ALGEMEEN NIEUWS- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. HEEREN-BAAI Vampier-Vleugel No. 8563. VRfJDAG 8 AUGUSTUS 1930. 70e Jaargang BIKNKNLAND. FETJILLETOH. BUITEMLAHB. eXMXVGDE BKKICHTKH. door SAX ROHMER. 40) NEDERLANDSCH BASALTVERVOER. ECHTE FRIESCHB 20 ~5Oct pvotn TER NEUZENSCHE COURANT ^ONNEMEMTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1.80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Eelglg en Amerika 2,25, overlge lan den f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnemcnten voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. IJitgeefster: Flrma P. 3. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTI6NVan 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer f 0,JC Grootere letters en cliches wor den naar plaatsnilmte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrtjgbaar Is. Inzending van advertentlen llefst AAn dag voor de nltgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAO-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. ssKwe-afltaSBi*?* 's-GRAVENPOLDER EN GED. STATEN. De Goescihe Crt. schrijft: In het conflict tusschen het gemeentebe- stuur van 's-Gravenpolder en Ged. Staten over de jaarwedde van den gemeente-veldwachter is sedert Vrijdag eenige wijziging gekomen. Zooals men weet onthielden Ged. Staten hun goedkeuring aan de begrooting van 's-Gra venpolder, en de gemeente zag zich daardoor voer de taak geplaatst de helft der jaar-be- grooting niet te overschrijden. In verband met deze taak werd besloten na sluiting van het eerste half jaar 1930 alle betalingen te staken, en dus ook geen salariissen meer uit tc betaten. Maandagavond berichtte nu de ,,Middel- burgsche Courant" het volgende: Zooals we onlangs berichtten, hadden B. en W. (van 's-Gravenpolder) na 1 Juli de salarissen der openbare onderwijzers niet uit- betaald. 't Hoofdbestuur van het Nederl. On derwijzers Genootschap spande zich er echter voor en dank zij de maatregelen door dit be- stuur getroffen, waren B. en W. genoodzaakt op hun besluit terug te komen en werden de tractementen reeds op 2 Augustus uitge- keerd". Van dit bericht is juist dat de salarissen 2 Augustus uitbetaald zijn geworden. Echter niet alleen aan de onderwijzers, doch aan alle ambtenaren. Onjuist is, dat de uitbetaling genoodzaakt werd door een actie van het hoofdbestuur van het Ned. Onderwijzers Genootschap. De macht van een onderwijzersgenootschap gaat gelukkig nog niet zoo ver dat zoo'n genoot schap een gemeentebestuur kan commandee- ren. Waarom het gemeentebestuur dan wel capi- tuleerde en schijnbaar van een zoo manmoe- dig gekozen houding afweek? Omdat Ged. Staten toestemming tot de uit betaling verleenden. Vrijdag j.l. n.l. haddien de beide wethouders van 's-Gravenpolder (de burgemeester, zoo heet het, was door ongesteldheid verhinderd) een onderhoud met het voltallig college van Gedeputeerden teneinde de houding van het gemeentebestuur t.o. van die jaarwedde-rege- ling des veldwachters nader toe te lichten. Toen de wethouders in him dorp waren teruggekeerd, ontving het gemeentebestuur van Ged. Staten telegrafisch de toestemming, om, ondanks het niet-goedkeuren der begroo ting de helft der begrooting 1930 te overschrij den, of m.a.w. om de salarisisen uit te betalen. Dit als verbeterde lezing van het bericht in de ,,Middelburgsche Courant". Wij hebben ons van het conflict tusschen 's Gravenpolder en Ged. Staten nog eens nader op de hoogte gesteld, en we kunnen niet an- ders dan verklaren dat de houding van het gemeentebestuur ons als de juiste voorkomt. Ged. Staten toch, in onze provincie meer dan de gelijke colleges elders, geneigd zich met de interne gemeentelijke aangelegenheden te bemoeien, hebben getracht 's-Gravenpolder te verplichten tot een uitgave, die strikt tot het terrein van gemeentelijke overheidiszorg behoort, en niet tot dat van de zorg van Ged Staten. Tegen dezen inbreuk in het eigen machts- gebied heeft het gemeentebestuur zich als £en man verzet. Vervolg.) De deuren van de bibliotheek stonden open. Ik ging naar binnen en begon de titels van de boeken te lezen, zonder me eenig idee te vormen van den inhoud achter de veelkleurige banden. Terwijl ik daar was, kwam Mantel binnen en een oogenblik besloop me de verleiding, om Val Beverley een briefje te laten brengen, maar gelukkig won mijn gezond verstand het van die dwaze opwelling. Toen mijn horloge me vertelde, dat het tijd was om me te gaan kleeden, slaakte ik een zucht van verlichting. Niet omdat ik me verveelde; de reden voor mijn lan derige stemming lag dieper, veel dieper. De geheimzinnige afwezigheid van alle bewoners van Cray's Folly en de eigen aardige broeiende atirosfeer die over het huis ning, hadden een overdreven neer drukkenae uitwerking op me gehad. Op mijn terugweg langs het terras bleef ik staan om de ondergaande zon te be- wonderen. De horizon was van het noorden tot het zuiden een fel roode glorie en het geheele landschap voor me baadde zich in een rossig licht. Achter me rees de maan als een gave, zilverige schijf langzaam in de strakke, donkere lucht omhoog. Ik dacht aan de angstige vogels en den loerenden havik en toen ik op mijn kamer kwam, begon ik werktuigelijk, met de bewegingen van een automaat, me te verkleeden. De persoonlijkheid van Paul Harley We zullen ons hier niet verdiepen in de aanleiding van het conflict, dus niet trachten uit te spinnien of den veldwachter van 's-Gra venpolder voor den door hem gepresteerden arbeid inderdaad meer salaris toekomt dan hem thans ten deel valt. (In 's-Gravenpolder mag daar terecht of ten onrechte een zeer gevestigde meening over bestaan). Ons gaat het om 't principe. En dat lijkt ons zijn recht te zoeken aan de zijde van het gemeentebestuur. Vermoedelijk hebben Ged. Staten dit einde- ljjk ook ingezien toen zij het telegram met de toestemming tot uitbetaling der salariissen verzonden. Op de vragen van den heer Kersten betref- fende achterstelling van Niederlandsche schip- pers bij schippers van vreemde nationaliteit voor het vervoer van basalt naar de Zuider- zeewerken, heeft minister Reymer geant- woord, dat het hem inderdaad bekend is, dat Hollandsche schippers klagen over passeering en achterstelling bij Duitsche en Belgische schippers inzake het varen van basalt voor de Zuiderzeewerken. In 1928, zoo vervolgt minister Reymer dan, werden vervoerd ongeveeroOO S.T. basalt waarvan 77.000 S.T. door particuliere Neder- landsche schippers, 20.000 S.T. door Neder- landsche reederijschepen, 35.000 S.T. door Bel gische en 37.000 S.T. door Duitsche schepen dus ongeveer 42.5 door schepen van vreem de nationaliteit. In 1929 werden vervoerd ongeveer 196.000 S.T. en wel 75.000 S.T. door particuliere Neder- landsche schippers, 25.000 S.T. door Neder- landsche reederijschepen, 51.000 S.T. door Belgische en 45.000 S.T. door Duitsche sche pen, dus ongeveer 49 door vreemde sche pen. Toen in de tweede helft van 1929 de vrach- ten zeer hoog waren, bedankten de Neder- landsche particuliere schippers die, toch al niet gaarnie naar de Zuiderzee varen. Het vervoer kon derhalve niet uitsluitend aan Nederlandsche schippers worden opgedra- gen, doch aan dezen wordt voorkeur verleend door de in het contract opgenomen bepaling, dat van de tot en met 1932 voor den afsluit- dijk nog benoodigde basalt ten hoogste ge- deelte door schepen van vreemde nationaliteit zal mogen worden vervoerd, terwijl het ver voer van ten minste een derde gedeelte aan Nederlandsche particuliere schippers zal moe- ten worden opgedragen. DE VERBINDINGEN HOLLAND, ZEELAND EN BRABANT. Van het blad de ,,Bedrijfsauto" is een spe- ciaal nummer verschenen, onder den titel ,,Neerlands Eenheid" naar spoedige verbete- ring der verbindingen Holland, Zeeland en Brabant. De taak van dit nummer is niet zoo schrijft de redactie simpelweg weer te geven, welke betere perspectieven zich openen met het verslag- van de Staatscommissie van Rijckevorsel voor de verbinding Zuid-Holland, Brabant en Zeeland, neen, deze iis breeder en... grootscher. Wie spoedig helpt, helpt dubbel, wordt el ders in dit verslag betoogd en dat is de groote lijn geweest van de beraadslagingen dezer commissie, welke reeds zoo spoedig een ver slag van haar arbeid den Minister kon voor- leggen. Waar van een ingrijpende wijziging van de bestaande verhoudingen voor het oogenblik kwam nooit sterker uit, dan wanneer hij in een van zijn sledhte stemmingen was. Zijn vermogen om aan te trekken, om te boeien werd geevenaard door zijn vermo gen om af te stooten. Daarom ging ik niet naar hem toe, ook al hoorde ik aan de geluiden uit de kamer naast de mijne, dat hij, evenals ik, bezig was, met zich te verkleeden. Na een kwartier was ik klaar en ging ik naar beneden. De vredigheid van den avond lokte me naar buiten, maar toen ik op het terras stond, kwam ik, met een lichten schok van ontsteltenis, tot de ontdekking, dat de langzaam vallende schemering een bedrei- ging inhield, betrapte ik me erop, dat ik onrustig de donkere schaduwen onder de boomen afzocht en bij elk klein gerucht opschrok, of er, elk oogenblik, iets ver- schrikkelijks kon gebeuren. De atmosfeer van Cray's Folly was nog drukkender, nog beklemmender geworden. Nu be- greep ik opeens het verdwijnen en het wegblijven van Val Beverley; misschien was zij, evenals ik, onder den invloed van dien geest van onrust geraakt, en had zij de eenzaamheid van haar kamer gezocht, om daar te trachten haar beheersching terug te krijgen. Weg in zulk soort gedachten, was ik langzaam tot aan de trap naar den Tur- ton-tuin opaewandeld. Daar bleef ik staan en keek om me heen. De rozentuin lag voor me onder een eigenaardig pur- peren licht, alsof de verbannen zon en de opkomende maan nog om de opperheer- schappij streden. Die gedachte bracht me aan het denken over Colin Camber, over Osiris, 'dien hij den zwarten god had genoemd en Isis, wier symbool, de zilveren maan, nu oppermachtig in het strakke donkerblauwe uitspansel heerschte. Ik was nog wel verontwaardigd over de bejegening in het Guest House onder- geen praktisch resultaat zou mogen verwacht worden, heeft deze commissie gezocht naar verbeteringen, gericht op een zoo isnel moge- lijke voorziening in de meest dringende be- hoeften, opdat het dadelijk nut der verbete ringen zoo groot mogelijk worde. Doch, dan moet ook deze, voorloopige ver- betering, zoo spoedig mogelijk tot stand komen. Het zou ten zeerste gewenscht zijn, zoo de in dit verslag voorgestelde verbeteringen uiterlijk 1 Januari 1931 in uitvoering konden komen en in de begrootingen van dat jaar van het Rijk, van de betrokken provincies en van de andere subsidieerende liohamen, op de tot dat doel noodige uitgaven, werd gerekend. De taak van dit nummer is, met klem aan te dringen op spoed, bij alien, die dien spoed kunnen bevorderen, nu deze Staatscommissie zoo snel en compleet plan tot voorloopige ver- betering heeft kunnen tezamenstellen. Het met tal van fraaie foto'is van de Zuid- Hollandsche en Zeeuwsche eilanden en van Westelijk Noord-Brabant verluchte nummer bevat voorts artikelen van vooraanstaande personen uit de betrokken streken en wel van den commissaris der Koningin in Noord-Bra bant van den burgemeesters van Rotterdam, Bergen op Zoom en Zierikzee, van het Tweede Kamerlid J. C. Krijger, van den wethouder A. A. Mijs van Sommelsdijk, van het Noord- Brabantsche Statenlid C. Dane Gz., van den voorzitter afd. Klein Bedrijf der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Brabant H. P. M. Verlinden, van den adviseur van den R. M. Boerenbond in West-Brabant, F. v. Mansfeld, van den secretaris van Streekbelangen voor Schouwen en Duiveland Joh. Hoogeboom te Renesse, van den wethouder Joh. L. Maris van Willemstad, van mr. M. H. Hartog, voorz. van distr.. Brabant West B.B.N.van den gem. archivaris van Bergen op Zoom, C. Slootmans en van den directeur der N.V. Zuid-Neder- landsche Spiritusfabriek te Bergen op Zoom A. G. J. de Vries. DE DROOGTE EEN RAMP VOOR DEN LANDBOUW IN DE VER. STATEN. I De wereld is vol tegenstellingen. Dit is thans zeker het geval op landbouwgebied. Ter wijl in ons land de voortdurende regenbuien een veelbelovenden oogst voor een groot deel zoo goed als waardeloos maken, wordt de landbouw in de Vereenigde Staten geteisterd door groote droogte en hitte. Daaromtrent wordt aan het Alg. Hbl. ge- meld De geweldige hitte van 100 tot 110 graden F., die reeds van 17 Juli af onafgebroken in de Middenstaten van het Westen, en in het Oosten des lands heerscht, waaraan reeds vele personen ten offer gevallen zijn, heeft ook zeer groote schade aan den landbouw aange- richt. Sedert weken is er geen regen meer gevallen, en de meteorologische bureaux ver- wachben voorloopig nog geen regen. De voorzitter van het Landbouwkundig Ge nootschap heeft aan president Hoover mede- gedeeld, dat hitte en drbogte een groote cata strophe dreigen te veroorzaken in twee-derde van de Vereenigde Staten. Het te velde staan- de graan is voor het grootste deel verdord, en de weiden zijn geheel bruin gebrand. Ten Oosten van de Mississippi zijn uitgestrekte weilanden daardoor voor mensch en dier on- bruikbaar geworden. Rivieren en meren ver dwijnen en de visschen sterven op het droge. vonden, maar de scherpe kanten begon- nen al van mijn drift af te slijten door de geheimzinnigheid van alles, wat daar- na gebeurd was en zoo kwam het, dat ik meer in een bespiegelende en bedacht- zame, dan een opstandige stemming ver- keerde, toen ik, bij het afgaan van het half dozijn treden naar den tuin, Val Beverley naar me toe zag komen. Ze droeg een luchtige, teer-blauwe japon en zoo, in het eigenaardige licht, dat er in den rozentuin hing, leek ze me de be- lichaming van al mijn wenschen en al mijn droomen. Bij mijn nadering keek ze verlegen een anderen kant op en daarin zag ik de be- vestiging van mijn vermoeden, dat ze mij vermeden had. ,,Ik heb den heelen middag naar u ge zocht, Miss Beverley", begon ik. ,,Ja? Ik heb op mijn kamer zitten schrijven brieven". Ik liep langzaam met haar op. „Ik wou, dat u eerlijk en openhartig tegen me wou zijn", zei ik. Ze keek me haastig aan en sloeg even haastig haar oogen weer neer. ,,Ben ik dat dan niet?" ,,Neen, volgens mijn opinie niet. En ik begrijp ook waarom niet". ,,Begrijpt u 't heusch?" ,,Ik geloof van wel. Uw intuitie, uw vrouwelijke intuitie heeft u verteld, dat er iets niet in orde is". ,,Hoe bedoelt u dat?" ,,U bent bang voor uw eigen gedach ten. U weet, of beter gezead, u heeft begrepen, dat Kolonel Menendez en Ma dame de Stamer iets voor Paul Harley verzwijgen en nu weet u niet, wat u te doen staat. Is 't niet zoo?" Ze keek met iets verschrikts in haar oogen naar me op; maar dan zei ze: „Ja, 't is zoo. Hoe heeft u dat zoo goed geraden?" Ook de veestapel wordt emstig door de droogte geteisterd, daar men den dieren niet voldoende water kan geven. In de meeste streken wordt het drinkwater schaanscher. In j verband met dezen toestand heeft men presi dent Hoover verzocht aan den landbouw groote credieten te verstrekken, alsmede de trans- portbedrijven aanzienlijk te verlagen, opdat het vee uit de droge streken naar waterrijke streken kan worden overgebracht. In landbouwkringen wijst men er op dat de oogst van vlas, katoen, mais, aardappelen, tabak en fruit nagenoeg geiheel mislukt is. De tot duisver aangerichte schade is reeds zoo aanzienlijk dat de gevolgen nog lang zullen worden gevoeld, zelfs indien thans spoedig regen zou vallen, waarop echter weinig hoop bestaat. Men vreest dat bij het voortduren van de hitte, waarvan het einde nog niet tie zien is, in vele plaatsen water- en melkgebrek zal intreden. De boeren hebben van de autoriteiten bevel gekregen, de te velde staande gewassen, die anders toch maar verdorren, als veevoeder te gebruiken. De schade, die de landbouw door deze hitte- periode heeft geleden, wordt op een half mil- - liard dollar geschat. Te New York bedraagt de schade, veroor- zaakt door het istilleggen van het oeconomi- sche leven, naar schatting vijf millioen dollar per dag. DE VOLLEDIGE GOUDEN STANDAARD WEDER INGEVOERD. Naar uit Brussel aan de Duitsche bladen wordt gemeld, werd in Belgie de volledige gouden standaard hersteld. De Belgische Natonale Bank, die tot dnsverre slechts voor eigen rekening goudaankoopen bewerkstellig- de, is voortaan verplicht, goud te koopen en te verkoopen, tegen resp. 4763.1338 en 4779.8684 Belga per K.G. fijn. Deze maat- regel moet worden beschouwd als een bewijs dat de Belgische valuta-hervorming geheel voltooid is. PRINSES ASTRID IN DE KATHOLIEKE KERK OPGENOMEN. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt Alle ochtendbladen bevatten een Belga- bericht, meldend, dat prinses Astrid Dinsdag haar protestantsche geloof heeft afgezworen en in de Roomsch-Katholieke kerk is opge nomen door kardinaal van Roey, aartsbisschop van Mechelen. De plechtigheid had plaats in de kapel van het aartsbfcschoppelijk paleis in bijzijn van kroonprins Leopold en de kanun- nikken Dessain en Lecler, de particuliere secretarissen van den kardinaal. Geen enkel blad knoopt eenig commentaar aan dit be richt vast. Alleen „De Standaard" noemt het in den er boven geplaatsten titel een ,,blijde tijding". In regeeringskringen was het sedert gerui- men tijd bekend, dat door hoogste kerkelijke macht herhaaldelijk bij de echtgenoote van den Belgischen kroonprins aangedrongen was op de gewenschtheid van hare bekeering tot het katholicisme. Het feit, dat het kroonprinse- lijke gezin thans voor de tweede maal een blijde gebeurtenis verwacht en men dit maal een prinsje hoopt te zien geboren worden, blijkt, om dynastieke redenen, prinses Astrid tot toegeven aan den, reeds bij haar verloving met prins Leopold door den Mechelschen aartsbisschop uitgesproken wensch te hebben bewogen. (Ingez. Med.) DE COMMUNISTISCHE OPSTAND IN CHINA. De regeering te Nanking had reeds Maan- dag het bericht verspreid dat haar troepen onder aanvoering van generaal Ho-Tsjien, ertn geslaagd waren, Tsjangsja, de hoofdstad van de provincie Hoenan, op de communisten te heroveren, maar pas Dinsdagochtend moeten zij er, volgens een officieel bericht, binnen- gerukt zijn. Men kan in het midden laten schrijft de N. R. Crt. in hoever de her- overing van Tsjangsja het gevolg is geweest van een werkelijk krijgsbedrijf, dan wel van een doeltreffend gebruik van steekpenningen, maar de wederbezetting van de hoofdstad van Hoenan is met dat al een verblijdend feit, omdat de roode Chineezen er voorloopig hun belangrijkste steunpunt door verloren hebben, waar zij verleden week een Sowjet voor de drie provincies Hoenan, Hoepeh en Krangsi hadden ingesteld. Zij maakten reeds aan- stalten om het vaarwater van de rivier Siang voor de stad met vaartuigen, die ze tot zinken wilden brengen, te verstoppen ten einde een ontzet door Chineesche kannonneerbooten onmogelijk te maken. Nu is de stad bijtijds door de landmacht hemomen. Het omliggen- de land zal nu echter des te erger van de weg- getrokken communistische horden te lijden krijgen, want vemietigend verslagen zijn zij in geen geval. De ontruiming van Tsjangsja is voor het overige niet meer dan een episode in den „driehoeks"-burgeroorlog tusschen de regee ring van Nanking, de Noordelijke generaals en de door Moskou gesteunde communisten, want men heeft tegelijkertijd kunnen lezen dat in de provincie Kwangsi, na verscheidene weken rust, de krijgsverrichtingen hervat zijn en Woensdag werd gemeld dat de Engelschen eenige oorlogsschepen naar Hankou, in de provincie Hoepe, zullen zenden, omdat de Chineesche overheid er voor een communisti sche opstand beducht is en zij zich blijkbaar niet in staat acht, dan de Engelsche onder- danen en belangen voldoende te beschermen. De Sowjet-Unie zal niet nalaten haar po- gingen voort te zetten om de regeering van Nanking temidden van haar moeilijkheden van haar strijd tegen het Noorden, een maximum aan last met de communistische vrijbuiters- benden van afgedankte soldaten en beroeps- bandieten, te bezorgen, maar, zooals wij dezer dagen opmerkten, haar streven om het nijvere landbouwersvolk van China te verbolsjewie- ken moet ten slotte op een fiasco uitloopen en het is niet te voorzien dat de roode bewe- ging daar ooit een algemeen karakter zal krijgen. „Ik heb serieus geprobeerd u te begrij- pen", gaf ik haar ten antwoord, ,,en misschien ben ik daar gedeeltelijk in ge slaagd". ,,0, Mr. Knox!" met een impulsieve beweging legde ze haar hand op mijn arm, „ik heb een voorgevoel, dat er iets heel ergs zal gebeurenof eigenlijk is het geen voorgevoelik weet niet, hoe ik het zeggen moet „Ik begrijp het wel. Ik heb het zelf ook gevoeld ,,Ja?" Ze wachtte even voor ze verder ging en keek me aretig aan. ,,Dan is het dus geen verbeelding van me geweest. Als ik nu maar wist wat me te doen stond, wat ik gelooven moest! Maar ik begrijp het niet meer. Ik kom juist van Madame de Stamer „Ja?" zei ik, want ze was met een ge- zicht of ze niet wist wat ze vertellen of verzwijgen moest, met spreken opgehou- den. ,,Wel, ze is ellendigheelemaal overstuur „Overstuur?" ,,Ja, ze is vanmiddag, kort na de lunch, mijn kamer binnengekomen en heeft op mijn bed een uur lang liggen snikken ,,Wat was de oorzaak van dat ver- driet?" „Dat weet ik niet. Ik begrijp er niets meer van". ,,Kan 't zijn, dat Kolonel Menendez ziek is, een ernstige kwaal heeft, bijvoor- beeld?" ,,Dat kan natuurlijk zijn, Mr. Knox. Maar waarom hebben ze dan geen dokter laten komen?" ,,Dat is zoo", gaf ik toe. „Hebben ze er niemand bij?" ,,Nee, niemand". Heeft u Kolonel Menendez gezien?" Sedert de lunch niet". Heeft u wel eens meer iets dergelijks ROOFOVERVAL IN HET KOLONIEHUIS DER HAAGSCHE BLEEKNEUSJES. Dinsdagnacht Is te Soest, te ongeveer half twaalf, in het kinderkoloniehuis van de Haag- meegemaakt? Alsof hij een aanval van de een of andere kwaal had?" „Nee, nooit. t Is absoluut onbegrijpe- lijk. Hij heeft de laatste paar maanddn wel veranderingen in z'n leefwijze aan- gebracht veel dingen gelaten hij rijdt bijvoorbeeld niet meer en er zijn nog andere dingen ook. Maar ziek, edht ziek heb ik hem nooit gezien". „Heeft hij een dokter?" ,,Nee, voor zoover ik weet niet. O... t is onbegrijpelijkom bang van te wor den! Wat zou ik moeten beginnen, als u niet hier was!" Met, dat ze die ondoordachte woorden yitte, kreeg ze een kleur van schrik. Om haar over haar verwarring heen te helpen zei ik: ..Prettig, dat mijn aanwezigheid u rust geeft, miss Beverley Maar mijn hart klopte onstuimig en eer lijk gezegd, interesseerde het weten, dat mijn gezelschap het meisje naast me aan- genaam was, me op dat oogenblik meer. dan het geheim van den Vampier-VleugeL Die impulsieve woorden van Val Bever ley hadden de vrijmoedige stemming edhter verstoord en zoo kwam het, dat we zwijgend naar het huis terugliepen. Juist toen we de terrastrap opgingen. liet de Chineesche gong haar zilveren roep hooren en op hetzelfde oogenblik. dat wij, Val Beverley en ik, van den kant van het terras de eetkamer binnenkwa- men, verscheen, door de deur van de halD het wagentje met Madame de Stamer en vlak erachter Paul Harley. Madame was, als echte Parisienne, volleerd in de kunst van ,,toilet-maken" en dezen avond had ze zichzelf overtroffen. Op haar mooi gaaf gezicht was geen spoor van het verdriet van dien middag te ont- dekken. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1