ALGEMEEN HIEUWS- FN APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREH. No. 8579. MA AND AG 15 SEPTEMBER 1930 70e Jaargang buitehlahs. BINNEN L A N P. FKUILLETON, Vampier-Vleugel '.fet? UITSLAG van onzen Knip- en Plakwedstrijd. REDACTIE TER NEUZENSCHE COURANT. VERKOOP STRAATKEIEN. GEEN REROEPSSCHOOLARTS TE DORDRECHT. DE ELFDE VOLKENBONDS- VERG ADERIN G. *bU verkoudheden en rheumatiek door SAX ROHMER. 55) 4BONNEMENTSPEIJS: Binnen Ter Neuzen /1.40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen Per 3 maanden - Bij voor uitbetaling f, per post ,6.60 per jaar Voor 3^ en JLrika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden buitenland alleen bri vooruitbetaling. fr. per post Abonnementen voor het UJtgeefster: VAN DE 8ANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25 ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor el^en meer Grootere letters en cliches worden naar plaatsrulmte bere^end. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen venninderd tarief, hetwelk op verkrijgbaar Is. - Inzending van advertentlen liefst dag voor de ultgav* DPT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRITDAGAVOND Ftrnaa F Het aantal inzendingen voor den knip- en plakwedstrijd was wel met zoo gr°°t als w ons hadden voorgesteld, evenweldekwalitei van de ingezonden ontwerpen, weegt hiertoe rufmschoots op. Een paar inzendmgen moes- ten wij ter zijde leggcn. De uitslag is als volgt: Afdeeling B. Eerste prijs. De heer J. W. van der Giesen, Markt, met het ontwerp: Vaas met bloemen. 2e Eerste prijs. Mevr. Van der Weijer, Nieuwstraat, met het ontwerp: Feest in de d6SS8i Tweede prijs. De heer M. Mulder, Frans van Mierisstraat 104, Amsterdam, met het ontwerp: Winkelweek. Derde prijs. Mej. R. Segers, Lange Kerk- straat, met het ontwerp: Circus Dre. Vierde prijs. Mej. Adri van der Weijer, Nieuwstraat, met het-ontwerp: In de kmder- kamer. Vijfde prys. De heer M. Fraanje, 2de Ver- toindingstraat, met het ontwerp: Miniatuur Ter Neuzensche Courant. Groep A. Eerste prijs. Koos van der Giesen, Markt, met het ontwerp: Schilderijtje. De prijzen kunnen aan ons Bureau worden afgehaald. De inzendingen van de eerste prijswinnaars zijn tot Woensdag in de etalage van de Firma P. J. van de Sande tentoongesteld. Door Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN worden te koop aangeboden eenige partijen oude straatkeien uit de groe- ven in de omgeving van Lessines. Inschrijvingsbiljetten voor den eenheidspnjs per 1000 stuks in te zenden v66r of op 25 September 1930. Inlichtingen ta vragen kantoor Gemeente- werken. Ter Neuizen 15 September 1930. J HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. de leiding der commissie op zich te nemen. Heden zou het werk worden hervat. De gemeenteraad van Dordrecht heeft met 16 tegen 15 stemmen verworpen het voorstel van de meerderheid van Burg, en Weth. om in beginsel te besluiten tot de aanstelling van een beroeps-sohoolarts op een jaarwedde van 5500 tot 6500. DE RADIO-CENSUUR. In de kwestie der uitzending der redevoe- ringen van het jl. Zaterdag gehouden con- gre3 der moderne arbeidersbeweging heeft noch de V.A.R.A., noch de Radio-controle commissie toegegeven, terwijl de Minister van Waterstaat, wiens tusschenkomst was ver- zocht te kennen gaf dat hij zich naar zijn meening in deze moest onthouden, aangezien een beroep op de beslissing der controle- commissie nog niet is geregeld. Het gevolg is geweest, dat de redevoeringen niet zijn uitgezonden. In den namiddag heeft de voorzitter van de V.A.R.A., de heer A. de Vries, een rede ge houden. Deze rede, die een half uur zou duren, is na 25 mdnuten op last van de radio-con- trolecommissie verbroken. In zijn rede heeft de heer de Vries mededeeling gedaan o.a. van den inhoud der resoluties, die op het de- monstratief congres in Den Haag zijn behan- deld en verder critiek geoefend op de beslis sing van de radiocommissie. Na de verbreking werd de zender voor een half uur niet meer ter beschikking van de V.A.R.A. gesteld, doch na protest van de V.A.R.A. is deze tijd, in verband met de af- werking van het gewone programma, terug- gebracht tot een kwartier. Daarna is de zen der weer ter beschikking van de V.A.R.A. ge steld. Een rede van minister Beelaerts van Blokland. DE RAMP TE SAN DOMINGO. Bij het departement van Defensie is inge- komen een telegram van den commandant van de „Arend" uit San Domingo, dat als volgt luidt: ,,Bij aankomst bier alleen Amenkaansche sloop (kanonneenboot) aanwezig. Thans o°k Engelsche kruiser „Danae" aangekomen. Toe- stand hier zeer emstig. Stad bijna geheel verwoest, 3000 dooden, 23.000 gewonden. Door gebrek aan bedden kuimen dokters nog tnet veel uitriohten". DE STAKING BIJ DE K.L.M. GEelNDIGD. Nadat de rijksbemiddelaar Mr. De Vries eerst afzonderlijk met ieder der bij het con flict betrokken partijen had geoonfereerd, is Vrijdagmiddag onder zijn leiding op het de partement van waterstaat een gemeenschap- pelijke bespreking gehouden, waarbij vier leden van de Vereeniging van verkeersvlie- gers en drie leden van den raad van bestuur der K. L. M. tegenwoordig waren. Dienten- gevolge hebben de piloten zich bereid ver- klaard tot dadelijke bervatting van den dienst op de v66r de staking geldende voorwaarden. De directie heeft zich bereid verklaard, alien weer in dienst te nemen, spoedige her- ziening van de dienstvoorwaarden te bevor- deren en den rechtstoestand der piloten schriftelijk vast te leggen. Aan een commis sie van drie personen zal zoo spoedig moge- lttk opgedragen worden, een ontwerp-rechts- toestand te maken. In deze commissie zullen de directie en de Vereeniging van verkeers- vliegers elk een lid aanwijzen en den Minister van Waterstaat zal worden verzocht, een derde lid buiten de partijen aan te wijzen om Minister Beelaerts van Blokland, met luid applaus begroet, was, naar de N. R. Crt. meldt, Vrijdagochtend de eerste spreker in de volkenbondsvergadering. Hij begon met in herinnering te brengen, dat de antwoorden van alle regeeringen op het Fransche memo randum in zake de Europeesche federatie de meening bevatten, dat de nieuwe Europee sche groepeering in geen geval het gezag van den Volkenbond zou mogen verminderen. In de korte periode van het bestaan van den bond heeft deze, ondanks velerlei kritiek, toch reeds algemeen de overtuiging gevestigd, dat men het niet meer buiten hem zou kun nen stellen. De wereldoorlog heeft de nood- zakelijkheid aangetoond van een organisatie van de intemationale samenwerking. Men heeft er zich rekenschap van gegeven, dat bij gebreke aan een organisatie de onderlinge, steeds toenemende afhankelijkheid van de staten onvermijdelijk tot een chaos zou lei- den. Uit deze gedachte is de volkenbond ge- boren. Het was moeilijk een constitutie aan de nieuwe instelling te geven, doch moeilijker is het geweest de opgedragen taak te vervul- len. De volken moesten leeren, dat zij voort- aan deel uitmaakten van een georganiseerde intemationale gemeenscbap en dat dit de noodzakelijkheid medebrengt om de gewoonte van in een strikt nationalen zin te denken op te geven. Op geen enkel gebied is een dergelijke verandering van denkwijze moeilijker te ver- wezenlijken dan op oeconomisch gebied. In de periode, die op den grooten oorlog is ge- volgd, heeft zich overal een neiging tot pro tectionisme geopenbaard. Niets is schadelijker geweest voor de ontwikkeling van den Vol kenbond in zijn eerste jaren dan deze neiging, daar de voorspoed van alle staten onderling verband houdt en men nu zonder ophouden douanegrenzen opgericht en verhoogd heeft en daardoor de tegenstellingen en oneenighe- den verscherpt, in plaats van den geest van vereeniging aan te moeaigen, die de eerste behoefte was van de jonge organisatie. Deze verderfelijke neiging kan niet overwonnen worden door enkele individueele handelingen van de staten. Alleen collectief optreden kan hier redding brengen. Een opmerkelijke po- ging hiertoe werd gedaan in 1927 door de oeconomische wereldconferentie. Doch helaas zijn de gezonde beginselen, die opnieuw door deze conference werden verkondigt, bezweken tegen den aandrang van het alles overstroo- mende protectionisme. Minister Beelaerts bracht hierna de mis- lukking in herinnering van de Parijsche con ference voor de behandeling van vreemdelin- gen, en de mislukking van de pogingen van de conferentie Colijn voor de afschaffing der in- en uitvoerverboden. Ook de jongste tarief- wapenstilstandconferentie waarvan verleden jaar zooveel verwachtingen werden gekoes- terd, heeft een teleurstelling gebaard. Reeds de conferentie zelve moest erkennen, dat de resultaten niet aan de verwachtingen beant- woordden en alles wat er sedert het sluiten van de conferentie gebeurd is, heeft de te leurstelling dienaangaande nog vermeerderd. Ondanks de vele pogingen tot verbetering, ondanks den duidelijken goeden wil van ver- scheidene zijden om een oplossing van de oeconomische vraagstukken te vinden is het resultaat in hooge mate ontmoedigend. Afge- zien van het welslagen van de conferentie van herstel in Den Haag kan minister Beelaerts ook wanneer hij den toestand optimistisch bekijkt, niets ontdekken dat over het afgeloo- pen jaar op oeconomisch gebied een schijn van hoop wettigt, behalve het succes van de wisselrechtconferentie. Minister Beelaerts spreekt de hoop uit dat wanneer het volgend jaar de tijd van ratificatie van de conventie van deze conferentie is aangebroken ons nieuwe teleurstellingen zullen bespaard blij- ven. Op het gebied van de ontwapening is de toestand niet veel bevredigender. Ondanks de opdracht van artikel 8 van het volken- bondsverdrag tot vermindering van wapening en ondanks den jarenlangen arbeid van tal van commissies, is men nog niet gekomen tot een ontwerpconventie en ofschoon de Londen- sche vlootconferentie een gedeeltelijk resul taat heeft tot stand gebracbt, is de algemeene toestand nog ver van bevredigend. Ook met betrekking tot de codificatie van het volken- recht Is de toestand niet gunstiger. Minister Beelaerts verklaarde, G-t deze uiterst geringe vooruitgang in het werk van den Volkenbond gesymboliseerd wordt in de vooruitgang van den bouw van het volkenbondspaleis. Verleden jaar hebben wij onder het aanhooren van prachtige redevoeringen het leggen van den eersten steen bijgewoond, maar deze is tot dusver nog niet door een tweeden gevolgd. Onder applaus van een groot deel van de ver- gadering verklaarde minister Beelaerts met stemverheffing, dat wij op deze wijze niet kunnen voortgaan. Wij kunnen dit niet doen wat betreft den bouw van het volkenbonds paleis, maar om nog veel ernstiger reden kunnen wij niet voortgaan op deze wijze met betrekking tot het werk van den Volkenbond zelve. Minister Beelaerts zeide hierna dat, wanneer men alle mislukkingen op oecono misch- en ontwapeningsgebied overziet, de nachtmerries van den oorlog ons onweer- staanbaar weer voor den geest komen. Wij moeten echter erkennen, dat ondanks deze onbevredigende resultaten, het gevaar van een oorlog toch is verminderd, dank zij de machinerie van den Volkenbond, die wel- licht door de beraadslagingen in de derde commissie dezer Volkenbondsvergadering nog doeltreffender kan gemaakt worden. Het oor- logsgevaar is ook verminderd door het ten van het verdrag van Kellogg te Parijs. Het is een der voornaamste plichten van deze Volkenbondsvergadering het Volkenbondsver- drag en het verdrag van Kellogg met elkaar in harmonie te brengen. Bovendien is het ge vaar voor een oorlog verminderd, doordat een dertigtal staten de verplichting aanvaard heb ben om alle rechtsgeschillen aan het Haag- sche Hof te onderwerpen. Ook moet men met betrekking tot de oorlogskansen rekenmg houden met het feit, dat de toenemende on derlinge afhankelijkheid tusschen de staten Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord "Bayer" staat. Prijs 75 dfc (Ingez. Med.) den oorlog meer en meer tot een ondoeltref- fend middel gemaakt heeft om voldoening te geven aan nationale wenschen. De oorlog heeft zulke geweldige terugwerkingen op het oeconomische leven van het land zelf en van de geheele volkengemeenschap, de oorlog ont- ketent zulke onberekenbare en onvoorziene krachten, dat geen staatsman, die dien naam waardig is, de verantwoordelijkheid van een oorlog zal kunnen aanvaarden. Ondanks deze vermindering van de oorlogsgevaren moet men zich geen illusies maken; de boog kan niet te sterk gespannen zijn. Indien wij de wereld laten vervallen in een volmaakten oeconomischen chaos,dan zullen de krachten, die thans tegen den oorlog werken, verzwak- ken en een kleine oneenigheid zal voldoende zijn om den brand in het kruit te steken. Samenwerking om te komen tot een oplos sing van de oeconomische vraagstukken in het algemeen belang is dus gebiedend nood- zakelijk. Misscbien zal de weg naar een derge lijke samenwerking vergemakkelijkt kunnen worden door een Europeesche groepeering binnen het kader van den Volkenbond. Dank zij het moedige initiatief van Briand, is de kwestie van een nauwere samenwerking tus schen de Europeesche staten in het middel- punt van de algemeene belangstelling ge- plaatst en de zesde commissie zal ongetwij- feld hierover belangrijke discussies houden. In naam van de Nederlandsche delegatie ver klaarde minister Beelaerts aan Briand zijn oprechte dankbaarheid, dat hij deze kwestie van zoo groot belang gebracht heeft daar, waar zij besproken moet worden: de volken bondsvergadering. Doch wat het resultaat van de beraadslagingen moge worden, noch de Volkenbond, noch een Europeesche Unie zullen succes hebben, indien de geest der vol ken niet geleid wordt in een meer internatlo- nalen zin. Minister Beelaerts zal de laatste zijn om te wenschen, dat voortaan de staten hun oogen sluiten voor hun eigen belang ten bate van de wereldbelangen, maar het is vol- strekt noodzakelijk dat de gedachte tot de volken doordringe, dat een verondersteld na- tionaal belang slechts als zoodanig beschouwd kan worden indien het in overeenstemming is met het algemeen belang. Anders zal het mo- gelijk blijven, dat een volk het een of andere tijdelijke voordeel verkrijgt, maar de toekomst zal leeren, dat die tijdelijke voordeelen ten on- rechte beschouwd zijn en verward zijn met het werkelijke nationale belang. Minister Beelaerts hoopte, dat de tweede commissie van de volkenbondsvergadering de oeconomi sche vraagstukken onder dit licht zal be - schouwen en middelen zal zoeken om te ver- ijdelen, dat de wereld verder naar den af- grond afglijdt. Op het oogenblik handhaven enkele landen nog, ondanks alles, het stelsel van den vrijen handel, maar de aanwijzingen ontbreken niet, dat, indien het protectionisme voortgaat te zegevleren, ook de landen zich gedwongen zullen zien zich in den zinneloo- zen strijd te storten. Minister Beelaerts eischt niet, dat de volkenbondsvergadering in de enkele weken, dat zij bijeen zal zijn, nieuwe conventies zal sluiten. Er bestaan reeds te veel conventies, die een doode letter zijn ge- bleven, maar hij hoopt, dat de besprekingen op oeconomisch gebied het voile licht zullen werpen op de enorme gevaren van den tegen- woordigen toestand, en dat zij zullen bijdragen tot een verheldering van den geest der volken en hen er toe zullen bewegen zich rekenschap te geven van het feit, dat de weg van het protectionisme tot geen doel kan leiden. Hierna besprak minister Beelaerts in het kort eenige andere werkzaamheden van de volkenbondsvergadering. In de eerste plaats (Ingez. Med.) Vervolg.) HOOFDSTUK XXIII. Inspecteur Aylesbury neemt zijn zooveelste verhoor af. „Aha, aha!" zei inspecteur Aylesbury. „Een prive-conferentie... zoo waar lk hier sta!" Hij liet zijn kin in de welgedane plooien van zijn hals verdwijnen en keek eerst Harley en daarna mij afkeurend aan. Deze heeren zijn zoo beleefd geweest, om me van het tragisch gebeuren op Cray's Folly op de hoogte te brengen legde Camber hem uit. „Wilt u niet gaan zitten, inspecteur?" ,,Dank u. Ik sta liever als lk een ver hoor af te nemen heb' jjMeteen keerde hij zich naar Harley. ..Mag ik weten Mr. Harley vroeg hi), „wat u hier doet?" ,,Ik stel natuurlijk groot belang in alles, wat ook maar eenigermate met den Lood van een client van me te maken heeft, inspecteur Aylesbury „Aha. Dus de zaak staat zoo: u ver- zwijgt dingen, die u had behooren te ver- tellen, u p"robeert de politie met een ver hoor af te nemen voor te zijn en zoo hoopt u met de eer te gaan strijken". >t „Zoo is het, inspecteur Aylesbury gat Harley met een verbeten glimlach ten ant- woord. „Een voorbeeld van beroeps- jaloezie". „Beroeps-jaloezie!" verontwaardigde zich de inspecteur. ,,Wat heeft dat ermee te maken? U bent hier niet in de een of andere qualiteit, u bent een doodgewone buitenstaander en daar is alles mee ge- zegd „Ik ben blij, dat ik tenminste nog tot dat vaak verguisde gilde behoor ..Misplaatste scherts. Enfin, we zullen zienEen paar woorden met u, Mr. Camber". Zijn dikke wijsvinger ging gewichtig de hoogte in. „Mis Beverley heeft mij verteld, dat wijien Kolonel Menendez u als zijn vijand beschouwde". „Zijn dat haar eigen woorden! mom pelde ik". „Mr. Knox". Inspecteur Aylesbury keerde zich vlug om en keek mij aan. „Ik heb uw vnend al eenmaal een waarschuwina gegeven, maar als u nu begint met me telkens in dejede te vallen. laat ik u het huis uitzetten Wel een halve minuut lang bleef hij, in een poging om me te imponeeren, me ver- woed staan aankijken, dan keerde hij zich weer tot Camber. ,,Ik heb zooeven gezegd, dat wijien Koionel Menendez u volgens de bewerin- gen van een der getuigen als een gevaar- lijk mensch beschouwde". „Als dat waar is", gaf Camber ten ant woord, „waarom heeft hij dan het huis naast het mijne gehuurd? ,.Ik ben hier om vragen te stellen, met om vragen te beantwoorden, Mr. Camber. Geef antwoord op mijn eerste vraag, astublieft". ,U heeft me niets gevraagd, inspec teUIAha! Stelt u zich op dat standpunt. Goed. Uitstekend. Dan zal ik u vragen stellen. Bent u, of was u een vijand van wijien Kolonel Menendez?" ,,Ik zei: „ja". Ik haatte hem en ik haat hem niet minder nu hij dood is Ik geloof, dat ik nooit eerder een man zoo in-verbaasd heb zien staan kiiken. Om zich een houding te geven, haalde hij een qrooten zakdoek te voorschijn, snoot om- slachtig zijn neus, borg den zakdoek weer op en vischte een notitieboekje uit zijn zak. ..Die verklarina van u schrij! ik op, meneer", vertelde hij Camber. Hij maakte eenige notities en ging V°°Wanneer en waar heeft u met Kolonel Menendez kennis gemaakt? „Ik heb nooit kennis met hem ge maakt". „Wat?" Camber stelde zich tevreden met even zijn schouders op te halen. ,,Ik zal die vraag nog eens herhalen zei Aylesbury gewichtig. ,,Waar en wan neer heeft u met Kolonel Menendez ken nis gemaakt?" Jk heb die vraag al beantwoord, inspecteur". A ,,Aha, staat de zaak zoo zeide Ayles bury. „U weigert die vraag te beant woorden. Goed. Goed. Uitstekend. lk zal het noteeren". Hij schreef een paar woorden op. „En nu ging hij voort, „wat heeft u vannacht gedaan? ,,Ik zat te schrijven", antwoordde Camber. „Waar?" „Hier". „Wat is er toen gebeurd? Met een ondoorgrondeliik gezicht her- haalde Camber de verklaring die hi) tegenover Harley en mij al eerder atge- leqd had. Toen hij zweeg: ,Laat de man Ah Tsong hier komen beval Aylesbury. Camber boog, ten teeken van mstein- minq, zijn hoofd en klapte in zijn handen. Een paar oogenblikken later gleed Ah Tsonq onhoorbaar de kamer in. Inspecteur Aylesbury bekeek hern zoo- als een buitenman een zeldzaam exem- plaar in den dierentuin bekijkt; dan: stond hij stil bij de kwestie van de codifica tie van het volkenrecht. Daarna behandel- de hij de werkzaamheden van de voorberei- dingscommissie voor de ontwapeningsconfe- rentie. Hij sprak het vertrouwen uit, dat de zitting van November de laatste zal zijn voor de bijeenroeping van de conferentie. Ook hier zal de geest, die heerschen zal op de ver- gadering, beslissend zijn voor het lot van het ontwapeningswerk, dat van zoo'n belang is voor het verdere bestaan van de menschheid. Minister Beelaerts sprak ook de overtuiging uit, dat men moet blijven zorgen voor het tevreden stellen van de nationale minder- heden, wat in hooge mate zal bijdragen tot versterking van de intemationale organisatie. Of de hervormingen, waartoe de Raad van den Volkenbond in zijn zitting te Madrid be- sloten heeft, ten aanzien van de procedure van behandeling van de klachten van de min- derheden, inderdaad bevredigend hebben ge- werkt, valt moeilijk te zeggen voor hen, die niet zelf in den Raad zitten. Bovendien is de tijd nog te kort om een definitief oordeel te hebben. Misschien zullen de discussies van deze Volkenbondsvergadering hieromtrent eenig licht brengen. Hierna behandelde minister Beelaerts de bervorming van bet Volkenbondssecretariaat, waarbij hij uit naam van de Nederlandsche delegatie de oprechte bewondering uitsprak voor het werk dat het secretariaat tot dusver heeft volbracht. De teleurstellende resultaten van het Volkenbondswerk kunnen niet wor den toegeschreven aan den geest, noch aan de werkmethoden van het secretariaat. In dien men, zooals meer en meer gebeurt, na langdurige voorbereiding en raadpleging van alle regeeringen, conferences bijeenroept, doch op deze conferentie de houding der gedelegeer- den belangrijk afwijkt van hetgeen men ge- rechtigd was te verwachten uit de antwoor den van de redevoeringen, kan men zeker voor deze teleurstelling geenerlei verwijt aan het secretariaat maken. De wijze waarop het secretariaat wordt geleid, zal steeds de onver- gankelijke verdienste van Sir Eric Drummond blijven. Misschien zullen enkele wijzigingen gewenscht zijn, doch daarbij zal men steeds den onpartijdigen geest moeten handhaven, die thans heerscht, en die de basis moet zijn van ieder internationaal bestuur. Ook zal de leiding moeten blijven in handen van den secretaris-generaal, die daartoe aangewezen is door het Volkenbondsverdrag. In de vierde commissie zal men gelegenheid hebben hier over verder te spreken, doch de Nederlandsche delegatie wenscht thans reeds te verklaren, dat zij geleid wordt door een gevoel van hooge waardeering voor het werk van het secretariaat. Minister Beelaerts drukte den ,,Je naam is Ah Tsong?" begon hij. ,,Ah Tsong", mompelde de Chinees. „Wees zoo goed om me in t kort te vertellen, wat er vannacht gebeurd is". „Versta niet". Aylesbury sdiraapte geergerd zijn keel. ,,Ik wil precies weten, wat je vannacht gedaan hebt. Geef antwoord". Het gezicht van Ah Tsong bleef onbe- woqen. ,/Versta niet", herhaalde hij kalm. ,,Aha, is t zoo gesteld", zei de inspec teur. „Deze getuige weigert op mijn vragen te antwoorden". ,,Daarin vergist u zich, inspecteur legde Camber hem gedwongen-kalm uit. Ah Tsong is een Chinees en zijn kennis van onze taal is uiterst gering. Hij ver- staat u werkelijk niet". ,,Mijn eerste vraag heeft hij wel ver- staan. U moet niet denken, dat u mij om den tuin kunt leiden. Hij begrijpt best, wat ik hem vraag. Ben je van plan te ant woorden, ja of nee?" ging hij driftig tegen den Chinees voort. ,,Versta niet meester zei Ah 1 song met een zijdelingschen blik naar Camber. „Pliecie man heb geen ..pidgin Paul Harlev zat op zijn gemak zijn pijp te stoppen. Bij de woorden van den Chineeschen bediende keek hij op en: Venbasterd Engelsch dat door de Chineezen gesproken wordt. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1