~~TpTe t. GUttSIGDE BKRICKTKI TER NEUZEN, 17 Sept. 1930. EEN TOURINGCAR AANGEREDEN. VOETBAL. RECHTSZAKEN. DOODELIJK ONGELUK MET EEN REVOLVER. EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP. ONGELUKKEN OP EEN WIELERBAAN. UITBREIDING HAVENWERKEN TE TER NEUZEN. Met bijzondere belangstelling werd in in- gewijde kringen uitgezien naar de aanbieding der Staatsbegrooting, meer bepaaldelijk die Ivan Waterstaat, omdat deze antwoord zou geven op de vraag of zou worden overgegaan tot de zoo.dringend noodzakelijke uitbreiding van de los- en laadplaatsen te Ter Neuzen. Van voldoende bekendheid is, dat vanwege den Rijkswaterstaat een plan daartoe is ont- worpen en dat door den gemeenteraad ,een bijdrage in de kosten der uitvoering van dat werk is toegestaan. De dringende noodzakelijkheid van spoedige uitvoering van dit werk is, zoowel van wege bet gemeentebestuur en de Kamer van Koop- bandel en Fabrieken, als van belanghebbenden ■gedurig onder de aandacht der Regeering ge- bracht, terwijl ook van ambtelijke zijde de uitvoering van het werk in het belang der haven noodzakelijk wordt geacht, aangezien voortdurend op aanvragen om plaats afwij- zend moet beschikt worden. Het bleef echter nog steeds een open vraag, welke beslissing de betrokken bewindsjnan zou nemen. De waterstaatsbegrooting voor 1931 zegt nu het volgende: Uitbreiding kanaalhavens te Ter Neuzen. Reeds vele jaren is op uitbreiding van de ka- naalhavens te Ter Neuzen aangedrongen. In beginsel werd een plan aanvaardt, beoogende den aanleg naar Sluiskil van een drietal ha vens, waardoor zou worden verkregen 4320 M. kaaimuur, 46.5 H.A. opslagterrein en 8850 M. dubbel goederenspoor. De kosten van dit plan zijn geraamd op f 9.500.000. Evenwel bestaat aan onmiddellijke uitvoe ring van dit plan geen behoefte, mits slechts bij beperkte uitvoering ue gelegenheid open blijft om zoodra de omstandigheden daar toe dringen het plan in zijn yollen om- vang te voltooien. Daartoe zal voldoende zijn, dat op den voor het groote plan benoodigden grond al reeds dadelijk beslag wordt gelegd. Inmiddels kan een kleiner plan tot uitvoering worden gebracht, waarbij worden verkregen 1140 M. kaaimuur, 12.75 H.A. opslagterrein en 3400 M. dubbel goederenspoor. Dit plan, waarvan de kosten geraamd wor den op 3.000.000, voldoet aan de naaste be hoefte. Door de provincie Zeeland en de ge- meente Ter Neuzen zal achtereenvolgens 250.000 en 200.000, in dertig jaarlijksche termijnen te voldoen, worden bijgedragen. Ten einde in beginsel over een en ander te kunnen beslissen en om, wanneer de voorbe- reiding in 1931 voldoende zal zijn gevorderd, een begin van uitvoering aan deze plannen te kunnen geven, is een post voor memorie uitge- trokken. Al is thans nog slechts een post voor me morie uitgetrokken, zoo meenen wij, dat dit tot voldoening mag strekken, aangezien dit toch wel als een begin van uitvoering kan worden beschouwd en alzoo van groote be- teekenis is voor de toekomst van onze haven. Verruiming van den havenmond te Breskens. Voor verruiming' van den havenmond te Breskens en verlenging van den Westhaven- dam, wordt 200.000 aangevraagd. DE KERMIS. De eerste kermisdagen hadden hun gewoon verloop. Het zijn niet de drukste. In vergelij- king met vorige jaren waren zij, ondanks pes- simistische verwachtingen, in verband met de pas verloopen feestdagen, zeker niet minder dan anders, en amuseerde men zich in som- mige kermisgelegenheden en zalen reeds vrij druk. Er kan gezegd worden, dat op de Markt thans alles compleet is. Daarbij valt op, dat de voor de kermis karakteristieke ,,Dame van Kunsten en Wetenschappen", voor zoover het ons heugt voor de eerste maal de kermis in den steek laat. Misschien een teeken van den nieuweren tijd, maar toch iets, dat, met het gemis van verschillende andere vroeger met de kermis gepaard gaande tentjes van vuur- eters, wilden enz. het karakter ontneemt. Van heden af beginnen, zooals we in ons vorig nummer schreven, zoowel in het „Con- cert- en Bioscoopgebouw" als in Luxor- Theater" de tooneelvertooningen. NIEUWE TELEFOONAANSEUITINGEN 269 C. van'der Gouwe, handel in aardappelen en meststoffen, Kazemestraat 8 270 J. Bontevan Mosselvelde, bankebbak- kerij en spec, in speculaas, Dijkstraat 37. 271 Joh. van de Ree, daiAes- en heeren- kapper, Nieuwstraat 34. 272 C. Hamelink, handel in soheepsbenoo- digdheden, olien en vetten, Rose- graoht 13. GESLAAGD. Heden slaagden voor den cursus gegeven door de leerares Marg. Mattele, de dames Cornelia Janssen D.d. voor 't diploma costu- mifere; Leonie Schelleman en Marie Moens voor het diploma snelknippen, en Josina van Doeselaar voor het diploma fijn naaldwerk. Allen wonen te Axel. GEREF. KERK. Ds. E. Molbach cand. te Haarlem is beroe- pen te Oostburg. Zondag is te Brussel een touringcar uit Vlissingen aangereden door een motorrijder, De touringcar werd door de politie in beslag genomen. De deelnemers aan den tocht ver- trokken daarop per trem naar Antwerpen. Vandaar werd naar Vlissingen getelegrafeerd om een andere touringcar, waarmede de reiizi- gers diep in den nacht terugkeerden. AXEL. Maandagavond vergaderde de feestcommis- sie bij den heer H. P. DielemanKoole ten- einde de eindrekening vast te stellen en de commissie te ontbinden. Gezien het overschot, kon de belofte tegen- over de muziekigezelschappen ingelost; ook de mannen van de burgerwacht en B. V. L. werden bedacht. Na aftrek hiervan bleef er nog in kas f 122, welk bedrag den burge- meester werd overgedragen, die het ter be- schikking zal stellen voor het eerste nationale feest. Voorts meenden enkelen good te doen, -elkaar verwijten te doen aangaande de orga- nisatie, maar den dag van 3 Sept. j.l. was daar natuurlijk niet meer mee gebaat. Door den burgemeester werd dank gebracht aan de commissie, die in ieder geval had ge- tracht iets goeds tot stand te brengen. De voorizitter dankte wederkeerig den bur gemeester voor zijne medewerking en sprak daarbij den wensch uit, wanneer wij weer feesten gaan organiseeren, ieder die in de ge legenheid is, onverwijld zijn steun zal geven. welke men ongetwijfeld noodig heeft om tot een goed welslagen te geraken. HOEK. Benoemd tot onderwijizer aan de Ghr. school te Hoek (Knol), de heer S. den Hollander te Oostkapelle. HULST II—BRESKENS I. Voor den Z. V. B. le klasse, had Zondag Hulst II in eigen home Breskens I te be- kampen. De uitslag was een gelijk spel 22. Arrondissements-Kechthank te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft Ch. C. de B., wonende te Sas van Gent, wegens bet loopen over een anders grond, tot,/5 boete subs. 5 dagen hechtenis veroordeeld. Dinsdag 16 September 1930, werden voor de rechtbank bebandeld de navolgende hooger beroep'zaken van het kantongereoht te Mid delburg: 1. L. K., oud 33 j., veekoopman te Ovezand, 2. P. Q. W., cafehouder te Middelburg, en 3. G. K. v. d. B., oud 45 jaar, directeur van de N.V. Vee- en Vleeschhandel voorheen Firma J. Hakker te Vlissingen. No. 1. was ten laste gelegd, dat hij op 27 December 1929 van N. en St. Joosland naar Middelburg door C. Rijk heeft doen vervoeren, anders dan tot ter naleving van eenig wette lijk voorschrift, te Middellburg heeft afge- leverd aan P. C. Wessels te Middelburg heeft te koop aangeboden aan H. C. Frederiks, als- mede aan C. Hozee te Middelburg, althans door bemiddeling van C. Hozee aan diens vader en ten slotte te Middelburg heeft ver- kocht, althans te koop heeft aangeboden aan G. K. van den Berg, wonende te Koudekerke, twee doode kalveren, althans vleesch, dat aan keuring was ondeuworpen en niet was ge- keurd; No. 2, dat hij op 27 September 1929 te Mid delburg, in zijn stal aan de Teerpakhuizen- straat, tot vervoer, anders dan ter naleving van eenig wettelijk voorschrift, althans anders dan in afwachting van de keuring heeft of aflevering heeft in voorraad heeft gehad twee doode kalveren, althans vleesch dat aan keu ring was onderworpen en niet gekeurd was; No. 3, dat hij op 27 September 1929 te Mid delburg, anders dan ter naleving van eenig wettelijk voorschrift, door W. de Klerk en J. Antheunisse, althans door bemiddeling van L. de Klerk heeft doen vervoeren twee doode kalveren, althans vleesch dat aan keuring was onderworpen en niet gekeurd was. Bij vonnis van den kantonrechter te Mid delburg van 18 Juni j.l. waren de verdachten te dier zake ontslagen vain alle rechtsvervol- ging. De ambtenaar van het openbaar ministerie was tegen dat vonnis in hooger beroep ge- komen. Eisch K. 5 X 1 maand hechtenis; W. 200 boete of 20 dagen hechtenis; v. d. B. 1 maand hechtenis en publicatie van de uitspraak in de Midd .Courant, Vliss. Courant en de Zeeuw. Mr. Kuipers verdedigde G. K. v. d. B., Mr. v. d. Weel P. Q. W.. Beide raadsleden achtten de tenlaste ge- legde feiten niet bewezen en vroegen vrij- spraak. G. K. v. d. B., voomoemd, stond ook nog in hooger beroep terecht terzake, dat hij als Directeur van de N.V. Vee- en Vleeschhandel voorheen Frima J. Hakker op 28 April 1930, des voormiddags omstreeks 8,30 uur te Vlis singen in een aan de Vlamingstraat aldaar gelegen aan de N.V. behoorende, althans in gebruik zijnde werkplaats in voorraad heeft gehad een hoeveelheid vet, een zultworst, twee runderharten en een hoeveelheid vleesch, welk alles in bedorven toestand verkeerde. De verdachte was ten deze door den kan tonrechter te Middelburg op 18 Juni j.l. ver oordeeld tot /100 boete of 10 dagen hechte nis, met last tot openbaarmaking van die uit spraak in de Vlissingsche Courant, de Middel- burgsohe Courant en de Zeeuw. De ambtenaar van het openbaar ministerie en de verdachte waren in hooger beroep ge- komen. Bevestiging van het vonis van den kanton rechter. Mr. Kuipers, verdachte's raadsman achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vrijspraak. DE VERDUISTERINGEN TE UITHOORN. In het rustige Amstel-dorp Uithoom hebben de malversaties van den directeur van het bijkantoor der Rotterdamsche Bankvereeni- ging groote emotie teweeg gebracht. Welis- waar hadden verschillende dorpelingen deize uitibarsting voorspeld, maar toch nog kwam ze omverwacht. De heer J. v. S., aldus de „Tijd", een man tegen de veertig jaar, was te Uithoom gezien en gewild. Niet zoozeer om zijn beminnelijk- heid, maar om zijn royaliteit en handigheid in het uitgeven van geld. Hij was algemeen bekend als de ..gentleman" en gedroeg zich daar ook naar. De bankier bracht de nieuw- ste Parijsehe moides in het dorp aan den Amstel, hij leerde den boeren manieren en hij vertelde soms lange verhalen, druipende van genot en luxe. Hrji was een hartstochtelijk liefhebher van week-enden. Jagen op de Veluwe deed hij regelmatig, in den zomer vond hij Scheveningen of Ostende zeer aantrek- kelijk ,voor Antwerpen had hij ook een zwak en zijn leven was dikwijls zoo bedrijvig, dat hij 's avonds om 9 uur uit Ostende terug kwam en om 11 uur weer per auto in Amster dam toerde. De dorpelingen zagen „mijnheer" graag in hun zaken, omdat er dan altijd goed geld te verdienen was. Hoawel er verschillende waren, die het ,,zaakje niet vertrouwden", durfden en kon- den ze niets zeggen, omdat Uithoom nu een- maal klein is, een zakenman in een glazen kastje woont en de bewijzen geenszins voor- handen waren. Hoewel zijn salaris, zeker voor een dorp, niet onbelangrijk was, kon hij er niet mee rond komen en hij zocht naar een nieuw middel om contanten in handen te krijgen. Dit vond hij op de wijze, zooals reeds gerneld. Het accountants-onderzoek is nog in vollen gang ,de juiste bedragen zijn slechts moeilijk uit te zoeken, zoodat een officieel rapport vooreerst nog niet te verwachten is. Er is intusschen een nieuwe directeur van het bijkantoor benoemd. De vrouw van v. S. is het vorige jaar pas gestorven, hij bleef met 3 kindertjes achter, die thans bij zijn broer vertoeven. In Uithoom is deze kwestie nog steeds het gesprek van den dag, de gebeurtenis van dit jaar. WAT HUMOR VERMAG. Adressen aan den gemeenteraad zijn in den regel streng zakelijk en droog en dor gesteld. Een uitzondering hierop is wel het adres van den heer H. A. T. van Hoof, wonende Wandel- weg 97 te Wormerveer, aan den raad dezer gameente over den verwaarloosden toestand van het terrein vddr zijn woning, lezen wij in de „Tijd". Adressant deelt aan den gemeenteraad mede, dat van den bouw zijner woning in 1929 af tot heden zich voor zijn woning twee kui- len bevinden, die regelmatig vol water staan en door de Wormerveersche jeugd als speel- en badterrein worden gebruikt. Herhaaldelijk werd door hem aan Gemeentewerken ver- zocht, die kuilen te dampen, wat tot dusvenre niet is geschied. Daarom is hij tot de over- tuiging gekomen, dat die kuilen open moeten blijven, waarom hij den gemeenteraad ver- zoekt: 1. Deze kuilen van een passend hekwerk te voorzien; 2. Deze met graszoden te omranden; 3. Adressant goudvisschen te verstrekken, ten einde deze in de aldus gevormde vijvers te laten zwemmen, wat als merkwaardigheid het vreemdelingenverkeer in Wormerveer zeer zal bevorderen. Adressant neemt dan op zich, indien het water uit de kuilen mocht wegzakken, dit te ververschen en te verfrisschen met het hel- dere(?) water uit de St. Pieterpadsloot. Na ontvangst van dit humoristisch adres is Gemeentewerken de schrik om het hart ge- slagen en zijn de kuilen met den meest be- kwamen spoed met sintels gevuld. GOEDKOOPE PERRONKAARTJES. „Spoor en Tram" vertelt: In de derdeklas wachtkamier van het station te Utrecht maakte iik kennis met de perronkaartjes- automaat. Als alle automaten, had ook deze een zeer onschuldig aanzien. Bij nadere be- schouwing ontdekte ik drie gleuven voor het inwerpen van of 5 centen of twee 2% cent- stukken of een dubbeltje, waarachtar de bij- voeging „vijf cent terug". Eenige keeren, frouw de voorschriften volgend, kreeg ik be- reids een perronkaartje en raakte ik ver- trouwd met mijn automaat, die me vlugger dan de juffrouw acAter 't loket voorzag van kaartjes, mits ik in 't bezit was van de ver- eischte geldstukjes. Tot op zekeren dag mijn vertrouwen een schok kreeg! Als gewoonlijk offerde ik vijf centen om in 't bezit te gera ken van 't verlangdedoch wat er kwam. geen kaartje. Vriendelijike toespraken en ten slotte zelfs opstoppers tegen het ondankbare ding, niets hielp. Ik offerde nog twee cen ten en ziedaar voor zeven centen kreeg ik het verlangde. Nadien v66r het tot me doorge- drongen was dat de automaat kuren had, wierp ik weer en zeer langzaam 5 centen in de gleufresultaat-geen kaartje, nog een cent en een druk op de knop, en met mijn perronkaartje arriveerde een 2% centstuk, dat ik dankbaar aannam in de meening dat de automaat haar schuld wou vereffenen. Vandaag echter bracht het me een echte ver- rassing. Mijn portemonnaie onderzoekend, merkte ik, dat ik de 5 centen gleuf als gewoonte zou moeten gebruiken. Bij t in werpen werden mijn centen niet naar waarde geschat (ofschoon ze niet krom waren)geen aangenaam geklik deed zich nl. hooren, het bewijs, dat de automaat welwillend gestemd is. Een tweede cent ging denzelfden weg en gedachtig aan mijn vorige ervaringen, pro- beerde ik door op den knop te drukken, mijn twee centen terug te krijgen, wat me inder- daad ook gelukte r en ziehier het raadsel- achtige vergezeld door een klein rond dub beltje. Voor dit dubbeltje kreeg ik een per ronkaartje en twee 2% centstukken retour. Een kosteloos kaartje, dacht ik, en vijf cen ten toe. GEMASKERDE BANDIETEN DRINGEN EEN BOERENWONING BIJ WEERT BINNEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks 6<5n uur drongen twee gemaskerde mannen de hoeve van den landbouwer J. Venner te Milder (gemeente Kelpen) binnen. De SOjarige V. werd door de onverlaten met een ijzeren voorwerp emstig mishandeld, ter wijl hem ook eenige messteken werden toe- gebracht. De 17jarige zoon van V. werd eveneens overvallen en kreeg ook eenige messteken. Op het hulpgeroep van de beide dochters van den landbouwer, die de op een paar honderd meter afstand wonende buren waarschuwden, namen de inidringers de vlucht, zonder dat zij iets konden meenemen. In de „Crt." lezen wij nog de volgende bij- zonderheden: De rijksveldwaohter te Kelpen verscheen spoedig ter plaatse en nam dadelijk maat- regelen. Direct werd de gemeente- en rijks- politie in den omtrek gewaarschuwd. Zondag- morgen hield de gemeentepolitie van het dorpje Ell, op ongeveer 5 kilometer afstand, twee onbekende personen aan, die zich met voldoende konden legitimeeren. Het bleken Duitschers te zijn. Zij werden naar Kelpen overgebracbt, en aan een streng verhoor onderworpen, doch ontkenden ter plaatse te zijn geweest. Door de politie zijn later de door de in- dringers gebruikte maskers op eenigen af stand van het huis van V. gevonden. Aan voetstappen was duidelijk te zien, dat de bandieten hardloopend de vlucht hadden ge nomen. Deze voetstappen vertoonen echter zeer veel overeenkomsi. inet de voetafdruk- ken van beide gearreitl^dededn hunner blijkt bovendien nog bloedvlekken op zijn kleedmg te hebben. De politie is dan ook overtuigd, beide daders in handen te hebben. V. had zich kort geleden een nieuwen waak- hond aangeschaft; deze lag dood in het hok. Uit den geheelen opzet van het misdrijf is komen vast te staan, dat de daders eenigs- bHtvb bekend zijn geweest met de plaatselijke omstandigheden. Wellicht hebben eenige Duitsche arbeiders, die bij V. in den kost zijn geweest, de noodige inlichtingen verstrekt. Het parket uit Roermond kwam Zondag- rniddag ter plaatse en nam beiden gearres>- teerden opnieuw een verhoor af. BENDE SMOKKELAARS IN VERDOOVENDE MIDDELEN OP HET SPOOR GEKOMEN. Op grond van ingekomen berichten van de commissie tot bestrijding van den handel in verdoovende middelen van den Volkenbond heeft de centrale recherche te Rotterdam aan boord van een Duitsch stoomschip, dat daar in de haven ligt, een groote partij heroine in beslag genomen, welke vervoerd werd als borax en 100 K.G. bedroeg. De recherche heeft zich in verbmdmg gesteld met de Ham- burgsche politie, hetgeen tot resultaat had, dat bij een ingesteld onderzoek in een schip in die haven eveneens een partij heroine van 100 K.G. in beslag werd genomen, welke ver voerd werd als salicylzuur, Spoedig bleek, dat beide zendingen, welke ieder een waarde ver- tegenwoordigden van 50.000, afkomstig zijn van dezelfde fabriek in verdoovingsmiddelen in Konstantinopel. Zij waren geadresseerd Order in transit Frei Hafen Hamburg". De cognossementen van beide partijen waren door dezelfde expediteursfirma opge- vraagd. Het verder onderzoek wees uit, dat er een combinatie van koopers bestond, waar- toe behooren Amerikanen, Japanners ,Fran- schen, Duitschers en een Zwitser Dezen alien staan bekend als beruchte smokkelaars van verdoovende middelen. De financieele afwik- keling der zaken liep gedeeltelijk over eenige Nederlandsche banken. De transacties zijn in Parijs tot stand gekomen. Oorspronkelijk was Marseille de operatiabasis van de bende, doch toen daar in het afgeloopen jaar eenige malen geslaagde invallen op schepen waren gedaan heeft men het terrein verplaatst naar Hamburg en Rotterdam. Door nauiwe samen- werking van de Rotterdamsche recherche met de politie in Hamburg, Londen, Parijs en Ber- lijn kon worden vastgesteld, dat zich belang- rijke documenten in^ handen bevinden van de Londensche bende-leden. Tijdens het onder zoek heeft men vele belangrijke inlichtingen gekregen over de zaken, welke deze combina tie drijft en waarin voor vele duizenden pon- den sterling in verdoovende middelen werd verhandeld. Uit het onderzoek bleek verder, dat ook in de toekomst zeer groote partijen, zouden worden verhandeld. Men heeft maat- regelen genomen, de thans loopende trans acties te achterhalen. Het onderzoek wordt nog voortgezet. HET AANTAL MOTORRIJTUIGEN. Over de geheele wereld zijn thans meer dan 35.000.000 motorrijtuigen geregistreerd, een toeneming van 9 vergeleken bij het cijfer voor verleden jaar. Er is thans een motor- voertuig voor iedere 55 bewoners dezer aarde het vorige jaar bedroeg deze verhouding 1 61. In de Vereenigde Staten, het dorado der automobielen, is er een motorrijtuig per elke 4.5 inwoners; laten we dit land buiten be- schouwing, dan komen we tot het veel min der gunstige resultaat van edn motorvoertuig voor iedere 216 personen. In het begin van 1929 bedroeg dit nog een op 247. TRAGISCH ONGELUK. Te Lonmeker is Zaterdagmiddag op den Hengelosohen straatweg, ter hoogte van het caf6 Assaok, een emstig ongeluk gebeurd, waarbij een zesjarig meisje door een auto bus werd overreden en gedood. De familie Drent begaf zich met een auto bus van de T. E. T. naar 'n bnuiloft in boven- gemoemd caf§ en toen de familie was uitge- stapt, is er geen aandacht geschonken aan den uit de richting Hengelo naderenden auto bus van dezelfde maatschappij. De kinderen, aldus de ,,Msb." staken den weg over en of schoon de chauffeur onmiddellijk remde en pogingen in het werk stelde om een aanrij- ding te voor,komen, kon hij niet verhinderen, dat een meisje onder een der voorwielen kwam. Het kind overleed eenige oogenblik- ken later. „WEET JE WIE JE DAAR AAN DEN 1IENGEL HEBT". 't Getoeurde aldus meldt de H. Crt. dezer dagen 's morgens in het z.g. Stille plasje in den Kralingsche Plas. Twee dames, de een nogal zwaar en de an der iets minder ,,gewichtig", worden door den badimeester afgehaald met het traditioneele pontje en komen in het bad. De „ziware" vraagt: Is het hier diep? 't Gaat nogal. Waar vraagt u dat voor? Wel, voor haar. Ze kan nog niet zwem men en is wat bang uitgevallen. Zij moet nog aan den hemgel. Kan dat hier? Zeker mevrouw. En bereidwillig maakt de badmeester den hangel in orde. De leerlinge gaat het water onder angstig beven in maakt biibberend haar beenen nat, waaribij de badmeester haar be- moedigend toespreekt: Kom mevrouw, nu niet bang zijn. Je kan hier aan den kant best staan. Probeer het maar eens, eens moet de eerste keer zijn. Nu flink zijn. De les neemt een aanvang. Eerst armen strekken. Neen, beter strekken, dat is niks zoo. Nou uw beenen. Deugt ook niks van. Zoo gaat het een poosje door tot de bad meester een zacht gegrinnik hoort. Zijn col- lega begint ook argwaan te krijgen en zegt: J6, ze nemen je. Kijk uit. Dan komt er een dame aanloopen en roept tegen den badmeester: H£, weet je wie je daar aan den hen- gel hebt? Mevrouw Brouwer van het Kanaal! Wat zeg-ie? Mevrouw Brouwer? Wel voor den d En onder het daverend gelach van alle aanweaigen, smijt de badmeester den hengel bij zijn leerlinge in het water om al foeterende te verdwijnen. VAN DEN ST. PIETER GESPRONGEN. Een man van 33 jaar heeft zelfmoord ge- pleegd door van den koepel van den St. Pieter te springen. De man is neergevallen op het St. Marthaplein en moet op slag dood ge weest zijn. BEWOGEN RAADSVERGADERING TE VELSEN. Het is Dinsdagavond in de Raadsvergade- ring te Velsen nogal heftig toegegaan. B. en W. hadden aan den Raad overgelegd eenige rapporten betreffende het verstrekken van schoolkleeding in den afgeloopen winter, doch meegedeeld, dat het proces-verbaal van den commissaris van politie nog niet kon worden verstrekt, omdat het onderzoek nog niet geeindigd was in verband met een moge- lijke strafvervolging. De leider der socdaal-democratische fractie stelde hierop voor, den minister van Justitie te verzoeken, den Raad inzage te verstrekken van het proces-verbaal van het onderzoek. Naar aanleiding daarvan werd de geheele zaak nog eens opgerakeld. De wethouder van onderwijs zeide, dat hij door den secre- taris der vereeniging „Weldadigheid naar Vermogen" aan wie de verstrekking van schoolkleeding was opgedragen, leelijk bij den neus genomen was. Maar toen de sociaal- democratische fractie wist, dat de man oude kleeren in plaats van nieuwe verstrekte, had men hem onmiddellijk behooren te waarschu- wen. Dit had spreker ook gevraagd aan een der sociaal-democratische raadsleden, toen deze met een koffertje met kleeren bij hem kwam. Hij vroeg dezen, dat koffertje te geven, dan zou hij direct een onderzoek ln- stellen. Maar zeide spreker, men behield de oude vodden liever, omdat men niet wilde handelen in het belang der kinderen, doch uit de zaak zooveel mogeiijk politiek wilde halen. Spreker was beetgenomen door den verzor- ger van genoemde vereeniging, maar dat was ook het geheele college van B. en W., ook de bestuursleden der vereeniging en een kin- derrechter. De leden der sociaal-democratische fractie kwamen heftig tegen deze verwijten op en zeiden, dat de wethouder wel een toontje lager mocht zingen. De voorzitter deelde mede, ook het raadslid met de oude kousen en kleeren bij zich te hebben gehad. Spreker vroeg hem toen, niet verder te gaan, maar deze kleeren ter be- schikking van B. en W. te stellen, opdat zij een onderzoek konden instellen. De wethou der van financien verklaarde hetzelfde. Bedoeld soc. dem. raadslid ontkende echter, dat een der leden van B. en W. om de oude kleeren gevraagd had, waarop de voorzitter zeide, dat als deze bewering niet herroepen werd, hij niet meer gesteld zou zijn op den omgang met zulk een raadslid. Een voorstel, om het debat te sluiten, werd verworpen, waarop men lustig opnieuw be- gon. Zoo werd de geheele avond volgepraat; moesten alle andere punten der agenda aan- gehouden worden. En dat, terwijl de bedoel- de verzorger van de vereeniging „Liefdadig- heid naar Vermogen" in arrest zit wegens een zedendelict en een onderzoek naar diens geestvermogens gelast is. Op tragische wijze heeft de 25jarige boeren- knecht A .Ferwerda, die bij een veehouder De Vries, in het Stienser Oudland, bij het dorp Britsum, in dienstbetrekking was, den dood gevonden. F. had na afloop van zijn dagtaak den boer te kennen gegeven, dat hij zou trachten, een eend te schieten. Deze lachte hem uit, daar F. van plan was met een revolver, dien hij clandestien onder zich hield, op de eendenjacht te gaan, aldus de ,,Crt.". Niettemin vertrok de jongeman en een uur later vond het zoontje van den veehouder den knecht dood op het erf liggen. Naast hem lag een doode eendvogel en even verder zijn rijiwiel en de bewuste revolver. Niemand in den omtrek heeft gezien, hoe het noodlottig ongeval zich heeft toegedragen. Het lijdt echter geen twijfel, of F. heeft door een ongeluk den dood gevonden. Wellicht is F. per rijwiel thuisgekomen met de geladen revolver in de hand; bij het afstappen is het wapen toen vermoedelijk afgegaan. Een ge- neesheer kon slechts den dood constateeren. De politie heeft de zaak in onderzoek. Indertijd werd door de Heerlensche recher che een Italiaan gearresteerd, verdacht een groot aantal valsche guldens en kwartjes te hebben gemaakt. Wat de eigenlijke oorzaak van die arrestatie was, werd toentertijid ver- zwegen. In de maand Juli van dit jaar werd te Athus (Belgie) een Italiaansche graaf, Tremenzolli, doodgeschoten. Het eenige wat de Heerlensche recherche van dezen moord wist, was een bricht in de Belgische pers. Na dezen moord had verdachte in een hotel te Heerlen zijn intrek genomen. Bij de controle evenwel bleek de Italiaan plotseling verdwe- nen te zijn, met achterlating van zijn bagage. Toen hij op den avond van 7 Juli terugkeerde, kon tot zijn arrestatie worden overgegaan. Op hem werden gevonden een browning- revolver en een aantal scherpe patronen. Het eigenaardige was, dat de verdachte in het be zit was van een krant, in de Italiaansche taal, die het verslag bevatte van den moord in Athus, waarin hij tevens als verdachte werd genoemd. Ook bleek, dat hij lid van de Comm. Partij in Frankrijk was. Gisteren is de man op last van de Neder landsche regeering aan de Belgische justitie uitgeleverd. EEN GOEDE VANGST. De politie te Soest arresteerde een 26jarigen man, die door de Amhemsche politie gezocht werd voor diefstal van een heerenrijwiel ten nadeele van een bewoner van den Amsterdam- schen weg te Amhem. De jonge man werd door de politie van Soest naar Amhem over gebracbt en daar in verhoor genomen. Uit dit verhoor bleek, dat hij de dief was van het rijwiel. Hij was uit Den Haag afkomstig, waar hij verschillende inkoopen gedaan had onder valschen naam. Deze gevallen werden in onderzoek genomen. Na fouilleering legde de inspecteur, die hem onderhanden had, een cylinderrevolver en een doosje met 25 scherpe patronen op tafel, waaruit voorbvloeide, dat de man ook niet geheel en al ongevaarlijk was. Na een tweede verhoor bekende hij van zijn kostjuffrouw te Den Haag een bedrag van ongeveer 450 gulden gestolen te hebben. Vervolgens vertelde hij, dat hij een dienst- bode uit Nijmegen, waarmee hij een gezellig samenzijn in een der bosschen van Nijmegen had gehad, een portemonnaie, inhoudende ongeveer zeven gulden, ontrold had, waarmee hij toen hard weggeloopen is. De politie- inspecteur vond het na deze verklaringen raadzaam hem naar het huis van bewaring te laten brengen, waar hem nog eenige ver- hoogingen zullen worden afgenomen of meneer nog niet meer op zijn kerfstok heeft. EEN GRUWELDAAD. Te Perigeux is een onmenschelijke daad eener moeder aan het licht gekomen. Wegens wangedrag zou de 34jarige weduwe Lamothe uit de ouderlijke macht worden ontzet. Haar 4 kinderen werden slecht verzorgd. Het kwam aan het licht, dat de vrouw 2 jaren geleden een vijfde kind ter wereld had gebracht, waarvan de geboorte geheim was gehouden. De weduwe bekende het 5e kind te hebben gedood door het een speld in het hoofd te steken. Het lijkje had zjj in een stal verstopt en was daar door honden gedeeltelijk ver- slonden. Twee dagen later had zjj het lijkje willen begraven, maar zij liet het liggen, waama de rest ook door de honden werd op- gepeuzeld. De vrouw werd gearresteerd. DE SLECHTE TIJDEN. Een man uit Acton, die gedagvaard was wegens niet betaling van belastingen, zeide: „Drie maanden geleden is er bij mij ingebro- ken en voor een waarde van /3000 aan geld en goederen gestolen. Ik heb zeventien kinde ren, van wie er negen werkloos zijn en de anderen nog school gaan." De man kreeg uitstel. Zondagochtend om 8 uur is op de Avusbaan bij Berlijn de schrijnwerker Kahlbaum met zijn motorfiets gevallen en zoo ongelukkig terechtgekomen, dat hij spoedig stierf. Twee uur later botsten op dezelfde plaats drie mo- torfietsen tegen elkaar, waarbij zes menschen gewond werden, van wie er een in het zieken- huis is overleden. DE EDELWEISS WERD DUUR BETAALD. Bij het beklimmen van den Hohen Gohl bij Bad Reichendal is een toeriste van 100 meter hoogte neergestort en gedood. De ongelukki- ge was een Berlijnsche dame, die vergezeld van een gids den berg besteeg, in de hoop, een haar aangeduide groeiplaats van Edel weiss te ontdekken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 2