ALGEMEEN NIEUWS- EN APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. feuilleton, Vampier-Vleugel f( HEERENBAAI No. 8551. VRIJDAG 11 JULI 1930 70e Jaargang B11TN1HLAN1). B U I T 1 I L A I S, verschaft U wdken vangenat. DIT BEAD VERSCHUNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRUDAGAVOND. ,,Ja." TER NEUZEN, 11 JULI 1930. doctoraal examen geneeskunde. ZENSCHE COURAN ABONNEMENTSPRIJS: Btnnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maandeB - Buiten Ter Neuzen rr ner post 1 80 per 3 maanden - Bij voor ultbetalrag fr. per post 6,60 per jaa Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het bultenland alleen bp vooruitbetallng. Mtgeefster: Flrma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 - TELEFOON No. 25. ADVERTENTI8NVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer S 0,30. Grootere letters en cliclte'a worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentlen by regelabonnement tegen verminderd tarlef, hetwem op aarnvTOag verkrflgbaar Is. Inzending van advertentien liefst dag voor de nltgave. OORLOGSSCHEPEN OP DE SCHELDE. De Nederlandsche regeering heeft toestem- ming verleend tot het bevaren van de Schel de voor het brengen van een bezoek aan Antwerpen op de hierondervermelde data aan de volgende oorlogsschepen De Amerikaansche oorlogsschepen „Cham- plain" en „Mendota", ongeveer 11 Juli; de Fransche kruiser ,,Suffreu" en de Fran- sche torpedobootjagers ,,Biston", „Forbin en „Fougeux" van 9 tot 15 Juli; n de Britsche kruisers ,,Frobister", Norfolk ,,York" en „Hawkins" van 17 tot 23 Juli; de Fransche adviesjachten ,,Somme", ,,Oise en „Vanguois" van 8 tot 12 Augustus. Het Noorsche pantserschip ,,Tordenskjold dat thans te Antwerpen vertoeft, heeft een equipage van 16 officieren, 30 cadetten, 26 onderofficieren en 176 matrozen, totaal m Het schip heeft een waterverplaatsing van 3900 ton, een diepgang van 5.6 M., len£ van 92.7 M. en een breedte van 15 M. De gemiddelde snelheid bedraagt 17 knoopen per uur. De bewapening bestaat uit 2 kanon- nen van 21 c.M., 6 van 12 c.M., 8 van 76 m.M en 2 van 37 m.M. Twee avondbladen, de Nation Beige en de Vingtieme Siecle, knoopen een kort commen- taar vast aan een telegram uit Amsterdam meldend dat de Nederlandsche regeering den doortocht op de Schelde van Amerikaansche Engelsche en Fransche oorlogsschepen die Antwerpen gaan bezoeken, heeft toegestaan, meldt de Brusselsche correspondent van de N. R. Crt. De Nation Beige schrijft met zonder sar- casme: Omdat de Schelde niet vrij is, wordt toestemming van Nederland gevraagd, opdat de schepen van onze gewezen bondgenooten ons een bezoek zouden kunnen brengen De Vingtieme Steele zegt van haar kant: Opdat de schepen van naties, die onze ge- allieerden waren trjdens den oorlog ons een bezoek kunnen brengen, moeten wij zeer on- derdanig toelating gaan vragen aan Den Haag. Het is weliswaar niet de eerste maal, dat ons een dergelijke vemedering wordt op- gedrongen, maar hoelang nog zullen wi) een zoo ongewonen en weerzinwekkenden toestand moeten verdragen. TOENEMEND SPAREN. Een heugelijk verschijnsel, dat een vorig iaar in het verslag der Nutsspaarbank te Haarlem ook viel te staven: het sparen is toe- nemende. Ter in Den Haag gehouden algemeene ver- gadering van den Ned. Spaarbankbond werd medegedeeld, dat zoowel de Bond als de aan- gesloten spaarbanken, een tijdperk van gro°" ten bloei doormaken, wat zich bij den Bond weerspiegelt in de voortdurende toeneming van zijn ledental en bij de spaarbanken in de aanhoudende stijging van de ingelegde spaar- gelden. EEN DROOG DORP. De gemeenteraad van Willige Langerek heeft besloten, aan de Koningin het verzoek te richten, te zullen bepalen, dat in genoemde gemeente geen vergunningen meer mogen worden verleend. Ten vorige jare deed de eenige vergunning- houder afstand van zijn vergunning, zoodat Willige Langerak thans „droog" is en bij in- 1 williging van 's Raads verzoek droog biyft. BESTRIJDING VAN MOND- EN KLAUWZEER. De minister van Staat, minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, heeft met ingang van 10 Juli 1930 het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en var- kens verboden naar een kring, omvattende het eiland van Dordrecht. Onder dit verbod is niet begrepen: le. de doorvoer van herkauwende dieren en varkens in gesloten en verzegelde spoor- wagens; 2e. de invoer naar het openbaar slachthuls te Dordrecht van genoemde dieren per spoor in gesloten en verzegelde wagens en na de uitlating onder politietoezicht. Van genoemd abattoir mag bovenbedoeld vee uitsluitend worden afgevoerd met be- stemming om aan het station Dordrecht in spoorwagens te worden ingeladen. DE BOUW VAN MOTORSCHEPEN. De cijfers over de eerste zes maanden van dit jaar vertoonen een voortdurende toene ming van den bouw van motorschepen. Van de 105 motorschepen, groot in totaal 666.000 ton, die gedurende deze periode in dienst zijn gesteld, waren veertig, metende in totaal 258.000 ton, gebouwd in Engeland. Dan volgt Japan met twaalf schepen met 109.000 tori, daarop Nederland, Denemarken, Zwedrin, elk met ongeveer 60.000 ton, ofschoon Neder- land slechts vijf schepen bouwde tegen twaalf an dertien in Denemarken en Ztveden. Verwacht wordt, dat het totaal-cijfer voor het jaar 1930 een belangrijke vermeerdering zal vertoonen, vergeleken bij 1929. De vergadering heeft na goedkeuring van de verslagen en de begrooting verschillende voorstellen betreffende zaken van inwendige organisatie behandeld. Mr. P. J. Oud, lid van de Tweede Kamer, heeft verder een uiteen- zettirig gegeven van het verschil tusschen fondsvorming en omslagstelsel bij sociale ver- zekering. DE NEDERLANDSCHE RIJKSLAND- BOUWCONSULENT IN BELGIE. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft jhr. J. van Vredenburch, Rij kslandbouwconsulent bij het Nederland sche Gezantschap in Belgie te Capellen be- noemd tot lid der Nederlandsche delegatle, die de Internationale Landbouwcongressen zal bijwonen, welke in Augustus te Antwerpen en Luik worden gehouden. FRANKRIJK EN ITALIE. DE BOND VOOR STAATS- PEN SIONNEERIN G. De Bond voor Staatspensionneering heeft Dinsdag te Amsterdam zijn jaarvergadering gehouden onder leiding van jhr. de Muralt. Deze zeide in zijn openingswoord, dat de verwachtingen, die op de jaarvergadering van het vorige jaar gekoesterd werden ten aanzien van het meer nabijkomen van de ver- wezenlijking van het beginsel van den Bond, niet verwezenlijkt zijn. De uitslag van de verkiezingen iis voor den Bond niet gunstig geweest. Maar daartegenover staan toch ook bemoedigende verschijnselen. De Chr. Dem. Unie heeft de Staatspensioneering in haar programma geschreven, de R.K. Volkspartij, die door de R.K. Staatspartij erkend is als een groep waarmede rekening moet worden gehouden, eveneens. Ook onder de anti-revo- lutionairen begint het beginsel van Staats pensionneering meer aanhangers te tellen; en reeds zijn in samenwerking tusschen anti- revolutionairen en Christelijk-Historischen in een kleine plaats in ons land de grondslag ge- legd voor een Chr. Bond voor Staatspensio neering. Dit acht spreker een zeer heuglijke gebeurtenis, hoewel hij niet goed begrijpt waarom dat adjectief Christelijk erbij noodig is, omdat het ideaal van den bestaanden Bond, al moge die ook neutraal zijn, een zuiver Christelijk beginsel vertegenwoordigd. Spre ker bracht hulde aan wat wijlen mr. Sannes en de heer Boon in het Parlement hebben gedaan voor de verwezenlijking van wat de Bond als doel nastreeft. De jongste uitingen van Mussolini vormen schrijft de N. R. Crt. een merkwaardige trits. De redevoeringen van Livorno, Florence en Milaan w&ren Voor binnenlandsch gebruik bestemde fanfares, waarin de dictator zijn volk aanmaande, waakzaam te blijven, het kruit droog te houden en goed en bloed veil te hebben voor het vaderland. Daardp volgde het artikel, door den Duce voor dp United Press geschreven. Het gaf een beeld van het politick en oeconomisch versqheurde Europri, met zijn tallooze door kortzich'tige en onrechtvaardige vredes ver dragen verscherpte tegenstellingen, die de totstandkoming eener federate unie, door Briand in zijn memorandum aangeprezen, bij voorbaat uitsluiten. Slechts herziening dier verdragen zou uitkQmst kunnen brengen. En als slifitstuk is thans het voorloopige antwoord van Italie aan Briand gepubliceerd, 't welk naar de Tevere opmerkt hoffe- lijk-ironische kritiek oefent op diens denk- beelden. Mussolinie, wiens hand ongetwijfeld de pen heeft bestuurd, vindt den grondslag van het Fransche plan te eng en wijst op de gevaren van een continentaal blok, dat noch Engeland, noch RusJand zou omvatten. En geland, of liever het Britsche rqk, kan zich bij een strikt-Europeesche unie niet aanslui- ten en staten als Rusland en Turkije, die bui- ten den Volkenbond staan, worden door den opzet van het memorandum uitgeschakeld. Het risico van nieuwe daaruit voortvloeiende tegenstellingen is inderdaad niet denkbeeldig. De scherpste kritiek oefent de fascistische regeering op de Fransche stelling, dat aan een Europeesche unie veiligheidswaarborgen ten grondslag moeten liggen. Zij stelt daar tegenover dat de unie, om in het kader van den Volkenbond te passen, aan dezelfde poli- tieke voorwaarden zal moeten beantwoorden als die van het Handvest, t.w. beperking van wapening, waarborgen tegen aanvallen en vreedzame beslechting van internationale geschillen. Zonder ontwapening geen veiligheid is de leu's die Mussolini hier onbewimpeld uit- spreekt en die hij wil toevoegen aan de thans reeds bestaande drie waarborgen: het Hand- vest van den Volkenbond, het pact van Kel- logg en de verdragen van Locarno. Het behoeft geen betoog dat dit antwoord in Frankrijk een slechte pers heeft. De bla- den zien er een poging in om de staten, die den oorlog hebben verloren en uiteraard tal van grieven hebben, het Italiaansche kamp binnen te halen. Duitschland, Hongarije en Bulgarije worden in dit verband met name genoemd. Ook het accompagnement, waarmee de fas cistische bladen het antwoord begeleiden, trekt te Parijs zeer de aandacht, vooral de uitlating van de Tevere: „Frankrijk wenscht, om zijn hegemonie met politieke middelen te kunnen handhaven, de Europeesch unie tot de staten op het vasteland, die lid van den Volkenbond zijn, te beperken, daar het dan zelf met zijn vazalstaten het heft in handen houdt. "Tegenover deze poging om de unie tot een door Frankrijk beheerschte eel van den Volkenbond waarin het mrit Engeland al hot overwicht heeft te maken, stelt Ita lie drie eischen: le. volkomen rechtsgelpkheid van alle leden der unie, 2e. bescherming van de rechten der kleine staten, 3e. opheffing van elke scheiding tusschen overwinnaars en over- wonnenen." Dat de Fransche pers het antwoord van Italie en de beschouwingen daarover in de fascistische pers ,,demagogie" noemt, valt niet te verwonderen. Maar dan is het toch demagogie van meesterlijken snit. De voor- opstelling van de ontwapeningsidee zal by- voorbeeld overal weerklank vinden, waar men het wel meent met den vrede. Wat Musso lini hierover zegt, is precies hetzelfde als wat president Hoover in zijn boodschap aan den Amerikaanschen Senaat ter aanbeveling van ratificatie van het vlootverdrag te berde heeft gebracht Of Italie erin zal slagen de ontwikkelde denkbeelden ingang te doen vinden hangt trouwens af van het definitieve antwoord, dat Mussolini nog in petto houdt en dat volgens de Tevere een nieuw unie-plan tegenover het Fransche zal stellen. Zoolang dat niet bekend is zal het met den aandrang van staten, die den oorlog heb ben verloren naar het Italiaansche kamp wel zoo'n vaart niet loopen. In Duitschland schijnt men althans geneigd Mussolini's ant woord op te vatten als een pressie op Frank rijk om in de geschillen met Italie vergaande concessies te doen. Zoo merkte dezer dagen de Koln. Ztg. op, dat Mussolini geen vinger zal uitsteken om Duitschland aan herstel van onrecht te helpen, zoodra zijn grieven tegen Frankrijk in het reine zijn gekomen. Of Hongarije en Bulgarije datzelfde nuch tere inzicht zullen toonen, blijft af te wach- ten. VERWOESTE DORPEN DIE NIET WORDEN HERBOUWD. Het is weinig bekend, schrijft het Alg. Hbl. -dat meer dan twintig Fransche dor- pen, die in den oorlog werden verwoest, nooit meer zullen worden opgebouwd, o.a. Douau- mont, Craonne, Fleury. Thans duiden de nog steeds niet opgeruimde mines de plek aan, waarop zij eens stonden. De Touring Club de France heeft het plan opgevat op deze plekken gedenkzuilen te plaatsen, ter herinnering aan het bestaan dezer dorpen. Reeds heeft de Touring Club kleine grenspaaltjes doen zetten langs de ge- heele lijn, van het Kanaal tot de Zwitsersche grens, tot welke in 1914 de Duitschers waren doorgedrongen. Een beeldhouwer, tot de oorlogsverminkten behoorend, Mloreau-Vauthier, heeft een zeer simpel monument ontworpen: een ongeveer twee meter hooge zuil van Lotharingsch steen, die zal worden geplaatst op een voet- stuk, vervaardigd uit steenen der verwoeste huizen. Op de zuil zal worden gebeiteld: ,Hier lag X, verwoest in..." door SAX ROHMER. 28) Vervolg. 's Naohts?" ,,Ja. 's nachts". Voetstappen die u niet kendei Val Beverley knikte. „Ta. Dat is juist't eigenaardige ervan. U weet zelf wel, hoe gewend je raakt aan de voetstappen van iemand, die in hetzelf de huis met je woont. Maar die voet stappen waren vreemd, onbekend... ,,En ze gingen de deur van uw kamer langs?'' ,1a. Mijn twee kamers liggen orecies hierboven; boven de zitkamer dus. En aan het einde van de gang, dat is dus in den versten Zuid-Oost-hoek van het huis, is de slaapkamer van den Kolonel en lecht daartegenover een kleine rookkamer. Dien kant gingen de voetstappen op Naar de kamer van den Kolonel.' ,,Ja... 't waren, lichte, sluipende voet- ,^tLn wanneer was t Laat in den naC,Nee, dat niet. Maar wel lang, nadat iedereen naar bed was gegaan Ze zweeg en keek me verlegen aan, Na een korte stilte ging ik voort: Waren het voetstappen van een man of een vrouw?" Zeker weet ik dat met, Mr. Knox. Maar ik zou zeggen van een vrouw ze booq zich naar me toe en in haar oogen zaq ik weer denzelfden angst van eerst in elk geval van iemand, dien ik met kende, dien ik nooit had hooren loopen „U bedoelt van iemand, die hier vreemd was?' ,,Ja. O, het was akelig, om van te rillen". Ze kneep haar handen samen, tot de knokkels wit werden. „Den eersten keer toen ik het hoorde, had ik al een heele poos liggen luisteren. Ik was zenuwacihtig. hdadame de Stamer had me dienzelrden morgen verteld, dat de Kolonel den vorigen avond iemand in den tuin had zien rondsluipen. Ik lag te luisteren... u kent t wel je bent zoo in spanning, dat je van het minste geluid schrikt... toen ik opeens die voetstappen hoorde. En vlak voor mijn deur hielden ze op..." „Groote genade riep ik uit. ,,En wat deed u?" ,,Niets. Ik was te bang. Ik kon alleen maar stil blijven liggen met een hart, dat benauwend snel klopte en na een poosje, een halve minuut misschien, gingen ze verder en hoorde ik ze niet meer „Was uw deur afgesloten?" ,,Nee", ze lachte zenuwachtig. „Maar daarna heb ik het niet een keer meer vergeten' „En die geluiden heeft u_ later weer qehoord? En altijd 's nachts?" „Ia. Mr. Knox. En weet u, wat het zoo vreemd en beangstigend maakt? De bedienden slapen, zooals u weet, allemaal in den Wester-vleugel en Pedro sluit elken avond eigenhandig de tusschen- deur af". ,,'t Is wel vreemd mompelde ik na denkend. ,,'t Is verschrikkelijk! zei het jonge mei'sje bijna fluisterend. „Want wat kan het anders beteekenen, dan dat er iemand op Cray's Folly is, woont, zou ik bijna zeggen, die zich nooit overdag laat«zien '..Maar dat is niet mogelijk. Niet zoo onmogelijk als het lijkt in 1 een groot huis als dit. Trouwens, een an- dere verklaring is er niet." Er moet een andere verklaring zijn stelde ik haar gerust. Heeft u er met Madame over gesproken De grijze oogen keken me met een be- zorqde uitdrukking aan. ,,En wat zegt zij ervan Weet zij geen verklaring Nee Haar houding was heel eigen- aardig. In plaats van me gerust te stel len zweeg ze, en juist dat zwijgen, dat zoo alles kon beteekenen, maakte mijn anqst nog grooter. Ik werd bang voor den nacht. En dan" ze aarzelde even en keek me bijna smeekend aan ,,en dan heb ik een paar maal 's nachts een luiden kreet gehoord." ,,Wat voor soort kreet? ,,Dat kan ik u niet zeggen, Mr Knox De quaestie is, ik was altijd in slaap als het kwamdan merkte ik opeens, dat ik trillend van angst rechtop in bed zat en dan wist ik, dat ik wakker geworden was door een soort van kreet. „Dan heeft u dus ook geen idee, waar 't qeluid vandaan kwam Nee, absoluut niet... antwoordde het meisje. „Ik begrijp natuurlijk heel goed. dat al die dingen u ombelangrijk toelijken en dat er misschien een doodeenvoudige verklaring voor te vinden is. Maar dat anqstgevoel het gevoel dat er iets ge beuren gaat, wordt langzamerhand on- dragelijk. En ik begrijp den Kolonel en Madame de Stamer niet, dat ze Ze zweeg opeens en keek me met een bios van verlegenheid aan. Ik ook niet. als u tenminste het teit dat Madame en de Kolonel van elkaar hou den, bedoelt," zei ik rustig. „0. heeft u het ook al gezien 1 vroeg Val Beverley verbaasd. Ze begon te lachen, om'haar verwarring te verbergen. Als ik maar wist, wat het alles te be- Ik vergeet verdner tn zorgen, Eu myrt dobbertje zelfs ook, Als ik, aan dm kant van t water, 'n Pypje DOUWE EGBERTS rook. Zelfs de vischjes in den vijver Komen aan h.et oppetvlak Ruik eensDat ts DOUWE EGBERTS! Heerlyk! Wat een pracht tabak. Cling« Doorcn-bo* ECHTE FRIESCHE 20-50CT.PER ONS I A8 Ingez. Med.) P. T. T. Wijziging openistelling kantoren met ingang van Maandag 14 Juli a.s. Geopend voor den telefoondienst Te Philippine van 812, 14 16.30, 18—19.30. Te Walsoorden van 812, 1417, 18 zu. Te Zaamslag voor den post- en telegraaf- dienst van 912.30, 14 16, 1fi Voor den telefoondienst 812.30, 14 16, 17.30—20. Aan de Gem. Universiteit te Amsterdam ziin geslaagd voor het doctoraal examen ge neeskunde de heeren P. J. de Smet te IJzen- dijke en W. J. v. d. Hooft te Oostburg. N. C. B. Dinsdag heeft de Noord-Brabantsche Chi. Boerenbond te Tilburg zijn algemeene jaar- lijksche vergadering gehouden. Tot bestuurs- lid van dien bond werd herkozen de heer F. van Campen te Graauw. teekenen heeft." Op dit oogenblik werd ons tete-a-tete verstoord door de terugkomst van Ma dame de Stamer. „Daar ben ik weer," begroette ze ons opgewekt. ,,De Kolonel heeft zich van- avond op d6 sen of andcre manicr te veel opgewonden en heeft een van z n gewone aanvallen gehad. Ik heb hem overgehaald om meteen naar bed te gaan. Hij laat zich dus verontschuldigen. Maar u be grijpt wel, dat 't zoo het beste is. Ik betuigde mijn leedwezen en zei: Ik wist niet, dat de Kolonel ziek was... ,,Och, ziek Madame haalde, op de typische manier, haar eigen, haar schou- ders op. ,.Juan heeft de helft van zijn levensweg met maximum snelheid afge- legd, Mr'. Knox. En als gevolg daarvan is opwinding slecht voor hem. Ze reed haar stoel tot bij de plaats, waar Val Beverley zat, nam de hand van het jonge meisje tusschen de hare, streek er liefkoozend over. le ziet wat bleek vanavond, kind, zei ze "bezorgd. „Dat spookgedoe begint te veel van je zenuwen te vergen gelool ik. O nee, absoluut niet," verklaarde het jonge meisje. ,,'t Is natuurlijk heel ver~ velend en ook wel ariezelig, maar ,,Maar Mr. Paul Harley zal ons eerst- daaqs wel vertellen, wat het alles te be teekenen heeft," maakte Madame den zin af. „Ia, dat geloof ik en daar vertrouw ik maar op. We hebben hier op Cray s Folly geen Cubaansche duivels noodig. Ik hoopte, dat ze op dat onderwerp nog verder door zou gaan, maar toen ze de excuses van den Kolonel overgebracht had, begon ze een amusant verhaal over een zeker deel van de Parijsche ..society en de veranderingen, die vijf jaar oorlog dadrin te weeg gebracht had. Haar be- weringen waren geestig, maar heel opper- vlakkig en het eenige, wat ik me er later nog van herinnerde, was een verhaal over een zekeren Baron Bergmann, een Zweedschen diplomaat, die volgens Ma dame den langsten neus en de h°rtste memorie van alle mannen in Parijsch had. zoo'n korte memorie, ,,dat hij soms, als net koud was, vergat zijn neus te snuiten. Haar vroolijkheid was niet natuurlijk. Ze schertste en ze ladhte en ze gebaarde. maar dezen keer legde ze het er te dik op. Die levenslust en opgewektheid moesten dienen om iets anders te verbergen, ver- driet of wanlhoop waarschijnlijk. Harley kwam een half uur later terug en van het eerste oogenblik af voelde hi), evenals ik, de spanning, die er heerschte. Madame bleef vroolijk, maar al haar ver- toon van vroolijkheid kon haar begrqpe- lijk verlangen. om uit ons gezelschap weg te komen, niet verbergen. Wat me echter verbaasde, was het feit dat Harley van een derqelijk verlangen blijk gaf. Onze daq was, wat het doel waarvoor we op Cray's Folly gekomen waren, het onder- zoeken van de geheimzinniae verschijn selen betrof, toch niet bepaald een succes qeweest. Ik wist, dat er dozijnen „pun- ten" waren, waarover mijn vnend mlich- tinqen wilde vragen en Madame de bta- mer was de aangewezen persoon, om hem die inlichtingen te geven. Maar ondanks dat braken we om tien uur op en blykbaar kreeq Harley, onder het naar boven gaan, z'n slecht humeur weer terug, want bij de deur van zijn slaapkamer en dat, terwijl ik brandde van verlangen om de bijzonderheden. die ik van Val Beverley qehoord had, met hem te bepraten - keerde hij zich naar me toe, zei: Slaap wel, Knox, t Kan zijn, dat ik je heel vroeg kom roepen. En ging zonder verder een woord zijn kamer in. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1