ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. ASPIRIN No. 8537. VRIJDAG 6 JUNI 1930 70e Jaargaag Wegens bet Pinksterfeest zal a.s. Maandag GEEN nummer ran dit blad verschijnen. Pinksteren. FEUILLETON. Vampier-Vleugel Bt-HSENLASD. In de reiskoffer eenig op dewereld XJJONNEMENTSPRIJSBlnnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1.80 per 3 maanden Bij voor udtbetaling fr. per post 6.60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige Inn d|n f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buit.enland alleen bij vooruitbetaling. STItgeefsteT: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer /0,2O. Grootere letters en cliches wor den naar plaatsrulmte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement te gen vermlnderd tarief, hetwelk op aanvraag verkriigbaar is. Inzending van advertentien liefst feen dag voor de uitgave. UIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJD AG A V OND. (A nmMM HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat het verzoek van ADRIAAN JANSEN, bakker, Steenkamplaan No 2 te Ter Neuizen, am in het perceel ka- dastraal bekend gemeente Ter Neuzen, Beetle C, No. 4689, een kneedmachine met een electromotor van 1% P.K. te mogen plaatsen «o in werking brengen, door ben is ingewilligd. Ter Neuzen, den 3 Juini 1930. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. J. DE JAGER, L°. Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Stanley Jones vraagt in zijn onmiddel- lijk beroemd geworden jongste boek: „Op Iederen Weg Christus", in het vierde hoofdstuk, hoe het toch wel komen zou, dat de Kerk zich zoo schuw van Pinkste ren heeft afgewend, en waarom beschaaf- den menschen koude rillingen over de rug loopen, als er in de kerk hun over Pinkste ren gesproken wordt. Toen ihij, Stanley Jones, zelf eens voor een gehoor van zeer ontwikkelde predikanten aankondigde, dat hij hoopte te spreken over Pinksteren, zei na afloop een mijnheer, die nog wel voorzitter was van een commissie aan wie het examineeren van dominees was opge- draqen, tot hem: ,,Toen u uw onderwerp aankondigde, dacht ik: lieve hemel, wat krijgen wij nu weer voor bombast!" En nog eens vraagt Stanley Jones: hoe komt dat toch? Wel, antwoordt Stanley Jones dan, in de eerste plaats hebben allerlei ..Pinkster- bewegingen" het feit van Pinksteren heel veel kwaad gedaan. Want zonderlinge menschen hebben Pinksteren gemaakt tot iets raars! En dat in zoo sterke mate, dat wij geneigd zouden zijn om dit woord nu maar heelemaal niet meer te gebruiken. Alleenwoorden kunnen toch ook nog wel worden verlost en vrij-gemaakt, even goed als menschen. Ook heeft de Kerk in deze veel schuld, want doordat zij dit zeer belangrijke onderdeel van het evan- gelie verwaarloosd heeft, zijn de honge- rigen van hart nu gegaan tot leiders die geen gevoel hadden van verantwoorde- fijkheid. Daar heeft men onbeheerschte emoties vaak beschouwd als een soort Pinksterwonder. En de veelal verstan- delijk aangelegde menschen van onzen tijd hebben heel weinig sympathie voor godsdienst, die zich in overmatig veel emoties uit. Critisch als zij zijn, zijn zij dadelijk klaar met hun vraag: „Wat is die emotie waard? Wat is er echt, wat is er blijvend in?" Wij gelooven, dat Stanley Jones vol- door SAX ROHMER. 14) (Vervolg.) Ze hield aarzelend op en keek mij met een eigenaardigen blik aan. U voelt u hier misschien niet op uw jemak... of niet gelukkig „Nee," gaf ze beslist ten antwoord. ..Ik ben hier niet gelukkig. In Frankrijk was het heel anders. Ziet u. Daar had den we vrienden. Maar hier op Cray's Folly is het zoo eenzaam en Madame is. Weer hield ze aarzelend op. ,,Ja? Madame is...?" ,,Wel" ze begon verlegen te lachen „de kwestie is, dat ik zoo nu en dan bang voor haar ben." ,,Op wat voor manier?" „0, op 'n heel gekke... 'n man zou zeg- gen specifiek vrouwelijke manier... Ze is als huishoudster natuurlijk uitstekend. Het heele huishouden loopt als een klok. Maar ik heb feitelijk niets te doen en dan voel ik me zoo nu en dan heelemaal niet op mijn plaats. De Kolonel bijvoorbeeld. O, maar wat praat ik toch... ik lijk wel een kostschoolmeisje." „Ik zou graag willen weten, waarvoor de Kolonel bang is. Wilt u me dat niet vertellen „U weet dus, dat de Kolonel voor iets bang is komen gelijk heeft met zijn bewering, dat het Gods bedoeling is geweest, dat Pink steren voor ieder Christen niet iets abnor- maals, doch integendeel iets volkomen normaals zou zijn. Is iemand bijvoorbeeld lichamelijk abnormaaj zwak, dan is hij vatbaar voor allerlei ziektekiemen, die hij onder normale omstandigheden zonder veel moeite zou hebben overwonnen. Dqn maken allerhande kleinigheden ons over- stuur, zelfs onbeduidende bekommer- nisjes over positie en invloed, en allerlei bijkomstigheden van het kerkelijk leven worden dan en door den predikant en door zijn gemeenteleden ontzettend zwaar opgenomen. Men staat aeestelijk absoluut beneden pari, en omdat nu anderen in koortsachtige, maar onechte imitatie van het Pinkstergebeuren boven het normale zijn uitgegaan, blijven wij uit een soort reactie daar verre beneden, terwijl toch een gezond en echt Christen er voor be- hoorde te zorgen om er niet boven en ook niet er onder te zijn, maar terug te keeren tot het normale, dat is tot Pinksteren zelf. Want Pinksteren is niet iets onbereik- baars, iets abnormaals, neen, Pinksteren is het gezonde, normale, verstandige chris- telijke leven. Zonder Pinksteren geen echt, geen volgroeid, geen krachtig en blijvend Christendom. Nu is er nog wel een reden te noemen, waarom het moeilijk is om ons Pinksteren te verwerkelijken. En dat zijn dan na tuurlijk die geweldige en heterogene din- gen, die volgens net oude bijbelverhaal met het Pinkstergebeuren gepaard gingen, dingen, die heelemaal niet meer schijnen te passen bij de opvattingen en mentaliteit van dezen, onzen tijd. ,,En daar werden van hen gezien gedeelde tongen als van vuur, en het zat op een iegenlijk van hen". „En daar geschiedde haastelijk uit den hemel een geluid als van een geweldig gedrevenen wind en vervuldt het geheele huis, daar zij zaten". En dan dat spreken met (vreemde) talen of met tongen Men heeft wel eens, en niet heelemaal ten on- rechte beweerd: tegenwoordig was het alles anders, heel anders, tegenwoordig gebeurde vaak juist het omgekeerde. Van die eensgezindheid, die er onder de disci- pelen van Jezus bestond, die samen waren alien, eendrachtelijk bij een wat is daar- van te merken Van die tongen, wat wordt er van gezien Van dien machti- gen stormwind, en die sterke bezieling, wat wordt daarvan gemerkt Wij achten, dat Stanley Jones volkomen gelijk heeft met zijn bewering, dat het omhulsel, waar- in de gave op Pinksteren neerkwam, de verbreiding daarvan zeer ernstig heeft ge- schaad. De belangstelling van de men schen ,zegt Jones is wel wat afgeleid van het centrale punt, en nu gericht op de bijkomstige omstandigheden. En daarom is een Pinksteroverdenking zeker op haar plaats en heeft zij haar recht en haar reden. Ik geloof, dat Jezus zelf het heel dui- delijk gezegd had, tijdens of in elk geval maanden voor zijn heengaan, wat Pinkste ren voor de jongeren, voor al Zijn jonge- ren zijn zou. Had Hij niet gesproken dat wonderlijke en toch zoo sobere woord; „Die in Mij gelooft, stroomen des leven- den waters zullen uit zijn binnenste vloeien" Wij hebben in dit Heilandswoord, wat ik zou willen noemen: een definitie van ,,Ja, natuurlijk. Daarom is Paul Harley hier." Het gezichtje van het jonge meisje be- trok in haar oogen kwam een uitdruk- king van angst. ,,0, ik wou dat ik wist, wat 't allemaal te beteekenen heeft ,,U weet dus, dat er iets niet in orde is „Maar dat spreekt toch van zelf. Soms ben ik zoo bang, dat ik me stellig voor- neem, om den volgenden dag, 's morgens vroeg al, weg te gaan." „I)us dan gebeuren de dingen, die u bang maken, 's avonds of snachts vroeg ik een en al belangstelling. ,,Ja... en dan ben ik doodsbang, zoo bang, dat ik geen raad weet." Waarom Kunt u me niet vertellen waarom Ze keek me onderzoekend aan; dan keerde ze haar hoofd af en beet zich op haar lippen. ,,Nee, dat kan ik niet," gaf ze lang- zaam ten antwoord. ..Tenminste nu niet. ,,Maar vertel me dan, waarom u ge-. bleven bent 7" ,,Wel," ze keek me verontschuldi- gend aan ,,om te beginnen, omdat ikj niemand heb, waar ik naartoe kan gaan. Heeft u dan geen familie of vrienden in Engeland Ze schudde haar hoofd. ,,Nee. Ik had alleen mijn vader en die is twee jaar geleden gestorven. Daarom ben ik toen naar Nice gegaan". „Arm kind", zei ik. De woorden ont- snapten me, voor ik besefte hoe ongepast familiair ze waren. Pinksteren. Pinksteren is moeilijk, er blijft gevaar voor uiterliike viering, bij geen enkel feest is zelfs ait gevaar voor uitwendigheid zoo enroot. Het aroote in de Vinkstergebeurtenis is al dadelijk dit, dat Jezus dit allerbeste niet voor zich heeft willen houden. Jezus heeft zich niet ver van of ver boven de menschen geplaatst, Hij heeft niet gezegd, dat, wat Hij had, Zijn persoonlijk, Zijn apart, Zijn particulier bezit was, neen, Hij heeft erkend: Zijn jongeren zouden ontvangen datzelfde, wat Hij had, dat- zelfde, wat Hem in staat had gesteld tot Zijn werk, datzelfde, wat het rijke geheim was geweest van Zijn leven en van Zijn kracht. Hij gina heen, Hij zei het hun: toch zouden zij Hem niet kunnen missen, want zonder hen zouden zij niets kunnen doen, en intusschen: zou Hij zichzelf aan hen mededeelen. Datgene wat de discipe- len, die straks zonder den Meester achter- bleven, zou bezielen, zou zijn Zijn gave, de gave des Geestes, en dat zou wezen hun eigen, intiem geloofsbezit. Zij zouden niet maar zijn boodschap-loopers, brief- bezorgers, tijding-aanzeggers, neen, zij zouden niet maar kennisgevingen bezor- §en of aanzeggingen afgeven, zij zouden et levend water krijgen in zichzelf, in hun binnenste. Het zou dus niet zijn iets, wat zij maar zouden opdreunen of af- draaien, het zou zelB niet iets zijn, wat met meer of minder autoriteit hun was opgedragen, het zou alleiminst iets zijn, wat hen koud zou laten, of waarmee zij alleen maar goede sier zouden maken, neen, het zou komen uit hun binnenste, diep uit hun eigen binnenste. Wij weten. dat er andere tijden zijn geweest in het leven, ook van Jezus' jongeren. Tijden, toen zij alleen maar geloofden op gezag, toen zij brachten een boodschap, die mis schien nog goeddep-s buiten hun leven stond, tijden, toen zij het nog alles maar hadden van anderen of van een Andere. Tijden, toen zij het er misschien maar op waagden, omdat het misschien wel waar zou wezen, en in ieder geval kon het geen kwaad, om het te brengen en te prediken; tijden, toen zij datgene, wat zij voor waar hielden. ,,allicht" voor beter of belang- rijker hielden dan wat anderen geloofden en beleden. Daarop is toen gevolgd de bittere ontgoocheling van Jezus' lijden en sterven. Zou het werkelijk alles een ver- gissing zijn geweest Even, een paar dagen, maar die duurden als een eeuwig- heid, zijn zij alles kwijt geweest, totdat opeens na den sabbat de zon opging over het open araf en zij den opgestane zagen. Toen herkregen zij alles. Nu hadden zij het weer, wel steunden zij nog op Zijn nabijheid, maar lanazamerhand werden de verschijningen minder in aantal, en einde- lijk hielden zij op. Maar dan gebeurt dit wondere, dat nu, datgene, wat nog min of meer bij hen zat aan den buitenkant, hun persoonlijk bezit blijkt te zijn. Eerst was het bij hen drinken, omdat hun ziel anders omkwam van dorst, nu is dat an ders geworden en blijkt het hun door Jezus gegeven water in hen geworden te zijn een bron van water, springende tot in het eeuwige leven. Ja, stroomen van levend water komen nu uit hun binnenste. Hoe schoon is toch dat beeld van het levend water Levend water is onvoor- waardelijk goed water, zonder bijsmaak. zonder kleur of tint, zonder geur of lucht. Een haastig excuus lag me op de tong maar op hetzelfde moment merkte ik, dat Val Beverley mijn onhebbelijkheid niet eens opgelet had. Of misschien had ze de werkelijke sympathie achter de woor den gevoeld, en nam ze me den gebrekki- gen vorm, waarin ik mijn gevoelens ge- kleed had, daarom niet kwalijk. Een paar oogenblikken en ze keek weer glimlachend naar me op. ,.Wat dom, om op zoo'n goddelijken dag als vandaag over zulke sombere din gen te praten." riep ze uit. ,,Daar heeft u gelijk in," stemde ik toe. „We moesten liever wat gaan wandelen. Wilt u me den tuin laten zien ,,Met het meeste genoegen, edele heer,' gaf ze ten antwoord. Meteen stond ze op en maakte een zwierige buiging. We begaven ons op weg en bij elken stap ontdekte ik nieuwe aantrekkelij'ke dingen in mijn metgezellin: een loshan- gende krul, een gebaar van haar blanke handen, haar heldere, welluidende stem. Haar vroolijke lach was muziek, maar voor mij had ze nog meer charme als ze ernstig was. De bedreiging, die als een donkere wolk over Gray's Folly hing, hield op te bestaan voor mij althans en ik zegende het gelukkige toeval dat mij naar het eenzame buiten in Surrey gevoerd had. Na een poos voegden Harley en Kolo nel Menendez zich bij ons en geen mi- nuut later kwam ik tot de ontdekking, dat mijn veronderstelling ten opzichte van de stemmen die ik gehoord had, na- melijk, dat het de stemmen van Paul en En als we Petrus daar zien staan op den Pinksterdag, ja, dan moeten wij het toe- geven: dit is in orde; Petrus is het alles tegelijk: ,,in den vorm" en beslist, ver- draagzaam en vurig, royaal en precies, ge- inspireerd, vol des Heiligen Geestes en tegelijk nuchter. Er is bij dezen man niets, dat men anders, niets dan men er af zou willen hebben. Geen bitterheid en geen benepenheid, geen forceeren noch dwin- gen. En... dat is zoo bij hem gebleven 1 De liefde, de eensgezindheid, de echte zelfverloochening in de eerste Christen- gemeente mochten worden gezien En hoe frisch i& het alles Bij deze lieden. Daar is niets mats in, niets dat lijkt op sleur, niets mufs of dufs of sufs, niets vor- rnelijks. Het leeft alles. Er is niets in hun woorden of daden van „Schablonen- werk". Hoe helder is het bij en voor hen ook alles Daar is niets troebels, het is alles even doorzichtig, het is een klare rivier, een stroom als van kristal. Zij zien en laten het alles binnen de rechts proporties. Het een vloeit bij hen als-vanzelf uit het andere voort. En dan zijn het bij hen stroomen. Het gaat niet druppelsgewijze, niet bij mond- jes-maat, niet zoo en zooveel centiliter, als in den onzaligen mobilisatietijd, neen, het zijn stroomen. Hun heele zijn en werk staat in 't teeken van ,,goed-frisch-claer"! Tenslotte: dit alles was en bleef het bezit en kenmerk van hen, die in Christus Jezus geloofden. Dit is de eenige voor- waarde, liever nog zeggen wij: dit is de eenige onderstelling. Pinksteren is daar ten bewijze, doorslaand. Aan ons de toepassing, want Stanley Jones heeft vol komen gelijk: Door het Pinksterwonder is onze godsdienst losgemaakt van alle bij uitstek heilige plaatsen, ja, zelfs Jeruzalem was niets meer voor deze man- nen; toen het oude Jeruzalem opstond om hen te verpletteren, daalde het nieuwe Jeruzalem neder van den hemel om hun kracht te geven. Het nieuwe leven over- won, en overwint nog. DE STAAT GEDAGVAARD. Een firma te Middelburg gaf een aantal quitanties ter inning aan het postkantoor al- daar. Nadat dit geschied was, zond het post kantoor de afrekening en de formulieren, waarop de gelden in ontvangst konden geno- men worden, naar de firma; deze stukken werden evenwel door den boekhouder wegge- nomen, valschelijk met den firmanaam van een machtiging op eigen naam voorzien en door hem geind. De firma sprak nu den Staat der Neder- ianden aan tot uitbetaling van dat bedrag en dagvaardde hem bij weigering voor de recht- bank te 's Gravenhage. Deze overwoog, dat daar op die stukken een gemakkelijk valsche lijk in te vullen machtiging tot inning voor- komt, eischeres althans de meest voor de hand liggende maatregelen had moeten ne- men, dat de stukken niet in verkeerde handen kwamen. Dit nu heeft zij niet gedaan de stukken kwamen in een niet-afgesloten brie- venbus en lagen op tafel in het kantoor zoodat eischeres daardoor onvoorzichtig heeft gehandeld. Zij kan daardoor den uitbetalenden postambtenaren niet verwijten, dat die, af- gaande op de naar het uiterlijk behoorlijk af- geteekende stukken, daarop betaalden, te min der, daar degeen, die hun die stukken ter be- taling aanbood, bekend stond als de boekhou- deij Kolonel geweest waren, slechts ten deele juist was, want: ,,Ik hoop, dat u 't me niet kwalijk neemt, Mr. Harley", zei de Kolonel, „dat ik mijn taak aan Pedro overgedragen heb, maar ik ben niet meer in training voor de tweehonderd treden Gewoonlijk was de woordkeus van den Kolonel uiterst correct, retorisch bijna. Maar zoo nu en dan bezondigde hij zich aan een sport-uitdrukking en dan glim- lachte hij altijd zelfvoldaan, alsof hij iets bijzonders had gepresteerd. ,,Ik kan het me best voorstellen, Kolo nel", gaf Harley ten antwoord. ,,Maar het resultaat was de moeite wel waard. Het uitzicht daarboven is schitterend!" ,,En nu, heeren", ging de Kolonel voort, ,,zou ik graag meteen ter zake wil len komen. Als Miss Beverley het goed- vindt, gaan we naar de bibliotheek, om de dingen, die u nog niet duidelijk zijn, te bespreken." ,,Zooals u wilt", zei Harley. ,,Maar bent u niet gewend 's middags te rusten? Ik heb dien indruk gekregen." Kolonel Menendez haalde zijn schou- ders op. „Vroeger heb ik het altijd gedaan gaf hij toe, „maar tegenwoordig heb ik er geen tijd meer voor. Ik heb te veel din gen om aan te denken." „Ik begrijp natuurlijk, dat u me veel te vertellen heeft", zei Harley, ,,en daarom ben ik geheel tot uw dienst." Val Beverley glimlachte even en ging, zwaaiend met haar boek, weg. Maar voor ze zich omdraaide wierp ze mij een blik toe die me ten zeerste verbaasde. Want jbehooren Aspirin- tableften, want op reis staat U in 't bijzon- der aan het gevaar Ivan kouvatten bloot. Let op oranje band en Bayerkruis. Prijs 75 c (Ingez. Med. I der van eischeres, hoedanig handelsbediende veelvuldig voor dergelrjke werkzaamheden door zijn meester pleegt gebezigd te worden. Eiischeres heeft derhalve geen recht op her- nieuwde betaling. KINDER VERL AMMIN G. De laatste dagen hebben zich te Gouda eenige gevallen van kinderverlamming voor- gedaan bij leerlingen van de christelijke be- waarschool van de vereeniging Tot heil des Volks. Zaterdag werden drie gevallen tegelijk waargenomen. Een kind van 2 jaar is inmid- dels aan de ziekte overleden. De school is ge- sloten; ze is ontsmet. BETALING VAN WEGEN- EN RIJWIEL- BELASTING. Het Bestuur van den A.N.W.B., Toeristen- bond voor Nederland, heeft aan de ministers van Financien en van Waterstaat verzocht, het daarheen te leiden, dat een regeling tot stand kome, waardoor voortaan de wegen- en de rijwielbelasting door middel van den post- cheque- en girodienst zal kunnen worden vol- daah. EEN NIEUW REDDINGSPISTOOL. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Crt. Aan boord van het stoomschip Koningin der Nederlanden van de Stoomvaartmij. Neder land is efen nieuw reddingspii3tool voor het overschieten van een lijn beproefd, hetwelk berust op het raket-stelsel. Dat wil dus zeg gen, dat de patroon, welke de lijn welke de gewenschte verbinding moet tot stand bren gen, overbrengt, verder draagt dan een ge- wone patroon, doordat zij tijdens het afleggen van haar baan door de lucht door exploisies van chemische gassen wordt voortgedreven. Op deze wijze kan men lijnen overschieten over afstanden tot 150 M., 350 M. en zelfs 500 M. De uitvinder, de heer Sander, verwacht van dit raketlijnpistool dat het het meren van schepen, het redden van drenkelingen in voile zee, en vooral het verbinding krijgen met in de brandiiig gestrande schepen belangrijk ver- gemakkelijken zal. Van de .Koningin der Ne derlanden" heeft hij drie lijnen weggeschoten over den kabel, die de masttoppen van een op 50 M. afstands liggend ander schip met elkan- der verbindt. De belangstellenden konden zich ervan overtuigen, dat de lijnen ongeveer mid den in het breede vaarwater neerkwamen; de lijnen waren echter niet geheel gevierd, door dat zoo hoog geschoten moest worden. De inspecteur voor de scheepvaart en ver- schillende ambtenaren der Stoomvaartmij. ..Nederland" toonden veel belangstelling voor de proefneming. HET TWEEPLOEGENSTELSEL IN FABRIEKEN VOOR 15JARIGE JONGENS EN JONGE MEISJES. De minister van Arbeid, Handel en Nijver- heid heeft een voorontwerp van een alge- meenen maatregel van bestuur tot nadere wijziging van het Werktijdenbesluit voor fa- brieken en werkplaatsen 1923 bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt. Aan uit dien blik kreeg ik den indruk ik kon me natuurlijk vergissen. maar waar- schijnlijk was dat niet dat ze mij als haar bondgenoot beschouwde. Hoe het ook zij, in elk geval kwam ik erdoor tot de erkenning, dat het mysterie van Cray's Folly sinds mijn komst, een paar uur ge leden, een sterk-persoonlijk belang voor me gekregen had. Toen de Kolonel bij onzen terugkeer naar het huis ons voorging, keek ik mijn vriend aan. Hij liep, met een eigenaardi- ge uitdrukking op zijn gezicht, straK naar boven te kijken en toen ik de richting van zijn blik volgde zag ik, onder een marquise die een van de grijs-steenen balkons koel hield, een vrouwenfiguur op een rieten ruststoel. Het was Madame de Stamer en ik kreeg den indruk, dat ze sliep. Want toen wij, achter Kolonel Me nendez aan, het terras overliepen en even later, voor hem, de openstaande deuren binnengingen, maakte ze geen enkele be- weging, waaruit me gebleken zou zijn dat ze ons zag. 'Dikwijls blijven je de kleinste en onbe- langrijkste details het langst bij. Ik her- inner me nog goed, dat ik bij het overste- ken van het 'terras een zonnestraal als een gouden streep door een opening in de marquise den schemer eronder zag bin- nenvallen en dat die zonnepijl zoo, dat de briljant duizenden vonken van wit-gloei- end vuur leek te spatten, het juweel in een ring aan Madame's linkerhand raakte. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1