ss K PUROL OSTER'C Zonnehrand Rugzwakte? RugpijnNierenPillen LANDBOTJWBEEICHTElf. BOITKN l-AND, MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten90 ct Maag-tabletten75 ct HET VLAAMSCHE LEEUWENLIED VERBODEN. rechtszaken. LOOP DER BEVOLKING. Stukloopen van Huid enVoeten en Ooorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest Doos 30-60. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) een commissie uit dien Raad zal worden op- gedragen omtrent dit voorontwerp prae-ad- vies uit te brengen. Deze wijziging beoogt de jongens van 15 jaar en de meisjes van 16 en 17 jaar uit het twee-ploegenstelsel te verwijderen. Daar een volledige doorvoering van de nieuwe regeling, wanneer het besluit op 1 Januari 1931 in wer- king treedt, voor de desbetreffende fabrieken groote moeilijkheden in het leven zou roepen, wordt een overgangsmaatregel voorgesteld, waardoor alien, die bij de inwerkingtreding in twee ploegen werken, daarmede kunnen voortgaan tot 1 Januari 1934. Na 1 Januari 1931 moet bij het samenstellen van ploegen de nieuwe leeftijdsgrens worden in acht geno- men, welke grens in den overgangstijd ieder jaar met een jaar stijgt, zoodat gedurende 1931 een jeugdig persoon, die op 1 Januari 1931 den leeftijd van 16 jaar had bereikt, ge durende 1932 een meiisje, dat op 1 Januari 1932 den leeftijd van 17 jaar had bereikt, den in de in art. 31 van het Werktijdenbesluit, ge- noemden arbeid mogen verriehten. E.a. wordt voorgesteld om de lichamelijke en ook, In en- kele gevallen de zedelijke nadeelen voor ge- noemde personen te ondervangen. VANDERVELDE EN BRIAND'S PLAN. De Socialistische leider Vandervelde heeft zijn oordeel gezegd over het plan van Briand inzake de stichting eener federatie van Euro- peesche landen. Hij verklaarde dat de sociaal- democraten zich niet a priori tegen het plan verklaren, doch onder het speciaal voorbe- houd dat zij er zich niet de minste illusie over maken en dat zij zullen beletten dat de massa zich illusies zal maken, welke in werkelijk- heid niet kunnen worden verwezenlijkt. Het voornaamste bezwaar, dat Vandervelde tegen een Europeesche federatie heeft is dat Europa ten opzichte zijner politieke stelsels nog uiterst verdeeld is tusschen de regimes, die van Mussolini naar Kemal Pasja via Stalin loopen. Nochtans ziet hij in Briand's initiatief een hoogst kostbare aanwijzing dat men zich buigt voor den vredeswil der massa. DE MOEILIJKE POSITIE VAN MACDONALD, THOMAS EN SNOWDEN. MacDonald, Thomas en Snowden bevinden zich in een lastig parket tengevolge van een door 75 Labour-parlementsleden tot de regee- ring gericht dringend verzoek terstond voor- stellen gereed te maken voor verbetering in den toestand van de werkloosheid, welke voor- stellen gebaseerd kunnen worden op het, on der den titel van „Labour and the Nation" v66r de verkiezingen verschenen Labourpro- gram. Labourleden van velerlei schakeering hebben dit vertoog onderteekend. Het komt eenvoudig hierop neer, dat al deze leden van de regeering verlangen, dat zij haar verkie- zingsbeloften zal nakomen. Het zal voor de genoemde ministers niet gemakkelijk zijn hen met een kluitje in het riet te sturen, temeer, niet, daar Llod George ook al op den premier een beroep heeft gedaan in den loop van het werkloosheidsdebat in het midden van de vorige week, om zich aan zijn verkiezingsbe- loften te houden, waarbij Lloyd George libe ral en steun toezegde. Vele Labourleden beginnen te gelooven, dat het gebrek aan doortastendheid bij de regee ring in de zaak der werkloosheid vooral moet worden toegeschreven aan de tegenwerking van Snowden, die ook in de eerste plaats ver- antwoordelijk wordt geacht voor sir Oswald Mosley's heengaan. Snowden wordt meer en meer aangezien als het zwarte schaap in de Labourkudde en niet meer, gelijk vroeger, als de mogelijke opvolger van MacDonald. TEGEN DE HUWELIJKEN TE GRETNA GREEN. Naar verluidt wordt overwogen over te gaan tot opheffing van de romantische mo- gelijkheid tot het sluiten van een huwelijk in de smidse te Gretna Green, aangezien het verlangen bestaat een standaardvorm voor het burgerlijk ceremonieel in Schotland in te voeren, dat ongeveer gelijk is aan dat in En- geland. DESERTEERENDE ALGERIJNEN In de grensstad Weiissenburg in den Elzas zijn, naar Wolff meldt, indertijd eenige hon- derden Algerijnsche tirailleurs, samengetrok- ken die bij de ontruiming der Fransche garni- zoenen in de Palts te werk werden gesteld. Ook te Landau ligt zulk een genie-commando, dat honderd man sterk is. Nu is het Zaterdagavond en Zondag tot een massadesertie gekomen bij voornoemde Algerijnsche troepen. Men spreekt van een veertig man, die in kleine groepjes Weissen- burg verlieten, over Fransch-Elzasser grens trokken en verder over den Rijn naar het Duitsche gebied rechts van den Rijn zoeken te ontwijken. De Fransche marechaussee heeft de achtervolging der deserteurs op zich genomen en reeds zes vluchtelingen achter- haald, die zich op weg naar den Rijnovergang bevonden. Te Landau werden de herbergen, waar soldaten hun verblijf plachten te hou den, meermalen doorzocht. De Fransche auto- riteiten hullen zich inzake deze onaangename gebeurtenissen in volstrekt zwijgen. RUSSISCHE LUCIFERS IN pELGIe. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: Naar aanleiding van de dumpingspolitiek door Sowjet-Rusland op het gebied van den lucifenshandel ten nadeele van de Belgische lucifersnijverheid gevoerd, heeft de minister van Arbeid, Handel en Nijverheid nu een wets- voorstel ingediend, waarbij de invoerrechten op lucifers aanzienlijk worden verhoogd. Reeds werden de accijnsrechten op de Belgische lucifers van 50 op 30 centimes per duizend houtjes gebracht, maar dit bleek niet vol- doende te zijn. De invoerrechten van Russi- sche lucifers zullen nu worden verdubbeld. VREDE BETEEKENT WELVAART. Wij leven aldus schrijft men ons in moeilijke tijden. In de ons omringende landen grijpt de werkloosheid in steeds grootere mate om zich heen, en een klein land als het onze kan daaraan evenmin ontkomen. Er zijn vele omstandigheden, welke ver- schillende takken van ons volksbestaan ongun- stig be'invloeden, de bestaande werkgelegen- heid aantasten of uitbreiding daarvan tegen- houden. In het belang van duurzame volkswelvaart is het een eerste vereischte, dat verdere kapi- taalvorming bevorderd wordt. De groote oor log heeft een groot deel van de rijkdommen, welke sedert 1870 waren verzameld, vemie- tigd, Daardoor zijn in de eerste plaats de volks- en middenklassen verarmd; juist die klassen die voor een belangrijk deel moeten zorgen voor de kapitaalvorming, waarvan het nieuwe geslacht zal moeten leven. Slechts een langdurig tijdperk van vrede kan een werke- lijke verbetering brengen, kan nieuwe wel- vaart uitspreiden en over de gansche gemeen- schap. Maar de vrede, die in alle tijden de be- schermer is geweest van de volks- en midden klassen, kan er onmogelijk in slagen de volks- rijkdommen te herstellen, zoolang de overheid blijft voortgaan, overal uitgaven en belastingen te verhoogen. Zelfs een Schoolkind weet te vertellen, dat het volk verarmt in de mate waarin de overheid beslag legt op een grooter deel van het volksvermogen. De burgers mo gen nog zoo onvermoeibaar werken, de oor- logsru'ines zullen nimmer hersteld worden, zoolang de nieuwe rijkdommen door de over laid worden afgenomen. Sedert den oorlog is de belastingdruk zeer sterk toegenomen. Bij een totaal-inkomen van 2380 millioen werd in 1915 aan Rijksinkom- sten- en Vermogensbelastingen betaald rond 33 millioen; bij een totaal inkomen in 1927 ad 5043 millioen werd aan dergelijke belas tingen rond f 188 millioen geheven. Terwijl het totale volksinkomen dus in dat tijdvak ruim 2 mall zoo groot werd, werd het bedrag, door het Rijk aan belasting naar vermogen en in komen geheven bijna 5% maal zoo groot. Waarbij niet vergeten mag worden, dat de progressie in de belastingen voor de hoogere en hoogste inkomens, van welke toch in de eerste plaats de belangrijke kapitaalvorming moet komen, zeer verscherpt werd. Nu zijn in de laatste jaren eenige Rijksbe- lastingen verlaagd. Van de hierboven voor 1927 opgasomde belastingen zijn vervallen de opcenten op de Inkomstenbelasting ten be hoove van het Leeningsfonds, de Inkomsten belasting zelf is verlaagd en met 1 Mei j.l. verminderde het bedrag aan Verdedigingsbe- lasting II geheven. Maar behalve de naar vermogen en inko men geheven belastingen moeten uit het to tale volksinkomep ook betaald worden alle andere directe en indirecte Rijksbelastingen, benevens de door gemeente en provincie ge heven belastingen. Wat deze laatste betreft, kan zeker worden aangenomen, dat de geza- menlijke provinciale en gemeentelijke belas tingen over het tijdvak van 1915 tot 1927 een belangrijker stijging te zien geven dan van 1 op ruim 2. Wat de Rijksbelajstingen betreft, geven wij hier nog eenige cijfers van de op- brengst van alle directe en indirecte belas tingen volgens de Staatsrekening over 1915 en 1927, aangevuld met voorloopige cijfers over 1929. Voor 1927 en '29 zijn daarbij ook gerekend de heffingen ten behoeve van het Leeningsfonds en het Wegenfonds. Voor 1929 hebben wij genomen de opbrengst volgens de gepubliceerde Middelenstaten over dat jaar: de definitieve cijfers zullen hiervan in totaal niet belangrijk afwijken. De totaal-opbrengst aan Rijksbelastingen bedroeg in 1915 178 millioen; in 1927 593 millioen en in 1929 f 614 millioen. Een stijging dus van 1915 tot 1927 van 1 op 3%. Meer dan welk betoog ook overtuigen deze enkele cijfens van de wenschelijkheid van be- lastingverlaging ter bevordering van de eco- nomische opleving en in het belang van de zoo noodige kapitaalvorming. Inderdaad, wij moeten in die richting verder. De belasting- politiek moet er op gericht zijn, het tekort dat in de jaren sinds den oorlog de kapitaalvor ming heeft gehad, zoo snel mogelijk te doen verdwijnen. In verschillende bedrijven, en met name in den landbouw, heeft men met em- stige moeilijkheden te kampen; verlichting van belastingdruk is zeker ook een van de midde- len, die zulke moeilijkheden kan helpen over- winnen. Vrede beteekent welvaart. Vrede kan echter geen welvaart brengen, zoolang de eigen over heid een belasting-politiek voert welke de volkswelvaart tegenhoudt. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) In het legerkamp te Beverloo. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt Herhaaldelijk reeds is het gebeurd dat het bekende lied ,,De Vlaamsche Leeuw", door militairen gezongen of gespeeld, aanleiding gaf tot incidenten met officieren en het uit- vaardigen van verbodsbepalingen die echter spoedig weer werden ingetrokken. Hoewel „De Vlaamsche Leeuw" in het door den mi nister van landsverdediging goedgekeurd „Liederboek van den Belgischen soldaat voorkomt, wordt de uitvoering van dit lied, door de regimentskapellen niet gewenscht ge acht en is het gebeurd, tijdens den oorlog, dat kapelmeesters, die het wel lieten spelen, op de in vele regimenten bestaande zwarte lijst" werden gebracht. Thans heeft zich weer een soortgelijk inci dent te Beverloo, in het groote legerkamp aldaar, voorgedaan. Een bataljon van het lie regiment infanterie, terugkeerend van een nachtelijke oefening, zong „De Vlaamsche Leeuw", toen de majoor halt commandeerde en, in woede ontstoken, in het Fransch uit- drukkelijk verbood dit lied nog te zingen. 's Anderdaags herhaalde de majoor, in het bijzijn van alle officieren, onderofficieren en minderen dit verbod, dreigde met zware straffen indien zijn verbod werd overtreden en blijkt bovendien, naar aan Het Laatste Nieuws werd geschreven, De Vlaamsche Leeuw ,,h'et lied der verraders" te hebben ge- heeten. De Vlaamsche bladen dringen nu, in verband met dit en andere feiten van den- zelfden aard, bij den minister van Landsver dediging aan opdat een streng onderzoek zou worden ingesteld ten einde de herhaling van dergelijke incidenten in de toekomst te voor- komen. HET LAGE GEBOORTECIJFER IN HET WALENLAND. De Waalsche pater Lemaire, die sedert vele jaren het bevolkingsvraagstuk in het Zuiden van Belgie bestudeert, publiceert in Le Pays Wallon nieuwe statistieken over de geleidelijke ontvolking van het Walenland. Pater Lemaire ging de demografische cijfers over 1929 na voor de 26 gemeenten, die de streek van Charleroi vormen. Die gemeenten tellen samen 344.304 inwoners en boekten in 1929 5101 ge- boorten tegen 5925 sterfgevallen. In andere streken van het Walenland zijn deze cijfers nog ongunstiger en het is slechts dank zij de nog steeds aanhoudende inwijking van Vlamingen, Italianen, Polen, Tsjechen, Marokkanen en Algerijnen, dat het totale bevolkingscijfer er nagenoeg stationair blijft. NOORWEGEN. Op het voorbeeld van Denemarken zal Noor- wegen thans ook tot inkrimping van zijn weer- macht overgaan. Het nieuwe regeeringsvoor- stel gaat niet zoover als Denemarken, dat zijn defensie omzet in een bewakingsdienst, doch beteekent toch een zeer sterke beperking van de militaire uitgaven, welke van 46 millioen tot 32 millioen kronen verminderd zullen wor den. 17 millioen voor het leger en 15 millioen voor de vloot. Dit is dus slechts ongeveer 10 millioen meer dan Denemarken voor zijn be wakingsdienst wil uitgeven. De regeering motiveert haar voorstel o.a. met cje opmerking dat de toestanden thans dermate veranderd zijn, dat met een geisoleerden oorlog van Noorwegen niet meer gerekend behoeft te worden. De algemeene dienstplicht blijft bestaan, maar de oefentijd wordt verkort van 130138 dagen tot slechts 84 dagen. Het overwicht wordt ten koste van het leger ietwat verlegd naar de marine, onder welke dan ook de kust- vaartuigen ondergebracht worden. De nieuwe defensie-regeling zal in drie jaar doorgevoerd worden. Van conservatieve zijde rij'st sterk verzet tegen het regeeringsvoorstel. De socialistische pers vindt het daarentegen niet ver genoeg gaan. Het blad ,,Tidens Tegn" schrijft, dat het beter is, een defensieregeling te hebben, die men kan uitvoeren, dan een'die boven de macht ligt. Het nieuwe voorstel, waarop het blad overigens wel een en ander aan te merken heeft, acht het in alle geval beter dan de half instant gehouden, half afstervende defensie, welke men thans heeft. MINISTER THOMAS VERANDERT VAN DEPARTEMENT. Op denzelfden dag waarop de officieele statiptiek aantoonde, dat het aantal werkloo- zen in Engeland alweer met ruim 10.000 ge- stegen was, heeft schrijft de N. R. Crt. MacDonald in het Lagerhuis bekend gemaakt dat Thomas zijn ambt van minister voor werk loosheid me officieele titel was Lord-zegel- bewaarder) met dat van minister voor do minions verruild had. Thomas is dus weer aan het hoofd van het departement dat hij ook onder de eerste regeering uit de arbeiders- partij van 1924 bestuurd heeft. MacDonald heeft aan de zaak een mooien draai gegeven door te verklaren dat Thomas voor de betrekkingen met de dominions een man van erkend gezag en de verandering van belang is, omdat Thomas nu met zijn erva- ring met de bestriding van de werkloosheid nuttig overleg over deze kwestie met de mi nisters uit de dominions kon plegen, wanneer dezen voor de rijksconferentie overkomen. Men begrijpt echter niet waarom Thomas zulk een overleg ook niet als minister voor werkloosheid zou kunnen houden; hij is bijv. toch ook naar Canada toe geweest, om in rechtstreeksche onderhandelingen met de re geering van dat dominion over het vraagistuk te spreken. De vruchten van die reis zijn schraal geweest, omdat Canada toen juist ook onder het euvel van de werkloosheid be- gon te lijden, jonge industrieen aan het op- bouwen is die ten deele met de Engelsche willen concurreeren en niet bijster gediend is van het in den landbouw onervaren type van werkloozen dat Engeland er de laatste jaren had ingevoerd. Dit slag van Engelschen ver- meerderde dikwijls het aantal werkloozen in Canada en de kosten voor hun immigratie bleken dan verspild. Velen ervan zijn naar Engeland teruggezonden. In zijn overleg met althans een dominion heeft Thomas duis ook al geen schitterenden conduite-istaat bij de behandeling van het vraagstuk der werkloos heid gehad. Het is begrijpelijk, dat MacDonald zijn ouden medewerker met zulke frazes wilde sparen, want Thomas is een sympathiek man dien niemand graag grieven zou. Het dient echter erkend dat zijn ministerschap voor werkloosheid een fiasco is geweest. Vrijwel niets van de groote verwachtingen die hij bij zijn optreden gewekt had, iis vervuld, het is alles bij lapmiddelen gebleven. Inmiddels groeit het probleem in omvang en beteekenis. De oeconomische crisis over de heele wereld geeft het een verontrustend aan- zien en daar is nu nog de politieke onrust in Britsch-Indie bij gekomen. Daargelaten nog de voor de Britsche nijverheid zoo nadeelige verhooging van het Indische Invoerrecht op katoentjes, krijgt de boycott van Britsche goederen in Indie een onrustbarenden omvang die bij niets wat men totdusver met zulke boycotts beleefd had, te vergelijken is. Het felle verzet in Engeland tegen het verleenen van onafhankelijkheid aan Indie, tot in de ge- lederen der arbeiderspartij, berust niet in de laatste plaats op het besef dat Britsch-Indie Engeland's beste markt is. Daarom waar- schuwt Lord Rothermere in zijn Daily Mail dat zonder de baten die de Engelsche handel uit Indie trekt, zelfs de meest onmeedoogende kanselier de Schatkist het geld niet zou kun nen vinden tot betaling der ouderdomsrente, het steungeld voor werkloozen, de subsidiee- ring van het onderwijs en zoo meer. De natio- nalisten die voor de onafhankelijkheid van Indie ijveren, toonen zulk een vijandigheid tegen alles wat Engelsch is, dat men van hen, als zij hun zin kregen, zeker geen begunstiging van den Britschen handel zou kunnen ver- wachten. De boycott vgn thans is als een voorproef van hetgeen de Britsche handel bij duurzame belemmering te wachten staat. Politierechter te Middelburg. Zitting van 4 Juni 1930. De volgende zaken werden behandeld: A. C. C. v. G., huisivr. van J. F. P., oud 27 j., zonder beroep, te Antwerpen, werd ver- dacht dat zij op 3 Mei 1930 te Koeiwacht Maria Johanna Mannens heeft beleedigd. Eisch 10 iboete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. J. V., oud 40 j., cafdhpuder te Schoondijke, werd verdacht dat hij op 18 Mei 1930 te Schoondijke Johannes Hage en Marinus Geene heeft beleedigd. Eisch f 15 iboete of 15 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. J. de Z., oud 28 j., metselaar te Hulst, werd ten laste gelegd, dat hij op 3 Mei 1930 te Hulst zijne hiuisvrouw M. J. Schuurman heeft ge- slagen. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uit- spraak 20 iboete of 20 dagen. Wa. v. B., huisvr van J. J. Q., oud 29 j., zonder beroep te Breskens werd ten laste ge legd, dat zij op 6 Mei 1930 te Schoondijke eenige banden van rijwielen met een scherp voorwerp heeft doorgestoken. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. AXEL. In de afgeloopen maand helbben zich in deze gemeente gevestigd: Jan van den Hout en eehtg., coiffeur, Noordstraat B 61, van Ter Neuzen Pieter Datthijn, smidsknecht, Gentsche Vaartstraat C 35, van Groede. Willem K. Net en echtg., verpleger, Singel- weg J 11, van Middelburg. Anth. S. Dieleman, zonder beroep, Kijkuit L 2a, van Middelburg. Daniel Riemens, faibrieksarbeider, Steen- ovens M 44, van Ter Neuzen. Alice M. A. Rottier, dienstbode, Markt C 2, van St. Jansteen. Sara Hamelink, dienstbode, Nieuwstraat G 90, van Zaamslag. Jan Scheele Jr. en gezin, land'bouwer, Puckenpdijk M 8, van Zaamslag. Augusta J. J. van Hecke, dienstbode, Wal- straat C 11, van Hulst. Levinus de Putter en echtg., arbeider, Catha- rinapolder L 39, van Zaamsilag. Jacdbus D. van Alten, arbeider, Stationstr. G 34, van Aardenlburg. Pieter Jan Faas, arbeider, Spui N 103, van Cadizand. Adriaan J. Herrebout, arbeider, Buitenwe|; H 11, van Kloetinge. Lud. Comelissens, smidsknecht, Drieschou- wen A 48, van Hontenisse. Adrianus van Sohaik, schildersknecht, Markt C 6, van Rotterdam. Maria L. J. van Leuven, dienstbode, Drie- schouwen A 30, van Stoppeldijk. Pieter J. van Fraeijenhove, metselaar, Steenovens M 29, van Zaamslag. Alph. van Avenmaete en gezin, jacht- opziener, Kanaalkade A 55, van St. Jansteen. Jacobus M. Zegers, arbeider, Buitenweg H 41, van Schermerhom. Christiaan van Benidegem en gezin, arbei der, Nieuwendijk I 67, van Zaamslag. Andries Overdulve en gezin, veldarbeider, Buitenweg H 41, inw., van Schermerhom. Maria de Kraker, dienstbode, Sassing Q 20, van Ter Neuzen. M. Meesen geb. Romijnsen, zonder beroep, Wilhelminastraat, van Ter Neuzen. Jan Geelhoedt en gezin, fabrieksarbeider, Oosterstraat, van Groede. Francois Scheele en gezin, arbeider, Ouden- weg I 36e, van Ter Neuzen. Vertrokken: Sara van Dixhoom, dienstbode, Doomdijk 0 58, naar Bussum. Emerentia M. de Caluwe, dienstbode, Markt C 8, naar Zuiddorpe. Janna M. F. Buijze, dienstbode, Nieuwendijk 1 77, naar Delft. Maria Suzanna Bakker, dienstbode, Nieu wendijk I 81, naar Wageningen. Joseph Persijn en echtg., arbeider, Oudewjjk F 83, naar Koudekerke (W.). Dirk van Hoeve, landlbouwer, Noordstraat B 58, naar IJzendijke. Alph. Goossens en gezin, spoorwegarbeider, Oudenweg I 36e, naar Ter Neuzen. Hendrina A. van Liere, dienstbode, West- straat D 58, naar Den Haag. Mars. J. de Marde en echtg., bankiwerker, Julianastraat E 143, naar Ter Neuzen. Ol. E. M. van Pottelberghe, Walstraat C 36, naar Koewacht. Comelis Dieleman, bakkersknedht, Kijkuit L 2a, naar Borselen. Johanna S. de Pauw, dienstbode, N' iw- straat G 93, naar Sas van Gent. Tanneke M. de Krijger, dienstbode, Ooster straat E 84, naar Den Haag. Martinus Bakker, arbeider, Weststraat D 40, naar Zaamslag. Joizina Janna Smies, leerling verpleegster, Buitenweg H 55, naar Middelburg. Cornelia G. van Tatenhove, dienstbode, Singelweg J 5, naar Den Haag. Hendrika S. van Tatenhove, dienstbode, Singelweg J 5, naar Den Haag. Maria S. Casteels, dienstbode, Buitenweg H 19, naar Gent (Belgie). Cornelia D. Steur, zonder beroep, Noord straat B 71, naar Burgh. Irma du Bois, dienstbode, Stationstraat G 44, naar Hulst. Maria F. van Puijivelde, zonder beroep, Zee- straat A 111, naar Ter Neuzen. Jacobus Dees en gezin, landbouwer, Sas sing Q 5, naar Hontenisse. Jan Scheele en gezin, landbouwer, Poucken- polder M 8, naar Zaamslag. Anna R. Buijsrogge, dienstbode, Walstraat C 31, naar Stoppeldijk. Magdalena Hamelink, dienstbode, Magrette N 61, naar Hoek. Helena Dieleman, dienstbode, Magrette N 66, naar Zaamslag. C. van Dongen en echtg., arbeider, Sluis- kil P 35, naar Sprang Capelle. SAS VAN GENT. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: G. Henrion en gezin, landarbeider, van Moerbeke (B.). T. van der Roest, zonder, van Huizen (N.-H.). G. N. Geerts, fabrieksarbeider, van 's Her- togenbosch. E. A. Coppieters en gezin, zonder, van Brunssum (L.). H. van Goethem, zonder, van Huijbergen (N.-Br.). B. Moorman, brugknecht, van Zwartsluis (Overijssel). J. N. Heijboer, zonder, van Nieuwerkerk (Zeeland). C. de Bock en gezin, ploegbaas Z. V. T. M., van Ter Neuzen. M. Presber en gezin, zonder, van Geleen (L.). W. Wiirtz, monteur, van Ter Neuzen. J. R. Moller, bankwerker, van Ter Neuzen. C. Werl6, monteur, van Frankfurt a.d. Main (Duitscshland) E. S. Mels en gezin, mecanicien, van Stekene (B.). J. F. van der Broeck en gezin, ajusteur, van Lokeren (B.). Ph. de Witte, bedrijfsleider, van IJzendijke. P. van Koert, chauffeur, van Hulst. A. Raaf, monteur, van Selzaete (B.). J. Schmitz, monteur, van Selzaete (B.). A. V. de Mol en gezin, monteur, van Geleen. G. De Baets, landbouwersknecht, van Assenede (B.). Vertrokken: M. A. M. Schuurs, zonder, naar Hulst. E. van der Steen, zonder, naar Bergen op Zoom. M. C. P. van der Linde, zonder, naar Vrees- wijk. J. van der Graaf, zonder, naar Vreeswijk. A. A. Bosman en gezin, fabrieksarbeider, naar New-York (Amerika). B. Ranke en gezin, zonder, naar Nijmegen. M. H. Dreesens, zonder, naar Nijmegen. A. C. Leunis, zonder, naar Vreeswijk. H. v. Goethem, zander, naar Oostacker (B.). A. I. van Acker, zonder, naar Roosendaal. G. A. Mattheeuiws en gezin, landbouwer, naar Philippine. A. S. van Damme en gezin, kantoorlooper, naar Assenede (B.). P. van der Endt, kommies bij 's R. B„ naar Kruiningen. A. A. ide Meijer, meesterknecht, naar Sel- "R j A. J. de Dauwe, winkelibediende, naar Brunssum. J. E. Colpaert, maohine-bankwerker, naar Ter Neuzen. Oraag zoo noodig zorg voor uw ^ren! Die pijn in de lendenen; die tare urine en blaasstoornissen, hoofd- Hijn en duizeligheid; dat vermoeide en zenuwachtige, prikkelbare gevoel; zij behoeven niet te blijven voort- duren. Zij kunnen overwonnen wor den door de verzwakte nieren te hulp te komen. Beproef het middel, dat door zoo- velen uit eigen ervaring wordt aan- geprezen: Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Wacht niet onnoodig langer, doch begin nog heden met het ge- bruik. Het is immers aanbevelens- waardig om uw kwaal geen gelegen- heid te geven zich verder uit te breiden. Foster's Pillen zijn geen alles genezend middel, doch dienen uit- sluitend voor de nieren en blaas, en tegen de uit verzwakking dier orga- nen voortkomende kwalen. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon To Ter Neuzen bij Flrma Van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 59 (Ingez. Med.) WESTDORPE. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Eduard Vermandel met gezin, van Bou- chaute (B.). Remi Achiel Elias, van Assenede (B.). Margaretha Virginia Kalle, van Breda. Augustus Maria Obrie met gezin, van Assenede (B.). Petrus Augustinus Eggermont, van Hon tenisse. Emilia Chislena Francisca Van de Calseyde, van Selzaete (B.). Elisa Gijsel, van Koewacht. Arthur Petrus Bolaert, van Zuididorpe Vertrokken: Irma Dhaene, naar Zuiddorpe. Dirkje van Holland, naar Zeist. Magdalena Maria Selis, naar Brussel (B.). DE INZINKING DER WERELDZUIVEL- MARKT. Te Zutphen vergaderde de Geld. Overijselsche Bond van Coop. Zuivelfabrieken. Hierin hield dr. C. Eijgenraam. handelsconsulent van de F. N. Z., volgens het Alg. Hbl., een voordracht over de exportbelangen van de Nederlandsche zuivel- industrie. Spr. wilde de oorzaak zoeken van de wereld- marktinzinking, waardoor onze zuivelindustrie wordt getroffen. Hij wees daarvoor op de ma laise in alle landen met daarmee gepaard gaande vermindering van koopkracht. De mar- garineprijzen zijn niet verlaagd. De vraag naar zuivelproducten is sterk verminderd. Wat de we- reldproductie aangaat, daartoe zien men naar de kans voor overproductie en ook naar de dum- pingsmaatregelen in het buitenland, met de daar- uit voortkomende prijzenbederverij. In het bij- zonder stelde spreker de vraag, of onze zuivel industrie op den duur nog haar kosten zal kun nen bestrijden uit de opbrengsten. Zeker zal de inzinking van nu neerkomen op verlies van par- ticulier kapitaal, ook door daling van de prijzen van fokvee etc. De Nederlandsche zuivelindustrie behoeft haar toekomst niet donker in te zien, als zij voort- gaat haar bedrijf rationed door te zetten. Zij heeft haar kapitalen gereserveerd uit haar wln- sten en daardoor heeft zij een voorsprong boven de zuivelindustrie van de naburige staten. Zij moet haar geperfectioneerde toerusting nog uit- breiden, om steeds het qualiteitsproduct te kun nen versterken. Dat is het middel, om zich te kunnen handhaven op de wereldmarkt. De zui velindustrie moet zich ook nog meer gaan specia- liseeren. Boter behoeft geen gewoon stapelpro- duct te blijven, doch kan krachtiger dan nu door het kwaliteitsmerk worden gesteund. De kaasaf- zet kan nog worden uitgebreid, door versterking der exportorganisatie. De afzet der producten moet meer dan nu georganiseerd worden. De markttoestand zal aldus voor onze industrie worden verbeterd. Wat de overheidsmaatregelen aangaat, spreker concludeerde uit de Nederlandsche handelsba- lans dat ons belang zich verzet tegen actieve handelspolitiek. Het moet gaan in de richting van goede voorlichting, ook in het buitenland; door consulaatschappen. Voor de zuivelindustrie staat zeker de zaak niet hopeloos. Ir. Hylkema (Zutphen), zeide bij de discussle, dat evenals bij de inzinking van de 80'er jaren het ongetwijfeld ook nu weer noodig is, te trach- ten er bovenop te komen door rationaliseering der industrie. Men moet de melkcontrole nog verbeteren, evenals de veevoeding en de melk- winning. Het hygienisch melken levert verras- sende resultaten op en kost geen geld. Beter dan het gebruik van de wattenzeef is, om de uiers oordeelkundig te wasschen. Spreker beval de melkcursussen aan, met toepassing in het be drijf van het daar geleerde. Slechts uit prima melk kunnen kwaliteitsproducten worden ge maakt. PACHT. In een te Zwolle gehouden vergadering heeft het bestuur van den Bond van Landpachters in Nederland besloten, een open brief te richten ami alle Nederlandsche verpachtens met het verzoek over te gaan tot pachtverlaging en tot terugbe- taling van een deel van de pacht over 1929. Ver der aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw te verzoeken, onverwijld de ontwer- pen-Pachtwet in de Tweede Kamer te doen be- handelen, en ter toelichting en aanbeveling van dat adres een onderhoud aan te vragen bij den minister.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 2