eBHUODE BUICSTU. MET ZIJN HONDERDEN ALLEEN. VERDRONKEN. WAARDEERING NATIONALE PRODUCTEN. motorrijder verwondt twaalf EEN ZWARTHEMD DOODGESTOKEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN. WISSELKOERSEN. HOOGWATER TE TER NEUZEN. OVERVLOEI) VAN KRUISBESSEN. Op Zuid-Beveland heeft men naar schatting ongeveer 1 millioen K.G. kruisbessen aan de struiken laten hangen, omdat de prijzen de kosten van het plukken niet goedmaken. De commissaris van politic van de centrale recherche te Rotterdam, waarschuwt nog- maals niet in relatie te treden met de firma Brandner Co. te Moosburg in Oostenrijik, alvorens inlichtingen in te winnen aan het hoofdbureau van politic, Haagscheveer. Deze firma werkt als volgt: In de Neder- landsche dagbladen plaatst zij advertenties, waarin gegadigden worden opgeroepen voor de functie van alleenvertegenwoordiger in Nederland voor een fabrikaat, waarmee stof- fen waterdicht kunnen worden gemaakt. Wie schrijft op de advertenie wordt als zoodanig aangesteld, mits hij een groot kwantum goed van de firma koopt, voor een bedrag, dat de waarde aanzienlijk overtreft. Het is gebleken, dat in Rotterdam alleen al meer dan twintig ,,alleen"-vertegenwoordigers van het product zijn gevestigd, die alle een grooten voorraa.d goedkoop goed, dat duur is gekocht, in huis hebben. Het aantal „alleen"-vertegenwoor- digers in ons land is niet te schatten. De firma, tegen wie een paar maanden geleden ook al is gewaarschuwd, bestaat uit 2 Oos- tenrijkers en ddn Nederlander, die alle 3 on- gunstig bekend staan. ONGELUK TIJDENS WIELERWEDSTRIJD. Op de baan aian den Paterwoldschenweg te Groningen, waar Zondagmiddag wielerwed- strijden werden gehouden, heeft een emstig ongeluk plaats gehad. De tweede rit over 30 K.M. moest in de 50ste ronde worden gestaakt wegens een emstig ongeluk den renner Leo Leene over- komen. In deze ronde werd L. geraakt m de bocht, maakte een geweldige tuimeling, waarbij zijn valhoed los vloog. In bewusteloozen toestand werd L. naar het ziekenhuis te Groningen ge- transporteerd, waar hij even bij kennis komen- de over hevige pijnen klaagde, waama hij on middellijk weer het bewustzijn verloor. Zijn toestand was, naar „Het Volk" vemam, zeer ernstig. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Tusschen Lage Zwaluwe en Zevenbergen viel een 5-jarig meisje, dat met haar ouders van Amsterdam naar Middelburg op reis was, uit den trein. Door middel van de nood- rem werd de trein tot stand gebracht, waar- na reizigers de spoorbaan afzochten. Een paar honderd meter terug vond men het kind op de rails met een groote wonde aan het hoofdje. Het meisje werd opgenomen waama de reis werd voortgezet. Bij aankomst te Roosendaal werd de kleine naar het zieken huis Charitas aldaar overgeforacht. VLEESCHVERGIFTIGIN G. Tegen den slager V. te Warmond is een vervolging ingesteld, omdat hij afgekeurd vleesch, dat ondeugdelijk van samenstelling was zou hebben verkocht. Een groot aantal personen is vorige week gedurende de Kaag- week, tengevolge van het nuttigen van dit vleesch, min of meer ongesteld geweest;_ Een geneesheer te Warmond heeft 23 patienten behandeld. Te Leiden hebben zich 7 gevallen voorgedaan. EEN AANRANDING. Een surveilleerend rijksveldwachter hoorde Maandag uit een korenveld tusschen Dieren en Laag Soeren het hulpgeroep van een vrouw. Hij begaf zich onmiddellijk in bedoeld veld en trof daar een man aan, die en 19jarig meisje uit Laag-Soeren aanrandde. Zij deelde later aan de politie mede, dat de man haar met een mes den hals had^willen afsnijden in- dien zij zich verzette tegen zijn daden. Later is de man gearresteerd. BRAND OP EEN SCHIP. Maandagavond kwam een der matrozen van het in de Vulkaanbaven te Vlaardingen lig- gend Noorsch s.s. „Seierstad" in het matrozen- logies, toen hjj bemerkte, dat het tusschen- schot van het matrozen- en stokerslogies vrij warm was. Het bleek, dat het stokerslogies, waarin zich vijf personen bevonden in lichte laaie stond. De personen werden er uit gehaald en een van hen had levensgevaarlijke en twee andere ernstige brandwonden bekomen. De brand is vermoedelijk ontstaan door dat een der personen, thans de meest emstig ge- wonde, met een brandende sigaret was naar bed gegaan. Het logies brandde geheel uit. Nader wordt gemeld dat den der gewonden aan de bekomen brandwonden overleden is. Het slachtoffer was woonachtig te Drontheim. UIT DE DERDE VERDIEPING DOODGEV ALLEN. Naar het binnengasthuis te Amsterdam is vervoerd een 48jarige dienstbode die uit de derde verdieping van een perceel op de Hee- rengracht was gevallen en daardoor ernstige verwondingen had bekomen. Nader is geble ken dat het slachtoffer is overleden. KIND VOOR HET OUDERLIJK HUIS VERDRONKEN. Maandagmorgen geraakte het driejarig zoontje van den landbouwer Van Velzen, wo nende in den Bloemendaalschen polder te Waddinxveen, te water. Toen de vader naar het kind ging zoeken zag hij de klompjes voor zijn woning drijven en zijn kind met het hoofd in de modder staan. Een terstond ontboden geneesheer heeft nog getracht de levensgees- ten op te wekken, doch tevergeefs. KINDER VERLAMMIN G. Maandagmiddag is te Schoonhoven het tweede geval van kinderverlamming vastge steld. Het patientje, het vierjarige zoontje van den heer Deutz, is in de rijksklinieken te Utrecht opgenomen. Te Vlaardingen zijn twee gevallen van kin derverlamming vastgesteld. De patientjes zijn naar de barakken aldaar overgebracht. Maandagmiddag is bij het zwemmen in zee, in de onmiddellrjke nabijheid van den vuun- toren te Scheveningen, verdronken de 21jarige C. S. uit de Meeuwenlaan te Amsterdam. Het zwemmen bij den vuurtoren blijkt uiterst gevaarlijk te zijn. Den laatsten tijd is het herhaaldelijk voorgekomen, dat goede zwemmers daar verdronken of in gevaar kwa- men te verkeeren. De heer S., die het slacht offer is geworden, stond op een golfbreker, verloor zijn evenwicht en viel in het water, dat hem door den sterken trek onmiddellijk meesleurde. EEN SOLDAAT, DIE HEIMWEE HAD. De milrcien-artillerist, die sinds begin vorige week bij zijn gamizoen te Den Haag werd vermist, nadat hij voor onderzoek naar het hospitaal was geweest, is Donderdagmiddag komen opdagen van achter de hooischelf ach- ter het huis zijner ouders. De jongen zag er erbarmelijk uit en was emstig ziek. Bovendien was hij totaal uitge- hongerd. Na wat aangesterkt te zijn deed hij het volgende verhaal: In zijn garnizoen te Den Haag werd hij voortdurend door heimwee geplaagd en ver- keerde steedis in een zwaarmoedige stemming. Vorige week Maandag ging hij in het hospi taal weg en heeft van Maandag tot Woens- dag tusschen Den Haag en Rotterdam ge- zworven. Van Rotterdam is hij naar Best ge- reisd, waar hij 's nachts half een aankwam. Te voet is hij toen naar Acht geloopen, waar hij nadien in een hooischelf werd gevonden. Bij een vervolgens ingesteld geneeskundig onderzoek constateerde men longontsteking. Ook had hjj zijn voeten totaal stukgeloopen. De militaire autoriteiten werden van het ge- beurde verwittigd. LIJK AANGESPOELD. Aan den oever van de Maas nabij de ge- meente Stevensweert is Maandagavond aan- gespoeld het lijk van den 31-jarigen Poolschen mijnwerker Joseph Janosky, afkomstig uit Lutterade, waar hij sedert 14 dagen werd vermist. Hoewel blijkens een op het lijk ge vonden postspaarbankboekje deze mijnwerker nog op 19 dezer een bedrag van f 95 had ge'ind, werd op het lijk geen geld gevonden. Op last van de justitie is het lijk in beslag genomien. EEN ONAANGENAAM REISAVONTUUR IN ITALIe. te Te Bussum is kinderverlamming vast gesteld bij een 6jarig meisje uit Amsterdam, dat bij een Bussumsche familie logeerde. Het kind is in de barakken opgenomen. Het correspondentie-bureau Vas Dias Amsterdam schrijft aan de N. R. Crt.: Een zeer onaangename ervaring beleefde in het begin van deze maand een Neder- landsch echtpaar tijdens een reis door Italie. De te Amsterdam woonachtige publicist en acteur Johan Schmidt en zijn onder den naam van Tula di Vista optredende echtgenoote maakten in het einde van Juni een studie- en vacantiereis door Frankrijk en Italie. Het reisplan was: Brussel, Parijs, Nizza, Livomo via Rome, Florence en Milaan door Zwitser- land en Duitschland terug naar Nederland, en was geheel, met imbegrip van hotel en reis- gelegenheid, in orde gemaakt door Cook's Reisbureau. Van Nizza ging het echtpaar Schmidt naar Corsica en van daar, van Bastia uit, met een Italiaansche boot naar Livomo. Aan boord van dit schip waren de heer en mevrouw Schmidt de eenige niet-Italianen. De overige passagiers toonden groote belangstelling voor de vreemdelingen, vooral eenige naar schat ting 18-jarige jongelui ,die zich na eenigen tijd voorstelden als te behooren tot de ge- heime politie en die het echtpaar meedeelden, dat zij te Livomo het schip niet mochten ver- laten. Te Livomo werden de paspoorten aan boord aan een nauwkeurig onderzoek onder- worpen. Men stelde den heer Schmidt ver- schillende vragen, of hij! politieke relaties in Italie had, en tenslotte zocht men in een lijvig register, waarin den naam Schmidt gevonden werd. Men vertelde den Nederlanders, dat dit aanleiding was om een nader onderzoek in te stellen, en dat zij zich daarvoor, naar keuze wandelende of per rijtuig, doch in ieder geval in gezelschap van geheime politie, had- den te begeven naar de Carceri Giudiziarie. Groot was de ontsteltenis van het echtpaar, dat verwachtte naar een of ander gerechtelijk administratiegeibouw te worden geleid, toen het merkte, bij een strafgevangenis, althans lets als een huis van bewaring, te zijn aan- gekomen. Nog erger werd het evenwel, toen de heer en mevrouw Schmidt gescheiden werden, de een naar de mannenafdeeling en de ander naar de vrouwenafdeeling werd gevoerd, daar aan een nauwkeurig onderzoek werden onder- worpen, en nadat hun alles wat zij bij zich hadden was afgenomen, naar een eel werden gevoerd. De heer Schmidt kwam terecht in een uiterst smerige eel, waarin reeds drie mannen verbleven, en in de eel, waarin me vrouw Schmidt opgesloten werd, bevonden zich twee vrouwen, die den volgenden dag wegens moord resp. tot twintig en tot dertig jaar gevangenisstraf veroordeeld werden. Protesten baatten niet. Den volgenden dag mocht de heer Schmidt een brief schrijven aan den Nederlandschen consul te Litvomo, een Italiaan, die op 5 Juli antwoordde, dat hij de Nederlandsche legatie te Rome van de aan- houding op de hoogte had gesteld. Na twee dagen water en brood te hebben gehad, kreeg de heer Schmidt zijn geld terug en werd hem meegedeeld, dat hij en zijn vrouw hun voedsel uit een restaurant mochten betrekken. Bijna elken dag werd de heer Schmidt op het commissariaat verhoord, waarbij men steeds informeerde,of hij anti-fascastische relaties had, en of hij bekend was met Turati en of hij Matteotti gekend had. Na zeven dagen arrest, op 7 Juli, werd mevrouw Schmidt in vrijheid gesteld. Zij kreeg op het commissariaat reeds vage aan- wijizingen, dat men waarschijnlijk den ver- keerden Schmidt voor had. Inmiddels had men echter van haar echtgenoot politiefoto's en vingerafdrukken genomen. Het vervoer van de Carceri naar het commissariaat ge- sohiedde steeds per dievenwagen. Toevalliger- wijze had mevrouw Schmidt het contract bij zich, hetwelk het echtpaar verplichtte, op 16 Juli te Waalwrjk (N.-Br.) op te treden. Op het commissariaat legde zij den nadruk erop, dat een langere aanhouding contractbreuk tengevolge zou hebben, en dat zij de Italiaan sche autoriteiten voor de gevolgen hiervan aansprakelijk stelde. Daarop werd den lOden Juli ook j£e heer Schmidt in vrijheid gesteld Eerst nu kreeg ook mevrouw Schmidt haar paspoort terug, en hun werd medegedeeld dat zij Italie moesten verlaten ,niet lhngs den weg, Rome, Florence, Milaan, zooals hun reis- biljetten in orde waren gemaakt, maar via Pisa, Genua en Ventimiglia terug naar Nizza Bovendien zouden zij tot de grens begeleid worden door een ambtenaar van de geheime politie .wiens kosten, maaltijden, enz. door den heer Schmidt betaald moesten worden Na terugkomst te Amsterdam heeft de heer Schmidt zich met de bevoegde autori teiten in verbinding gesteld. Het verbaasde hem in hooge mate, tijdens het geheele onaan gename avontuUr geen enkelen steun te heb ben gekregen van hetNederlandsche con- sulaat, noch van het gezantschap te Rome. EEN SOBERE RIJKE. De Gooi- en Eemlander meldt, dat Dinsdag te Hilversum een 68-jarige oud-bloemist uit Amsterdam, de Duitscher Ch. Leive, dood te bed is gevonden. De man leefde zeer eenvou- dig; hij werd eenige malen per week door een dienstbode in de huishouding geholpen. Deze dienstbode had Zaterdag het huis gesloten ge vonden en gemeend, dat de eigenaar niet thuis was. Toen zij gistermorgen opnieuw voor de gesloten deur kwam, waa'rschuwde zij de po litie, die de woning binnendrong en den be- woner dood te bed vond liggen; waarschijnlijk is hij reeds Zaterdag overleden. Leirve, die buiteng'ewoon sober leefde, bijv. zelf zijn eten kookte, bleek zeer gefortuneerd te zijn. Er werd o.a. een bankrekening van 250.000 gevonden en een aanzienlijk bedrag aan papieren- en goudgeld. EEN BELANGRIJKE DIEFSTAL. Toen graaf en graivin Minto Zondagavond laat in den avond in Mayfor terugkeerden, ontdekten zij tot hun groote ontsteltenis dat een beroemd schilderij van Reynolds ontbrak. Bij nader onderzoek bleek dat verder nog een snoer panels en andere kostibare juweelen uit een der laden in de kamer der gravin waren gestolen. De waarde der verdwenen voor- werpen wordt op 22.000 geschat. Het schil derij stelt de eerste gravin Minto voor en zal direct door een bonafide k'iuisthandelaar her- kend worden. Het doek is uit de lijst ge nomen en het glas dat de schilderij bescherm- de is niet gebroken. De recheroheurs van Scotland Yard hebben de zware vergulde lijst afgenomen om vingerafdrukken te ontdekken. EEN FAMILIEDRAMA. Maandagmorgen schoot een 23-jarige werk- looze anbeider te Gleiwitz zijn moeder, zijn verloofde, met wie hij Maandagmorgen in het huwelijk zou treden, en zijn buitenechtelijk kind dood, waama hij zich zelf levensgevaar- ljjk verwondde. EEN BOOTONGELUK. Maandag kwamen in de omgeving van Can nes 5 personen tengevolge van een bootonge- luk orri het leven. Een visschersboot waarin zich 6 personen bevonden, sloeg tengevolge van een plotselingen windstoot om. De inzit- tenden probeerden zich aan de kiel van de omgeslagen boot vast te houden. Ongeluk- kigerwijze bevond zich haast niemand op het strand, zoodat het lang duurde v66r er hulp ter plaatse was. Toen eindelijk een boot van het strand vertrok, was het omgeslagen vaar- tuig juist gezonken en had 5 drenkelingen, w.o. 3 vacantiegangers, mee in de diepte ge- trokken. Slechts den man werd gered. Wanneer men door Duitschland reist, vindt men tegenwoordig op de tafels van de restauratie-wagens der Duitsche Spoorwegen een kaart van den volgenden inhoud: Aan onze Gas ten! De Duitsche landbouw produceert jaarlijks: rond 3.5 millioen ton tarwe; 8.5 rogge. De Duitsche bevolking verbruikt jaarlijks: rond 5.5 millioen ton tarwe; 6.5 rogge. 2 millioen ton rogge blijven jaarlijks over, waarvoor ook op de wereldmarkt geen afzet te vinden is. 2 millioen ton tarwe moeten jaarlijks inge- voerd worden. Daarvoor belaalt het Duitsche volk jaarlijks rond milliard Reichsmark aan het buitenland. Dit bedrag moet in Duitschland door be- lastingen, welke op ieder drukken, worden opgebracht. Wij hebben in verband hiermede besloten om de noodige maatregelen in het belang van de Duitsche landbouw en van ieder Duitscher persoonlijk te treffen, en zullen in onze restauratiewagens nog slechts Duitsch rogge- brood verstrekken. Wij zullen trachten aan den persoonlijken smaak van onze gasten tegemoet te komen door meerdere soorten roggebrood beschikbaa- te houden. Het zal ons aangenaam zijn indien onze gasten zich met dezen maatregel zouden willen vereenigen, zoodat wij haar zullen kunnen handhaven. Directie der Mitropa. Inderdaad wordt aan de maaltijden Duitsch roggebrood geserveerd en wittebrood slechts zeer spaarzaam verstrekt. Op onze reis namen alle reizigers hiermede genoegen. Het Duitsche volk geeft hiermede een voor- beeld, dat het ter wille van de belangen van zij.n land bereid is zich opofferingen te ge- troosten. Onwillekeurig kwam de vraag bij ons op, of, wanneer men in Duitschland bereid is zich opofferingen te getroosten om de producten welke in het eigen land worden verkregen, een goeden afzet te bezorgen, wij, in Nederland, waar wij over industrieen op verschillend gebied beschikken, wier produc ten over de geheele wereld een goede reputatie genieten en minstens gelijkwaardig zijn aan de buitenlandsche producten, dan niet zooveel te meer de voorkeur aan het nationale fabri kaat moeten geven. H|et is een eigenschap van vele Nederlanders om ver van huis te zoeken wat in eigen land gemakkelijk en minstens even goed te krijgen is. -.Bovenstaande mededeeling van de directie der Mitropawagens moge er toe medewerken om in ons eigen land de waardeering voor de nationale producten te bevorderen. Door bij gelijkwaardig fabrikaat aan de nationale pro ducten de voorkeur te geven, verschaft men aan veel Nederlanders productief werk. j v*i& SINT MARGRIET EN HET WEER. Als het niet regent op Sint Margriet Dan regent het in zes weken niet! Het omgekeerde van dit volksgeloof is, dat het zes weken zal regenen wanneer het op St. Margriet (20 Juli) regent. Hoeveel waarde men hieraan kan hechten, aldus het Utr. Dagblad, blijkt misschien wel het best uit een andere heerschende volksmeening, n.l. dat wanneer het op St. Margriet regent, het 30 dagen regenen zal. Men is het blijkbaar niet eens over den duur van de natte periode Hoe dit zij, in deze volksmeeningen ligt de overtuiging opgesloten, dat regenwear om- streeks dezen tijd van den zomer van nogal langen duur is. Laten wij aannemen, dat de beteekenis van deze volkswijisheid over het weer deze is: regen omstreeks half Juli is het begin van een regenperiode van eenige weken. Dan rijst echter dadelijk de vraag, of deze volkswijsheid het.,bij het rechte eind heeft. In het algemeen kan het antwoord daarop bevestigend zijn, want afgezien van wat regen tengevolge van plaatselijke onweersbuitjes bij onweerachtige toestanden in een overigens droge periode omstreeks de tweede helft der maand Juli, die men niet aan een algemeen heerschende periode van na't weer zou kunnen toeschrijven, is het voorkomen van wijd ver- breide regens bij los weer in dezen tijd van het jaar altijd een aanduiding, dat de alge- meene luchtdrukverdeeling bijzonder gunstig is voor langdurig regenweer. Wat toch is dan het geval? Nfet anders dan dat over geheel West-Europa de luchtdrukking laag, in het Zuiden hoog is, zoodat een breede, rijk met waterdamp beladen luchtstroom over het Noordelijke en middelste gedeelte van West- Europa waait, in welken luchtstroom een ge heele reeks van depressies van west naar oost voorttrekken en voortdurende sterke weers- wisselingen veroorzaken. Deze luchtdrukverdeeling wordt hoogst waarschijnlijk in het leven geroepen door de weerstoestanden om Europa, of tenminste ten Noorden, Zuiden en Westen van dit werelddeel en het is niet waarschijnlijk, dat deze tod- standen snel veranderen. Wel kon de duur het eene jaar korter zij§ dan het andere. Van dien duur is vooraf nooit iets met zekerheid te voorspellen en zeer zeker niet zoolang men niet nauwkeurig de diepere oorzaken van de bijzondere luchtdrukverdeeling kent. Dezen zomer is na een langdurige periode van droog weer, die zeker niet onbevredigend lang geduurd heeft voor hen, die belang hebben bij mooi, droog weer, maar te lang voor hen, wier bedrrjven nu en dan regen noodig hebben, het weer vriji plotseling om geslagen en regenachtig geworden. Den lOden Juli is het gaan regenen en tot nu toe heeft elk etmaal meer of minder overvloedige regens gebracht, vooral omstreeks den 15den. Het minst viel nog op St. Margriet. De totale regenval in de omgeving van Utrecht bedroeg in de laatste twee weken nagenoeg 100 m.M., d.i. ongeveer anderhalf maal de normale hoeveelheid. Men kan dus wel zeg- gen, dat voldaan is aan de voorwaarden, die de volkswijsheid stelt voor het langer duren van de natte periode. Op dit oogemblik is de algemeene weers- toestand niet ongunstig voor een verlenging van de regenperiode. Het jaargetijde is er ook naar; wij zitten haast midden in de regenrijke zomermaanden, maar de normaal regenrijke maand Augustus moet nog komen, en zoo wijst veel op een groote kans, dat wij nog een reeks van regendagen zullen krijgen. Veel, maar niet alles. Want het mag niet verheeld worden, dat de weersberichten uit het Wes ten hoop geven op veel verbetering van het weer. Het schijnt n.l. dat over het Oostelijk ge deelte van den Atlantischen Oceaan een ge bied van hoogen druk ligt, dat zich naar het Oosten uitbreidt. De lange reeks der depres sies zou daarmede tenminste voorloopig weer afgesloten worden. Alleen moet men er op rekenen, dat de thans nog over ons heerschen de depressie over de Noordzee stationnair is geworden en dat zich langs haar West- en Zuidrand secundaire kunnen ontwikkelen, die nog enkele dagen, misschien niet eens zoo lang, koel en buiig weer zullen veroorzaken. Onze barometer is nu een waardevol instru ment, dat ons verder uitsluitsel kan geven. Sterke of anders langzame maar voortduren de stijging beteekent dan, dat de hooge druk zich verder naar het Oosten uitbreidt. De buien zullen dan ophouden, maar het zal dan voorloopig nog koel zijn (met N.W. wind). Blijft de barometer laag staan, dan moeten wij nog even afwachten, hoe de toestand zich verder ontwikkelt. Het weer ziet er in het Westen hoopvoller uit dan in de laatste weken het geval is geweest. EEN TOERISTENAUTO IN BELGIe OMGESLAGEN. Belga meldde Dinsdagavond uit Luik: In de buurt van Tilff is een toeristenauto ten gevolge van de gladheid van den weg om geslagen. In den auto bevonden zich vijftien Nederlandsche toeristen, van wie 10 gewond zijn. Twee van hen bleken er emstig aan toe i te zijn. HUIS DOOR ROTSBLOK VERPLETTERD. Tegen den avond kwam naast den weg van Statte te Hoei. een rotsblok van 1500 kilo gram los, dat met helsch gerucht op het huis van een zekeren Peeters terecht kwam. Alleen zijn vrouw was thuis. Het huis werd ver- woest; de vrouw werd onder het puin bedol- ven. Levenisgevaarlijk gewond werd zij naar een kliniek gebracht. Di Crollalanza, de minister van openbare werken, en senator Creimonesi, de voorzitter van het Italiaansche Roode Kruis, zijn Zon- dag uit het getroffen gebied te Rome terug- gekeerd en door Mussolini in een speciale audientie ontvangen, waarop zij verslag uit- brachten over het reddingswerk. Mussolini heeft uit zijn eigen middelen 30.000 lire beschikbaar gesteld voor de slacht- offers van de ramp. Maandagochtend zijn te Rome een 300-tal weezen aangekomen uit het verwoeste gebied. De gouvemeur van de stad en tal van andere autoriteiten waren ter ontvangst op het station aanwezig, waar zich ook een groote menigte belangstellenden bevond, die de aan- komende kinderen met roerende hartelijkheid verwelkomde. Deze zullen onder dak worden gebracht in verschillende stedelijke instellin- gen en gaan dan, zooals wij reeds gemeld hebben, naar de hoofdstedelijke vacantie- kolonies aan zee of in de bergen. LASTIGE BIJEN. In de door de windhoos geteisterde streek van de Montello welke ongeveer 18 K.M. lang en 2 K.M. breed is, wordt het opruimingswerk gestadig voortgezet. Te Volmello werd dit werk door bijenzwermen ibuitengewoon moei- lijk gemaakt. Er moesten bijenmaskers wor den aangeschaft om de voortzetting van het werk mogelijk te maken. AARDBEVINGSRAMPEN. De volgende groote aardbevingsrampen hebben, naar de ,,Tel." meldt, in de laatste twee eeuwen de aarde geteisterd: Datum Plaats Aant. slachtoffers 28 Oct. 1724 Linna in Peru 18.000 1 Nov. 1755 Lissalbon 32.000 5 Febr. 1783 Calabrie 30.000 4 Febr. 1797 Ecuador en Peru 40.000 26 Mrt. 1812 Caracas en Venezuela 20.000 13 Aug. 1868 Tacna en Arica 40.000 3 April 1880 Eiland Cfhios 3.541 28 Juli 1883 Eiland Ischia 2.400 28 Oct. 1891 Centraal Japan 25.000 15 Juni 1896 Japan 27.000 30 Febr. 1902 Kaukasus 1.000 16 Dec. 1902 Turkestan 4.200 4 April 1905 Britsch-Indie 10.600 8 Sept. 1905 Calabrie 2.500 31 Jan. 1906 Columbia 1.000 14 Jan. 1907 Kingston op Jamaica 1.000 28 Dec. 1908 Messina en Calabrie 83.000 16 Dec. 1920 Prav. Kansoe in China 4.000 1 Sept. 1923 Tokio 200.000 23 Juli 1930 Zuid-Italie (n. schatting) 3.000 Voorts werd in 1906 San Francisco door een aardbeving ten deele verwoest. Bij deze ramp werd wel is waar enorme schade aangericht, doch er vielen betrekkelijk weinig menschen- levens te betreuren. In hetzelfde jaar werd ook Valparaiso in Chili door een aardbeving getroffen, evenals verschillende andere deelen der wereld. Het jaar 1906 was trouwens een „aardbevingsjaar". PERSONEN. Tijdens een sportfeest te Dresden is een ern stig ongeluk gebeurd. Toen de deelnemers aan een optocht door de straten der stad trok- ken, reed plotseling een motorrijder op een dichte menigte in. Hierbij werden 12 personen gewond, waar- van 8 zwaar. De motorrijder, die naar zijn zeggen moest uitwijken voor een wandelaar, bleef ongedeerd. Naar Belga uit Milaan meldt is bij de boer- derij Claretta in den omtrek van de stad de zwarthemd Orazio Porcu, sergeant van de militie met een tweetal dolksteken afgemaakt. Men denkt met een politieke wraakneming te doen te hebben. DE WERVELSTORM IN VENETIe. Naar Belga uit Treviso meldt, is de schade door den cycloon aangericht geweldig, maar beschikt men nog niet over de juiste getallen. Intusschen iblijft het slechte weer in het Noorden aanhouden, wat overstroomingen en nieuwe schade aan den oogst tengevolge heeft. Vooral de streek van Udine, Trente en de Do- lomieten zijn zwaar getroffen. EEN MERKWAARDIGE REDDING. Een merkwaardige redding heeft zich voorgedaan te Melfi. Daar is een reddings- colonne er na vijf dagen werken Maandag- nacht in geslaagd een vrouw met haar zoontje uit de puinhoopen te verlossen, die als door een wonder ongedeerd en in leven gebleven waren. Men kan zich de vreugde van de redders voorstellen toen hun werk, dat anders zoo triest is, op die manier werd beloond. Voor het overige duurt het opruimings werk, hoewel het einde in zicht komt, nog steeds voort. De verliezenlijsten hebben, blij kens de officieele opgave van Zondag geen aammerkelijke verandering ondergaan. Om het verwoeste gebied te mogen betreden moet men in het bezit zijn van een speciale schrif- telijke vergunning, zulks om ongewenschte nieuwsgierigen te weren. COOPERATIEVE VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Kleine Veiling van 28 Juli. Peren 14 ct.Morellen 3 ct.; Princesseboo- nen 8 tot 13 ct.; Roode bessen 6 tot 7 ct; Zwarte bessen 4 tot 8 ct.; per K.G. Meloenen 21 ct.; Roode kool 4 ct.; Bloem- kool 4 tot 19 ct.; Komkommers 5 tot 6 ct.; per stuk. Voor Ter Neuzen: 28 Juli. Eng. s.s. CHE VYCHASE, 1642, kolen, New-Castle. Voor Gent; 28 Juli. Fransch s.s CAP. FEDHOLA, 1128, fosfaat, Calis; Belg. s.s. MARCEL, 841, kolen, Goole; Eng. s.s. TADORNA, 984, stukg., Manchester; Lett. s.s. VAIDAVA, 1368, bout en vlas, Riga. 29 Juli. Eng. s.s. TUDOR KING, 733, ledig, Sevilla; Eng. s.s. DUNMORE HEAD, 1056, ledig, Dublin; Eng. s.s. ASPERITY, 305, creosoot, Londen; Eng. s.s. YORK. 451, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. DENBSIDE, 129. ledig, Londen. Van, Gent: 28 Juli. Eng. s.s. RIVER WIT- HAM, 104, macadam, Londen; Deensch s.s. TOVELIL, 1324, ledig, Wiborg; Noorsch s.s. SPEC, 1358, ledig, Larvik; Lett. s.s. SPORTS, 1551, ledig, R'dam; Belg. s.s. RENe, 1544, ledig, New-Castle; Duitsch s.s. INDRA, 756, ledig, Danzig; Fransch s.s. ASTREE, 427, ledig, Boston. 29 Juli. Zweedsch s.s. ADOLF BRATH, 1068, cokes, Norrkoping; Deensch s.s. EBB A, 547, fosfaat. Stettin; Zweedsch s.s. FORTU- NATUS, 798, fosfaat, Helsingborg; Lett. s.s. ASTRA, 1808, led., Hango; Eng. s.s. CASTLE GALLEON, 446, ijzer, Londen; Eng. s.s. ALT, 419, stukg., Goole. s.s. HELENA vertrok 29 dezer van Rahja naar Barry, s.s. MAGDALENA in lossing te Barry, s.s. TERNEUZEN vertrekt heden van Rotter dam naar Oran. Amsterdam, 30 Juli 1930. bieden laten 12,09 12,09% 59,32 59,34% 9,76 9,77% Londen Berlrjn Parijs Brussel Weenen (100 sh.) 34,74% 34,76% 35,09 35,14 Vreemd Bankpapier. Duitsch 59,25 59,35 Fransch 9,70 9,80 Belgisch 6>5)3 6,96 Oostenrijksch (100 sh.) 35,09 35,14 (Zonnettjd.) Donderdag Vrij dag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag voorm. nam 31 Juli 5.35 5.59 1 Aug. 6.23 6.50 2 7.17 7.42 3 8.20 8.56 4 9.34 10.13 5 10.53 11.28 6 11.59

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 3