AL6EMEEN NIEUWS- EN APVERTENTSEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. STER-TABAK STEP No. 8559. WOENSDAQ 30 JULI 1930 BISMNEHLASD. FETTILIETOM. Vampier-Vleugel BTJITENLAHD. door SAX ROHMER. Dereden.daternogmannen zijn, die geen pijp r°oken, ligt aan hun onbekendheid met Wie de onveranderlijk goede Ster-tabak een- maal heeft geproefd, laat zich deze bron van genot nooit meer ontnemen. 36) TABAK MAAKT VR1ENDEN ABONNEiSTENTSPEHSBinnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen - 02r 80 p?r 3 maanden Bfl vooruitbetallng fr. per post 6,60 per jaar vo0r BelgiS en Amerika 2,25. overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post - Aooonementen voor bet buitenland alleen bij voorultbetaling. GIRO 38150 TELEFOON No. 35. TJitgeefator: Finna P. 3. VAN BE 8ANDE. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 '/oor e!ken regel mePr 0 Grootere letters en clichFs worden naar plaatsrulmte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrtjgbaar Is. Inzendlng van advertentien liefst £en dag voor de nltgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND AFSLUITING OOSTKOLKSTRAAT. Burgemeester en Wethouders van TER NEXJZEN brengen ter openbare kennis, da de Oostkolkstraat voor onbepaalden tyd voor het rijtuigverkeer is afgesloten. Ter Neuzen, den 30 Juli 1930. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J HUIZINGA, Burgemeester. J. L. DREGMANS, Wd. Secretaris. DE REIS VAN DE KONINGIN EN DE PRINSES. De Koningin en prinses Juliana zijn Maan- dagavond te Kopenhagen aangekomen en zouden hedenmorgen vroeg per auto naar Frederica reizen, vanwaar zij per trein naar Nederland vertrekken. Zij worden den 31en dezer, te 8.47 te Amersfoort verwacht. NEDERLANDSCHE OORLOGSSCHEPEN TE ANTWERPEN. Dinsdagmorgen om 10.30 is op de reede van Antwerpen aangekomen het Nederlandsche eskader, bestaande uit de oorlogsschepen Heemskerck, Witte de With, O 9 en O 10, dat in de havens zal vertoeven tijdens de Neder landsche week der tentoonstelling. Op de kade wachtten, naar de N. R. Crt. meldt, luitenant- generaal Ver Eecke, majoor Godeau, alsmede kapitein Adriaamssen en de consul-generaal van Nederland, de heer Ruys. Niettegenstaan- de een felle regenbui viel was er veel publiek aanwezig op de wandelterrassen. Bij het aan- leggen van de Jacob van Heemskerck speelde een muziekkapel de Brabanconne. De torpedo- jager Witte de With legde nevens het slag- schip aan, terwijl de onderzeeers O 9 en O 10 er nevens gemeerd werden. Na het leggen der brug steeg luitenant-generaal Ver Eecke en kapitein Adriaanssen onmiddellijk aan boord, waar zij werden verwelkomd door ad- miraal Quant. Na hun vertrek was het de beurt aan consul-generaal Ruys, die met 15 kanonschoten verwelkomd werd. Later begaf admiraal Quant zich naar het provincial be- stuur en het' stadhuis om de gebruikelijke be- leefdheidsbezoeken af te leggen bij de heeren gouverneur baron Holvoet en burgemeester van Cauwelaert. Des middags brachten de gouverneur en de burgemeester een tegenbezoek aan de Neder landsche schepen. Des avonds werd den officieren der Neder landsche oorlogsschepen door den gouverneur der provincie een feestmaal aangeboden, ge- volgd door een danspartij. De Nederlandsche oorlogsschepen zijn gister den ganschen dag het voorwerp geweest van groote belangstelling. Een dichte menigte verdrong zich op het wandelterras en sloeg er schepen en bemanning van dichtbij gade. De belangstelling bleef tot in den avond aan- houden. Ook in de stad, waar een deel der bemanning gezien werd, was de ontvangst zeer hartelijk. EIGEN SUIKERRAFFINADERIJEN Naar gemeld wordt, hebben verschillende industrieelen uit de suikerverwerkende bedrij- ven naar aanleiding van de aanneming van het Suikerwetje door de Tweede Kamer, over- wogen om hier te lande een suikerraffinaderij op te richten op cooperatieve basis. Naar wij vememen heeft een groot concern te Rotter- dam om dezelfde redenen reeds maatregelen genomen om ook zelf suiker te kunnen gaan raffineeren. Indien het ontwerp door de Eer- ste Kamer wordt aangenomen zal dit groote bedrijf reeds over twee of drie maanden zijn eigen suiker kunnen raffineeren. RIJKSPOSTSPAARBANK. Er is een wetsontwerp ingediend, dat be- oogt, het rentegevend maximum van de Rijks- postspaarbankboekjes te verhoogen tot f 2500, terwijl voongesteld wordt het mogelijk te ma- ken, de rente van 2.64 pet. op 3 pet. te bren gen. Daarbij moet evenwel niet uit het oog ver- loren worden, zoo lezen wij in de memorie van toelichUng, dat het in het algemeen ge- wenscht is, de rente van de Rijkspostspaar- bank aan den lagen kant te houden, teneinde niet teveel bij particuliere instellingen belegde gelden naar den Staat te doen vloeien. In verband met aard en doel van de Rijkspost- ispaarbank mag deze niet met particuliere in stellingen in concurrentie treden, noch al te zeer een beleggingsinstituut voor kleine depo sitor worden. UITBREIDING VAN HET TROELSTRA-OORD. Het hoofdbestuur en de Bondsraad van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond hebben, naar Het Vplk meldt, besloten, ten behoeve van de uitbreiding van het Troelstra-Oord een bedrag van f 10.000 beschikbaar te stellen. Door deze schenking is het bedrag, noodig voor de eerste uitbreiding, die inmiddels reeds zoover gevorderd is, dat het gebouw eerst- daags in gebruik zal worden genomen, voor meer dan de helft door de vakbonden bijeen- gebracht. AFSCHAFFING VAN IN- EN UITVOER- VERBODEN. De heer Kortenhorst heeft tot den minis ter van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende ischriftelijke vragen gericht: I. Is de regeering bereid, naar aanleiding van het feit, dat Polen niet binnen den over- eengekomen termijn het verdrag tot afschaf- fing van in- en uitvoerverboden en -beperkin- gen heeft bekrachtigd met gevolg, dat Bel- gie, Denemarken, Duitschland, Frankrijk, Hongarije, Italie, Luxemburg, Oostenrijk, Roemenie, Tsjecho-Slowakije, Zuid-SlaviS en Zwitserland niet meer aan dat verdrag ge- bonden zijn, mede te deelen, of, en, zoo ja, tot hoeverre Nederland nog aan dit verdrag ge- bonden is, met name of door de meestbe- gunstiging Nederland tegenover de landen, die het verdrag niet hebben bekrachtigd, desniet- temin de vrijheid mist, in- en uitvoerverboden en -beperkingen toe te passen? II. Indien Nederland deze vrijheid mist, is de Regeering dan niet van oordeel, dat het in de toekomst alle aanbeveling verdient, ten op- zichte van de multilaterale overeenkomsten de noodige reserves te maken, die kunnen voorkomen, dat Nederland op een gegeven oogenblik eenizijdige verplichtingetn op zich neemt, zonder dat deze op andere landen drukken III. Is de Regeering bereid, de noodige stappen te doen, waardoor alsnog wordt be- reikt, dat Nederland v66r 1 Juli 1931 zijn vrijheid ten opSichte van in- en uitvoerver boden en -beperkingen terugontvangt?_ DE IEPENZIEKTE. Wij lezen in Het Volk: De vraag, of hout, afkomstig van doot de iepenziekte aangetaste boomen, minder ge- bruikswaarde heeft dan hout, dat afkomstig is van gezonde iepenboomen, wordt door vak- teere kind-vrouwtje te beschermen en te steunen? j Bij de herinering aan de episode in ,,De Bloeiende Lavendelstruik begjreep ik, dat ze niet volkomen gelukkig kon zijn, en daarin lag dan ook de verklaring voor het geluk en het verdriet in den blik waarmee Colin Camber bij haar bir nen- lieden als houtkoopers en houtbewerkers, op zeer uiteenloopende wijze beantwoord. In ver band daarmede is in het laboratorium voor technische botanie te Delft op verzoek van het Staatsboschbeheer, gev'estigd te Utrecht, een wetenschappelijk onderzoek dienaangaande in- gesteld met behulp van beproevingstoestellen van het gebouw voor/aennis en onderzoek van bouwstoffen. Het verslag nopens de uitkomsten van dat onderzoek -zal binnenkort volledig openbaar worden gemaakt. Naar wij vememen, is men bij de proef- nemingen tot de slotsom gekomen, dat hout van iepenboomen, die door bovenbedoelde ziekte zijn aangetast, weliswaar eenigen ach- teruitgang in mechanische eigenschappen in het bijzonder in de taaiheid vertoont, doch dat een belangrijke achteruitgang, zelfs bij den sterkst aangetasten stam, niet kon worden vastgesteld. HET EILAND DER ONBEGRENSDE MOGELIJKHEDEN. Men schrijft uit Zierikzee aan de N. R. Crt. Van een vergadering, welke de Vereeniging van burgemeesters, secretarissen en ontvan- gers van Schouwen-Duiveland te Haamstede had belegd, was door vertegenwoordigers van de Hiollandsche Combmatie een landbouw- kongsi met kapitaalk; acht en van de K. L. M. onze voortvarende luchtvaartinter- nationale gebruik gemaakt om iets te ver- tellen van hunne groctsche plannen, teneinde daarna onder hun leiding een excursie te ma ken naar den Westerrn Ban van Schouwen. De heer Brouwer gaf een knappe uiteenzet- ting van de wijze, waar op met Amerikaansche voortvarendheid de ct mbinatie het land van den Wester Lichttoren in cultuur zal brengen. Op gemakkelijke financieele voorwaarden zul- len bekwame tuinders grond kunnen verkrij- gen voor de teelt van fifne groenten, vruchten en bloemen. Ook zujlen er op het duinland- schap ten westen va.i den Lichttoren kleine villa's verrijzen, terwijl tevens een modem badhotel op het programma staat. Daarna vertelde de heer Margadant van den K. L. M. in een vlotte en enthQusiaste causerie van de toekomstige luchtvaaftverbinding, die zoowel passagiers als tuinbovwproducten door hooge regionen naar Rotterdam en Engeland zal vervoeren. De kortste luchtvaartroute der wereld nl. in 10 minuten van den Lichttoren naar Rotterdam, om van te watertanden. Wie jaren lang in het isolement heeft gezeten, dien zal het vreemd te moede worden, als hij de mogelijkheid ziet om achter den propeller door het luchtruim te Snellen, om, als hij van schrik nauwelijks is bekomen, op Waalhaven te m'oeten uitstappen al of niet in gezelschap van de primeur der fijnste groenten. Zullen alle boeren en boerinnen willen vliegen? Waarom niet, zij zitten ook allemaal in een Ford en daar had grootvader evenmin van gedroomd. Het gezelschap begaf zich na deze in groo- ben stijl gehouden voordrachten in een auto- colonne langs een zeer goeden straat- en grindweg naar den Wester Lichttoren, waar men eerst het ideale vliegterrein in oogen- schouw nam, vervolgens den tuingrond, met de nieuwste machines bewerkt, terwijl ook kennis werd genomen van den reeds ontwor- pen verbinddngsweg naar Renesse. Zoo is daar alles navenantgrootscheeps. Op de hooge duinen vlak bij den Lichttoren had men een schitterend uitzicht op het schilderachtige heuvelpanorama en men zag in zijn verbeel- ding reeds een villa-landschap, zooals Noord- wijk dat met zooveel artistieke schoonheid heeft aangelegd. Een ieder was het er over eens, dat hier groote zaken in Amerikaanschen stijl worden aangepakt door kapitaalkrachtige combina- ties en als op 1 Mei 1931 de vliegroute wordt geopend, dan zal daar boven den Wester Licht toren de lucht daveren van het gegons der motoren en dan openen zich ongekende pers- pectieven voor eene streek, die jaren lang heeft gesluimerd aan den golfslag der dei- nende Noordzee. Dan zal dat ongeevenaarde duinwonder worden opgenomen in het modeme wereldverkeer en het zal wezen, alsof een fee met haar tooverstaf dat eenzame land heeft 1 aangeraakt. Dan zal het groene eiland wor- den gewekt uit zijn droomen en er zal een nieuwe duinstad verrijzen aan de boorden der Noordzee, de nieuwste ploegmachines zullen voren trekken door het mulle zand en de K.L.M. schakelt hare jongste verbinding in. Het eiland der onbegrensde mogelijkheden is door mannen met vooruitzienden blik gepeild op zijn verborgen perspectieven. Modeme techniek, kapitaal en ondernemingsgeest zul len heel dat wondere landschap omtooveren tot een Amerikaansche ondememing. Het was voor de Schouwen-Duivelandscbe bestuur- ders als eene openbaring, als een sprookje uit duizend-en-een-nacht. Wie den heelen dag niets anders hoort dan malaise, ten hoogste afgewisseld met crisis want de boer zit inderdaad leelijk in de verdrukking die haalt weer ruim adem, als hij ziet, hoe onder- nemende mannen met onverwoestbare energie ongekende mogelijkheden scheppen. Daar is een geest, die nimmer versaagt. Schouwen- Duiveland, een toekomst ligt bij den Wester- Lichttoren, wiens stralenbundel als de glorie aankondigen van eene nieuwe, betere toe komst. Vervolg.) Elke emotie maakte de pupillen van haar oogen veel grooter en ook nu, bij het onverwachte zien van een vreemde, leken ze eerder zwart dan blauw. Haar verlegenheid was pijnlijk om aan te zien, en waarschijnliik zou ze, zonder een woord, weggegaan zijn, als Camber niet tussohenbeide gekomen was. ,,Ysola", zei hij, terwijl hij haar aan- keek met een blik, die een eigenaardige vermcnging was van trots sn verdriet, ,,mag ik je even voorstellen: Mr. Malcolm Knox, een geestrverwant, die ons in onze afzondering is komen opzoeken Daarna keerde hij zich tot mij. ,,Mr. Knox", zei hij, „het doet me ge- noegen, dat u bij dat eerste bezoek tevens met mijn vrouw kennis maakt". Ik had niet anders verwacht, en toch gaf dit: ,,mijn vrouw" me een schok van verbazing. De overeenkomst tusschen hem en Edgar Allan Poe was volkomen! Mrs. Camber stak me met een verlegen gebaar haar hand toe, het was duideliik te zien, dat ze zich „de trop" voelde. De blik waarmee ze haar man aankeek, sprak van een gevoel, dat ik het best aanbidding zou kunnen noemen, en al twijfelde ik qeen oogenblik aan zijn verliefdheid, de vraag of hij met zijn sterk-ontwikkeld ego'isme liefde, genegenheid zou kunnen voelen, kwamen wel bij me op. Zou hij, de man die zoo volkomen in zijn weten- schap opging, de kunst verstaan, om dit wist veel komen haar had aangekeken. Hij waarschijnlijk, dat hij als echtgenoot tekortkomingen bezat. ,,Vriendelijk van u, dat u ons bent komen opzoeken, Mr. Knox", zei ze. Haar stem had een eigenaardigen klank laaQ cn wat heesch die heel aan- trekkelijk was. Haar woordenkeus was gebrekkig, maar haar uitspraak van de taal was goed. ,,Uw man heeft me in .een tooverland binnengevoerd, Mrs. Camber gaf ik haar ten antwoord. ,,De ochtend is om- gevlogen". ,;OI" zei ze, met een kinderlijk opge- togen lachen, dat me als een weldaad aandeed. Heeft hij u verteld van zijn boek, dat de wereld goed moet maken? En ons rijk?" voegde ze met een ondeu- genden blik op haar echtgenoot eraan toe. ,,Rijk!" herhaalde Camber met een licht fronsen van zijn wenkbrauwen. ,,Rijk? De grootste schatten ,de schatten die de natuur ons geeft, zijn gezondheid en lief de. Als we die bezitten. komt de rest vanzelf. Maar nu je toch hier bent, Ysola, moesten we Mr. Knox vragen om een glas wijn met ons te drinken Terwijl hij sprak had ik hem oplettend aan zitten kijken en ik kon me niet be~ grijpen, dat dit dezelfde man was. dien ik voor het raam van ,,De Bloeiende Laven delstruik" whisky had zien zitten drinken. De gelij'kenis met het portret in de stu- deerkamer van Harley werd met de mi- nuut sterker. Het smalle gezicht van mijn FRANSCHE POLITIEK. De rede die Tardieu Zondag te Nancy voor de vereeniging van industrieelen in Oost- F rank rijk heeft gehouden, kenmerkte zich schrijft de N. R. Crt. door felle bestrij- ding van het marxisme en trekt vooral daar- om zoowel in de rechtsche als in de lihksche partijen de aandaeht. De minister-president stelde voorop, dat in den tijd, toen Marx zijn theorieen omtrent de industrieele ontwikkeling opstelde, deze ont- wikkeling nauwelijks was begonnen. De ijzer- productie bedroeg destijds nog slechts 3 mil- lioen ton en thans meer dan 90 millioen per jaar. De concentratie van kapitaal en de intemationalisatie van ondememingen lagen toen nog in de windselen en hebben eerst jaren later haar groote vlucht genomen. Op den grondslag van een dergelijke „sociale en industrieele praehistorie" de toekomst te wil len voorzien is onmogelijk en Marx heeft bij zijn voorspellingen dan ook duchtig misgetast. Niettemin moest Tardieu erkennen, dat het, in tegenstelilng met Frankrijk, waar oeconomische welvaart heerscht, in „de drie landen, die men vroeger voor de koningen der modeme hijiverheid hield" maar die thans meer dan 9 millioen werkloozen tellen, er verre van gunstig voorstajat. In Frankrijk daarentegen is de industrieele index onaan- getast gebleven en het land kent geen werk- loosheid. Tardieu liep over de oorzaken van deze tegenstelling heen en roerde met geen enkel woord het kunstmatig laag houden van den franks-koers, die wel den uitvoer van nijver- heidsproducten bevordert, maar ook zijn schaduwzijden heeft, aan. Anders had hij in een minder optimistischen toon moeten voort- gaan over de stakingen in het Noorden, die allengs bedenkelijker afmetingen aannemen. (Ingez. Mel.. gastheer had hetzelfde air van overbe- schaving, dat bij het portret dadelijk op- viel en dat air werd, merkwaardig genoeg nog geaccentueerd door de stoppelige wangen en kin. Ik begreep dat een weigering met een beleediging gelijk zou staan en dus: ,,Heel graag". stemde ik toe. Colin Camber klapte in zijn handen en geen tien tellen later gleed Ah Tsong door de deur, die onhoorbaar openging, de kamer in. Het viel me op, dat de Chinees zich onmiddellijk naar zijn meesteres keerde .terwijl zijn meester hem toch ge- roepen had. Ik had gedacht, dat h&t gels, perkementachtige gezicht niet tot t uit- drukken van eenige emotie in staat was, maar nu zag ik, dat ik me vergist had. In de schuin oploopende spleetoogen kwam. toen ze het jonge, blonde vrouwtje aan-. keken, een uitdrukking van volkomen overgave, een uitdrukking van dezelfde vereering en trouw, die men in de oogen van een hond kan waarnemen. Mrs. Camber gaf hem een paar vlugge bevelen in het Chineesch. ,,Hoi ,hoi", mompelde hij, „hoi, hoi knikte, keerde zich om en schuifelde weg. Colin Camber zag mijn belangstelling blijkbaar, want: „Ah Tsong is de bediende van mijn vrouw", legde hij me uit. „Ja", zei het jonge vrouwtje, met haar oogen heel ernstig in de mijne. ,,Hij heeft me opgevoed van dat ik zoo groot was af Ze hield haar hand op een meter hoogte van den vloer en lachte parelend. „Wat een kleine, eigenwijze dreumes zal ik toen geweest zijn, niet? U zult een schattig kindje geweest zijn. Mrs. Camber", zei ik met overtui ging. „En is hij daarna altijd bij u ge bleven?" ..Altijd! Altijd!" gaf ze met iets pathe Zij zijn ontstaan uit het verzet in anbeiders- kringen tegen loonaftrek voor sociale verizeke- ringen en allengs zijn daarbij eischen tot loonsverhooging gekomen, die gemotiveerd worden met de vrij sterke stljging van den broodprijs, die in betrekkelijk korten tijd van 2 frank per K.G. tot 2.35 frank is opgeloopen. Of dat ten deele ligt aan het drukken van den frankenkoers, blijve in het midden. In regee- ringskringen zoekt men de oorzaken elders en neemt maatregelen om de prijsizetting op de graanbeurs aan controle te onderwerpen. het percentage buitenlandsch graan dat bij de broodbereiding mag worden gebruikt, van 3 tot 10 pet. te verhoogen, de boeren te be- wegen hun opgetast graan ter markt te bren gen en in den oorlogstijd militaire verlof- gangers als werkkrachten te hunner beschik- king te stellen. De regeering doet dus haar uiterste best om de duurte van het hoofdvoedsel der bervolking tegen te gaan en den leiders der stakingen den wind uit de zeilen te nemen. Want met Tardieu is zij overtuigd, dat in dezen tijd van crisis de productie-kosten der nijverheid zoo laag mogelijk moeten worden gehouden, om loonenden uitvoer mogelijk te maken en de werkloosheid uit het land te houden. Te Nancy heeft de eerste minister daartoe samenwerking van verwante bednjven, moder- niseering van productiemethoden, stichting van verbruikscooperaties, van credietbanken enz., zoowel den patroons als den arbeiders aanbevolen. Laatstgenoemden waarschuwde tisch in haar oogen ten antwoord. ,,En hij zal me ook wel nooit verlaten, denk jij wel, Colin? ,,Nee, nooit", verzekerde (^am'ber haar ernstig. „jij bent het eenige, wat hij op de wereld heeft. Een voorbeeld, Mr. Knox", ging hij tegen mij voort, „van trouw tot in den dood, een zeldzaam iets, dat waarschijnlijk alleen, tenminste in volmaakten vorm, nog bij de Oosterlingen voorkomt". Mrs. Camber was ondertusschen op een van de weinige stoelen, die niet volge- stapeld met boeken waren, gaan zitten. Haar man liet zich in een ouden leeren fauteuil neer en van mijn plaats bij het raam sloeg ik beiden gade. Van het eerste oogenblik af was het me duidelijk geweest, 'dat er tusschen deze twee menschen een groote en innige ver- houding bestond. Maar daarnaast ont- dekte ik ook, evenals op Cray s roily, een schaduw. Ik voelde dat er, nog kort qeleden, iets gebeurd was, dat hun geluk in het hart geraakt had; misschien waren ze een tijdlang gescheiden geweest.en waren ze nu pas weer bij elkaajr. Hoe anders was die gereserveerdheid. die vooral in de vrouw tot uiting kwam, te verklaren? Ik had hun graag gevraagd, hoe lanq ze getrouwd waren, maar be- leefdheidshalve besloot ik dat achterwege 46 Op6 hetzelfde oogenblik, dat ik tot dat besluit kwam, gebeurde er echter iets. dat mij de gelegenheid gaf mijn nieuwsgieng- heid op sommige punten te bevredigen. De bel ging over en: ,,Er wordt gescheld, Colin zei Mrs. Camber. Dan zal ik gaan opendoen ant- woordde Camber. „Ah Tsong heeft zijn handen vol". Hij stond op en ging de kamer uit. ,,We hebben maar een dienstbode, be- halve Ah Tsong, vertelde Mrs. Camber me met een verontschuldigden glimlach. ,,En die is op het oogenblik uit. Haar getrouwde dochter opzoeken. Ze is niet jong meer en ze had een paar dagen vacantie hard noodig ,,'t Doet bepaald grappig aan, om u over huishoudelijke beslommeringen te hooren praten, Mrs. Camber", zei ik. „Onwillekeurig vraag je je dan af, hoe lang u wel al getrouwd bent". „Bijna vier jaar". ,,Wat!" riep ik uit. ,,Dan bent u toch wel merkwaardig jong getrouwd! ,,Ik was twintig. Zie ik er zoo jong uit?" Vol verbazing keek ik haar aan. „Hoe is het mogelijk!" verwonderde ik me. „U ziet er uit als achttien". I ,,0!" lachte ze, terwijl ze zich, met bei haar handen leunend op de bank, iets vooroverboog en me met tintelende oogen aankeek, „wat grappig! Maar ik wou toch maar, dat ik er wat ouder uitzag. 't Is soms zoo lastig, vooral hier in Enge land. In de winkels kijken ze je zoo gek aan tegenwoordig stuur ik onze werk- vrouw maar, als er een boodschap gedaan moet worden". ,,Ik vind op uw uiterlijk niets aan te merken", zei ik lachend. U, bent een Spaansche, niet?" Ze schudde langzaam haar hoofd; de pupillen van haar oogen toonden opeens veel grooter. ,,Nee, tenminste niet volbloed Spaansch", gaf ze, op een manier, of ze moeite had met het uitspreken van de woorden, ten antwoord. ,,Ik ben op Cuba geboren". (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1