Pootaardappelen J. Feesten te Zaamslag D. E. WOLFERT Hz. Groote voorraad HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN advertentiEn PROGRAMMA'S MAISON MODERNE I 25,- en meer Fruitverpakkingscursus. Tandarts HERTSTEIN Badhuisstraat 11 Z AAIGRANEN Volksfeesfen Permanent Wave een flinke Huishoudster TERSTOND Oripeele Wilhelmina-W. x E. P. en Imperial lla Tarwe nette Werkster, 2 en 3 September a.s. verkrijgbaar ter DRUKKERIJ D. KOOLE. HUISHOUDSTER een SCHILDERSKNECHT JONGSTE BEDIENDE ATTENTIE S.V.P. HH Laatste Berichten. ZIE ONZE ETALAGE. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. VOETBAL. RECHTSZAKEN. SEIURDINA WILHELMINASLAGMOLEN. Wed. s. Los. per week te verdienen. Gevraagd Soliede Agenten Vanaf heden weder op bestelling te bekomen Stam- en Partijgekeurde H. P. WOLFERT en H P. DIELEMAN-K00LE. te Ter Neuzen Voetbalver. „Terneuzen" MAISON MODERN J. A. v. d. REE, Er biedt zich aan POOTUIENZAAD G. DE LEEUW - Zaamslag. GEVRAAGD J. VAN DE WEGE, TERSTOND GEVRAAGD of HALFWAS bij A. J. JURRIJ, Mr Schilder, Hoek. F. Verstraeten en Zn. JOH. A. v. d. REE als: Prima Emaille Solazilver, Arta-Aluminium en gewoon Aluminium m Glaswerk Serviezen enz. Schepnet, A. A. van Leeuwen, Dijkstr. 7. Ring- met sleutels, Politiebureau. Koperen 2 H. G.-gewicht, A. Dees, Tholens- straat 40. Sleutel, Bareman, Noordstraat 92. Blauwe kindermnts, L. Hulbregtse, Grenu- iaan 19. Damesregerunantel, W. de Regt, Dekker- .stEaat 62. Portemonnaie (met inhoud), R. Visser, Markt 23. Rijwielpomp, J. Regeling, Dr. Buijzestr. 5. EXCELSIOR! (Dat. we in verschillend opzicht vooruitstre- ven bleek gisteren. Pas zijn de droge, zon- nige, warme dagen ingetreden, of onze stad blijkt in het bezit te zijn van een sproeiwagen. De verfrissing daarmede gisteren en heden in enkele straten aangebracht, is zeker wel- ikom. Hulde! BEN OEMING. Tot directeur der Ambachtsschool alhier is benoemd de heer K. de Vries, leeraar aan de Ambachtsschool te Doesburg. DROEVTG ONGELUK. Maandag viel H. de T. uit Eede, tusschen Eede en Maldeghem van 'n wagen, waarbij Iirj met zijn hoofd op de tramrails terecht ikwam. De ongelukkige, die met gespleten ached el werd opgenomen was onmiddellijk •dood FEESTEN TE HULST. Zaterdag werden de feesten te Hulst voort- gezet met een levend damspel op het attrac- tieterrein, dat nog al eenige belangstelling trok, terwijl ook de diversetentoonstellingen bezoekers trokken. Des avonds werd in de Buitenvest, nabij het Station een waterfeest gegeven. De vest werd bevaren met versierde roei- booten, terwijl door eenige liefhebbers der watersport uit Ter Neuzen die met kano's der- waarts waren gekomen een wedistrijd werd gehouden en voorts spelen en gevechten wer den gehouden, die zeer de belangstelling der talrrjke toeschouwers opwekten en hun hoog- tepunt bereikten als het gelukte zoo'n rank bootje te doen kantelen en den bestuurder in Iiet water te doen tuimelen. Dit was voor deze waterratten geen bezwaar, daar ze zich even gemakkelijk in, als op het water bewo- gen. Doch des middags dreigde met zoo'n kano een ongeval, toen ook een meisje daarin meevoer en het bootje kantelde, aangezien dat kind niet kon zwemmen. Enfin, ddt liep goed af en 't was een waarschuwing. Tijdens het waterfeest werd door de Nieuwe Harmonie een concert gegeven, terwijl gedu- rende de pauze van dit muziekgezelschap ook concert gegeven werd door de Mandoline- dub „Scheldeklanken" uit Ter Neuzen, welks leden ook nog gezeten in een boot op het water hebben gemuisiceerd. Het weer was daarvoor echter niet gunstig; 't was en bleef wel droog, doch er stond een stevig briesje van uit den wal, die de teere klanken dus in de verkeerde richting dreef. Er was ondertusschen een overgroote menigte op den walkant rondom de vest saam- gestroomd, die van het waterfeest genoot, en tevens van de feeerieke verlichting op en om het water. Toen het 10 uur was geworden,' werd in afwijking van het programma dat 11 uur aanwees aangevangen met het afsteken van het vuurwerk. Dit was oorzaak dat ook wij die op dat tijdstip te Hulst een andere taak te verrichten hadden, hiervan niet hebben kunnen genieten. Naar hetgeen we er van hoorden was het programma wel bescheide- ner dan de daaromtrent te voren verspreidde geruchten deden verwachten, doch voldeden alle rummers goed. Te half acht ure kwamen de burgemeester van Hulst, de heer Truffino, de wethouders de heeren Burm en Lockefeer, de secretaris, de heer R. J. Adriaanssens, en de leden van den gemeenteraad, in de groote zaal van het Hotel ,,De Graanbeurs", die keurig versierd was, bijeen met een aantal genoodigden, onder wie wij opmerkten Prof. Dr. Martin, directeur van het Mauritshuis te 's Gravenhage, onder wiens leiding de oude waardevolle schilderijen in het gemeentehuis te Hulst zijn geres- taureerd, het lid der Tweede Kamer, de heer Ch. L. van de Bilt, het lid van Ged. Staten de heer Van Rompu, de Rijksarchivaris te Middelburg, mr. A. Meerkamp van Emb- den, J. G. Sprenger, voorzitter van het Zeeuwsch Genootsohap voor Kunsten en Wetenschappen te Middelburg, Ir. Cohen Stuart, ingenieur van den Provincialen Waterstaat te Ter Neuzen, de fourgemees- ters der gemeenten in het kanton Hulst, de kantonrechter aldaar, de heer Mr. Van de Ven, de Inspecteur van het Lager Onderwijs de heer H. van de Weijer, de directeur van tramwegen de heer C. Wind van Merkesteijn, de directeur van den Prov. Stoombootdienst de heer G. J. de Jonge, de directeur van het Prov. Electriciteitsbedrijf H. Streefkerk e.a. Het ligt voor de hand, dat, na de begroetin- gen, terstond de tot hiertoe zoo goed geslaag- dte feestelijkheden aanstonds het onderwerp van het gesprek waren. Er heerschte aan stonds een zeer gezellige stemming en de door de zorgen van den hotellier, den heer Van Haperen keurig bereide en goed geser- veerde spijzen, lieten zich best smaken. Bij den aanvang riep de burgemeester, de heer Truffino den gasten het wel'kom toe en deelde mede, dat het gemeentebestuur op deze wijze rond zich had willen vereenigen de velen, die op een of andere wijze hadden meegewerkt aan het welslagen van het herdenkingsfeest der stadsrechten van Hulst. Aan het eind van den maaltijd kwamen de tongen los en werden vele goede woorden ge- sproken, ten opzichte van de goede Stad Hulst en den Burgemeester. In de eerste plaats was het de heer Locke feer, wethouder en lid der Tweede Kamer, die hulde bracht aan het energieke werk, dat bij de voorbereiding en tijdens de herdenkingis- feesten door den burgemeester is geleverd. Deze heeft blijk gegeven zijn sterke krachten veil te hebben voor den bloei der gemeente. Hij bracht een dronk uit op het welzijn van den burgemeester, den bloei der gemeente en alle Hulstenaren. Door den heer J. W. Vienings werd voorts een gelukwensoh uitgesproken namens de bur- gemeesters van het kanton Hulst. Hij bracht naar voren, dat het inderdaad een bijzonder feest is, dat door Hulst gevierd is. Men her- dacht hier het verkrijgen der stadsrechten voor 750 jaar; Nijmegen herdenkt thans het verkrijgen dier rechten v66r 700 jaar. Am sterdam bezit ze nog slechts 600 jaar, terwijl de Residentie ze nimmer verkreeg en vroeger nog altijd bekend stond als het dorp Die Hage, dat, in de tijden dat de HoogMogenden daar vergaderden en de Steden een woord hadden mee te spreken, geen stem had. Hulst heeft zijne rechten steeds weten te bewaren, en bo- venal is het hem een verheugenis te kunnen getuigen, dat men er het Geloof der vaderen ongerept heeft weten hoog be houden. De heer Meerkamp van Embden, rijksarchi varis, bracht hulde aan het hier verrichtte archiefwerk. In het Oudheidkundig Museum is een collectie bijeengebracht die respect af- dwingt. Ook de thans ingerichte historische tentoonstelling is zeer interessant. Hij bracht voor de inrichting hulde aan den stadsarchi- varis den heer J. Adriaanse en aan de Wel- Eerw. heer Kapelaan C. A. Dekkers. Hij dronk op het toekomstig welzijn van Hulst. Voorts werden nog gelukwenschen uitge sproken door den WelEerw. heer Dekkers, door den voorzitter van het Zeeuwsch Ge- nootschap voor Kunsten en Wetenschappen Mr. Sprenger, door den heer Mr. Van Ven, die er op wees dat de zedelijke stroomingen die in een gemeente overheerschen, zich afspie- gelen in hare verordeningen, terwijl de in specteur van het Lager Onderwijs de heer Van de Weijer, met lof sprak over de onder- wijsinrichtingen die Hulst bezit. Hij bracht hulde aan den schrijver van het openluchtspel, den heer L. Lockefeer. De heer R. Wilking sprak de hoop uit voor een welslagen van de loterij ten bate van het ,,beiaardfonds", opdat de commissie aan het gemeentebestuur de noodige gelden zal kun nen ter hand stellen voor het plaatsen van het derde klokkenspel, waarvoor de bouwer in den toren reeds een ruimte heeft gereser- veerd. Ten slotte sprak de burgemeester nog woorden van dank voor alle goede woorden die hier zijn gesproken en ook voor het samen- zijn, dat getuigt van een meeleven. Hij bracht dank aan zijn wethouders en de raadsleden voor den sbeun dien ze verleenen aan de ver- schillende maatregelen die in het belang der stad worden voorgesteld. Met name bracht hij dank aan de velen die iets hadden bijge- dragen aan het welslagen der feesten, maar in het bijzonder bracht hij een woord van hulde aan den schrijver van het Gedenkboek der Hulsbersche Stede 11801930, den heer J. Adriaanse, hetgeen voorzeker een bijzon- dere prestatie mag genoemd worden, een werk van groote en bijzondere waarde. Hij wekte alien op, eensgezind met werk- lust en ijver er naar te streven, dat hun stedeke in Zeeuwsch-Vlaanderen zal worden een bescheiden centrum van cultureel leven. Hiema werd dit aangenaam samenzijn be- eindigd, voor het bezichtigen van de verlich- tingen en het af te steken vuurwerk. Het was een bijeenkomst, die zeker lang zal voortleven in de herinnering der deelnemers. Zondag was het in Hulst weer bijzonder druk ter gelegenheid van den tweeden uitgang van den historischen stoet. Deze werd op de Markt onderbroken voor het uitvoeren van reiydansen in oude kleederdracht. FEESTVIERIN G TE MIDDELBURG. De aandacht der lezers wordt gevestigd op de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende de luisterrijke feesitviering te Middelburg, op a.s. Zaterdag en Maandag. Het programma is bijzonder veel belovend. Naar we vernemen, is Maandag het hoofdmoment van het feest, en beloven de sprookjesoptocht en de historische optocht zeer veel, terwijl tot slot een vuurwerk met een zeer rtijk pro gramma wordt afgestoken. Voorts is de ge- heele stad versierd, terwijl in den avond de openbare gebouwen, en Middelburg telt die vele, schitterend zullen worden verlicht. In de op Donderdag a.s., des namiddags 7 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad, komen de volgende punten in behandeling: 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Rapport van de Commissie tot onder- zoek der rekening van de gemeente over 1929 en voorloopige vaststelling. 3. Alsboven der rekening van het Ge- meentelijk Electriciteitsbedrijf over 1929. 4. Aanbieding der gemeente-begrooting voor 1931. 5. Alsboven van het Gemeentelijk Electri citeitsbedrijf voor 1931. 6. Alsboven van het Burgerlijk Armbe- stuur voor 1931. 7. Voorstel tot verpachting van diverse perceelen vastinggrond. 8. Verzoekschrift van P. M. Harte om gemeentegrond in erfpacht en om ver- gunning tot afwijking van de bepalingen vervat in art. T der bouwverordening. 9. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1930. BRESKENS. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Octo ber benoemd tot inspecteur bij de arbeids- inspectie J. J. Wallien, arts te Breskens en is hem als standplaats Breda aangewezen. WESTDORPE. Het aianleggen van een rijwielpad langs de bestaande keiweg van Westdorpe naar Sas van Gent over een lengte van 1560 meter, is gegund aan de J. de Bree Pzn. te Ter Neuzen voor 5555. COMPETITIE Z. V. B. Thans is bekend geworden de officieele competitie-indeeling, seizoen 19301931, van de Zeeuwsche Voetbalbond. In de klassen, behoorende tot het gebied van Zeeuwsch-Vlaanderen, komen uit: le klasse B: Sassche Boys I, Breskens I, Temeuzen II, Clinge I en Hulst II. Wanneer Axel niet tot het K.N.V.B.-verband wordt toe- gelaten, zal ook het le elftal van die ver- eeniging in deze klasse uitkomen. 2e klasse B: Temeuzen III, Axel II, Honte- nisse I, Oranje I, S.T.E.E.N. I en Graauw I. 2e klasse C: Breskens II, F.C.A. I, Z.-Vl. Boys I en Breskens III. 3e klasse B: Clinge II, Sassche Boys II, Koewacht I, Hontenisse II, Hulst III, S.T.E.E.N. II, Fratelli I (Sluiskil) en Stop- peldijk I. ZWEMWEDSTRIJD OVER DE SCHELDE. Tot nog toe was een zwemtocht over de Schelde een onderneming die wel reeds door eenige heeren en een dame met gunstig ge- volg werd ondemoman, doch dan onder be- paald gunstige omstandigheden. Tot hiertoe was echter nog geen zoodanige wedstrijd uit- uitgeschreven. Dit werd voor het eerst ge- daan door de Vlissingsche Zwemclub, tusschen Breskens en Vlissingen, tegen j.l. Zaterdag. Er werd deelgenomen door 8 zwemsters en 16 zwemmers. De start had plaats te 1,20 uur on der een flinke regenbui. De af te leggen weg werd, in verband met de omstandigheden, geschat op 7 tot 8 K.M. Onder de deelnemers was ook een heer uit Ter Neuzen. Van de 8 dames hebben 7 het eindpunt bereikt, van de 16 heeren slechts 5. De door den burge meester van Vlissingen uitgeloofde wissel- beker is ditmaal gewonnen door mej. Lauwe- reins, van' Ostende, die te 2,42 uur de aan gewezen paal van den springtoren aantikte. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 26 Augustus 1930. De volgende zaken werden behandeld: G. F., oud 21 j., monteur te Zele (B.), ge- detineerd, werd verdacht, dat hij op 10 Juli j.l. te Vlissingen een rijwiel, toebehoorende aan W. C. Meijboom heeft weggenomen. Eisch 8 maanden gevangenisstraf. Mr. P. C. Adriaanse, verdachte's raadsman, pleitte clementie. A. C. V., oud 22 j., roeier en R. B. N., oud 25 j., roeier, beiden te Ter Neuzen, wer den verdacht, dat zij op 22 Juni 1930 te Ter Neuzen, te samen en in vereeniging, hebben weggenomen een hoeveelheid steenkolen toe behoorende aan een ander. Eisch ieder 40 boete of 20 dagen hechtenis. Politierechter te Middelburg. De volgende zaken werden in de zitting van 26 Aug. behandeld: R. d. B., oud 28 j., fruithandelaar te Kiel- drecht, werd ten laste gelegd dat hij op 6 Juli j.l. te Nieuw Namen Lodewijk de Bodt heeft geslagen en geschopt. Eisch15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraakidem. E. B. K., oud 28 j., bankwerker te Sas van Gent, werd verdacht dat hij op 20 Juli j.l. te Philippine Laurens Moelker heeft geslagen, waardoor deze pijnlijk werd getroffen. Eisch15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak: idem. I. J. d. K., oud 21 j., visschersknecht te Breskens, werd ten laste gelegd dat hij op 20 Juli j.l. te Breskens Joseph Cassetta heeft beleedigd. Eischf 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak: idem. E. Th. T., oud 26 j., werkman te Nieuw- Namen, werd beklaagd dat hij op 20 Juli j.l. te Nieuw-Namen een rijwiellantaam, toebehoo rende aan A. A. G. Buisrogge, heeft wegge nomen. Eischf 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraakidem. I. B., oud 31 j., koopman te Schoondijke, werd verdacht dat hij op 23 Juli j.l. te IJzen- dijke wederspannig is opgetreden tegen den gemeente-veldwachter Verschelden, die hem ter zake van dronkemschap had aangegrepen om hem in bewaring te stellen. Eischf 25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak: idem. J. A. v. V., oud 19 j., arbeider te Clinge, werd ten laste gelegd dat hij op 20 Juli te Clinge, wederspannig is opgetreden bij ge legenheid van een arrestatie van C. B. door de politie-ambtenaren van Schaik en de Block, omdat C. B. in de herberg van Everaert de orde verstoorde. Eisch20 boete of 20 dagen hecht. Uitspraakidem. M. F. V., oud 64 j., koffiehuishoudster te Clinge, werd ten laste gelegd dat zij op 22 Juli j.l. te Clinge Eduardus de Bodt heeft ge- schud en gekrabd. Eischf 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraakf 5 boete of 5 dagen hecht. ERNSTIG ONGELUK. In den afgeloopen nacht heeft omstreeks 3 uur een ernstig ongeluk plaats gehad, waar bij drie personen om het leven zijn gekomen. Vijf aannemers uit Arnhem reden met een auto in de richting Nijmegen, toen ze ter hoogte van de villa van den heer B., alwaar de weg een flauwe bocht maakt, tegen een paal botsten van de electrische straatverlich- ting. De auto stortte van den ongeveer 2% M. hoogen berm in de 1% M. diepen vijver, die bij de villa ligt. Tengevolge van het la- waai, door botsing en val veroorzaakt, kwa men weldra tal van omwonenden aanisnellen. Het gelukte dezen spoedig drie personen uit hun benarde positie te bevrrjden, het waren de heeren A. J. C. B., L. H. A. H. en L. R., alien uit Arnhem. De bestuurder C. A. G. werd dood achter het stuurrad gevonden. Bij het optrekken van den wagen werd nog het lijk gevonden van den heer W. S. H. die een diepe hoofdwdnd had opgeloopen. De lijken werden naar de algemeene begraafplaats der ge meente Elst vervoerd. De drie geredden gin- gen door naar Arnhem. Tengevolge van de doorgestane emotie is de heer R. overleden. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan te snel rijden. VLIEGON GEV AL. PARIJS. Gisterenavond had te Chartre een vliegongeval plaats. Tijdens de luchtmanoeu- vres, die des nachts gehouden zouden wor den, bevond zich een groot bombardements- vliegtuig boven het op een viertal kilometers verder gelegen dorpje Chavranes. Op een gegeven oogenblik, terwijl het vliegtuig zich op een hoogte bevond van ongeveer 300 M., stortte dit plotseling naar beneden, scheerde langs een aantal huizen, welke gelukkig nog onbewoond waren, en kwam tenslotte ver- nield in de dorpsstraat terecht. Met veel moeite werden de lijken der 6 inzittenden, twee officieren en 4 sergeants, van onder de puinhoopen te voorschijn gehaald. De ma noeuvres werden dadelijk onderbroken. Als oorzaak van het tragisch ongeluk wordt motorpanne genoemd. (Zie verder 4e bladzijde.) ^Winkelweek Ter Neuzen Hiermede betuigen wij onzen hartelljken dank voor •de bewijzen van deelneming ons be- toond na het overlijden onzer geliefde Zoster, Familie SLAGMOLEN. Ter Neuzen j 27 ig30 Rotterdam S in alfe plaatsen, tot zelf de kleinste ge- huchten, voor een met groot succes werkende onderneming. Personen met eenigen vrijen tijd vergeten niet ook bierop te schrijven. Brieven onder No. •484, bureau van dit blad. Opgaaf tot deelname kan geschieden voor of op Zaterdag a.s., bij onder- geteekenden. P. VERGOUWE, Hoek. C. P. BUTLER, Ter Neuzen. is verhuisd van Kleine Markt 62, naar te VLISSINGEN Axel, Telefoon 99. Agenten N.V. DUVEKOT'S Graan- ihandel, Goes De meisjes en jongens, die zich op- gegeven hebben voor de wedstrijden Touwtrekken, Zakloopen.Eierrace, Hard- loopen met hindernissen, Stoelenwed- strijd, worden verzocht, hun volg- nummers te komen afhalen op Donder dag 28 of Vrijdag 29 Augustus in het Hotel du Commerce, Markt. De ballonnen worden uitgereikt op Zaterdagmiddag 30 Aug. v66r Hotel du Commerce, vanaf 1 uur. Toegangskaarten voor het Sport- terrein 10 ct, zijn vanaf a.s. Vrijdag- avond verkrijgbaar in het Hotel du Commerce. Zaterdagmiddag vanaf 1 uur bij den ingang van het Sportterrein zijde Van Steenbergenlaan. Zij, die voorzien zijn van een toegangsbewijs worden beleefd verzocht, gebruik te maken van den ingang aan de zijde van de Axelsche straat. Voor het bestuur van V.V.V., A. DE VRIEZE, Secretaris. Voor de op Zaterdag te houden gecostum. Voetbalwedstrijd zijn nog enkele plaatsen open. Leden die hieraan wenschen deel te nemen, kunnen zich tot Donderdagmiddag opgeven bij den heer JAC. D1ELEMAN. Aanbevelend, Nieuwstraat 34 Te bevragen Bureau van dit blad. over te nemen de huur van een holstede pl.m. 100 gemeten aan Wn stuk gelegen aan harden weg 1 kwartier van tram en haven in 't land van Axel. Brieven onder No 482 Bureau v.d. blad verkrijgbaar Ook nog enkele Kilo's voor Donderdags of Vrijdags. Grenulaan 30, Ter Neuzen. Weder als vorige jaren te bekomen van den WILHELMINAPOLDER, bij ZAAMSLAG, C 116a H88M8R gevraagd, m.l., bij een weduwnaar met Zoon. Timmerman met vaste positie. Brieven letter W, Arnemuidsch Voet- pad T 148, Middelburg. voor geruimen tijd werk gevraagd. Schriftelijk aan te melden bij Om nogmaals teleurstellingen te voor- komen bespreek nog tijdig uw uur. N.B. Vooral voor a.s. Zaterdag. Beleefd Aanbevelend, Telei 271. Ged. Dames- en Heerenkapper.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 6