5 1 Doorzitten PUROL STER-TABAK STER TABAK SPORT. LANDBOUWBERICHTEM. PAARDENFOKKERU. NietmopperenopUwpijp, maar ze stoppen met Want het rooken van Ster- tabak geeft U het hoogste rookgenot en is daardoor het recept voor een ge zonden geest en een opge- wekte stemming. MAAKT VRIENDEN TER NEUZEN, 2 JULI 1930. BOEKHOUDEN. KORFBAL. RECHTSZAKEN. Doorzitten bij wielrqden verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. (Ingez. Med.) werkloozen zijn, dat onze buitenlandsche schuldenaajrs meer dan ooit lage tarieven noodig hebben om ons te betalen wat zij ons schuldig zijn, brengen wij aan al deze belang- hebbende partijen een doodelijken slag toe. Laat de president zeggen wat hem lust over de 2170 tariefposten die niet gewijzigd zijn; iedereen verder op de wereld weet, dat dit een protectionisme is dat krankzLimig gewor- den is". DE ONTRUIMING VAN HET DUITSCHE GEBIED. Met het vertrek van de laatste Fransche soldaten van den Rijnoever heeft, schrijft de N. R. Crt., de ontruiming van het Duitsche gebied haar beslag gekregen. Duitschland heeft alle reden om zich te verheugen en Europa is ook ten zeerste voldaan dat dit grootste nog zichtbare teeken van den oor- logstoestand verdwenen is. Aan de nagedachtends van Stresemann, den grooten Duitschen staatsman, die met zijn vervullingspolitiek den weg tot deze bevredi- gende oplossing gebaand heeft, is men dank- bare hulde verschuldigd. EEN GEMEENTERAAD VOOR DE RECHTBANK. De correspondent der N. R. Crt. te Drussel meldt Voor de boetstraffelijke rechtbank van Leuven is de heele raad der VIaamsch-Bra bant sche gemeente Wommerson verschenen, ten einde er zich te verantwoorden over de tegen de vroede vaderen van dit dorp, op een na, geformuleerde ibeschuldiging van corrup- tie. Allen, de wethouders inbegrepen, aan- vaardden van een ingezetene, die zijn dochter als onderwijzeres benoemd wilde zien, een gezamenlijk bedrag van 25.000 francs, dat zij netjes onder elkaar verdeelden. Ook in een ander Brabantsche gemeente nog blijkt zich een dergelijk feit te hebben voorgedaan. Door den procureur des Konings werd tegen ■de raadsleden van Wommersom, die trouwens alien ibekenden, een voonbeeldige straf: van 3 maanden tot 3 jaar en een geldboete van 1000 tot 3000 francs geeischt. De uitspraak zal eerst over veertien dagen plaats hebben. DE KINDERSTERFTE TE LUBECK. Men meldt uit Berlrjn aan de N. R. Ort. Het van stadswege ingestelde onderzoek naar de oorzaak betreffende de kindersterf- gevallen te Luibeck schijnen resultant te heb ben gehad. De commissie met het onderzoek belast, heeft de uitkomsten daarvan aan den officier van justitie gezonden en deze, die tien dagen geleden officieel had verklaard, dat hij geen nonchalance der geneesheeren die het Calmette-procede hadden toegepast, had kunnen vaststellen heeft thans een ver- volging ingesteld wegens het veroorzaken van dood door schuld tegen de twee hoog- leeraren Deicke en Clotz, tegen „Obermedizi- nalrat" dr. Alstadt en de assistente van prof. Deicke. In het laboratorium van prof. Deicke, directeur van het algemeen zieken- huis, waar het ongeluk heeft plaats gevon- den, schijnt een doodelijke bacillencultuuir met het Calmette-praeparaat te zijn verwisseld. De professoren worden in staat van besohul- diging gesteld omdat ze verzuimd hebben de noodige controle uit te oefenen Bezwaren voor de Lubecker geneesheeren is de omstan- digheid, dat met hetzelfde serum hetwelk naar Lubeck werd gezonden, te Parijs, in Mexico en Riga is het geheel 573 kinderen zonder eenig bezwaar zijn behandeld. Ongelukkiger- •wijs hebben de geneesheeren het serum dat te Lubec is gebruikt, laten vemietigen, zoodra de eerste gevallen van overlijden werden ge- constateerd. Als reden van deze handeling wordt oppgegeven, dat men verder gebruik van dit serum heeft willen uitsluiten. De officier van justitie beschouwt dit thans als een uitvlucht, die voor de geneesheeren zeer bezwarend is. BRABANQONNE-INCIDENT IN EEN KERK. De correspondent der N. R. Crt. te Brus- sel meldt: Door den rector van het college van Onze- Dieve-Vrouw, te Antwerpen, werden twee Vlaamsche leerlingen die, trjdens de mis, welke besloten werd met de uitvoering op het kerkorgel van de Brabangonne, geknield waren gebleven, van dit onderwijsgesticht weggezonden. Een anti-Vlaamsche leerling die de Vlaamsche knapen, terwijl ze geknield zaten, geschopt en geslagen had, werd voor 3 dagen uit de lessen gesloten Dit incident bracht onder de leerlingen en ook onder de Vlaamschgezinde leeraars van voomoemd college echter zulk een beroering teweeg, dat de rector op zijn eerste besluit terugkwam en de weggezonden leerlingen nu weer zijn aanvaard. HET AMERIKAANSCHE SUPER- PROTECTIONISME. De wereld wacht geduldig schrijft de N. R. Crt., op Amerika tot het zich van zekere 'SKtremistische denkbeelden ibekeert die daar in -politieke richtsnoeren of wetten zijn om- gezet en een belemmering voor den alge- meenen vooruitgang van de wereld zijn. Wij doelen hier met name op de kwesties van schuldenregeling en tarieven. Dezer dagen heeft Baldwin, de vroegere Britsche eerste minister en leider der conservatieven, in een rede voorspeld, dat de oeconomische crisis, -waaronder Europa gebukt gaat, in Amerika nog pas begonnen was en dat zij daar binnen tien jaar veel emstiger vormen zou aan- nemen, dan elders. Hij lichtte deze uitlating niet nader toe, maar het kan wel niet anders, of Baldwin voorzag, ofschoon hij zelf in zijn hart half protectionistisch is, waartoe het ultra-protectionistische tarief in Amerika moet leiden. De vraag is slechts waar Enge- land zou ophouden, indien het eens op het hellend vlak der beschermende rechten terecht zou komen, want de ervaring elders leert, dat men dan steeds verder afglijdt tot men, ge- lijk Amerika, aan het eind van de helling is beland, waar een afgrond kan gapen. Het voornaamste argument voor Hoover om zijn veto niet over de nieuwe tariefwet uit te spreken, is geweest dat hij de zaken- wereld uit de onzekerheid wilde helpen, en verder verlaat hij zich op de tariefcommissie die nog altijd kan adviseeren verminderingen (maar ook verhoogingen) tot 50 pCt. in de nieuwe tarieven aan te brengen. Op het oogenblik waarop het tarief in wer- king is getreden, heeft het in Amerika zelf niet aan stemmen ontbroken, die ernstig waar- schuwden tegen de gevaarlijke dwaasheid van de tariefwet. Maar geen enkele van deze heeft zoo duidelijk geklonken als die van het gezaghebbende New-Yorksche weekblad de Nation. Dit wijdt er onder den titel van ,,de tariefmisdaad volmaakt" een artikel aan. De Nation betoogt, dat het beschermings- beginsel de welvaart van Amerika met deze wet treft gelijk nooit daarvoor. En dan schrijft zei: „Op het eigen oogenblik waar op wij aan onzen uitvoerhandel meer dan ooit behoefte hebben, dat onze geweldige produc- tie in vele takken de binnenlandsche behoef- ten is gaan overtreffen, dat de straten vol (Ingez. Med.) BEeEDIGING ALS WATERSCHOUT. Ter burgerlijke zitting van de rechtbank te Middelburg, werd Maandag beeedigd als waterschout te Ter Neuzen, de heer M. C. Hack, inspecteur van politie aldaar. WONINGBOUWVEREENIGING. J.l. Maandag werd in het Concert- en Bioscoopgebouw" een vergadering gelhouden van de leden der Woningbouwvereeniging Werkmansbelanig'alhier, welke goed be- zocht was. Het verslag over 1929 en voorgaande jaren, een net uitgevoerd lijvig boekdeel, gevende tevens een historisch overzicht omtrent het ontstaan en bestaan der vereeniging getui- gende van een bloeiend en financieel gezond bestaan, werd goedgekeurd, evenals de balans met winst- en verliesrekening der verschil- lende bouwblokken en de rekening en verant- woording der vereenigingskas. Vastgesteld werd, dat de administrateur der vereeniging, de heer N. J. Harte, als secre- taris-penningmeester aan het foestuur wordt toegevoegd. Als bestuurslid werden bij acelamatie her- benoemd de heeren J. Huizinga, B. H. IJsebaert, J. F. Hamerlinck en J. van Riet, terwijl in ontstane vacatures werden benoemd de heeren J. Stoutjesdijk en A. N. Hamelink. Ter sprake kwam de weder bestaande groote behoefte aan arbeiderswoningen. Door het particulier initiatief wordt daarin niet voorzien, terwijl ook het bestuur der veree niging, in vertband met de kosten en de huur- prijs die als gevolg daarvan voor dekking der exploi'tatie moet worden berekend, geen kans ziet om tot het bouwen van normale woningen over te gaan. Het is voorts van oordeel, dat de nieuwe regeling door den Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid uitgevaardigd, voor het bouwen van woningen, die na 30 jaar het eigendom der bewoners kunnen worden voor- alsnog hier moeilijk burgerrecht zal verkrij- gen. Er ligt ongetwijfeld een goede kern in, doch de financieele eischen zijn dusdanig, dat alleen de beter gesitueerde arbeiders daaraan zullen kunnen voldoen. Toch meende het bestuur nog iets te kun nen doen voor verruiming der woningruimte en vroeg machtiging voor te bereiden en op daarvoor nader af te wachten gunstig tijd- stip over te gaan tot het bouwen van 10 woningen overeenkomstig het type der aan de Oostkolkstraat gestichte woningen bestemd voor kleine of z.g. onvolledige gezinnen, die men hoopt voor zoodanige prijs te kunnen bouwen, dat die met een niet overmatige huurprijs exploitabel zijn. De gelegenheid voor het stichten dier woningen bestaat op de door de vereeniging aanvankelijk als speel- terrein aangekochte oppervlakte aan de N. J. Harte- en Oostkolkstraat. De wijze waarop dat terrein dat door het bestuur voor zien van ibanken en tafels ter beschikking der jeugd was gesteld heeft teleurstelling ge- baard. Vandalisme en vemdelzucht der wat oudere jeugd haalden neer wat met zorg en betrekkelijk groote kosten was opgericht. Een exploiteeren van een speelterrein onder voort- durend toezicht zou groote kosten vorderen waarvoor de middelen ontbreken. Ofschoon het bij het meer en meer inkrimpen van de open plaatsen in de kom der gemeente eenerizijds jammer is, dat ook deze open ruimte voor een ander doel zal worden bestemd, staat daar- tegenover dat toch billijkheidshalve van de woningbouwvereeniging ook niet te vergen is, dat zij een algemeene speelplaats onder- houdt. Het komt aan het bestuur op grond van een en ander rationeeler voor de midde len waarover de vereeniging beschikt in de eerste plaats aan te wenden voor het hoofd- doel: verruimen der woninggelegenheid. Ofschoon door verschillende leden betreurd werd ,dat niet kan worden overgegaan tot het bouwen van normale woningen, vereenigde de vergdering zich met algemeene stemmen met het voorstel van het bestuur, waardoor men dan althans het bereikbare hoopt te verkrijgen, terwijl er anders niets kan ge- beuren. Voorts werd het bestuur overeenkomstig zijn voorstel gemachtigd bij eventueele aan- vrage daartoe de erfpacht van de nog open liggende terreinen aan de Van Steenbergen- laan (Zuidzijde) onder te stellen voorwaarden behoudens goedkeuring van den gemeente- raad) over te dragen. Met een woord van dank aan de leden voor de betoonde belangstelling en een opwekking om het bestuur, in dit maatschappelijk werk van groote beteekenis krachtig te blijven steunen, sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. EEN VERNIEUWDE WAARSCHUVVTNG. Eenigen tijd geleden hebben wij reeds ge- waarschuwd, dat de kanaalboord van den middemkanaalarm door de bezetting met betonblokjes die ongeveer gelijk komen met den dekbalk van den damwand, gevaar op- levert voor de kinderen die zich daarop wagen om in het water te spelen of iets daaruit te halen, omdat die balk in tegen- stelling met vroeger, geen steunpunt meer kan bieden. Zonidagavond werd daarvan het 4-jarig zoontje van P. G. bijna het slachtoffer. Het knaapje wilde naar het schijnt aan den z.g. Schependijk aan den waterkant met de voe- ten in het water zitten en gleed van den kant in het kanaal. Gelukkig kwam de po- litieagent Hage juist daarlangs en deze kon het knaapje nog te juister tijd grijpen en op het droge halen. Nog eens: laat dit ter waarschuwing strekken. „LEGER DES HEILS". Zooals er reeds in een bericht bekend werd gemaakt, houdt het „Leger des Heils" alhier, wederom hare Evangelisatie-Tent- samenkomsten, terrein bij de Ambachtsschool. Er is echter eenige wijziging gekomen in de opening, die niet op Donderdag 3, doch op Zaterdag 5 Juli, 's avonds om 8 uur zal plaats hebben. Voor het practijk-diploma boekhouden, uit- gaande van de Vereeniging van Leeraren in Boekhouden, slaagde de heer A. J. Dees Gz., alhier. ARTE L.O. Geslaagd te Middelburg voor het examen L.O. mej. Eliz. de Feijter te Zaamslag (Veer). SEMI-ARTS-EXAMEN. Aan de universiteit te Amsterdam slaagde voor het semi-arts-examen de heer D. de Vrdes te Nieuw-Namen. NOTARIEEL EXAMEN. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het nota- rieel examen eerste deel de heer P. van Tig- gelen te IJzendijke. ADSP. BOUWKUNDIG OPZICHTER. Op de door het Nederlandsch Technicum P.B.N.A. te Amhem gehouden examen, slaagde voor het diploma adsp. bouwkundig opzichter de heer A. de Clercq te Westdorpe. EXAMENS. Aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagde voor het eindexamen, mej. C.. C. de Bel te Sas van Gent. SINT JANSTEEN. De nieuw benoemde burgemeester, de heer P. H. Geimaerdt, thans hoofdeommies ter secretarie te Bergen op Zoom, zal Dins- dag 15 Juli a.s. worden gelnstalleerd. DE ARCHIEFBEWAARPLAATS TE HULST. De gemeenteraad van Hulst behandelde het voorstel tot uitbreiding vein de archiefbewaar- plaats en de ruimte, die aan den Oudheid- kundigen kring is afgestaan in het stadhuis. In verband met opgewqrpen bezwaren wees de burgemeester er op, dat het vast staat, dat de archiefbewaarplaats moet worden uit- gebreid, niet alleen voor het oud-archief, maar ook voor het nieuw-archief. Het ligt in het voornemen om speciaal het archief van het voormalige Hulster Amtoacht hier bijeen te brengen en zoodoende een streek-archief te vormen. Door het werken van den Oudheidkundigen kring neemt het bezoek aan de plaats toe en o.a. zal op 5 Juli de Nederlandsche Oudheid- kundige kring hier een bezoek te brengen. Daarbij komt nog de mogelijkheid, dat Hulst als Rijksarchiefbewaarplaats zal worden aan- gewezen. Slechts met een stem tegen werd ten slotte besloten 10.000 voor de werken beschikbaar te stellen en dit te vinden uit het aangaan van een geldleening. SLUISKIL. Bij den bouw der nieuwe ovens voor de cokesfabriek is j.l. Maandag een ernstig on geluk voorgekomen. Een Fransche oven- bouwer is vanyeen tamelijke hoogte op het terrein gevallra en moest met gebroken been worden opgenomen. Hij is naar het R.K. ziekenhuis ter behandeling en verpleging overgebracht. Door den val van bovenge- noemde kreeg een zijner makkers een stel- lingplank tegen het hoofd en beliep eenige verwondingen. Denzelfden dag viel op het terrein der am- moniakfabriek een Belgisch werkman van een groote hoogte. De man klaagde over hevige pijn in de zijde en is naar het ziekenhuis over gebracht, waar men vooral&nog geen letsel heeft kunnen constateeren. STOPPELDIJK. Bij den landbouwer M. Dieleman is onder het rundvee het mond- en klauwzeer uitge- broken. WESTDORPE. Op 30 Jrnii j.l. was bij den Correspondent der Arbeidsbemiddeling alhier slechts 1 werk- looze ingeschreven. Op 1 Jtini bedroeg dit aantal 6. GOES. De Afdeeling Zeeland van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren hield op 21 Juni te Goes een ledenvergadering, waarin als spreker optrad Prof. Dr. Van Poelje uit 's Graivenhage ,over de door Gedep. Staten ontworpen en aan de gemeenteraden om advies gezonden regeling voor een herziening der jaarwedden voor Burgemeesters, Secre- tarissen en Ontvangers. Spreker begon met eenige woorden te wijden aan de beteekenis van den beroeps- ambtenaar, waarvoor hij o.a. aanhaalt enkele door de Ministers Donner en Verschuur, toch zeker twee ambtsdragers, die over het corps gemeente-ambtenaren bevoegd zijn te oor- deelen, geschreven verklaringen, waaruit groote waardeering blijkt voor den beroeps- ambtenaar i.e. den gemeente-amlbtenaar. Naar sprekers meening is het een plicht der overheid deze waardeering niet te doen door een te lage salarieering en hebben de ambtenaren het recht te klagen, zoolang zij te dezer zake niet worden behandeld, zooals het behoort. De overheid moet hierbij niet alleen denken aan den ambtenaar van heden, maar ze moet ook denken aan den ambtenaar van morgen en bovenal er van worden overtuigd, dat voor de besten onder de beroepsambtenaren een zekere mate van aantrekkelijikheid blrjft be staan voor den openbaren dienst. De rijksamtotenaren zijn bevoorrecht boven de gemeente-ambtenaren. Voor hen toch is een algeheele salarisQierziening reeds lang tot stand gekomen. En al is daarop reeds een paar maal wat beknibbeld, de bevoorrechting is gebleven, want voor de gemeenteamibtena- ren is een dergelijke groote herziening nooit tot stand gekomen. Bovendien dient niet te worden vergeten, dat de rijkisambtenaar veel gemakkelijker tot een hoogeren rang opklimt. ning komt spreker allereerst op tegen het motief, dat vele gemeenteraden aanvoeren om een kleine verbetering als deze aan te gaande landbouwcrisis. Hij zou willen vragen, wat heeft een landbouwcrisis met de jaarwedde van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger te maken. Moet dan elke crisis worden aan- gepakt om een dergelijke salarishenziening tegen te houden? Dan zal er wel nooit veel komen van verbetering, want wanneer, wat te hopen is, deze landbouwcrisis eens zal zijn opgelost, is er wellicht weer een crisis op handels- of scheepvaartgebied, en daama misschien weer een crisis op het gebied der industrie, enz. Integendeel In dergelijke tijden zou men nog eerder een betere salarieering dienen te bevorderen, want men vergete niet, dat juist de tdtularissen, waar het hier om gaat, veelal een belangrijke onibezoldigde taak ver- vullen in het maatschappelijke leven, zooals in cooperatieve vereenigingen, enz. Het vervullen van soortgelijke functies wordt tegengegaan met een sledhte salaris- regeling, want hoe lager de jaarwedden, hoe meer de betreffende personen moeten trach- ten door allerlei bezoldigde nevenbetrekkin- gen te komen tot het behoorlijk inkomen, dat de overheid hen onthoudt. Hiema werden nog enkele meer specifieke punten uit de door Ged. Staten ontworpen regeling besproken, omtrent welke alsnog aan Gedeputeerde Staten zal worden geadresseerd. Zaterdag 28 Jhni speelde Seolto I van Ter Neuzen te Aardenburg een wedstrijd om een verg. zilv. medaille tegen A. K. C. van Aar denburg. De uitslag van deze wedstrijd was 41 in het voordeel van Seolto. Met de rust was de stand 00. BESTRIJDING VAN DE AARDAPPELZIEKTE. Na het bericht over de bespuiting van vroege aardappelen ter bestrijding van de aardappel- ziekte wordt thans de aandacht van de telers van late aardappelen gevestigd op de noodzake- lijkheid om aan het optreden en de maatregelen ter bestrijding van dezelfde ziekte in de late aardappelen de noodige aandacht te wijden. Het is algemeen bekend, hoezeer de aard- appelziekte den oogst der late aardappelen in hoeveelheid en qualiteit kan doen verminderen. In de beste aardappelverbouwende streken in ons land, Friesland, de Zuid-Hollandsche Eilan- den en verschillende plaatsen in Noord-Holland, Zeeland en West Noord-Brabant wordt dan ook door vele telers (hoewel ook daar nog niet al gemeen) bestrijding der ziekte toegepast door bespuiting met Bourgondische pap. Ten einde de oogst in hoeveelheid, en in qualiteit (althans wat „de ziekte" betreft) zoo hoog mogelijk op te voeren, moet deze bespuiting algemeen wor den toegepast, met uitzondering natuurlijk bij de soorten, die in voldoende mate tegen de ziekte bestand zijn. De aandacht zij erop gevestigd, dat door het Meteorologisch Instituut te de Bilt in dit sei- zoen reeds driemaal is medegedeeld, dat de weersomstandigheden in een bepaald etmaal gunstig zijn geweest voor het optreden van de aardappelziekte en de eerste verschijnselen der ziekte zijn reeds op eenige plaatsen waarge- nomen, zelfs is op e£n plaats een tamelijk sterke aantasting gevonden. Daar de ervaring heeft geleerd, dat de kans op het meer algemeen optreden der ziekte zeer veel grooter wordt, als dit door eenige gunstige etmalen is voonbereid, moet door de aardappel- telers ernstig rekening gehouden worden met de mogelijkheid van een spoedig optreden der aardappelziekte, vooral als het weer warm blijft en er regen valt. Algemeene bespuiting wordt daarom aan- bevolen. De bespuiting geschiedt met Bourgondische of Bordeauxsche pap. Ter bereiding van Bour gondische pap worden 1% KG kopervitriool en KG sodex te zamen opgelost in 100 L water. Het mengsel van kopervitriool en sodex is in den handel verkrijgbaar onder den naam nor- maal pappoeder. Van dit poeder wordt ter be reiding van 100 L sproeistof dus 2% KG opge lost. 100 L Bordeauxsche pap wordt bereld door eerst 1% KG kopervitriool en 1 KG ongebluschte kalk afzonderlijk in water op te lossen en daar- na deze oplossingen bijeen te voegen tot de hoe veelheid vloeistof 100 L bedraagt. Evenals bij de vroege aardappelen wordt er met nadruk de aandacht op gevestigd, dat de besp«iting meer- malen moet geschieden. Doordat een bespoten gewas gewoonlijk ook langer groen blijft, moet indien de weersomstandigheden dit noodig maken tot op het laatst van het groeiseizoen met de bespuiting worden doorgegaan. Uitrvoerige behandeling van de ziekte en de be strijding is te vinden in Mededeelingen 52 van den Plantemziektenkundigen Dienst, te Wage- ningen: „De aardappelziekte". Door dezen Dienst en de daarbij werkzame ambtenaren worden gra tis nadere inlichtingen gegeven. DE VLASTEELT. Officieele gegevens betreffende den uitzaai en den stand van het vlas in Frankrijk zijn nog niet verkrijgbaar. a Het is evenwel niet twijfelachtig, dat deze teelt iin vergelijking met het vorig jaar, be- langrijk zal zijn ingekrompen. Voor den laat- sten oogst konden geen behoorlijke prijzen worden bedongen. Vele boeren zitten nog met hunnen oogst van 1929. Voorzoover is kunnen worden nagegaan, was de stand over het algemeen slechts ma- tig. Het gewas was te kort gebleven. Doc* de jongste pnweders, die vooral in het voor naamste centrum van de vlasteelt, het Noor- den, met groote hevigheid hebben gewoed, is het gewas op vele velden gaan legeren, waar door de vooruitzichten op een goeden oogst, naar het schijnt, daar vrij gering zijn gewor- den. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 30 Juni werd het volgende vonnis uitgesproken C. W., oud 56 j., melkveehouder te Ter Neuzen, is wegens melk van ondeugdelijke samenstelling ten verkoop in voorraad heb ben, met bekrachtiging van het vonnis van den kantonrechter, veroordeeld tot f 125 boete of 20 dagen hechtenis. Politie-rechter te Middelburg. In de zitting van 1 Juli werden de volgende zaken behandeld. K. L. A. S., oud 31 j., chauffeur te Clinge (B.), werd verdacht, dat hij op 24 Mei jl. te Axel Andre Matthijis heeft geslagen en Augustus Matthijs heeft beleedigd. Eisch 5 boete of 5 dagen hecht. Uitspraak idem. F. M. H., huisvr. K. L. K., oud 50 j., baker te Sas van Gent, werd verdacht dat zij op 21 Mei jl. te Sas van Gent Adrienne Vermandel heeft beleedigd. Eisch f 5 boete of 5 dagen hecht. Uitspraak idem. J. d. F., oud 21 j., landbouwersknecht te Hontenisse, werd verdacht dat hij op 2 Juni 1930 te Hontenisse E. J. Hdel in een sloot heeft geduwd, geslagen en gestompt. Eisch f 5 boete of 5 dagen hecht. Uitspraak idem. P. F. R., oud 27 j., arbeider te Hulst, werd beklaagd, dat hij op 31 Mei jl. te Hulst Fre- dericus Prenen heeft geslagen en gestompt. Eisch 5 boete of 5 dagen hecht. Ulitspraak idem. W. L. v. d. K., oud 31 j., monteur te Sluis- kil, werd verdacht dat hij op 6 Juni jl. te Axel een bus benzine, toebehoorende aan P. J. Pruijssen, heeft weggenomen. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. PREMIEKEURINGEN. De premiekeuringen vanwege de Prov. Re- gelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Zeeland, hadden te Ter Neuzen en Axel den volgenden uitslag: Ter Neuzen. 2-jarige merries. Caline de Burrhus, Vb. 56391, eig. wed. W. G. Dieleman te Hoek. /40 en med. 1. Joubertine de Lab., Vb. 56093, eig. Anth. H. Dekker te Zaamslag. f 25 en med. 2. Bertha de Lam., Vb. 57963, eig. Anth. H. Dekker te Zaamslag. Med. 3. Greta, Z.B.S. 28/1159, eig. P. de Nijs te Spui bij Ter Neuzen. Med. 4. Tudelat d'Opera, Vb. 56735, eig. D. Temmer- man te Philippine. Bertina Z.B.S. 28/1209, eig. Fr. Dekker— Dekker te Ter Neuzen. 3-jarige merries, kleine maat. Cora de Burrhus, Vb. 53659, eig. wed. G. Dieleman te Hoek. /30 en med. 1. Martha de Zwaan, Z.B.S. 426, eig. H. de RegtHuijssen te Ter Neuzen. Med. 4. 3-jarige merries, groote maat. Geen bekroningen. 4-jarige merries, kleine maat. Hermine de Burrhus, B 14411, eig. Wed. W. G. Dieleman te Hoek. f 30 en med. 1. Paula, Z.B.S. 28/267, eig. P. F. de Nqs te Spui bij Ter Neuzen. /20 en med. 1. Balsamine, Z.B.S. 28/283, eig. M. Dieleman te Hoek. Med. 3. 4-jarige merries, groote maat. Rosette de Germain, B 14336, eig. D. Tem- merman te Philippine. Med. 3. Oudere merries, kleine maat. Brindorina, Z.B.S. 28/297, eig. J. J. Huijs- isende Brqijne te Ter Neuzen. 20 en med. 1. Flora, B 12363, eig. A. Tollenaar te Hoek. Med. 1. Boma, B 13748, eig. A. Tollenaar te Hoek. Med. 2. Rina, Z.B.S. 28/451, eig. Aam. de Brurjne te Ter Neuzen. Med. 2. Flora, B 12424, eig. J. de RegtDieleman te Zaamslag. Med. 4. Cora, Z.B.S. 28/303, eig. J. J. Huijssen de Bruijne te Ter Neuzen. Oudere merries, groote maat. Julma de Brin d'Or, Z.B.S. 28/141, eig. H. de RegtHuijssen te Ter Neuzen. f 10 en med. 1. Parella de Germain, B 13699, eig. D. Tem- merman te Philippine. Med. 1. Mol de Oasperol, Z.B.S. 28/401, eig. G. Dees Pziff te Zaamslag. Med. 2. Rosa van Stelle, B 13747, eig. A. B. W. Kindt te Philippine. Med. 2. Bles, B 14413, eig. Joh. J. Dieleman te Hoek. Med. 3. Lima, B 13741, eig. Abr. Dees te Ter Neu zen. Axel. 3-jarige merries, kleine maat. Juliana van Rondep., Vb. 55546, eig. F. Dekker Pz. te Axel, f 30 en med. 1. Sipa de Laboureur, Vb. 55042, eig. J. den Hamer te Axel, f 30 en med. 2. Gazelle, Vb. 53188, eig. Alf. d'Hert te Zuid- dorpe. Med. 3. 3-jarige merries, groote maat. Poes, Vb. 53121, eig. H. de Feijter te Axel. 20 en med. 1. Florine, Vb. 52639, eig. Jan de Putter te Axel. Med. 2. Robanda de Jolie, Vb. 55193, eig. H. Bonte te Koewacht. Med. 3. Blondane, Vb. 54613, eig. H. de Feijter te Axel. Med. 4. 4-jarige merries, kleine maat. Ema de Wilson, B 14501, eig. D. Dees te Zaamslag. 30 en med. 1. Clarette van Wilson, B 14426, eig. S. van Hoeve te Axel, f 20 en med. 2. Gidia, Z.B.S. 28/589, eig. P. B. van Hoeve te Axel. Med. 3. Julma van Rondeputten, eng. F. Dekker Pz. te Axel. Med. 4. Banda, B 14429, eig. Jac. de Putter te Axel. 4-jarige merries, groote maat. Sadora, B 14437, eig. Jan de Putter te Axel. 30 en med. 1. Edith, B 14456, eig. Alf d'Hert te Zuid- dorpe. 20 en med. 2. Carta, B 14453, eig. A. Ph. Burjsse te Zuid- dorpe. Med. 3. Oudere merries, kleine maat. Princes de Laboureur, B 8150, eig. S. van Hoeve te Axel, f 30 en med. 1. Kodak de Laboureur, Z.B.S. 281313, eig. P. de Feijter Lz. te Axel. 30 en med. 1. Mirza, B 13857, eig. J. den Hamer te Axel. f 10 en med. 2. Ida de Laboureur, B 12297, eig. A. Ph. Buijsse te Zuiddorpe. Med. 3. Pauline, B 13868, eig. George Govaert te Westdorpe. Med. 4. Eminante de Bosch, Z.B.S. 28/1887, eig. Jac. de Feijter te Zaamslag. Med. 4. Dora van Wilson, B 14427, eig. A. de Feijter te Axel. Cortina van Wilson, B 12312, eig. S. van Hoeve te Axel. - Blondina Orange, B 10952, eig. Jan de Putter te Axel. Martha, B 12344, eig. J. den Hamer te Axel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 2