ma^tbxbight7 ONZE MUZIEKKLAS. prima Koffieboonen GEMENQDE BERICHTEH. BUBGEBLUKE STAND. Tandarts Fijn van Draat Cursus in Pluimveeteelt BERICHT. Autobus Antwerpen. Wij ieveren U deze week Voorioopig Bericht. BOUWLAND Aanbesteding. Aanbesteding. Openbare Verkooping. Pl.m. 150 Olmanboompjes, Pl.m. 150 Canadaboamen, RECHTSZAKEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. IRENE KOEHLER POLS-BETTS. GEMEEN TERAAD VAN OVERSLAG LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN. WISSELKOERSEN. HERVAT de practijk op Donderdag 2 October a.s. HENRIETTE en NELLY VAN WEL, A. A. DEES, 2 pond voor EEN GULDEN 1 ons THEE cadeau. C. WIELAND, Havenstr. 4. DONDERDAG den 2 OCTOBER 1930, 1. Het Graaf- en Metselwerk, 2. Het Zink- en Loodgieterswerk Donderdag 9 October 1930, Het Bouwen van een Woon- huis aan de Scheldekade te Ter Neuzen. an\ALKEMBUFQ'S-- •1U Een ideaal laxeer- >o middel vindt ge in Foster'sMaagpillen. Zacht werkend zon- der eenige krampen. f 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) HET DOODELIJK ONGEVAL A AN DE AMMONIAKFABRIEK TE SRUISKIR. Op 30 Mei 1.1. had op de terreinen van de ammoniakfabriek te Sluiskil een ongeval plants, waartbij een arbeider om bet leven kwarn. Een betonwagentje, bevattende onge- veer 140 K.G. specie moest worden opgetrok- ken door mididel van een aan een dennen- paal bavestigde katrol. Terwijl men daartmede bezig was brak de paal plotseling middendoor en kiwam het bovenste gedeelte terecht op een der werklieden, die doodelijk aan het hoofd werd getroffen, en korten tijd daama aan de bekomen verwondingen overleed. Des- tijds werd de opzichter G. R., wonende te Hougeng (Belgie) wegens het door schuld veroorzaken van eens anders dood door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot 3 maanden hechtenis, tegen welk vonnds R, die destijds niet ter zitting van de rechtbank was verschenen, venzet aanteekende. Thans werd deze zaak wederom in behan- deling genomen, en werd verdachte die ver schenen was, rechtskundig bijgestaan door Mr. Van Santen, advocaat te Rotterdam. De getuige-deskundige De Bruijne, archi tect te Ter Neuzen, verklaarde ook thans, dat hij de hijschinstallatie had onderzocht aan- gaande de deugdelijkheid. Volgens getuige was de hijschinstallatie niet goed. Het boven- einde van de mast was niet geschoord. De oorzaak van het ongeluk is volgens getuige uitsluitend gelegen in het feit, dat de trek- schoor ter plaatse van de bevestiging van de katrol ontbrak. Vroeger had daar wel een sohoor gezeten. Nog een 5-tal getuigen, die bij de vorige behandeling ook werden gehoord, legden ver- klaringen af over de wijzowaarop het onge val zich had toegedragen. Verdachte, door den president ondervraagd, erkende niet te hebben nagegaan of de mast, waaraan de katrol Was bevestigd, van boven behoorlijk was geschoord. Verdachte zegt, dat de werklieden, diie het toestel bedienden, dat zelf hadden moeten doen. De officier van justitie aan het woord ko- mende zegt, dat verdachte moet worden be- schouwd als de verantwoordelijke persoon in deze. Gebleken is, dat toen men aan het hrjschtouw is gaan trekken, de paal begon te kraken en dit ook werd gehoord. Toch zegt verdachte, tegen zijn werklieden, ,,trek maar door". Men raakt aan dergelijk werken gewoon en ziet het gevaar niet in. Het is best mogelijk, dat verdachte zelf het kraken niet heeft gehoord, maar het betreu- renswaardig ongeval is niettemin gebeurd. Verdachte is inderdaad onvoorzichtig te werk gegaan. De officier meende bekrachtiging van het vonnis, waarbij verdachte werd veroordeeld tot een hechtenisstraf van 3 maanden, te moeten vorderen. De verdediger van verdachte, Mr. Van San ten, ving zijn pleidooi aan met een woord van deemis voor het slachtoffer van het onge val. Spreker zegt wel te hebben gemerkt, dat de firma, die hem de verdediging heeft opge- dragen, bij deze rechtbank in geen goed blaadje staat. De officier zegt nu wel: ver dachte had dit en dat moeten doen, doch men kan dit nu na het ongeluk gemakkelijk zeggen. Spreker is er van overtuigd, dat ver dachte het kraken van den mast niet heeft gehoord. Hij is zelf ook geraakt en wanneer hij overtuigd was geweest, dat de mast zou kraken, dan was verdachte er zelf niet onder gaan staan. Twee van de gehoorde getuigen zijn bij de maatschappij ontslagen en hirnne verklaringen komen pleiter onwaarschijnlijk voor, waar zij verklaren, dat men verdachte gewaarschuwd heeft. De rechtbank zal hier- over te hebben beslissen. Volgens pleiter zal verdachte moeten worden vrijgesproken Mocht de rechtbank verdachte schuldig be vinden, dan verzoekt spreker hem voonwaar delijk te straffen. Uitspraak 6 October. VERDRONKEN. Te Dreischor is het 2jarig dochtertje van W. B. spelende in een sloot gevallen en ver- dronken. ONWEER. Vrijdagnacht om ongeveer vier uur is tijdens een hevig onweer de bliksem ingeslagen in de landlbouwschuur van den heer R. van der Wekken Jzn., onder de gemeente Kerkwerve ..(Schouwen). In een oogenblik stond de schuur m lichte iaaie. De brandspuiten van Kerkwerve en Brouwershaven konden tegen het vuur niets uitrichten en bepaalden zich alleen tot het nathouden van de belendende perceelen. De schuur brandde totaal af. Twee varkens kwa- men in de vlammen om. Eenige landbouw- werktuigen, boerenwagens en een hoeveelheid graangewassen gingen verloren. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Te Hoog Karspel (N.-H.) is Zaterdagmid- dag de bliksem geslagen in de kapitale boer- derij de Mariahoeve van K. Schouten. Het ge- bouw is tot den gronid toe afgebrand. Alles was verzekerd. BIJ HET VlSSdlEN VERDRONKEN. Vrijdagmorgen is bij Roermond uit de rivier de Roer het lijk opgehaald van den 36-jarigen J H., die Zondagmorgen bij het visschen door de duistemis misleid in de rivier geraakte. EEN GOEDE VANGST. Den laatsten tijd werden te Eindhoven groote voorraden straattegels en kelen van de gemeente-opslagplaatsen ontvreemd. Het bleek dat deze diefstal geschiedde per vracht- auto. Toen de politie er in slaagde zekerheid te krijgen omtrent identitoit van de daders, mocht het haar gelukken, drie personen te arresteeren, waarvan een woonachtig is te Eindhoven en de twee anderen te Geldrop. Alle drie bekenden de diefstallen te hebben gepleegd. Bij de arrestatie van twee der verdachten gelukte het de politie ook een persoon te arresteeren, die gezocht werd wegens oplich- ting van acht heerencostuums en zes dekens. Ook deze heeft bekend. Allen zullen ter be- schikking worden gesteld van de justitie te 's Hertogenbosch. DRAMA TE LONDEN. In een flatwoning te Brixton (Z.W. Ron den;, bewoond door de echtgenoote van een Nederlandsch zilversmid uit het West End, heeft zich Dinsdag een drama afgespeeld. Er klonken schoten uit de woning en een man, met een schotwond in het hoofd, snelde de straat op, waar hij ineenzakte. In de flat vond men de bewoonster, een vrouw van middel- baren leeftijd, op een rustbank, zwaargewond, met een revolver in de hand. Beiden werden naar het ziekenhuis gebracht, doch bij aan- komst waren zij reeds overleden. De gedoode man was de ongeveer 40jarige oud-officier Thomas Preston, die met de vrouw bevriend was. Hij had denzelfden mor- gen een brief van haar ontvangen en was blijkbaar op grond daarvan naar haar toe ge gaan. De politie veronderstelt dat de vrouw eerst op hem geschoten heeft en daarna de hand aan zichzelf heeft geslagen. Haar man was naar men geloott voor zaken buiten Londen. NA DEN STORM. ,,Een storm heeft zich ontketend over den Atlantischen Oceaan en het KanaalSche- pen zijn vergaanBooten zijn de havens binnengeloopen met de vlag halfstok Overal langs onze kust heerschen rouw en tranen En dan wordt het weer mooi weer...... Wat onze zeelieden mooi weer noemen, is geen azuren hemel en een oliegladde zee; het is het weer dat onze stedelingen „slecht" noemen; het weer van als er geen orkaan, geen cydoon waaitDe zeelieden, die dag en naciht de elementen onder het oog moeten zien, verwachten van de natuur geen liefko- zende gavenIederen dag legt de natuur hun valstrikken en bedreigt henIederen dag dwingt een wind, een rots, een golf, een strooming hen als het ,,mooi weer is te vecihten tegen het noodlot, tegen de zee, tegen den hemel „De storm is voorlbij....;. Wij „landrotten", hebben eenige uren gedaOht ,,aan de arme zee lieden", aan de ,,arme visschers" verloren op den OceaanEn dan, toen het weer mooi weer was, hadden wij wel andere zorgen dan te denken aan de visschers en de zeelieden... W(j wachten den volgenden orkaan, de volgen- de schipbreuken af om ons met hen bezig te houiden. „De zeelieden, dat is waar, vernchten met zulke verwonderlijke daden als de vliegers... Zij oefenen een beroep uit, waarin geen re cords te slaan zijn, waarin niets anders dan een dagtaak is te vervullenMet hun ver- weerde huid, de pijp in den mond en in het hart den geest van avontuur en de goedmoe- digheid van den onlbekommerde, denken zij er niet aan zich helden te voelenToch moe ten zij vaak heldhaftig zijnMaar dat is eenivoudig een eisch van hun beroep „De zeelieden eischen voor zich niet de hartstochtelijke nieuwsgierigheid op, de volks- vereering, die de menigte wijdt aan de lucht- menscihenZij1 leven verborgen en stil...... Stil en verborgen weten zij te stervenZij vragen nietsdan het dagelijksch brood... En toch zijn zij de oudere broeders van de vliegersDe scheepvaart is de zuster van de ludhtvaart; zij brengt dezelfde gevaren mee, dezelfde kansen, dezelfde ongelukken... De zee is niet minder opstandig dam de lucht... Hij is de lucht gelijk met dezelfde plotiselinge verraderlijkheden, dezelfde plotse- linge verschrikkingen, dezelfde grootschheid, dezelfde schoonheid, dezelfde geheimizinnig- heid. „Hoe het zij, laten wij ook eens af en toe denken aan onze zeelieden, onze visschers. Aldus Maurice Prax in Le Petit Parisien. TER NEUZEN. Door den architect R. de Bruijne werd Don- derdag 25 September 1.1. in hotel ,,Du Com merce" aanbesteed het bouwen van een woon- huis aan de Burgemeester Geillstraat, alhier. Ingeschreven werd als volgt: Eerste perceel, graaf- en metselwerk: Gebr. Kolijn te Ter Neuzen voor 5175. Tweede perceel, timmer- en ijzerwerk: P. A. Mielen te Ter Neuzen voor 3310; J. van der Bent te Ter Neuzen voor /3175; K. Dieleman te Zaamslag voor /3100; A. D. Kaijser te Zaamslag voor 3094. Eerste en tweede perceel samen: J. H. Rijn- berg te Ter Neuzen voor 9593. Derde perceel, loodgieterswerkGebr. A. en J. Guequierre te Ter Neuzen voor 595. Vierde perceel, glas- en verfwerk: C. Kaij ser te Zaamslag voor 895; O. C. F. de Pauw te Ter Neuzen voor 835; Alph. Guilliet en Zn te Ter Neuzen voor /802; Gebr. de Zeeuw te Ter Neuzen voor 788; C. Wisse-Galle te Zaamslag voor 778; D. R. Riemens te Zaam slag voor 745; J. J. Verjaal te Ter Neuzen voor 698. Voor de massa: J. van der Bent te Ter Neuzen voor 9360. J. van Eck, bankwerker, Zandstraat 7, van Rotterdam. Th. Horensma, direoteur Postkantoor, West- kolkstraat 2, van Workum. M. C. Swets, dienstbode, Grenulaan 35, van Axel. A. van Tiggele, smid, Veldstraat 21, Sluis kil, van Hoek. Vertrokken: T. Zijlstfa, leerl. verpleegster, Axelsche straat 50, naar Weststellingwerf. G. S. Angenent, machinist, Veldstraat 12, Sluiskil, naar Westdorpe. C. J. A. Aertssens, timmermam, Lange Kerkstraat 62, naar Venlo. C. J. A. Aertssens, bankwerker, Range Kerkstraat 62, naar Geertruidenlberg. W. C. M. Raadsheer, timmenman, Korte Kerkstraat 17, naar Amsterdam. J. Kluit, kantoorbediende, O 199, Sluiskil, naar Strijen. M. G. Metzelaar, timmerman, O 196g, Sluis kil, naar Amsterdam. F. Dooms, schippersknecht, Nieuwediepweg 21, naar Rotterdam. danken voor hun goede daad en kan U ver- zekeren, dat het voor mij een echte voldoe- ning ,is dat onze veldwachter, na zoovele jaren, eindelrjk „het zijne" heeft. Opruiming van een oude, jaren lang han- genide kwestie, in een kleine gemeente, schept altijid een zuivere atmosfeer, die de bekende eensgezindheid van onzen raad weer ten goede zal komen. v Heden overleed tot mijn diepe droefheid, mijn lieve Vrouw en Moeder, P. C. POLS, Arts. VERA IRENE. Ter Neuzen, 27 Sept. '30. Eenige en algemeene kennisgeving. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 18 Sept. Anthonae Jacob van de Velde, oud 30 j., jm. en Catha- rina Buijze, oud 23 j., jd. Geboorten. 19 Sept. Honore TheophUe, z. van Polidoor van Gremberghen en van Emilie Josephine Acke. Adriana Catharina, d. van Simon Willem Verlinde en van Jannetje Gijsje Vrouwtje Richard. 21 Sept. Madonna Sophia, d. van Petrus Franciscus van Wijnsiberghe en van Johanna Lauret. 22 Sept. Salomon, z. van Jan Andriessen en van Dingena Johanna Maria Jansen. 23 Sept. Maarten, z. van Jacob Romeijnsen en van Janna Jozina Faas. Roza- lia Petronella, d. van Willem Franciscus Vol- kerijk en van Hozanna Martha Rippens. 24 Sept. Cornells, z. van Johannes Harms en van Maria Cornelia Anna de Jonge. 25 Sept. Wil- helmina Johanna, d. van Alouisius Joseph Hubertus Bours en van Wilhelmina Johanna de Haas. Dingena, d. van Adriaan Drabbe en van Adriana van Doeselaar. Overlijden. 22 Sept. Johanna de Visser, oud 69 j., wed. van Jan Kiel. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. Ch. E. de Pierre, dienstbode, Verlengde van Steenbergenlaan 10, van Uzendijke. J. K. Dagevos, procuratiehouder, Nieuw- straat 16, van Kloetinge. R. Ch. Stemvers, Scheldekade 19, zonder, van Rotterdam. A. J. Punt, marechaussde, Nieuwstraat 37, van Vlissingen. A. de Jonge, landbouwersknecht, P 45, van 's Heer-Arendskerke. C. van 't Reven, letterzetter, Smidswal 33, van Bruiiisse. Vrijdagnamiddag kwam de raad onzer gemeente, onder Voorzitterschap van burge meester Stevens, in openbare vergadering bijeen. Afwezig, wethouder R. Verdurmen en de beide heeren V. Plassohaert en A. de Clerck; zoodat juist het benoodigde aantal van 4 leden aanwezig was, n.l. wethouder J. Apers met de leden H. Rammens, Jan de Clerck en H. Gijsel. Nadat de notulen der beide voorgaarude vergaderingen gelezen en goedgekeurd waren werden de verschillende ingekomen stukken vlot afgewerkt. Tijdens het vaststellen der gemeentereke- ning over 1929 bleek, dat we dat jaar opnieuw goed geboerd hadden. Alsnu kwam nogmaals, en wel voor de derde maal, de behandeling der begrooting 1930 ter tafel en zulks nog steeds om de wel bekende kwestie van het veldwachtersalaris. Even voor de zitting was van Ged. Staten een uitvoerig schrijven ingekomen waarin dat college te kennen gaf, dat zij deze begrooting tot 1 October e.k. verdaagd hadden en dat zij hun goedkeuring aan meer genoemde begroo ting unthielden wegens het ontbreken van een drietal posten ter gezamenlijke waarde van f 225, alles betreffenide het jaartrakte- ment van den gemeenteveldwachter. De Secre- taris, die voorlezing van deze missieve gedaan had, zeide dat men nu toch wel aan de uiter- ste grens gekomen was en dat men thans voor het feit stond, 6f de zaak goedkeuren of bij de kroon in beroep gaan; een andere uit- weg iblijft na vandaag niet meer over. Na deze laatste mededeeling volgen er eenige oogen- blikken van volkomen stilte, welke de heer Gijsel het eerst onderbrak door te mompelen: ik blijf er toch maar tegen". De Voorzitter zeide, dat men de zaak nu moest bezien zooals zij was, dat B. en W. al het mogelijke en on- mogelijke hadden overwogen en ten einde raad, thans voorstelden toch te komen tot een oplossing zonder verdere moeilijkheden, name- lijk, dat zij een beroep bij de Kroon, ook in venband met de daarbij komende kosten, voor onze gemeente zeer ongewenscht beschouw- den, doch niet te min, was er niemand, die aan de voile zeggenschap van den raad, over het doen van uitgaven maar het minste tekort wilde doen. Uit de opmerkingen die gemaakt werden bleek, dat dit laatste dan ook vooral de diepere grond te zijn van het standpunt der overige heeren. De Secretaris zeide, dat men o.a. ook nog het volgende kon toepassen: n.l., in het geheel niets besluiten, dan werden na het verstrijken van den termijn van beroep, deze posten auto- matisch door Ged. Staten op de begrooting gebracht. Men vond dit echter geen hoffelijke handelswijze tegenover het college. Wethouder Apers wilde de zaak zoo zacht mogelijk schikken en zou thans zooveel als hij maar kon, toegeven, hij gaf zijn medeleden in overweging dat ook maar te probeeren. De heer Rammens was hiertoe wel genegen. De heer De Clerck echter meende, dat Gedepu- teerden van hun kant niet erg toegeeflijk waren, om met een salarisverhooging in zoo'n slechte tijd af te komen, juist nu de gewassen zoo laag in prijs staan. De Voorzitter was het hiermede heelemaal niet eens, dit was geen verhooging maar wel een reeds lang ver- streken periodieke salarisverbetering, waar van de laatste termijnen niet voltooid waren. Spreker verdedigde het voorstel tot hi de uiterste puntjes. Hij stelde de heeren Gijsel en De Clerck, op den man af de vraag, welke van de drie posten, vormende de bekende 225, zij kans zouden zien bij den Raad van State als ongegrond verklaard te krijgen. De heer Gijsel: „Geen een". Onder algemeene vroolijkheid antwoordde de Voorzitter: ,,Ik ook niet". De Voorzitter voortgaande, zeide dat niemand in den raad het toe te kennen bedrag zou willen geven, indien men hier in ee<ne gemeente was met noodlijdende finantien. Zulks is hier gelukkig niet het geval. De heer Gijsel: Zouden we het toch met eens avonturen met een beroep in Den Haag?" De Voorzitter: „Goed, dan gaan we maar dadelijk een bedrag voor onkosten uittrek- ken". Niemand wenschte hier echter op m te gaan, waarop de Voorzitter uitsluitend de gevolgen van de te nemen besluiten eens naging en eindigde met:' ,',de heeren moesten zich eens probeeren in te denken, in de plants van onzen veldwachter en eens goed over- wegen, dat indien deze, onverhoopt, thans met pensioen zou gaan hij al die jaren ook evenredig zooveel minder uit het pensioen- fonds zou krijgen. Is dat nu iets voor iemand die meer dan 30 jaren hier dienst heeft ge daan en, zooals de heeren zelf meerdere malen erkend hebben, steeds eerlijk en goed in deze grensgemeente zijn amlbt heeft vervuld. Hij is gelukkig in beste gezondheid. Maar niemand kent den dag van morgen. Bovendien ver- geet niet, dat hij ook nog gezinshoofd is. Van dien kant bekeken zullen de heeren er wel eens ander over denken. Wethouder Apers vroeg stemming. De Voorzitter: „U mijnheer Apers?" De heer Apers: „Ik ben voor toegeven". De Voorzitter: „En U mijnheer De Clerck? De heer De Clerck: ,,Ik laat het maar liever aan de regeering over". De Voorzitter ziende dat de stemmen zouden staken (22), brak plotseling de geheele stemming af en zeide: ,,Wacht eens even heeren dan weet ik toch nog iets. Ge zoudt het nog anders kunnen doen en de zaak aan- nemen maar dan, bijvoorbeeld onder protest, omdat gij U min of meer gedwongen voelt, door Ged. Staten, de betreffende posten aan te nemen". Voldaan dat men op het laatste mppertje toch nog een fatsoenlijke oplossing gevonden had stemmen alien hiermede in. Alvorens uiteen te gaan zeide de Voor zitter- Het voorstel, waar zooveel over te doen is geweest, is dus met algemeene stem- men aangenomen. Ik moet de heeren wel be- Rotterdam, 29 Sept. 1930. VEEM ARKT Aangevoerd werden 474 vette runderen, 214 vette- en graskalveren, 710 schapen en 1am- meren en 1112 varkens. Vette runderen waren ruim aangevoerd waardoor de handel niet vlug was en de prijzen moeilijk te handhaven. Vette kalveren met luien handel en prijzen iets minder dan de vorige week. Schapen met niet grooten aamvoer en vluggen handel met betere prijizen. Varkens waren ruim aangevoerd, de prrjeen beduidend lager terwijl de vette soorten op het laatst moeilijk te plaatsen waren. Zouters waren weinig aangevoerd, terwijl de handel gering was daar er niet meer dan 53 cent werd betaald. De noteering was als volgt: Koelen le kw. f 1,01f 1,14, 2e fcw. 0,91 1; 3e kw. 0,78f 0,90; Kalveren le kw. 1,48/1,60, 2e kw. f 1,26f 1,36, 3e kw. 1,13f 1,18; Schapen le kw. 0,580,68, 2e kw. 0,52—/0,58, 3e kw. 0,45—/0,51; Rammeren 0,781,07; Varkens le kw. 0,570,59, 2e kw. 0,550,57, 3e kw. 0,530,55; zouters 0,49/0,53. BINNENRANDSOHE GRANEN. Tarwe iets ruimer ter markt 68; uit- gezochte partijtjes daarboven betaald; Cheva lier Gerst 56,25; Haver 46; Erwten, kleine groene /711; Schokkers 814; Bruine boonen 1017,50. FIJNE ZADEN. Rijnzaadvoer 1214; Blauwmaanzaad f 2729; Karwijzaad 2628; Koolzaad 1213,75; Geel Mosterdzaad 1921. AARDAPPEREN. Zeeuwsche Blauwe /3,754,40; Zeeuwsche Eigenheimers 3,10- /3,40; Brielsche Eigen- heimers 3,30/3,80; Blauwe Eigenheimers /3/3,40; Eersteldngen 2,803. Aanvoer redelijk, vraag kalm. VRAS. Groningsch 5000 K.G. onverkocht; Holl. Geel 5000 K.G. onverkocht. COOPKRATIEVE VRUCHTEN VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 26 September 1930. Peren: Beurre lardy 18 tot 20 ct.; Bonne Rouise 26 ct.; Beurre v. d. Ham 10 tot 20 ct.; Maagdeperen 15 tot 17 ct.; Beurre Clair- geau 18 ct.Beurrd Diel 17 ct.Comtesse de Paris 14 ct.; Williams Duchesse 16 ct.; Beurr6 Alex Rucas 20 ct.; Soldat Raboureur 19 ct.; Beurre de Merode 15 ct.; Stoofperen 7 tot 11 ct.; per K.G. AppelsZoete Hollaert 20 ct.; Sterappels 31 ct.; Bellefleurs 21 ct.; Goudreinetten 24 ct.; Zoete Champagne 24 ct.; Hondsmuil 14 tot 20 ct.per K.G. Groenten: Komkommers 1 tot 5 ct. per stuk; Knolselderij 4 ct. per stuk; Bloemkool 4 tot 17 ct. per stuk; Andijvie 1 ct. per stuk; Uien 2 ct. per K.G.; Savooije kool 5 ct. per stuk; Witte kool 3 tot 4 ct. per stuk; Roode kool 3 ct. per stuk; Snijboonen 17 ct. per K.G.; Prei 2 ct. per stuk; Tomaten 1 tot 12 ct. per K.G.; Spruiten 9 tot 24 ct. per K.G. Aardappelen 4.18 per 100 K.G. Van GentTer Neuzen: 28 Sept. Eng. s.s. FARCON, 738, stukg., Ronden. Van Selzaete: 27 Sept. Duitsch s.s. JURIUS RUTGERS,, 443, ledig, Hamburg. Voor Gent: 26 Sept. Duitsch s.s. QUINTA, 945, kolen, Danzig; Belg. s.s. RENe, 1544, kolen, New-Castle; Zweedscih s.s. AUGUST, 427, steen, Rysekil; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. MICKRETON, 364, ledig, Ronden. 27 Sept. Eng. s.s. HEWORTH, 1682, kolen, Newcastle; Deensch s.s. MARTIN GOED- SCHMIDT, 1253, hout, Calais; Eng. s.s. TUDOR KING, 733, ledig, Ronden; Noorsch s.s. RADIX, 3967, benzine, A'dam; Eng. s.s. ESTON, 806, ledig, Rouaan; Eng. s.s. MARS- DEN, 1692, kolen, New-Castle; Estl. s.s. VIGA, 259, hout, Pemau; Zweedsch s.s. MO- NIKA, 1226, ledig, Antwerpen; Noorsch s.s. BORGFRED, 782, papierpap, Gefle; Duitsch zeilschip PAMIR, 2777, salpeter, Antufa- gasta. 28 Sept. Eng. s.s. ERETH, 140, ledig, QueenSborough; Belg. s.s. ADORPHE UR BAN, 287, ledig, Brugge; Eng. s.s. DONA FRORA, 292, led., Ronden; Eng. s.s. MERAN- NIO„ 568, stukg., Ronden; Noorsch s.s. AT- REJORE, 671, stukg., Antwerpen; Belg. s.s. EEOPOBD DE WAER, 627, pekkolen, Goole; Eng. s.s. ESKWOOD, 370, kolen, Immingham; Eng. s.s. MANORDVIDRO1586, hout, Ex- pilla; Eng. s.s. WHARFE, 387, stukg., Goole. Van Gent: 26 Sept. Eng. s.s. OBSIDAN, 404, led., Antwerpen; Zweedsch s.s. CECIDIA SANNE, 1399, cokes, Udelvalle; Duitsch s.s. CONSUL HINTZ, 932, ijzer, Gdynia; Duitsch s.s. CONSTANT!A, 1065, led., Meth.il; Duitsch s.s. GWENTGATE,, 887, ijzer, Newport; Duitsch s.s. KENTWOOD, 1244, ledig, Tyne. 27 Sept. Duitsch s.s. VIADRA, 578, ijzer, Stettin; Eng. s.s. GODDEREST, 196, fosfaat, Ipswich; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Deith; Eng. s.s. MICKRETON, 364, steen, Ronden; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Hull; Eng. s.s. WENNING, 377, stukg., Goole; Deensch sjs. BRATTINGBORG, 1959, ledig, Hoek v. Holland. 28 Sept. Eng. s.s. HORDEN, 1607, ledig, New-Castle; Eng. s.s. KIDVEY, 288, fosfaat, Ronden; Noorsch s.s. DEIF, 1107, ledig, Ant werpen; Eng. s.s. TUDOR KING, 733, ijzer. Cardiff; Zweedsch s.s. AUGUST, 427, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. MARSDEN, 1692, ledig, New-Castle; Spaansch s.s. AARAYA, 2249, ledig, New-Castle. s.s. HELENA van Yxpila naar Barry pas- seerde 29 dezer Brunsbuttel. s.s. MAGDARENA vertrok 27 dezer van Car diff naar Brahestad. s.s. TERNEUZEN in lossing te Vlaardmgen. Amsterdam, 29 Sept. 1930. bieden laten 12,05 12,06 59,04 59,06 9,73y2 9,74% 34.55% 34.57% Weenen (100 sh.) 34,98 35,03 Vreemd Bankpapier. Duitsch 5®> Fransch 9,70 9,80 Beigisch 6>99 Oostenrijksch (100 sh.) 34,98 35,03 Ronden Berlijn Parijs Brussel PAARDEIM - RUNDVEE Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn op 6 dezer onteigend paard, verzekerd bij de Onderlinge Veever- zekerings-Maatschappij te Hulst betuig ik hiermede mijn welgemeenden dank. Ieder Paarden- en Veehouderkan deze Mii. ten zeerste worden aanbevolen. E. FERMONT Sluiskil, Sept. 1930. voor Ter Neuzen e. o. in 12 lessen. Opgave en inlichtingen bij den heer C. P. BUTLER, Axelschestraat, tot en met Zaterdag 4 October a.s. Wij openen met 1 Oct. a.s. onze Muziekklas voor een beperkt aantal schoolgaande kinderen. Notenleer - Piano - Viool. Vakkundig onderricht. Nieuwste Methoden. Hoofdehjk onderwijs. Vraagt gratis reglement. Kosten gering Verbindingstraat lb Ter Neuzen. Ondergeteekende maakt bekend, dat hij zijn KLEERMAKERiJ op denzelfden voet blijft voortzetten. Beleefd aanbevelend, J. KIEL, Tholensstr. 15 Voor a.s. Dinsdag, Donderdag, Zater dag en Zondag nog enkele plaatsen onbezet Zij, die de tentoonstelling nog wenschen te bezoeken, gelieven zich op te geven bij Axelschestraat ta, Telf. 178, Ter Neuzen. en geven daarbij NotarisE. B. DUMOLEYN te Hontenisse zal, op nader te bepalen datum in de maand October, in het openbaar ver- koopen 7,75,65 H.A. (17 gem. 122 roeden) in den Zuidlandpolder, gem. Neuzen, te veilen in diverse perceelen van circa 59,41 A. (400 Roe), eigendom van den heer A. de Bruijne- Ondergeteekende zal namens zijn lastgever, op des namiddags te 6 uur, in het Cafd „La bella Vue" te Ter Neuzen, trachten aan te besteden voor een te bouwen dubbel Woon- huis aan de Prov. Weg, gemeente Ter Neuzen. Bestek met teekening vanaf heden verkrijgbaar f 1,—. J. DEIJ C.Lzn, Bouwkundige Nieuwediepstr. 11, Ter Neuzen Door den Architect L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen, zal namens den heer G. DE RiDDER—de Smidt op des nam. 7 uur in het Hotel „Du Com merce" bij den heer de Vrieze te Ter Neuzen, in 4 perceelen en in massa worden aanbesteed Bestek en teekening vanaf Woensdag 1 October verkrijgbaar ten kantore van den Architect aan het Tuinpad. De Notaris J. A. DREGMANSte Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den BEOOSTEN- EN BEWESTENBL1J- POLDER (Dijkgraaf den heer P. Vael te St. Jansteen), op DONDERDAG den 2 OCTOBER 1930, des voormiddags 11 uur (zomertijd) verkoopen geschikt voor Landbouwgerief, staande te Axel, aan den Catharina- dijk, nabij Reigersbosch, en staande aan den Langenweg, van de 2e naar de le verkorting. Vergaderen aan den Catharinadijk, aanvang verkoop Canada's 12 uur. Betaling contant. LEEtWARDEN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 3