ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAP VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tweede 81-»d. f HELDER WITTE KPISTAL STUFSEl No. 8587 VRIjDAG 3 OCTOBER 1930 70e JAARGANG. RAADSVERGADERING. BINNENLAND. BUITE5LANB. PBEDIgBKHBTBlT" Feuilleton - vertellin gen. 10 Cl P.PAKJE RECHTSZAKEN. BRABANTSCHE BRIEVEN. 0e Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Gemeenteraad is beleg-d op Maandag 6 October 1930, des namiddags 7 uur. Ter Neuzen, den 3 October 1930. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter openibare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inizage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. BATAAF- SCHE IMPORT MI J. te 's Gravenhage, om vergurmuig tot het uitbreiden van de benzme- installatie door het bijplaatsen van een ben- zinepomp met een ondergrondsch reservoir van 6000 Liter, op het perceel kadastraal bekend in Sectie K Nos. 100 en 272. Op Dinsdag, den 14 October a.s. des namid dags te drie uur, zal in het Gemeentehuis ge- legenheid bestaian om bezwaren tegen de in- williging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verizoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gednrende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake inge- komen sdhrifturen. De aandacht van beianghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris prudence niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op den bovenbepaaiden dag voor het ge- meentebestuur zrjn versahenen, teneinde hunne beizwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 30 September 1930. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. MET INSTRUCTIEVAAKTUIG VOOR DE BINNENVAART. Naar gemeld wordt zal het instructievaar- tuig „Prins Hendrik" van het Onderwijsfonds voor de binnenvaart gedurende den a.s. winter worden verbouwd. Door deze verbouwing, waarbij het sohip 7 M. zal worden verlengd, zal de ,,Prins Hendrik" ook geschikt worden gemaaltt voor de kustvaart, hetgeen in ver- band met de oefentochten van de leerlingen der zeevaartscholen noodizakelijk is. De oude Brons-hulpmotor zal vervangen worden door een 100 P.K. Brons-motor. De verbouwing, welke door de medewerking van verschillende fabrieken mogelij-k wordt gemaakt, geschiedt met toestemming van den Minister van On- derwijs, Kunsten en Wetenschappen, onder toezicht van de scheepvaartinspectie te Am sterdam. De verbouwing zal in het a.s. voor- jaar gereed zijn. DE DUITSCHE REGEERING EN DE N ATION AAL-SOCIA LISTEN Voor het rijksgerecht te Leipzig heeft schrijft de N. R. Crt. Hitler, de leider der nationaal-sociaUsten, in het proces tegen van hoogverraad beschuldigde rijksweerofficieren als getuige verklaard, dat hij geen geweld- dadige maatregelen beoogde om zijn politieke program te verwezenlijken. Hij had immers reeds meer dan 100 afgevaardigden naar den Rijksdag achter zich en mocht erop rekenen, na een paar verkiezingen, de vol-strekte meer- derheid in bet parlement te zullen krijgen. De man, die eenmaal met Ludendorff den op- marsch naar Berlijn wilde beginnen, bleek dus van zulk een stout plan afgezien te hebben. Met deze verklaringen waarop hij, volgens de Duitsche procedure, daama den eed aflegde, heeft hij voor zich den weg geeffend, wanneer er nog iets mocht komen van de vervolging wegens hoogverraad tegen hemzelf. Maar nu het er naar uit begint te zien, dat de regeering-Bruning er niet voor terug zal deimzen, haar groote financieele hervormings- program tegen een onwilligen Rijksdag in met behulp van art. 48 van de grondwet door te zetten, is het orgaan van de nationaal-socia- listen vuur en vlam gaan spuwen. Het herin- nert eraan dat de grondwet ook een artikel bevat dat voorziet in het in beschuldiging stel- len van den president van .het rij.k. Het blad waarschuwt dus president Hindeniburg, niet tegen Duitschland te handelen „in het belang van het Centrum en enkele politici die bank- roet zijn". Als de regeering Briining de maat regelen treft waarmee zij dreigt, zal dit on- wettig zijn en zal dit oniwettigheid van de zijde van het Duitsche volk uitlokken. Men zal zorg dragen, besluit het blad, dat aan onze kiezers in 70.000 vergaderingen de toestand zal voor- gelegd worden. Dus opeens een dreigement dat volkomen in strijd is met Hitler's geruststellende verkla ringen aangaande de toepassing van constitu- tioneele methoden. Blijkbaar moet men zich de volgende voorstelling van de taktiek der nationaal-socialisten maken: Als de regeering naar ons haar ooren wil laten hangen en ons als parlementaire coalitie-genooten wil ge- bruiken, zullen wrj op den constitutioncclen weg blijven. Maar als zij het bestaan van de macht van onze partij en haar stormtroepen negeert, kunnen wij ook Anders. In het aanvaarden van hulp van de natio naal-socialisten kan de regeering Briining nooit zoo ver gaan dat Zrj hen als ministers in haar boezem opneemt. Wilden de nationaal- socialisten v66r haar financieele program stemmen, dan zou zij dit met vreugde begroe- ten. Maar een tegenpraestatie in den vorm van hun toelating tot de regeering ware on- denkibaar. Dr. Wirth, de minister van binnen- landsche za.ken en leider van den linke-rvleu- •>1 van hat Centrum, heeft het immers in zijn bt ende radio-rede na de verkiezing zoo on- d: -.-bcickmig mogclijk gozegd: Als de par- i van de rechterzijde, met iiibegrip van de Nazi's, zich vereenigen, zouden zij in den Rijksdag 244 man sterk zijn. Deze comibinatie kan echter niets beginnen zonder medewer king van het Centrum en de Beiersche volks- partij. Hierover valt echter uit politiek oog- pun-t niet te discussieeren. ,,Zulk een comibi natie valt buiten de grenzen van de politieke mogelijkheid." De nationaal-socialisten bestrijden nu het groote program en wanneer de regeering dezen winter zonder parlement zou regeeren, zouden Zij, als men him orgaan moest geloo- ven, zichzelven ernstig afvragen, of zij zich zouden schikken of verzet plegen. Het natio- naal-socialistische orgaan doet nu wel, of de ii Hitlerianen onwettig te werk zullen gaan, maar de mogelijkheid is toch groot dat zij daar nog mee wachten en hun heete hoofden inmiddels bekoelen. Goebbels, Hitler's luite- nant, die de pers der nationaal-socialisten in- spireert, heeft onlangs een zeer gerucht- makende rede gehouden, waarin hij zeide dat zijn partij den moed zou hebben de Duitsche republiek schaakmat te zetten en in een chaos te veranderen. Maar op deze heel dreigende woorden liet hij, toen hij de kwestie van een deelneming der zijnen aan een regeering aan- roerde, ten slotte volgen: „Wij zullen enkel door open deuren gaan. Als de deuren voor ons gesloten worden, zullen wij wachten. Maar als dit wachten ons te lang duurt, zullen wij de deuren intrappen." Wellicht mag men dus hopen dat het met de aangekondigde onstui- mige methoden nog niet zoo'n vaart zal loopen. TER NEUZEN, 3 October 1930. GEMEENTERAAD. In de op Maandag a.s., des nam. 7 uur te houden openbare vergadering van den ge meenteraad alhier. komen de volgende punten in behandeling: 1. Stemmen over het voorstel van burge meester en wethouders om afwijzend te beschikken op het adres van den Keuringsveearts alhier, houdende ver zoek, uit de gemeentekas eene vergoe- ding te mogen ontvangen voor meer- dere kosten, welke hij zich als gevolg van de uitbreiding van den Keurings- dienist moet getroosten. 2. Voorstel van burgemeester en wethou ders tot voorloopige vaststelling van de gemeenterekening en de rekening van het gemeentelijk woningbedrijf, dienst 1929. 3. Idem om toe te treden tot een nieuw plan der drinkwatervoorziening door de N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Waterlei- ding Maatschappij. PROVINCIALEN STOOMBOOTDIENST Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is aan den heer J. F. Koevoets, die sedert 1 Jan. 1899 in dienst der Provincie is, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als agent bij den Provincialen Stoombootdienst op de Wester- schelde te Ter Neuzen en is in zijn plaats be- noemd de heer J. P. Stoffels, thans agent bij dien dienst te Hansweert, terwijl in de plaats van dezen is benoemd de heer J. van Taten- hove, thans goederenklerk bij den dienst te Ter Neuzen, alles met ingang van 1 Januari 1931. GEREF. GEMEENTE. Tweetal te Scherpenisse ds. B. van Neerbos te Ter Neuzen en Ds. de Blois te Dirksland. 's middags om 5 uur voor kinderen en 's avonds 8 uur voor grooten, onder leiding van Majoor Grimij-zer, de leider van het Jonge- liedenwcrk in Nedcrland, bjjge-staan door stafkapitein Kolder Het welkom van den majoor zal alsdan tevens plaats hebben en als leider van het J. L. werk zal hij belangrijke mededeelingen doen. Blijkens ons verstrekte mededeeling, zal vanwege het Leger des Heils, stichter William Booth, evenals vorige jaren, weer een Natio nal collecte worden gehouden ten bate van haar maatschappelijk werk. Die collectie zal ook in Ter Neuzen en verschillende andere plaatsen in deze streek worden gehouden. Zij die dit werk willen steunen, gelieven er ech ter acht op te slaan, dat de collectanten voor- zien zijn van een volmacht van den Komman- dant B. Vlas, aangezien het ook wel voor- kwam, dat zich personen aanmelden, die niet daartoe gerechtigd waren. Het maatschappe lijk werk van het Leger des Heils kan vol- doende bekend worden geacht, en verdient aller steun. de aan het berghout en de Irene" aan den voorsteven. De Irene" is te Hansweert bin- nengeloopen en wacht een expert af alvorens de rdp; voort ts zetten. De ..Papin" heeft de reis naar Dordrecht voortgezet. R. K. KERK. kapelaan te Graauw is benoemd de Tot WelEerwaarde het Seminarie. heer J. Hofman, priester van EEN JACHTDELICT MET GEVOLGEN. Gisterennamiddag zijn in het ziekenhuis alhier opgenomen de brigadier der Rijksveld- wacht Heijboer, van Zaamslag, en H. M., van Ter Neuzen, met een schotwond resp. in voet en been. Naar we vememen, was het tusschen beiden tot een treffen gekomen op den zeedijk, nabij Othene. M., die in het bezit is van een jacht- akte, vermeent naar het schijnt, dat die akte hem het recht geeft overal te jagen, hetgeen in strijd is met de wettelijke bepalingen, dat op eens anders jachtgebied zonder vergunning niet mag worden gejaagd. Zoo kwam M. meermalen op het jachtgebied van den heer Butler, nabij Othene. Hij was al meermalen gewaarschuwd, dat hij daar onrechtmatig kwam. Gistemamiddag bemerkte de brigadier der rijksveldwacht dat M. weer op dat ter- rein aan het jagen was. Zijn rijwiel lag aan den zeedijk en de politieman bleef daarbij de wacht houden, tot M. daar komen zou. Toen M. daar kwam en den politieman bij zijn rijwiel aantrof, viel dat al terstond min der in zijn smaak en toen de heer Heijboer wilde overgaan tot hetgeen hij volgens zijn ambt meende te moeten doen, werd hij vol gens diens verklaring door M. met zijn ge- weer bedreigd. Hoe toen verder alles toege- gaan is, schijnt nog niet duidelijk. H. schijnt het geweer van M., dat deze op zijn borst ge- richt had bij den loop te hebben gegrepen en naar beneden te hebben geduwd. Het is tij- dens die manoeuvre afgegaan of afgetrokken, althans de brigadier kreeg een schot in zrjn rechtervoet. Doch ook het geweer van den brigadier is tijdens de ontstane worsteling I afgegaan of afgetrokken, want M. kreeg een 1 schotwond in zijn been, van de knie naar de kuit. De strijd is toen beeindigd, daar M. op zijn fiets is gesprongen en naar huis gereden. Ook de heer Heijboer kon per rijwiel de woning van den heer P. de Vos te Othene bereiken en liet van daar geneeskundige hulp inroepen. Nadat Dr. Van Pienbroek hem voorloopig had verbonden, heeft deze hem per auto naar het ziekenhuis te Ter Neuzen gebracht, waarin later ook M. is opgenomen. Van een en ander werd inmiddels kennis ge- geven aan de marechaussSe alhier, welke, met de gemeentepolitie een voorloopig onder- zoek instelde, en thans de noodige helderheid over een en ander tracht te krijgen. Het na- spel zal natuurlijk voor de justitie worden af- gespeeld. LEGER DES HEILS. L Maandag 6 Oct. zullen belangrijke samen- komsten plaats hebben in het Leger des Heils, BLOEMPJESDAG VOOR DE VEREENIGING „HET HOOGELAND". Met verwijzing naar de advertentie, voor- komende in dit nummer, betreffende het hou den van een bloempjes-verkoopdag op Zater- dag 4 October, met toestemming van Burg, en Weth. der gemeente Ter Neuzen, willen wij gaarne een klein overzicht geven van het werk der vereeniging „Het Hoogeland". Over 1929 bedroeg het aantal verpleegdagen 37799; totaal aantal verpleegden 295; nieuw opgenomenen 187; door de vereeniging in de maatschappij teruggeplaatst 89. Door het reclasseeringsbureau der vereeni ging werden in behandeling genomen 152 ge- vallen. Door de Drie cents fonds afdeelingen opge- geven 11 gevallen. Van de verpleegden behoorden tot de Ned. Herv. kerk 188, R.K. kerk 54, Geref. kerken 35, diverse Protestanten, behoarende tot de verschillende kleinere kerkgroepen 12, Israelie- ten 1, zonder kerkgenootscfaap 5. De verpleegden waren afkomstig uit de vol gende provincies: Groningen 24, Frieslahd 36, Drenthe 19, Overijssel 22, Gelderland 44, Uttfecht 19, N. Holland 34, Z.-Holland 70, Zeeland 12, Noord- Brabant 6, Limburg 7, Duitschland 2. Uit bovengenoemde cijfers blijkt dat door de Vereeniging „Het Hoogeland" een zeer al- gemeene arbeid wordt verricht, en personen van alle gezindten zonder onderscheid en uit alle provincien des lands in hare drie kolonien worden opgenomen en getracht wordt deze tot een beter leven te brengen, of zoo noodig een blrjvende plaats in de stiihtingen te geven. Wij vertrouwen dat men den arbeid van deze vereeniging in ruime mate zal steunen op Zaterdag a.s., als de dames van het alhier gevormde comitA een bloempje te koop zullen aanbieden. CHRISTELIJKE FABRIEKS- EN TRANSPORT ARBEIDERS. Vanwege den Ned. Bond van Christelijke Fabrieks- en Transportarbeiders had Donder- dagavond in het Vereenigingsgebouw in de Donze Visserstraat een propaganda-vergade- ring plaats. Nadat door den voorzitter, den heer P. Die- leman de vergadering was geopend, werd het woord gevoerd door Dr. L. J. Cazemier, die de beteekenis van het Christelijk geloofsleven ook voor het maatschappelijk leven uiteen- zette. Ook op het terrein van het maatschap pelijk leven moeten we ons als Christenen door de Christelijke beginselen laten leiden en kan aldus spreker, een Christen arbeider niet ge- organiseerd zijn in een socialistische Bond. De heer C. van Baren Jr., hoofdbestuurder van den Bond, voerde daarna het woord. In een breed opgezet betoog deed .spreker uit- komen den strijd der arbeidersbeweging om alien nadruk daarna te leggen op de nood- zakelijkheid van Christelijke organisatie. De Christelijke vakbeweging aldus spreker moet ook in Zeeuwsch-Vlaanderen met kracht wor den versterkt. Tientallen Christelijke arbei- ders zijn reeds abusievelijk georganiseerd in den Socialistischen Bond. De Christelijke Fabrieks- en Transportarbeidersbond zal niet rusten alvorens elk Christen arbeider in Zeeuwsch-Vlaanderen georganiseerd is in den bond, waarbij hij krachtens zijn beginselen be- hoort. De Christelijke vakbeweging treedt op met de pretentie, dat zij niet de mindere is van de socialistische vakbeweging. De belangen harer leden worden door haar niet in mindere mate behartigd. Zij verwerpt den klassen- strijd en aanvaard voor haar arbeid als grond- slag de Christelijke beginselen. Reeds hebben zich naar spreker mededeelde, circa 13000 leden in het land bij den Chr, Fabrieks- en Transportarbeidersbond aangesloten en is het totaal aantal leden der Christelijke vakbewe ging in ons land, aangesloten bij het Christe lijk Nationaal Vakverbond, omtrent 80.000. Zoowel in Ter Neuzen als Axel heeft ge- noemde Bond een afdeeling. Ook in Sluiskil, Zaamslag en Hoek hoopt men dezer dagen tot oprichting van een afdeeling over te kun nen gaan. Bij de toenemende industrialisatie van Zeeuwsch-Vlaanderen is er voor de Chr. vakbeweging ook in dit deel van het land veel perspectief. Het komt er slechts op aan dat alien die leven uit de Christelijke beginselen der arbeid der Chr. vakbeweging steunen. Van socialistische zijde doet men alles om de Chr. arbeiders onder haar vanen te krijgen. Spreker besloot zijn rede met krachtig op te wekken den arbeid, ook door middel van huisbezoek, met kracht ter hand te nemen. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. Uit het behandelde in de gemeenteraads- zitting van Donderdagavond brengen we als korte mededeeling het volgende ter kennis van den lezer: Mededeeling werd gedaan, dat de Burge meester van 7 tot 24 October verlof is toege- staaq. Naar aanleiding van een verzoekschrift hij den raad ingediend door C. van den Hemel, administrateur van het Gemeentelijk Electri- citeiq Bedrijf, werd diens jaarwedde in ver- band met de meerdere aansluitingen en de grootere verantwoordelijkheid aan deze func- tie verbonden met 100 verhoogd en van f 500 op 600 gebracht, zulks met ingang van 1 Januari 1931. Aan de heeren W. H. van Overbeke, boom- kweeker te Berlicum en J. M. van Overbeke te Arnhem werd een terrein in erfpacht gege- ven om daarop een woning te stichten, welk terrein gelegen is aan de Prinsenkade ten Oosten van de Pottenbakkerij, terwijl hun tevens vergunning verleend is op een afstand van 2 M. van bedoelde woning een muur te bouiwen en de bevoegdheid geschonken wordt af te mogen wijken van de bepalingen ver- vat in art. 7 der Bouwverordening. Deze woning zal gebouwd worden volgens hetzelfde type als het huis thans in gebrudk genomen door den heer A. Kieboom naast de Wed. Cortvriendt. Tevens werd in verband met eventueele in- richting van de Pottenbakkerij tot ziekenhuis besloten dat er tusschen deze woning en een eventueel volgende aanvrage om erfpachts- terrein daar ter plaatse eene ruimte zal vrij- gehouden worden ter breedte van 8 M., welke den'toegang tot de Pottenbakkerij verzekert. Na eene breedvoerige uiteenzetting van de voorgeschiedenis der N.V. Zeeuwsch-Vlaam sche Waterleiding Maatschappij door den voorzitter en den gang van zaken nadat door de oppositie in Zeeuwsch-Vlaanderen tegen de waterleidingsplannen gevoerd de ontworpen waterleiding als mislukt moest beschouwd worden, werd besloten toe te treden tot een nieuw plan door den Direct-eur der Rijks drink watervoorziening te 's-Gravenhage op ver zoek van den Commissaris der Koningin in Zeeland, ontworpen en geldende voor de drie gemeenten Ter Neuzen, Hulst en Sas van Gent, beoogende eene ringwaterleiding in het leven te roepen voor de drie genoemde ge meenten, begroot op 1% millioen gulden mits door Rijk en Provincie daarvoor de noodige waarborgsommen verstrekt zullen worden. Dit heslult werd met algemeene stemmen genomen, nadat tevens het statuut der ge- dwongen aansluiting als voorwaarde voor de totftandkoming was aangenomen, de gemeente Sas van Gent 4 aandeelen groot 100 zou nerhen naar rato van het aantal inwoners op 31 December e.k. zal deelnemen in het garan- tiebedrag van iy2 millioen gulden. De voorgestelde wijziging in de gemeente- begrooting van 1930 werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De heer De Mul maakt van de gelegenheid tot, het stellen van vragen gebruik om Burg, en Weth. te interpelleeren over de houding, die zij denken aan te nemen tegenover een der gemeentewerklieden, die van plan is den gemeentedienst te verlaten, in verband met zijne te lage jaarwedde. Burg, en Weth. zeggen toe deze aangelegen- heid onder de oogen te zien, waarna de ver gadering ten ruim 9 uur gesloten wordt. AXEL. Voor de thans in aanbouw zijnde en met 1 Januari aanstaande in gebruik te nemen Christelijke bewaarschool, zijn benoemd tot hoofd mej. J. Lansen en tot helpster mej. HoehA, beiden te Axel. SB, PRIMA ZUIVERE KRlSTALSTIJFSEl merk: (ingez. Med. L. D., oud 49 j., landbouwer te Groede, werd verdacht dat hij op 8 Aug. 1930 te Schoondjjke P. C. de Hullu heeft geslagen en geschopt. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak idem. Mej. Mr. Bolle achtte de tenlastelegging niet bewezen en vroeg vrijspraak. W. I. D., oud 71 j., metselaar te Oostburg. werd ten laste gelegd, dat hij op 28 Aug. 1930 te Oostburg D. van Damme heeft gestompt en ook beleedigd. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Mr. Kuipers vroeg vrijspraak. P. G., huivrouiw J. B., oud 39 j., zonder beroep te Zaamslag, werd beklaagd, dat zij op 6 Aug. j.l. P. Bakker heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. ZONDAG 5 OCTOBER 1930. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9% u„ Dr. L. J. Cazemier, voorbereiding H. Avondmaal en 2 u., Dr. L. J. Cazemier, Doopsbediening. Sluiskil. 9% u. en 2 u., de heer L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 y2 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% U., Ds. H. Akersloot vac Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten. Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9% u. en 2 u„ Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u., 2 u. en 6 u„ Ds. A. Verhage, van Middelburg. Oud-Geqpformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 514 u., leesdienst. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal aangegeven gevallen van be- smettelijke ziekten over de week van 21 tot en met 27 September in de provincie Zeeland bedroeg: Febris typhoidea (buiktyphus) Clinge 1, Roodvonk: Vlissingen 1, Diphtheri- tis: St. Jansteen 1, Nieuw- en St. Joosland 1. Er werden geen gevallen van encephalitis na inenting geconstateerd. EEN AANVARING. Dinsdagavond had in den Biezelingschen Ham een aanvaring plaats tusschen de naar Londen bestemde motorschoener .Irene" en de sleepboot Papin". De „Papin" bekwam scha- Gisteravond werd in de Chr. Landbouw- school eene vergadering gehouden van de winkeliersvereeniging. Aanwezig waren pl.m. 40 leden. Nadat de voorzitter deze vergadering had J geopend en enkele mededeelingen had ge daan, ging men over tot behandeling van een concept-reglement, Na breedvoerige bespreking werden huis- houdeiijk reglement en statuten, behoudens eene kleine wijziging conform het concept j van het voorloopig bestuur vastgesteld. De naam der vereeniging is „Eendracht maakt Macht". De jaarlijksche contributie bedraagt 2.50 minimum, desgewenscht in 2 gelijke termijnen te voldoen. Daama werd overgegaan tot verkiezing van een definitief bestuur. Na enkele stem- mingen werd dit als volgt samengesteld: L. P. Bakker, P. A. Wondergem, M. Mieras, H. J. Harte, A. Th. 't Gilde, A. Dekker en A. van Maale. Gezien de tijd die noodig was gebleken voor reglementsvaststelling en bestuursverkiezing, werd de vergadering verdaagd tot lateren datum. Het bestuur verdeelde daarna onder- ling de functies als volgt; L. P. Bakker, voorzitter, A. Th. 't Gilde, vice-voorzitter, P. A. Wondergem, le secre taris, A. van Maale, 2e secretaris, A. Dekker, penningmeester, H. J. Harte en M. Mieras, Commissarissen. BRESKENS. Bij genoegzame deelname zal dezen winter weder vanwege de afdeeling Breskens voor Volksonderwijs avondonderwijs gegeven wor den. Politierechter te Middelburg. Zitting van 30 Sept. 1930. De volgende zaken werden behandeld: P. C., oud 27 j., loodgieter te Axel, werd verdacht dat hij op 9 Aug. 1930 te Axel M. Grovanno met een stok heeft geslagen. Eisch 5 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak idem. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzer. Nam. 5% u., Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzeu. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7. J - en ;i> uur. 's Namiddags om 2% uur Lnf Ulvenhout, 29 Sept. 1930 Menier, Toen- 'k Zater- dagayond bij Ver- hagen m'nen bar- bier, kiwam m'n vaste gewoonte toen stingen de klaanten op 'n hoopke hij meka- ren, mee uitge- rekte nekken te zien naar't hoeks- ke van de ,,Selon", zoo noemt de Guust z'n baard- krahberij, naar 't hoekske waar de Guust altij de bezonderste plotjes uit de kraanten opplakt. Zoo maar oers-en-dwars deurmekaar en 't een over 't a ander, naar gelank as da-d-et uitkomt. En toen 'k effen gewend was mee m'n oogen aan d'n grijzen miest die 'r teugen de gaslaampen wolkte, uit de deurrook;ers van de kliejenteele, en gezeed had: ,,goeienavond samen", toen riep de Joep, mee 'n hoofd as vuur van plazier; ,,Dr6 as ge nouw 's wa moois wil zien, motte bier 's- kijken en de aanderen gongen opzij om mrjn ok 's te laten proffiteeren van de leste be- hangsels van onzen baitbier. Mee 'n schuin ogske keek ik naar Venhagen. die 'nen baard van 14 dagen stond weg te hak- ken op da mement, dat de splinters rond- vlogen. 't Kratste-n allemaal! Hij had d'n ouwen Schellekens onder 't mes, die veur vijf jaren trug, toen ie zooveul last van rimmel- tiek kreeg, dat ie 'r heelegaar van kromge- trokken is, z'n bezittings onder z'n jong ver deelde, die 'm verders onderhouwen zouwen... Zoodoende da Schellekens maar om de twee of drie weken z'n eigen kan laten scheren veur zeuven-en-'n-halven-centnouw snapt 'm wel ,amicoDie hee z'n eigen uitgekleed veur ie naar bed gonk en nouw staat ie in z'n.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 5