nood'lottig ge volg, dat hij door den electrisohen stroom ge- troffen werd. Eenige oogenbliikken later is Van W. overleden; zijn Itjk is door de politie naar het gasthuis vervoerd. Een tragische bij- zonderheid is, dat Van W. Zaterdag in het huwelijk zou treden. TRAMONTSPORING TE PRINCENHAGE. Zondagmorgen om 10 uur is een snelitram van de Zuid-Nederlandsche Stoomtramweg- maatschappiji, komende van Etten op den Lies- boschiweg tusschen Etten en Princenhage, in voile vaart ontspoord en gedeeltelijk omge- slagen. Slechts het personenrijtuig bleef over- eind. De locomotief en een bagagerijtuig reden den straatweg over, botsten tegen de boomen en sloegen toen om. De machinist P. Roks uit Princenhage en de stoker Van Din- gen uit Gastel geraakten onder de machine en werden overdekt met brandwonden, veroor zaakt door ontsnappenden stoom, van onder de machine vandaan getrokken. Beiden zijn naar het St. Luciagasthuis te Princenhage overgebracht. De passagiers in het personenrijtuig, dat awaar beschadigd werd, bleven ongedeerd. De materieele schade is zeer groot. Aan- gezien de straatweg geheel versperd was, werd het autoverkeer omgelegd over Leur. Om vier uur in den namiddag waren straat en lijn echter weer vrij. PAARLENCOLLIElt TER WAARDE VAN f 20.000 VERMIST. De heer N. B., wonende Badhuisweg 46 ,in Den Haag, heeft bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een paarlencollier, ter waarde van f 20.000, welk collier in een bijou- teriedoosje was geborgen. De vermissing werd Maandagmorgen half- twaalf door den heer B. vastgesteld; eenige uren tevoren had hij het kostbare kleinood nog in het doosje zien liggen. Omtrent den dader tast de politie nog in het duister. Wel staat vast, dat van inibraak geen spoor aanwezig is. Het ondenzoek gaat dan ook vooral in de richting van personen, die in de villa van den heer B., die expert in juweelen is, bekend geacht kunnen worden. Het collier bevat 70 rose paarlen, afloopend in grootte en zoodanig aaneengeregen, dat om den andere een groote en een kleine paarl volgen. Verder is het collier voorzien van een platina-veiligheidsketting. ONDERWIJZER GEARRESTEERD. Vrijdag heeft de Haagsche politie aangehou- den, zoo meldt de Haagsche Courant, den 22jarigen onderwijzer R., woonachtig te Delft. De man wordt verdacht van het plegen van verduistering. Hij is geen onbekende van de politie, daar hij eenigen tijd geleden ook voor den officier van justitie was verschenen in verband met verduistering. Door toedoen van de reclas- seering en de familie is de man echter voor- waardelijk veroordeeld. Hij was onlangs tijde- lijk benoemd tot onderwijzer aan een school in de residentie, doch kreeg op 1 Sept. j.l. zijn ontslag, waarvan hij echter niets aan zijn hospita mededeelde. In tusschen bleek, dat hij, zonder te betalen, inkoopen deed, bij verschillende winkeliers, zoodat zijn aanhouding verzocht werd, temeer daar kans beston'd, dat hij naar het buitenland zou uitwijken. DE ONTVOERING VAN EEN KIND PER VLIEGTUIG. In de tweede helft van de maand November van het vorige jaar werd de rustige rust van Laren en van het Gooi verstoord, doordat een 8jarig meisje, leerlinge van de Humandtaire School, door twee dames in een auto „ont- voerd" werd en naar al spoedig bleek, van Schiphoa per vliegmacbine naar Parijs over gebracht. Men zal zich herinneren, aldus de Tel., dat het de moeder was, die dit laatste -middel aangreep om haar kind weder onder haar hoede te krijgen, dat de vader naar haar wijze van zien, ten onrechte, bij zich hield. De ouders waren indertijld in Amerika in het huwelijk getreden en daar na eenige jaren ook weer gescheiden. Hierbij was bepaald, dat de ouders om beurten een half jaar het kind zouden opvoeden, doch verzuimd werd, de voogdij te regelen, zoodat dit vonnis hier te lande practisch geen effect kon sorteeren. De moeder ging in Parijs wonen, de vader, een veel oudere man, vestigde zich in Laren en beiden hertrouwden. Na eenigen tijd bleek de vader niet genegen te zijn, het kind weder af te staan en toen nu de moeder op de ongebruikelijke wijze ingreep, diende de vader een klacht in tbij de Neder- landsche en Fransche justitie, terwijl hij zich immiiddels gebruik makend van een wettelijke leemte, zonder dat de moeder was opgeroepen of er op andere wijze iets van had vemomen, door den kantonrechter tot voogd had doen benoemen. Een langdurige civiele procedure volgde en nadat allerlei competentiekwesties tot in hoogste instantie waren uitgevochten, heeft de rechtbank te Amsterdam dezer dagen uitspraak gedaan en de moeder tot voogdes benoemd, met een neef van den vader als toe- ziende voogd. MET HET HOOFD TUSSCHEN EEN MACHINE GERAAKT EN GEDOOD. Te Hengelo was zekere B. op de Henge- losche Bierbrouwerij aan het werk, toen hij door onverwacht uitglijden het ongeluk had, met het hoofd tusschen de vatenwaschmachine te vallen. Zijn hoofd werd verbrijzeld. De dood trad onmiddellijk in. Het stoffelijk over- schot van den ongeluklkige is naar het ljjken- huis op de algemeene ibegraafplaats over gebracht. De politie steit een onderzoek in. DOOR DEN WAAKHOND GERED. Te St. Hubert (W.-Br.) zag vrouw H., die alleen thuis was, in den stal plotseling een onbekend persoon voor zich staan, die haar onder allerlei bedreigingen geld wildie afper- sen. De vrouw wilde om hulp roepen, doch eensklaps greep het individu haar bij de keel, waardoor zij bewusteloos werd, aldus de ,,Msb." De waaJkhond, die op het zien van den man zich had losgerukt, ging den in- dringer te lijf, waardoor deze genoodzaakt was het hazenpad te kiezen. De dienstbode vdnd bij haar thuiskomst de vrouw bewuste loos in den stal liggen. Onmiddellijlk is de politie van dezen overval in kennis gesteld. DOODELIJKE VAL. Toen de 42jarige landbouwer K. H. te Raalte, met zijn echtgenoote en dienstbode bezig was stroo op de balken neer te leggen, brak plotseling een der balken, met het ge volg, dat H. voorover van drie meter hoogte Eerst een weinig Purol inwrijven en daama inzeepen; dan scheert men zich schoon, zacht en pijnloos. (Ingez. Med.) vie! en met zijn hoofd op de steenen terecht krwam. De dienstbode, die ook naar beneden viel ,kwam op H. terecht, terwijl de echtge noote van H. met haar handen aan een balk bleef hangen. Door ijlings toegeschoten hulp werd de vrouw uit haar benarde positie be- vrijd. Een dokter uit Heino, kon bij H. slechts den dood constafeeren. De 20jarige dienst bode mej. B. uit Heino, had een hoofd/wonde en klaagde over iniwendige pijnen. Deze werd door den dokter per auto naar haar ouders te Heino vervoerd. De ongelukkige H. laat een vrouw en vier kinderen achter. EEN ONVRIJWILLIG ZEEREISJE. De politie heeft van het te Schiedam lig gende Engelsche stoomschip „Forten" gehaald een zekeren J. S., wonende te Rotterdam, die ongeveer 6 weken geleden zich met een vriend op dat schip te slapen had gelegd. Toen hij wakker werd, bemerkte hij, in voile zee te zijn. Hij meldde zich direct bij den kapitein en werd aan het werk gezet. Gedurende de reis heeft hij hard moeten werken, zonder iets te verdienen. Daar hij in het „Algemeen Politiablad" stond gesignaleerd voor 6 boete of 2 dagen hechtenis, heeft de politie hem aangehouden. VIER VINGERS AFGESNEDEN. In de meulbelfabriek „Excelsior" aan de Groote Markt te Schiedam, stond de 23jarige weikman J. A. T., wonende te Rotterdam, aan de fraismachine een houten blad, te bewerken. Waarschijnlijk door bet wegschieten van het blad schoot zijn rechterhand uit, die onder het mes van de fraismachine kwam. Het gevolg was, dat vier vingers werden afgesneden. Na in de fabriek voorloopig te zijn verfoomden, is hij per auto naar het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam vervoerd. EEN JONG MEISJE AANGERAND. Een 15jarig meisje uit Huizen, dat op weg was naar de school yoor M.U.L.O. te Bussum, is in het villapark bij den rijksstraatweg door een persoon, die een eindje met haar was op- gereden, van haar fiets geworpen. Het meisje wist na een hevige worsteling te ontkomen. In verband met deze aanranding heeft de Bussemsche politie een 20jarig monteur uit Naarden aangehouden. De gearresteerde legde een volledige bekentenis af. VLIEGRAMP BIJ DRESDEN. Het vliegtuig D 1930, dat van Berlijn naar Weenen op weg was en om 9 u. 15 Maandag morgen te Dresden moest landen is boven de Dresdener Heide gevallen. Aan boord waren de bestuurder, de mon teur en zes passagiers, w.o. twee vrouwen. Zeven menschen waren op slag dood. Op weg naar het ziekenhuis is de emstig gekwetste aan zijn wonden bezweken. De machine is van het type Messerschmidt M 20 en kon 15 personen vervoeren. Sedert lang is dit type bij de Duitsche Lufthansa in dienst. Over de oorzaak van het ongeluk is op het oogenblik nog niets te zeggen. Een commissie van on- derzoek uit Berlijn is reeds per vliegtuig te Dresden aangekomen. Hen. toestel is volkomen verndeld, het is echter niet ver,brand. Het vliegtuig was bezig den gebruikelijken bocht v66r de landing te maken. De weers- omstanidigheden kunnen de oorzaak van het ongeluk niet zijn, daar het zicht 10 K.M. was en de wolken 600 M. hoog waren. De Lufthansa had het toestel pas eenige dagen geleden van de fabriek overgenomen. Het was dus een bijna goednieuw toestel. Zeer tragisch is de dood van den passagier dr. Kuhnel. Hij was voorzitter van den Oos- tenrijksahen auteursbond. Oorspronkelijk zou hij Dinsdag naar Weenen gaan, doch op zijn verzoek was zijn biljet tegen Maandag uitge- schreven. STORM IN HET ZWARTE WOUD. Sedert Zaterdag waait er boven het Zuide- lijk deel van het Zwarte Woud een hevige Zuidwester storm, welke een snelheid van 15 M. per sec. heeft. In de hoogere streken is de temperatuur tot het vriespunt gedaald. In het telefoonverkeer zijn emstige storingen ontstaan. Ook de schade in de bosschen is groot. De storm ging met hevige regenbuien gepaard, zoodat het wassen der rtvieren te verwaohten is. Onigelukken zijn niet voorge- komen. DE ONTPLOFFING IN DEN POSTZAK. Het onderzoek naar de oorzaak van de ont- ploffing van den postzak op het hoofdsorteer- bureau op Mount Pleasant heeft uitgewezen, dat zij veroorzaakt is door zelfontbranding van eenige chemische stoffen, maar in geen geval door een met de post verzonden bom, zoodat aan kwaadwilligheid niet gedacht be- hoeft te worden. AARDBEVING IN PERZIe. Naar uit Teheran gemeld wordt, zijn ten- gevolge van een aardbeving in de buurt van den uitgedoofden vulkaan Manaveno 6 dorpen totaal verwoest. Volgens de tot dusver ontvangen berichten zijn er 47 personen gedood, terwijl een groot deel van de bevolking vermist wordt. De re- geering heeft een hulp-expeditie gezonden naar het geteisterde gebied. PER VLIEGTUIG NAAR SCHOOL. In Zuid-Engeland heeft de dochter van een landeigenaar, die ver van haar school afwoont en een klein vliegtuig bezit verlof gekregen dagelijiks van en naar school te vliegen. FLUITJES AAN DEN INGANG. Parijs heeft iets nieuws beleefd De directie van een van de bioscooptheaters laat aan den ingang van de zaal kleine hou ten fluitjes uitdeelen. Aan een touwtje zit een briefje: „Sedert de komst van de sprekende film, moet ook de toeschouwer van geluidsmiddelen worden voorzien. Wij helbben gemeend, ge- achte bezoekers, u in staat te moeten stellen uw functie behoorlijk uit te oefenen. Vandaar dat wij u dit fluitje aanbieden om uw gevoe- lens lucht te geven, wanneer de film het on geluk mocht hebben u te mishagen De film oogste een stormachtig applaus en het fluitje bewaarde men voor een volgenden avond in een ander theater. ERNSTIG ONGEVAL IN EEN DIERGAARDE. In de kleine diergaarde van het bosch- restaurant „Am Stern" bij Mannheim heeft een ernstig ongeval plaats gehad. De 51jarige bewaker Kaser werd bij het voederen der die ren door een driejarigen beer aangevallen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 2