AL6EMEEN HIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Aspirin Vampier-Vleugel 8543 MAANDAG 23 JUNI 1930 703 Jaargarig RAADSVERGADERING. BINNENLAND. FEUILLETON, BUITENLAND. De abonne's van het Geillustreerd Zondagsblad, r DE UITGEEFSTER. H.H. Kantoorhouders DE UITGEEFSTER. Onze abonne's in het Buitenland In 't bedompie kanloor eenig op de wereld ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen /1,40 per 3 maanden Bulten Ter Neuzen ft per post 1,80 per 3 maanden - Bij voor ultbetaling fr. per post 6,60 per jaar - Voor Belgie en Amerlka f 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetalmg. Uitgeefster: Flrma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien brj regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrrjgbaar Is. Inzending van advertentien liefst efen dag voor de ultgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOEN8DAG- en VRIJDAGAVOND- De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Gemeenteraad is belegd op Donderdag 26 Juni 1930, des namiddags 2 uur. Ter Neuzen, den 23 Juni 1930. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. welke het blad per post ontvangen, wor den verzocht, hun abonnementsqeld voor 1 Juli a.s. in te zenden, daar er anders over beschikt wordt met verhooging van 15 cent. worden verzocht het abonnementsgeld over het 2e kwartaal 1930 van de Ter Neuzensche Courant voor 1 Tuli a.s. in te zenden. Wij vestigen er de aandacht van onze abonne's op, dat wij bij terug-ontvangst van eene onbetaalde kwitantie, onmiddel- lijk de toezending van het blad zullen cfp UpTl worden dringend verzocht, het verschul- digde abonnementsgeld voor 15 Juli a.s. in te zenden. Bij niet-ontvangst voor dien datum wordt het abcnnement gestaakt. Abonnementen voor het buitenland worden slechts aangenomen bij vooruit- betalinq. DE UITGEEFSTER. HOE DE KONINGIN DE POST KREEG. Op wel zeer ongewone wijze heeft Dinsdag- middag de Koningin de voor haar bestemde post ontvangen, zoo meldt de Standaard. De postauto uit Den Haag n.l., welke de post, bestemd voor de Koninklijke reizigsters, aan boord van de ,,Batavier V" zou brengen, vertrok eerst om kwart voor 5, d.w.z. vijf minuten v66r het tijdstip dat de boot uit Rot terdam zou vertrekken, uit de Residentie. On- derweg had de chauffeur bovendien nog eenige malen pech door open bruggen, enz., zoodat hij veel te laat aan de Boompjes te Rotter dam arriveerde. Op order van den directeur van het Haagsch postkantoor is hij toen snel doorgereden naar Hoek van Holland waar hij echter tot de ont- dekking kwam dat de boot reeds voile zee had gekoeen. Men heeft toen echter een extra-loodsboot gecharterd, welke de ,,Bata- vier" achtema is gegaan en spoedig heeft in- gehaald. Het betrof hier een belangrijke post, zoodat de postdirecteur het gewenscht achtte, dat deze zending H. M. bereikte. MOND- EN KLAUWZEER. Het Tweede Kamerlid Boon heeft den Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld: 1. Kan de Minister inlichtingen verstrek- ken omtrent de werking van het middel Mato- flo bij vee lijdende aan of besmet met het virus van mond- en klauwzeer, dat volgens de jongste berichten in Spanje onder weten- schappelijk toezicht is toegepast? 2. Zoo neen, is de minister dan bereid met het oog op de groote belangen der Nederland- sche veehouders onmiddellijk daaromtrent in lichtingen te doen inwinnen en enkele onbe- voordeelde deskundigen naar Spanje te zen den, ten einde zich ter plaatse omtrent de wer king van genoemd middel op de hoogte te stellen 3. Mochten de inlichtingen uit Spanje hoop- gevend zijn ten opzichte van genezing of on- vatbaarmaking van door mond- en klauw zeer aangetast vee, wil de minister alsdan be- vorderen, dat ten spoedigste in Nederland proeven worden genomen, waar het vraag- stuk weer urgenter is geworden, doordien in de onmiddelijke omgeving van 's-Gravenhage een emstige mond- en klauwzeer-epidemie heerschende is? 4. Is de minister niet van meening, dat niets onbeproefd moet worden gelaten om deze zoo gevreesde ziekte, die den veehouders hon- derdduizenden guldens schade berokkent, zoo deugdelijk mogelijk te bestrijden? INVOERING VAN NACHTPOST- TREINEN. Men schrijft: Het postvervoer tusschen de groote steden in het Westen eenerzijds is een punt, dat reeds geruimen tijd de aandacht van de postadmi- nistratie had. Een zoo snel mogelijk brie- venvoer op den dag is weliswaar gewaarborgd, doch des nachts ligt dit verkeer stil. De post- dienst heeft reeds jaren geleden getracht nachtvervoer te bevorderen. De hooge kosten, welke het inleggen van nachttreinen, alleen voor postvervoer, zouden medebrengen, zijn echter oorzaak geweest, dat de vroeger gedane pogingen in deze richting niet tot een resul- taat hebben geleid. Thans is echter tusschen de Spoorwegen en den P. T. T. dienst overeenstemming verkre- gen betreffende een doelmatige en economi- sche uitvoering van een dergelijken maatregel. De avond-correspondentie uit Amsterdam- Rotterdam en 's-Gravenhage naar provinciale plaatsen als: Deeuwarden, Groningen, Den Helder, Ensched£, Nijmegen, Maastricht, Mid- delburg, Goes en Vlissingen, zal alsdan reeds den volgenden dag in de eerste bestelling kun- nen worden bezorgd. Omgekeerd is hetzelf- de het geval. Men behoeft slechts zorg te dragen tijdig v66r het vertrek van de nacht- verbinding te posten. Het is de bedoeling deze nachttreinen van de beginpunten in de provincie te 22 uur of later te doen vertrekken, terwijl het ver- trekuur uit de groote steden omstreeks mid- dernacht valt, zoodat praktisch gesproken een ieder zijn avondcorrespondentie nog kwijt kan met deze verbindingen. Bestaande nachttrei nen blijven gehandhaafd. Voorts zullen geleidelijk en naar behoefte aftakkingen naar andere plaatsen bijv. door autovervoer, kunnen geschieden, zooals in het project reeds voor enkele trajecten is uitge- stippeld. Er wordt gestreefd naar een bevredigende oplossing om ook Zeeland op het nachtnet te verbinden; de moeilijkheden zijn hier echter grooter dan elders, zoodat de verwezenlijkings- mogelijkheden voor dit deel van het traject door SAX ROHMER. 20) Vervolg.) ,,Maar mijn beste kind zei Madame. Waarom zou je je over je eigen armen geneeren? Alle vrouwen hebben armen, maar niet alle kunnen ze vertoonen ,,Je hebt gelijk, Marie", viel de Kolonel haar bij met zijn hooge, dunne stem, die zulk een eigenaardig contrast vormde met haar sonoren stemklank. ,,Maar t lijkt wel, of de broodmageren er juist een genoegen in scheppen om hun armen en beenen der gemeente te vertoonen". „Hier in Engeland wel", zei Madame. „Maar in Frankrijk niet. Daarvoor zijn de Frangaises te verstandig, Juan". ,,De Fransohe vrouwen denken veel te veel aan hun uiterlijk", beweerde Val Beverley rustig. „Dat weet u toch ook, Madame. Ze zouden het niet zonder bewondering kunnen stellen... ik geloof, dat ze dan liever dood zouden willen zijn". Madame haalde haar schouders op. „Dat zou ik ook, kind", bekende ze, ,,en dat, terwijl ik invalide ben. Zonder bewondering is er voor een vrouw ze knipte met haar vingers niets meer. Wie let op een lijster, als er een paradijsvogel in de buurt is, ook al zingt die lijster nog zoo mooiHeb ik geen gelijk, kind?" Paul Harley schudde zichzelf wakker en begon hartelijk te laohen. „Toch ben ik het met Miss Beverley nog niet vaststaan en nader in studie zijn. Het plan zal met ingang van den komenden winterdienst worden ingevoerd. HET COMPENSEEREND INVOERRECHT OP CONSUMPTIESUIKER. Men schrijft ons van bevoegde zijde, aldus meldt het persbureau Vaz Dias, het volgende: Blijkens berichten in enkele bladen bereiden chocolade- en suikerfabrieken een actie voor tegen de voorgestelde heffing van een com- penseerend invoerrecht op consumptiesuiker, aangezien zij vreezen, voor een verhooging van den suikerprijs hier te lande, als gevolg van de bepaling, in contracten der suikerfa-' brikanten, dat de suikerprijs verhoogd kan worden met het bedrag van een eventueel in te voeren invoerrecht. Het bericht doet het voor- komen, alsof deze bepaling eerst sedert eeni ge weken in de gedrukte contracten is opge- nomen. Naar aanleiding hiervan vernemen wij, dat deze bepaling sedert meer dan tien jaren in de contracten voorkomt, evenals de bepaling, dat bij accijnsverlaging de suikerprijs verlaagd wordt met het bedrag van de verlaging van den accijns. Op grond van deze laatste be paling is onlangs dan ook, toen de opcenten op den suikeraccijns verlaagd werden, voor de suiker /4.50 per 100 K.G. minder betaald dan de contracten vermeldden. Aan den consument is deze verlaging ten goede geko- men, voor zooverre deze het verbruik van huishoudsuiker betrof; de suikerverwerkende industrieen evenwel hebben de prijzen van haar producten niet overeenkomstig verlaagd, zooals trouwens bij de Kamerdebatten, o.a. door den heer Van den Heuvel, ook reeds voor- speld is. Het is daarom niet geheel duidelijk, waarom juist de suikerverwerkende Industrie zou pro- testeeren tegen de totstandkoming van een zooveel lager compenseerend invoerrecht. De Standaard (a.r.) schrijft over het inge- diende suikerwetje o.m. Toegegeven kan worden, dat de prijs van witte suiker door het voorgestelde recht van 2.40 per 100 K.G. of 24 gulden per ton van 1000 K.G. in het binnenland met ongeveer evenveel omhoog zal' gaan. Dat beteekent dus, dat de suikerverbruikers in Nederland bij een consumptie van pl.n.. 250.000 ton te- zamen 250.000 maal f 24, of rond 6 millioen gulden meer zullen opbrengen. Maar komt die 6 millioen nu ook den boe- ren ten goede? Ons dunkt, dat voor dit jaar althans, zulks niet het geval zal zijn. Immers, de contracten van de boeren met de Centrale Suikermaatschappij zijn reeds af- gesloten en alle landbouwers, die met deze Maatschappij hunne contracten afsloten, zul len van den verhoogden suikerprijs niets ont vangen. Wel zullen daarvan de boeren genieten die betrokken zijn bij de cooperatieve fabrieken Vergissen we ons niet, dan staat het met die twee groepen zoowat half om half en komt mitdien slechts de helft van het bedrag van 6 millioen den boeren ten goede, Althans voor 1930. Voor volgende jaren mag men aan nemen, dat de resultaten voor beide groepen gelijk zullen zijn. Van meer beteekenis is intusschen een an dere bedenking. De ervaring elders heeft geleerd, dat de binnenlandsche bescherming geleid heeft tot uitbreiding der bietencultuur. Bij ons is de binnenlandsche behoefte zoowat gedekt bij een uitzaai van 55.000 H.A. Is er meer uitge- zaaid, dan ontstaat een overschot aan suiker. Bij 65.000 H.A. als dit jaar met bieten be- plant, bedraagt dat overschot reeds 40 a 50 duizend ton. Blijft dat overschot in het land, blijft het dus over de markt hangen, dan drukt het den binnenlandschen prijs omlaag. Ver- koopt men het overschot buitenslands, dan moet men rekening houden met het feit, dat de vrije, d.i. de niet beschermde suikermarkt, slechts rond 5.5 millioen ton verbruik be- strijkt en zoo men Azie buiten beschou- wing laat slechts ruim 3 millioen ton van de pl.m. 27 millioen ton wereldproductie. Op die beperkte markt drukt reeds een wereld- voorraad van rond 5 millioen ton en daar alleen zal men het overschot kwijt kunnen. Immers over de hooge beschermende muren er zijn landen waar het invoerrecht f 25 per 100 K.G. bedraagt komt men niet binnen, al wil men de suiker cadeau doen. Men behoeft dus geen profeet te zijn om te zeggen, dat het overschot ten slotte met ver- lies van de hand zal worden gezet. Hoeveel van de 6 millioen winst, door ver hooging van den binnenlandschen prijs ver- kregen, zal door dat verlies weer worden op- geteerd Dat hangt natuurlijk van de grootte van het overschot af. Maar als, wat te verwach- ten valt, aan den uitzaai van bieten nog ver- dere uitbreiding zal worden gegeven, dan ligt de onderstelling niet ver, dat wat met de reeh- terhand gewonnen werd, door de linker- weer verloren zal worden. Dat onze landbouwers in het eind gemiddeld, d.i. over de geheele pro- ductie genomen, niet beter zullen zijn dan nu, terwijl de bevolking, zonder bate voor den boer, 6 millioen gulden meer voor haar suiker betaald zal hebben. Men voelt onmiddellijk waar de schoen wringt. Een invoerrecht van 24 gulden per 1000 K.G. kan den boer aan den hoogeren prijs voor zijn bieten helpen, mits er in Nederland niet meer suiker geproduceerd wordt dan met het bin- nenlandsch verbruik overeenkomt. Tc.n zegt men nu, dat de boeren daar zelf wel voor zullen zorgen, dan ontkennen we dat. Dat hebben ze niet gedaan in Polen, niet in Hongarije, niet in Duitschland. Op welken grond neemt men dan aan, dat zij het in Ne derland wel zullen doen? In Duitschland bedraagt het verlies op de uitgevoerde suiker nu al 60 millioen mark of 36 millioen gulden per jaar. Wil men onze boeren dus werkelijk helpen, dan dient het onderhavige ontwerp nog te worden aangevuld met een bepaling, dat de uitvoer van suiker gelicentieerd zal worden. Langs dien weg zal het mogelijk zijn den uit zaai van bieten te houden binnen grenzen, die de nu toegedachte hulp effectief kunnen ma- ken. Het ontwerp, zooals het daar ligt, lijkt ons een volstrekt ondeugdelijk middel om den boe ren de gewenschte hulp te verschaffen. Het zal niets dan teleurstelling wekken en dus leiden tot dezelfde gevolgen die elders onder- vonden werden. Het invoerrecht in Duitschland steeg binnen weinige jaren van f 6 per 100 K.G. langs 9 en 15 tot het huidige bedrag van 19 per 100 K.G. En alweer wordt nu ge- roepen om verhooging van den binnenland schen prijs, tengevolge van de steeds grooter wordende verliezen op de uitgevoerde suiker. In de limiteering van den uitvoer ligt de sleutel voor effectieve hulp, door middel van verhooging van den binnenlandschen prijs, zooals de regeering voorstelde. is elke heete dag een kwelling. 1 —2 Aspirin-tabletten verdrijven dat dof- fe gevoel in het hoofd, en geven nieuwe werklust. DE WERKLOOSHEID-BESTRIJDING IN ENGELAND. Het voorstel van den eersten minister, tot samenwerking der drie partijen in de be- strijding der werkloosheid en de aanvaarding Let op oranje band en Bayerkruis. Prijs 75 cts. (Ingez. Med.) daarvan door Lloyd George namens de libe- rale partij, werd op| een bijeenkomst van de leiders der conservatieve partij onmiddellijk in overweging genomen. Officieel is omtrent hun houding niets meegedeeld, maar men weet toch, dat het voorstel is afgewezen. Volgens Reuter is de voomaamste reden, waarom Baldwin (als leider der conservatieve partij) weigerde, gelegen in het feit, dat de regeering weigerde een algemeene toapassing van de bescher mende rechten te erkennen als geneesmiddel voor het gevaarlijke wegkwijnen, waaraan de industrie op het oogenblik lijdt. Naar verluidt, verklaarde Henderson in een bijeenkomst der parlementsfractie van de Labourpartij, dat de regeering waarschijnlijk voor het zomerreges een noodwetgeving be treffende de werkloosheid zal invoeren. Nadat de conservatieve partij den minister- president had meegedeeld, dat zij niet in staat is aan de beraadslagingen over het vraagstuk der bestrijding van de werkloos heid deel te nemen, heeft de regeering be- sloten deze met de liiberale partij alleen te voeren. De houding der conservatieven heeft in industrieele en financieele kringen veel teleurstelling veroorzaakt, daar men ver- wacht had. dat.zoowel liberalen als conser vatieven onbevooroordeeld met de arbeiders- partij aan de oplossing van het vraagstuk zouden willen medewerken. VLAAMSCHE LEEUW EN BRA B.WCON N E. Op een desbetreffende vraag heeft de Belgische minister van landsverdediging ge- antwoord, dat de Viaamsche Leeuw' waar- van het zingen door de manschappen in het leger onlangs herhaaldelijk tot incidenten aanleiding heeft gegeven, geen verboden lied is in het leger. Op een andere vraag heeft de premier Jaspar geantwoord, dat alleen de ..Braban- gonne" als officieel nationaal lied kan wor den beschouwd. GEEN ZOMERKLEEDING IN DEN RIJKSDAG In het senioren-convent werd er op gewezen, dat de communistische afgevaardigde Mas- lowski in een der Rijksdagzittingen trjdens de buitengewoon warme dagen in het spreekge- stoelte was verschenen in een toilet, dat niet bepaald „salonfahig" mocht worden genoemd, welk voorbeeld al spoedig door andere sprekers werd gevolgd. Van verschillende zijden werd verklaard, dat een dergelijk optreden niet in overeenstem ming is met de waardigheid van den Rijks- dag, doch dat het reglement van orde geen eens", zei hij, ,,dat die ,,hang naar uiterlijke chic nog geen geluk aanbrengt. Die ,,chic" is verantwoordelijk voor de helft van de huwelijksdrama's in Frank rijk, niet waar?" (>Jamaar de Franschen houden vertoon van chic riep Madame, met een licht-ophalen van haar mooi-gevormde schouders, uit. ,,Da't zit hun in t bloed. Om iets moois of chics te krijgen, ver- geet een Frangaise alles, zeifs haar echt- genootalleen zichzelf niet". ,,Maar Marie" protesteerde de Kolo nel, ,,je zegt zulke merkwaardige dingen". ,,Vind-je, Juan?" zei ze, met een van haar liefkoozende blikken naar het knap- pe, donkere gezicht tegenover haar, ,,maar hoe zou jij het vinden als je door niets dan smakeloos-gekleede vrouwen omgeven was, he? Die man, Mr. Knox ze wees met een gebaar, dat me sterk aan Sarah Bernhardt deed denken, den arm gestrekt en de blanke vingers half dicht, op den Kolonel ,,die man zou het zien en zich eraan ergeren, als een van de kamermeisjes met een lossen schoen de kamer inkwam. Pha! Wij houden van chic, omdat de mannen niet van ons zouden houden, als wij niet chic waren!" Kolonel Menendez boog zich over de tafel en kuste gelant de blanke vingers. „Mijn beste kind zei hij, ,,ik zou van je houden ook al liep je in lompen Madame bloosde als een schoolmeisje. Maar ze trok quasi beleedigd haar hand terug en zei, met een licht schouder- ophalen: ,Ja, in elegante lompen!" Terwijl dit kleine tooneel zich tusschen gastheer en gastvrouw afspeetde, zat Val Beverley mij bezorgd aan te kijken. Het was duidelijk te zien, dat zij zich onge- rust voelde over den indruk dien dit intermezzo op mij zou maken. Maar nog voor ik haar gerust kon stellen kon- digde Madame aan: „Ik moet naar stad, Hartley heeft weer de helft van wat ik hem besteld heb, niet gebracht". ,,Toe, Madame, laat u mij gaan?" ver zocht Val Beverley. ,Nee, beste kind", zei Madame, ,,ik laat jou niet gaanmaar je mag met me mee, als je graag wilt". Ze drukte op een zilveren bel op een tafeltje naast zich en toen Pedro, de butler, door de zitkamer op de veranda verscheen, vroeg ze: „Is de auto al in orde, Pedro?" De Spaansche butler boog. ,,Laat Carter dan weten, dat hij voor moet komen. Maak voort, meiske" dit tegen Val Beverley ,,als je ten- minste mee wilt. Ik heb geen yijf minu ten werk". Door een paar handgrepen liet ze haar wagentje in een Snellen half-cirkel draaien, beduidde Pedro, den butler, door een klein gebaar. dat hij weg kon gaan en reed, met Val Beverley loopend naast zich, vulg en handig de zitkamer in. We gingen weer zitten. Kolonel Me nendez liet zich achterover valleu en tuurde, door half-gesloten oogleden. het wagentje en de beide vrouwenfiauren na, tot ze in de schemering van de groote zitkamer niet duidelijk meer te zien waren. Madame de Stamer is een merkwaar dige persoonlijkheid zei Paul Harley. Merkwaardigriep Kolonel Menen dez uit. ,,De geest van de oude Fran- sche ridderschap is in haar gevaren Hij liet een doos met cigaretten rond- gaan, lange, vrij dikke cigaretten, elk afzonderlijk in een blad tabak gewikkeld. Ik bedacht, hoe eigenaardig het was, dat hij er niet aan dacht den graad van bloed- verwantschap tusschen hem en Madame te verklaren, terwijl hij toch door zijn laatste woorden zoo sterk den nadruk op haar nationaliteit had gelegd. Maar hij ging niet verder over dat onderwerp door en bijna voor we onze cigaretten opgestoken hadden reed een mooie, rank- gbouwde two-seater, bestuurd door Carter, den chauffeur die ons van Londen naar Cray's Folly gereden had, het breede grintpad op. De man stapte uit en begon eenige kussens en reisdekens te rangschikken. Bijna op hetzelfde oogenblik kwam Ma dame, gekleed om met de auto uit te gaan, de kamer weer binnen. Carter maakte een beweging of hij haar in de auto wilde helpen maar Kolonel Menen dez sprong op en kwam naar buiten. „Blijf zitten, Juan, blijf zitten", zei Madame bezorgd. Een uitdrukking van angst, ik had bijna pijn gczcgcb maakte haar donkere oogen groot en tragisch. De Kolonel bleef aarzelend staan. „Hoe dikwijls heb ik je al gezegd ging de donkere, welluidende stem voort, ,,dat je je niet mag inspannen?" Kolonel Menendez accepteerde de terechtwijzing in alle nederigheid. Op mij maakte dit incident echter een lichtelijk belachelijken indruk, want het deed op zijn zachtst gesproken zonderling aan, om iemand als Kolonel Menendez, het type van een krachtigen, goed-geconserveer- den man van middelbaren leeftijd, tot voorzichtigheid ten opzichte van zijn ge- zondheid te hooren aanmanen. De Kolonel bleef op de veranda staan en Carter, de chauffeur, hielp zijn meesters in de two-seater. Toen hij haar voordat hij haar in de kussens liet zak- ken, een oogenblik in haar voile lengte overeind hield, zag ik, dat ze groot en slank was, een elegante verschijning. Een al vroolijkheid en animo zette ze zich achter het stuur; Val Beverley liep achter den wagen om en stapte door het andere portier in. Madame knikte Car ter toe, ten teeken, dat alles in orde was, wuifde den Kolonel, die op de veranda was blijven staan, vroolijk goedendag, riep ons een ,,au revoir! toe en daar ging de auto met een groote bocht om het huis en daarna de lommerrijke oprijlaan af. Onze gastheer bleef op de veranda staan, luisterend naar het langzaam wegsterven van het aanvankelijk zware zoemen. Hij zag er uit als iemand, die met open oogen staat te droomen en pas toen het motorgeronk niet meer te hooren was, ontwaakte hij uit zijn mijmering en keek ons aan. ,,En nu, heeren", zei hij, met een half onderdrukten zucht, ,,moesten wij maar meteen terzake komen. t Is hier rustig en koel, maar is 't wel veilig genoeg? Misschien vindt u het prettiger, Mr. Harley, om naar de bibliotheek te gaan? Paul Harley knipte de asch van zijn half-opgerookte cigaret af. ,,Naar uw studeerkamer, als t kan, Kolonel", gaf hij onzen gastheer ten ant- woord. „Wat? U bent toch niet bang voor luistervinken?" vroeg onze gastheer op- eens nerveus. Hij keek Harley aan, of hij de ge- heime redenen, die tot die opmerking geleid hadden, wilde doorgronden. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1