3REUKEN HET HUIS Schoenen en fijne Lederwaren Breuklijders Ziehisr Bewijzenl LANDBOUWBEKICHTU. Dam- en Schaakrubriek. Leger des Heils Exportveiling Bericht van Instel. Bekendmaking. FIJN VAN DRAAT A. M. MOGGRE. T A F E L S Prys /1-. DAMMEN. SCHAKEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN. het Jongelieden-Muzlekkorps van Rotterdam Blauwe EIGENHEIMERS Buitengewone Vergadering Donderdag 31 Juli 1930, SPREEKUUR voor minvermogenden bevattende het werkloon van 1 tot 300 vierkante Gentsche-, Blooische- Schouwsche- en Rijnlandscheroeden berekend naar d e verschillende loonen die per gemet worden uitbetaald voor alle landbouw-werkzaamheden. Loon van 2 toU/50 per gemet |^T VlJIrte druk, Fa P. J. VAN DE SANDE, Ter Neuzen. ALGEMEENE VERGADERING VAN DE COOPERATIEVE VRLCHTEN VEILING „ZEE UWSCH-VLAANDEREN", GEVESTIGD TE TEK NEUZEN. Op Vrijdag 18 Juli hield de Coop. Vruchten- veiling ,,Zeeuwsch-Vlaanderen" te Hulst haar eerste jaarvergadering, waarvoor groote belang- stelling bestond. De Voorzitter, de beer G. Vogelvanger, heette de aanwezigen welkom en begon met te wijzen op de noodzakelijkheid, dat de leden in verband met den moeilijken tijd, dien de tuinbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen beleeft, krachtig samen- werken en hun vollen steun geven aan hetgeen bet Bestunr ondemeemt. Het was niet mogelijik de algemeene vergade- ring eerder te bouden, omdat de accountant van bet Centraal Bureau van Veilingen niet eerder gereed was met zijn rapport over den finan- cieelen toestand der Vereeniging. De Voorzitter deelt mede, dat dit nu ter ver- gadering aanwezig is en zal bebandeld worden en bet doet hem genoegen reeds te kunnen mede- deelen, dat bet voor de Vereeniging gunstig kan worden genoemd. Hierop krijgt de Secretaris bet woord tot bet lezen der notulen van de vorige vergadering, die worden goedgekeurd, nadat de Voorzitter eenige punten heeft toegelicbt. Bij de behandeling van de rekening en ver- antwoording wordt het rapport van den accoun tant voorgelezen, evenals de cijfers der balans en rekening over 1929. De Voorzitter zegt, dat het hem genoegen doet, dat de accountant in zijn rapport zegt, dat beide kunnen worden goedgekeurd en de vroe- gere directeur volledig kan worden gedechar- geerd. De boekhouding is geheel in orde gemaakt, zoodat de nieuwe directeur zonder moeilijkheden de rekening over 1930 zal kunnen opmaken. Na dat nog enkele vragen zijn gesteld en opmerkin- gen gemaakt, stelt de Voorzitter voor, dat de vergadering het advies van den accountant volgt, waartoe met algemeene stemmen wordt be- sloten. Het rapport, waarin alle cijfers zijn opgeno- men, zal nog enkele weken op het kantoor van de veiling voor de leden ter inzage worden ge- legd. De verkiezing van Bestuursleden neemt zeer langen tijd in beslag, omdat, in verband met het inwerking treden der Statuten, alle bestuurs leden moeten worden herkozen. Uit den uitslag der stemming bleek ecbter, dat het overgroote deel der leden zijn voile vertrou- wen in het aftredende bestuur stelt, zoodat zij met groote meerderheid van stemmen werden herkozen. Daar een der bestuursleden zich niet meer beschikbaar stelde, moest nog een nieuwe stem ming plaabs vinden, waarbij gekozen werd een lid uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen, omdat de Vereeniging ook in die streek werkzaam is. Hierop gaf de Voorzitter het woord aan den Rijkstuinbouwconsulent, die dank bracht voor de uitnoodiging en het Bestuur en in het bijzonder den Voorzitter geluk wenschte met hun herkie- zing. Hij hoopte, dat een even krachtige leiding zal worden gegeven als dit in het afgeloopen jaar het geval was en de leden zich eendrach- tig achter het Bestuur zullen scharen. Wijzende op den moeilijken tijd voor de be- ginnende tuinbouwers, drong hij er op aan toch vddr alles den toestand te begrijpen en krachtig samen te werken, niet alleen wat den afzet der producten betreft, maar ook met betrekking tot de teelt. Het zal in de naaste toekomist noodig zjjn den hoogsten prijs te maken voor het product en dat zal allddn het geval zijn, wanneer een prima pro duct op een goed ingerichte veiling te koop wordt aangeboden. Er moet voortgewerkt worden op den inge- slagen weg en veel kan er nog verbeterd wor den. Vooral de landbouwers, die teveel hebben aangeplant en daardoor niet in staat zijn het product behoorlijk af te leveren, zullen in moei lijkheden komen, omdat de handel de eischen verscherpt in den t(jd van overvloedige productie. Tenslotte wordt nog gewezen op de noodzake- lijkheden, dat de veilingen ook andere producten als uien en aardappelen gaan veilen. Vooral wanneer op eerst genoemd product de Landbouw- uitvoerwet van toepassing wordt, zullen aan den teler hooge eischen worden gesteld, waaraan hij alleen kan voldoen, indien er wordt samenge- werkt. Wanneer ieder afzonderlijk aan het sorteeren gaat, zal nooit het resultaat worden bereikt dat mogelijk is, indien dat vanwege de veilingen wordt aangepakt. Hij geeft de leden dan ook in overweging om alle initiatief van de zijde van het Bestuur voor deze zaak zoo krachtig moge lijk te steunen. In de allereerste plaats is het een groot belang voor de telers zelve, doch daarnaast biedt het aan de veiling de gelegen- heid haar bedrijf meer regelmatig en daardoor productiever te maken, wat indirect den leden weer ten goede komt. Nogmaals wekt hij de leden op toch vertrouwen te blijven stellen in de leiding van hun vereeni ging en alle pogingen om de moeilijkheden die zich voordoen te overwinnen, zoo krachtig mo gelijk te steunen. De Voorzitter dankt den Rijkstuinbouwconsu lent voor de gesproken woorden en vraagt machtiging namens het Bestuur om wanneer dit noodig zal blijken te zijn, de noodige uitgaven te doen in het belang van den afzet van uien. Deze wordt met algemeene stemmen gegeven en nadat nog enkele vragen zijn gesteld en be- antwoord, sluit de Voorzitter de vergadering, na dank te hebben gebracht voor de verleende mede- werking. DE BLADVA LZIEKTE DER BESSEN- STRUIKEN. In vele jaren wordt in Juli en Augustus het blad van zwarte bessen- en aalbessenistruiken aangetast door een zwam, waardoor bruine vlek- ken ontstaan, die zeer talrijk kunnen worden, zoodat vrij spoedig het blad geheel bruin wordt en afvalt. De gevolgen dezer ziekte, het afval- len van het grootste deel van het blad, waar door de struiken reeds in Augustus bijna geheel kaal staan, zijn aan de bessentelers zeer goed bekend. Het is duidelijk, dat het vroegtijdig verlies van het blad de istruiken verzwakt en dat daardoor de struiken verzwakken en de vorming van bloemknoppen en dus de oogst voor het volgend jaar benadeeld wordt. Dit nadeel kan 25 en meer bedragen. Aangezien niet algemeen bekend is, dat tegen deze ziekte, de bladvalziekte geheeten, een uit- nemend bestrijdingsmiddel bestaat, wordt hierbij aan alle belanghebbende telers van zwarte- en roode aalbessen medegedeeld, dat een bespuiting met Bordeauxsche of met Bourgondische pap ter sterkte van 1 A 1% de bladaantasting en daardoor het afvallen van het blad vrijwel ge heel voorkomt. Met nadruk kan dan ook deze weinig kostbare, zeer gunstig werkende bespui ting onmiddellijk na den pluk, als het op dit oogenblik beste bestrijdingsmiddel, aanbevolen worden. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de bij dezen Dienst werk- zame ambtenaren. HET SUCCES DER ZEEUWSCH- VLAAMSCHE ROOMBOTERFABRIEKEN TE ANTWERPEN. Zw. schrijft in het Landbouwblad voor Zeeland en Noord-Brabant: Tijdens de Wereldtentoonstelling te Antwerpen worden aldaar achtereenvolgens verschillende tentoonstellingen van land- en tuinbouwproducten georganiseerd. Van 5 tot 21 Juli had, in de hal voor tijdelijke land- en tuinbouwtentoonstellin- gen, een intemationale zuiveltentoons telling plaats. Aan deze tentoonstelling werd slechts door twee landen deelgenomen, n.l. door Nederland en Belgie. Waar onze zuivelindustrie ongetwij- feld op een veel hoogere trap staat dan de Bel- gische, behoeft het niet te verwonderen, dat de Nederlandsche inzendingen bijna alle prijizen verwierven. Een groote standruimte werd ingenomen door een drietal kaascontrolestations, n.l. die uit Zuid- Holland, Noord-Holland en Utrecht, verder door een Cooperatieve vereeniging voor afzet van Goudsche kaas en door den Alg. Ned. Zuivel bond. Van de kaascontrolestations waren er mooie diorama's, van de kaasmarkten te Alkmaar en Gouda. De Alg. Ned. Zuivelbond exposeerde voomamelijk boter, kaas en melkproducten van aangesloten fabrieken. Van de Zeeuwsche fabrieken komen met een eigen inzending uit: de Coop. Melkproductenfabriek te Goes en de Coop. Roomboterfabriak te Kloosterzande. Het hoofdproduct van Goes, waarvoor hier reclame gemaakt werd, is melkpoeder. Het wordt o.a. in kleine pakjes afgeleverd die de droge stof van Liter voile melk bevatten. Door het poeder eerst met iets lauw water aan te mengen en daama met water aan te vullen krijgt men een glas smakelijke melk. Kloosterzande had een stand gemaakt met botervaten, roombusjes en botercartons met op- schriften. Daartusschen allerlei opschriften be- treffende de producten der fabriek en de footer- controle. De meeste fabrieks- en boterverkoopvereeni- gingen hadden boter en kaas, voor deelname aan de intemationale keuring, ingezonden onder de vlag van den F. N. Z. Het aantal dezer inzen dingen bedroeg 61 monsters ongezouten en 19 monsters gezouten boter. A1 de fabrieken die onder de vlag der F. N. Z. inzonden, hadden hun product moeten laten onderwerpen aan een voor- keuring. Gerust mag dus gezegd worden, dat in Antwerpen de inzendingen afkomstig waren van de beste der Nederlandsche boterfabrieken. Onder de vlag van den F. N. Z. stuurde ook de fabriek te Aardenburg in. Kloosterzande gaf zich zelf- standig voor deelname op. IJzendijke stuurde niet in, omdat de koelmachine nog niet geplaatst is en daarom de zomerboter nog iets te zacht is voor de keuring als hier gehouden wordt. Uit Nederland waren er dus ruim 80 boterinzen- dingen. Daarbij kwamen nog de Belgische. Het is me niet gelukt dit getal te weten te komen. Het aantal beschikbare prijzen bestond uit: 3 gouden plaquettes. 5 gouden medailles. 20 diploma's voor gouden medaille. 5 zilveren medailles. 12 diploma's voor zilveren medaille. Kloosterzande behaalde hier een diploma voor gouden medaille. Aardenburg bracht het tot een diploma voor zilveren medaille. Waar deze beide fabrieken nog slechts kort bestaan en in vergelijking met andere Neder landsche fabrieken uiterst sober van inrichting zijn, is dit succes niet gering. Velen hebben er vroeger aan getwijfeld of de room ontvangende fabrieken in Zeeuwsch-Vlaanderen er wel in zou- den slagen een prima product te maken. Het te Antwerpen behaalde succes bewijst, dat deze twiijfel ongegrond was. Voor deze fabrieken is dit succes zeer zeker ook van groote waarde omdat van de Zeeuwsch- Vlaamsohe fabrieksboter ongeveer 2/3 deel naar Belgie geexporteerd wordt. De behaalde onder- scheidingen leveren een grondslag voor succes- volle reclame. We feliciteeren de Besturen en de beide Directeuren van Kloosterzande en Aardenburg van harte met het behaalde succes. ONZE AFZET NAAR DUITSCHLAND STEEDS MEER BEDREIGD. Duitschland is steeds een der belangrijkste afnemers van onze landbouwproducten geweest. In 1929 voerden wij in totaal naar dat land uit voor een waarde van 456 millioen gulden. Voor onze boter, kaas, rundvleesch, pluimvee en eieren, groenten en fruit en aardappelen gingen respect, resp. 80 43 94,5 66 57 en 41 van het uitgevoerde kwantum dier artikelen naar Duitschland. Deze cijfers stellen dus wel duide lijk in het licht hoe belangrijk onze landbouw- export naar Duitschland is. Tegenover dezen export staat een nog veel belangrijker import van Duitsche artikelen in ons land. In 1928 be droeg de invoerwaarde van goederen uit Duitsch land naar Nederland niet minder dan /842 mil lioen. Beide totaal cijfers beziende, zou men dus mogen verwachten, dat onze groote buur jegens ons toch ook wel eenige tegemoetkoming zou wensohen te betrachten. Het begint er echter steeds meer op te gelijiken, dat dit niet het ge val is. Door de verhooging van verschillende invoerrechten is het onzen afzet naar Duitsch land den laatsten tijd niet gemakkelijker gewor- den. Ja, voor verschillende artikelen wordt die zelfs onmogelijk. Nu moet ingevolge het Duitsch-Finsohe handelsverdrag onze boter het weer ontgelden. Binnen kort wordt n.l. het Duitsche invoerrecht op boter hier vandaan ver- hoogd van 16,50 tot 30,per 100 KG, of te wel met 0,13% per KG. En wie weet hoe vlug de kaas daarop zal volgen. Het is dan ook begrijpelijk, dat de Fed. Ned. Zuivelbond een circulaire tot z(jn 443 aangesloten fabrieken heeft gericht, waarin deze worden uitgenooddgd hun machinerien en benoodigdheden voortaan op andere markten dan de Duitsche te willen koopen. Een dergelijke poging tot boy- cotten is in ons land geen nieuw idee. Ook de N.V. Philips fabrieken, die in .1929 voor 85 mil lioen mark in Duitschland kocht en slechts voor 7 millioen mark daarheen uitvoerde is reeds in deze richting werkzaam. Zij heeft n.l. als hare verwachting kenbaar gemaakt, dat haar Duit sche leveranciers er hun regeering op attent zul len maken, dat deze firma er toe zal overgaan niets meer in Duitschland te koopen, indien Philips geen gelegenheid krijgt, haar artikelen in dat land af te zetten. De bedoeling van een en ander komt dus feitelijk hierop neer, dat men a.h.w. zelf met zijn leveranciers onderhan- delingstarieven voor elkaar brengt. Ook de Ned. baksteenindustrie heeft vroeger in die rich- ting al eens een balletje opgegooid en met suc ces. De Ned. steenen werden steeds zwaarder door Duitschland belast; vertoogen langs diplo- matieken weg brachten daarin geen verbetering, zoodat onze steenindustrie besloot in Duitsch land geen machines, kipwagens, kolen enz. meer te koopen. Ter uitvoer gebracht had deze be- dreiging verlaging der tarieven ten gevolge. De vraag r(jst wat de Ned. Landbouw in die richting zou kunnen doen. Bestond hier te lande een krachtige boerenorganisatie, die zich met den aankoop van landbouwwerktuigen bezig hield, dan zou er ongetwijfeld op dat terrein wat te bereiken z(jn. Doch daarvan schijnt voorloo- pig nog geen sprake te kunnen zijn. Gemakke lijker zou het wellicht de suikerfabrieken in ons land vallen om b.v. het Duitsche suikerbieten- zaad buiten de deur te houden; immers beschikt ons land op dit gebied over producenten, die voor de beste buitenlandsche niet behoeven onder te doen. En zoo zien we de verhoudingen op handels- gebied tusschen de volkeren in Europa bij voortduring ingewikkelder en moeilijker worden. Waar het heen moet is niet te zeggen. Inder- daad begint zooals Ir. Louwes het kort geleden zoo typisch uitdrukte de wereld meer en meer het aanzien te krijgen van een economisch gek- kenhuis. Is het b.v. niet het toppunt, dat Duitsche gerst en havermout tengevolge van uitvoerpre- mies vanwege de Duitsche regeering hier te lande aangeboden worden voor resp. 11 en 12 cent per KG, terwijl deze artikelen in Duitsch land zelve 20 en 19 cent kosten? Correspondentie-adresJ. J. Kaan, Schoollaan 2, Ter Neuzen. CLXXXII. De stem onzer lezers. Van den heer J. Strooband te Middelburg ontvingen we een beschouwing, vergezeld van eenige varianten, naar aanleiding van de in onze vorige rubriek geplaatste partij. Wij scbreven daarin, dat wit, door bij den 37en zet 2722 te spelen, zeker remise bereikt held. Zeker" had hier zoowel de beteekenis van „minstens" als van „hoogstens", daar bij goed spel slechts remise het eindresultaat zou zijn geweest, zonder winstkansen voor den der partijen. Hiermede nu is de heer Strooband het niet eens, integendeel, hij is van meening, dat wit na 2722 een winststelling bereikt had. De bedoelde stand is voldoende leer- zaam en interessant om er op terug te komen. We laten daarom hieronder den heer Stroo band aan het woord, maar plaatsen gemaks- halve eerst de te bespreken partijstelling op diagram. Stand der partij na den 36en zet van zwart. Zwart K. ZWART 1 2 3 4 5 46 WIT 47 48 49 50 Wit: A. de Zeeuw. Ieder 11 schijven. Wit speelde hier 4339, waama hij spoedig verloor. Als juiste zet gaven wij 2722 aan met zekere remise. Nu de winstvarianten van den heer Stroo band. 1. 27—22!!! Dreigt 3429 en 2218 met winst. 1. 21—27 2. 22X31 26X37 3. 32X41 23X32 4. 38X27 met schijfwinist. Hieruit kan nog fraai spel ontstaan. En dit is o.d. nog lang niet gewonnen voor wit, bijv. 4. 11—17! 5. 34—29 13—18! 6. 29X20 18—22 7. 27X18 9—13 8. 18X9 3X34 met gemakkelijke remise. Variant B. 1. 2. 3. 4. 5. 27—22! 22X11 36—31! 32X41 38X16 11—17 16X7 26X37 23X32 wint eveneens een schijf. 5. 914 gedw. 6. 33—28 en zwart verliest spoedig. Variant C. 1. 27—22! 24—29! De eenige zet, die tot remise leidt. 2. 33X24 8—12! (a) Wint de geofferde schijf terug of gaat naar dam. In elk geval dreigt aanstonds 1218 Wit heeft nu de volgende voortzetting, die volgens den heer Strooband wint. 3. 3025 19X48 dam. 4. 28X6 21—27! 5. 32X21 26X28 6. 61 dam 2832 7. 38X27 48—31 waama er van winst geen sprake meer Is. (a) Maar ook de volgende variant leddt tot remise, steeds uit den diagramstand spe- lend. 1: 27—22 24—29! Inderdaad de eenige zet, daar 914 verlies brengt door 3429, 22X18 en 28X6, enz. 2. 33X24 23—29! 3. 34X14 9X29 Wat moet wit nu spelen? 4641 kan niet wegens 2127. Blijft over 3025 of 4339. 4. 43—39 (a) 29—34 5. 30—24 34X43 6. 38X49 8—12! 7. 4943 12—18 8. 4338 18X27 Hieruit blijkt, dat het schijfoffer slechts tijdelijk ds geweest. 9. 24—20 3—9 10. 20—15 9—14 ii. 35—30 26—31 12. 2822 gedw. 27X18 13. 36X27 18—23 14. 38—33 13—19 15. 30—25 19—24 16. 25—20 14X25 17. 1510 24—30 18. 10—5 23—28 19. 33X22 30—34 dat de rubrieken aandachtig gevolgd worden. Dit stemt tot voldoening, zelfs indien er met betrekking tot de analyses meeningsvenschil tot uiting komt. Niiet onmogelijk vindt de heer Strooband in bovenstaande uiteenzettin- gen aanleiding, nogmaals op de zaak terug te komen. De volgende partij is uit den wedstrijd AntwerpenZeeland (Hemelvaartsdag 1930). Wdt Zwart P. M. de Kleijn, M'burg. Sapira, Antwerpen. Aljechin-verdediging. 1. e2—e4 PgS—f6 Deze verdediging werd door den wereld- kampioen voor het eerst geexperimenteerd in een consultatiepartij te Zurich 1921 en kort daama te Boedapest in toumooipractijk ge bracht. Haar correctheid staat nu volkomen vast. Dr. Em. Lasker, de oud-wereldkam- pioen, in den ibeginne een openlijke tegen- stander dezer opening, paste haar te New- York 1924 met succes toe tegen Maroczy, na tevergeefs een weerlegging gezocht te hebben. Colle boekte er eenige fraaie successen mee in het laatste toumooi te Scarborough (zie volgende rubriek). 2. 3. 4. 5. 6. 7. e4- c2- d2- f2— -e5 -c4 -d4 -f4 Pf6d5 Pd5ib6 d7d6 d6Xe5 Pb8c6 f4Xe5 Lcle3 Om den e-pion vast te houden, speelt Alje- chin den c-looper meestal naar g5. De tekst- zet is hier verklaarbaar, omdat d4 tweemaal aangevallen stond, hoewel met Pf3 de ver dediging van die pion beter lijikt. 7. Lc8f 5 8. a2<a3 Voorkomt Bb4 met de funeste dreiging Pc2. 8. Dd8d7 9. Pgl—f3 Lf5g4 10. Pbld2 0—0—0 11. d4d5 Misschien een tikje voorbarig. Het lijkt er op of zwart hierop gewacht heeft om uit zijn slof te schieten. 11. 12. Ddlb3 13. d5d6? 14. ©5Xd6 15. Pd2Xf3 16. Pf3d4 Pc6b8 e7e6! c7Xd6 Lg4 X f 3 Dd7Xd6 Waarom hier c4c5 wordt nagelaten, is ons een raadsel. 16. Pb8c6 17. Pd4b5 Dd6e5 18. Pb5Xa7j- Pc6xa7 19. Db3Xb6 Pa7c6 gedw. 20. Lfle2 Td8—d4! Een zeer sterke zet. Op LXd4 volgt PXd4 en wit moet de dame geven om aan mat te ontkomen. 21. Dto6ib3 Td4e4 De zwarte aanval is niet te stuiten. 22. Kelf2 Wat anders? Le3 dreigde verloren te gaan en kon bovendien niet weg. 22. Lf8c5! Waama zwart spoedig won. Landentoumooi te Hamburg. Na door een eclatante overwinning op Polen in de 9e ronde de leiding te hebben veroverd, is het Nederlandsche schaakteam in de volgende ronden weer wat afgezakt, voomamelijk een gevolg van niet direct ver- wachte nederlagen tegen Litauen en Detland. Intusschen staat de ploeg-Weening, Van den Bosch, Landau, Noteboom met captain Schelfhout nog in de bovenste gelederen en dat is al meer dan velen hebben durven droomen. Na 13 ronden was de stand: Tsjecho-Slowakije 35 punten; Oostenrijk 34 V2; Hongarije 34; Polen 33%; Nederland en Duitschland 32%; Amerika 32; Engeland 31; Zweden 30%; Letland 26; Denemarken 25%; Roemenie 21%; Frankrijk _9; Litauen 19; Finland 16; Spanje 15%; Noorwegen 12; IJs- land 11%. De 20-jarige Noordwijker Noteboom is een openbaring geweest en staat in het middel- punt der belangstelling. Hij speelt met zwart zijn eigen en beproefde Cechische variant, maakt partijtjes van 8 5 9 uren zonder een zweem van nervositeit. Tijdnood en mate- rieele achterstand deren hem niet. Met on- verstoorbare kalmte zet hij zijn tegenstanders mat en hij weet steeds vooruit, dat het ge- beuren zal. Naar de meening van ingewijden iemand, die capaciteiten bezit om Euwe naar de kroon te steken. en de remise is niet te keeren. De zet 3025 onderzoeke men nu zelf. Bij ontvangst van een interessante spelgang gaan we gaarne tot plaatsing over. In elk geval is uit de opmer- kingen van den heer Strooband, van wien we reeds meermalen partijen plaatsten, gebleken, Van Ter Neuzen: 23 Juli. Eng. s.s. SHEAF OREST, 1617, ledig, New-Castle. Voor Sas van Gent: 24 Juli. Duitsch s.s. ALBERT, 461, ledig, Antwerpen. Van GentTer Neuzen: 23 Juli. Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen. Voor Gent: 23 Juli. Eng. s.s. DERWENT, 418, stukg., Goole; Eng. s.s. ARUBA, 674, kolen, Goole; Finsch s.s. IMATRA, 2502, hout, Brakestad. 24 Juli. Eng. s.s. MICKLETON, 364, ledig, Londen; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Lon den; Russ. s.s. FELIX DZERNINSKY, 2164, stukg., Leningrad; Eng. s.s. DONA ISABEL, 291, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. CRICH- TOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. ENGI NEER, 199, ledig, Londen; Zweedsch s.s. FORTUNATUS, 798, ledig, R'dam; Eng. s.s. YEWPARK, 410, ledig, Boulogne; Letl. s.s. KANGARS, 1746, hout, Lapalusta; Belg. s.s. RENd, 1544, kolen, New-Castle; Noorsch s.s. SPEC, 1358, kolen, Gdynia; Eng. s.s. BILTON, 375, ledig, New-Castle; Eng. s.s. HEWORTH, 1602, kolen, New-Castle. Van Gent: 23 Juli. Eng. s.s. TOSCA, 169, steen, Portsmouth; Eng. s.s. YORK, 451, stukg,. Hull. 24 Juli. Eng. s.s. MOORWOOD, 1090, ledig, New-Castle; Eng. s.s. FELSPAR, 331, ijzer, Londen. s.s. HELENA in lading te Rahja voor Cardiff, s.s. MAGDALENA in lossing te Barry, s.s. TERNEUZEN van Salta Caballo naar Rotterdam passeerde 24 dezer Quessant. Zaterdag 26 en Zondag 27 Juli onder leiding van Stafkapitein KOLDER. Zondagavond 8 uur in de bovenzaal van „Hotel du Commerce". Ingang Kersstraat. Toegang 20 cent op Woensdag 30 Juli a.s. van des morgens om 10 uur. Aanvoerdoor de telers uiterlijk tot Woensdagmorgen 9 uur (N. T.) Opgaaf van de partijen voor of op Dinsdag 29 Juli a.s. Kisten aan het Veilingsgebouw ver- krijgbaar. De Directeur, SIMPELAAR. Bij de den 24 Juli 1930 ten overstaan van Notaris VAN DER VEEN te Ter Neuzen gehouden VEILING ten verzoeke van de Erven Mejuffr. Wed. J. DEES— DE BRUIJNE, werd ingesteld te Ter Neuzen aan de Noordstraat voor f 4100,—. De massa van het BOUWLAND te Ter Neuzen in den Pierssenspolder groot 9 H.A. 14 A. 16 c.A. of 20 Gem. 154 R. voor 580,per 44 aren 56 centiaren, of in het geheel f 11898,85. De definitieve toewijzing blijft bepaald op Donderdag 31 Juli 1930, des nam. 2 uur (N. T.) te Ter Neuzen, in het Hotel du Commerce van den heer De Vrieze. Inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. Het Bestuur van den CANISVLIET- POLDER maakt bekend, dat eene van Stembevoegde Ingelandenzal worden gehouden op des namiddags 2 ure, ten huize van Mej. A. E. Kerckhaert—de Cooker te Westdorpe. Westdorpe, Juli 1930. Het Bestuur voornoemd, A. E. GOETHALS, Dijkgraaf. PRUD. KERCKHAERT, Ontv.-Griffigr. TANDART8 Noordstraat 72, Ter Neuzen, Tel. 204 Zaterdag* van 23% uur. 3! OF Franco per post f 1.10. Zekere en Radlkale Genezing zonder Operatle door de methode van M. J. Glaser Vader, Broederschap- straat 19, Brussel. Ondergeteekende verklaart dat hij in 6 maanden tijd geheel is genezen van zijn breuk, door hetdragenvan een apparaat J. Glaser-Vader. 31-3-30. FRANS HEYLEN, Tenaard. Ondergeteekende verklaart te heb ben gehad een dubbele breuk en door het dragen van een breukband J. Glaser-Vader, in 6 maanden te zijn genezen. 13-4-30. PETRUS MAREVOET, Paardestr. 77, Mariak. (op Schelde) BREUKLIJDERS: Aarzeltnietlanger meer. Beproef de nieuwe toestellen van J. GLASER, vader die alleen uwe breuken zullen weerhouden en ze zullen genezen zonder u te verplichten uw werk te verlaten. Kostelooze raadplegingen van 9 tot 2 ure te: SELZAETE, 4 Aug., Caf<5 „Aux Armes de Z^lande". ST.-NICOLAAS-WAES,3en Donder dag van iedere maand. „H6tel du Vieux Gambrinus". ANTWERPEN, le en 3e Vrijdag van iedere maand, „Hotel Monico" (Station).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 7