ALGEMEEN NIEUWS- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. Vampier-Vleugel No. 8574. WOENSDAQ 3 SEPTEMBER 1930 70e Jaargang BIN N ENLAND. FKOILLETOH. BUITKNL AND. UITSLAG van onze tweede Prijsvraag. REDACTIE TER NEUZENSCHE COURANT. ssasuemtsr.- 1g.",WKWF,»;TSPKMS: Binnen Ter Neuzen /1.40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen per 3 maanden - Btj voor ultbetaling fr. per post 6,60 per jaar - 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post fr. per post 1,80 Voor BelglS en Amerika voor bet buitenland allsen "nil vooruitbetalmg, Abonn ementen Ultgeeftf-er: Firns P. J. VAN DE 8ANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIiSN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 VooT elken re&el meer 0 Grootere letters en cliciid's worden naar plaatsruimte berekenrl. Handelsadvertentlen bfl regelabonnement te gen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrtlgbaar Is. Inzending van advertentien llefst 66n dag voor de uitg&v* DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAO-, WOENSDAG- en VRIJD AG A VON F 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. Het aantal inzendingen voor de tweede prijsvraag was groot en velen hebben ge- speurd naar de verborgen spreekwoorden of gezegden, die hieronder volgen: 1. jLest best. Schijn bedriegt. Gissen doet missen. (Honger is de beste saus. Aanzien doet gedenken. 's Lands wijs, 's lands eer. Haastige spoed is zelden goed. Goed voorgaan, doet goed volgen. Eendracht maakt macht. Eigen haard is goud waard. Rust roest. Soort zoek soort. Tijd gewonnen, veel gewonnen. Hebben is hebben en krijgen de kunst. Gunst voedt kunst. Beloven en geven is twee. Waar volk is, i3 de nering. De juiste oplossing hadden slechts weinige inzenders gevonden Bij loting zijn de prijzen als volgt toege- kend: Eerste prijs, een Mont Blanc vulpenhouder, aan Mej. ANNA G. KROON, Donze-Visser- straat 91. Tweede prijs. een reisnecessaire, of marme- ren inktstel, aan: Mej. P. DIELEMAN, Noordstraat 109, en Derde prijs, een damestasch of sigaren- koker, aan: Mej. N. HARMS-VAN DRIEL, N. J. Harte- straat 18. De prijzen kunnen aan ons Bureau worden afgehaald. DE 50STE JAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN is, blijkens de berichten in de verschillende bladen alom in den lande met groote festivi- teiten en luister gevierd. In de meeste ge- valien deed men dit op j.l. Maandag. Vooral in de hoofdsteden zijn luisterrijke feesten ge- houden, ook in verschillende buitenlandsche steden door de Nederlandsche kolonies, en vooral verlichtingen, liohtstoeten en gondel- vaarten met verlichte schepen en booten waren het glanspunt der programma's. H.M. DE KONINGIN DOOR INDIE GEHULDIGD. Dank zij den K.R.O. kon Zaterdagmiddag tusschen twee en drie uur gansch Nederland op de lange golf hooren, wat er op den Pesar Gambir ten gehoore werd gebracht, waarbij men bedenke, dat het te Batavia avond tus schen acht en negen wajs. 't Was prompt twee uur, toen het ,,Wilhel- mus" uit onze verre gebieden weerklonk, on- middellijk gevolgd door de muziek van de militaire korpsen, reveille, taptoe en marschen en ook de krontjong-melodie van het Ambon- neesche Volkslied Sajang Ken6, uitgevoerd door het bekende fluit-orkest van de Ambon- neesche soldaten. door SAX ROHMER. Te 2 uur 20 min. begon, na een pauze van slechts enkele minuten, de zanguitvoering on- der directie van den heer J. F. Bakker, met medewerking van een aantal koren, in totaal 150 zangers en zangeressen. Verschillende coupletten uit Valerius' „Gedenkklanck" wer- den o.a. ten gehoore gebracht en het schoon- ste en zoo wel bekende uit deze liederenschat was woord voor woord te volgen, al zonk nu het geluid wel eens ietwat weg. De toejuichingen van het publiek na de uit- voering der nummers vielen mede duidelijk te hooren. Te 2 uur 45 zong het gemengd koor breed en machtig het eerste en tweede couplet van het „Wilhelmus", oude zetting, waama een luid ,,Leve de Koningin", gevolgd door een driewerf hoera daverend weerklonk, waar- mede te 2 uur 50 de uitzending geeindigd was. De technische dienst van den P.T.T. in Nederland vroeg hierna aan Indie of men er alles goed gehoord had? „Is bjj u alles in orde? Hare Majesteit zal antwoorden voor de microfoon op de haar uit Indie gebrachte hulde. Hallo, Indie, ik verwacht uw bericht omtrent de instelling van uw ontvangtoestel- len. H.M. komt voor de microfoon als uw bericht hier ontvangen is." Direct hierna weerklonk duidelijk het stem- geluid van onze Koningin. Hare Majesteit zeide, dat zij met groote belangstelling had kenrfis genomen van de mededeelingen om trent de voomemens van het comite en de voorstellen van het A.N.V. ter feestelijke vie- ring van haar 50sten verjaardag: „Een dank- baar gebruik makend van de mij geboden ge- legenheid om het programma van de radio- uitvoering aan te hooren, is het mij aangenaam hier te kunnen zeggen, dat de uitvoering vol- komen duidelijk door mij en de mijnen ge hoord is, dank zij de voortreffelijke inrichting van den draadloozen dienst. „Onder den indruk van het gehoorde voel ik mij gedrongen, het comite en alien, die medegewerkt hebben en de duizenden belang- stellende aanwezigen mijn warmen dank te brengen voor hun aanhankelijkheid en mede- leven. Dat alle groepen van de bevolking van hun belangstelling hebben blijk gegeven, stemt mij tot bijzondere erkentelijkheid. Ik besluit met den oprechten wensch, dat zoowel hier als in Indie het istreven moge blijven naar innige samenwerking voor het gemeenschap- pelijk doel, waarnaar wij alien streven: het welzijn van 't land onzer inwoning en van het geheele rijk". De uitzending was een volmaakt succes. Technisch had men er ongetwijfeld alles op gezet om daartoe te geraken. Met daverende kracht weerklonken de horens, trompetten en trommen van Java in onze Nederlandsche huiskamers en het waren voorzeker momen- ten van diepe ontroering voor de talloos velen die daar als van vlak nabij de Indische hulde aan onze Koningin mochten meemaken. Een demonstratie van nationale eenheid en ook een van nationalen radiotriomf. DE BISSCHOPPEN IN VLAANDEREN EN HET NEDERLANDSCH. De bisschoppelijke autoriteiten van het Vlaamsche land hebben nu ook basloten een begin te maken met de vernederlandsching van het middelbaar onderwijs. Men bevestigt namelijk thans officieel het reeds bekende voomemen van het Belgisch episcopaat om, van het nieuwe schooljaar af, in de zesde klas van de in Vlaanderen gevestigde colle ges het Nederlandsch uitsluitend als voertaal te gebruiken. Alle vakken, met uitzondering van het Latijn zullen in het Nederlandsch wor den onderwezen. Reeds zijn in deze geest in- structies gegeven aan de college-directeuren. DE BETREKKU GEN VAN DE DUITSCHE RIJKSWLHRBAARHEID MET DE SOWJET-UNIE. De opzienbarende zelfmoord van mevrouw Amlinger, die te Frankfort uit een vliegtuig is gesprongen, omdat zij denzelfden dood als haar man wilde isterven (als Duitsch officier was hij in Rusland gedetacheerd om militaire Sowjet-vliegers op te leiden en daar is hij omgekomen ten gevolge van de neerstorting met zijn vliegtuig, heeft weer eens, schrijft de N. R. Crt., de aandacht gevestigd op de meer dan gewoon vriendschappelijke betrek- kingen die er tusschen de Duitsche en Sow- jet-Russische militaire machthebbers bestaan. Deze betrekkingen dagteekenen niet van van- daag of gisteren. In December 1926 hebben de sociaal-democraten in den Rijksdag geinter- pelleerd over de levering van granaat-kartet- sen van Russisch maaksel aan de Duitsche rijksweerbaarheid, over de productie van ver- giftige gassen en gasbommen in Russische fabrieken onder leiding van Duitsche inge- nieurs en van de vervaardiging van vliegtui- gen daar door Junkers. De Duitsche regee- ring heeft toen beloofd dat naar de betrek kingen, welke onder den gezant graaf Rant- zau met het Russische roode leger waren ont- staan, een onderzoek ingesteld en dat er, in- dien zij nog mochten voortduren, een eind aan gemaakt zou worden. Maar de Duitsche leger-organisatie heeft onder de opeenvolgen- de regeeringen in het republikeinsche Duitsch- land groote zelfstandigheid weten te bewaren en de generaals aan haar hoofd hebben ten deele hun eigen politiek gevoerd. Men weet dat er veel te doen gew.eest is oyer haar dui- delijke neiging om aansluiting bij de Sowjet- Unie te zoeken, terwijl de Wilhelmstrasse streefde naar toenadering tot de Westersche mogendheden. In een kort bestek is de geheele geschie- denis hier niet weer te geven, maar wij bren gen in herinnering dat de naar het Oosten gerichte politiek van de legerleiding opnieuw ter sprake gekomen is bij de geruchten over een aanstaand aftreden van generaal Heye, den opper-bevelhebber van de rijksweerbaar heid, en zijn vervanging door generaal von Hammerstein. Generaal Heye gaat door voor een trouw republikein, wars van politieke avonturen met bondgenootschappelijke hulp van het roode Rusland, terwijl aangaande von Hammerstein verzekerd wordt dat hij een voorstander is van nauwe militaire betrekkin gen met de Sowjet-regeering. Hij moet on- langs te Moskou geweest en daar aan offi- cieele banketten gevierd zijn. Dat het hier geen wilde geruchten betreft, maar dingen die de aandacht van ernstige menischen verdienen, bleek verleden week uit een artikel van de Germania, het orgaan van het centrum, dat eruit zag alsof het de vrucht van een degelijk onderzoek was. Het blad hield vol dat de officieele logenstraffingen den algemeenen indruk niet weg konden nemen dat er op het ministerie van rijksver- dediging officieren zaten die buitenlandsche politieke oogmerken nastreven welke van de officieele politiek van het kabinet afwijken. Het troepen-bureau, thans onder generaal von Hammerstein, heeft, vervolgt zij, een afdeeling voor ..buitenlandsche legers". Deze afdee ling heeft tot taak zich op de hoogte te hou- den van den toestand der legers van verschil lende landen, zoodat de rijksweerbaarheid binnen de perken van het tractaat van Ver sailles, gelijken tred met intemationale ont- 50) Vervolg.) ,,Aha!" zei hij voldaan, toen hij ons zag ,,Morgen, Mr. Knox. En hier hebben we Miss Beverley ook, niet? „Ja, inspecteur", gaf het jonge meisje ten antwoord, ,,u wou me spreken? ,,Zoo is 't, juffrouw. Maar ik zal u niet lang ophouden." „Goed. Gaat u dan maar even mee Ze keerde zich om en ging, met Ayles bury achter haar aan, weer naar de bi'blio- theek terug. Ik ging t voorplein op, sloeg naar links af want ik voelde niets voor den be- wusten rotstuin en de biljartkamer liep de stallen langs, waar ik door den neger- staljongen neerslachtig begroet werd, en kwam zoo aan den zuidelijken gevel van het huis. Inspecteur Aylesbury had van de paar uur, dat hij niet op Cray's Folly geweest was, een vlijtig gebruik gemaakt. Ik zag op de gazons en in de boschjes aan dien kant van het huis vier mannen van wie twee in uniform die druk bezig waren met het a fzoeken van het terrein. Wat Aylesbury daar hoopte te vinden, was me niet recht duidelijk. Ik ging met een grooten booa om de bibliotheek heen, liep het tweede terras af Hij wenkte me bij hem te komen. Ik stak het grasveld dwars over en stond een paar minuten later naast hem. Zonder een woord ter begroeting begon hij ,,Kijk hier, Knox", zijn stem klonk onderdrukt opgewonden ,,hier heb je het pad waarlangs de Kolonel gisteren naar den rotstuin gegaan is. En daar heb je de deur, waardoor hij, volgens zijn eigen, bij een vorige gelegenheid toen hij in zijn slaap wandelde naar buiten gekomen is. Herinner je 't je?" ,,Ja", antwoordde ik. ,,Goed. Nu heeft Pedro me zoo even verteld, dat die deur vanmorgen niet af- gesloten was. En kijk... zij ligt op het zuiden en de slaapkamer van den Kolonel is er vlak boven". Hij keek me met een eigenaardige uitdrukking in zijn oogen aan. „Ik ben die deur vannacht voorbij- gekomen 't moet geen tien seconden de Kolonel naar buiten kwam ge- wikkelingen in militaire aangelegenheden kan houden. Het spreekt van zelf dat de inrichting en wapening van het roode leger de nauw- lettende aandacht van deze afdeeling heeft. j Men kan er geen bezwaar tegen maken als hooggeplaatste Duitsche officieren soms rei- zen in Rusland doen. Het wordt echter lets anders, meent de Germania, wanneer bekend wordt dat gene raal von Hammerstein of aan hem onderge- schikte officieren, die naar Rusland gezonden zijn, niet alleen vol lof zijn over de slagvaar- digheid van het roode leger, maar zelfs sym- pathie voor de Sowjet-regeering als een fac tor in de wereld-politiek uiten. De indruk overheerscht zoodoende nu dat „althans op het troepen-bureau de betrekkingen met het Sow- jet-leger aangekweekt worden met buitenland sche politieke oogmerken die scherper en stel- liger afgebakend zijn dan die welke basis van de officieele Duitsche politiek te Rapallo en Berlijn vormen." Daarom vraagt het blad of de politiek die aan generaal von Hammer stein wordt toegeschreven de instemming van zekere voomame kringen van de Duitsche buitenlandsche politiek heeft. ,,Men zegt al- thans dat' de voorgestelde benoeming van generaal von Hammerstein tot opvolger van generaal Heye door het departement van bui tenlandsche zaken krachtig gesteund wordt. Wij zouden, zoo eindigt de Germania, graag in staat zijn aan te nemen dat officieren, be- last met de studie van het roode leger, zich meer bedwang opleggen in hun uitlatingen over Sowjet-Rusland, zoodat aan het gepraat over een pro-Sowjet-politiek van de rijksweer baarheid voorgoed een einde komt." Het opmerkelijkste in dit artikel is dat het duidelijk te verstaan geeft dat dr. Curtius of althans iemand die veel in de melk te brok- ken heeft, op den koers van samenwerking met Sowjet-Rusland zijn zegen zou gegeven hebben. Een Duitsche politiek die zich met een regeering, welke overal in de wereld fbvolutie preekt, zou willen verbinden, zou natuurlijk in West-Europa de grootste onrust verwekken. Zij zou voet geven aan den arg- waan van pessimisten die een nieuwe botsing tuisschen Polen en Sowjet-Rusland niet onmo gelijk achten, waarbij de Duitsche rijksweer baarheid met den voet bij het geweer zou staan in het vooruitzicht van dreigende con- flicten in het Westen, die geenszins denkbeel- dig zijn, zoolang Frankrijk en Italie zich niet eindelijk over hun verschillen verstaan. De Fransche royalist Leon Daudet is een van de pessimisten die emstig gevaar van een Duitsch leger voorziet dat geheel als „stootgroep" ge- organiseerd is, om met vliegtuigen en vracht- auto's een Snellen aanval op de knooppunten van de verdediging van Frankrijk te doen. Zijn politieke bijoogmerk is echter een be- strijding van de politiek van Briand en Tar- dieu en dit mag men niet uit het oog ver- liezen. Aan den anderen kant heeft hij fei- ten over de voorbereiding van het militaire Duitschland ontleend aan een zeer gedocumen- teerd artikel in de Mercure de France van 1 Augustus, dat den indruk maakt, de opvatting van den Franschen staf weer te geven. Ook daarin wordt gesproken van samenwerking tusschen het militaire Duitschland en Sowjet- Rusland. Een zin ervan luidt: „De Duitsche istaf heeft ook voorzien in het gebruik van auto's, die „beschermings-auto's" genoemd worden (mitrailleurs op gepantserde auto's). Vooral van Rusland verwacht hij de levering van dit bijzonder materieel". Een andere zin: „Het Duitschland van de Duitsch-Russische overeenkomsten welke het de levering van oor logsmaterieel en de medewerking van het Sowjet-leger verzekerden, het Duitschland van Rapallo heeft aan zichzelf de wapeningen van de Sowjet-Unie te wijten. Toen de regeering te Berlijn de worsteling tegen het commu nisms begon, vertrouwde Moskou aan Duit sche officieren de reorganisatie van zijn leger toe en leverde het zijn fabrieken aan de in- genieurs van het Reich over' Zoodoende wordt de Duitsche politiek voor de vraag ge- steld: Rapallo of Locarno? meent de schrij- ver. Voor vandaag laten wij het bij dit alge- meene overzicht, in de verwachting dat in de volgende maanden wellicht over menig nog duister punt licht zal komen te schijnen. Het antwoord op de vraag, of generaal Heye in- derdaad het opperbevelhebberschap over de rijksweerbaarheid zal neerleggen en wie in dit geval zijn opvolger wordt, zal zeker van vele kanten met spanning tegemoet gezien worden. TER NEUZEN, 3 Sept. 1930. EEN DANKBETUIGING. De heer W. Rouw, tuinier alhier, ontving namens H. M. de Koningin van den particulier secretaris, den heer Van Geen, een dankbee tuiging voor het aan H.M. ter gelegenheid van Haren jaardag gezonden bloempje in pot.. AVONDTEEKENSCHOOL AAN DE AMBACHTSSCHOOL TE TER NEUZEN. Wrj vestigen de bijzondere aandacht van de ouders en jongere en oudere ambachtslieden op de in dit nummer voorko-mende adverten- tie betreffende de aangifte voor de in de a.s. wintermaanden te geven teekencursus en de speciale cursussen voor verschillende vakken ten behoeve van volwassenen. Het is voor de vaklieden van groote beteekenis, wanneer ze -biji hun practische vakkennis ook kunnen be- sohikken over theoretische kennis, aangezien dit hun in hun werk zelfstandiger maakt, en vergroot hun kans van slagen in de maat- schappij. Vooral voor de jongeren is het een uitmun- tende gelegenheid in de ledige avonduren iets nuttigs te leeren, waarvan ze in hun volgend leven veel profijt kunnen hebben. De waamemend directeur, de heer Stout- hard, zal gaame alle gevraagde inlichtingen verschaffen. DE RECLAME-OPTOCHT. Tot onzen spijt hebben wij, bij het vele dat te noteeren viel omtrent den de vorige week gehouden reclame-optocht van de „Winkel- week Klimop" alhier, vergeten een wagen te vermelden, die dit zeker ook wel verdiende, nl. die van den heer I. Scheele, die met de op den wagen meerijdende groep reclame maakte voor zijne parapluiahandel. Dat ook deze wagen goed geslaagd is, kan nog wel blijken aan de daarvan gemaakte foto's, en gaame vestigen wij daarop hierbij nog de aandacht. GEREF. KERKEN. Bedankt voor het beroep haar Westmaas door ds. P. van Strien te Veere. NAAR BAD-BRESKENS. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, zal a.s. Zondag een rechtstreeksche extra-tram rijden tusschen Ter Neuzen en Breskens, tegen den prijs van 1,20 retour. Deze tram is ingelegd ter gelegenheid van de medewerking der Ter Neuzensche harmonie aan een te Breskens te houden sportfeest en het aldaar te geven concert. Dit is een uitstekende gelegenheid voor hen die op gemakkelijke en vlugge wijze eens een uitstapje willen maken naar Breskens. voor weest zijn. Want ik ben daarna de bin- nenplaats overgeloopen en kon jou toen voor mijn raam zien staan, en dat was op hetzelfde oogenblik, dat jij den Kolonel het terras zag oversteken. Hij moet den oostelijken vleugel omgewandeld zijn, terwijl ik den westelijken omging. En nu zal ik je nog iets anders laten zien, Knox iets, dat ik juist gevonden heb". Hij voelde voorzichtig met zijn wijs- vinger en zijn duim in zijn vestzakje en haalde er een half opgerookte cigaret uit. Ik keek met groote, verbaasde oogen naar het kleine voorwerpje. ,,'t Is nu al tenminste acht dagen kurk- droog geweest ging hij voort, ,,en na- en kwam zoo bij den oostelijken vleu- .„„4k°ka„ het dine e, al dagen gelegen „el vanden toren. En daar zag Ik Har- hebben Maar volgens m,| z.et het er Lev die zich voor het uiterlijk althans, verdacht nieuwbakken uit onledig hield met het bewonderen van Waar stuur je op af. vroeg ik o e - een boschje rhododendrons. blurt. „Op 't feit, dat dit een met de hand erolde cigaret is. Een cigaret van den olonel. Je herkent den vorm toch wel?" Groote genade!" zei ik. ..Natuurlijk! Stom van me om t niet dadelijk te zien Harley liet de cigaret weer in zijn vest zakje verdwijnen. ,,'t Kan zijn dat 't niets te beteekenen heeft", mompelde hij, ,,maar t kan ook zijn, dat 't veel te beteekenen heeft. En nu verdwijnen we voor een uurtje. Knox „Verdwijnen we!" herhaalde ik. ,,Ja. We gaan een poging doen om onzen handigen vriend Aylesbury voor te zijn. Of met andere woorden, we gaan Mr. Colin Camber een bezoekje brengen. „Wat!" riep ik ongeloovig uit. „En we gaan begon hij opeens hield hij op, tuurde even naar den kant van het huis en beet me toe: ,,Vooruit, Knox, loopen!" Meteen keerde hij zich om, schoot het rhododendron^boschj e in en verdween in de richting van den toren. Ik begreep niets van zijn eigenaardige manier van doen, maar zonder me te be- denken ging ik hem achterna. Toen we achter den toren waren, bleef hij staan en keek me aan. ,,Neen, ik ben niet gek, Knox zei hij, nog hijgend van het harde loopen, ,,maar ik wou niet, dat de agent, die onder aan het grasveld aan het Kneipp-kuren en die zich juist aan signalen geven in de richting van het huis te buiten ging, ons zag. Als ik het wel heb, gaf hij vriend Aylesbury, die hem gesignaleerd had, dat hij ons moest gaan zoeken, met die arm- gebaren antwoord. En ik moet Colin Camber spreken, voor we voor de tweede maal onder het mes gaan. t Wordt een echte cross-country, Knox, en we zullen straks, als we op het Guest House er komen, wel fraai uitzien. Maar er staat te veel op het spel, dan dat we ons door wat modder zouden laten terughouden." Hij keerde zich om en ging, in looppas, op een stroo-k struikgewas af, die aan den kant van Cray's Folly het beekje begrens- de. De bedoeling van zijn zonderling ge- manoeuvreer begon tot me door te drin- gen en daarom ging ik hem, zonder eenige aarzeling, in hetzelfde tempo achterna. Aan den anderen kant van het kreupel- hout bleef hij staan. ,,Hier ben ik vannacht ook aan t wan- delen geweest, Knox, zei hij. ,,W^e moe- ten waden gelukkig is het water niet diep. 't Komt' maar tot even over je enkels." Hij liet zidh in't beekje zakken, waadde naar den anderen kant en klom daar tegen den vrij steilen oever op. Ik volgde zijn voorbeeld en na een paar minuten van aan een stuk door klimmen stonden we op een smallen berm vlak onder het tuin- huisje, dat Camber vroeger, zooals hij me verteld had, "tot studeerkamer had ge- „We kunnen ons niet aan de keuken- deur aanmelden, bedacht Harley, ,,en dus moeten we een weg om het huis zien te vinden. Pas op, je stuit hier overal op prikkeldraad." Ik was nu even verlangend, om onze cross-country, zooals Harley het noemde, tot een goed einde te brengen als hij en dus begonnen we vol moed aan onzen tocht door een veld van hoog, stug gras. dat ons hier en daar tot aan ons middel reikte en daarna door een wildernis van onkruid en brandnetels. Na een minuut of wat kwamen we aan een breede, diepe greppel en toen we door het struikgewas, dat in plaats van water den bodem be- dekte, heengedrongen waren, bevonden we ons op den hoofdweg, geen honderd meter van het hek van het Guest House. ,,Ik voorzie een niet bepaald vriende- lijke ontvangst. zei ik, toen ik, nog hij gend van de inspanning, op den weg stond naast mijn vriend, die een parodie van zijn gewone correcte ,,ik was. „Dat moeten we maar riskeeren,' gaf Harley kortaf ten antwoord. ,,Ten slotte treft hij er zichzelf mee, als hij niet be- leefd tegen ons is." We liepen langs den stoffigen weg met zijn overkapping van dicht beukenloover voort. ,,Zeg, Harley," begon ik, na een poosje zwijgen, ,,dat wordt straks voor mij een vervelende situatie. Harley bleef staan en keek me streng aan. ,,Dat weet ik natuurlijk, Knox, zei hi). „Maar jij begrijpt toch zeker. dat het leven van dien man op het spel staat ,,Hoe meen je dat Zoo. Als wij allebei genoodzaakt worden te vertellen, wat we weten, gelooi: ik niet dat er in het heele land een advo- caat te vinden zou zijn, die de verdediging van Mr. Colin Camber op zich zou willen nemen." ..Groote God Dus je denkt, dat hi) schulHig is t ,,Heb ik dat gezegd Harley hep langzaam voort. „Ik herinner me niet dat ik iets dergelijks gezegd heb, Knox. Maar ik zeg wel, dat het een heksentoer zal worden, om te bewijzen, dat hij onschul- ,,Dus dan geloof je, dat hij onschuldig is," zei ik verlicht. „Beste kerel, antwoordde Harley licht qe'irriteerd. .Ik heb Mr. Colin Camber noq nooit van mijn leven gezien. Op die laatste vraag van je zal ik je na afloop van ons onderhoud met hem antwoord 9^en' (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1