AL6EMEEN NIEUWS- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 8568. WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1930. 70e Jaargang Aanbesteding. BINNENL AN D. FKUIILETON, Vampier-Vleugel BUITENLAND. Het Koninklijk bezoek aan Oostelijk Z.-Vlaanderen. F?i De leverantie van de voor het jaar 1931 door de verschillende openbare lagere scholen be- noodigde schoolbehoeften. "Ja- 4 B2B TER UZENSCHE COURANT A4SONNKMJENTSPBIJSBlnnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen per port 11.80 per 3 maanden Bij voor ultbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2.25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr, per post Abtcraementen voor bet bultenland alleen bij voomitbetaltag. Cttgeefitsr: Firma P. J. VAN DE 8ANDE. GIRO 38150 TiEUFOON No. 25. ADVERTENTieN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien btj regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvra» verkrijgbaar Is. Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de nltgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAO-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND Burgemeester en Wetbouders van ZAAM- SLAG, zullan op Maandag 1 September 1930, des voormiddags ten 10 ure, ten Raadlhuize dier gemeente in net openbaar trachten aan te besteden: De voorwaarden van aanbesteding en lrjsten van de benoodigde schoolbehoeften liggen ter secretarie ter inza.ge en zijn tegen betaling van 75 cent verkrijgbaar. Zaamslag, den 18 Augustus 1930. Burgemeester en Wetbouders voomoemd, JOH. DE FEIJTER Pz., Burgemeester. J. STOLK Dzn., Secretaries. DE STRIJD IN DEN AETHER. Een verbod voor de V.A.R.A. Zaterdagavond zou de heer G. J. Zwert- broek, de omroeper van de V.A.R.A., voor den zender te Hilversum zijn lezingen over de ge- schiedenis van den Nederlandschen Omroep voortzetten. Het was reeds het zevende ver- volg. Op het vastgestelde uur kwam hij voor den micrifoon en zeide, een belangrijke mede- deeling te moeten doen. Er was namelijk ingekomen een brief van de radio-controle-comraissiewaarin deze be- riehtte, de verdere uiteznding van de lezin gen niet te kunnen toestaan, zulks met het oog op het polemisch karakter ervan. De commissi e zou zich, ging de uitzending door, verplicht achten, ook een bestrijding van de lezingen van den heer Zwertbroek van de zijde van andepe omroepen te moeten toestaan. Dozen strijd nu aohtte zij ongewenscht en vandaar het verbod. Onmiddellijk na ontvangst van deze mede- deehng was het V.A.R.A.-bestuur bijeengeko- men. Het was van oordeel, dat de radio- controle-commiissie tot het uitvaardigen van dit verbod niet het rechit had, omdat het niet steunde op de reglementaire bepalingen, die alleen een verbod toestonden, wanneer de vei- ligheid van den staat, de openbare orde of de goede zeden gevaar loopen. Het bestuur wilde dan ook onmiddellijk bij den Minister van Waterstaat in beroep gaan, maar dit bleek onmogelijk, omdat de Minis ter met vacantie is. Liet het bestuur nu de uitzending toch doorgaan, dan stelde het zich bloot aan een strafmaatregel, in casu zelfs aan een algeheel verbod van uitzending ge- durende eenigen tijd. Dit risico wilde het V.A.R.A.-bestuur niet loopen en daarom had het hesloten, de lezingen van den heer Zwert broek niet te laten doorgaan, doch het zou dadelijk na de terugkomst van Minister Rey- mer bij dezen in beroep gaan. DE NIEUWE SLUIS TE VUSSINGEN. De nieuwe sluiis te Vlissingen zal op Don- derdag 4 September officieel worden geopend door den Minister van Waterstaat, mr. P. J. Reijmer. De vereeniging Vlissingen Voor- uit" heeft het plan opgevat om deze voor de gemeente belangrijke gebeurtenis niet on- opgemerkt te laten voorbijgaan. door SAX ROHMER. 45) (Vervolg.) „0", zei de inspecteur. ,,Hm Ja, ja. Naar het resultaat te oordeelen zou hij beter gedaan hebben als hij mij maar in den arm genomen had." Harley keek mij aan en glimlachte even. ,,Zooals je ziet komt mijn voorspelling uit", zei hij zacht. ,,'t Wordt mijn Water loo." „Wat zegt u daar over Waterloo, Mr. Harley vroeg de inspecteur. Niets, dat met dit geval te maken heeft," verzekerde Harley hem. ,,Ik had het over een veldslag, niet over een station." Inspecteur Aylesbury keek hem bestraf- fend aan. ,,Dringt het wel goed tot u door, dat u een verhoor afgenomen wordt zei hij. O, ja. 't Zou me niet mogelijk zijn, om 't een seconde te vergeten.' ,,Goed dan. Wijlen Kolonel Menen- dez was van de opinie, dat hem van den kant van een groep negers gevaar dreigde. Waarom was hij van die opinie ,,Hij was een planter-in-ruste uit West- Indie," legde Harley hem geduldia uit, ,,en hij was de meening toegedaan, dat hij vroeger een geheime organisatie beleedigd had en dat sommige van de leden nog steeds met wraakplannen rondliepen. Er was ook al twee maal, den eersten keer in Cuba en den tweeden keer in de Ver- eenigde Staten, een poging gedaan om hem te vermoorden. Zij is voomemens des mOrgens tijdens de opening een concert te geven en eveneens des avonds een openbaar concert te doen plaats hebben. Het mag als bekend word an verondersteld, dat deze nieuwe sluis de N.V. Kon. Maat- jchappij ,,De Scbelde" in staat stelt schepen van de grootste afmetingen te bouwen. Het eerste groote schip, dat deze sluis zal pas- seeren is de ..Dempo" van den Rotterdam- schen Lloyd, welk schip Zajerdag 26 Juli te water is gelaten. NEDERLAND EN BELGIe. Onder den titel: ,,Het Nederlandsch-Bel- gisch misverstand" publiceert de Demiere Heure in haar nummer van Dinsdag een op- timiatisch gesteld hoofdartikel waarin het Brusselsche blad zich verheugt over de hof- felijke en correcte houding van de Neder landsche regeering bij de viering van het Bel- gisch eeuwfeest en het zenden van een Neder- landsch eskader naar Antwerpen, aldus de Brusselsche correspondent van de N. R. Crt. Deize houding vajn de Nederlandsche regee ring en een deel der Nederlandsche openbare opinie verwondert ons geenszins zegt de Der- ntere Heure, die de zoogenaamde kentering, welke zij in Nederland constateert, aan het graven van het Albertkanaal meent te kunnen toeschrijven. De Nederlanders, aldus is de conclusie van het arti'kel, hebben niets in te brengen tegen het Belgisehe kanaalplan. Thans kunnen zij constateeren, dat het niet zonder gervaar is zijn buren tot het uiterste te drijven, in plaats van zich met hen te ver- staan. Men spreekt nog niet van een hervat- ting der besprekingen. Belgie dat zoolang een vragende rpl speelde, bevindt zich thans in een betere positie. Na zich eerst te heb ben tevreden gesteld met klagen laat Belgie zien dat het niet zonder middelen van ver- dediging is. Het is echter niet onze bedoe- ling met Nederland of welk ander land ook te twisten. Wij vragen alleen op vreedzame wijze aan den concurrentiestrijd te mogen deelnemen, die even nuttig is voor de wel- vaart der andere landen als van het onize. VACANTIE VAN ARBEIDERS. Op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Drop over het onderzoek omtrent een wettelijke regeling van de vacantie van ar- beiders, heeft de Minister van Arbeid, Han del en Nirjverheid geantwoord, dat hij met aandacht de vacantie voorwaarden volgt in de collectieve arbeidsovereenkomsten welke een sterike uitlbreiding van het instituut der ar- beidersvacantie met behoud van loon te zien geven. De voor een ieder toegankelijke gegevens hierover in de vakpers en in de publicaties van het Centraal Bureau voor de Statistiek gerven met het oveuzicht in het Centraal Ver- slag der Arbeidsinspectie over 1927 van de uit- komsten der toen ihgestelde enquete een vol- doende afbeelding van de werkelijkheid om een hernieuwd volledig onderzoek naar de feiten op dit oogenblik overbodig te achten. In het eerste jaar na de invoering van het werktijdembesluit voor winkels is gebleken, dat een zeer groot deel der winkelbedienden een jaarlijksche vacantie geniet, waarvan de duur in de meeste gevallen een week bedraagt. Ook hier vertoont zich, even als ten aanzien der fabrieksarbeiders, een sterke toeneming in de toepassing der vacantie. Het door den Minister ondemomen onder- zoeik betreft, behalve de feitelijke toepassing der arbeidersvacanitie hier te lande en de in het buitenland bestaande of ontworpen rege- iingen op dit gebied. vooral de vraag, of het tijdstip voor een wettelijke regeling thans is ,,Wat voor soort van poging ,,Er was eenige malen op hem gescho- ten en in Washington was hij door een man met een dolk aangevallen. Hij heeft egenwoordigneid, woordigheid van mijn vriend Knox hier, in mijn teaenwoordigheid, en de tegen beweerd, dat die aanslagen gepleegd waren door leden van een secte of aan- hangers van een godsdipnst hoe je 't noemen wil die den naam van Voedoe draagt." Voedoe ,,Ja, Voedoe, inspecteur. Voedoe of Obeah, een cultus, die zich van de West- kust van Afrika over West-Indie en zekere gedeelten van de Vereeniade Sta ten verspreid heeft. Volgens de bewerin- gen van autoriteiten op dat gebied heb ben de aanhangers als embleem den vam- pier-vleugel." Inspecteur Aylesbury krabde zich be- dachtzaam langs zijn kin. Laten we de zaak nog eens even her- halen," stelde hij voor. „Wijlen Kolonel Menendez dacht dus, dat een soort van menschen, Voedoes heeten ze dan, niet hem wilden vermoorden. Waarom „Omdat hij twintig jaar geleden, in West-Indie, een voorganger van die secte had doodgeschoten." .Twintig jaar geleden ,,Ja, volgens zijn eigen verklaring twin tig jaar geleden." ,,Hm. Dus dan moeten die Voedoes al twintig jaar lang popingen in het werk hebben gesteld om em te vermoorden. En daarna is hij hier in Surrey komen wonen en hebben ze 'em daar zoo'n vleu- gel op zijn deur gespijkerd. Heeft u dien vleugel pezien ,,Ja. Ik heb hem boven in mijn koffer, dus als u 'em zien wilt ,,Hm," zei de inspecteur. ,,Hm. En aangebroken. Deze vraag meent de Minister op grond van de hem ten dienste staande ge gevens vooralsnog ontkennend te moeten be- antwoorden. Hi) ziet met instemming de gezonde en i succesrijke actie in het oedrijfsleven, waarbij eenerzijds een sterke yensch naar vacantie tot uiting komt en and irzijds die wensch er- kenning en inwilliging ontmoet. Het doet hem leed, dat voorshands een groote groep arbeiders, n.l. het meerendeel der Twentsche textielarbeiders, nog steeds niet in het genot van vacantie is, doorat de onderhadelingen nog niet tot een voor beide partijen bevre- digende overeenkomst hsbben geleid. Eerst wanneer met eenige zekerheid zou komen vast te staan, dat de gewenschte uit- breiding der vacantieregelingen door con- tractueele en vrije handelingen in het bedrijf geen behoorlijken voortgang meer heeft, zou de Minister redenen ajanwezig achten voor een wettelijke voorziening. In verband hiermede zal het onderzoek naar den feitelijken toestand worden voortgezet. POLEN EN IJTAUEN. De regeering van Litauen heeft zich schrijft de .N R. Crt. gehaast het bericht van een Poolsch blad over onderhandelingen, strekkende om het geschil over Wilna in der minne te schikken, tegen te spreken. Wij hebben aan dit bericht op 8 dezer een beschouwing geknoopt omdat het blad, waar in het istond, nauwe betrekkingen onderhoudt met Poolsche regeeringskringen en het dus wel kon weten. Nu de regeering te Kowno verzekert dat haar standpunt geenszins is ver- anderd, dat zij, m. a. w. teruggaaf van het door Polen onrechtmatig bezette gebied van Wilna eischt, rijst de vraag of er, dan inder- daad niets gaande is. Dat zoowel Kowno als Warschau er officieel buiten staan, mag men aannemen, te eerder nu Litauen vrij bruusk de Poolsche uitnoodiging tot deelneming aan de agrarische conferentie te Warschau heeft afgeslagen. Niettemin staat wel vast dat er al gerui- men tijd, onder clericale biding, niet-officieele besprekingen zijn gevoerd. De Duitsche pers, die in dezen een fijnen neus heeft en de toe- nadering met leede oogen ziet, erkent dat volmondig en merkt op dat de politieke krin- gen in beide landen meer en meer aandacht aan het overleg gaan schenken. Ook de Litausche bevolking in Wilna juicht de pogin- gen om eindelijk tot een vergelijk te komen, toe, omdat zij er een bevrijding uit den oeco- nomischen nood, die een gevolg is van den tienjarigen strijd, van verwacht. De correspondent van het Berl. Tagebl. te Kowno, die zijn licht heeft opgestoken in in- gewijde kringen, schrijft de frontwijziging in Litauen voor een niet gering deei toe aan het feit dat men daar heel slecht te spreken is over de Duitsche tariefpolitiek, die het Oost- zeelandje, dat het grootste deel van zijn over- schot van landbouwproducten op de Duitsche markt verkocht, groote schade berokkent. Andere markten te vinden is voor Litauen vrijwel onmogelijk. En bovendien ergert men zich te Kowno geducht over de scherpe Duit sche kritiek t. o. v. de Litausche politiek in het gebied van Memel. De Litausche bladen schrijven die kritiek toe aan Duitsche plan- nen om Memel terug te krijgen en verwijten Duitschland steun aan de kuiperijen van zekere kringen in Memel, die de stichting van een zelfstandig Mjemelstaatje propageeren. Als zij hun doel bereikten zou Litauen ge- omdat hij toen dacht, dat ze hem tot hier achterna gegaan waren, is hij bij u hulp komen vragen Harley knikte met een grimmigen trek om zijn mond. Waarom is de man wel naar u gegaan en niet naar de politie, de aangewezen personen om em te beschermen vroeg de inspecteur. Op raad van den Spaanscherl gezant..." ,,Zoo. Hm. Enfin zal wel zoo hebben moeten wezen. 't Was een buitenlander en buitenlanders weten niet altijd precies waarvoor de politie er is." Hij kuchte een paar maal. ,,Ik weet dus nu, waar voor u hier is, Mr. Harley. Maar ik weet nog niet, waar u vanavond aeweest ben u en Mr. Knox zijn allebei nog in smoking ,,We hielden de wacht," gaf ik hem ten antwoord. Inspecteur keerde zich zwaarwichtig naar me toe en hief een pafferig-dikke hand op. Een oogeniblik,' Mr. Knox, een oogenblik," vermaande hij me. ,,We zijn met uw vriend, niet met u, bezig. ,,We hielden de wacht," gaf Harley, opzettelijk met mijn woorden, hem ten ten antwoord. Waarom ,,Wel, omdat we voor dat doel hier waren. 't Was voile maan, weet-u, en dan komen de Voedoe-aanhangers, vol gens Kolonel Menendez tenminste, extra in actie." .Waarom juist als het voile maan is ,,Dat kan ik u niet zeggen." „Hm, Hm. U hield dus de wacht. Waar hield u de wacht?" ,,Op mijn kamer. ,,Aan welken kant van het huis is uw kamer ,,Aan den noord-oost kant. De ramen kijken uit op den rotstuin." heel van de zee zijn afgesloten en dit gevaar heeft vele invloedrijke Litauers, die tot duis- ver orienteering naar Duitschland bepleitten, voor toenadering tot Polen gewonnen. Tot zoover deze correspondent, die de be- teekenis van de frontverandering geenszins gering acht, al stelt hij vast dat de regeering te Kowno daarvan nog niets wil weten, om dat zij blijft vasthouden aan de teruggaaf van Wilna en die, als zij daartoe gelegenheid krijgt, in de a.s. Volkenbondsvergadering nog- maals zal bepleitten. Deze lezing zal wel in hoofdzaak juist zijn. Officieel is er tusschen Polen en Litauen niets aan de hand, maar achter de sehermen is een beweging gaande, die de regeering te Kowno wel eens over het hoofd zou kunnen groeien. MYSTERIEUSE SABOTAGE TE LEMBERG Lemberg, de hoofdstad van Oost-Galizie, is Zondagnacht vier uur lang van de buiten- wereld afgesneden geweestH Onbekende daders hebben gelijktijdig alle telefoon- en telegraaf- draden doorgesneden, alsmede de draden, die naar de spoorwegsignalen loopen. Slechts aan een toeval is het te danken geweest, dat twee treinen niet op elkaar zijn geloopen. In de Poolsche bladen wordt verklaard, dat men vermoedelijk wederom te doen heeft met een geval van sabotage van de geheime Oekrainsche militaire organisatie of van de communisten. Volgens de bladen moet de politie tot nu toe reeds 21 Oekrainers gear- resteerd nebben. Kloosterzande. Wiiji beeindigden ons verslag in het vorig nummer met het vertrek van de Koninklijke Familie en gevolg per stoomschip „Luctor et Emergo" uit de haven van Ter Neuzeh om te varen naar Walsoorden. Aan boord werd door het Vorstelijk gezin en het gevolg een lunch gabruikt, aange- boden door het Provinciaal Bestuur van Zee- land. Aan boord was een tafel ingericht, in hoefijzervorm, versierd met veelkleurige rozen en .palmversiering. Aan het hoofd der tafel nam de Koningin plaats, tusschen den Com- missaris en den heer Van Rpmpu. Naast dezen zat Prinses Juliana en naast deze Mr. P. Dieleman. Aan tafel zat mede aan de direc- teur van den Provincialen Stoomibootdienst, den heer G. J. de Jonge. Naar is medegedeeld, werden aan boord geen speeches gehouden. Ondertusschen had ook het niet officieel deel van den tocht en het personeel der auto's den trjid benut om zich te verfrisschen en juist op het tijdstip dat wij afreden naar Walsoorden waren ook de hof-auto's uit Ter Neuzen afgereden. Toen we te Walsoorden kwamen verkeerde daar alles reeds in af- wachting van het Hooge bezoek, en de heer P. C. van Delft, directeur van de harmonie ,,St. Cecilia" te Kloosterzande stond reeds met zijn mannen gereed om H. M. met muziek te verwelkomen. De ,,Luctor et Emergo" was inmiddels het versierde aanlegsteiger te Walsoorden dicht genaderd, doch voer voorbij, om, na eerst den steven te hebben gewend en nog een eind te zijn terug gevaren, precies op het bepaalde tijdstip te landen. Onder tonen van het Volkslied en gejuich der saamgestroomde bevolking, stapte H. M. met gevolg aan land. Aanstond werd plaats genomen in de auto's en werd gereden naar „Hoe laat bent u gisteravond naar boven gegaan „Om half elf ongeveer. „Was de Kolonel toen volkomen goed in orde ,,Nee. Hij had zich den heelen dag al niet goed gevoeld. Hij was ook op zijn kamer gebleven." ,,Had hij u gevraagd, om op te blij- ven ,,Nee. Dat wacht-houden van ons was vrijwillig." „Hm. Hm. U was dus in uw kamer, toen dat schot gelost werd „Nee. Ik stond op het terras onder mijn raam." „0. Was de voordeur dan open ,,Nee. Pedro had alle buitendeuren af gesloten." ,,En u dus buitengesloten ,,Nee. Ik was het raam uitgeklommen met een ladder ,die ik speciaal voor dat doel meegebracht had. ,,Met een ladder Dat is nogal eigen- aardig, Mr. Harley." ,,Ja, t is eigenaardip. Maar ik heb eigenaardige gewoonten. Inspecteur Aylesbury ademde een paar maal en keek mijn vriend met bestraffend gefronste wenkbrauwen aan. ,,Waar was uin welk gedeelte van den tuin, toen dat schot gelost werd ,,In den tuin aan den noord-kant. Hal- verwege de lengte van den gevel." ,,Wat deed u daar ,,Hard loopen." ,,Hard loopen ,,Ja, inspecteur. Ziet u, ik beschouwde het als een soort van plicht, om 's nachts in den tuin te patrouilleeren, want zoo lang ik niet wist, wie de schuldigen waren, kon het gevaar ook van den kant van het personeel komen. Ik was dus mijn raam uitgeklommen, was om het huis heen Daar stond bij het raadhuis de burgemees ter, wethouders, secretaris en raadsleden, schoolkinderen, en een dichte menigte der inwoners. Nadat de burgemeester, de heer Mr. R. J. J. Lambooijv de Koningin namens de gemeente- naren had verwelkomd, stelde hij Haar de beide wethouders voor, en bood het dochtertje van het raadslid de heer Vereecken, H. M. bloemen aan. De schoolkinderen brachten daarop een zanghulde. Na beeindigen dezer hulde veriiet de stoet het mooi versierde Kloosterzande, om door den Kruispolder, via De Paal te rijden naar Graauw en Langendam, alwaar eveneens de begroeting door het ge- meentebestuur en de bevolking plaats heeft voor het gemeentehuis. De burgemeester, de heer F. J. van Campen, verwelkomde de Ko ningin, nadat de fanfare ,,Nooit Gedacht" het Volkslied heeft doen weerklinken. Door een leerlinge der lagere school worden aan de Koningin en door een der bewaarschool aan de Prinses bloemen aangeboden. Voor het betuigen van hulde staan daar ook verschil lende vereenigingen opgesteld. Ook bij het vertrek speelt de fanfare een volkslied. Er volgt nu een langen weg zonder halte, want't is eerst te Clinge, dat na ongeveer een half uur rijdens bereikt wordt. Daar wordt reeds bij het binnenrijden van het dorp op een eerepoort het welkom toegeroepen. Bij het raadhuis is de geestdriftige bevolking bijeen, die blijk geeft in hooge mate met het Vorste lijk bezoek te zijn ingenomen. De fanfare ,,Weldoen door Vermaak" speelt bij het aan- rijden het ,,Wilhelmus". Verschillende ver eenigingen zijn daar opgesteld, terwijl er na- tuurlijk, ook ter verwelkoming aanwezig is de burgemeester, de heer J. W. Vienings, met de wethouders, de raadsleden, de geestelijkheid en de feestcommissie. Een koortje gevormd uit de daar opgestelde schoolkinderen zong onder leiding van den heer L. Lockefeer, hoofd der school te Kapellefbrug, een twee- stemmig lied, door den leider gedicht. Door de jongedames Anna Jansen, van Nieuw Narnen, en Sara van der Peijl, van Kapelle- brug, werden aan de Koningin en de Prinses bloemen aangeboden, terwijl door Jos. de Schepper Frz. aan Prins HendriK een paar door Gust. Blommaert vervaardigde sier- klompjes werden aangeboden. Bij het af- rijden speelt de fanfare „De Scheldezonen" het Volkslied. Nu gaat de rit naar Sint Jans teen, waar eveneens bij 't gemeentehuis een dichte menigte geschaard stiaat. De onlangs ge- installeerde burgemeester, de heer P. Geir- naerdt is het thans reeds gegeven de Hooge Landsvrouwe in zijn gemeente welkom te heeten, in bijzijn van de wethouders, leden van den gemeenteraad en den gemeente- secretaris. Zijn zoontje bood aan H. M. de Koningin bloemen aan, terwijl het dochtertje van den scretaris, den heer E. H. F. Francken, dit deed aan de Prinses. Er stonden voorts verschillende vereenigingen opgesteld, terwijl de schoolkinderen een aardige vlaggenhulde brachten. Hier moest de stoet keeren en toen deze voor de tweede maal de dorpsstraat passeerde, om de richting te nemen naar Heikant, werden ook hier, evenals te Clinge was geschiedt, duiven losgelaten, hetgeen ads steeds en mooien aanblik biedt. Te Heikant werd bij de school stilgehouden, om daar de hulde der schooljeugd in ontvangst te nemen, doch het bleek, dat de burgemeester, de heer geloopen, met de zon mee, dus van oost naar west, en was juist weer op mijn punt van uitgang aangekomen, toen Mr. Knox, die boven voor het raam stond, Ko lonel Menendez den rots-tuin zag in- gaan." ,,Aha U zag wijlen den Kolonel dus niet ,,Nee. Maar toen mijn vriend me mee- deelde, dat de Kolonel den tuin ingegaan was, heb ik me omgekeerd en ben, zoo hard ik kon, het pad afgerend om te pro- beeren hem in te halen. Waarom ,,De Kolonel had last van slaapwande- len en ik nam aan, dat hij op dat oogen blik een aanval had." ,,Hm. Hm. Dus toen uw vriend u ver- telde, dat Kolonel Menendez in den tuin was, bent u, hardloopend, naar hem toe gegaan. En onder het loopen hoorde u het schot ,,Waar kwam het vandaan ,,Dat weet ik niet, inspecteur. Dat is, als je je vlak bij een groot huis met een entourage van hooge boomen bevindt, bijna niet te bepalen. ,,Maar toch," zei de inspecteur, met zijn dikken wijsvinger in een plechtstatig ge- baar omhoog en weer met bestraffend ge fronste wenkbrauwen. ,,Toch weet ik zeker, dat u me er wel iets van zult kun nen vertellen. Bijvoorbeeld, kwam het van dichtlbij, of van ver-af. ,,Van tamelijk dichtbij." ,,Tien meter, twintig meter, honderd meter, een kilometer „Van een punt binnen de honderd meter. Meer kan ik niet zeggen." 4 (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1