ALGEMEEN NIEUWS- F.N ABVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREK. R0UW Aspirin Eerste BlacL Tahdbouv bebichtkb. Vampier-Vleugel No. 8586 WOENSDAG 1 OCTOBER 1930. 70e Jaargang B1NNENLAN D. FBUILLETOH, BUITEHLASB. "La'" OlMEHODK BERICHTKN. door SAX ROHMER. HET ONTWAPENINGSPROBLEEM EN PLAN EUROPA. eenig op de wereld A. ytONNEMENTBPRMS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr per pom. J I SO per 8 maanden - Btj voor uitbetaling fr. per post 6.60 per jaar - Voor Belgie en Amerlka 2,25, overtge lan den 2,60 per 3 maanden fr. per Abonnementen voor "net buitenland alleen "oil vooruitbetaling. post i.iitgwffsfcer:* Firms P. >1. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTI8NVan 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regsl meer /0,3s. Grootere letters en cliches wor den naar plaatsruJm.te berekend. Handelsadvertentien bfl regelabonnement te gen verminderd tarlefhetwelk op aanv aag verkrljgbaar Is. Inzendlng van advertentien liefst Sen dag voor de nltgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. GRONDBELASTING. De Burgemeester van TER NEUZEN gelet op artikel 15 der wet van. 26 Mei 1870, Stfbl. No. 62, tot regeling der Grondbelasting brengt ter kennis, dat de door hem ont- vangen staten der uitkomsten van de meting en schatting enz. in bovenvermelid artikel bedoeld, gedurende 30 dagen op de secretarie der gemeente ter inzage zijn nedergelegd, en dat aan ieder, wiens eigendommen in die staten vermeld zijn, eene kennisgeving zal worden toegezonden. Ter Neuzen, 1 October 1930. De Burgemeester voomoemd, J. HU1ZINGA. HET SPELLINGSBESLUIT In het „Weekblad voor Gymn. en Midd. Onderwijs" sohrijft Bartels: Het is wel een eigemaandige ...regeling" welke ons thans van bovenaf opgelegd wordt. We zullen maar niet vragen van welk taal- beginsel de regeering 'bij daze ..regeling" is uitgegaan, want hierop kunnen wij geen ant- woord venwacbten. Van de zijde der taal- wetenschap is dan ook een krachtig verzet tegen deze nieuwe „geslachtsregeling" tege- moet te zien en volkomen terech.t. Toch kunnen wij (het voor de school niet betreuren, dat deze „regeling", waarvan wij de wetenschappelijke onhoudbaarheid vol komen gevoelen, thans gekomen is. Het ging er ten slotte om, eenheid te ver- krijgen en een eind te maken aan de chaos, die er op het gebied van de spelling in de school bestaat. Wie de toestand op dit ter rain kent, zal moeten toegeven, dat er iets gebeuren moest. Het is een publiek geheim, dat een regeling in de richting der Vereenvoudigde Spelling, die Minister Waszinik van plan was in te voeren, door de Ministerraad afgewezen is en ook van bet tegeniwoordige Kabinet is deize niet te verwachten. Daarom is bet begrijpelijk, dat de mspec- ties, dievolgens de woorden van de Minister zelf liever veel verder waren ge- gaan, met een regeling zijn gekomen, die voor de regeering wel aamvaardbaar was en welke in ieder geval hoe men ook over de wetenschappelijke merites moge denken een belangrijke opruiming boudt onder de buigings-uAtgangen. Deze regeling" is dan ook slechts bij wijze van afbetaling te aanvaarden. Er is nu een eerste bras gescboten en bet zal op den duur, iuist tengevolge van de wetenschappelijke on- houdbaarheid dezer regeling, gemakkelijker gaan tot een volledige overwinning te komen. NACHT-POSTTREINEN De naoht-posttreinen die met ingang van 15 October gaan loopen (welke des avonds te 12 uur in de groote hoof dste den des lands geposte brieven nog tijdig in bet Noorden en Zuiden zullen aanbrengen, om die correspon- dentie te doen opnemen in de eerste morgen- bestelling van de daar gelegen plaatsen) zul len eveneens gelegenheidbiedenvoor reizigers- vervoer. Wij hetoben dit reeds gemeld, toen het voomemen tot het doen loopen dezer nachttreinen was opgevat. Reizigers voor Groningen en Maastricht, die zioh des avonds laat nog in Amsterdam bevinden kunnen ge- bruik maken van de nacht-posttreinen, die omstreeks 2 uur uit Amsterdam vertrekken en deze passagiers nog v66r bet aanibreken van den morgen in Groningen en Maastricht doen aankomen. Zij kunnen zich dus den ganschen avond in Amsterdam (Rotterdam of Den Haag) ophouden, hebben zich niet te bekommeren om laatste treinen die al om 7 uur vertrekken, maar stappen des nacbts in den posttrein en komen v66r bet gewone leven daar een aanvang neemt, in de plaats hunner bestemmiog. Dit reizigersvervoer per nachttrein ge- sobiedt bij wijze vanproef. Men weet na- tuurlijk niet, of de behoefte aan deze ver- voersgelegenheid bijzonder groot zal wezen. De tusschen-stations worden bij die proef uitgescbakeld. Men kan met die nachttreinen niet reizen naar Utrecht of Zwolle; het gaat alleen van begin-punt tot eindpunt. Alle steden die daar tusscben-.in gelegen zijn, vallen uit. Het „Utr. Dagblad" beeft speciaal gein- formeerd, waarom deze beperkende bepalin- gen getroffen zijn en bet lblad vemam daar- omtrenit dat het opnemen van reizigers voor de tusschen-stations is uitgeschakeld, omdat deze passagiers het zouden noodig maken, des nacbts personeel in dienst te houden voor controle aan de uitg'angen, terwijl bet daarenboven zou noodzakelijk worden, deze nachtpost-goeiderentffeiinen te laten v66rloo- pen aan de stationsperrons, om in- en uit- stappen te vergemakkelijken. Op onderschei- dene tusschen-stations, toch zullen deze nachttreinen niet voor perrons v66r-loopen, maar op de emplacementen aankomen en, na rangeeren, vandaar ook weer vertrekken. Dit zou men niet kunnen volhouden als op deze tusschen-gelegen plaatsen, reizigers zouden moeten uitstappen; men kan toch niet over uitgestrekte railvelden laten loopen, waar- over des nacbts treindeelen worden verzet. Mocbt in de toekomst blijken dat er voor sommige steden een bepaalde wensch gekoes- terd wordt, zoodat inderdaad eenig reizigers vervoer van beteekenis gedurende den nacht is te verwachten, dan kan de spoorweg- directie nader overwegen of voor enkele steden een uitzondering zou kunnen worden gemaakt. Men gelooft voorshands echter nog niet aan een druk nacbt-vervoer van passagiers van bet midden des lands naar de vergelegen provincies; maar men wil voor Groningen en Maastricht de gelegenheid openstellen. En dan de resultaten van die proef afwachten. 621 Vervolg.) ,,Dat is de beste manier om te sterven zei zg eenvoudig. ,,Ofschoon, voor ioniand als hij, die den dood zoo dikwijls getrot- seerd heeft, zou het een schandeZe knipte met haar vingers en keek naar de plek, waar Aylesbury een voor zijn doen besdheiden Aylesbury op een violet brokaten stoel zijn geruite pet om en om zat te draaien. ,,En nu, inspec- teur ging ze voort, ,,wat heeft u me te vragen?" A Wel Madame... begon Aylesbury. Meteen stond hij op, waarschijnhjk om iets van zijn zelfvertrouwen terug te kriiaen. ,,Ga zitten, M. l'inspecteur 1 Ga asjeblieft zitten", riep Madame uit. „Ik wil niet ondervraagd worden door iernand die staat. Als u op een gegeven oogenbhk heen en weer zou gaan loopen, zou ik moeten gillen Aylesbury ademde en kuchte en ging, met zijn figuur verlegen, weer zitten. Goed, dan zoo. Madame ging hij voort ,,Ik ben hier speciaal om inhchtin- gen in te winnen over een zekeren Mr. Camber". „Vraagt u maar gaf Madame ten ant^ woord. Haar stem was nog lager dan gewoon- lijk. „U kent hem toch, met? Te Geneve acbt men het feit, dat de voor- bereidende ontwapeningsconferentie 3 Novem ber a.s. zal worden bijeengeroepen, een over- winning van het Engelsche standpunt, waar- tegen Frankrijk zich steeds bad verzet. Enge- land wil n.l. eerst ontwapening en dan ver- eeniging. Tijdens de Londensche vlootconferentie liet Frankrijk voortdurend duidelijk uitkomen, dat bet eerst tot ontwapening zou overgaan wan- neer samenwerking tusscben de volken een feit zou zijn, izoodat men er van verzekerd zou kunnen zijn, dat niet een of ander land met wapengeweld den vrede in Europa zou kunnen verstoren. Men kan onmogelijk aannemen, dat Frank rijk onder de regeering Tardieux geheel zijn vroeger standpunt zal laten varen. Docb als men let op het te Genfeve opgestelde werkprogram van de Volken- bondscommissie inzake de organisatie van pan Europa en op dat van de voorbereidend'e ontwapeningscommissie, kan men aannemen, dat tusscben bet Engelsche standpunt waarbij Duitschland zich aansluit en het Fransche 'n compromis is tot stand gekomen. De werkzaamheden betfeffende de voorberei- ding van de ontwapening 'zullen nu parallel loopen met die aangaande de organisatie van pan Europa. Mochte in het eerstvol'gende jaar, al deze besprekingen tot positieve resul taten voeren dan zullen de overeenkomsten inzake de ontwapening en die terzake pan Europa tegelijkertijd worden onderteekend. Het bereiken van dit compromis is natuurlijk reeds een belangrijke stap in de goede rich- ting. Frankrijk heeft blijkibaar ingezien, dat men met gawapende handen elkander moeilijk kan overtuigen van de vriendschappelijke gazind- heid jegens elkaar. Doch dit compromis be- vestigt tevens dat het niet mogelijk zal blijken Frankrijk en de land en, die zich met Frank rijk solidair hebben verklaard te bewegen tot ontwapening, wanneer niet tevens de idee van Briand werkelijkheid- wordt. Dit heteekent dus dat de resultaten van de ontwapenings conferentie, die in November van het volgende jaar zal worden gehouden, geheel afhangen van hetgeen de commissie, die zich zal hebben bezig te houden met Briand's pan-Europa- plan, zal bereiken. De jongste gabeurtenissen op politiek en economisch terreln hebben de geheele Europeesche pers is het er over eens nog- maals de noodzakelijkheid van samenwerking tusschen de Europeesche landen met nadruk bevestigt. Vandaar dat de pessimistische stemming, die aanvankelijk te Geneve heerschte, thans plaats heeft gemaakt voor optimisime. De Engelsche pers ,diie eerst niet veel goeds verwachtte van Briand's plannen, is thans van meening veranderd, en acht de mogelijkheid van succas niet uitgesloten. Als voorwaarde stelt de Britsche pers echter dat Briand's plan niet woirdt doorgevoerd in den vorm, dat Briand zjehzelf heeft gedroomd, maar de commissie zal streven naar het tot stand torengen van een permanent Europeesch Instituut dat advies zal hebben te. geven aan den Volkenbond voor de regeling van de eco- nomische en politieke verhoudingen der Euro peesche staten. JULES VERNE'"EN DE SOVJET. De Russische machtheibbers verboden het vervoeren, verkoopen en lezen der boeken van Jules Verne. Hoe onverwacht dit besluit ook wezen mag, toch zou er niets bijzonder opmerkensiwaar- digs aan zijn, in een land waar de willekeur op alle gebied tot uitdrukking komt. Maar wat zelfs voor Rusland en voor de Sowjets verstommend mag genoemd worden, dat is de reden die het „cultureel commisj- sariaat" heeft gemeend te moeten inroepen om zijn veribod te rechtvaardigen. Het commissariaat verklaart heel emstig, dat de werken van dSn vennaarden Franschen schrijver, den zucht der massa naar utopieen versterken". Woordelijk! Dus staat het voor iedereen, buiten de on- derteekenaren van het verhluffend ukase, vast en niemand kan dit betiwisten, dat in de meeste zijner werken, Jules Verne bijna een eeuw vooruit geloopen is op bijna al de groote wetenschappelijke ontdekkingen van de XIXe en van de XXe eeuw. Indien er iernand baanibreker, voorlooper is geweest, dan is het Jules Verne en al de uit- vindingen, die v66r 60 jaar in zijn brein ont- stonden, hebben vandaag het rijk der droomen verlaten en zijn de meest levende werkelijk- heden geworden. „Ik heb nooit kennis met hem gemaakt". „Wat!" riep Aylesbury uit. Madame haalde haar schouders op en keek mij veelzeggend aan. „Wel, wel", ging de inspecteur voort. ,,Dat wordt langzamerhand een rare ge- schiedenis. Pedro, de butler, vertelt me, dat Kolonel Menendez dien Mr. Camber als zijn aartsvijand beschouwde en Miss Beverley hier iheeft dat bevestigd. En toch kent niemand hier in huis hem, ze hebben tenminste nooit een woord met hem ge~ sproken en hijzelf verklaart onder eede, dat hij nooit een woord met Kolonel Me nendez gewisseld heeft.' ,,Ja zei Madame lusteloos. „Zegt hij dat." ,Ja, dat zegt hij, Madame. En nu komt u eveneens met de bewering, dat u hem niet kent." <t „Ja, zoo is 't. Dat heb ik gezegd." ,,Kent u zijn vrouw dan ,,Neen. Zijn vrouw ken ik evenmin. ,,Maar het is toch een feit, niet, dat Kolonel Menendez in Mr. Camber een vijand zag ,,Ja. Dat is een feit." „Aha. Nu beginnen we er te komen. Wat was de reden van die vijandschap ,,Dat kan ik u niet zeggen." ..Bedoelt u met dat antwoord, dat u het niet weet ,,Ik bedoel ermee, dat ik 't u niet zeg gen kan." „0 zei Aylesbury teleurgesteld. „U!, is 't zoo gesteld Maar zoo komen we niet verder, wat j ,,Neen, zoo komen we niet verder, zei Madame, terwijl ze een van haar ringen om en om begon te draaien. Aylesbury ahemde en kuchte voor de tweede maal; dan: „Vroeger zijn er wel meer pogingen ge- De ..Nautilus" van kapitein Nemo is de voorspelling van de ondenzeeiboot; in Robur de Veroveraar hebben wij de luchttaxis; de reis rond de wereld maken in 80 dagen zou Costes en Bellonte doen schokschouderenen het schuitje, waarmee professor Piccard tot nooit bereikte hoogten denkt op te stijgen, verschilt zoovCel niet van den obus, die de reizigers van de aarde naar de maan ver- voerde. De vork zit vermoedelijk zo6 in dem steel: Jules Verne heeft een boek geschreven dat Michel Strogoff heet en men weet, dat de held van dit verhaal, dat In heel de wereld op de planken gabracht, de ongehoorde stoutigheid begaat voor elke zrjner daden de leuze te stellen: „Voor God, voor den Tsaar en voor het Vaderlamd". Ziedaar de drie „utopieen" die de Sowjets- geleerden hem niet vergeven kunnen en waarom heel zijn werk buitengekegelid wordt. Als de groote bollen van Moskou zeggen het licht te willen doen schijnen, moogt ge zeker zijn, dat ze 't volledig uitdraaien. EEN GEWEZEN SOWJET-AMBTENAAR OVER HET „DUMPEN" DOOR MOSKOU. Volgens een verslag van de New-York Times heeft Delbass, de vroegere president van de Sowjet-Russische Amtorg-han'dels- corporatie, verklaard, dat het „dumpen" van tarwe en amdere voortibrengselen in vreemde landen een vaste politiek van de Sowjet- regeering is, die ten doel heeft revoLutie aan te stoken. ,,He,t tegeniwoordige Rusland biedt het zonderlinge schouiwspel van een land dat tot hongersnood en armoede is gabracht door een regeering die een hersenschimmige poli tiek vol'gt. Deze politiek komt neer op het berooven van haar eigen volk van de dingen die het dringend noodig heeft, teneinde ze onder de markt in den vreemde te verkoopen. Dit moet als middel dienst doen om ontradde- ring en ontevredenheid te veroorzaken". Een ander doel is om het kapitaal voor de uitvoe- ring van het Russische industrialisatieplan te krijgen. Delbass is onlangs door de Sowjets vogel- vrij verklaard, omdat hij weigerde den gang naar Moskou te doen en opheidering over zijn aftreden te geven. UITVOER VAN AARDAPPELEN. Ons land heeft volgens de maandstatistiek van den in- en uitvoer, bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, in Augustus 18.386 ton kleiaardappelen uitge- voerd (waarvan 6862 ton naar Groot-Brittan- nie, 6626 naar Belgie, 1709 naar Duitschland I en 1506 ton naar Zwitserland) ter waarde van 811.000, tegen 35.845 ton ter waarde van f 1.624.000 in Augustus van het vorige jaar. Verder 1973 ton zandaardappelen (waarvan 1409 ton naar Duitschland) ter waarde van 73.000, tegen 763 ton ter waarde van 29.000, en 1052 ton pootaardaippelen (waar van 569 ton naar Belgie en 458 ton naar Frankrijk) tegen 2102 ton ter waande van 136.000 in Augustus van het vorige jaar. STAND DER LANDBOUWGEWASSEN. Aan het overzicht betreffende den stand der lamdbouiwgewassen op 22 September 1930 ontleenen wij: De tarwe- en haveroogst hebben veel ge- ieden door de regens. Er komt veel schot voor, terwijl ook veel korrels zijn uitgevallen. Bovendien is de tarwe smal van korrel. De ophrengsten blijven dientengevolge aanmer- kelijk beneden het gemiddelde. daan om den Kolonel te vermoorden, niet waar vroeg hij. Madame knikte. ,,Ja. Verscheidene Heeft u een of meer ervan meege- maakt ,,Neen, niet een." ,,Maar u weet toch, niet waar, dat ze gebeurd zijn ,,Ja. Dat wil zeggen, Juan Kolonel Menendez heeft me ervan verteld.' ,,En hij dacht, dat iernand zich op het terrein van het huis verscholen hield Ja- in er is ook een maal ingebroken ir stonden deuren open en alles lag overhoop, dus er moet iernand geweest zijn." Ik zat te wachten op het ter sprake brengen van den vleermuisvleugel, maar dat gebeurde niet. Blijkbaar oordeelde hij die aanwijzing van geen belang. En ook de Voedoe-associatie werd doodgezwe- gen. De man was zoo koppig als een muil- ezel en hij had zich blijkbaar voorge- nonien om geen enkel gegeven, hem door Harley verstrekt, te gebruiken. ,,En nu. Madame," vroeg hij voort, „heeft u het bewuste schot vannacht ge- hoord ,,Bent u er wakker van geworden ,,Ik was al wakker." ,,0 ja Was u wakker ,,Ja, ik was wakker." ,,Waar leek 't u, dat het vandaan kwam ,,Van dien kant af, van dien kant van den oostelijken vleugel ,,Van den kant van den oostelijken vleugel," mompelde de inspecteur. ,,Hm. Hm. Laten we eens zien.' Hij keerde zich moeizaam op zijn stoel om en keek het raam uit. „Hier liggen we op het zui den. En u zegt, dat het schot uit het oos ten kwam „Ja. 't Leek me tenminste zoo." ,^0 1" Die laatste bewering was blijk baar een streep door de rekening. ,,En toen „Ik schrok zoo, dat ik naar de deur hep voor ik me herinnerde, dat ik niet kon loopen." Bij die woorden glimlachte ze vermoeid en legde haar hand met een eigenaardig, liefkoozend gebaar, alsof ze wilde zeggen: „Hij is zoo dom Ik had me anders moeten uitdrukken. Zoo be- grijpt hij het niet, op mijn arm. Aylesbury begreep haar werkelijk niet, want: „Ik heb niet goed kunnen volgen, wat u me zooeven verteld heeft, Madame.U was vergeten, dat u niet kon loopen „Nee, nee. Ik heb me onbeholpen uit- gedrukt," gaf Madame op vermoeiden toon ten antwoord. ,,De schrik en de angst gaven me kracht om naar de deur te wankelen maar daar viel ik neer en ver- loor mijn bewustzijn." „0, is dat het. Maar u heeft t over schrik en angst. Waren die gevoelens veroorzaakt door dat schot? ,,Mijn neef wist, of dacht, dat hij in gevaar verkeerde,' legde Madame de Stamer hem uit. „Ik verwachtte elk oogen- blik weer een aanslag op zijn leven. U volgt me? Goed. Die stemmingeen stemminq vsn in spanning afwachten stak op den duur ook mij aan. En toen ik, yan- nadht, dat schot hoorde, wist ikze wachtte even, sloeg opeens haar handen voor haar gezicht en maakte haar zin bijna fluisterend af, ,,toen wist ik, dat de slag gevallen was." V3I Beverley zat Madame de Stamer bezorgd aan te kijken, Het feit, dat ze I Van vroeg toi laaf, trap op, [trap af, is zij onvermoeid [bezig. Hoe vaak echter [wordt zij ook door hoofdpijn en lusteloosheid geplaagd. Aspirin-Tableften geven haar dan echter het welzijn terug^ Lot op den oranje bend en het Beyerkruii. Prijs 75 cts. (Ingez. Med.) De erwten zijn matig tot vrij goed. Ook van de erwten is de qualiteit slecht. Daarentegen konden de bruine en witte boonen onder vrij gunstige omstandiglieden aan de tollen geplaatst worden; dit gewas belooft een goeden oogst. Kanariezaad en blauiwmaanzaad zijn vrij goed. Algeimeen wordt geklaagd over het voor- komen van veel ziekte in de aardappelen. In Zeeland loopt het aantal zieke knoll en bij Eigenheimers en Zeeurwsche Bonten en Blau- wen zelfs tot 50 pCt. De velden, die echter van den aanvang af geregeld besproeid zijn, vertoonen zeer weinig zieke knollen. De suikerbieten staan goed; de ulen zijn vrij goed. Het jaar 1930 wordt terecht een uitstekend goed grasjaar genoemd. Het weiland is goed tot zeer goed. Grashooi van de 2de snede is er weinig gewonnen, doch er is zeer veel ingekuild. Voor sommige stoppelgewassen is het weer te nat en te guur. EEN GRAF, WELKE IN BITTEREN ERNST EINDIGDE. Verleden week bevond de 23-jarige T. G. te Kerkrade, zich in de lunchroom van K. v. L., aan de Nieuwstraat aldaar, in gezelschap van zijn melsje en eenige kennissen. G. was in een vroolijke stemming en toen tegen half 11 's avonds twee Duitsche vrouwen de zaak binnenkwamen om iets te gebruiken en daar- na wilden betalen, legde G. de hand op den schouder van een van haar en zeide, dat hij ook wel geld had, om te betalen. Een der vrouwen gaf G. daarna een slag in het gelaat,. juist toen een onbekende man de lunchroom binnentrad, die G. naar buiten duwde, gevolgd door de beide vrouwen. zich in een toestand bevond, die een voort- zetten van het verhoor ontoelaatbaar maakte, was voor iedereen zichtbaar, maar Aylesbury was in dat opzicht blind. Hij was breed-uit in zijn stoel gaan zitten en ging in alle kalmte met het verhoor voort. „0, is 't zoo," zei hij. ,,Maar dan heb ik nog wat anders. Hebt u er eenig idee van, waarom Kolonel Menendez gister- avond den rotstuin ingegaan is Madame de Stamer liet haar handen langzaam zakken en keek haar ondervra- ger aan. ,,Wat zegt u daar. Monsieur l'inspec teur ,,Kan 't niet zijn, dat hij den tuin in gegaan is, omom met iernand wat te praten ,,Om wat te praten Met wie vroeg Madame geringschattend. ,,Wel, 't is todh niet gewoon, dat een man die zich niet goed voelt, tegen twaalf uur 's nachts een beetje in den tuin gaat wandelen, niet? Tenminste niet, als hij alleen moest wandelen. Maar als er bij- voorbeeld een dame bij was ,,Een dame herhaalde Madame half- luid. ,,Een dame Gaat u voort, mon sieur." ,,Wel," ging Aylesbury, aangemoedigd door den indruk, dien zijn laatste woorden gemaakt hadden, vrijmoedig voort, ..die jonge dame daar naast u was nog in haar gewone japon toen ik vannacht hier ter plaatse kwam. Niet, dat ik haar gezien heb, daar heeft ze wel voor gezorgd, maar ik ben het te weten gekomen." Die mededeeling had een uitwerking, die onze intelligente inspecteur niet voor- zien had. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1