GtBffiSffGDE BXEIGKTEN. Laatste Berichten. BURGERLUKE STAND IN KOKEND WATER GEVALLEN. UITSLAG VERKOOPINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN, WISSELKOERSEN. hemd. Affijn, daar ga-g-et nouw nie aver, maar toen iK dan bij de ,,leestafel" van Guust Verhagen kwain, die aan d'n muur geplakt zit, teen gong 't om 'ntrouwpertret! Maar - van 'n trouwerij in Amerika, waar de huwelijken nie zoo steuvig plakken as d'ren knaauwgem! En d'n menier, d'n bruigom, die da-d-ok scheen te weten, had z'n eiges laten trouwen in 'n tijgerkooi. Z'n wefke sting er mee d'ren bos blommen net. bij, of ze niks op d'r gemak was en neemt 't er maar kwalek: 'k Mot oew zeggen: 'k zit 6k liever in de „Gouwen Koei", dan in zo'n hok mee tijgers. Maar menier d'n bruigom, dierentemmer van z'n ambacht, <=rm wefke! zal ge- docht emmen: d'n eersten indruk is d'n toeste! En as ik nrn wefke op d'n dag-van-trouwen efkes laat zien hoe 'k omspring mee wezens die veul te grooten bek teugen me opzetten, dan kan ze daar d'r maal veurloopig mee doen! De Joep, die thuis nie zooveul in de pap te brokkelen hee, had 't grotste plazier. Hij sloeg op z'n knieen van de lol. Sjongen, jongen, riep ie: ,,wa-d-is-ie goed, wa-d-is-ie veur d'n foakker! Kekt diee tijger 's trek emmen in de Ibruid". ,,Nouw, 't is 'n aarig wefke ok! zee Ver- hagen, die sjuust d'n ourwe Schellekens af- spoot dat ie bijna verdronk, want de Guust keek meer naar ons dan naar z'n pasjent! „Da zie ik ok wel al ben ik ginnen tijger", zee-t-ie. „>Schei-t-'r toch af", kwekte Schellekens, „ge sput me blind, akelige witkiel!" En toen ltwam ie ok 's kijken in 't hoekske. Lankzaam schudde-n-ie mee z'n groot hoofd, dat diep in z'nen krommen rug zit gedoken en bromde: ,,'t is schoon; ze weten van gekkigheid nie meer wa ze doen motten, de jonge gasten van teugeswoorig" en scihuddende gong ie naar 't centenibaske en gooide-n-er bevend drie sjoewen in. „Gezien, Verhagen?" „In orde Schel". ,,Navond, mannen!" „Navond Schellekens!" En mee Schellekens strompelde de leut efkes weg. Wier 't heel efkes stil. Tot de Joep weer in d'n lach schoot. En onwillekeurig docht ik toen bij m'n eigen: as die idiote Knaauwgommerikanen wiesten, hoe de Ulvenhouters leut emmen om huilie idiote verzinsels, dan zouwen ze d'r eigen meschient nog wel 's effekes bedenken, veur ze trouwden in 'n tijgerkooi, in 't water, in de locht; op 'nen stok gongen zitten tot ze d'r afvallen en aangeveegd wieren in 'n waschmaand, die naar 't ziekenhuis wier ge- brocht; en nog zooveul van die flaauwe kulle- kes meer. „As 'k weer 's gong trouwen, dee ik 't 6k zoow", kwekte d'n Joep. En as 't z'ijn beurt nie was gewiest om 'n sdhoon gezicht te halen, dan had ie r nog nie over uitgeprot gewiest. En toen ie dik onder de zeep zat en niks meer zeggen kon, toen riep 'r eenen: ,,ik denk Joep, as gij mee oew wijf in 'n tijgerkooi kruipt, dat de tijgers in 'n hoekske gaan zitten. De scheersalon daverde, waant me weten wel dat d'n Joep z'n wefke de broek aan hee. Joep draaide z'n hoofd om, zeggen kon ie niks, maar toen blaasde-n-ie d'n zegsman 'nen kwak schuim in z'n vieslefasienee- maar! „Roos!" riep 't volk en ze luidden mee Verhagen z'n winkelbel, (net as op de schietbaan, daar doen me da-d-ok bij eLke roos), da ge'r koud van wier. Gescheurd emmen van d'n lach en d'n Joep zee r gin- eentje en liet z'n eigen kalmkes deurscheren Ja amico da Zaterdagsche scheeruurke, da's 'een van de lolligste uurkes van heel de week. Verhagen stikt dan z'n Radejoow aan en daar kweken ze allemaal bovenuit. Gin- mensch die 'r naar lustert, maar as ie efkes stil staat, dan loopen ze mee vijf man er naar toe, om de knobbekes weer om te draaien. 't is nog 'n heel ouw mesjien, da toestel. Ge mot aan dartien dinkskes friemelen, veur ie weer gaat, maar ze weten 'r allemaal d n weg op. Lest was er 'n pliesiebericht. En of 't zoo zijn moest, sjuust waren er d n Tiest en d'n Jaan. onze veldwachter. ,,Koest effe, mannen", zee d'n Janus ge- wichtig, „pliesiebrioht". „Stilte", riep d'n Tiest en knipte 'n ogske. „Janus mot schrijven". En toen alles was' ,,die mannen zijn ok nooit vrij, die plie- siemannen; nog gin tijd somwijlen om d'ren baard te la „Maar hou-de gij nouw ok oew mond foeterde Janus. Ja, pa!" zee d'n Blaauwe en daar schoot de zaak weer in 'nen lach, dat er van heel 't bericht niks was te verstaan. Eindelijk heurden me wa. Janus zat mee z'n hoofd teugen d'n hoom aan. „Ge krupt er nie in, horre" ,riep d'n Tiest en toen liet Janus z'n eigen ontvallen: „stil toch, ge sreort 'nen ampteneer in de uitoefening van z'n funktie!" „As guilie mee gaat, geef ik 'n rondje pils riep d'n Blaauwe en Janus was d'n eerste die opsprong en z'n boekske in z'nen teniek borg. ,,Neee, zee d'n Blaauwe „gij mot in funksie blijven ,Jaan; ik wouw effen weggaan mee de mannen om jouw nie te ampteteeren in't uitoefenen, ee!" ,,Ge kunt 'r toch niks van verstaan", dee d'n Janus onverschillig. „Dan kunnen me ok net zoo goed hienblijven' zee d'n Tiest en gong weer zitten. Airnico, wa'k toen uitgestaan eb, dieen Zaterdagavond, da kan 'k oew nie vertellen. M'n kakementen deeen pijn van 't lachen. En Verhagen snee 'r 'n paar in d'ren kanus of ie aan 't opereeren was. Maar ollee, 'n operasie veur zeuven-en-haalven spie is n6g n koopke. Op 't lest vroegen ze dan opsporing van 'n mensch, die gekleed was in 'n bruin pak, lage zwarte schoenen, grijze sokskes, 'n ruiten pet op z'n test had, 'n blaauw-gestnpt over- hemd droeg, 'n onderbroek zus en n flenelleke zoow en ginnen boord. Heel da kestuum h is gegapt en daarom moesten ze 'm emmen. Nouw, kek 's", zee d'n Tiest, toen teugen d'n' Janus, „dieen mensch hadde t6ch me meugen harresteeren, Jaan' Janus kneep zn' ogskes dicht, pakte naar z'nen snor en keek heel scherp naar d n Tiest, van z'n voeten tot aan z'n blaauwe stekels. ,,Da's kasjeweel!" bromde Janus en toen vroeg ie: ,,Waarveur nie?' Omdat ie, as ie die rommel me gegapt had, 6k' zuur was gewiest", legde d'n Blaauwe-nl- uit, „want dan had ie in z'n bloote... boddie rondgeloopen!" Me broken van d'n lach. Da's kasjeweel", zee d'n Jaan en keek maar steeds mee z'n loer-ogskes naar d'n Blaauwe. o„ ,,Ziede wa bezonders aan me vroeg d n Tiest eindelijk. Bruin pak, ruiten pet, gmnen boord pre- velde d'n Jaan En toen, amico, ollee dieen Tiest kan nen mensch toch zoo plagen ee, toen dee ie net die lillekert, of ie in z'nen schulp kroop. Kad 'm dalek deur; d'aanderen ok, maar dieen erme Janus, o joeijee! Gefoenet!" kwekte d'n Janus meens zegevierend. „Bruin pak, ruiten pet, zwarte schoenen, ginnen boord!" En meteen sprong ie op d n Tiest af, 'm al zoo dikkels hee getempteerd en zeq: „in naam der wet, meer naar 't kotje!" ,,Jaanuss!" smeekte d'n Blaauwe. En zuilie samen weg. Tiest gaf ons allemaal 'n haand; zee dat ie wel schrijven zou en knipte maar ogskes. En daar gongen ze: d'n lange, peezige Blaauwe en d'n korte, dikke Janus. Tien menuten later me vergingen van nuuwsgierigheid. Verhagen wist gin raad mee z'nen selon, die veul te klein wier, kwam de Tiest alleen weer terug. „Waar is d'n Jaan!" zoo vlogen me op 'm af. En amico, ge kun me geleuven of nie: Janus zat in d'n amigo! Wemmen d'n vloer bij Guust Verhagen aan spanen getrapt van 't lachen. En eindelijk toen me zo'n bietje bekomen waren, toen liet d'n Tiest d'n sleutel zien. „Hoe hedde 'm da toch geleverd, Blaauwe?" vroeg ik, onderwijle m'n tranen drogend van d'n lachkraamp. „Da's toch gin kunst", zei Tiest: ,,ge lot oew eigen toch nie deur dieen gehaktbal in de kast douwen! „Maar hoe komt ie er nouw uit?" „Hij blijft zitten tot vannacht twaalf uren", dikkerteerde d'n Blaauwe, ,,zoolaank tot alle kroegeskes dicht zijn!" Amico, ik vergeet die mop van m'n leven nie. 'k Zal oew d'r nog wel 's meer van vertel len. Nouw ben 'k staampvol en 't is tijd om naar bed te gaan. Veul groeten van Trui, die maar zit te ronken da'k veul te veul zit te lachen onder 't schrijven, ,,wa mot daar van terecht komen", beweert ze, en as altij, gin horke minder van oewen toet a voe DR6. Het 4jarig zoontje van J. H. te Idzerd is in een onbewaakt oogenblik in een pot met kokend water gevallen en aan de bekomen brandwonden overleden. EEN HOUTEN BRUG UIT DEN ROMEINSCHEN TIJD? In het veen te Klazienaveen (Dr.) is 75 cM. onder de oppervlakte gevonden een houten brug, lang ongeveer 30 M. en breed 60 c.M. De brug dateert vermoedelijk uit den Ro- meinschen tijd. TE WATER GERAAKT. Dinsdagochtend vroeg is de 25jarige zoon van de veehoudster wed. van W. te Vinkeveen toen hij naar het weiland wilde gaan om de koeien te melken, vermoedelijk door de duis- temis misleid te water geraakt. Een broer kwam spoedig ter hulp, maar toen het slacht- offer op het droge was gebracht, waren de levensgeesten reeds geweken. DOOD GEVONDEN. Maandagmorgen werd de directeur van de Nationale Bank te Zaandam, de heer K., dood in zijn werkkamer gevonden, zoo meldt Het Volk. De doodsoorzaak is vermoedelijk gas- verstikking. DE GEMOEDELIJKE SPROKKELAARSTER Zooals gemeld, verbleef H. M. de Koningin van Woensdag op Donderdag in den Kon. trein aan het station te Gilze-Rijen. Donder- dagmorgen gingen, aldus de Stand., H. M. en Prinses Juliana een wandeling maken in de bosschen van Rijen. Terwijl H. M. en een hofdame even gezeten waren, kwam de 72jarige sprokkelaarster Lina van Loon (in de wandeling genoemd ,,doove Lien") naar de Hooge gasten en vroeg: „Gaan jullie ook naar de Koningin kijkenDe hofdame vroeg of ze de Koningin nog nooit gezien had. ,,Neen juffrouw, ik he ze nog nooit gezien' Na wat over en weer gesproken te hebben, vertelde de h of dime dat H. M. voor haar EEN ONFORTUINLIJK MOTORRIJDER. Zondagavond reed een bakker uit Den Haag over den Schiedamschen dijk te Rotterdam per motorfiets. Hij had wel een geldige wegenkaart, maar geen rijbcwijs. Twee ambtenaren van de be- lastingen hielden hem aan, om de wegenkaart te controleeren. De bakker dacht, zoo meldt de N. R. Crt., dat het rechercheurs waren en dat zij naar zijn rij'bewijs wilden vragen. Hij reed daarom zoo snel mogelijk weg en botste pardoes tegen een tram op. Met een kapotte motorfiets en een hoofdwond is hij naar het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg gelbracht. Daar werd hem natuurllijk naar zijn rijbewijs gevraagd. Met een proces-ver- baal wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar belast met opsporing van een strafbaar feit, een wegens roekeloos rijden en een wegens rijden zonder rijbewijs is hij weer naar hier vertrokken. Als hij dadelijk had stil gehouden en zijn wegenkaart had laten zien, zou hij er vermoedelijk door- geglipt zijn, en zou zijn motorfiets niet aan stukken liggen. DE HEKS VAN WALLSTREET. Te New-York is de biografie van Hetty Green verschenen. Hetty Green had in Amerika de reputatie zeer rijk, maar de gie- rigste vrouw ter wereld te zijn. Niebtegen- staande haar groot vermogen, leefde ze als ellendige, als een bedelares, Haar vrekkig- heid was haar spreekwoordelijk geworden, verder leed ze aan vervolgingswaanzin en verbeeldde zich, dat al haar bekenden en familieleden haar naar het leven stonden. Was ze ergens te gast, dan kon niemand haar bewegen lets te eten of te drinJken, want ze was overbuigd, dat de spijzen en dranken, welke men haar bood, vergiftigd waren. Ze leidde een ongebonden leven, een eigen woniing had ze niet, daar ze vreesde voor in- braak en moord. Ze sliep steeds bij arme, oude vrouwen, die bij den dag kamers ver- huurden. Nooit gebeurde het, dat Hetty Green achter elkaar twee nachten bij een en dezelfde vrouw sliep; vandaag hier, morgen daar als een spook dook ze op en ver- dween. Steeds was ze met een spirituslicht, mes, voak een lepel gewapend, en ook had ze altijd eenige eieren bij zich, welke ze ergens kocht en opat. In geen gezelscbap, op geen bal, in geen restaurant was ze te vinden, maar op de beurs kon men haar elken dag aantreffen. Men. mompelde, dat ze daar haar vermogen had verworven. Zij bezat een bijzonderen schex- pen speurzin voor speculatiemogelrjkheden; als anderen haar vermogen verloren, groeide het hare Steeds meer aan. Verscheen ze op de beurs dan bestudeerde ieder haar gezicht, haar gebaren en meende men daar een tip uit te lezen, dan haastte men zich er gelbruik van te maken, want het niet opletten op haar tee- kens bracht ieder onheil. De bijzondere capaeiteiten der oude vrouw inzake de beurs- speculaties hebben haar ook den naam „de heks van Wallstreet" bezorgd. In 1926 stierf ze. En... haar vermogen was spoorloos verdwenen. Alle pogingen om haar schatten te vinden, bleven vergeefsch. Ten slotte nam men aan, dat de raadselachtige vrouw een sprookje aan haar rijkdom had weten te dichten en het overal te verbreiden. Nu echter heeft men in de armste buurt van New-York, in een ellendig dakkamertje, het vermogen van Hetty Green ontdekt. Bankquitanties, ch^queboeken, bankbiljetten alles was netjes. in een matras genaaid, een bloemtafel verbo^g onder een dunne laag aarde duizenden goudstukken en in een met eieren gevulden koffer lagen papieren ter waarde van een millioen dollars. Uit nagelaten aanteekeningen Meek, dat ze het vermogen, dat haar vader had nagelaten, met haar beursspeculaties vervijfvoudigd heeft. De in het dakkamertje gevonden schat beloopt ruim 100 millioen dollar. EEN LAFFE MOORD. Te Piraeus heeft, naar Vaz Dias meldt, iemand, die terugkeerde van de jacht een man doodgeschoten, met wien hij oneenigheden had stond. „A, zoo, is dat nou de Koningingehad en die niet* ^w^ds ve^oedend, voor Daarop vertelde H. M. dat dat Haar doch- ter was (Prinses Juliana kwam inmiddels bij het gezelschap). „Wel, wel wat een flinke meid toch. prees het gemoedelijke oudje. Dat de hooge gasten zeer veel vermaak hadden in dit geval, laat zich verstaan. SMOKKELARIJ VAN OPIUM. Drie Chineesche stokers, die zich door de poort van het terrein van de Stoomvaart Maatschappij Nederland te Amsterdam, naar him verblijven wilden begeven, werden door de controle aangehouden, aangezien zij er voor hun doen nogal gezet uitzagen. Bij fouillee- ring werd op hen 3 K.G. opium gevonden. De politie van het bureau Kattenburg heeft de smokkelaars, nadat, tegen hen proces-verbaal was opgemaakt wegens overtreding van de Opiumwet opgesloten. Bij hun verhoor hebben zij de gebruikelijke verklaring afgelegd, dat zij de opium te Marseille bij wijze van af- wisseling wordt ook wel eens Hamburg ge noemd hadden opgekocht en dat zij het verdoovende middel voor eigen gebruik wil den aanwendem Het drietal zal ter beschik- king van de justitie worden gesteld. WRAAKNEMING OP DEN MOOIEN MAN. Dinsdagavond heeft de 35jarige kapster J. H. te Rotterdam een aanslag gepleegd op een 37jarigen bioscoopportier aldaar. Deze had met' de vrouiw liefdesbetrekkingen gehad en deze verbroken. De vrouw, idie intusschen te weten was gekomen dat L. gehuwd en vader van 5 kinderen was, maakte het hem den laatsten tijd aan den ingang van het City Theater in de Hoogstraat, voortdurend lastig. Ook Woensdagavond was dit weer het geval, waarop een collega van L. de politie opbelde. Weldra verscheen er dan ook een agent am een onderzoek in te stellen. De kapster liet zich echter door de aanwe- zigheid der politie niet weerhouden plotseling een sc.heermes te voorsohijn te halen en L. daarmede, nog voor de agent haar arm ge- grepen had, een diepe snede over de rechter- wang toe te brengen. Zij werd hierop in verzekerde bewaring ge steld en verklaarde, dat zij L., die zich een mooien man noemde, den neus had willen af- snrjden. MISHANDELING EN BEDREIGING. Een werkman heeft een vrouw op den Schiedamschen dijk te Rotterdam met een steen op het hoofd geslagen. Toen er agenten naderden vluchtte de man en in zijn vlucht heeft hij een broodmes weggeworpen. De agenten zagen dit en ze namen het mes in beslag, waama ze den man aanhielden. Uit het onderzoek bleek, dat de man tijdens de mishandeling gedreigd had de vrouw van het leven te zullen berooven. Terzake mishande ling en bedreiging met een misdrijf tegen het leven is de man in bewaring gesteld. een koffiehuis zat. Ook bedreigde de woeste- ling eenige wandelaars. De politie, die hem arresteerde, had moeite, hem tegen de woede der menigte te beschermen. EEN ONGELUK VAN 3 VLIEGTUIGEN. Drie Bulldog-vliegtuigen van het 17de vecht- eskader, die in den mist dicht bij elkaar vlo gen, zijn Dinsdag bij Arundel in Sussex met een rij boomen op een heuvel in aanraking gekomen en omlaag gestort. Twee bestuur- ders, een officier- en een sergeantvlieger, wer den gedood; de officiervlieger, die het derde vliegtuig bestuurde, kwam er met lichte ver- wondingen af. Er waren verder geen men- schen aan boord. INBRAAK IN EEN SYNAGOGE. Te Berlijn is een inbraak gepleegd in de sy- nagoge aan de oude Schonhauser-strasse. De dieven hebben kostbare sieraden meegenomen, waartoe behooren de versierselen der Heilige Wetsrollen en een kroonluchter. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIe. Aneta Vaz Dias meldt: Volgens bericht van de K. L. M. is het eersite postvliegtuig, de PH.-A.G.R., te 5.47 uur plaatselijken tijd te Bangkok aangekomen. Morgen vertrekt het naar Medan, alwaar het te 12.47 uur wordt verwacht. FORD IN ONS LAND. ROERMOND. Hedenmorgen te 11 uur is de bekende Amerikaansche automobielfabri- kant Henry Ford vanuit Duitschland alhier aangekomen. Hij onderbrak hier zijn reis, ten- einde een bezoek te brengen aan de Philips- fabrieken te Eindhoven, waama hij verder gaat naar Rotterdam. TER NEUZEN. Op Donderdag 2 October 1930, werd door den heer J. Deij C.Lzn., bouwkundige te Ter Neuzen, in het cafe ,,La Belle Vue' aanr besteed: Het bouwen van een dubbel woon- huis aan de Prov. Weg te Ter Neuzen. Hiervoor werd ingeschreven als volgt: Perceel 1. Graaf- en metselwerk: A. J. de Visser, Zaamslag, /2590; Chr. v. d. Velde, Zaamslag, 2500; J. A. Lensen, Zaam slag, /2454; G. v. d. Velde, Ter Neuzen, /2995; R. J. de Fouw, Hoek, /2145; M. W. Nieuwelink, Hoek, 2080 (gegund). Perceel 2. Zink- en loodgieterswerk M. Wieland, Hoek, /160; J. M. de Zeeuw, Zaamslag. 141,50 (gegund). SAS VAN GENT. In de afgeJoopen maand hebben zich in deze gemeente gevesitigd: M. de Meulenaere, huis'houdster, van Selizaete. A. Brommet en gezin, administrateur pos- terijen, van Groningen. C. M. Jonker, kantoorbediende, van Rotter dam. R P. Cusse, landlbouwerskn., van Assenede. J. O. van de Velde en eohtg., fabrieksarbei- der. van Selzaete. C. Bonne en echtg., fabrieksarbeider, van Clinge. M. M. de Lavoir, diensbbode, van Ter Neuzen. W. Troitzheim, monteur, van Heisters (D.). E. M. van de Vijver, zonder, van Overslag. A. C. M. Heeffer, kantoorbediende, van Ter Neuzen. A. C. H. Kieboam, kantoorbediende, van Westdorpe. J. van Belzen, marechaussee, van Tillburg, R. Boeije, marechaussde, van Apeldoom. A. D'Ambros, monteur, van Recoaro (Ital.). A. van Outryve, landlbouwersknecht, van Selzaete. Vertrokken H. M. Stublbe, zonder, naar Huijbergen. P. L. Heijboer, marechaussee, naar Oost- boirg. A. M. Soheffer, uitvoerder, naar Parijs (St. Denis). E. H. H. M. Scheffer, kantoorbediende, naar Parijs (St. Denis). S. Taleman (wed. C. A. Bos), zonder, naar Stekene. W. Voerman, zonder, naar Nandrin (B.). E. M. v. Lent, diensbbode, naar Antwerpen. M. M. J. van Vooren, zonder, naar Selzaete. P. L. van Dam en gezin, hoefsmid, naar Ter Neuzen. WESTDORPE. In de afgeloopen maand helbfoen zich in deze gemeente gevestigd: Oscarina E. L. Bogaert, van Helmond. Augusta M. J. Rotbhier, van Selzaete. Pierre F. G. CI. Vercraeye, van Bouchaute. Job. J. A. Gruyters, van Helmond. Gerard S. Angenent en gezin, van Ter Neuzen. Vertrokken Bertha A. van Avermaete, naar Oosbburg. Cesar de Moor en gezin, naar Assenede. Armand CI. H. Kieboom, naar Sas van Gent. Prosper E. A. Velleman en gezin, naar Axel. AXEL. Huwelijks-aangiften. 11 Sept. Pieter Mechielsen, oud 20 j„ jm. en Margaretha Overdulve, oud 20 j., jd. 12 Sept. Jan van Hoom, oud 44 j., jm. en Jacoba Hamelink, oud 37 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Sept. Arthur Jacob Jager (Oostenrijksch onderdaan), oud 29 j., jm. en Gertrud Johanna Schaap (Duitsch- onderdane), oud 23 j., jd. 11 Sept. Comelis van Bendegem, oud 23 j., jm. en Johanna Elisabeth van de Velde, oud 19 j., jd. 25 Sept. Pieter Mechielsen, oud 20 j., jm. en Marga retha van Overdulve, oud 20 j., jd. Jan van Hoom, oud 44 j., jm. en Jacoba Hamelink, oud 37 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Catharina Pietemella, d. van Pieter Witte en van Catharina Pieter- nella van der Peijl. 5 Sept. Catelijntje Eliza beth, d. van Gerardus Comelis de Rijke en van Geertruida Donkers. 7 Sept. Johanna Maria, d. van Emile Karel Misseghers en van Emma Isabella Baert. 10 Sept. Johannes Aloijsius, z. van Maurice Walterus Marie van Nieulande en van Anthonetta Christina de Bruijn. 19 Sept. Pieter, z. van Pieter le Feber en van Suzanna Koster. Marinus Pieter, z. van Wil- lem Joris Elve en van Janna Zegers. 20 Sept. Maria Leonie, d. van Carolus Franciscus Steenaert an van Louise Maria Breepoel. 23 Sept. Maria, d. van Krijn van Hermon en van Johanna Janna Rinn. 26 Sept. Geertruida, d. van Simon Buijze en van Frangoise Hollebek. 27 Sept. Johannes Jacobus, z. van Willem Verstraten en van Leentje Meijer. 29 Sept. Janna. d. van Jozias Verpoorte en van Janna Lourens. Overlijden. 17 Sept. Janneke Janna Maria de Jonge, oud 77 j., echtg. van Pieter van Vessem. 26 Sept. Ebrina Dees, oud 69 j., echtg. van Adriaan van Cadsand. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 11 Sept. Abraham de Kraker (van Zaamslag), oud 25 j., jm. en Maria Cornelia de Feijter, oud 20 j., jd. 25 Sept. Petrus Eduardus Augustinus van Overmeeren (van Stoppeldijk), oud 27 j., jm. en Emma Maria Gelderland, oud 26 j., jd. Huwel'ijks-voltrekkingen. 25 Sept. Abraham de Kraker (van Zaamslag), oud 25 j., jm. en Maria Cornelia de Feijter, oud 20 j., jd. Geboorten. 3 Sept. Bemardus Alphonsus, van Petrus Paulus Blok en van Sulma Mel. 13 Sept. Maria Louisa, d. van Petrus Theo- philis van der Veen en van Leontina Apolonia Petronella van der Meijden. 29 Sept. Petrus Johannes, z. van Macharius de Bakker en van Mathilda Rosalia Giele. Overlijden. 8 Sept. Maria Florence Chris tina Mangnus, oud 3 m., d. van Jozef en van Louisa Maria van Leuven. HOEK. Huwelijks-aangiften. 18 Sept. Comelis Frederik de Ruijter, oud 27 j., jm. en Antho- nina Janneke Meertens, oud 25 j., jd. Geboorten. 19 Sept. Izaak Adriaan, z. van Adriaan Jacob de Pooter en van Jacomina van der Peijl. 26 Sept. Neeltje, d. van Jan de Kraker en van Adriana Hamelink. Overlijden. 3 Sept. Licia de Feijter, oud 55 j., echtg. van Hendrik Wolfert. 7 Sept. Pieter Willem Pijpelink, oud 6 m., z. van Jacob en van Adriana Cornelia Zegers. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 5 Sept. Albertus Petrus Franciscus Picavet, oud 26 j., jm. en Florentina Maria Vleeskens, oud 23 j., jd. 17 Sept. Comelis Johannis Bossohaart, oud 27 j., jm. en Sophia van de Wiele, oud 34 j., jd. 18 Sept. Carolus Ludovicus Schout, oud 24 j., jm. en Clementine Nachtegael, oud 19 j., jd. 20 Sept. Jozef van Hooste, oud 29 j., jm. en Maria van den Bergen, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Sept. Albertus Petrus Franciscus Picavet, oud 26 j., jm. en Florentina Maria Vleeskens, ,oud 23 j., jd. Geboorten. 15 Sept. Elsche Elisabeth Flo rentine, d. van Mindert van der Meulen en van Pietemella Theresia Montaan. 27 Sept. Annie Leonie Alponsa, d. van Balthazar Aloij- ses Jacobus Verdurmen en van Emma Alber- tin'a Josephina van Vooren. Overlijden. 2 Sfpt. Johannes Josephus d'Hooghe, oud 15 j., z. van Petrus Franciscus en van Emma Steijaert. 2 Sept. Joseph Vael, oud 86 j., weduwn. van Seraphina de Moor. 20 Sept. Nathalie Want, oud 64 j., echtg. van Comelis Franciscus Maas. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. 19 Sept. Eduardus Boeijkens, oud 34 j., jm. en Louisa Ma. Zaman, oud 28 j., jd. Huiwelijiks-voltrekkingen. 10 Sept. Pieter Antonius Baert, oud 60 j., wediuwn. en Euger nia Maria Pieters, oud 57 j., jd. 16 Sept. Petrus Francies van Sikkelerus, oud 32 j., jm. en Eugenia Philomena de Smet, oud 23 j., jd. Alexander Apolonia van der Walle, oud 23 j„ jm. en Wilhelmina van der Veeken, oud 24 j., jd. Geboorten. 8 Sept. Maria Theresia, d. van D. Lambert en van L. J. S. Claessens. 22 Sept. Bertha Maria, d. van P. A. Arens en van P. Mannaart. Overlijden. 12 Sept. Jan Francies Luycks, oud 76 j., weduwn. van J. M. Hermans. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 4 Sept. Julien Theo- door Verhoeven, oud 23 j., jm. en Martha Maria Johanna van Vooren, oud 25 j., jd. 17 Sept. Florent Steijaert, oud 25 j., jm. en Ingetje Kousemaker, oud 22 j., jd. 19 Sept. Achilles Camiel van Hoecke, oud 20 j., jm. en Maria Cornelia D'Haene, oud 19 j., jd. 22 Sept. Ren6 Dellaert, oud 25 j., jm. en Anna Maria Dutree ,oud 24 j., jd. 26 Sept. Armand Jo seph Begijn, oud 23 j., jm. en Martha Augusta Lammens, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Sept. Moxon Johan van den Abeele, oud 23 j., jm. en Mar tha Paulina Scheir, oud 24 j., jd. 23 Sept. Julien Theodoor Verhoeven, oud 23 j., jm. en Martha Maria Johanna van Vooren, oud 25 j., jd. Geboorten. 10 Sept. Emiel Paulina Joseph, z. van GjjSbertus Gelderland en van Laura Maria Baert. 30 Sept. George, z. van Mar cel Henri Meeusen en van Marie Madeleine de Vos. Overlijden. 8 Sept. Jeanne Henrietta Maria Ranschaert, oud 14 j., d. van Constant Emil en van Maria Lodewina Eliza Verplanken. 18 Sept. Jacoba Scherpenisse, oud 81 j., wed. van Pieter van Dijke. 27 Sept. Melanie de Riddar, oud 81 j., wed. van Joannes de Caluwe. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 3 Sept. Armand Cle ment Hilair Kieboom, oud 26 j., jm. en Augus ta Bertha Slock (van Sas van Gent), oud 23 j., jd. 6 Sept. Rudolf Oscar Clement Kie boom, oud 29 j., jm. en Oscarina Maria Louisa Wulfaart, oud 26 j., jd. Maurice Dumez, oud 26 j., jm. en Magdalena Buijsse, oud 24 j., jd. Oscar Adolf Laurijs, oud 25 j., jm. en Augusta Maria Dumez, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Sept. Oscar Adolf Laurijs, oud 25 j., jm. en Augusta Maria Dumez, oud 25 j., jd. Rudolf Oscar Clement Kieboom, oud 29 j., jm. en Oscarina Maria Louisa Wulfaart, oud 26 j., jd. Armand Cle ment Hilair Kieboom, oud 26 j., jm. en Augusta Bertha Slock (van Sas van Gent), oud 24 j., jd. 25 Sept. Maurice Dumez, oud 26 j. ,jm. en Magdalena Buijsse, oud 24 j., jm. Geboorten. 12 Sept. Gaspard Honor6, z. van Ernest Versluijs en van Martha Rosseel. 18 Sept. Annie Maria, d. van Alfred Arthur van Dam en van Mathilda Maria Martens. 27 Sept. Willy Petrus August, z. van Emerie Maurice Kalle en van Maria Rozalia Seghers. 29 Sept. Roger August, z. van Franciscus van Waes en van Elvira Maria Lammens. (JOOPERATIEVE VRUCHTEN VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 1 Oct. Peren: Beurre Cliargeau 21 ct.; Soldat Laboureur 14 ct.; Maagdeperen 16 tot 21 ct.; Comtesse de Paris 17 ct.; Doyenne de Cornice 25 ct.; Williams Dueherre 16 ct.; Nauvau Pau- teur 14 ct.Diverse peren 6 tot 14 ct.per K.G. Appels: Goud Reinette 21 tot 25 ct.; Ster- appel 30 ct.; Hondsmuil 21 ct.; Zure Belle- fleur 20 ct.; Kroetappels 3 tot 10 ct.; per K.G. Groenten: Uien 2 ct.Spruiten 18 tot 20 ct.; Tomaten 9 tot 17 ct.; Princesseboonen 17 tot 21 ct.; Snijboonen 17 tot 18 ct.; per K.G. Savooije-kool 5 tot 7 ct.; Witte kool 4 ct. Komkommers 7 ct.; Bloemkool 1 tot 18 ct.; Chineesche Spitskool 4 ct.Prei 2 ct.; Knol- selderij 2 ct; per stuk. Andijvie 0,80 tot /I per 100 stuks. Van Ter Neuzen: 1 Oct. Eng. s.s. YORK- RIVER, 167, ledig, Zeebrugge; Eng. s.s. THE EMPEROR, 405, ledig, Boston. Van GentTer Neuzen: 1 Oct. Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen. Voor Gent: 1 Oct. Eng. s.s. TEESWOOD, 416, ledig, Amsterdam; Spaansch s.s. UPO MENDI, 2562, pyriet, Huelva; Spaansch s.s. ELANCHOVE, 1944, pyriet, Huelva; Duitsch s.s. TILSIT, 416, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. PHEACIAN, 219, ledig, Rouaan; Duitsch s.s. WALTER FISCHER, 1344, kunstmest', Bor deaux; Noorsch s.s. LYSLAND, 726, ledig, Brugge. 2 Oct. Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ledig. Londen; Finsch s.s. SMUT, 982, pyriet, Thamshavn; Eng. s.s. GOLDCREST, 196, led., Ipswich; Zweedsch s.s. JOHN LUNDVALL, 1310, fosfaat, Sausa; Eng. s.s. ORLEIGH, 188, pekkolen, Goole; Eng. s.s. ILSE, 1673, kolen, New-Castle; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ledig, Londen; Fransch s.s. DEPT. JOSSELIN DE ROHAHN, 1186, pyriet, Bordeaux. Van Gent: 1 Oct. Eng. s.s. PRESTATIJN ROSE, 670, ledig, Blyth; Letl. s.s. REGENT, 1826, ledig, Danzig; Eng. s.s. CONISCRAG, 152, fosfaat, Ipswich; Letl. s.s. SIGULDA, 1159, ledig, Riga; Ital. s.s. DANUBIO, 2260, ledig, Leningrad; Belg. s.s. LEOPOLD DE WAEL, 627, ledig, Antwerpen; Letl. s.s. LU CIE, 2317, ledig, Mak; Eng. s.s. STANISLAS, 574, ijzer, Grangemouth. 2 Oct. Noorsch s.s. ATLE JARL, 671, (jzer, Barcelona; Zweedsch s.s. MONIKA, 1226, cokes, Gotenburg; Eng .s.s. GWENTLAND. 1090, ijzer, Newport; Estl. s.s. VEGA, 259 ledig, Antwerpen; Eng. s.s. STANWELL, 164, fosfaat, Manchester; Eng. s.s. ESKWOOD, 370, fosfaat, Portsmouth; Eng. s.s. IMBER, 1186, stukg., Manchester; Noorsch s.s. BORG- FRED, 782, ledig, Warkworth. s.s. HELENA wordt heden te Barry ver wacht. s.s. MAGDALEN A van Cardiff naar Brahe- stad passeerde 2 dezer Holtenau. s.s. TERNEUZEN vertrok 3 dezer van Vlaar- dingen naar Oran. Amsterdam, 3 Oct. 1930. bieden laten 12,04% 12,05 58,97 58,99 9,721/2 9,74 34,55 34,57 (100 sh.) 34,95 35, Vreemd Bankpapier. Fransch 9>70 ®'I5 Duitsch 58-90 59,05 Belgisch 0,90 6,95 Oostenrijksch (100 sh.) 34,95 35, Londen Berlijn Parijs Brussel Weenen

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 6