Doorzilien PUROL Bij Examens LANDBOUWBEBICHTBir. t RBDIgBKUKTEM. S F 0 S T. OIHHODI BXBICHTEI. RECHTSZAKEN. VERVOER VAN DOODGEBOREN KALVEREN. BEDORVEN VLEESCH IN VOORRAAD. HEVIGE BRAND TE ROSMALEN. rv. DE TRAGISCHE KINDERSTERFTE TE LUBECK. AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. WISSELKOERSEN. Zonnebrand en Stukloopen van Huid en Voeten verzacht en geneest Doos 30. Tube 80 ct. Bij Apoth. 6 Drogislen Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 6% u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9% u. en 2% u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 10 u., 3 u., en 6% u., leesdienst. (Ingez. Med.) De eerste stap naar bet stadsbeeld is met den aanleg van dit ademhalingsorgaan gezet. Een tweede stap is bet leggen van breede en geriefelijke trottoirs of stoepen, die met het. oog op bet toenemende drukke verkeer den waarborg bieden voor grootere veiligbeid. Nu is er met nog meer andere steedscbe zaken ook nog de straatsgewijze nummering van gefoouwen bijgekomen. De groote getallen zijn vervallen. Sierlijke geemailleerde nummerplaatjes, netjes op ge- lijke hoogte zoover het kon op den linkerkant van bet gebouw aangebracbt wijzen den zoe- kenden nu terecht. Geen a, b, c meer, waaruit zoo vaak verwarring ontstond. Voorzeker, alle factoren dus, die er op wij zen, dat wij niet alleen in naam, maar ook metterdaad op den naam van stad gaan aan- spraak maken. MIDDELBURG. De commissaris der Koningin heeft voor het tijdvak 1 Juli 1930 tot 1 Juli 1935 herbenoemd tot voorzitters van de gezondheidscommissies te Middelburg, Goes en Kruiningen, resp. de heeren Mr. M. P. Sipkes te Middelburg, L. H. van Berk te Goes en M. van Harmelen te Ier- seke en tot leden van de commissie te Vlissin- gen den heer W. L. Huson te Vlissingen; van die te Zierikzee de heeren J. S. Hoogstra en H van Dijke Jz„ aldaar; van die te Tholen den heer A. F. Hanssens te Stavenisse; van die te Oostburg den heer dr. C. Preij en van die te Ter Neuzen den heer A. J. Klaassen te Ter Neuzen. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5% u., Evangelisatie. U.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. KORT VERSLAG van de vergadering van het Dag. Bestuur der Z. L. M. op 19 Mei 1930. Onder leiding van den Voorzitter, Mr. P. Die- leman, hield het Dag. Bestuur der Z. L. M. op 19 Mei zjjn gewone maandel^jksche vergadering te Middelburg. Aaniwezig waren de leden D. J. Dees, r±. v. d. Zande, S. J. de Regt, C. Franse, C. H. A. Stoutjesdijk, benevens de adviseerende leden Ir. C. Zwagerman. Ir. C. Stevens en P. Stehouwer. Opening. De Voorzitter opent met een wel- komstwoord de vergadering en deelde mede, dat bericht van verhindering was ingekomen van de heeren W. Kakabeeke, Vice-Voorzitter, Ir. A. W. v. d. Plassche, adviseerend lid en G. Vogelvanger, lid. Notulen. De notulen der vorige vergadering werden onveramderd goedgekeurd en vastgesteld. Crisis in den landbouw. De nagekomen ur- programma vallend, werden niet aanbevolen. Verlaging spoorwegtarieven. Op een sohrijtven van het K. N. L. C. welike de gevoelens waren der Z. L. M. ten opzidhte voor Verlaagde spoor wegtarieven werd geantwoord dat voor massa- producten als stroo, aardappelen, en bieten, ver laging gewenscht werd. Handelspolitiek. Breedvoerige beschouwingen werden vastgeknoopt aan de bezwaren die on- derhandelingstarieven voor den landbouw met zioh mede kunnen brenigen. Unaniem werd be- sloten de dumpingsfnaatregelen in het huitenland tegen te gaan. Over de al of niet noodzakelijk- heid van een omderhandelingstarief zullen de be- sprekingen van het K. N. L. C. worden afge- wadht. Overeenkomst met den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. In ge stemd werd met de overeenkomst, die door den Secretaris werd toegelicht, waarbij deze or- ganisatie ten aanzien van de gewassenkeuring zal samenwerken. Provinciale Commissie uit de Vellingen In Zee- land. Reeds eerder ook werd erkend, dat de landbouiwproducten hoe langer hoe meer over veilingen verkocht zullen moeten worden. Het Dagelijksch Bestuur machtigde dientengevolge den Secretaris, zoolang nog geen veilingscommis- sie benoemd zal zijn, in deze richting voort te werken en keurde goed om deze commissie uit leden der groeiende veilingen met Ir. v. d. Plas sche op te bouiwen. Agenda der Eerste Afdeeling van het K. N. L. C. Naar aanlelding van het op het urgentie- programma van het K. N. L. C. voorkomend punt over steun aan de tarweteelt, werden de vormen waaronder steun zou kunnen verleend worden en de voor- en nadeelen dezer vormen, aandabhtig beschouwd. Een maalgabod waarbij de geheele Nederlandsche tarweoogst zal worden inbegre- pen, vond bij een inivoerrecht op tarwe, de voor- keur en goedkeuring. Aan een sdhrijven van de Oooperatieve Suiker- fabriek te Sas van Gent aan den Minister om verlaging der tarieven bij de Zeeuwsch-Vlaam- sche Tramweg-Maatschappij werd besloten adhaesie te betuigen, teriwijl koppeling der Rot- terdamsche-Tramwegmaatschappij hieraan, goed gekeurd werd. Ten aanzien van het mond- en kla,uwzeer werd sluiting der provinciale grenzen voor vee ge wenscht geacht onder voorbehoud dat de sluiting in September zal worden opgeheven. Behalve meerdere ondergeschikte punten werd na de rondvraag de vergadering gesloten. ZONDAG 1 JUNI 1930. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9% u., Ds. L. J. Cazemier en 2 u., Ds. L. J. Cazemier, Doopsbedie- nlng. Sluiskil. 9% u. en 2 u., de heer L. Dek. Hoek. 9% u. en 2% u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9% u. en 2% u., Ds. G. van Dls. Sas van Gent. 9% u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. ONBEVOEGD UITOEFENEN DER GENEESKUNDE. Voor het kantongerecht te Middelburg heeft terecht gestaan F. H. uit Rotterdam, welke vrouw verdacht wordt van het onbevoegd uit- oefenen der geneeskunde. Het bleek uit de getuigenverklaringen, dat zij boekjes verspreidde of deed verspreiden waarin zij zich dr.-homopate noemt en waarop papiertjes zijn geplakt aankondigende zit- tingsdagen te Middelburg. O.a. een wachtmeester der mar^chaussee had zich naar het spreekuur begeven en hem wa ren kruiden voorgeschrfiven voor pijn in de ingewanden. De gemachtigde van verdachte, Mr. J. J. W. Pompe van Meerdervoort uit Rotterdam gaf de feiten verschillende door haar behandelde personen werden gehoord, die 1 voor urineonderzoek en f ff,50 voor de krui den en pillen betaalde toe, verdachte meent, dat alle ziektes veroorzaakt worden door on- zuiverheid van het bloed en geeft daarvoor medicijnen. Zij heeft dit gedaan sedert 1910 of 1911, doch verkocht haar zaak eind December aan zekere K., die haar weer ver kocht aan den zoon van verdachte. De des- kundige J. A. Klaassen, die de geneesmiddelen scheikundig onderzocht, verklaarde, dat die hoogstens een waarde hebben van 50 cent en het eenige geneesmiddel er in zijn seneblade- ren, die laxeerend en bloedzuiverend kunnen werken. Een der behandelde patienten zou van blind- heid worden genezen, een van krampen in den rug en pijn in den slokdarm, een van een dikke voet, een van een breuk door zalf, een van toevallen, terwijl een die reeds vroeger homo- pathisch werd behandeld, meende met een werkelijke homopathe te doen te hebben. De ambtenaar van het O. M. mr. Sikkel achtte de feiten bewezen, verdachte heeft op 30 Januari en 6 Februari te Middelburg ge- neeskundige praktijk uitgeoefend door het stellen van diagnosen en het toezenden van medicijnen. Sprekgr vordert tegen verdachte 2 maal 2 maanden hechtenis. Zij is volgens hem recidiviste. De gemachtigde zeide, dat homoeopathie nog nergens met geneeskunst is gelrjk gesteld en ontkende, dat verdachte dyagnoses heeft ge steld. Zij pleegde zuivere commercieele han- delingen. Dan zou men een drogist, die een middel tegen pijn in den buik geeft, ook kun nen vervolgen. Als er sprake is van een straf- baar feit, dan kan het hoogstens zijn overtre- ding der artsenijbereidkunst. Ernstige straf- fen zijn voor haar jaren lang geleden en is er dus geen sprake van recidive. Spreker vraagt hii ctypfnr>1nnrrYinrraantrnHhnat ft Voor het kantongerecht te Middelburg heb ben terecht gestaan L. K. uit 's-Heerenhoek; D. Q. W. uit Middelburg en C. W. v. d. B. uit Vlissingen. Eerstgenoemde zou te 's-Gravenpolder twee doodgeboren kalveren hebben gekocht en deze hebben vervoerd of doen vervoeren naar den stal van W. te Middelburg, zulks in gesloten zakken. Daama heeft hrj ze verkocht aan v. d. B., die directeur is van een slagerij en worstfabriek te Vlissingen. K. was niet verschenen, W. zeide niet ge- weten te hebben wat in de zakken zat en v. d. B. zeide, dat hij dacht levende kalveren te hebben gekocht. Dank zij de oplettendheid van een keurmees- ter werden de kalveren in beslag genomen voor zij Vlissingen bereikten. De ambtenaar van het O. M., mr. Sikkel, meende, dat K., die besloten had aan de smeer- lapperij wat te verdienen, zich aan 5 feiten heeft schuldig gemaakt." Ten eerste aan het vervoer naar Middelburg; ten tweede aan het afleveren aan W., ten derde en vierde aan het tweemaal ten koop aanbieden aan slagers te Middelburg en ten vijfde aan het verkoopen aan v. d. B. Spreker eischte daarvoor 5 maal e£n maand hechtenis. W. heeft de rommel onder zijn berusting gehad en voor hem luidde de eisch 200 boete subs 20 dagen hechtenis. Tegen v. d. B. werd ten slotte een maand hechtenis en publicatie van het vonnis gevor- derd, opdat men te Vlissingen en omgeving weet welk gevaar men loopt door in diens winkel te koopen. De ambtenaar van het O. M. bij het kan tongerecht te Middelburg vorderde 200 boete subs. 50 dagen hechtenis tegen C. W. v. d. B., directeur van een vee- en vleeschhandel wegens het in voorraad hebben van een vrij belangrijke hoeveelheid bedorven vleesch, worst en vet. Een dochter verkeerde in levensgevaar en de toestand van de moeder was zeer emstig. DOOR DEN TREIN OVERREDEN. Maandagmorgen zag de machinist van den trein, die te 6.16 uur van Harlingen naar Leeuwarden vertrekt, nabij den onbewaakten overweg te Koetille een man naast de rails in het grind liggen. De machinist bracht den trein tot stilstand en ontdekte, dat de man dood naast de rails lag. Hij had een diepe voorhoofdswond en een der handen was afge- reden. Waarschijnlijk heeft het slachtoffer, dat Zondagavond uit was geweest, zich op den spoordijk te slapen gelegd en is toen overreden. Zijn fiets met nog eenige bagage vond men onbeschadigd aan den kant van den weg. A-VNRANDING. Een, 22-jarig meisje uit Spaamdam heeft aangifte gedaan, dat zij Vrijdagavond om- streeks half elf, toen zij per fiets uit Haarlem kiwam, vlak bij Spaamdam is aangerand door een man, die, toen er een auto naderde, op de vlucht was geslagen. De politie te Spaam dam heeft met den rijksveldwachter op on- geveer dezelfde plaats aangehouden den 32- jarigen H. N. uit Haarlem. Hij is in bewaring gesteld. Het meisje zegt hem te herkennen, maar de man ontkent. DE SCHATGRAVERS TE ZAANDAM. Naar aanleiding van het opgraven van een ijzeren kistje schrijft men aan de N. R. Crt. Zooals reeds werd bericht, behoorde tot de- genen, die de zaak niet emstig opnamen, ook de helderziende dame uit den Haag. Zij ge- looft, dat men met een grap te doen heeft. Om dienaangaande meer zekerheid voor zich- zelf te krijgen, is deze dame in trace gegaan; zij deelde daarna mee, dat het kistje in den nacht door drie personen op het terrein was gebracht en in den kuil geplaatst, waarna men het met aarde had toegedekt. Van twee dier personen heeft zij een vrij nauwkeurige beschrijving gegeven. Het kistje zou door de steeg langs den goudsmidwinkel van den heer K. van Zijp naar den kdil zijn gebracht. Van andere zijde worden mededeelingen ge daan, die erop wijzen, dat de zaak wel dege- lijk in scene is gezet. SMOKKELEN. Woensdagnacht hebben kommiezen tet Bour- tange een groote hoeveelheid gesmokkelden brandewijn in beslag genomen. MOORD A AN SLAG. De 36jarige P. Z. heeft Woensdagochtend te Hoogezand een moordaanslag gepleegd op zijn 17jarigen zoon, die ernstig met een broodmes aan de keel is verwond. De dader is gevankelijk naar Winschoten vervoerd. VERMIST. De landbouwer M. V. uit Heel, die Zondag van Heel naar Wessem zou gaan, is niet te- ruggekeerd. Dinsdagavond werd zijn hoed aan den oever van 't kanaal gevonden, zoodat ge- vreesd wordt, dat de man is verdronken. Te Rosmalen, onder den rook van Den Bosch, is Woensdagmiddag ongeveer 1 uur een hevige brand uitgebroken. Drie boerderijen die van Joh. Gevers, Joh. Savelkouls en H. van Leysen, op afstanden van 60 en 150 M. van elkaar gelegen, zijn ue branaweei van nosmaien xon meis tegen het vuur uitrichten en een Bossche mo- torspuit kon tengevolge van de slechte wegen de plaats van den brand niet naderen. Een stier is in de vlammen omgekomen. Het ove- rige vee was in de weide. Gereformeerde Kerk. Hoek. 10 u. en 3 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. Tolsma. VOETBAL. Wedstrijduitslagen van 29 Mei 1930. Kampioenschap van Nederland. Go Ahead- -Blauwwit 5- -3 Go Ahead 7 3 2 2 15—13 8 Velocitas 6 2 3 1 9—12 7 Ajax 7 3 1 3 12—6 7 Willem II 6 2 2 2 12—8 6 Blauwwit 8 2 2 4 8—17 6 AFDEELING Promotiewedstrijd 2e klasse. BleijerheideRoermond De ValkT.A.C. Bleijerheid 4 3 De Valk 4 2 Roermond 4 2 T.A.C. 4 3—1 4—1 11—6 6 10—5 5 10—7 5 3—16 VERGIFTIGING DOOR WORST. Tengevolge van het eten van uit Amster dam medegenomen worst, zijn van het gezin van den melkrijder K. W. te Den Hp (gem. Ilpendam) verschillende personen emstig on- gesteld geworden, zoodat vermoed wordt dat deze worst vergiftigd of bedorven is geweest. ENGELANDS RIJKSTE MAN OVERLEDEN Lord Ashton is in den ouderdom van 88 jaar overleden. Hij was de rijkste man van Enge- land en heeft vooral in zijn geboartestreek Lancashire groote bedragen voor weldadige doeleinden besteed. EEN TRIESTE ZAAK. Het hof van gezworenen te Essen heeft een 23jarige vrouw, die haar twee jaar jongeren broeder, onder wiens wangedrag de heele fa- milie te lijden had, in den slaap met bijlsla- gen gedood had, het lijk verminkt en met be- hulp van haar moeder getracht had het weg te maken, tot drie jaar gevangenisstraf en vier weken hechtenis veroordeeld. De moeder Ttreeg twee weken hechtenis. Voor beiden werd de straf grootendeels voorwaardelijk uit- gesproken. De recbtbank was van meening, dat de jonge vrouw niet geheel toerekenings- vatbaar geweest was en dat in groote mate verzachtende omstandigheden in aanmerking kwamen. HEVIG ONWEDER IN LITAUEN. Verschillende deelen van Litauen, doch in het bijzonder Kowno en omstreken zijn Dins- dagmiddag door een hevig onweer geteisterd. De neerslag te Kowno en omstreken bedroeg ongeveer 75 m.M., in het Zuiden des lands ongeveer 54 m.M. in het Noorden 42 m.M. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Te Kowno werden de lager gelegen wijken tengevolge vail verzanding van de riolen, tot meer dan een meter onder water gezet. In de voorstad Alexoten werden door een plotselinge aardschuiving drie straten ver- sperd. Verschillende opslagplaatsen en een brug over een zjjrivier van de Memel zijn weggespoeld. Het garnizoen van Kowno en de brandweer werden gerekwireerd. Het spoor- wegverkeer ondervond tengevolge van onder- spoeling der rails vertraging. Ook het telefoonverkeer is gestoord. De materieele schade is niet bij benadering vast te stellen. HET MEI-KNEVELTJE. De jonge man die up to date wil zijn, ge- drage en kleede zich als de Prins van Wales, die den- toon aanigeeft in alle Engelsch spre- kende landen wat de mode-voor-heeren be- treft. Toen de Prins eenigen t(jd geleden de zee- lieden der koopivaardijivloot ontving, ontwaar- den alle aanwezigen, dat hij een schaduw had op zijn bovenlip. De adjudant van den Prins verklaarde, dat Z.K.H. zijn knevel wenschte te laten staan. Zoodat binnen 2 maanden het meerendeel der jonge mannen 4 vierkante centimeters, minder te scheren zal hebben. Zegt het voort! DRAAIMOLEN VAN DEN DOOD. In het Poolsche dorp Vocalocze heeft zich trjdens de kermis een ontzettend ongeluk af- gespeeld. Een der exploitanten had er een carroussel doen plaatsen van een constructie, die niet door de autoriteiten was goedgekeurd. De eigenaardigheid was, dat de aan stalen ka- bels hangende schuitjes hoog in de lucht eens- klaps door middel van een electrisch contact een paar maal met duizelingwekkende snel- heid in het rond werden geslingerd. Emit vallen konden de inzittenden niet, ten eerste wegens de fornridabele snelheid en bovendien I daar zij met rieraen waren vastgehaakt. Reeds lang voordat de kermis was geopend verdrongen zich velen voor den draaimolen, want ieder wilde de eerste zijn om de sen- satie van het in de lucht te worden rondge- slingerd te hebben meegemaakt. Het liep echter heel wat minder aangenaam af, dan ieder zich had voorgesteld. Toen name- lijk de carroussel voor de eerste maal gefteel volgens program had gewerkt en de schuitjes weer rustig op hun plaats hingen, moest den omstanders tot hun ontzetting blijken, dat vijf der inzittenden er het leven bij hadden inge- schoten, daar zij zoodanig waren geschrokken dat zij een hartverlamming hadden gekregen. De exploitant is in hechtenis genomen. DE MENIGTE POOGT KuRTEN TE LYNCHEN. Het hoofdbureau van politie werd Dinsdag tijdens het verhoor van Kiirten door een groote menigte belegerd. Toen Kiirten uit het huis van bewaring naar het hoofdbureau werd overgebracht, trachtte de menigte hem te lynchen. Het verhoor duurde tot laat in den avond. Hierbij zijn steeds meer bijzon- debheden bekend geworden. De vrouw van Kiirten, die eveneens ver- hoond werd, verklaarde, dat zij! bij haar hu- welijk niet wist, dat Kurten "in de gevangenis had gezeten. Hij had zich aan haar voorge steld als huisknecht en haar onder verschil lende voorspiegelingen haar spaarpenningen afhandig weten te maken. Kiirten's invloed op zijn vrouw was z66 groot, dat zij hem toe- stond, met haar vriemdinnen om te gaan. Eerst toen tegen KUrten weer een nieuwe instructie geopend werd, omdat hij zich aan een vrouw vergrepen had, vemam zij, dat hij in de gevangenis gezeten had. Zij diende daarop een eisch tot eohtsdheiding in, doch Kurten wist haar te beweg^p, dien eisch weder in te trekken. Toen hij uit de gevan genis kwam, was hij zonder werk en nam daarop dienst in een Jiotel van twijfelachtig allooi. In de woning van Kurten zijn 2 scharen eg- vonden, die hij volgens zijn verklaring her- haaldelijk als moordwerktuigen heeft ge- bruikt. De wonden in het hoofd van Gertrude Albermann en Maria Hahn zijn met deize scharen toegebracht. AMERIKAANSCHE DRANKWET- AMBTENAREN ALS SMOKKELAARS? Naar de Times uiit New-York meldt, heeft een groote bonidsjury besloten den heer Lyle, administrateur van de drankwet voor Oregon, Idaho, Montana, Washington en Alaska, met verscheidene zijner ambtenaren naar den rechter te verwijzen op aanklacht van om- kooperij, het aannemen van steekpenningen en overtreding van de drankwet. W. M. Witney een van Lyle's voornaamste medewer- kers, werd door getuigen bij het onderzoek de leidende geest genoemid van een smokkelaars- bende die op een ongekende schaal werkte. Het onderzoek van de Graniu Jury was inge- steld op grond van de onophoudelijke klaohten dat de drankwetinspectie in het Noordwesten van de Ver. Staten al sinds jaren in handen was van een bemide smokkelaars. Op de repu- blikeinsche conventie van den staat Washing ton, die gehouiden is toen het onderzoek nog aan den gang was, zijn ook allerlei beschul- digingen tegen de drankwetambtenaren geuit, o.a. dat Whitney eigenaar van een smokkel- eyrO-. i rrr.il ojin SomiTliQ fip'fWJAJI.nfHp'lrifm 7A±\- aen bovendaen nog, aat senator Jones, de man van de wet-Jones tot scherpere toepassing van het drankverbod, den smokkelaars de hand boven het hoofd hield en zorgde, dat de amb tenaren in de hoofdstad Washington niet tus- schenbeide kwamen. De beklaagden ontken- den alles en hun vrienden zeggen, dat zij1 het slachtoffer zijn van politieke vijanden en teleurgestelde smokkelaars. WILD WEST IN EEN PARIJSCH CAFE. In een caf6 van de Avenue Saint Ouen te Parijs, de buurt van de voddenrapers, ver- scheen een man in cowboydracht. Dat was niets bijzonders en de kellner vond het niets merkwaardig, dat de man hem vertelde, een beroemde cowboy te zijn, die binnenkort als star in een cowboyfilm op zou treden. Men is daar wel het een en ander gewoon. Maar de man uit het wilde Westen had blijkbaar meer belangstelling verwacht, voelde zich ge- kwetst en wilde nu eens toonen, dat hij geen opsnijder was. Hij trok een revolver en be- gon te schieten. Dat vond men nu wel iets ongewoons; de andere bezoekers werden door een panischen schrik bevangen en kropen onder de tafels. De eenige, die kalm bleef was de waard, die ^oorzichtig langs den muur naar de telefooncel sloop, om de poli tie te waarschuwen. De dienaren van den heiligen Hermandad verschenen weldra ter plaatse en zagen daar een vreemd schouwspei. Te midden van een hoop sCherven stond de schutter met de Wild- West-manieren. Hij had eerst zorgvuldig mik- kend alle lampen naar beneden geschoten, vervolgens waren alle flesschen en glazen van de tafeltjes gemikt en ten slotte hadden de flesschen op de toonbank er stuk voor stuk aan moeten gelooven. Maar de angstige be zoekers, die nu weer te voorschijn durfden komen, waren alien ongedeerd. Ondanks deze bewijzen van zijn groote schietkunst hadden de politieagenten echter niets geen respect voor den co.wboy en namen hem mee naar het bureau. blijft men kalm en helder, imdien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) De ,,Burgerschaft" te Lubeck heeft zich bezig gehouden met de sterfte onder de zui- gelingen, veroorzaakt door de toediening van het anti-tubrculOse-serum. De betreffende geneesheeren verdedigden zich persoonlijk. Hun verdediging bleek ech ter onvoldoende, zoodat ten slotte met een kleine meerderheid een motie werd aangeno- men, om deze ambtenaren ter beschikking te stellen. O.a. is gebleken, dat, nadat de doode- lijke werking van het serum reeds was vast gesteld, er niet aan gedacht is om de ampul- les, die nog in handen van de vroedvrouwen waren, terug te vragen. De voor het serum verantwoordelijke medi- zinalrat prof. Deiche heeft voorts in zijn eer ste opwinding het nog aanwezige serum door den gootsteen laten wegloopen, in plaats van dit voor verder onderzoek tg bewaren. ERFENIS-JACHT TE MILAAN. Aurelio Lippi, een arm kleermaker te Milaan heeft dezer dagen, naar de Telegr. meldt, de stad in opschudding gebracht door zijn bewering, dat hij met de stukken kan aantoonen recht te helbben op een erfenis van 4 millioen dollar, 20 jaar geleden nagelaten door Guiseppe Lippi, een Italiaansch emigrant, die in Califomie rijk is geworden. De Italiaansche consul te San Francisco heeft jarenlang getratiht de erfgenamen van Guiseppe, die in 1910 stierf, te vinden. Toen men te Milaan eindelijik kennis kreeg van het beschikibare fortuin, kwamen vijf gebroeders Lippi te voorsdhijn met bewijzen, dat zrj de rechthehbenden waren. De bewijsvoering was al een flink eind gevorderd, toen de kleer maker Aurelio, die geen familie is van het vijftal, van zich deed spreken. En zijn stuk ken schijnen zoo onweerlegbaar te zijn, dat de vijf broers geen kans meer hebben. Er ont- breekt nog maar ben papier, en als dat gevon den is vertrouwt Aurelio bezitter te zullen worden van de vier millioen dollar. Intusschen maakt hij al plannen hoe hij zijn rijikdom zal gaan aanwenden. Hij^denkt er sterk over een groote kleermakerszaak te Milaan te openen en dan al zijn stedelijke werklooze vakgenooten aan een baantje te helpen. Als hij nu het eene onontbeerlijke document maar viudt! Bij Coburg (Ontario) is een auto door een trein gegrepen. De menschen in de auto, zes leden van een geZin, werden gedood. EEN VENWONDE LOHENGRIN. Bij de laatste Lohengrin-opvoering van de Weensche Staatsopera deed zich een ongeval voor, dat gemakkelijk ernstige gevolgen had kunnen hebben. Tijdens het tweegevecht van Lohengrin en Telramund kwam de degen van Schipper (Telramund) het gezicht van Ka- lenberg (Lohengrin) zoo te na, dat hij een sterkbloedende vleeschwonde in het gezicht kreeg. Het ongeluk werd aanstonds door het pu- bliek opgemerkt, maar had gelukkig slechts tot gevolg dat Lohengrin de volgende acten door een groote pleister werd ontsierd. ERNSTIG MOTORONGELUK. Op den straatweg naar Tegemsee bij Mun- dhen is een emstig motor-ongeluk gebeurd. Een handelsreiziger, die met een motorrijwiel een proefrit maakte, is te Unter-Hacking met een snelheid van 80 K.M. tegen 'n motor ge- reden die van den anderen kant kwam. Daarop zaten een monteur en diens vrouw. De vrouw was op slag dood, de handelsreiziger is aan zijn wonden bezweken, terwijl de monteur er zeer emstig aan toe is. EEN MILLIONN.AIRSVROUW ONTVOERD. De zoon van den bekenden fabrikant van verduurzaam.de melk en millionair Kirk te New-York is op eigenaardige wij(ze zijn jonge vrouw, met wie hij pas een paar weken ge- trouwd was, kwijt geraakt. Het tweetai maakte in de buurt van Pittsburg een auto- tochtje, toen op een afgelegen plaats de motor onklaar raakte. Kirk trachtte eerst zelf het defect te herstellen, doch toen hij daarin niet slaagde, besloot hij hulp te gaan halen, zijn vrouw achterlatend om op den wagen te passen. Toen Kirk een uur later met een anderen wagen en een motorhersteller terug- kwam, was mevrouw Kirk met den auto ver- dwenen. Een onmididellijk ingesteld onderzoek heeft niets aan het lioht kunnen hrengen. De politie vermoedt echter, dat bandieten de vrouw ontvoerd hebben met de bedoeling lii lxcvja.«lo*i to ltrijigfon. BLIKSEM IN BENZINE. Uit Londen wordt melding gemaakt van een eigenaardig ongeluk, dat den eigenaar van een cafe in het dorp Loughton in Essex ge- troffen heeft. Op een in de buurt van dit dorp gelegen viiegterrein was een benzinetank lek geworden, zoodat de benzine wegge- stroomid was en zich vermengd had met het water van een door het dorp loopende beek. Tijdens een onweer sloeg nu de bliksem in het water van de beek, met het gevolg, dat de benzine in brand geraakte. De cafe-ihouder, die zich juist op de brug boven het water bevond, zag zich plotseling door vlammen omringd. Hoewel hij er in slaagde, zich te redden en zijn brandende klee- ren te dooven, kreeg hij toch ernstige brand- wonden aan het gezicht en aan zij|n handen. EEN NOODLOTTIGE TWIST MET EEN SCHOONMOEDER. Verleden week is het dorp Takacsi in Hon- garije door een groote brand geteisterd, waar bij twee menschen het leven verloren en meer dan 100 woonhuizen en vele bijgebouwen wer den vemield. Naar men uit Boedapest meidt, is bij het onderzoek door de gendarmerie, gebleken, dat deze brand, zooals men reeds dadelijk ver- moedjde is aangestoken. De oorzaak van de brandstichting was een twist in het gezin van den landbouwer Ignac Pelle, bij wien zijn schoonmoeder met haar 2 volwassen kinderen inwoonde. Aangezien de schoonmoeder on danks het verzoek daartoe, het huis niet wilde verlaten, besloot Pelle, aan alien twist een einde te maken en haar tot verhuizen te dwin- gen, door haar met branden in huis de schrik op het hart te jagen. Zoo heeft hij sedert 23 April viermaal brand gesticht, waarbij hij steeds in de buurt bleef om het vuur bijtijds te kunnen blusschen. Toen laatstelijk op 17 dezer de hooimijt begon te branden, vond de gendarmerie de zaak verdacht en arresteerde Ignac Pelle, zijn vrouw en zijn schoonzuster. Aangezien de 21 jarige zwager Istvan Rdti tijdens de laatste branden niet in het dorp was, liet de gendarmerie hem op vrije voeten. Het merkwaardige is, dat juist deze jonge man nu, om de verdenking van zijn onsohuldig gedetineerde zuster af te weren, het stroo in de schuur in brand heeft gestoken. Eerst bracht hij echter zijn eigen vee in zekerheid, door het naar de wei te brengen. Daarop bracht hij gloeiende kolen onder het stroo, dat direct in lichte laaie stond. Het ongelukkige toeval wilde, dat er juist een felle storm woedde, waardoor het vuur zich over het ge heele dorp verspreidde. Ondanks de pogingen van de brandweer van 4 dorpen is het halve dorp verwoest. De schade wordt op meer dan I2 millioen pengo geschat. Londen Berlijn Parfls Brussel Weenen Amsterdam, 30 Mei 1930. bieden 12,08 (100 sh.) laten 12,08 Vi 59,32% 59,34% 9,73 9,75% 34,69% 34,71 35,07% 35,12% Vreemd Bankpapier. Duitsch 59,30 59,40 Fransch Belgisch Oostenrijk (100 sh.) 35,07% 35,12%

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 6