;LANDB0UWBERICHTEN. OEMEVODE BE&ICHTEN. ~BPRQ£RLIJKE STAND. RECHTSZAKEN. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. VERDRONKEN. BRAND IN HET HOTEL DES INDES. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. LOOP DER BEVOLKING. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN. SCHEEP V A ARTBE WEGIN G. WISSELKOERSEN. HOOGWATER TE TER NEUZEN. feestvierende plaatsen zal gebeuren,; men he eft er zich van will en verzekeren, dat de inwoners van Zuiddorpe niet naar andere gemeenten zullen trekken, het omgekeerde mocht wel het geival kunnen zijn, daarom heeft men zich n.l. ter afwisseling van de muziekuitvoering door de fanfare „Ons Ge- noegen" van de medewerking verzekerd van den bekenden kunstzanger Jos. Moerdijk, welke op het dorpsplein onder de kinderen in de openlucht verscheidene liederen zal zin- gen op den vleugel begeleid door mevrouw Moerdijk. Wie dus deze groote Zeeuwsch-Vlaamsche kunstenaars wil hooren kan daarvan volop naar harteliust genieten. Politierechter te Middelburg. Zitting van 3 Augustus 1930. De volgende zaken werden behandeld: D. d. K., oud 22 j., landbouwersknecht te Koewacht, werd ten laste gelegd, dat hij op 22 Juni j.l. te Koewacht Theodorus Kort heeft geslagen en gestompt. Deze zaak werd uitgesteld tot 12 Augustus. C. L. P. D., oud 20 j., arbeider te Sas van Gent, werd verdacht, dat hij op 21 Juni 1930 te Sas van Gent zich aan vischstrooperij heeft sehuldig gemaakt door te visschen in een water, dat in verbinding stond, met water waar A. L. Rogiers rechthebbende is. Eisch f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak f 15 boete of 15 dagen hechtenis. M. M. E., oud 19 j., dienstbode te Oostburg, werd tenlaste gelegd, dat zij in de 2e helft van 1929, en in de le helft van 1930 te Groede en Oostburg heeft weggenomen: 12 suiker- lepeltjes, toebehoorende aan A. van de Vijver, een gouden kettinkje en 2 kinderborstrokjes, toebehoorende aan M. C. van de Sande; een dameshorloge, toebehoorende aan A. Dieleman; 2 zilveren colliers en 1 gouden broohe en 1 dameshorloge, toebehoorende aan A. van Noppen. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak 1 maand gevangenisstraf, voorwaardelijke proeftijd 1 jaar. M. M. E., voomoemd, werd ook nog ten laste gelegd, dat zjiji op 21 Juni j.l. te Oost burg een paar dameskousen, toebehoorende aan I. van Houte, heeft weggenomen. Eisch 1 week gevangenisstraf. Uitspraak 20 boete of 20 dagen hechtenis. I. J. M., oud 24 j., werkman te Breskens, werd verdacht, dat hij op 31 Mei j.l. te Groede Johannes van Opdorp heeft beleedigd. Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. G. B., oud 21 j., vlechter te Oosterhout, werd ten laste gelegd, dat hij in Juni j.l. te Axel een gummislang, een bougieslang, een afsluiter, 18 ijzeren sluitringen, en 5 plankjes, alles toebehoorende aan een ander, heeft weggenomen. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak idem. STIKSTOFCONFERENTIE. Men seint uit Parijs aan de N. R. Crt.: De stikstofconferentie is thans geeindlgd door onderteekening van een accoord, dat een jaar geldig zal zijn. In beginsel is het Fran- sohe verbruik geheel gereserveerd voor de Fransche produCtie. Nog wordt medegedeeld, dat eenige niet nader genoemde landen onder- ling verdragen hebben gesloten, waarbij het beginsel van eerbiediging van de nationale markten werd erkend. De kans schijnt groot, dat thans ook een accoord met Chili zal wor- den bereikt. ONTPLOFFING IN EEN VUURWERK- FABRIEK TE LEIDEN. Dinsdagavond te kwart voor zes is, naar de N. R. Crt. meldt, in de vuurwerkfabriek van de firma A. J. Kat aan de Haarlemmervaart te Leiden weer een emstig ongeluk gebeurd. De ongeveer 30jarige vuurwerkmaker Schoten was onder een steenen afdak bezig met het vullen van hulzen met buskruit, toen er door tot op heden onopgehelderde oor- zaak een ontploffing is ontstaan. Het ge- bouwtje bestond uit drie wanden van eenige steenen dikte, afgesloten met een steenen dak. Het geheele gebouwtje werd uit elkaar geslagen, terwijl er een begin van brand ont- stond. De kleeren van Schouten vatten door de ontploffing eveneens vlam, terwijl het onderlijf van den werkman viiijiwel geheel uit elkaar werd gescheurd en hij overigens ook emstige brandwonden over 't geheele lichaam kreeg. Door het personeel van de firma Kat en door den r'echercheur van politie Douma is het vuur gebluscht. De brandweer, die met de groote motorspuit ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen. Daar de eenige auto van den eersten hulpdienst naar een klein ongeival elders in de stad geroepen was, werd het Academisch ziekenhuis gewaar- sohuwd, dat terstond een ziekenauto met twee doktoren van de afdeeling van prof. Zaayer naar de vuurwerkfabriek zond. Schou ten werd naar het St. Elisabeth-ziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. De politie heeft het lrjk in beslag genomen. Er zijn reeds verschillende onge- lukken met doodelijken afloop in deze vuur werkfabriek voorgevallen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ ZWIJNDRECHT. Zondagmiddag heeft op den Rotterdam- schen Weg bij Zwijndreoht een emstig auto- ongeluk plaats gehad. De heer Scheukam- mer, directeur der munitiefabriek te Dordrecht, reed daar met zijn auto, waarin met hem zijn vrouw, z(jn zoon en de heeren Uder en Marukzijk waren gezeten. Hij wou een anderen auto inhalen en zag toen opeens van de tegenovergestelde richting een paard en wagen aankomen. De heer S. remde zeer sterk, waardoor zijn auto kwam te slippen, tegen een boom reed en 17 meter verder tegen een anderen boom te pletter sloeg. Alle vijf inzittenden werden gewond en naar het R. K. ziekenhuis te Dordrecht overgebracht, waar bleek, dat de heer Uder er het ergst aan toe was. De andere vier liepen minder ziware verwondingen op. EEN INBREKER SLAAT ZIJN SLAG. Toen Zaterdagavond in Baam veel volk op de been was, om te kijken naar het vuurwerk ter gelegenheid van den verjaardag der Koningin-Moeder, heeft een inbreker zijn slag geslagen in twee woningen in de Vincent van Gogchlaan. Hij drong een woning binnen, sloop naar boven, maar vond er een oude dame in bed liggen; hij heeft toen beneden nog alles doorzocht, maar niets van zijn ga- ding gevonden. Uit een belendende woning heeft hij echter een bedrag aan geld en ver schillende voorwerpen medegenomen. LOODSBOOT OMGESLAGEN. Buitengaats van IJmuiden is bij het belood- sen van het Grieksche s.s. ,,Pytheas'' de jol van de stoomloodsboot met 4 inzittenden om- geslagen. Drie personen konden door het s.s. ,,Py- theas" worden gered, terwijl de zeeloods J. S. bewusteloos werd opgepikt door de loodsiboot zelf. De toestand van den loods is van dien aard, dat hij eenige dagen buiten dienst moet wor den gesteld. Te Aalsmeer-Oost wilde een chauffeur een overweg passeeren met zijn auto. Hij had blijkbaar geen erg in den trein en juist toen hij midden op de spoorbaan was, werd de auto door de locomotief gegrepen. Het voer- tuig werd totaal vemield, terwijl de chauffeur ongedeerd uit de brokstukken te voorschijn kroop. KANO OMGESLAGEN. Zondagmiddag omstreeks 1 uur is een kano, waarin de 19jarige A. E. B., uit de Zuider- parklaan in Den Haag, zich op zee bevond, varende in de richting van Kijkdiuin, in de nabijheid van de haven van Scheveningen omgeslagen. Het ongeval werd opgemerkt door een opvarende van een der kleine vis- sohersbooten, waarmee in het badseizoen te Scheveningen tochtjes op zee worden ge maakt. Ter hoogte van Seinpost werd het jongmensch opgepikt, uitgeput van vermoeid- heid. GEVAARLIJKE STOEIPARTIJ. Zaterdagmiddag waren eenige jongens op het Stille Strand te Scheveningen aan het stoeien. Plotseling kreeg edn der jongens, de 19jarige A. A. ,een hamer tegen zijn neus, Wie met deze hamer gooide, is men niet te weten kunnen komen. Gebleken is dat A.'s neusbeen gebroken is. DOOR DE HITTE BEVANGEN. Te Lottum is Zaterdagavond een 67jarige arbeider tijdens het korenmaaien door de hitte bevangen en nog dienizelfden avond overleden. EEN CYCLOON BOVEN OUD-GASTEL. Uit Roosendaal meldt men aan de N. R. Crt. Zondagmiddag omstreeks half-vijf ontlastte zich boven de lijn EsschenRoosendaal een tamelijk hevig onweer, dat zich met groote snelheid voortbewoog in de richting Gastel. In het dorp Oud-Gastel was het kermis, zoo- dat de dorpsstraten vol met menschen waren. Na eenige donderslagen ontlastte zich een hagelbui, die zoo hevig was, dat in een oog- wenk de straten tot 30 c.M., op sommige plaatsen zelfs tot 60 c.M. met hagelsteenen ter grootte van kippeneieren waren bedekt. Tal van ruiten werden ingeslagen, en aan de te velde staande gewassen werd enorme sehade toegabraoht. Plotseling stak een hevige storm op, die op enkele oogeniblikken den aard van een cycloon aannam. Op den Veerkensweg werd aan eenige hoeven emstige sehade toege- braoht; bij den landbouwer Hack kreeg de kap van het dak zeer groote sehade en wer den nagenoeg alle pannen afgerukt. Een af- sluitpoort, van een erf werd opgenomen en te midden van het publiek op straat gesmeten. Persoonlijke ongelukken zijn daarbij niet voor- gekomen. De kermisbezoekers vluchtten in allerijl de huizA binnen. De cycloon nam in hevigheid toe en bracht aan de huizen op de Markt zware sehade toe. De bliksem sloeg intusschen op de lichtleiding in het cafe Van de Kasteele, dat vol met publiek was. Hier stond het draaiorgel onder stroom, en van alle kanten sloegen de vlam- men uit het orgel. Onder de bezoekers ont- stond een ware paniek. Een begin van brand werd spoedig gebluscht. De landbouwschuren van de landfoouwers Broos en Backx moesten het emstig ontgel- den. Bij de familie Van As werd een zware noteboom geheel uit den grond gezogen, hij kwam een eind verder weer neer. In den boomgaard van Peeters werden vier boomen geheel afgeknapt en op een zeer grooten af- stand neergesmeten. Van het fruit in de omgeving is zoo goed als niets meer over. De cycloon zette zijn weg voort in de rich ting van de zoogenaamde Stoof, waar geen enkel huisje gespaard bleef. Duizenden dak- pannen werden afgerukt en over de velden en de straten gesmeten. Talrijke boomen vonden wij hier over den weg liggen, afgeknapt of geheel ontworteld. De cycloon heeft zich voortgezet in de richting Achterhoek, waar zijn sporen zijn te bekennen aan de verwoes- tingen aan de gewassen en aan de landbouw- hoeven aangericht. Hier lagen de hagel steenen nog geruimen tijd nadat zij gevallen waren ,tot een dikte van 30 c.M. Ook boven Oudenbosch, tot het gebouw van de veiling- vereeniging op den weg naar Hoeven, vielen groote hagelsteenen en ook hier is asm de te velde staande gewassen en aan de huizen groote sehade toegabracht. WAARSCHUWING. De commissaris van politie te Bergen op Zoom geeft in overweging alvorens connecties aan te knoopen met J. B. Borghouts, Koepel- straat 141 te Bergen op Zoom of met de groote onderwijsinrichting of met de Borg houts St. Michael-inriohting eveneens aldaar gevestigd op dat adres zich te wenden tot den commissaris van politie te Bergen op Zoom. DONKER FRIESLAND. Zondagajvond tegen acht uur staakten de radiotoestellen te Heerenveen. Bij onderzoek bleek, dat het provinciale electrische bedrijf geen stroom gaf. Tot by elven was men daar zonder licht en deze toestand heerschte over een groot deel van Friesland. Het ongerief was groot, vooral op plaatsen waar het kermis was of andere festiviteiten werden gehouden. Als oorzaak van de storing werd genoemd het inslaan van den bliksem in de provinciale leiding. De 27jarige schippersknecht M. van Dijke, van Oud-Vossemeer, is Zondagmorgen, kort na de afvaart uit de haven aldaar naar Rot terdam ,in de Mossel- of Krabbekreek over- boord geslagen en verdronken. Zijn lijk was Maandagavond nog niet gevonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag ont- stond naar Het Volk meldt brand op een rommelzolder van Hotel des Indes aan het Lange Voorhout te Den Haag. Het vuur dat vo#dsel vond in een groote hoeveelheid papier, greep zeer snel om zich heen, waardoor de zolders met de personeelskamers spoedig in lichtelaaie stonden. Het met zink afgedekte houten dak brandde door, waardoor in den vuurhaard een hevige trek ontstond. Op het eerste alarm, dat om tien minuten voor drie gegeven werd, rukten de motor- spuiten van drie posten alsmede de magyrus- ladder uit; met twee en twintig stralen werd een aanval op het vuur ondemomen. Eerst om halfzeiven kon het rollend materieel in- rukken en ving de na-blussching aan. Door het krachtig ingrijpen der brandweer is een catastrophe voorkomen. De hotelgasten konden in de Dependances worden ondergebraoht; koffers en garderobes werden in allerijl bijeengepakt en overge- sjouwd. In vele talen hoorde men jammer- klachten. De zolderverdieping van den iinkervleugel en een deel van het middenstuk alsmede de plafonds van eenige kamers op de derde ver- dieping werden een prooi der vlammen. De waterschade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. Qmtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Rond de plaats waar de brand is ontstaan, geldt een zeer strene rookvenbod; toch mag het niet onwaarschaj®< lijk worden geacht, dat een laat thuis ge- komen lid van het personeel achteloos is om- gegaan met een brandende sigaar of sigaret. Een dame, di'e in het hotel Logeerde, heeft aangifte gedaan van de vermissing van een paarlen collier, dat een waarde van 20.000 zou vertegenwoordigen. F.F.N AARDBEVING. In Zuid-Rusland, aan de Noord-Oostkust van de Kaspische Zee, heeft een aardbeving twee steden en verscheidene dorpen verwoest. De Oeral-rivier is buiten haar oevers ge- treden en heeft groote sehade aangericht. Volgens de eerste schattingen zouden 500 personen gedood en 4000 gewond zijn. Donderdag, den 31sten Juli ten 7 uur des namiddags waren de gemeenteraadsleden bij elkander geroepen om een uitgebreid pro- gramma af te werken. Alle leden hadden aan den oproep gehoor gegeven, terwijl van publieke zijde veel be- langstelling voor deze vergadering aan den dag gelegd werd. Na voorlezing van de notulen der vergade ring, gehouden den 14 Juli 1.1., welke onver- anderd werden goedgekeurd, kan, wegens het niet voorhanden zijn van Ingekomen Stukken, onmiddellijk de agenda aangetast worden. Als inleiding komt ter tafel de aanbieding van de gemeenterekening over 1929. Deze wijst aan in gewone ontvangsten het bedrag van 135.227,26 en in uitgaven f 132.712,07, terwijl als cijfers voor den kapi- taaldienst 28.191,94 en 28.690,99, met een tekort van 489,05 vermeld worden. Deze rekening wordt gesteld in handen van de commissie tot nazien der rekeningen en begrootingen ter fine van onderzoek. Ook de rekening van het gemeentelijk electriciteits- bedrijf over 1929, sluitende in ontvangsten en uitgaven met een bedrag groot 20.240,18, wordt in handen gesteld van dazelfde com missie. De kapitaaldienst dezer rekening wijst een tekort aan van f 1763,65%, waarbij de heer Neetason doet opmerken, dat, hetgeen de Secretaris daaromtrent mededeelt, eigen- lijk een verkeerden indruk wekt van het Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf. Het geeft een verkeerd beeld, den indruk wekkende, als zou er een verkeerd beheer gevoerd zijn, terwijl eigenlijk winst gemaakt is. Alsnu brengt de Voonzitter ter tafel het punt; Vaststelling der rekening van de Gezondr heidscommissie over het dienstjaar 1929, met een saldo-ontvangst van 1088,08. De heer Verschaffel, als rapporteur der commissie van onderzoek verklaart op deze rekening geen op- of aanmerkingen te maken, zoodat zij. conform wordt vastgesteld. Ook de rekening van het Burgerlijk Armbe- stuur over 1929 wordt ongewijzigd vast gesteld. Hierbij wordt echter door den rap porteur den heer Verschaffel, de opmerking gemaakt, dat door de commissie aanmerkin gen gemaakt zijn over toelagen van enkele geizinnen, die toelagen of ondersteuning ge- noten hebben. Na de vergadering zal hier- over, aangezien er personen bij ter sprake komen, het noodige gezegd worden. De Voorzitter: Heeft de commissie over de rekening zelf geen op- of aanmerkingen te maken De heer Verschaffel: Neen, 't is toch ge beurd. Conform de cijfers wordt de rekening vastgesteld. Aangezien op de begrooting van de Gezondheidsoommissie voor 1931 geen op- of aanmerkingen gemaakt worden, wordt deze overeenkomstig de bedragen daarop uit- gedrukt vastgesteld. Na deze formaliteiten komt aan de orde een verzoekschrift van de Afdeeling Ter Neuzen en Omstreken van den Nederland- schen Bond van Koffiehuis-Restauranthouders en Slijters, om verwijdering van den grondslag „biljarts" uit de verordening op de heffing van de personeele belasting. De Voorzitter leidt deze aanvraag in. Aangezien den raad in zijn vorige vergade ring de personeele belasting op biljarts heeft uitgeschakeld, heeft dit verzoekschrift thans geen doel meer. Burg, en Weth. stellen voor het als kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten en kan overgegaan worden tot het volgende voorstel, luidende: Voorstel tot het aangaan eener geldleening, groot 12.000 voor uitbreiding van het Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf. De Voorzitter: Ja, heeren, die uitbreiding van het electrische net is noodig voor ver- lichting van De Stuiver en den Oostdam. Daarvandaan dat Burg, en Weth. voorstellen, aldus te besluiten. Hetgeen dan ook zonder hoofdelijke stemming geschiedt. Ter tafel komt alsnu het in de vorige ver gadering aangehouden verzoekschrift van Th. F. Warrens, Zandstraat, om rioleering van den watergang voor het door hem verkochte terrein, waarop vier woningen zullen gebouwd worden in den Van Remoorterepolder. De Voorzitter: Een voorstel komt van Burg, en Weth. niet ter tafel. Wat de raad in dezen doen wil moet hij zelf maar uitmaken. De heer Verschaffel: Als er geen voorstel van Burg, en Weth. komt, is dit een bewijs, dat zij daarvoor geen interesse hebben. De heer Neeteson: Er bestaat daarvoor een bepaalde reden. Toen dit verzoekschrift in het college werd behandeld, was de burge- meester ongesteld. Wij waren het niet met elkaar eens. Ik was plaatsvervangend voor zitter en wilde geen beslissende stem uitbren gen. Maar mijn persoonlijke meening is, dat het een toelage is aan een particulier om zijn grond bouwrijp te maken. Maar als we een toelage geven moet het zijn op de voorwaarde, dat door den eigenaar voor een behoorljjk riool gezorgd wordt. De vraag is echter: Hoeveel? Als we 2 per strekkenden meter zouden geven, onder voorwaarde, dat we in de toekomst niet voor een riool hoeven te zojgen, dan zou ik er voor zijn. De heer Verschaffel: Dat geeft al meer licht. De heer Marquinie: In de vorige vergade ring werd besloten, dat de gemeente-architect een staat zou opmaken, wat het kosten zou. In vind, dat we den verkeerden weg op- gaan. Er zijn huizen in de gemeente, waar nog geen rioleering is aangelegd. Zoo is het ook in de Zandstraat. Als we overgaan een rio leering te leggen op andermans grond eri al dus zorgen om een particulier zijn grond bouwrijp te maken, bevoordeelen we zoo iemand ten koste van de gemeente. We we ten dan wel, waar we beginnen, maar niet waar we eindigen. Ik dacht aldus: Het is bouwen op eigen terrein en niet zooals in't Sas op grond van de gemeente. Daarom wil ik er van afzien. Als zij hun water niet kwijt kunnen raken, dan is het tijd, om er naar te zien. De heer Verschaffel: 't Zijn twee opposiete zienswijzen. De Voorzitter: 't Komt mij onbegrijpelijk voor, dat de heer Marquinie nu botweg zegt: Ik zie er van af, waar hij in de vorige ver gadering voorstelde een berekening van de kosten te maken. De berekening iis gemaakt. Ik ben daarom van het standpunt van den heer Neeteson. De heer Marquinie: Die berekening ge maakt f 5 per meter is niet kostelijk. Maar ik heb mij ter plaatse georienteerd en gezien, dat van de noodzakelijkheid eener rioleering geen sprake is. Er is mij gebleken, dat zij hun water gemakkelijk langs achter kwijt kunnen raken. Wanneer men gezien heeft, hoe het is, meen ik, dat men toch van gedachte kan verande- ren. De Voorzitter: U brengt argumenten naar voren, die niet opgaan. In de gemeente leggen we toch ook riolen op particulieren grond. Op de Westkade hebben we dat toch ook gedaan. De heer Marquinie: Op de Westkade was het een ander geval. Onze rioleering daar was verstopt. We waren dus verplicht ze open te maken. Daar is het echter een ander geval. De heer Verschaffel: De raad kan niet be- slissen. Er zijn twee tegenovergestelde meeningen. De heer De Leux: Ik heb in de vorige ver gadering gezegd, dat ik niet wensch mede te werken om een particulier zijn grond bouw rijp te maken. Doen wij dit voor Warrens, wat zullen wij dan doen als de andere men schen uit de Zandstraat bij ons komen om ook voor hen te rioleeren. De heer Stouthamer: Als we een subsidie geven voor rioleering van deze nieuwe wonin gen, moeten we het ook doen voor anderen. Het is de vraag: Hoe kom ik op den open- baren weg. Wanneer de gemeente moet op- draaien voor andermans grond, kan ik mij daarmee niet vereenigen. Als wij door den polder genoodzaakt zouden worden om een riool te maken voor het afleiden van het water, zouden we dat ook voor de andere menschen in de Zandstraat moeten doen. Maar niet voor het bouwrijp maken van andermans grond. De Voorzitter: Dat is ook het voorstel niet. Het voorstel van den heer Neeteson is 2 per strekkende Meter te geven. De heer De Leux: 't Gaat niet om die f 2, maar om anderen te bevoordeelen. De heer De Mul: De heer De Leux zegt, dat het geen rol voor hem speelt om die f 2, maar speelt het ook geen rol voor hem om met het oog op uitbreiding van de Zandstraat een kleine opoffering te doen. Er is veel geld uit- gegeven voor grenswijziging en uitbreiding der gemeente, we moeten dus de uitbreiding in de hand werken. De heer De Leux: Die 2 spelen ook geen rol. Maar bij een begin zijn we ook ver plicht tot't einde te gaan en ook de menschen die er al wonen een riool te geven. Waar't nu niemand vraagt, zou ik liever wachten, tot de menschen er om vragen. 't Is juist de ver- kooper, die in den vorm van subsidie vraagt om zijn grond bouwrijp te maken. (Zie verder het Tweede Blad.) AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Elisabeth Dieleman, dienstbode, Stations- straat G 23, van Rotterdam. Comelis Goossen en gezin, arbeider, Magrette N 45, van Zaamslag. Jacoba J. Rottier, dienstbode, Gentsche- Vaartstraat C 57, van Middelburg. Amelie Schaeffer, zonder beroep, Sluiskil P 34, van Ter Neuzen. Wed. M. v. d. Bos geb. De Block, zonder beroep, Buitenweg H 13, van Den Haag. Camillus de Block, machinist, Buitenweg H 1, van Den Haag. Ren6 E. J. Mangnus, timmerman, Noord- straat B 57, van Boschkapelle. Gustaaf F. D'hert en gezin, electricien, Sluiskil P 35, van Westdorpe. Gerard de Rijke, zonder beroep, Juliana- straat E 113, van St. Maartensdijk. Herm. Nunnink en gezin, opzichter, Sluis kil P 35a, van Sas van Gent. Jos. Struylaert, bankwerker, Kanaalkade A 99c, van Hontenisse. Adriana Bom, zonder beroep, Nieuwstraat G 85, van Zeist. Catharina Naeije, hulp. buishouding, West- straat D 28, van Rotterdam. Gerrit Slaghuis, ijzerbewerker, Sluiskil P 35bis, van Eindhoven. Maria L. van Ecke, dienstbode, Buitenweg H 31, van Westdorpe. Pieter Jansen, zonder beroep, Noordstraat B 48, van 's Heer-Arendskerke. Tanneke C. Comelissen, zonder beroep, Ooegorspolder O 47d, van Zaamslag. L. H. J. De Zoomer en gezin, ohemiker, Sluiskil P 35bis, van Sas van Gent. Vertrokken: Anna M. Brouwer, zonder beroep, Buiten weg H 24, naar Westdorpe. Pieter Hagenbeek, timmerman, Nieuwstraat G 76, naar Arnhem. Anna M. van Gremberghe, zonder beroep, Kanaal K 27, naar Veldhoven. Magdalena M. Seghers, zonder beroep, Oudenweg I 36a, naar Boschkapelle. Theophilus P. De Windt, timmerman, Slijk- straat E 77, inw., naar Hulst. Camillus H. Sijs, landbouwersknecht, Sas- sing P 20, naar Overslag. Pieter Jan Faas, arbeider, Spui N 103, naar Zaamslag. Stephanus J. de Bruijn, arbeider, Sluiskil P 35, naar Urmond. Cornelia P. Koekkoek, dienstbode, Fort L 27, naar Den Haag. Maria de Groote, dienstbode, Weststraat D 64, naar Hoek. Anna Maria de Rrjk, dienstbode, Markt C 44, naar Boschkapelle. WESTDORPE. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Jeanne Pamphila Van den Broecke, van Assenede (Belgie). Elzearius Albertus Archangelus Voeten met gezin, van Dusseldorp (Duitschland). Irena Maria Prudentia Thiron, van Zuid dorpe. Anna Maria de Brouwer, van Axel. Petrus van Vooren met gezin, van Papen- drecht. Gustaaf Briquet, van Sas van Gent. Vertrokken Gustaaf Franciscus D'hert met gezin, naar Axel. Maria Leonia van Ecke, naar Axel. Margareta Virginia Kalle, naar Ginneken. Andre August van Troost, naar Hontenisse. AXEL. Huwelijks-aangiften. 4 Juli. Edmundus Do- minicus de Clercq, oud 31 j., jm. en Cornelia Maria Zaman, oud 23 j., jd. 8 Juli. Jacob Pieter Plansoen, oud 27 j., jm. en Tannetje Janna Kolfer, oud 27 j., jd. 11 Juli. Frederik Marinus den Engelsman, oud 28 j., jm. en Cornelia Elisabeth Koekkoek, oud 24 j., jd. 31 Juli. Pieter Boudeling, oud 35 j., jm. en Susanna de Putter, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juli. Edmun dus Dominicus de Clercq, oud 31 j. ,jm. en Cornelia Maria Zaman, oud 23 j., jd. 24 Juli. Frederik Marinus den Engelsman, oud 28 j., jm. en Cornelia Elisabeth Koekkoek, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 Juli. Wilhelmina Adriana, d. van Nicolaas van den Berg en van Antonia Catharina Rijks. 5 Juli. Anthonie, z. van Comelis van Kampen en van Maatje van Wijok. 6 Juli. Bastiaan, z. van Jacob den Engelsman en van Catharina de Groote. 10 Juli. Johannes, z. van Hendrik Pieter Wol- fert en van Janna Elisabeth van Bendegem. 11 Juli. Andries Comelis, z. van Comelis Rinn en van Jozina Verschelling. Jan Pieter, z. van Pieter Jansen van Rosendaal en van Maatje Dieleman. 16 Juli. Eduardus Huber- tus, z. van Desire Josephus Hoefeijzers en van Rosalia Fruijtier. 19 Juli. Levinus, z. van Jacobus van Espen en van Leuntje Verbrug- ge. Cornelis, z. van Jan Johannes Jansen van Rosendaal en van Magdalena Marina van Driel. 21 Juli. Eduardus Petrus, z. van Desire van Kruijssen en van Christina Heme- laar. 24 Juli. Antje Geertruida, d. van Cor nelis den Hamer en van Geertruida den Hamer. 25 Juli. Comelis, z. van Levinus de Putter en van Suzanna de Zeeuw. 31 Juli. Neeltje Aldertha, d. van Aldert Gerrit Vlaan- der en van Adriana Dieleman. Overlijdem. 4 Juli. Laurina Carolina Ver- brugge, oud 35 j., echtg. van Marinus Oppe- neer. 8 Juli. Johanna Cappon, oud 71 j., wed. van Pieter van Vliet. TER NEUZEN. Dinsdag werd alhier door Burg, en Weth. aanbesteed het leggen van een hoofdriool e.a. in de Axelsche straat en de Kerkhoflaan. Voor het eerste en voor het tweede perceel werd rsp. ingeschreven door de alhier wonende heeren: J. P. de Vos, /3430 en 625; R. Ver schelling, 3420 en /610; W. P. Nieuwelink, 3257 en 620; P. M. Oostdijk, /2770 en f 350 en J. Tholens, f 2495 en f 449. COOPERATIEVE VRU CHTEN VEILIN G „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Kleine veiling van 4 Aug. 1930. Boonen 4 tot 8 ct.Snijboonen 27 tot 31 ct.; Peren (Zomerlouwtjes) 9 ct.; Blauwe Prui- men 31 ct.; Princesseboonen 10 ct.; Tomaten 12 tot 15 ct.; Groene wijnpruimen 43 ct.; N.- Hollandsche Suikerij 12 ct.; Oomskinderen 16 tot 22 ct.; Marbelanen 20 tot 24 ct.; Prince- pruimen 24 ct.; per K.G. Bloemkool 5 tot 27 ct.; Witte Komkommers 7 ct.; Groene Komkommers 8 ct.; Meloenen 23 tot 47 ct.; per istuk. Roode kool 4,70 per 100 stuks. s.s. HELENA wordt heden te Barry ver- wacht. s.s. MAGDALENA van Cardiff naar Rahja passeerde 4 dezer Holtenau. s.s. TERNEUZEN van Rotterdam naar Oran passeerde 5 dezer Finisterre. Voor Ter NeuzenGent: 4 Aug. Eng. s.s. HAYTOR, 592, kolen, Boston. Van Ter Neuzen: 5 Aug. Fransch s.s. MADELEINE TRISTAN, 155, ledig, Bou logne. Van Sas van Gent: 5 Aug. Fransch s.s. ORLEANS, 1724, ledig, Cardiff; Zweedsch s.s. CASTOR, 420, fosfaat, Norhapping. Voor Gent: 4 Aug. Eng. s.s. DAFILA, 969, stukg., Manchester; Duitsch s.s. NORD- MARK, 626, ledig, Antwerepn. 5 Aug. Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ledig, Antwerpen; Grieksch s.s. FANEROMENd, 2130, fosfaat, Soussa; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Antwerpen. Van Gent: 4 Aug. Belg. s.s. BELGICA, 1384, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. CASTLE GALLEON, 446, ijizer, Londen; Finsch s.s. IMATRA, 2502, ledig, Kemi; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ijzer, Middlesborough. 5 Aug. Eng. s.s. HELMWOOD, 1277, leig, Sunderland; Eng. s.s. HAYTOR, 592, ledig, Blyth; Eng. s.s. BURNSTON, 493, ledig, Leith; Eng. s.s. ALT, 419, stukg., Goole; Zweedsch s.s. ORVAR, 926, ledig, New-Castle; Zweedsch s.s. ELINSBORG, 193, restant, Antwerpen; Eng. s.s. TUDOR KING, 733, ijzer, Swansea. Amsterdam, 6 Aug. 1930. bleden laten Londen 12,08% 12,09% Berlijn 59,30 59,33% Parijs 9,76 9,77 Brussel 34,73 34,75 Weenen (100 sh.) 35,08 35,13 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,20 59,35 Fransch 9,70 9,80 Belgisch 6,93 6,96 Oostenrijksch (100 sh.) 35,08 35,13 (Zonnetljd.) Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag voorm. nam. 7 Aug. 0.26 12.49 8 1.11 1.30 9 1.49 2.06 10 2.23 2.39 11 2.55 3.10 12 3.24 3.40 13 3.55 4.11

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 3