PUROL Siukgeloopen Uw Kindje. BERICHTEN. voeien, verzachi en genees/men met RECHTSZAKEN. KOOPEN ZONDER BETALEN. MET DE MOTORFIETS TEGEN EEN BOOM GEREDEN. EEN ONGELUK, DAT NOG GOED AFLIEP. DOOR PROPELLER GEGREPEN. Doos 30-60. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Droglsten (Ingez. AledLS EXAMEN FRANSCHE HANDELS- CORRESPONDENTIE. Geslaagd voor het examen Fransche Han- delscorrespondentie der vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen gehou- den op 24 Jiini jj. te Vlissingen de heer D. J. Polderman te Ter Neuzen. LYCEUM TE ROOSENDAAL. De rekening van het Burgerlijik ArnTbestuur werd goedgekeurd, in ontvangsten 24.427,60. uitgaven 23.783,46, goed slot f 644,14. Goedgekeurd werd een wijziging der ge- meentebegrooting voor den dienst 1930, waar- in begrepen een verhooging met f 1360 der aiitgaaf noodig voor centrale verwarming van politiebureau, arrestantenlokaal, en brand- spuithuis, aangezien Burg, en Wetlh. die ver warming tot het geheele gebouw wenschten uit te strekken, waardoor dan ook de gym- nastieklokalen der openbare school en het kantoor van het Burgerlijik Armbestuur ver- warmd kunnen worden, hetgeen economischer voorkomt, dan wanneer deize lokaliteiten uit- geschaikeld zouden worden en op andere manier verwarmd moeten worden. Aanvan- kelijk was f 1050 uitgetrokken. Voorts is daarin begrepen een post van J1400 voor het in orde brengen als wandel- plaats van de kruin der vestingwallen ten Westen der stad. De voorzitter deelde mede, dat de deswege gevoerde onderhandelingen tot resultaat had- den, dat Burg, en Weth. de beschikking voor -de gemeente wisten te verkrijgen van de kruin der vestingwallen met zijtakken, teneinde die te bestemmen als wandelplaats voor het publiek, iets waarop in den gemeenteraad meermalen is aangedrongen. Hiervoor moest ■een overeenkomst worden getroffen met de pachters van het grasgewas. Na afloop van ket tegenwoordige pacht (over een paar jaar) zal de gemeente de geheele beschikking over het terrein kunnen krijgen. en dan zelf des- verkiezende een deel van het grasgewas kirn nen onderverpachten. Tegen dit voorstel werd, voor zoover het 't laatste punt betreft, alleen bezwaar gemaakt door den heer -Scheele, die van oordeel is, dat er reeds ge- noeg wandelpaden zijn, en hij daarvoor geen 1400 wenscht uit te geven. Vervolgens werden verschillende besluiten genomen tot regeling der belasting, in ver band met de nieuwe financieele verhouding van rijk en gemeente. Burg, en Weth. stelden voor de gemeente voor de fonsbelasting te plaatsen in de tweede klasse. In afwijking stelden zij voor de ge meente voor de personeele belasting te plaatsen in de 6e en 8e in plaats van in de 7e en 9e klasse, hetgeen ook de heeren Hame link c.s. en Bedet en Van Aken hadden voor- ■gesteld. Dit laatste beteekent voor alle aangeslagenen gezamenlijk een vermindering van in totaal 5000, terwijl verschillende der kleinste perceelen buiten de personeele belasting zullen vallen. Overigens was het oordeel, dat door de nieuwe regeling weinig verandering in het totaalcijfer der belasting zal komen, er zal vermoedelijk eenige ver- ploatsing ontstaan. Tegenover het vervallen van de provinciate opcenten en die van het leeningsfonds bij de personeele belasting, staat de heffing van 50, opcenten op de fondsbelasting door het rijk, en van eene heffing op de inkomstenbelasting door de provincie. Door den heer Hamelink werd met het oog op de gezinnen met lage in- komens waarvan de kinderen verdiensten hebben en dus meer dan 6en lid van het ge(- zin wordt aangeslagen, hetgeen tot een hoogeren aanslag van het hoofd van het gezin leid, kraohtig bepleit plaatsing der gemeente in de eerste klasse voor de fondsbelasting. De wethouder, de heer De Jager, zag die ge- volgen niet zoo emstig in en meent, dat door de tegenwoordige voorstellen de minst beta- lenden procentsgewijs het meest zullen worden ontlast, voor zoover van ontlasten sprake is. De voorzitter wees er op, dat men hier een gemiddelde belasting betaalde en de nieuwe regeling dus voor onze gemeente geen groote verandering kan brengen. Mocht blijken, dat de regeling verkeerd werkt, dan kan deze ten alien tijde gewijzigd worden. Overeenkom- komstig deze regeling achten Burg, en Weth. 45 opcenten op de fondsbelasting noodig. Zou men in de gemeente in de le klasse rang- schikken, dan zouden 60 opcenten noodig zijn en is men reeds bijna aan het maxixum van 80. Burg, en Weth. ontraden ook het door den heer Hamelink voorgestelde heffen van 50 opcenten op de vermogensbelasting, aan- ■g-ezien de in die belasting aangeslagenen, en dat loopt over een groot aantal aangeslage nen met gering vermogen, nu reeds extra zullen worden getroffen door de opcenten voor rijk en provincie. De heer Hamelink verklaarde, dat laatste voornamelijk voorge- steld te hebben, voor dekking van het tekort dat zou ontstaan, door verlaging der klasse voor de personeele belasting. Nu drong hij daarop zoo hard niet meer aan. Ten slotte werden de voorstellen aangenomen, met de stemmen der s.d.a.p. tegen (voor wat de rangschikking der fondsbelasting betreft). Afgewezen werd een verzoek van den Bond van Vergunninghouders voor het laten ver vallen der biljards, in de personeele belas ting. De Voorzitter gaf te kennen, dat Burg, en Weth., indien hun dit mogelijk blijkt, zeker met voorstellen tot verlaging van belasting zullen komen. Hij meende echter, dat dan schoolgeld zeker een object is, dat daarvoor in de eerste plaats in aianmerking zou komen, en alien daarvan profiteeren. De heeren .Scheele, Verlinde en Bedet hadden te kennen gegeven zich met de voorstellen te kunnen vereenigen en wenschten zoo voorloopig eens aan te zien, hoe het in de praktijk werkt. De gemeenterekening over 1929 werd aan- geboden voor den gewonen dienst op een bedrag in ontvangst van 447.832,05%, in uitgaven 399.181,56, alzoo met een goed slot van 48.650,49%. Voor den kapitaaldienst bedragen de ont vangsten f 157.040,36, de uitgaven f 155.752,49. Deze rekening wordt gesteld in handen eener commissie van onderzoek waarvoor worden aangewezen de heeren Hamelink, Bedet en Dekker. Bij de omvraag vestigd de heer De Bakker de aandacht op een paal van de electrische lichtgeleiding, aan de Heerengracht, die hem voor het grootste deel versleten en dus ge- vaarlijk voorkomt. Hij verklaart voorts gaame te zullen zien, dat het werk voor het wandelpad publiek zal aanbesteed worden. Voor verharding zou hij daar liefst geen macadam zien aangebracht, omdat hij vreest, dat kinderen de stukjes macadam zullen ge- bruiken voor projectielen om naar de eenden in de vestinggracht te gooien. Ook vraagt hij of er bij Burg, en Weth. voomemens bestaan iets voor de schoolkinderen te doen ter ge- legenheid van den 50sten jaardag van H. M. de Koningin. De voorzitter zal den heer De Bakker op zijn vragen antwoord doen toekomen. Hij sluit de openbare vergadering, die over glng in een met gesloten deuren, voor het doen van eenige mededeelingen. Na korten tijd werd de vergadering definitief gesloten. Toegelaten tot het St. Gertrudis-Lyceum te Roosendaal A. van Acker te Sas van Gent. Toegelaten tot het St. Norbertus-Lyceum te Roosendaal G. Colsen te Hontenisse en S. van Waesberghe te Hulst; tot de 4de klasse Gym nasium H. Spinhof te Ter Neuzen. EXAMEN HOOFDAKTE. Geslaagd te Rotterdam voor het examem hoofdakte, de heer A. Comelis te Philippine en mej. M. A. den Tenter te Hulst. OOSTBURG. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Oostburg is benoemd mej. T. Hooijberg te Hilversum. INDISCHE DIENST. Bestemd voor uitzending naar Ned.-Indie J. A. P. Manhave te Zuidzande, als candidaat- gezaghebber bij het binnenlandsch bestuur. Arrondissements-Rechtbank te Mlddelburg. Voor de rechtbank te Middelburg is behan- deld de zaak tegen den 23-jarigen landbou- wersknecht M. H. uit Nieuw- en St. Joosland, die een 16-jarigen jongen vier glaasjes bran- dewijn tegen mond en tanden heeft gedrukt en zoo den jongen heeft gedwongen ze op te drinken. De officier van justitie, die een maand ge- vangenisstraf eischte, noemde de houding van verdachte liederlijk en middeleeuwsch. De rechtbank heeft in hare zitting van 24 Juli jl. E. S. H., oud 42 j., koopman te Hulst, verdacht van oplichting, vrijgesproken. Omtrent de behandeling der zaak tegen C. J. J., oud 55 j., raadslid te Graauw, ver dacht van bovengenoemd feit, voor de recht bank te Middelburg, ontleenen wij nog aan de Midd. Crt.: Getuige van Hassel, wonende te Rotterdam, boekhouder bij een vischhandelaar, verklaarde dat verdachte veel bestelde en niet betaalde. In de loop der vorige week heeft verdachte een gedeeltelijk bedrag betaald. Verdachte schreef altijd briefjes en onderteekende met Jansen raadslid te Graauw. Verdachte meirkt op dat hij een gedeelte betaald heeft omdat de officier van Justitie in zijn dagvaarding zegt dat verdachte niet voomemens is te betalen. President: Wat moest U met al die visch doen Verdachte: Die gebruikte ik in mijn gezin. President: Waarom schrijft U in iederen brief, Raadslid? Verdachte: Omdat ik raadslid ben, en dat ben ik toch ook? President: Is dat om meer crediet te krij gen? Verdachte: Neen, als men raadslid is, is men dat ook. President: Wanneer betaalt U het restant? Verdachte: De volgende week. Getuige Buys uit Hulst, van beroep gros- sier, verklaarde dat verdachte bij hem zelf alle bestellingen gedaan heeft. Getuige heeft de goederen verzonden. President tot getuige: Noemde hij zich cafg- houder of raadslid? Getuige: Ik weet wel dat hij (verdachte) cafehouder is. President: Verdachte heeft nooit die reke- ningen betaald? Getuige: Wel 100 keer beloofd, doch nooit gedaan. Op een vraag van den President aan ver dachte waarom hij deze getuige niet heeft betaald, antwoordt verdachte dat hij in Maart 1.1. aan getuige f 30 heeft aangeboden en in Juni 1.1. 40. Getuige wilde die niet aanne- men. Voor het resteerende bedrag zou ver dachte dan een schuldbekentenis geven. Ge tuige B. merkt op dat verdachte een volledige kwitantie wilde hebben ofschoon alias niet be taald was. President tot verdachte: Waarom betaal je niet, waar zijn de centen van de opbrengst gebleven Verdachte: Die zijn door de vingers gegaan. Op het oogenblik is er een crisis in ons vak, zoodra ik in de gelegenheid ben, zal ik beta len. De Officier van Justitie aan het woord komende, zegt dat de wetgever paal en perk heeft gesteld aan wat de menschen noemen ,,flesschentrekkerij". Deze verdachte is daar een allertreurigst voorbeeld van. Het steeds terugkomen en teekenen met raadslid, heeft niets met de bestellingen van paling en andere goederen te maken, 't is volgens spreker al leen te doen om de menschen zand in de oogen te strooien. Al is deze verdachte gemeente- raadslid van Graauw dan is dat volgens de officier nog geen bewijs van soliditeit van zaken doen. De officier van Justitie eischt twee maan- den gevangenisstraf er aan toevoegende dat hij verdachte speciaal in de gaten zal houden. Verdachte het woord krijgende, vindt het verschrikkelijk. Hij is in een ongelukkige conditie gekomen, en heeft toch bij gedeelten willen betalen. Volgens hem is toch van op- zet om niet te betalen geen sprake. Verdachte verzoekt de rechtbank om een voorwaarde- lijke veroordeeling. De rechtbank heeft in hare zitting van gisteren verdachte J. vrijgesproken. B. een steek toegebracht met een groot mes ter hoogte van diens hart, welke steek in de tuniek drong en er een decimeter lager uit- kwam. De inspecteur is alzoo aan een groot ge- vaar ontsnapt. M. werd gearresteerd wegens poging tot doodslag. SCHIETOEFENINGEN MET NOOD- LOTTIGEN AFLOOP. Zondag heeft te Loenen een tragische ge- beurtenis plaats gehad, waarvan de oplossing thans gevonden is. Op een jacht overleed plotseling de heer C. Schoorl uit Amsterdam. De veehouder V. uit Vreeland heeft thans aan de politie verklaard, dat er Zondag op zijn land, in de onmiddellijke nabijheid van het jacht van den heer S., door lieden van een ander daar in de buurt voor anker lig- gend jacht schietoefeningen zijn gehouden. Het is de gemeente-politie, in samenwerking met de Rijkspolitie van Nichtevecht, mogen gelukken, op dit terrein een hek in beslag te nemen, waarin met een vuurwapen is ge- schoten. Vlak bij dit hek werd een kogel van een buks gevonden, die gelijk bleek te zijn aan den kogel, welke later door den politie-schei- kundige v. Ledden Hulzenbosch in 't lijk van den heer S. werd aangetroffen. Er moet geschoten zijn in de richting van het jacht van den heer S. De Amsterdamsche politie had gedurende de laatste dagen in de Oude Vecht gedregd naar een revolver, in verband met het ver- moeden van moord of zelfmoord. Thans staat vast, dat de heer S. is gedood door een ongelukkige omstandigheid en dat hier sprake is van dood door sohuld. Aan de politie is de dader, iemand uit Dor drecht, bekend. MOEDER VERDRINKT HAAR KIND VAN ZES MAANDEN IN EEN EMMER WATER EN PLEEGT DAARNA ZELFMOORD. Woensdagmorgen heeft zich ten huize van den kleermaker T., in de Magdalena Mooi- straat te Leiden, een vreeselijk familiedrama voltrokken. Terwijl de heer T. naar het zie- kenhuis was om een zrjner kinderen, dat daar ter verpleging is opgenomen, te bezoeken, heeft de moeder haar tweede kind, dat onge- veer 6 maanden oud was, met het hoofdje in een emmer water geplaatst, teneinde dat te doen verdrinken. Na de voltrekking van deze vreeselijke daad heeft zij zich zelve den hals en polsslagader afgesneden. Beiden zijn over- leden. Toen een der knechts van den heer T. even naar beneden ging, vond hij het lijikje van het verdronken kind. Hij riep de hulp in van een buurvrouw, waama beiden in de aangremzende kamer het lijk van de vrouw vonden Vermoed wordt, dat de vrouw in een vlaag van verstandsvenbijstering, door de ziekte van haar ander kind ongeveer een jaar geleden overleed er reeds een tot de gruwelijke daad is gekomen. Zij was ru 30 jaar oud. De heer L. Levy te Nietap (Gr.) reed met zrjn motorfiets tegen een boom, tengevolge waarvan hij in levensgevaarlijken toestand werd opgenomen. Hij is aan de gevolgen overleden. De jongeman was kort geleden in het huwelijk getreden. POGING TOT DOODSLAG TE MAASTRICHT. Bij een in den nacht van Maandag op Dins- dag in de Kleine Staat te Maastricht plaats gehad hebbend opstootje, waarbij door de politie een arrestant wegens dronkenschap werd opgebracht, heeft onder de bewoordin- gen: „Hier, ik steek je kapot", een man, M. genaamd, den adjunct-inspecteur van politie SCHIP OP DE ZUIDERZEE VERGAAN. In den nacht van Maandag op Dinsdag is het zeilschip „Eben Haezer" van scbipper Klaas Kroezen uit Zwartsluis tijdens het hevige stormweer op de Zuiderzee tusschen Schokland en Harderwijk omgeslagen en ge- zonken. Het schip was niet geladen en was van Kampen op weg naar Amsterdam. De schipper wist met levensgevaar zijn vrouw en drie kinderen van acht, vier en drie jaar oud, van boord te halen en in de sloep te brengen. Deze sloep werd later door schip per Bouwmeester uit Zwolle, die met zijn motorschip passeerde, op sleeptouw genomen en naar Schokland gebracht, alwaar de schip per Kroezen en zijn gezin thans nog vertoeven. Men zal trachten de „Eben Haezer", een licht scheepje van 134 ton, te lichten. Het vaartuig was verzekerd, de inboedel echter niet. EEN SPEELHOL. Dinsdagavond heeft de politie een inval ge daan in pand 45 aan de Leuvehaven te Rot terdam, op grond van het vermoeden dat in genoemd pand een speelhol was gevestigd. In- derdaad trof zij er 10 personen aan die om hooge bedragen aan het kaarten waren. On der hen bevond zich een Franschman die on geveer een jaar geleden op valsch spelen was betrapt. Hij maakt er zijn werk van om door middel van valsch spel zijn medespelers be dragen van f 40 tot f 50 in een half uur afhan- dig te maken. Het geheele gezelschap is meegenomen naar het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg, waar het onderzoek werd voortgezet. DE GEHEIMZINNIGE SMOKKELAUTO. In de onmiddellijke omgeving van Sittard, op de Nederlandsch-Duitsche grens, speelt zich sedert een half jaar een smokkelaffaire af, waarbij smokkelaars de meest brutale en gevaarlijke staaltjes van durf afleggen. In deze omgeving opereert meer dan een half jaar een geheimzinnige luxe-auto, welke nu eens hier, dan weer daar de grens passeert. In hoofdzaak vervoert deze auto koffie, tabak en sigaren, hetgeen dan frauduleus wordt ingevoerd Soms worden door de Duit- sche douane tien grensposten uitgezet. Her- haaldelijk heeft men den smokkelaar zoo- doende in het nauw gedreven, maar ook meer dan eens stelde de douane haar leven bloot aan het gevaar, plotseling in voile vaart te worden averreden. De auto is een oude wagen, die zoo op het oog af niet in staat blijkt een grooten rit zonder pech af te leg- gen. Wanneer men den wagen echter nader bekijkt, blijkt dat een bekwaam monteur aan het werk geweest is. Is de auto op zich zelf 'n oud vehikel, er bevindt zich een 80 P.K. motor in, terwijl de wagen op cardang en twee kettingen trekt. Ook is men op alles voorbedacht. Geen kogel kan de handen doen springen, daar tusschen buiten- en binnen- band zich een metalen plaat bevindt, waarop eike kogel ketst. Geen weg kan slecht ge- genoeg zijn, om den motor boven krachten te brengen, want niet alleen door binnen- en veldwegen, maar ook door de akkers holt de wagen voort, zonder dat gevaar voor stoppen dreigt En zoo jaagt de geheimzinnige auto voort, elke week passeert hij drie- tot vier- maal de grens, en kan maar niet gevat wor den. Toch kan men hem reeds op verren af- stand hooren, daar de motor eentonig, maar opvallend zwaar ronkt. Buiten den chauffeur bevinden zich in den wagen nog twee hand- langers terwijl een drietal posten verkennen. Het is al gebeurd, dat de chauffeur op de Nederlandsche grens stopte, uitstapte en in de onmiddellijke nabijheid der beambten kalm zijn boterhammen at. Nadien verdween hij weer, voorthollend over akkers en weilanden, steeds den kortsten weg nemend, om dan op onbegrijpelij ke wij'ze een tiental kilometers verder ongestoord de Duitsche grens te pas- seeren In een ander geval was de smokke- laar reeds en vijftig meter de grens voorbij, vddr hij plotseling de douane ontdekte, maar v66r men den wagen genaderd was, zette deze met groote snelheid terug en kwam buiten gevaar op Nederlandsch grondgebied. Het is typisch, dat deze smokkelaar steeds in de omgeving van Sittard opereert en hier- van nooit afwijkt. Meestal passeert hij de Duitsche grens nabij Millen-Tuddem-Wehr- Savelen en Hillesberg. Nooit neemt hij den hoofdweg, maar meestal slechte binnen- en veldwegen, waarover hij zich met ongeloof- lijke snelheid voortbeweegt. Het zal niet ge- makkelijk vallen, dezen maniak te arrestee- ren, verklaarde een Duitsche douane, vooral daar zich in den wagen steeds drie personen bevinden, die dus op gevaar berekend zijn. Nog ergerlijiker is het voor de douane, als men enkele wegen, welke de smokkelaar ge- woonlijk neemt, barricadeert, en deze dan juist langs een nieuwen weg „das grosze Vaterland" binnenkomt! Reeds meer dan een half jaar drijft hij den spot met de douane en nog steeds passeert hij drie- tot viermaal per week de grens. Maar hoelang zal de waaghals nog victorie kraaien? Wie weet... misschien komen wij hier ook reeds spoedig voor een grensdrama te staan, zooals zich onlangs in de omgeving van Kerkrade af- speelde. De heer G., hoofd der hervormde school te Kamerik, zou met de kinderen der hoogste klassen een reisje gaan maken. De reis was als volgt uitgeschrevenper as naar Woer- den, vandaar via Utrecht naar Amsterdam, waar Artis zou worden bezichtigd. Daama zou een watertocht worden gemaakt, zoodat het een prachtdag beloofde te worden voor de kinderen. Bij de woning van het hoofd der school was men isamengekomen. Enkelen namen plaats in auto's, de rest in Utrecht- sche wagentjes. In het rijtuig van den heer G. D. zaten elf kinderen. De vreugde der kinder was echter van korten duur. Op weg zijnde, omstreeks acht uur, geraakte het lemoen van het rijtuig van D. op een gege ven oogenblik geheel los, waardoor het rijtuig stuurloos was geworden. Het reed met voile vaart nabij het gemeentehuis de Kameriksche wetering in, sloeg over den kop en verdween in de diepte met de twaalf inzittenden, meldt het ,,U. D.". Hevig was het geschreeuw der kinderen. Inmiddels schoten omwonende per sonen toe, die niet aarzelden, te water te gaan om hulp te verleenen. Met vereende krachten werden de drenkelingen alle op het droge gebracht. Enkelen waren licht gewond en e<5n bewusteloos. Daarna werd direct het rijtuig gelicht om zeker te zijn, dat niemand er onder zou zitten. Waren de omwoners niet direct toegeschoten om hulp te verleenen, dan was de ramp niet te overzien geweest. LOCOMOTIEF RIJDT OP KUDDE SCHAPEN IN. Woensdagmorgen reed eeri locomotief in de buurtschap Not ter te Rjjssen bij een onbe- waakten overweg op een kudde schapen in, die op dat moment de spoorlijn passeerde. Zonder dat de geleider, een oude boer, de nadering van de locomotief, ondanks het ruime uitzicht had bemerkt, kwam de dicht aaneengesloten kudde op de rails juist toen de locomotief in isnelle vaart naderde. Langs de spoorbaan lagen, doode en zwaar ver- minkte, zieltogende schapen verspreid, terwijl de hoeder met het overige deel der kudde van schrik vluchtte. De verminkte dieren zijn spoedig afgemaakt. In totaal zijn van de 23 schapen er 11 gedood. Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven als U het huidje maar droog houdt met Burolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijik en geneest spoedig. Beide Artikelen verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) HUN OUDE PAARDENTRAM KONDEN ZIJ NIET VERGETEN. Hoewel de ingezetenen van Makkum en om- streken ten zeerste met de nieuwe autobussen van de Ned. Tramweg Mij. zijn ingenomen, kunnen ze toch naar aan de Tel. gemeld wordt hun oude paardentram niet vergeten. En telkens weer, wanneer men met de nieuwe bussen de oude paardentramrijtuigen welke in afwachting van verder transport te Harkezijl op een zijlijn stonden opgesteld, passeerde, werd de herinnering aan vroegere dagen wakker geroepen en het verlangen naar het bezit van zoo'n rijtuig werd zoo sterk, dat enkele ingezetenen in ,stilte besloten bij nacht him geliefd voertuig weer naar Makkum terug te halen en op de Markt op te stellen. Heel geheimzinnig arriveerde ver na mid- demacht een groote vrachtauto, waarin een aantal ingezetenen van Makkum was gezeten. Zeer voorzichtig, om den aldaar wonenden tramman niet te storen, werden de kettingen aan een wagen vastgemaakt. Maar men had echter buiten den waard of beter gezegd bui ten den speurdersneus van een ambtenaar van de maatschappij gerekend, die van het voor- nemen lucht had gekregen en zijn superieuren had gewaarschuwd. Dezen hadden opdracht gegeven de rijtuigen op te vijzelen en buiten de rails te plaatsen, zoodat ze niet verreden konden worden. En hoe of men nu ook trok of duwde en de motor van den auto op vollen kracht liet werken, er was geen beweging in de rijtuigen te krijgen en diep teleurgesteld moesten de snoode gasten, onverrichter zake naar huis terugkeeren. KINDER VERLAMMIN G. Te Olst is kinderverlamming vastgesteld bij een kind van anderhalf jaar, en te Holten is een kind van een jaar door deze ziekte aan- getast. Te Heelerheide zijn eenige gevallen van kinderverlamming vastgesteld. In verband hiermede is de bewaarschool aldaar gesloten. DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR MAAKT SCHOOL. In Stettin heerscht naar het Alg. Hbl. meldt groote onrust. Er zijn n.l. in de laatste dagen twee mis- drijven begaan, welke den indruk maken door eenzelfden persoon begaan te zijn en her- inneren aan de gruwelijke misdaden van den Dusseldorfschen moordenaar. Ook hier n.l. heeft de misdadiger een brief- kaart aan de politie gestuurd, waarop hij zijn misdaad beschrijft en nieuwe moorden aan- kondigt. In den avond van zes Juli werd in de on middellijke nabijheid van de stad het lijk van een 21-jarige dienstbode, Charlotte Hilde- brandt, gevonden. Hot slachtoffer was be- roofd. Terwijl de politie druk bezig was met het onderzoek, kwam bericht binnen van een tweede misdaad. Een gemaskerde man was aan boord van een aak in de haven gespron- gen, had de vrouw van den schipper een revol ver op de borst gezet en gedreigd haar te zul len neerschlaten als zij om hulp riep: hij was de moordenaar van Charlotte Hildebrandt en kende geen medelijden. De man maakte zich van eenig geld meester en kon daarop onbe- merkt verdwijnen, zonder herkend te zijn. Niettegenstaande een uiterst nauwkeurig onderzoek kon de politie geen enkel spoor vinden. Thans heeft zij een briefkaart gekre gen, waarvan de schrijver beweert de moor denaar van het dienstmeisje te zijn en de be- roover van de schippersvrouwen. De kaart is in een plomp handschrift geschireven en be- vat een nauwkeurige beschrijving van de plaats van den moord. Blijkens het stempel komt de briefkaart uit Eberswalde. Het onderzoek wordt krachtig voortgezet. IN EEN VLAAG VAN WAANZIN. Te St. Etienne is een arbeider plotseling krankzinndg geworden. Met 2 revolvers ge- wapend begaf hjj zic'h op straat, waar hij eerst een koopman, die argeloos voor de deur van zijn winkel stond, doodschoot en vervol gens 4 voorbijgangers verwondde, die zich niet tijdig wisten te bergen. Tenslotte doodde hij een spoorwegambtenaar, die juist uit huis kwam om dienst te gaan doen door een schot in het hart. Toen de politie hem wilde arresteeren, vloog hem zelf een kogel door het hoofd, waardoor hij levensgevaarlijk werd gewond. EEN TWEEDE LINDBERGH De Amerikaansche vlieger W. S. MacLa- ren is voomemens in den ochtend van 1 Aug. alleen in een eenmotorig vliegtuig voor een Oceaanvlucht naar Parijs te startten. MacLaren wil koers nemen over de Bermu- da-eilanden en de Azoren en hoopt het door Lindbergh in 1927 behaalde record van 33% uur te verbeteren. De vlieger die tijdens den oorlog dienst deed bij de Amerikaansche marine, zal voor zfln vlucht gebruik maken van een Lockheed-Si- rius-eendekker met 425 P.K. motor. Daar dit vliegtuig 60 K.M. per uur sneller vliegt dan het toestel van Lindbergh meent hij Parijs zeker vlugger te kunnen bereiken. Wanneer MacLaren slaagt zal hij met het- zelfde vliegtuig trachten van Parijs naar New York te vliegen. De vlieger wil hier mede bewijzen dat de koers over de Bermuda en de Azoren-eilanden voor het vliegverkeer ideaal is en dat de gevaarlijke nevelbanken en de kompasstoringen bij New Foundland vermeden kunnen worden, welke voor de .Bremen" en korten tijd geleden voor de ..Southern Cross" zooveel gevaren oplever- den. In tegenstelling met tot nu toe ondemo- men Oceaanvluchten, zal MacLaren trachten met zijn toestel 1000 pond nuttigen last aan post en vracht over den Oceaan te brengen. ZIGEUNERS OVERVALLEN EEN PADVINDERSKAMP. In een bosch bij Eperjes in Slowakije onder- nam dezer dagen een bende zigeuners een aanval op een padvinderskamp. De zigeuners hadden het in hot bijzonder op de levensmid- delvoorraden en op de kleeren en schoenen der padvinders voorzien. Zij waren ongeveer 40 man sterk en met messen en schoppen ge- wapend. De 12 tot 15jarige padvinders waren wel veel meer in aantal, echter ongewapend. Desondanks verdedigden zij zich, met het re- rultaat, dat zij er ook in slaagden, den aanval der Zigeuners af te slaan. Een lOtal padvin ders werd daarbij echter vrij emstig en vele andere licht gewond. Bij de landing van het vliegtuig D 2, van von Ortzen, dat deel neemt aan de Europee- sche rondvlucht, op het vliegveld van Hes- ton, heeft zich een emstig ongeluk voorge- daan. Een journalist, die als passagier aan de vlucht deelnam, sprong bij de landing uit het vliegtuig, waarbij zijn jas door den nog draaienden propellor werd gegrepen, zoodat hij in den propellor werd getrokken en op slag gedood werd. DANSKAPELMEESTER VERDIENT MILLIOENEN. Vincent Lopez, de populaire danskapel- meester te New-York, heeft met het hotel St. Regis een contract gesloten, dat hem ge durende vijf jaar verplicht, uitsluitend voor het hotel te werken. De gage, die Lopez be- trekt bedraagt in die vijf jaar een millioen dollar, dus een half millioen gulden per jaar. AUTOBUS IN EEN AFGROND GESTORT. Op den terugkeer van een toer naar den Tete noire bij Chamonix is een autobus, waar- schijnlijk tengevolge van het weigeren der remmen in een af grond gestort. Van de in zittenden alle jonge meisjes werd een meisje gedood, 5 gewond, terwijl ook de chauf feur verschillende verwondingen opliep. DE ONTVOERDE JEUGDIGE RUS. Men meldt uit Berlijn aan de N. R. Crt. De zaak van de ontvoering van een jeugdi- gen Rus is nog steeds niet opgehelderd. Ge- bleken is, dat Schmidt de gearresteerde Rus, die den knaap zou hebben ontvoerd, sinds geruiimen tijd toenadering tot dezen had ge- zocht en hem geraden zou hebben het ouder- lijke huis te verlaten. In den nacht van 3 Juli vertrok de jonge Schaischold ook inderdaad, na eerst in de woning van Schmidt te heb ben ovemacht, via Kieln aar Rusland. Uit Kiel schreef hij nog een korten afscheidsbrief aan zijn ouders. Voor zijn vertrek had hij op het Sowjet Russische consulaat een visum voor Rusland op zrjn pas laten plaatsen. Het consulaat deelt mee dit visum niet te hebben kunnen weigeren, daar Schaischold ouder is dan 16 jaar. Verzekerd wordt echter, dat het consulaat den jongen man ook aan het noo- dige geld en aan proviand voor de reis zou hebben geholpen. Of dit inderdaad het geval is geweest, zal uit het onderzoek moeten blij ken. De Derutra, de Duitsch-Russiische onder- neming, waar Schaischold Sr. in dienst was, deelt mee, dat men Schaischold, die als boek houder aan de ondememing was verbonden, op staanden voet heeft moeten ontslaan, omdat hii zich aan een emstig verzuim had schul- dig gemaakt. Hij heeft toen nog een proces gevoerd tegen de Derutra, maar dit verloren. De jonge Schaischold, aldus de Derutra, zou het ouderlijke huis vrijwillag hebben verlaten, daar hij door zijn vader slecht werd behan- deld De Derutra meent, dat de Duitsche con- sul-generaal te Petersburg van Schaischold gemakkelijk zal kunnen vememen, wat dezen heeft bewogen naar Rusland te reizen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 2