Ter Neuzensche Courant Tweede Blad. Woensdag 28 Mei 1930. Mo. ^33. GEMEEN TERAAD VAN TER NEUZEN. n VAN Vergadering van Donderdag 22 Mei 1930, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de beer J. Huizinga, burge- me€St 61*. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, L. J. Geelboedt, D. Scheele, F. Dekker, A. de Bruijne, P. F. de Bakker, H. J. Colsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel, C. van den Bulck, D. van Aken en W. Bedet. Afiwezig de beer C. A. Verlinde. De VOORZITTER opent de vergadering en stelt aan de orde: 1. Notulen. Voorgesteld wordt de notulen der vergade- ringen van 20 Februari, 20 Maart en 10 Apnl 1.1 vast te stellen zooals die in druk aan de leden zijn toagezonden. De heer DE BAKKER maakt aanmerking op de notulen der vergadering van 20 Maart waarin het door bem met betrekking tot bet verzoek der N.V. Nationaal Houtbedrijf voor bet leggen van een werkspoor op gemeente- gronid gesprokene niet volledig is weer- gegeven. Zooals het er nu staat klopt bet volgens hem niet. Hij beeft toen te kennen gegeven met de andere heeren der commissie van bijstand op het terrein een kijkje te hebben genomen en van meening geweest te zijn, dat de vennoot- sehap dat werkspoor wel langs de achterzijde kon maken. Door de mededeeling van den heer Verlinde, dat een strook daaracbter lig- genden grond ter breedte van 1 M. aan den heer De Vriendt behoorde, is de zaak echter van karakter veranderd en blijkt, dat bet met langs achter kon. Hij gevoelt er overigens ook voor cxm de menschen te helpen en daar- om valt daarover te praten. De VOORZITTER geeft te kennen, dat ae heer De Bakker, indien hij aanmerkmgen op de notulen beeft, deze tijdig moet inidienen ter secretarie, dan kan de verandering worden aangebracht. De heer DE BAKKER beiweert, dat dit een regeling is die in theorie bestaat, maar naar hij bemerkt heeft in de practijk niet volgt. Daarom brengt hij dat hier ter sprake. De notulen worden hiema met algemeene stemmen vastgesteld. 3. Ingekomen stukken. a. Bericht van J. C. J. Olijslager, dat hij de benoeming tot gemeente-ontvanger aan- neamt. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een verklarinig van het N.V. Nationaal Houbbedrijf, gevestigd te Amsterdam, filiaal te Ter Neuzen, waarin wordt te kennen ge- o-even dat het met genoegen kennis heeft genomen van de haar bij raadsbesluit van 10 April 1.1. toegestane vergunning betreffende het hebben en in gebruiknemen van een werk spoor op gemeentagrond te Ter Neuzen, en verklaart de bij die vergunning gestelde voor- waarden te aanvaarden. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van J. J. Kaan, waarin deze bericht in verband met zijn overplaatsmg naar die kom der gemeente met ingang van 1 Juni a.s. ontslag te nemen als lid der com missie van toezicht op het lager onderwijs voor Sluiskil—Driawegen en als lid der com missie tot wering van schoolverzuim te Sluis kil. Aangenomen voor kennisgeving. d. Het raadsbesluit van d.d. 10 April 1930, betreffende de regeling der zekerheidstelling voor den gemeente-ontvanger, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving.. e. Het jaarverslag over 1929 der commis sie van toezicht op het middelbaar onderwijs, luidende als volgt: Ter voldoening aan liet bepaalde in de twee- de al. van art. 52 der Wet houdende regeling van het middelbaar onderwijs, heeft de plaat- selijke commissie van toezucht op het middel baar onderwijs in de gemeente Ter Neuizen de het navolgende verslag over het jaar 1929 eer uit te brengen. Het toezicht der commissie strekt zich al- leen uit tot de Rijks Hoogere Burgerschool te dezer stede. Als eenige wijziging in het personeel der school dient te worden vermeld het vertrek van mej. J. M. van der Meijden, die was be- noemd aan de R. H. B. S. te Tilbung en in gang 21 Januari ontslag verkreeg. In haar plaats werd als leerares in het Duitsch be- noemd mej. W. M. C. Morel. Met inigang van 1 September werden de dames Zijlstra en Morel en de heer Klok weder voor een jaar benoemd. Gedurende het afgeloopen jaar was de heer L. C. van der Eijk herhaaldelijk ziek. Van 4 Maart tot 21 Juli en van 19 September tot het einde van het jaar. Gedurende het ver- lof werd zijn functie waargenomen door den heer G. A. den Decker. De school werd bezocht door 60 mannelijke leerlingen voor volledig onderwijp, 13 vrouiwe- lijke voor volledig onderwijs; voor enkele les sen was geen leerling ingeschreven. Het aantal buitenleerlingen bedroeg 34, welke alle buiten de gemeente woonachtig Van het onderwijs in lichamelijke oefenin- g-en behoefde aan geen enkele leerling vrrj- stelling te worden verleend. Splitsmg m parallelafdeelingen vonid niet plaats. Vrijstelling van betaling van schoolgeld werd verleend aan 6 jongens en 1 meisje, der- haive bijna 10 Voor het toelatingsexamen le klasse meld- den zich aan 26 leerlingen, n.l. 19 mannelijke en 7 vrouwelijke, waarvan werden toegelaten 15 mannelijke en 5 vrouwelijke leerlingen. Het percentage dat moest worden afgewezen ongeveer 25 (nagenoeg gelijk aan dat van het vorig jaar) komt de commissie vnj hoog voor en brengt de conclusie naar voren, dat wellicht het lager onderwijs niet voldoen- de aansluiting geeft op het middelbaar onder- 'zonder exaanen werd tot de derde klasse toegelaten 1 mannelijke leerling en tot de 4e klasse eveneens 1 mannelijke leerling. Wat de leeftijden der leerlingen betreft zij het navolgende opgemerkt. Van de 18 mannelijke leerlingen der klasse hadden bij het begin van den cursus: 3 den leeftijd van 12 tot 13 jaar 13 14 14 15 Van de 13 mannelijke leerlingen der 2e klasse 2 den leeftijd van 13 tot 14 jaar 5 14 4 15 16 2 16 17 Van de 17 mannelijke leerlingen der 3e klasse: j 2 den leeftijd van 14 tot 15 jaar 4 15 16 616 17 417 18 1 iboven 18 Van de 8 mannelijke leerlingen der 4e klasse: 1 den leeftijd van 14 tot 15 jaar 1 15 16 3 16 17 1 17 I® 2 boven 18 Van de 4 mannelijke leerlingen der 5e klasse. 1 den leeftijd van 16 tot 17 jaar 1 17 18 - 2 boven 18 Voor vrouwelijke leerlingen zijn deze leef tijden zooals uit onderstaande cijfers blijkt (behalve voor de 4e en 5e klasse) iets gun- stiger. Van de 6 vrouiwelijjke leerlingen der le klasse. 2 den leeftijd van 12 tot 13 jaar 313 14 1 16 17 De vrouwelijke bezetting der 2e klasse was. 1 van den leeftijd van 13 tot 14 jaar Van de 3 vrouwelijke leerlingen der 3e klasse: 1 den leeftijd van 14 tot 15 jaar 2 15 16 Van de 2 vrouwelijke leerlingen der 4e klasse: 1 den leeftijd van 16 tot 17 jaar 117 18 Terwijl voor de 5e klasse het cijfer was: 1 vrouwelijke leerling boven 18 jaar. Wat de manneli||ke leerliingen betreft zijn de leeftijden vrij hoog. Bij het einde van den cursus werden be- vorderd: van de 16 mannelijke leerlingen en 2 vrouwelijke der le klasse: 13 mannelijke en 1 vrouwelijke; van de 16 mannelijke en 3 vrouwelijke der 2e klasse: 14 mannelijke en 3 vrouwelijke; van de 11 mannelijike en 3 vrouwelijke der 3e klasse: 9 mannelijke en 3 vrouwelijke; van de 4 mannelijke en 2 vrouwelijke der 4e klasse: 4 mannelijke en 2 vrouwelijke leer lingen. Hierbij valt het op dat het aantal leerlingen der le klasse, die niet tot de 2e klasse bevor- derd konden worden dit jaar ongeveer 20 vormt, hetgeen tegenover het toch reeds niet ongunstige jaar 1928 (25 wederom een verbetering beteekent (voor 1927 bedroeg het percentage 39). Gedurende het afgeloopen cursusjaar heb ben de school verlaten: e6n mannelijke leerling uit de 2e klasse, welke naar een kantoor is gegaan. Bij het einde van het cursusjaar verlieten de school: Uit de le klasse: 1 mannelijke leerlmg wegens overgang naar een kostschool;, Uit de 2e klasse: 1 mannelijke leerlmg welke na te zij|n blijven zitten in de zaak van zjjn vader ging; Uit de 3e klasse: 2 mannelijke leerlmgen en 1 vrouwelijke; de bestemming was: een jongen naar een opleiding voor mar- conist; e6n jongen wordt opgeleid voor inspecteur van politieen 6<5n meisje naar de Rijkskweek- school voor onderwijzeressen. Uit de 4e klasse: 1 vrouwelijke leerling, welke wordt opge leid voor leerares landbouwhuishoudkunde. Het eindexamen werd afgelegd door 6 man nelijke en 1 vrouwelijke leerling. Van hen hebben alien het getuigschrift verkregen. Deze uitslag mag buitengewoon bevredigend genoemd worden. De bestemming der geslaagden is: 1 vrouwelijke leerling is in opleiiding voor Ibibliothecaresse 2 mannelijke leerlingen werkzaam in de zaak van hun vader; 1 mannelijke leerling naar de M. Tech. School te Dordrecht (afd. suiker); 1 mannelijjke leerling naar de Landibouw Hoogeschool te Wageningen; 1 mannelijke leerling studeert voor candi- daat-notaris; terwijl de bestemming van 1 gesiaagde mannelijke leerling nog niet vast StHet gefoouw der R. H. B. S. verkeert in zeer goeden staat, de localiteiten voldoen aan alle eischen die gesteld kunnen worden. Dit kan ook van de hulpmiddelen van het onder wijs gezegd worden, waarbij kan worden op- merkt. dat de vervanging van de eigen gas- installatie door aansluiting op het plaatselijk gasnet een groote verbetering beteekent. Van de wijze waarop het onderwijs wordt gegeven, heeft de commissie bij het school- 2-:tro.tr rACPTl Raad in te winnen omtrent de conceptrege- ung, welke hierachtev is algedrukt en ons zijn gevoelen v66r 1 Juli 1930 rnede te deelen. a Is 0p dien datum geen bericht ontvangen, dan wordt geacht, dat de Raad met de voor- gestelde regeling accoord gaat. Ten slotte noodigen wij U uit, ons v66r 1 Januari 1931 een der hierbij toegezonden sta ten, zeer nauwkeurig ingevuld, terug te zen- den met vermelding van de data, waarop de diensttijd der functionarissen begint te tellen. Concept-besluit. Gedeputeerde staten van Zeeland; overwegende, dat het wenschelijik is ge- bleken, de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen, ontvangers en wethouders aan eene herziening te onderwerpen en overeen- komstig dezelfde beginselen vast te stellen; gezien de berichten van de Raden der ge- meenten gelet op de artt. 73, eerste lid, 94, eerste lid, 104, eerste lid, en 107, eerfete lid, der Gemeentewet; besliiten de jaarwedden van de burgemeesters, secre tarissen, ontvangers en wethouders der ge- komstig de volgende beginselen, te rekenen meenten in Zeeland vast te stellen overeen- van 1 Januari 1931 (voor de wethouders met 1 September 1931). 1°. Het bevolkingscijfer vormt den grond- slag voor de volgende classificatie: Aanvangsjaarwedde Bevolkingscijfer Burge- Secre- Ont- Elke meester taris 'vanger wet- houder le kl. ben. 801 inw. 1000, f 1000, f 300, f 50, 2e 801 t/m 1200 1200, 1200, 350, 70, 3e 1201 1600 1500, 1500, 400, 90, 4e 1601 2300 1800, 1800, 500, 120, 5e 2301 3000 2100, 2100, 650, 160, 6e 3001 4000 2500, 2500, 800, 200, 7e 4001 5000 ,,3000, 3000, 1000, 250. 8e 5001 6000 3600, 3600, 1300, 300, Zierikzee 4100, 4100, 1900,500, Goes 4500, 4500, 2400, 1000, Neuzen 4500, 4500, 2400, 1000, Middelburg 6000, 5500, 3600, 2000, Vlissingen 6000, 5500, 3600, 1500, 2°. De aanvangsjaarwedde wordt telkens na twee jaar dienst verhoogd: a. voor de burgemeesters en secretarissen van Middelburg en Vlissingen viermaal met f 250,—; b. voor de overige burgemeesters en secre tarissen vijfmaal: voor gemeenten van de le, 2e en 3e klasse met f 100, voor gemeenten van de 4e en 5e klasse met f 150,—; voor de gemeenten van de 6e, 7e en 8e Masse met /200, van Zierikzee, Goes en Ter Neuzen 200, c. voor de ontvangers vijfmaal: voor gemeenten van de le, 2e en 3e klasse met f 60, voor gemeenten van de 4e, en 5e klasse met 90,—; voor de gemeenten van de 6e, 7e en 8e klasse met 120, van Zierikzee, Goes, Ter Neuzen, Middel burg en Vlissingen met 150, 3°. Boven hunne jaarwedden wordt aan de burgemeesters, secretarissen en ontvangers, die wettige of wettelijk erkende kinderen be- neden den leeftijd van 18 jaar te hunnen laste hebben, bij wege van tijdelijke toelage, voor ieder der kinderen, te beginnen evenwel met het derde kind, een kindertoeslag toegekend, bedragende 2% van de bruto wedde, met een minimum van 50,en een maximum van f 200,per kind, met dien verstande, dat voor elk daarvoor in aanmerking komend kind slechts 66n toe slag wordt genoten Het genot van de toelage gaat in op den len Januari volgende op den dag, waarop het recht is ontstaan en eindigt op d<*n len Januari, volgende op den dag, waarop het recht is teniet gegaan. 4°. Het genot der bezoldiging vanigt aan met den dag, waarop het amibt wordt aan- vaard. 5°. Indien de benoeming ingaat op een anderen dag dan den eersten dag eener maand, worden de voor periodieke verhoogingen ge stelde tijdvakken geacht aan te vangen met den eersten dag der onmiddelijk daarop vol gende maand. 6°. De diensttijjd, in de betrekking van bezoek een zeer gunstigen indruik gekragen In den loop van het jaar schonk de com missie haar aandacht aan de regeling der sohooluren in verband met een geheel van de hier bestaanide afwijkende regeling, welke m Duitschland en ook reeds hier te lande wordt toegepast. Tot een bepaalde conclusie kiwam de commissie echter niet. De commissie eindigt wederom met de op- merking dat zij het betreurt dat van een goede onderwijpinrichting als die, waarover zij hier verslag uitbrengt, geen grooter gebruik wordt gemaakt. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van de commissie tot we ring van schoolverzuim te Sluiskil, waarbij wordt bericht, dat in verband met de vaca- ture, ontstaande door het ontslag van den heer J. j! Kaan, met 1 Juni a.s., ter benoeming worden aanbevalen: A. J. Platteeuw en F. Clemminck. g. Een circulaire van gedeputeerde staten van Zeeland, luidende als volgt: Naar aanleiding van een bij ons ingekomen adres van de afdeeling Zeeland van den Nederlandschen Bond van Gemeenteambtena- ren om eene herziening tot stand te brengen van de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ontvangers der gemeenten in deze Provinoie, hebben wij overwogen, in hoe- ver naar billijkheid aan het verzoek van adressante zou kunnen worden voldaan. Ten einde eene vergelijking te kunnen maken met de jaarwedden dier functionans- Sen, zooals die in de andere Provinoien des 1 Rij'ks worden genoten, zijn de voor hen gel- dende regelingen aan de in deze Provmcie bestaande regeling getoetst. Het resultaat van dat onderzoek is, dat de jaarwedden dier functionarissen in Zeeland I over het algemeen lager zjjn dan in de andere i Provincien. Een en ander heeft ons de overtuigmg bijr burgemeester en (of) wethouder en (of) secretaris en (of) ambtenaar boven den leef tijd van 23 jaar ter Provinciale griffie of ter secretarie in eenige Provincie of gemeente des Rijks doorgabracht, telt mede voor de toe- kenning van periodieke verhoogingen in de betrekking van burgemeester en (of) secre taris. De diensttijid, als ontvanger en (of) ambte naar boven den leeftijd van 23 jaar ter secre tarie of bij den gemeente-ontvanger in eenige gemeente des Rij'ks doorgebracht, telt mede voor de toekenning van periodieke verhoogin gen in de betrekking van gemeente-ontvanger. 7°. Bij het gelijktijdig vervullen van meer dan eene der betrekkingen van burgemeester, secretaris of ontvanger wordt (en) de jaar- wedde(n) verlaagd, en wel: bij twee betrekkingen, met 15 drie 20 vder 25 vijf 30 zes >1 35 met dien verstande, dat de korting a. niet wordt toegepast op de hoogst be- zoldigde betrekking; b. b:ij| gelijke bezoldiging niet wordt toege past op de reeds bekleed wordende betrek king; c. bij nieuwe betrekkingen van gelijke be zoldiging voor een gelijk deel op elk dier be trekkingen wordt toegepast. 8°. De jaarwedden worden met ingang van 1 Januari 1931, 1936 en zoo vervolgens om de vijf jaren in overeenstemming gebracht met het door het Centraal Bureau voor de Statis- tiek vastgestelde bevolkingscijfer op 31 De cember 1929, 1934 en zoo vervolgens om de vijf jaren, behalve voor de titularissen der ge meenten Zierikzee, Goes, Ter Neuzen, Middel burg en Vlissingen. 9°. Alle berekende jaarwedden worden, voor zoover zulks nog noodig mocht zijn, in tientallen van guldens naar boven afgerond. 10°. Wanneer eene gemeente bij de inwer- Bij het toekennen van hun nog toekomende periodieke verhoogingen geldt het hiervoren bepaalde sub 10. 12°. Wanneer in eenige gemeente een nieu we functionaris in eenige betrekking optreedt, wordt hem de jaarwedde volgens deze regeling toegekend, met uitsluiting van de afwijkende (hoogere) jaarwedde, die voor den vorigen titularis eventueel mocht zijn vastgesteld. 13°. In die gemeenten, waar de ontvanger zelf voor een kantoor moet zorgen, wordt hem eene door Gedeputeerde Staten vast te stellen vergoeding toegekend, welke ten minste 25 zal bedragen. 14°. Indien aan een burgemeester, secre taris of ontvanger van eenige gemeente het genot eener ambtswoning wordt toegekend, zal de jaarwedde van dien titularis c. q. berekend volgens het bepaalde sub 7 detzer regeling met een bedrag, berekend volgens het bepaalde bij art. 31, derde lid, der Pen- sioenwet 1922, worden verlaagd; het daartoe te nemen raadsbesluit is aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten onderworpen. De thans reeds te dien aanzien vastgestelde ver- lagingen blijven bij de inwerkingtreding dezer regeling van kracht. 15°. Alle titularissen, die op of na het in- werkingtreden dezer regeling meer dan eene betrekking gaan bekleeden, zrjn onderworpen aan de sub 7 aangegeven kortingen. Even eens die titularissen, die bij het inwerking- treden dezer regeling reeds aan korting zijn onderworpen, echter met dien verstande, dat het hun dan toekomende bedrag niet lager mag zijn, dan het totaal bedrag hunner wed- den op 31 December 1930. 16°. Bovenstaande regeling gaat in voor de burgemeesters, secretarissen en ontvangers met 1 Januari 1931 en voor de wethouders met September d.a.v. Voor de op dat tijdstip in functie zijnde titularissen telt met inacht- neming van het sub 6 bepaalde de reeds door- gebrachte diensttrjd' mede. 17°. Alle thans nog van kracht zijnde jaar- weddenregelingen van burgemeesters, secre tarissen, ontvangers en wethouders komen door deze regeling te vervallen. De VOORZITTER geeft te kennen, dat burgemeester en wethouders voorstellen deze circulaire aan te houden tot een in den loop der volgende maand te houden vergadering, waarin dan tegelijk in behandeling kan komen een herziening der jaarwedden van de andere gemeenteambtenaren, die door burgemeester en wfetlhouders wordt voorbereid. De heer COLSEN vraagt of burgemeester u wethouders wisten, dat deze regeling komen zou en of ze daarop gewaeht hebben met de herziening der jaarwedden voor de andere gemeenteambtenaren. Is die afhan- kelijjt gesteld van een herziening der jaarwed den van burgemeester, secretaris en ontvan ger? Spreker heeft bij de behandeling der gemeentabegrooting in het vorig jaar zijn voorstel ingetrokken, na de toezegging van burgemeester en wethouders, dat ze in de eerstvolgende zitting met een voorstel zouden komen. Nu zijn we al in Mei en nu is dat voorstel nog niet klaar. Het maakt een eigenaardigen indruk, dat burgemeester en wethouders daar zoo'n langen tijd voor noodig hebben. Als een raadslid een dergelijk voor stel moet doen, moet hij dat in zijn vrijen tijd gereed maken. En dan is dat misschien meens nog niet goed, maar dan heeft hij er toch aan gewerkt. Hij begrijpt niet, dat het zoolang moet duren als het -van burgemeester en wet houders komt. Hij had, in verband met hunne toezegging verwacht, dat dit voorstel zeker al in den loop der maand Januari zou gekomen Z1JJa, de heeren knikken wel van neen, maar toch is het zoo. T»-ittid De heeren GEELHOEDT en DE JAGER komen tegen deze voorstelling van zaken op. Er is van wege burgemeester en wethouders te kennen gegeven, dat ze in den loop van het iaar met een voorstel zouden komen. De heer SCHEELE: En dan hebben ze nog niet eens toegezegd dat ze er mede zouden komen, dat hing nog van een omstandig- h6De ^eer COLSEN verklaart zich overigens door de thans gedane toezegging tevreden. De heer GEELHOEDT herinnert, dat bur gemeester en wethouders hebben toegezegd, de zaak te zullen overwegen en te willen af- wachten tot nadere gegevens bekend waren van de financieele verhouding tusschen het riiik en de gemeenten. Het zou dau van de omstandigheden afhangen 6f ze met een voor stel zouden komen. De VOORZITTER voegt hieraan nog toe dat te kennen is gegeven, dat het voorstel eventueel z66 tijdig zou worden mgediend dat het buiten de behandeling van de vaststellm0 der begrooting viel. Het is nu Mei, de heeren zullen binnenkort het concept ™tv^nfen en dan kan het in de maand Juni behandeld wor den- gedeputeerde staten vragen over circulaire vddr 1 Juli a.s. antwoord. deze 3. Verkoop van gemeentegrond. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken stellen burgemeester en wethouders voor te verkoopen a. Aan A. Standaert te Ter Neuzen een perceel grond aan de Burgemeester Geill- straat, ter grootte van 167 M2., tegen den prijs van f 8 per M2.; b. aan B. I. ZonnevijUe te Ter Neuzen een perceel gemeentegrond, aan de Scheldekade, ter grootte van ongeveer 164,50 M2., aan den prijs van 10 per M2. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. Af wij king ordening. art. 10 der Bouwver gebracht, dat er alle reden is, om eene herzie- j kinfrtreding dezer regeling of bij eene herzie m ;v.nrui Viocjf g an Hp rpp"filin2" tOL i n eon a Iqo-pw 4 ru-np- van de thans bestaande regeling tot stand te brengen, waarbij enkele der boven- bedoelde wedden eenigermate worden ver- hooed In de overige bepalingen van de thans nog van kracht zijnde regeling zijn enkele veran- deringen aangebracht, o.a. in dier voege, dat een kindertoeslag is ingelascht en dat de thans nog voor sommige ontvangers bestaande drie- jaarlijksche verhoogingen worden gebracht op tweejaarliiksche verhoogingen volgens deze regeling. Overeenkomstig de bepalingen der Gemeen tewet verzoeken wjj U het gevoelen van den ning volgens 't bevolkingscijfer in eene lagere klasse komt, zullen de dan nog toe te kennen periodieke verhoogingen worden toegekend volgens de bedragen der lagere klasse. 11°. Indien deze regeling of eene perio dieke herziening der jaarwedden volgens het bevolkingscijfer mocht leiden tot verlaging in totaal bedrag van thans of dan geldende jaarwedden, zal deze niet van toepassing zijn op de personen, die op dat oogenblik in func tie zijn. Voor deize personen gelden dan de hoogere bedragen die zij op dat oogenblik genieten. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken stellen burgemeester en wethouders, in over eenstemming met het advies der Gezondheids- commissie voor, gunstig te beschikken op de verzoeken om afwijking van art. der Bouw- verordening toe 'te staan aan: a. Wed. J. A. Oostdijk, voor het afbreken en herbouwen van een keuken achter hare woning, op het perceel kadastraal bekend in seotie L no. 1519, gelegen aan de Smidswal, no. 33; b. Jac. Wisse, voor het bouwen van een was'chplaats op het onbebouwd gedeelte achter zijn woning, plaatselijk gemerkt 100 en ge legen aan de Donze-Visserstraat. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 5. Vaststellen rooilijn. Burgemeester en wethouders, overwegende, dat ten behoeve van den bouw van woningen of andere geboiiwen aan beide kanten van de Koegorsstraat in den Koegorspolder, nabij het station Sluiskil een rooilijn moet worden vast gesteld, op een afstand van 6,50 M. uit de as der keibestrating van deze straat, stellen voor te besluiten tot vaststelling der rooilijn zooals op de bij dit besluit behoorende teekening in rood is aangegeven. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten 6. Beschikbaarstelling van een lokaal voor een cursus in handenarbeid. Ingekomen is een adres van M. I. Hoste, onderwijzer te Groede, die daarin te kennen geeft: dat hij in samenwerking met de „Vereeni- ging tot bevordering van het onderwijs in handenarbeid in Nederland" bij voldoende deelneming te Ter Neuzen een cursus zal geven tot opleiding van anderwijzers voor acte r (handenarbeid); dat aan een dergelrjken cursus groote on- kosten verbonden zijn voor het aanschaffen van gereedschap en materiaal; dat het Rijk ter tegemoetkoming in die kos- ten een subsidie van 400 verstrekt; dat evenwel het cursusgeld voor de deel- nemers nog vrij hoog is; dat vele cursisten daarbij nog belangrijke reiskosten hebiben, waardoor het volgen van een cursus vooral voor jonge onderwijzers zeer bezwaarlijk wordt; reden waarom adressant beleefd verzoekt, ter tegemoetkoming aan de cursisten. voor dezen cursus zoo mogelijk kosteloos een lokaal met gebruik van vuur en lieht beschikbaar te stellen, of, indien zulks niet mogelijk is, een dusdanige subsidie te verleenen, dat daar- van een lokaal kan gehuurd worden. Naar aanleiding hiervan is ingekomen een schrijven van den Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspeotie Ter Neuzen, waarin deze heit adres van den heer Hoste onder- steund. Indien het verzoek in gunstige over- weging zou kunnen nemen, is het totstand- komen van een cursus alhier verzekerd. Waar de gemeenteraad van Ter Neuzen herhaalde lijk blijk heeft gegeven op sympathieke wijze opleidinigscursussen te steunen, meent hij het adres van den heer Hoste in de wetwillende aandacht te mogen aanibevelen. Burgemeester en wethouders geven te ken nen, dat de opleiding voor de akte handen arbeid in het algemeen belang moet worden geacht; dat het ibillijk is, dat door de gemeente daarvoor een lokaal wordt beschikbaar ge- stGld dat het, met het oog op de te geven lessen gewenscht is, een gymnastieklokaal der voor- malige openbare lagere school A in gebruik te geven; dat het onderwijsbelang zich daartegen met verzet, aangezien de lessen zullen worden ge geven op een tijdstip, waarop in het school- gebouw geen school wordt gehouden dat zij daarom voorstellen een der gym- nastieklokalen van school A beschikbaar te stellen, onder de volgende voorwaarden: 1 gebruik kan worden gemaakt van het lokaal door den gemeente-bouwmeester aan te wijzen iederen Zaterdag; 2. de ingebruikgeving geldt alleen voor het geven van lessen tot opleiding van onderwij zers voor de akte-handenarbeid 3. het lokaal moet steeds toegankelijk zijn voor burgemeester en wethouders en de door hen aan te wijzen amlbtenaren; 4. eventueele aangerichte schade is geheel voor rekening van den verzoeker; 5. de leermiddelen mogen in het lokaal worden opgeborgen, dooh moeten na de oefe- ningen zoodanig worden geplaatst, dat daar- van geen hinder on'dervonden wordt bij het geven van onderwijs in lichamelijke oefening, 6. het lokaal moet telkens na gebruik weer in den toestand gebracht worden, waarin het zich voordien bevond; 7 wanneer de gestelde voorwaarden met worden nageleefd, dan zal de verleende ver gunning door burgemeester en wethouders worden ingetrokken 8. deze vergunning is alleen geldig, wan neer zij door den verzoeker bij eene op zegel geschreven verklaring wordt aanvaard. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 7. Wijziging der verordening regelende den genees-, heel- en verloskundigen dienst. Nu in uwe vergadering -van 10 April j.l. aldus schrijven burgemeester en wethouders is aangenomen ons voorstel om den genees- kundige belast met de armenpractijk te be- noemen voor de kom Ter Neuzen en omstre- ken en een voor de kom Sluiskil en omgevmg, bieden wij Uw college hierbij aan eene kleine wijziging van de artt. 2 en 3 der verordening regelende den genees-, heel- en verloskundigen dienst in de gemeenite Ter Neuzen, benevens eene wijziging in de instructie voor de genees- kundigen en vroedvrouiwen belast met de armenpractijk. Wat de wijziging der eerste verordening betreft wordt in artikel 2 gezegd dat er zullen zijn twee geneeskiundigen en twee vroedvrou- wen, terwijl artikel 3 voor de geneesheeren dezelfde regeling invoert, welke nu al eenige jaren geldt voor de vroedvrouiwen en voor- zoover ons bekend nooit tot klachten of moei- lijkheden heeft aanleiding gegeven. De thans bestaande regeling verdeelt de ge meente in twee wijken A en B. Wijk A, waartoe de vroedvrouw in de kom behoort, omvat dat gedeelte der gemeen te, dat gelegen is ten westen van den bin- nendijk, loopende tusschen den Sluis- en den Kleine Zevenaarpoider, tot de Oud Zevenaarpolderstraat I. volgende deze straat langs de Oud Zevenaarpolderstraat n tot den Hoogen Dijjk, volgende dezen dijk in Noord-Oostelijke richting tot den dijk van den Sparkspolder, volgende dezen dijk tot de grens der gemeente. Wijk B, waartoe de vroedvrouw van Sluiskil behoort, omvat het overige deed der ge meente. De grens is het midden van taovengenoemde dijken en straten. De intrekking van artikel 12 der instructie kan geschieden, omdat ditartikel al sinds jaren niet meer wordt toegepast. Het heeft geen zin meer, omdat de apothekers een vast bedrag per jaar krijgen, onafhankelijk van de verstrekt^ geneesmiddelen. De wijziging van artikel 13 achten wij meer eene redactie- verbetering, zonder aan den taak iets te vei- anderen en houdt tevens verband met de nieuwe wet op de besmettelijke ziekten van 21 Juli 1928, S. 265. De voorgestelde wij|zigingen laten wij hier- onder volgen: --1°. De gemeenteraad van Ter Neuzen, Gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders, besluit: De verordening, regelende den genees-, heel- en verloskundigen dienst in de gemeente Ter Neuzen, vastgesteld in zijne vergadering van den 18 Juli 1913 te wijzigen als volgt: Artikel 2 te lezen als volgt: De genees-, heel- en verloskundige behan deling der behoeftigen in deze gemeente "worden opgedragen aan twee geneeskundigen ,,en twee vroedvrouiwen". Artikel 3 te lezen als volgt: Voor iederen geneeskundige en voor ledere vroedvrouiwen zal door burgemeester en wet houders een gedeelte der gemeente worden "aangeiwezen, waarbinnen zij de practijk zul- „len uitoefenen. Tegen de door burgemeester en wethou-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 5