BL Dam- en Schaakrubriek. OKMElfGDE BE&IGMTEfif, m MUNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten90 ct Maag-tabletten 75 ct TER NEUZEN, 22 Aug. 1930. DAMMEN. SCHAKEN. WM M I a Wm AANRANDING OP HET STRAND TE ZANDVOORT. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Me«L; GEMEENTEBAAD VAN AXEL. Door den voorzitter was de gemeenteraad ©pgeroepen tegen Donderdagmorgen, in de eerste plaats om te beslissen over bet voor- stel van Burg, en Wetb. om bun een crediet te verleenen van f 500 voor versiering der Markt ter gelegenbeid van bet bezoek van de Koninklijke Familie en versiering der Markt en verlicbtimg van het raadbuis met gas-illu- minatie ter gelegenheid der berdenkmg van den 50sten jaardag der Koningin op 3 Sep tember a.s., waarorver in de zitting van 5 Aug. 1.1. de stemmen staakten. De door den beer't Gilde uitgesproken meening, dat daar- voor in den voltailigen raad een meerderbeid zou zijn kwam niet uit, want de beer Claes- sen, die speciaal voor deze vergadering van de Belgische kust naar Axel was gekomen stemde tegen. Deze bleek oak niet te gevoe- len voor een gas-illuminatie, docb wenscbte een moderne belicbting met scbijnwerpers. De beer 't Gilde stelde voor aan Burg, en Weth. voor dusdanige verlicbting een crediet toe te staan van f 200. Dit gaf tot een be- trekkelrjk uitvoerige bespraking aanleiding. Evenwel werd allereerst vastgesteld, dat de raad aan Burg, en Wetb. bet crediet, noodig voor bet bestrijden der kosten van versiering der Markt bij bet Koninklijk bezoek, welke ongeveer 300 zullen beloopen, te dekken. De beer Dieleman was van oordeel, dat bet aan de waardigbeid van den raad zou te kort doen, als nu, na bet verworpen voorstel van Burg, en Wetb. langs een omweg tocb nog in totaal /500 werd binnengesleept, en waar- scbuwde dat men zicb op die wijze niet door Burg, en Wetb. moest laten beetnemen en verklaarde daartegen wakker te zullen blijven. De beeren Oggel en Kruijsse wierpen de bescbuldiging van misleiding verre van zicb, en wezen er op, bereids te bebben verklaard voor de voorgestelde verlicbting niets te ge- voelen, aangezien b.i. bet gebouw er zich niet voor leent. De beer 't Gilde voerde er tegen aan, dat de waardigbeid van den raad door dat voorstel niet in bet gedrang kan komen, aangezien dit nieuwe denkbeeld is opgewor- pen door den beer Claessen, die vorige ver gadering niet tegenwoordig was en elk lid tocb bet recbt beeft een voorstel te doen. Het voorstel voor de moderne verlicbting werd ecbter verworpen met 7 tegen 4 stemmen, zoodat bij de feesten de medewerking van het gemeentebestuur zich zal bepalen tot ver siering der markt. Hiermede was bet ver- zoek der Vereeniging voor Vreemdelingen- verkeer, dat deze kwestie opgeworpen had, afgehandeld. Het volgende punt gaf weder aanleiding tot uitvoerige bespreking. In de vorige ver gadering was naar aanleiding van een adres van den gemeente-ontvanger, den beer W. A. den Boggende, besloten diens zekerheid- stelling te verlagen van 13.000 tot f 7000, in plaats van /6000 zooals deze verzocbt. Thans was van hem een schrijven ingekomen, waarbij hij te kennen gaf met spijt te bebben geconstateerd, dat de raad zijn verzoek niet beeft ingewilligd, en dat, omdat de eene dienst de andere waard is, hrj mededeelt, niet bereid te zijn, langer de administratie van bet grond bedrijf te voeren. Uit de van wege Burg, en Wetb. hierom- trent zoowel schriftelijk als mondeling gegeven toelicbting blijkt, dat indertijd bet grondbedrijf is ingesteld tijdens bet bebeer van den vorigen gemeente-ontvanger, en deze zicb bij de besprekingen met Burg, en Weth. had bereid verklaard de administratie te ver- jrichten en dat de tegenwoordige ontvanger dat werk bij de aanvaarding zijner taak zon- der meer heeft overgenomen. Hij kan ecbter op grond zijner instructie niet tot dit werk verplicht worden. Aangezien een administra- teur moet worden aangewezen, stelden zij voor een nieuwe verordening betreffende de administratie van het Grondbedrijf, een in- Ftructie voor den administrateur, en om zijn salaris te bepalen op 100. Naar aanleiding van de hiervoor te doene uitgaaf stelden zij verder voor, aan den gemeente-ontvanger met ingang van 1 Januari a.s. een kantoor aan te wijzen in bet gemeentehuis. (Thans wordt den ontvanger voor bet inricbten van een kantoor ten zijnen huize 100 's jaars vergoed). Hij zal dan zitting moeten houden Maandag en Woensdag van 9 tot 12 uur en Zaterdags van 9 uur v.m. tot 1 uur nam. Door den beer 't Gilde werden Burg, en Wetb. over deze voorstellen beftig aangeval- len en van te weinig vooruibziendheid en be- krompenbeid beschuldigd, terwijl zij z.i. bun laatste voorstellen, dat voor den ontvanger gemak zal opleveren doen om dezen te pesten, terwijl bet geen voordeel voor de gemeente zal zijn en minder gerieflijk voor de burgerij, die thans op elk tijdstip gebolpen wordt. De heer Oggel voerde er tegen aan, dat, zoo noodig, kan verlangd worden, dat de ontvan ger hier iederen dag zit, dan moet alleen diens instructie gewijzigd worden. De voorzit ter verzocbt, als zjjnde niet oorbaar dat woord „pesten" terug te nemen, docb de beer't Gilde verklaarde er geen ander woord voor te kun- nen vinden. Naar aanleiding van bet slot- betoog van den beer't Gilde gaf de voorzitter te kennen, daarop om zijn inhoud niet te wil- len antwoorden. De heer Dieleman bad ook bezwaar tegen de voorstellen, die hij, evenals de beer 't Gilde een baantjesscbepperij noemt. Hij acbt een bezoldigd administrateur niet noodig en meent, dat dit werk zonder meer aan de secretarie-ambtenaren kan worden opge- dragen. Die moeten er bun uren tocb werken. De heer Van de Bilt kwam op tegen bet verwijt dat Burg, en Wetb. baantjes zouden scheppen, aangezien dit alleen een gevolg is van de houding van den ontvanger. Ook de voorzitter en de wetbouders kwamen daar tegen op. Hetgeen zij thans doen, spruit voort uit de handeling van den ontvanger, die zij niet in juiste woorden wenschen te kwali- ficeeren. Zij wijzen er op, dat het tocb niet aan zou gaan werk, dat de eene amlbtenaar neerlegt, omdat men er hem op grond zijner instructie niet toe kan verplichten, zonder meer aan anderen op te dragen, die daar evenmin toe kunnen verplicht worden. De heer Dieleman boudt maar vol, dat bet best onder de gewone werkzaamheden ter secre- tarie door kan gaan. De wrijving tusscben Burg, en Weth. en den ontvanger, daar wil hi) zich niet in mengen. Hiertegen voerde de heer Oggel aan, dat het geen zaak is tusschen Burg, en Wetb. en den ontvanger, docb tusschen den ontvanger en den gemeenteraad. Omdat de raad niet g eh eel aan zijn verlangen voldeed, laat hij de ge meente nu met dit werk zitten, in plaats van danklbaar te zijn, dat de zekerheidsstelling van f 13.000 tot f 7000 is teruggebracht. In plaats van den ontvanger te verdedigen meende bij, dat in dit geval de leden van den raad op moesten komen voor de eer en waar digbeid van den gemeenteraad, want, waar zou bet heen, imdien alle ambtenaren wier verzoeken niet of niet gebeel werden inge willigd op dergelijke wijze tegen de wettig gestelde colleges gingen optreden? En hoe kan de beer 't Gilde van een rancune maat- regel spreken, indien, zooals bij zegt, de ont vanger er beter door wordt? De voorstellen betreffende de administratie van het grond bedrijf zijn met 8 tegen 3 en die betreffende de plaats van bet kantoor van den ontvanger met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. Verder is na eenige bespreking aangenomen een voorstel van Burg, en Weth. waarbij om- trent de woningen der vereeniging voor Volkshuisvesting is bepaald, dat de bestaande regeling tot bet verleenen van een toeslag van f 1 per week wordt ingetrokken, dat be- woners die een inkomen hebben van f 24 per week en hooger geen toeslag zullen krijgen, van f 18 tot f 24 per week een toeslag zullen genieten van f 0,50, en minder dan 18 een toeslag van f 1 per week. Voorts zullen Burg, en Wetb. in verband met de gezinsomstandig- heden nog afwijkingen kunnen toestaan. De beeren Dieleman en 't Gilde hadden tegen deze regeling bezwaar; zij acbten de bewoners met deze regeling te zwaar getroffen. Met hem stemde ook de heer Claessens tegen. Naar aanleiding eener vraag van den heer Van de Bilt gaf de voorzitter te kennen, dat het op een misverstand of gemis aan kennis der omstandigbeden moet toerusten, dat aan een Katholieke workman in dienst op de gas- fabriek op een verpliohte Katholieke boogdag geen vnijheid zou gegeven zijn om zijn kerke- lijke plicbten te vervullen, terwijl die wel ge geven worden op de bid- en dankdagen der Protestanten. Maatregelen zullen worden getroffen, dat daarmede in de toekomst reke- ning wordt gehouden. Naar aanleiding van bet deze week voor- gekomen ongeval bij den onbewaakten over- weg ,vroeg de beer 't Gilde bij de bevoegde autoriteiten aan te dringen op bewaking. De voorzitter is wel bereid dat te bevorderen, doch verwacht geen resultaat. Door Burg, en Wetb., die daarover moeten worden gehoord, is steeds bezwaar gemaakt tegen het verval- len der bewaking. Tocb besliste de Minister van Waterstaat in anderen zin. De beer 't Gilde informeerde, of er iets van foekend is, of door den beer Jenny Weyerman nog een verdediging is gevoerd tegen het rapport der commissie onder voorzitterscbap van den oud-Minister Aalberse, over zijn ibe- rekeningen tegenover die van bet Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening, met betrekking tot de plannen der Zeeuwsch-Vlaamsche waterleiding. Omdat bij vroeger is uitgenoo- digd, bet resultaat dier kwestie wereldkun- dig te maken, stelt bij er prijs op juist te worden ingelicht. De voorzitter raadde hem aan inlichtingen te vragen aan den Directeur van bet Rijksbureau of aan den betrokken Minister. Nadat op een vraag van den beer 't Gilde nog is meegedeeld, dat zonder uitbreiding van person eel, bet niet mogelijk is in de Walstraat meer dan eenmaal 's weeks vuilnis op te halen, en bij. Burg, en Weth. daaromtrent geen kTacbten zijn ingekomen, terwijl die bij onderzoek ook niet blijken te bestaan, werd de vergadering gesloten. CLXXXVI. Openingsstudies. Van den beer J. P. Geensen te Ter Neuzen, ontvingen wij onlangs eenige fraaie en oor- spronkelijke spelgangen, door hem in de Hol- landsche opening gevonden. We publiceeren deze studies gaame en kunnen onze lezens aanraden ze grondig te bestudeeren, daar ze vaak in de partij zullen voorkomen. We spelen uit den aanvangsstand. No. 1. Wit Zwart. 1. 33—28 18—23 2. 39—33 12—18 3. 44 39 7—12 4. 34—30 20—24 5. 30—25 17—21 6. 40—34 24—30 7. 35X24 19X30 8. 28X19 14X23? Als het ware werktuiglijk zal zwart hier naar 23 slaan, gedacbtig aan den grondregel: ,,Ontwikkel uw spel naar het centrum". Toch is de tekstzet fout en bierop is deze fraaie variant juist gebaseerd. Door van 13 naar 24 te slaan was er geen gevaar geweest, hoewel het zwarte spel dan tamelijk ongun- stig was gzworden. 9. 32—27! 21X32 10. 37X19 13X24 11. 25—20!! en wit wint een schijf. No. 2. Wit. Zwart. 1. 33—28 18—23 2. 39—33 12—18 3. 44—39 7—12 4. 34—30 20—25 Dit is dus de eerste afwijking van de variant. 5. 40—34 15—20 6. 34—29 23X34? 7. 28—23 19X28 8. 32X23 18X29 9. 33X15 Waama wit schijf 34 wint. Bij den 6en zet bad zwart ook anders kun nen slaan. Hierop heeft de beer Geensen nu verder gewerkt met het gevolg, dat hij na een aannemelijke spelgang tot een schitteren- de slotcombinatie kwam. Er wordt wederom uit de aanvangspositie als volgt gespeeld. Zwart. 1. 2. 3. 4. 5. 6. Wit. 33—28 39—33 44—39 34—30 40—34 34—29 18—23 12—18 7—12 20—25 15—20 25X34 De juiste voortzetting om bet schijfverlies te ontloopen. 7. 29X40 20—24 8. 40—34 14—20 9. 3430 2025 10. 39—34 17—22 11. 28X17 11X22 12. 34—29 25X34 Om de rantischijf kwijt te raken. 13. 29*40 10—14 14. 32—27 6—11 Ook zonder de combinatie, die nu mogelijk wordt, is deze zet een grove fout. Met 17 en 5—1015 behield zwart uitstekend spel. Het is echter om den slagzet te doen en daarom zien we den tekstzet door de vingers. Trouwens, worden in de partij niet even groote en nog grootere blunders begaan? ZWART 1 2 3 4 5 16 26 36 46 WIT 47 48 49 50 Wit wint nu aldus: 15. 27—21! Hier is ook 3328, 3127 en 37X6 moge lijk, ecbter zonder directe winst. 15. 16X27 16. 33—28! 22X33 Dit is gedwongen. 17. 38X20 14X25 18. 31X22 18X27 19. 35—30 25—34 20. 40X16 en wint! Een bewerking van den overouden slag 40X16 op totaal nieuwe wijze. Een keurige partij van den eersten prijs- winner te Scarborough: Wit: Winter. Zwart: Colle. Indisch. 1. d2d4 Pg8f6 2. c2c4 e7e6 3. P,blc3 Lf8b4 Een variant van den West-Ihdier, die nog steeds regelmatige toepassing geniet. 4. Ddlib3 Dit werd een jaar geleden algemeen als de weerlegging beschouwd, (men denke o.a. aan Spielmann's successen te Karlsbad), maar sindsdien zijn de opvattingen ietwat ge wijzigd. 4. c7c5 5. d4Xc5 Pb8c6 6. Pgl—f3 Pf6e4 7. Lcl<12 Vroeger werd bier voor zwart aangegeven PXd2; 8. Pxd2 en LXo5, waama zwart moeilijkheden tegemoetging langs de open d-lijn. 7. Pe4Xc5 Men acbt dit paard in deze opening te sterk om bet tegen den minder actieven L<d2 uit te ruilen. 8. Db3—c2 f7f5! Een sterke voortzetting. Zwart houdt veld e4 in zijn macbt, om straks van de open diagonaal b7g2 te profiteeren. 9. e2e3 Aangewezen was bier g3, gevolgd door Lg2, daar een aianval op den witten konings- vleugel met behulp van een toren via f6 voor de band ligt. 9. 0—0 10. a2a3 Lb4Xc3 11. Ld2Xc3 b7b6 12. Lfle2 Lc8b7 13. 00 Ta8c8 Een belangrijke zet in verband met de positie van Dc2. 14. Tfldl Dd8e7 15. ib2(b4 Aanvaardt de zwakte c4, om bet zeer sterke paard c5 te verjagen. 15. Pc5e4 16. Lc3—el Tf8f6 17. Pf3d4 Tf6—g6! Buitengewoon sterk. Tallooze gevaren dreigen nu plotseling. Wit's voomemen, om den 17en zet door f3 en Lg3 te laten volgen, blijkt verhinderd. Op f3 zou volgen Dg5, en Lf3 faalt op Pe5, waama c4 valt. Wit 17. Pf3d4 was daarom een emstige, hoewel verscboonbare fout, want die voorbe- reiding tot de gebruikelijke verdedigings- opstelling f3 en Dg3 was in den grond der zaak juist, maar wit overzag, dat bij net precies een zet te laat kwam. Stand na den 17en zet van zwart Tf6g6! 18. 19. Kgl—hi 20. e3Xd4 Pe4g5 Pc6Xd4 a b c d e f g In de partij volgde: 18. Le2fl Aijecbin zou bier stellig gesproken hebben van een noodzakelijk pater peccavi" door Pf3, maar ook dan biedt de stelling na zwart Pg5 niet veel hoop meer. Met den tekstzet ecbter is de partij ineens uit. Op TXd4 volgt natuurlijk Pf3! en daama Dg5, evenzeer met directe afloop. 20. Pg5f3! Een prachtig, hoewel logisch slot! Tegen Dh4 heeft wit geen parade, daar Pf3 in geen geval kan genomen worden, zelfs zonder Db7 (daar Dg5 volgt). Zie bijv. 21. Td3, Dh4. 22. gXf3, Dg5! Wit gaf daarom op. j DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Zondagmorgen werd het 7jarig zoontje van den arbeider Klopping te Slochteren tusschen laatstgenoemde plaats te Hoogezand getrof fen door een draad van de bovenleiding van het provinciaal laagspanningsnet, welke door tot nu toe onbekende oorzaak was losgeraakt. Het knaapje was op slaag dood. VALSCHE BANKBILJETTEN VAN TWINTIG GULDEN. Te Oud-Beijerland zijn valsche bankbiljet- ten van twintig gulden in omloop. In den rechterhoek ontbreekt bet watermerk, aan de achterzijde bij de dagteekening de naam van de maand. Verder is de witte rand om het getal 20 zeer gebrekkig verzorgd, hetgeen voor de geheele afwerking geldt. Ook de kleur van de valsche biljetten is lichter dan die der echte. WAPENS- EN OPIUMSMOKKELAARS. Naar Het Volk verneemt beeft de douane- recberche aan boord van bet van Hamburg te Amsterdam aangekomen stoomschip Aldahi een goede vangst gedaan. In een moeilijk be- reikbaar deel van het schip werden als smok- kelwaar aangetroffen tien revolvers, duizend patronen, alsmede 9 K.G. ruwe opium. In verband met deze vondst werd de Chi nees Wo-ha gearresteerd. Mogelijk volgen in verband met deze poging tot smokkelarij nog meer aanhoudingen. MOTORFIETS IN BOTSING MET EEN AUTO. Zondagavond is te Gaanderen (Gelderl.) een motorfiets in botsing gekomen met een auto. De motorfietsrijder, de 23jarige timmerman Bel uit Doetinchem werd terstond gedood. De duorijdster, mej. Brunsveld, uit Doetin chem, brak een voet, en de autobestuurder, de heer Jolink, uit Apeldoom, kreeg door glasscherven diepe snijwonden in het gelaat. De motorfietsrijder, die eerst links van tien weg reed, ging opeens naar rechis oversteken. TRAGISCH MIJNONGELUK. In de mijn te Mariadorf bij Kerkrade is de 27jarige mijnwerker J. Janssen door afvallend gesteente gedood. Zijn dood is des te tragischer doordat J. pas gehuwd was en voor het eerst in de mijn afdaalde na zijn huwelijk. WEER EEN SLACHTOFFER. Zaterdagmiddag om half twee is op den onbewaakten overweg te Venhuizen (N.H.) de ongeveer 50-jarige P. Groot, door een trein overreden en gedood. Den machinist treft geen schuld, hij heeft de voorgeschre- ven signalen gegeven, docb daar bet slacbt- offer hardhoorend was, heeft hij deze ver- moedelijk niet gehoord. JEUGDIGE DIEFJES. Sedert eenige weken maakten te Kampen een troepje jongens van den leeftijd van 12 tot 14 jaar er werk van uit verschillende snoep- en sigarenwinkels chocolade en vooral sigaretten weg te halen. Men kocbt een klei- nigheid fcn wist dan op een handige manier de begeerde dingen machtig te worden. Ook werden tasschen en fietsen gecontroleerd of er niet iets van hun gading te vinden was. Zoo werd b.v. uit een tasch van een fiets in de gang van de jeugdberberg een beurs met geld ontvreemd. De ledige beurs werd later teruggevonden. Op aanwijzing van een winkelier is het de politie gelukt de boefjes in handen te krij gen. Zondagmiddag is het strand te Zandvoort in opschudding gebracht door de aanhouding van een man. Een heer, die vroeger werkzaam was bij de politie te Zandvoort en thans als badgast daar vertoefde, had deze man reeds eenige Zon- dagen op verdacbte wijze zien ronddolen op bet stille strand, even ten Noorden van het Grand Hotel. Zondagmiddag tegen half zes ontdekte bij den man opnieuw. Hij hield hem in het oog en zag, dat de man op niet nader aan te duiden wijze een zevenjarig meisje In badcostuum trachtte aan te randen. De heer snelde toe, waarop de man aan den haal ging. Hij werd echter spoedig door bovenbedoelden beer en iemand in badcostuum gegrepen. Hij verzette zicb heftig, doch met behulp van eenige andere personen werd hij opgebracbt naar den politiestrandpost, achbervolgd door een groote verontwaardigde menigte. De man werd aan de politie overgeleverd, welke hem naar het politiebureau overbracbt. Op het bureau gaf hij op te zijn de 48jarige A. H. uit Binnenwijzend (N.H.), zonder vast beroep, meestentijds werkzaam in het landbouwbe- drijf. HET MEISJE DAT EEN JONGEN WAS. Bij de politie te Rotterdam meldde zicb een „jongedame", die volgens „haar" eigen mede- deelingen een jongen was. Bij het verhoor kwam toen bet volgende zeer verwarde ver- haal voor den dag. De jongen deelde miede, dat hrj op het Lunapark van de Internationale Brandweer Tentoonstelling was aangesproken door twee mannen, die hem 15, toebeboorende aan zijn patroon, hadden afhandig gemaakt. Eenige dagen daama was hij beide mannen echter weer tegengekomen en zij hadden hem f 4 teruggegeven. De rest van bet geld zou hij in Haarlem kunnen krijgen, maar dan moest hij... in meisjeskleeren komen. Van zijn zusje leende de jongen de daar- voor benoodigde kleedingstukken en hij toog, volgens zijn zeggen naar Haarlem, waar bij natuurlijk zijn twee ,,beroovers" niet aantrof. Hij was toen maar weer naar Rotterdam teruggereisd om zijn beklag bij de politie te doen. Later vertelde de jongen weer, dat bij het geld op bet Lunapark had verloren. Daar er aanleiding genoeg is te meenen, dat de jongen niet de voile beschikking over zijn geestvermogens heeft, is bij aan zijn ouders overgegeven. Het staat vrijwel vast, dat het geheele ver- baal op fantasie berust. AUTOBUS DOOR EEN MUUR GEREDEN. Op den weg van Spidlermuhle naar Hohen Elbe (Tsjecbo-Slowakije) is een autobus met 13 passagiers in een boscb dbor de natheid van den weg aan het slingeren geraakt, door een muur van 1 M. hoogte gereden en in de Elbe gestort. Alle passagiers en de cbauffeur werden in het water geslingerd. Alleen de conducteur kon er af springen. Bij het oprui- mingswerk werden 8 dooden en 6 zwaar ge- wonden geborgen van wie er 3 in levensge- vaar verkeerden. Ook de Oostersche vrouw weet dat Purol de huid gaaf en gezond maakt en bovendien fluiveelzacht. (Ingez. Med.) ZES MOORDEN IN 24 UUR. Zes moorden in 24 uur, dit record werd Zaterdag reeds in het Nieuwsblad gemeld. Het is gevestigd te Chicago door de bende van ,,Bogs" Moran, den grooten rivaal van A1 Capone. Het eerste slachtoffer was een der voor- naamste handlangers van A1 Capone, die in de onderwereld welbekende Joe Giovingo, die toen hij op straat liep te Rockford, een voor- stad van Chicago, gedood werd door de kogels van een machinegeweer, dat uit een passeerende auto op hem gericht werd. Op zes meter afstand van hem stand een agent, die op de auto vuurde, docb de daders kon- den ontkomen. In den loop van den dag werd een andere aanhanger van A1 Capone, Lanny Vallon, door een kogel gedood toen bij een cafe wilde binnentreden. Verder vond men op een buitenweg de lijken van drie bendeleden van Moran, die waarscbijnlijk door volgelin- gen van A1 Capone zijn doodgeschoten, terwijl ten slotte op klaarlichten dag in de straten van Chicago een helper van Moran uit een auto door een revolverscbot werd gedood. Ook hier wisten de daders te ontkomen. ERNSTIG ONGELUK BIJ VUURWERK. Zaterdagavond had na afloop van het groote vuurwerk op het sportterrein Concor dia te Belgrado een emstig ongeluk plaats Thans wordt een tweede groot ongeluk op dat terrein gemeld. Na het vuurwerk drongen de toesohouwers op naar den eenigen uitgang, waardoor 20 personen onwel werden en onder den voet werden geloopen. Het leek alsof een nieuwe groote ramp zich zou afspelen toen een der bezoekers een revolver trok en vele alarm- schoten loste. Direct schoot de politie toe die zich op de menigte wierp en er met den gummistok op insloeg. De 20 in zwijm geval- len menschen werden met zware verwondin- gen naar het ziekenhuis vervoerd. Zes ver keerden in levensgevaar. HET TIJDSDUURRECORD VOOR EEN VLIEGTUIG IN DE LUCHT. De vliegers Jackson en O'Brine hebben het tijdsduurrecord voor een vliegtuig, dat in de luoht blijft, maar levensmiddelen en brand- stof ontvangt uit andere vliegtuigen, die het contact met den beganen grond onderhouden, gebracht op 647 uur en 28 y2 minuut. Zij zijn te St. Louis op het vliegveld ge- land. Het record staat dus op 27 dagen min 3iy2 minuut. REDDER VAN ELF JAAR. Uit Straatsburg wordt gemeld dat toen bjj de brug van Saint Martin een kind in de 111 viel, een lljarige knaap Jean Baptiste ge- heeten, den drenkeling onmiddellijk nasprong. Hjj slaagde erin het kind naar den kant te brengen. Daar de kade echter te hoog was, hield de kleine redder zich, terwijl hij den drenkeling tegen zich aanklemde, vast aan een stok, welke hem werd toegestoken. Brandweerlieden hebben tenslotte de beide kinderen op het droge gebracht. WOLKBREUK NA DE DROOGTE. Na de langdurige droogteperiode heeft zich boven Worcester (staat Massachusetts) een ontzettende wolkbreuk ontlast. De door de watermassa'is aangerichte schade wordt op 5§n a anderhalf millioen dollar geschat. Te Westfield, in denzelfden staat, ging de wolk breuk gepaard met hevige hagelbuien, zoo dat de geheele tabaksoogst in de omgeving werd vemietigd. Ook daar beloopt de schade honderdduizenden dollars. TWEE AUTO'S PER BELASTING- BETALER! Ook Zuid-Afrika lijdt emstig onder de hui- dige wereldcrisis. De toestand wordt daar verergerd door het feit, dat het meerendeel der bevolking tooven haar inkomen of ver- mogen leeft. Een hewijs van de buitensporige levens- wijze is wel, dat er op het oogenblik in Zuid- Afrika tweemaal zooveel auto's zijn als be- lastingbetalers. Tal van auto's zijn dus aan- geschaft uitsluitend op crediet of door middel van leeningen. OSSENISSE. Voor de door het waterschap ,,De vereenig- de Polders van Ossenisse gehouden aanbeste- ding van het vemieuwen van een gedeelte der steenglooiing tegen het buitenbeloop van den zeedijk tusschen de dijkpalen 11 en 14 over 125 meter lengte bij een breedte van 2 meter, en de levering van alle benoodigde materialen in dat perceel, werd ingeschreven als volgt: J. Wolse te Ellewoutsdijk, 3496; J. W. Kraaijeveld te Sliedrecht, /32S8; J. M. Dek- ker te Sliedrecht, f 3219; L. van Boven te Ellewoutsdijk, f 3110; J. de Maagd te Honte- nisse, /3090; Th. Warrens te Ossenisse, 3075; W. Adriaansen te Hontenisse, /3020; J. Verheijke te Ellewoutsdijk, 2992P. An- driesen te Walzoorden, 2988; J. de Bree Fz. te Ter Neuzen, /2912; J. Adriaansen te Hontenisse f 2848. COOPERATIEVE VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 20 Aug. Tomaten 10 tot 11 ct.; Snijboonen 10 tot 17 ct.; Princessen 2 tot 8 ct.; Kroten 1 ct.; Blauwe pruimen 23 ct.; Reine Victoria 12 tot 21 ct.; Washington 20 ct.; Eierpruim 24 ct.; Clapp's Favorite 16 tot 21 ct.; Triomphete Vienne 29 ct.; Doctor Julus Guot 19 ct.; Precoce de Ttavoux 25 ct.; Kriekperen 7 tot 9 ct.; Codlin Keswick 3 tat 12 ct.; Jax Lebel 10 ct.; Th. Queen 14 ct.; Transparant de Cron- cel 19 ct.; per K.G. Komkommers 4 tat 6 ct.; Meloenen 10 tot 40 ct.; Roode kool 3 ct.; Bloemkool 4 tat 12 ct.; Savooijekool 11 ct.; per stuk.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 2