HaaruittraljJ LANDBOUWBEBICHTEH. aEKSVODE BERICHTEH. examen hoofdakte. rechtszaken. DE OOGST GROOTENDEELS MISLUKT TENGEVOLGE VAN DE SLAGREGENS. BONTMANTELS NAAR DE BANK VAN LEENING. ZWOLLE ZONDER ELECTRISCHEN 8TROOM. AUTO AAN GEREDEN DOOR EEN TREIN. EEN METEOOR DIE BRAND VEROORZAAKTE. GEMEENTERAAD VAN AXEL. •«n op plekken waar het. haar erg dun wordt, de hoofdhuid een weinig inwrijven met Purol. Doe dit 1 of 2 maal per week; dit maakt haar en haarwortels weer sterk en groeikrachtig. (Ingez. Mea- den. Tijdens de vaart wordt aan boord ge- lunoht. Vermoedelijke aankomst te Walsoorden 14 30. Daar zullen de auto's gereed staan, waarmede de Kondnklijke stoet ongeveer 14,40 Kloosterizande zal bereiken, waarbij het gemeentehuis gestopt wordt. Van daar gaat de tocht naar Graauw (aan komst 15,15, Clinge 15,50, St. Jansteen 16,15, IKoewacht 16,45, aankomst te Hulst 17,15. Daar zal bet gebeele gezelschap uitstappen en zal den burgemeester gelegenheid worden gegeven H. M. toe te spreken. Vervolgens wordt daar igetoefd voor het bezicfatigen van den historischen stoet, ingericht ter gelegen heid van bet 750jarig toestaan van de stads- rechten van Hulst, die alsdan haren eersten uitgang boudt, en in 3 afdeelingen in beeld brengt „De Kruistocbten", „De opbloei van Hulst", de Opbloei van Hulsteramhacht >Pe 18,uur worden de auto's weer be- etegen om te rijden naar Walsoorden, waar met de „Luctor et Emergo" wordt gevaren naar Vlake, waar het Koninklijk salonrijtuig aan den gewonen trein van 7,33 zal worden gehaakt, waarmede de terugreis uiit Zeeland wordt aanvaard. CONCERT VAN HET MUZIEK- GEZELSCHAP. Naar we vememen zal a.s. Zaterdagvoor- aniddag door bet muziekgezelschap „De ver- eenigde werklieden" in den tijd die verloopt fcuisschen de aankomst alhier en het vertrek van den Koninklijken stoet, te 10.30 op de Markt een matinee worden gegeven. BAZAAR. Door de Cbr. Jonge Mannen Vereeniging Bidt en Werkt" albier is besloten tot bet houden van een Bazaar in het voorjaar van 1931. geref. kerk. Ds. P. van Strien, predikant bij de Geref. Kerk te Veere is beroepen naar Westmaas. Geslaagd te Rotterdam voor bet examen hoofdakte, de heeren D. Jansen, onderwgzer te Rotterdam (vroeger alhier), en D. de lej- ter te Axel. breskens. De heer S. Rep, onderwijzer aan de Bijz. school te Breskens is als zoodanig benoemd te Oostzaan. FEEST TE HOEK. Zoo als uit de advertentie in dit nummer bliikt zullen a.s. Zaterdag te Hoek feestelijk- beden worden georganiseerd. Naar we ver- nemen zal het muziekgezelschap „De ver- eenigde werklieden" te 7.15 met een extra- tram derwaarts vertrekken voor bet geven van een concert en deelneming aan den licht- stoet, om met den gewonen tram van 10 uur weer huiswaarts te keeren. ZAAMSLAG. Bij den g em een te-v eldw ach te r J. van Wes- tenibrugge te Zaamslag is als gevonden gede- poneerd: een geldstuk. Rechthebbende vervoege zich aldaar. Bii den landibouwer Jan Verpoorte is onder bet rundvee bet mond- en klauwzeer uitgebroken. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 12 Augustus 1930. Door G. J. L., oud 47 j., opzicbter te Hougeng (B.) was verzet gedaan tegen een vonnis der Recbtbank van 16 Juli j.l. waarbij bij wegens bet veroorzaken van den dood van een ander door scbuld gepleegd te Sluiskil op 30 Mei j.l. toen bij daar als opzicbter werk- zaam was aan de in aanbouw zijnde ammo- ndakfabriek, veroordeeld is tot 3 maanden becbtenis. Het betrof bier het geval waar bij bet hijschen van een betonibak een bijschpaal was gebroken, waardoor de werkman F. C. van der Wiele getroffen werd, en deze aan de gevol- gen daarvan is overleden. Deze zaak werd uitgesteld tot 26 Sept. a.s. Politierechter te Middelburg. Zitting van 12 Augustus 1930. De volgenide personen waren gedagvaard: A. F. d. K., oud 23 j., fabrieksarbeider te Axel werd verdacht dat bij in 1929 en 1930 te Axel een hoeiveelhedd spijkers, moeren, bou- ten en houtschroeven, toebehoorende aan Hen- drikus Willemsen, heeft weggenomen. Eisch 15 boete of 15 dagen becbtenis. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen becbtenis. P. B. d. K., oud 44 j., cafebouder te IJzen- dijke en A. M. d. M., oud 19 j., arbeider te Biervliet, werden verdacht dat zij op 14 Juna j.l. te IJzenidijke Nicolaas van Haperen heb- ben geslagen. ESisch ieder 20 boete of 20 dagen hechte- nis. Uitspraak idem. E. L. F., oud 30 j., voerman te Hulst, werd beklaagd, dat bij op 18 April j.l. te Ter Neu- zen Joseph Boeding heeft beleedigd. Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uit spraak idem. P. B. T., oud 35 j., veldarbeider te Water- landkerkje, werd verdacht dat hij op 4 Juli j.l. te Oostburg verzet heeft gepleegd tegen de marechaussee, toen deze hem wegens open- hare dronkenschap vastgrepen om hem in be waring te stellen. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak idem. E. v. G., oud 25 j., landbouwer te Ossendsse, werd verdacht dat hij op 5 Juli j.l. te Osse ndsse Lisa de Rooy heeft mishandeld, door baar op den grond te werpen, te scboppen en te slaan. Eisch f 25 boete of 25 dagen becbtenis. Uitspraak idem. J. W. v. P., oud 19 j., boekhouder te Hoek, werd ten laste gelegd, dat bij op 2 Juli j.l. te Sluiskil den marechaussee Jacob Buscou, die surveilleerde, heeft beleedigd. Eisch 10 boete of 10 dagen becbtenis. Uit spraak idem. D. d. K., oud 22 j., landbouwersknecbt te Xoewacht, werd verdacht dat hiji op 22 Juni jl. te St. Jansteen Theodorus Kort heeft ge slagen en gestompt. Eisch f 15 boete of 15 dagen becbtenis. Uit spraak idem. LANDBOUWCRISIS. Onder dagteekening van 25 Juli heeft bet Kon. Nederlandscb Landbouw-Comite bet volgende adres aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gezonden: „Gelijk Uwer Excellentie bekend zal zijn, worden de tarweverbouwers ten zeerste door de heerscbende landibouwcrisis getroffen. Een groot aantal bunner verkeert nu reeds in zeer moeilijke financieele omstandigbeden. Als gevolg hiervan kan worden verwacbt, dat na het binnenhaden van den oogst, deze zoo spoedig mogelijk te gelde gemaakt, teneinde de beschikking te ver- krijgen over contant geld om o.m. daarmede de geleverde kunstmest, de bandwerkslieden en leveranciers te kunnen betalen. Met vrij groote zekerbeid kan dan ook worden voorspeld, dat als gevolg van dit te verwachten groote aanbod van tarwe, de prijzen, welke tocb al tot een zeer laag peil zijn gezonken, nog meer zullen dalen, betgeen catastropbale gevolgen zou meebrengen. Om zulks te voorkomen zal moeten worden verbinderd, dat het pas geoogste koren onmid- delijk bij groote partijen op de markt wordt ge- worpen. Zulks zou kunne gescbieden door van regeeringswege bekend te maken, dat emstig wordt overwogen, maatregelen te treffen om de tarweverbouwers te belpen. Deze laatste zullem hiermede dan rekening houden en in de hoop op een stijging van de prijzen als resultaat van de door de regeering te treffen maatregelen, hun product geheel of ten deele in banden houden, waardoor het over- stelpende aanbod op de markten en daardoor het prijsbederf zal worden voorkomen. Op deze wijze zal een later door de regeering te treffen regeling tot bet steunen van den tarweprijs, nog voor dezen oogst effect kunnen sorteeren. Het Kon. Nederlandsch Landbouw-Comite ver- zoekt Uwer Excellentie beleefd docb dringend, wel aan bovenstaand verzoek te willen g;eboor geven, n.l. wel te willen bekend maken, dat wordt overwogen maatregelen te treffen om de tarweverbouwers te helpen". BEDORVEN HOOI. Door den aanhoudenden regen is veel nog in polders staand booi bedorven en waardeloos ge- worden. Er zijn veehouders die bet de moeite niet waard acbten om het naar de boerderij te balen. In den Bunschoter polder bebben dan ook eenige veehouders bet bedorven booi maar in brand gestoken. Uit alle deelen van Belgie wordt bericht, dat de oogst die zicb in Juni zoo veelbelovend liet aan- zien vrijwel geheel verloren moet worden ge- acht. De graanvelden vertoonen, tengevolge van den aanhoudenden regenval en van den hagelslag, een allerdroevigst beeld. Overal lig- gen rogge en tarwe tegen den grond en ook de havervelden zijn zwaar beschadigd. Sommige boeren geven hun oogst aan wie hem van bet land wil komen weghalen. Ook de aardappelen zijn ten gevolge van den avertolligen regen mislukt en staan op het veld te rotten. Voor den landbouw, zoowel in het Walenland als in Vlaanderen, beteekent deze mislukking van den oogst een ware ramp, welke tot 'n nieu- we, aanzienlijke stijiging van den levensstandaard moet leiden. WEER EEN AANRANDING OP BLIJDORP. Op een dag van de vorige week 's morgens om half elf heeft schrijft de N. R. Crt. een man, die op bet terrein van Blijdorp te Rotterdam achter een boschje lag, een meisje van 14 jaar, dat er aan het spelen was, aan- gerand. Een hulpbesteller van de posterrjen liep op den Overschieschen Weg, boorde bulpgeroep en ging erop af. Hij diende den aanrander een zoodanig pak rammel toe, dat er voor dezen van op den loop gaan geen sprake meer was. Toen hij een motor-agent langs zag komen, floot hij dezen, die den onverlaat mee- nam naar een politiebureau. Daar maakte bij den besteller eerst voor een leugenaar uit, maar bekende tenslotte. Het meisje moest naar een ziekenhuis wor den gebracht. Het was de wensch barer ouders, dat er aan deze treurige gebeurtenis geen ruchtbaar- heid zou worden gegeven, en de politie heeft aan de pers dan ook geen enkele mededeeling daaromtrent gedaan. Met eerbiediging voor zoover mogelijk, van dit begrijpelijke verlangen, laten wij alle nadere bijzonderheden achterwege, maar wij meenen tocb, dat in dezen vacantietijd een waarschuwing aan de ouders geboden is. Er zal nog wel eens gelegenheid zijn, den naam te noemen van dezen kordaten hulpbe steller (de vader van het meisje heeft hem beloond), die door zijn flink gedrag mogelijk nog erger heeft voorkomen, en er voor ge- zorgd heeft, dat wij althans geen herhaling behoeven te beleven van de vorige Blijdorp- zaak, die zooveel opschudding heeft veroor- zaakt en zooveel vergeefsche moeite om den dader te vinden. Een gefantaseerd verhaal. Naar aanleiding van dit bericht uit de „N. R. Crt." deelt de politie het volgende mede: Dezer dagen is een hulpbesteller van de pos- terijen gearresteerd, omdat hij zich heeft schuldig gemaakt aan verscheidene oplichtin- gen. Hij maakte daarbij misbruik van zijD functie en hij gaf verschillende namen van zijn collega's op. Toen de politie naar aan leiding van deze arrestatie met zijn superieu- ren over den man sprak, wisten deze supe- rieuren te vertellen, dat de man iemand die een meisje in den polder Blijdorp zou hebben aangerand een afstraffing zou hebben gege ven. Dit geheele verhaal echter heeft de hulp besteller gefantaseerd en het- door de politie ten overvloede ingestelde onderzoek heeft uit- gewezen dat er niets van het verhaal op waar- heid berust. Maandagavond is de hulpbesteller naar aan leiding van de publicatie nog door de politie gehoord en ook toen bleef hij zijn fantastisch verhaal volhouden, al wist hij den naam van het slachtoffer niet te noemen. Hij beweert het meisje te hebben laten liggen omdat naar zijn meening de agent van politie, dien hij zou hebben gewaarschuwd, een onderzoek naar haar identiteit zou hebben moeten instellen. Ook de waamemend hoofdcommissaris de heer Casper deelde aan het Alg. Hbl. mede, dat er van het geheele verhaal van den hulp besteller geen woord waar is. WIELRIJDER AANGEREDEN DOOR EEN VRACHTAUTO. Zaterdagnacht omstreeks 4 uur is op den Hoogen Schiedamschen Zeedijk nabij Gouda een emstig ongeluk gebeurd, waarbij de 44- jarige havenarbeider J. van der Voordt, uit de Schoutenstraat te Rotterdam, om het leven is gekomen. Deze man reed te fiets in de richting Gouda, en ter hoogte van de R.K. kerk te Moordrecht kwam een vrachtauto be- zet door een aantal Rotterdamsche visschers, hem achterop. Door onbekende oorzaak reed deze auto den wielrijder aan, waardoor deze tegen den grond werd gesmakt en nog eenige meters meegesleurd. Met zware kwetsuren werd de^ man opgenomen; nog voordat ge- neeskundige hulp kon worden ingeroepen, was hij overleden. Met den vrachtauto, die bestuurd werd door den chauffeur C. C. H. de O., eveneens uit Rotterdam, werd het lijk naar het Van Itersoii-ziekenhuis te Gouda overgebracht. De justitie stelt een onderzoek in; de chauffeur van de vrachtauto lis verhoord en daarna weer op vrije voeten gesteld. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. DROEVIG ONGEVAL. De ongeveer 28-jarige N. E., werkzaam te Middelburg, was op bezoek bij zijn ouders in de Abrikoosstraat te Utrecht, zoo meldt ,,De Maandagmorgen". Met een jongetje van zijn zuster wandelde hij. Op een gegeven moment wilde het jongetje den weg oversteken, juist toen een autobus naderde. De jongeman deed een poging om overriding te voorkomen. Die poging gelukte want hij kon het kind nog juist ^egrakta. Zelf kwam hi daarbij ech ter te vallen en hoewel de bestuurder krach- tig remde, kon hij toch niet verhinderen, dat een der wielen over 's mans lichaam ging. Aanvankelijk scheen het, dat de gevallene minder emstig gewond zou zijn, want hoewel ondersteund, liep hij nog een nabijzijnde wo- ning binnen. De ongelukkige moest naar de Rijksklinieken worden vervoerd. Tijdens het transport daarheen is hij evenwel overleden. De overledene was gehuwd. Den bestuurder treft geen schuld. DAAR DE OLIE OP WAS... Een jongen verdronken. Zondagmorgen wilde meldt het Alg. Hbl. schipper Horriuis van bet motorschip „De Volharding", dat een vrachtdienst Harderwik Rotterdam onderhoudt, de haven te Har- derwiijik binnenikomen, doch kon op ongeveer 1500 meter van het havenhoofd niet verder wegens gebrek aan stookolie. De zeventien- jarige opvarende C. Hoendervoogt bood aan, naar de haven te zwemmen om den eigenaar van een sleepbootje te verzoeken, hulp te ver- leenen. Hoewel de schipper daartegen be- zwaren maakte, hield de jongen, die een ge- oefend zwemmer was, aan en kreeg ten slotte toestemming zijn plan te volvoeren. Hij zwom in de vaargeul van baken tot baken, totdat men hem uit het oog verloor. Toen de uren verliepen zonder dat men van den wal iets bemerkte, kwam het vermoeden op, dat de jongen de kust niet heeft kunnen be reiken. Men gaf noodseinen, de sleepboot voer uit en toen kwam het vast te staan, dat de jongen den wal niet heeft bereikt. Tot laat in den avond zin tal van booten uitgevaren om te dreggen, doch zonder resul taat. IN DE LEK GESPRONGEN EN VERDRONKEN. Tijdens een pleziertocht per boot van Culemborg, Zondag -gehouden door een Culemborgsche voetbalvereeniging, is gedu- rende de terugreis, een 20-jarige jongeman, uit Culemborg, in overspannen toestand van de boot in de Lek gesprongen en jammerlijk ver dronken. De vader van den jongen was mede op de boot aanwezig en zag zijn zoon voor zijn oogen verdrinken. INGEBROKEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in het station der Ned. Spoorwe- gen te Voorthuizen. Negentig gulden worden vermist. COMM. VENNOOTSCHAP VERTROUWENS-VEEHANDEL. In het Algemeen Politieblad heeft de briga de-commandant der Kon. marechaussee te Steenbergen in overweging gegeven, alvorens in relatie te treden met den Vertrouwens- Veehandel te Amersfoort, of wel te treden in de advertentie, waarin door dien Vertrouwens- Veehandel een obligatie-uitgifte wordt open- gasteld, opgenomen in het Dagblad van Noord-Brabant van 16 Juli, zich tot hem te wenden. Over deze waarschuwing, door verschillende bladen overgenomen, meent de comm. ven- nootschap Vertrouwens-Veehandel zich te moeten beklagen in een brief aan de bladen en in een adres aan den Minister van Justitie, waarin zij onder meer schrijft: „Dit bericht is zonder ons medeweten ge- plaatst, zonder dat ons ook maar e6n woord van het voomemen tot plaatsing is kennisge- geven Nimmer is ten onzen kan to re een onderzoek ingesteld, nog hebben wij gelegen heid gehad ons tegen eventueele aantijgmgen te verdedigen. Verder is ons van eenig feit, dat recht zou kunnen geven tot deze publica tie, niets bekend; in elk geval heeft men naar onze meening onzen goeden naam klakkeloos door het slijk gesleurd." Bij den brief van de comm. vennootschap Vertrouwens-Veehandel aan de bladen is een circulaire gevoegd, waarboven staat: „Over- genomen artikel uit de Mail-editie Nieuwe Rotterdamsche Courant". De Red. van dat blad merkt op, dat dit geen artikel is van de N. R. Crt., maar een reclame onder mededeelingen en aanbevelin- gen buiten verantwoordelijkheid van de redactie. EEN OPLICHTER IN DE VAL. Enkele dagen geleden werd door Het Volk gemeld, dat een Duitscher op de Keizerlei te Antwerpen door drie oplichtens op handige wijze voor 1250 francs was opgelicht. Zij ver- kochten hem een z.g. Russische diamant, die later slechts een stuk geslepen glas bleek te zijn. Aangemoedigd door dit succes, poogden de zelfde heeren weer in den omtrek van het centraal station van Antwerpen hun slag te slaan, hetgeen thans voor een hunner nood- lottig werd. Een Hollander, die op de Keizerlei wan delde, werd door een Duitsch sprekende „heer", een Ruis, aangesproken. Deze haalde een goudstuk te voorschijn en vroeg hij hoe hij dit geldstuk zou kunnen inwisselen. Inmid- dels naderde een andere Duitsch sprekende heer, een Tsjech, die voorgaf het geldstuk voor honderd francs te willen koopen. De Hollander, die het voorgevoel had met een paar oplichters te doen te hebben, wilde eens zien wat de heeren met hem voor hadden. Hij noodigde den Rus uit in een cafe in de buurt iets met hem te gaan gebruiken, waaraan deze, reeds denkende zrjn slag te hebben ge slagen, gaarne gehoor gaf. De man gaf voor een Rus te zijn, de hier pas was aangekomen en opdracht had een groote partij diamant aan den man te brengen. Hij haalde de partij voor den dag en de Hollander veinsde vol kooplust te zijn. Intusschen was de Tsjech binnangekomen en deze toonde zich eveneens zeer kooplustig voor de partij. Hij zou als ex pert een juwelier halen om de echtheid van de partij vast te stellen. De zoogenaamde juwelier kwam en verklaarde, dat het een partij loupe-zuivere diamant was. De Hollan der beweerde de partij te willen koopen en men werd het eens op een bedrag van 250 gulden. Daar hij zeide niet de noodige con- tanten bij zich te hebben, zou hij even naar zijn hotel loopen om het geld te halen. Hij belde echter de politie op die direct twee agen- ten naar het caf6 zond, waar de Rus, S. Libert genaamd, werd gearresteerd. De Tsjech en de z.g. juwelier hadden intusschen de plaat gepoetst. De Rus, die te Brussel woont, werd gearresteerd. In zijn bezit vond men een groot aantal valsche diamanten. De beide an dere oplichters worden nog gezocht. UIT DEN D-TREIN GEVALLEN. Zondagmiddag omstreeks vijf uur is er een dame uit den sneltrein FrankfurtBerlijn ge- vallen. Het ongeluk gebeurde even voor Her- leshausen; de vrouw was op slag dood. Hoe het ongeluk heeft plaats gehad weet men niet. EEN GRIEZELIG VERHAAL. Naar Wolff uit Frankfort a. d. M. meldt, zijn Zondagmiddag omstreeks zes uur in een boschje bij Koenigsstein in den Taunus drie menschen gevonden, die zich opgehangen had den of waren opgehangen. Volgens de art- sen, die de lijken onderzochten waren de men schen al vijf of zes uur dood. Het waren een man naar schatting 40 of 45 jaar, een vrouw van ongeveer 35 en een vrouw van ruim 20 jaar. Men vond op de lijken geen legitima- tiepapieren. Zij waren behoorlijk gekleed en men vond in de kleeren nog ongeveer 130 mark. Een karakteristieke trek van den oecono- mischen toestand te Boedapest is, dat bij de bank van leening aldaar in den laatsten tijd in hoofdzaak voorwerpen van betrekkelijk groote waarde werden verpand, terwijl kleine en minder kostbare voorwerpen minder wor den aangeboden. Deze verschijnselen zijn er- aan toe te schrjjven, dat het eenerzijds de ge- goede kringen niet bijzonder goed gaat, aan- gezien zij ermee beginnen, hunne luxe-voor- werpen naar den ,,lommerd" te brengen, an- derzijds de arme bevolking niet meer veel te verpanden heeft. Zoo als de Pesti Tozsde bericht, werden dit jaar te Boedapest 45.000 (spreke en schrijve vijfenveertigduizend) bontmantels naar de bank van leening van de Rijkspostspaarbank aldaar gebracht, terwijl in het afgeloopen jaar slechts 6000 bontmantels verpand werden BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Uit Fiume wordt gemeld, dat de 53-jarige Hollander Maas Gaasteranus, afkomstig uit Den Haag, bij het baden in het Molvenomeer in de provincie Trente is verdronken. Bij het baden aan het Noorderstrand te Scheveningen zijn, naar De Courant meldt, Zondagmiddag twee Haagsche jongens, de 21-jarige G. J. de V. en de 17-jarige J. H. R. verdronken. Ze waagden zich, hoewel ze niet konden zwemmen, te ver in zee, met het nood- lottig gevolg. De lijken zijn even later aan- gespoeld. Zaterdagmiddag is storing ontstaan in het electrische net te Zwolle, waardoor de geheele stad zonder stroom kwam te zitten. Eerst om half zes was het euvel hersteld. Op enkele drukkerijen kon toen pas met het drukken van kranten worden begonnen. Uit Hasselt, in Belgie, wordt gemeld, dat een uit Nederland gekomen auto Zaterdag middag kwart v66r 5 op den overweg van Zwartberg is aangereden door een personen- trein. De chauffeur, de 49-jarige Henri Fre- derik Bomhoff, uit Hoensbroek, werd naar de kliniek van de mijn Winterslag vervoerd, waar hij kort na aankomst is gestorven. De eigenaar van den auto, de Nederlander Louis Liissing, werd licht gewond. VIER MENSCHEN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. De ibommen waren blijkbaar gemikt op twee schachten, waarbij mijnwerkers toefden die naar hun werk gingen. De mijneigenaars hadden om staatstroepen gevraag in het gebied waar de staking heerscht. De gouverneur van den staat had echter geweigerd die troepen te zeniden; hij was van meening, dat politie in burger beter geschikt zou zijn om wanordelijkheden te voorkomen. De ontploffingen hadden natuurlijk de grootste constematie teweeg gebracht in Clay City, de plaats waar de mijnschachten zich bevinden. Reeds in de afgeloopen weken is het her- haaldelijk tot mishandeling van werkwilligen gekomen. De autoriteiten hebben 100 mijn werkers officieel ervoor gewaarschuwd, de werkizaamheden in de mijn niet te saboteeren. Den 4en Juli tegen middemacht verbrand- den in het Hongaarsche comitaat Moson, 850 schoven tarwe en 40 schoven gerst, die op den akker lagen. Het onderzoek naar het ont staan van den [brand heeft aan het licht ge bracht, dat drie gendarmes, die op dien nacht dienst hadden, uit drie verschillende riohtin- gen, echter alle drie van een afstand van 3 3V2 K.M. hebben gezien, dat iets lichtends van groote hoogte en met groote snelheid op de aarde viel. Toen het de aarde bereikte, doofde het licht. Op die plaats echter sloegen een paar minuten later de vlammen uit. Op informatie bij de sterrenwacht, of het moge lijk was, dat de schoven door een meteoor waren in brand gestoken, verklaarde deze, dat zooiets hoogst zelden gebeurt, doch wel mogelijk is. NEGENTIG BOEREN UITGESCHUD. Op den weg naar Bazarzik hebben struik- roovers 40 boerenwagens overvallen. Hierbij werden 90 boeren volkomen uitgeschud, waar- na zij door de roovers naar een naburig woud werden gevoerd, geboeid en aan de boomen gebonden. Er bevonden zich onder de slacht- offers ook vele vrouiwen en kinderen. De ban- dieten namen de vlucht. Op het hulpgeroep der gefboeiden snelden later voorbijgangers te hulp, die hen bevrijden. GEVOLGEN VAN EEN HONDENBEET. Een rijke bij Lublin wonende land-eigenaar werd v66r hij met zijn auto een reis door Polen aanving, door zijn kleinen hond gebeten. De landeigenaar sloeg hierop geen acht en reed met zijn auto weig. Toevallig werd echter enkele uren later geconstateerd, dat de hond ernstig ziek was en dat tengevolge hiervan zijn eigenaar in levensgevaar moest verkeeren. Dientengevolge waarschuwde het politiecommissariaat te Warschau alle politie- stations in het geheele land, om de grijze auto van den landeigenaar aan te houden en laatstgenoemde onmiddellijk naar het zieken huis te brengen. De uitwerking van dit be richt was verschrikkelijk. De meerderheid toch van de automobielen in dit land is van dezelfde kleur als die van bedoelden land eigenaar. Het gevolg was, dat honderden automoibdlisten in den loop van den dag door de politie-werden aangehouden en ter obser- vatie naar het hospitaal werden vervoerd. Maar de landeigenaar, dien men hebben moest, werd niet gevonden DETECTIVEBUREAU IN VERBINDING MET INBREKERSBENDE. In verband met de arrestatie van een inter- nationalen inbreker in Dirschau, heeft de politie de beide leiders van een daar gevestigd detective-bureau gearresteerd. Het bleek, dat dit bureau inbrekersadressen van tijdelijk on- bewoonde en afgelegen villa's gaf. Het blijkt, dat de heeren imbrekers gaarne van deze in- Uchtingen gebruik maakten, want het bureau maakte zeer goede zaken. Zaterdagmiddag zijn tijdens een zwaar on- weder vier menschen in de Puppiner Chaussee bij Berlijn door den bliksem getroffen. Zij hadden onder een boom beschutting gezocht. Drie hunner zijn zwaar gewond, de vierde licht. EEN ITALIAANSCHE FAMILIETWIST. Er wonen vele Italianen in de Ver. Staten en vooral in New-York (stad) zijn zij talrijik. Thans heeft zich in de groote stad aan den Hudson een familie-drama afgespeeld, dat wellicht zijn Shakespeare zal vinden, even- goed als de familiemoeilijkheden tusschen den Moor, Desdemona en Desdemona's vader door den Bard van de Avon werden vereeuwigd. Alleen was de afloop van het geval anders, en zouden er nooit vijf bedrijven van te maken zijn geweest, zulks wegens de vele sterfgeval- len in I. m De acteurs, dan, waren Salvator Tesaro, een handeiaar in lorren en beenen, oud 55 jaar, zijn vrouw Ooncerta, 50 en zijn dochter Camilla 18 jaar. Camilla had zich verloofd met een Amen- kaansch jongmensch, zonder daartoe eerst de toestemming van Pate hebben gevraagd. Tesaro beriep zich op het goede oude Itaiiaan- sche gebruik, dat een verloving pas mag tot stand komen, nadat de toestemming van Pa was gevraagd en verleend. Camilla vond als modem, Amerikaansch meisje, dat maar mal- ligheid. De mama, overtuigd van de ware en innige genegenheid der jongelui voor elkaar stond aan den kant van Camilla en in het gezin der Tesaro's was het een week of wat een-en-al krakeel. Totdat Tesaro een middel vond om de op- winding te doen bedaren: hij schoot zijn vrouw dood, hiji schoot zijn dochter dood, hij schoot zichzelf dood. De jonge ling, die het jawoord had van Camilla krijgt haar dus niet; hij is nu de eenige acteur in het stuk dat met vier spelers was begonnen. Wat zou Shakespeare hebben gedaan met deze stof? Vermoedelijk als onbruikbaar verworpen. Want een monoloog van vier bedrijven WERKWILLIGEN MET BOMMEN BESTROOID. In het mijndistrict van Providence in Ken- tuckie waar sedert verscheidene weken loon- conflicten zijn, heeft een vliegtuig negen bommen op werkwilligen laten vallen. Twee bommen zijn ontploft, zonder echter iemand te kwetsen. Vergadering van Dinsdag 5 Augustus 1930, das voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer F. Blok, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: J. M. Oggel, A. E. C Kruijsse, M. WKoster, A. Esselbrugge, C. Th. van de Bilt, H. Wolfert, A. Th. t Gilde, F. Dieleman, J. de Feijter en P. de Feijter, benevens de Secretaris J. L. J. Maris. Afwezig de heer Ch. Claessens. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. Hij stelt aan de orde: 1. Notulen. Burgemeester en Wethouders stellen voor de notulen der vergadering van 24 Juni 1.1. vast te istellen zooals deze in druk zijn ver- schenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. a. De raadsbesluiten d.d. 24 Juni 1930, tot verkoop van gemeentegrond aan J. Overdulve, P A E. Velleman, P. J. Verpoorte, I. J. Brakman e.a., J. D. van Drongelen, en A. van't Hoff, voorzien van het bewijs der goed- keuring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het raadsbesluit d.d. 24 Juni 1930, tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1930, voorzien van het bewijs der goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het raadsbesluit d.d. 24 Juni 1930, tot wiiziging der gemeentebegrooting voor 1929, voorzien van het bewijs der goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. d Een missive van Gedeputeerde Staten van Zeeland, d.d. 4 Juli 1930, waarbij over- eenkomstig art. 167 der Gemeentewet de ont- vangst wordt bericht van een afschrift van de door den gemeenteraad op 1 April 1930 vastgestelde verordening tot vaststelling van de maximumsnelheid voor motorrijtuigen en rijwielen. Aangenomen voor kennisgeving. e. Beschikkingen van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, d.d. 4 Juli 1930, op bezwaar- schriften van J. Dieleman te Zaamslag, en A. van Grembergen te Koewacht tegen hun aanslag in de forensenbelasting, waarbij die aanslagen zijn vemietigd. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een missive van den Commissaris der Koningin in Zeeland, d.d. 28 Juni 1930, waar- bii van het bewijs der Koninklijke goedkeu ring voorzien wordt teruggezonden de door den gemeenteraad bij besluit van 11 Februari 1930 vastgestelde verordening op de heffmg van gelden voor het gebruik van de gemeen- telijke plaats van afslag op de Kaaiwal. Aangenomen voor kennisgeving. g. Proces-verbaal van de op 25 Juni 1930 ten kantore van den gemeenteontvanger ge houden opneming der boeken en kas, waarbij is gebleken dat het batig slot over het dienst-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 2