ALGEMEEN NIEUWS- F.N AQVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREfo Eerste Blad. KLERK ter Gemeente-Secretarie, GEMEENTE-GENEESHEER, No. 8533. WOENSDAG 28 MEI 1930, 70e Jaargang BINKENLAND. FEUILLET0N, Vampier-Vleugel BUITEffLAlTD. Klerk ter Gemeente-Secretarie. GEMEENTE-GENEESHEER. Collecte Fonds „Gewapende Dienst". door SAX ROHMER. 10) DE WERKELOOSHEID IN ENGELAND. TER NEUZEN, 28 MEI 1930. ABONNEMHNT9PRIJSBinnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr per post f 1,80 per 3 maanden - Bij voor ultbetaling fr. per post /6.60 per jaar - Voor Belgie en America /2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor het buitenland alleen bp vooruitbetaling. Pitgeefster: Flrma P. J. VAN DB SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer /0,2a Grootere letters en clichAs wor den naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bp regelabonnement te gen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. m—w w»W>i Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN roepen sollicitanten op voor de vaeante betrekking van jaarwedde 1200 tot 1600, vier tweejaarlijk- sehe verhoogingen van 100. De verschuldig- <te pensioensbijdragen bedragen 3% Diensttijd in gelijke betrekking elders door- getoracht, kan in aanmerking komen voor periodieke verfhoogingen. Diploma strekt tot aanlbevelinig. Stukken inaenden vdor 7 Juni 1930. Ter Neuzen, den 27 Mei 1930. Burgemeester en WethoudeTs, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, roepen sollicitanten op naar de vaeante betrekking van In de kom en omstreken. De jaarwedde aan deze betrekking verbon- eten bedraagt vljf honderd gulden, 500, waarvan 3% pensioensbijdrage is ver- ssihuldigd. Sollicitaties in te zenden op ongezegeld papier voor 7 Juni a.s. De instructie, alsmede de verordening rege- lende den genees-, heel- en verloskundigen dienst, liggen op de gemeente-secretarie ter inaage. Ter Neuzen, den 28 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekeeid, dat tusschen 2 en 7 Jrai a.s., binnen deze gemeente de jaarlrjksche oollecte zal worden geliouden ten beboeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden. Ter Neuzen, den 28 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVULLE, Secretaris. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Het wetsontwerp tot herziening van de Ge- meentewet wordt aangenomen met 64 tegen 17 stemmen. Na aanneming van eenige kleine wetsont- werpen, wordt behandeld de goedkeuring van bet protocol in zake den chemischen en bac- teriologischen oorlog. De heer Van Zadelhoff (s.d.) zegt, dat dit ontwerp hem niet ver genoeg gaat, doch hij zal er voor stemmen, daar dit zal leiden tot een hemieuwden strijd voor ontwapening. De heer Marchant (v.d.) heeft er bezwaar tegen, dat door ons chemische en bacterio- logische strijdmiddelen mogen worden toege- past, tegen degeen, die ze tegenover ons ge- bruikt. Met een gewetensbezwaar mag niet worden getransigeerd. Sprek^ers fractie zal tegen het betrokken artikel 2 stemmen. De heer Van Dijk (a.r.) zou de bacteriolo- gische strijdmiddelen ook willen uitsluiten. De chemische moeten worden behouden ter eigen beveiliging. De heer De Visser (comm.) ziet in den Vol- kenbond een vijand der Sowjet-republiek. De regeering poogt te ontwapenen, maar vraagt bevens meer geld voor nieuwe weermiddelen. Spreker zal tegen het wetsontwerp stemmen. De heer Tilanus (c.h.) ziet hierin vooral moreele beteekenis. Hij zou gaame zien, dat de regeering slechts voor chemische middelen een voorbehoud maakte. Zij moet zich echter op alles voorbereiden. Minister Beelaerts van Blokland betoogt, dat de regeering de beteekenis van dit proto col niet zoo hoog aanslaat. JUBILEUM OUD-MINISTER DE VISSER. Onder zeer veel blijken van belangstelling vierde gisteren de oud-Minister De Visser den dag dat hij 50 jaar geleden promoveerde tot doctor in de theologie aan de Universiteit te Utrecht. VEE- EN VLEESCHPRIJZEN. De vakbladen op het gebied van den vee- en vleeschhandel klagen steen en been den laatsten tijd. Zoo lezen wij in het „Week- overzicht" van de „Slagerscourant", van 23 Mei j.1.7 ,,Waar moet het heen? Uit verschillende plaatsen berijkt ons het bericht van weer hoo- gere prijzen voor het rundvleesch. De groote aanvoeren Deensch vleesch vermogen niet de rundvleeschprijzen zoodanig te drukken, dat verlaging van het Hollandsch vee en vleesch mogelijk is. Als we nu daarbij nog beschou- wen de ver- en invoerverboden van vee voor verschillende districten, door den Minister af- gekondigd in verband met de vele gevallen van mond- en klauwzeer, die zich hier en daar voordoen, dan kunnen we niet anders dan den toestand somber inzien en we verwachten eer- der nog hoogere, dan lagere prijzen. Dat ook vele organisators er zoo over den- ken, wordt bewezen door het feit dat van ver schillende kanten berichten binnen komen dat tot verhooging van de vleeschprijzen is over- gegaan of overgegaan zal worden. 't Is dan ook, zoo ooit, nu broodnoodig hier- aan de voile aandacht te besteden." ZENTIJD. Aan den Minister van Waterstaat is het volgende telegram gezonden: ,,Deputaten voor Radiokerkdienst van de Gen. Synode der Ger. Kerken sprekende na- mens vele duizenden zieken, ouden van dagen, alsmede Nederlanders in den vreemde, rich- ten zich tot U met de zeer harteljjke betui- ging van hulde en dank voor de wijze waarop door U de zendtijd verdeeld werd." Vervolg. HOOFDSTUK IV. Cray's Folly. Raul Harley liet zich in de zachte kus- sens vallen en keek mij met een oolijken glimlach aan. De groote luxueus-inge- richte auto, die Kolonel Menendez ge- •tuurd had, om ons te halen, klom zacht- aoemend tegen een van de sterk-op- Slooiende lanen in Surrey op, alsof er geen elling bestond. „Een behoorlijke motor, wat!" zei Har ley goedkeurend. Ik knikte toestemmend, maar ik voelde aiet veel lust in een gesprek al mijn aandacht was bij het typisch-Engelsche landschap dat me, gezien door het raampje naast me, al een kwartier lang voorbijgleed. De laan waarlangs we voortreden, was sma'l, kronkelde sterk en was overschaduwd door hooge boomen. Hier en daar drong het zonlicht door het dichte loover heen en tooverde gouden alekken op den groenig-bruinen bodem, maar voor het giootste deel reden we door weldadig-koeie schaduw. Aan den eenen kant werd die laan door de helling van een steilen, beboschten heuvel ingesloten, aan den anderen kant daalde het land, in langzaam lager wor- dende, sappig begroaide heuvels tot het laagste punt de vallei. Het was een echt vredig en landelijk tafreel en het was dan AFSCHEIDING VAN WIT-RUSLAND? Volgens een Wolff-bericht uit Moskou, zou in Wit-Rusland het streven naar afscheiding van het Russische rijk den laatsten tijd krach- tiger geworden zijn. Het hoofdorgaan der Russische communis- tische partij schrijft, dat ook de Wit-Russi- ook bijna niet te begrijpen dat Londen maar dertig kilometer achter ons lag. Een ideaal milieu voor elfen en' kabou- ters, een omgeving waar ze konden aroeien en bloeien en waar de aanwezig- heid van een moderne auto een ontheiii- ging was. We klommen hooger en hoo- ger zonder eenige verandering in het zachte, zoemende ronken van den motor; toen opeens waren we op een vrij smallen weg, met rechts een eindelooze opeenvol- ging van heuvels en links en achter ons een uitgestrektheid van bosch, die lang zaam tot het laaaste punt van het dal af- glooide. De chauffeur keerde zich om en zei, toen ik hem aankeek: Cray's Folly, heeren." Meteen wees hij ons, met een hoekig gebaar, op een breeden, grijzen toren, die boven een groep boomen, rond een ver- hevenheid, uitstak. „Alha", mompele Harley, ,,de bewuste toren." Dadelijk na het vertrek van den Kolo nel, den vorigen avond, had hij .Cray's Folly" nagesiagen en was te weten ge- komen dat het* huis het laatste van een serie soortgelijke landhuizen was, door den excentrieken, schatrijken eigenaar Cray gebouwd. De man had een soort manie voor het bouwen van huizen met torens gehad, een eigenaardigheid, die hij gemeen had met zijn mededinger en tijdgenoot William Beckford, den schrij- ver van ,,Vathek", e'en boek, dat om de een of andere duistere reden, evenals de drie torens, gebouwd door den schrijver, zijn auteur al een tiental jaren overleefd had. Naarmate we het huis meer naderden, merkte ik dat een ongewoon gevoel van spanning me besloop. Dat was voor een niet gering deel te wijten aan de figuur sche communisten in grooten getale dat stre- ven goedkeuren. Wit-Rusland, dat aan Rolen grenst, beslaat ongeveer een vierde deel der oppervlakte van j Duitschland. Het aantal inwoners bedraagt j bijna 5 millioen, o.w. 3Vz millioen Wit-Russen. j Onder deze en de ca. 1 fnIllioen Wit-Russen die in Polen wonen, best tat reeds een bewe- ging, welke de stichting van een van sovjet- Rusland onafhankelijken :_taat ten doel heeft. Vermoedelrjk zou deze nituwe staat zich dan bij Polen aansluiten. DE BURGEROORLOG IN CHINA. De eerste botsing tusschen Noord en Zuid heeft, schrijft de N. R. Crt. als men op berichten uit Sjanghai mag afgaan, allerminst ook maar een voorloopige beslissing gebracht, hoewel de Zuidelijken met vijfduizend gevan- genen door de straten van Nanking paradeer- den. Toen de vijandelijkheden uithraken, stond er een „onafhankelijk" leger ten Noorden van den Jangtse dat voomemens was, de partij die het aflegde, aan te vallen, op dezelfde manier als de Arabieren dit vroeger in Meso potamia hebben gedaan. Maar daar Tsjiang Kei-sjek, de President en aanvoerder der Zui delijken, lang met het begin van een offen- sief was blijven talmen, voegden deze onaf hankelijken (of grijzen", zooals zij in de wan- deling heeten) zich ten slotte bij de Noordelij- ken. Dezen plaatsten hen in de voorste linie en daar moesten de grijzen zwichten voor den aanval met moderne wapens. De hoofdmacht van de Noordelijken bleef buiten dezen strijd. Toch acht men het waarschijnlijk dat Tsjiang Kei-sjek er spoedig in zal slagen, met steekpenningen en vergiftige gassen over zijn Noordelijke tegenstanders baas te worden en hen binnen de grenzen van Sjensi en Kansoe terug te drijven. Een grooter gevaar voor de regeering te Nanking is misschien de hernieuwde roerig- heid der communisten, die in een grooter ge bied van China de macht in handen zouden hebben dan de centrale regeering. In een verslag voor het Chineesch Sowjet- congres dat, volgens berichten uit Moskou, „in een van de Sowjet-gebieden" deze week zal bijeenkomen, wordt gezegd dat ,,Sowjet- China" op het oogenblik 13 „geregelde roode legers" heeft die 124 districten bezet houden en dat elk leger gemiddeld 5000 man sterk is. Bovendien hebben roode partrjgangers nog 38 andere districten in hun macht. Deze 162 districten te zamen liggen voornamelijk in de provincies Honan, Hoepeh, Hoenan, Kwangsi, Kwantoeng en Kiangsi. MUSSOLINI AAN HET WOORD. De Leider heeft in zijn redevoering te Flo rence, waar hij zijn bewondering toonde voor het door hem opgesomde wapentuig van den oorlog, naar de N. R. Crt. schrijft een stekeligheid gezegd over de ganzen van de vredeskapitolen die hij met zijn woorden aan het snateren had gebracht. Hij overstemt dit „gesnater" met steeds grooter woorden. Zaterdag was het de verjaardag van Ita- lie's intrede in den oorlog' en op grond daar- van mocht men verwachten dat zijn rede- naarsvuur nog hooger zou opvlammen. Dit was inderdaad zoo. Hij sprak op het Kathe- draalplein te Milaan. Hij verzekerde dat zijn vorige redevoeringen te Florence en Livorno weloverdacht waren. Nu zeide hij, volgens een Exchange-telegram, dat Italie gereed moest zijn voor „alle verrassingen van morgen". Er waren menschen die nog altijd verlangden naar een minister van buitenlandsche zaken en een eerste-minister in den ouden stijl, die al leen spraken na banketten om den druk op hun maag te verlichten. Die menschen moes- van Val Beverley, die dame de compag- nie van Madame de Stamer. Er was iets pathetisch in de aanwezigheid van het eenzame Engelsche meisje in een milieu, dat, op zijn zachtst gesproken, eigenaar- dig was; want als Kolonel Menendez met zijn beschrijving van den toestand op Cray's Folly niet overdreven had, zouden we ons strak te midden van een groep zeer bijzondere menschen bevinden. Na een minuut of wat rijden boog de weg naar het Zuiden af en reden we in de schaduw der boomen. Ik zag een paar oude boerderijen, maar geen enkel mo dern huis. De omgeving van Cray's Folly was een stukje oud-Engeland en daarom was ik blij, dat de toren door de boomen aan ons gezicht onttrokken werd. In zulk een entourage was het grijze gevaarte een beleediging, een enormiteit! Wat Harley over deze kwestie en de verschillende andere dingen, die zijn aan dacht getrokken moeten hebben, dacht, weet ik niet, want hij bewaarde geduren- de den geheelen rit, tot op het oogenblik dat de auto voor het hek stilhield, een diep stilzwijgen. Het hek was een geweldig gewrocht van gegoten ijzer; in zijn soort een kunst- werk, maar door zijn overlading met krullen en puntversieringen van een pom- peuse pracnt, die beter op zijn plaats ge- weest zou zijn tusschen de oranjeboomen van het Zuiden dan in den landelijken eenvoud van dit gedeelte van Surrey. Een norsch meisje, met een opvallend ..buitenlandsch" type (de dochter van Pedro den butler, merkten we naderhand) deed het hek voor ons open en nu reden we een laan in, die feitelijk een tunnel door het dichte geboomte was. Van het huis zelf zagen we niets, voor we er vlak bij waren en ik zou dan ook niet geweten hebben, dat we den hoofdingang al be- ten beseffen dat Italie niet Ianger een minis- terie was, maar onder een regime stond dat geboren was uit de „ontbinding van het par- lementair knoeispel" en door den bloedigen strijd van de zwarthemden. „Wij zijn", ver- voigde Mussolini, ,,voldoende ingelicht over hetgeen men aan den anderen kant van de grens voorbereidt en over den geest die onze buren bezielt." Men kan het den Franschen niet euvel dui- den, als zij na deze redevoeringen hoogst scep- tisch blijven in de verwachting dat de onder- handelingen die ,,kundige diplomaten", vol gens Briand's woorden, thans zullen beginnen om de verschillen van meening tusschen Frankrijk en Italie te effenen, tot vruchtbare ultkomsten zullen leiden. Een minister-presi dent die zulke dingen zegt, wendt zich steeds meer af van den nieuwen geest van Geneve. Ook de openbare meening in Engeland, dat zooveel belang bij de verzoening van de Fransch-Italiaansche tegenstellingen heeft, wordt er pijnlijk door getroffen. Nog meer dan de onrust in Britsch-Indie en de moeilijkheden waarmee de landbouw te kampen heeft, blijft schrijft de N. R. Crt. in Engeland het vraagstuk van de werk- loosheid op den voorgrond. Heden zal de ar- beidersregeering opnieuw aan een aanval van de conservatieve oppositie in het Lagerhuis het hoofd moeten bieden en zij heeft al haar aanhangers opgeroepen om haar bij de cri- tieke stemming te steunen. Met de rebellen van den linker vleugel, die zich de vorige maal buiten de stemming hielden, zijn onder- handelingen gevoerd om hen te verzoenen en het gerucht wil dat zij thans naar rede luis- teren en de meesten hunner overreed zijn, om haar niet in den steek te laten. De emstige aard van het probleem maakt het echter noodig dat de regeering zich niet bepaalt tot het afslaan van aanvallen op haar beleid, maar voile aandacht gaat wijden aan een nieuwe constructieve politiek. In een rede te Durham heeft MacDonald zich niet meer zoo afwijzend gesteld tegenover het denk- beeld van liberalen oorsprong om een leening op te nemen ben einde daaruit groote open- bare werken te bekostigen. Nog enkele dagen geleden heette het dat Snowden, de kanselier der Schatkist, hier ten sterkste tegen gekant was, om den rentelast voorr de Schatkist niet te verzwaren. Maandag echter zeide Mac- Donald dat men met zulk een leening de proef zou kunnen nemen, maar dat de zaak daarmee niet op te lossen zou zijn. Hij bedoelde dat werkverschaffing op hoe groote schaal ook altijd eeh palliatief zal zijn en geen geneesmid- del dat het kwaad in den oorsprong aantast. Het probleem is tot dusver als een zaak van partijpolitiek behandeld. De conservatieven hebben er, toen zij aan de regeering waren, hun krachten aan beproefd. De arbeiders- partij, die haar opvolgde, heeft er de tanden op stuk gebeten. De liberale partij heeft haar program ervoor, maar dit natuurlijk niet aan de praktijk kunnen toetsen, Lloyd George heeft in een nieuwe rede gewaarschuwd dat de tijd gekomen is, om de zaak anders aan te pakken. Het aantal werkloozen nadert nu de 1.800.000 en hij verwachtte niet dat de stijging tot staan zou komen, v66r de 2 mil lioen bereikt is. Zulk een kwaad mocht de levenskracht van de natie niet blijven aan- tasben, daar anders blijvende schade aange- richb zal worden. Lloyd George vond heb daarom van allesoverwegend belang dab alle mannen die van goeden wille zijn, zich ver- eenigen om de zaak zonder venyijl in orde be brengen. Men kan in deze woorden van den liberalen leider een nieuwen wenk aan de regeering zien, om de kwesbie eindelijk boven den parbijsbrijd be verheffen. Tegelijkerbijd dab Lloyd George zoo sprak, boonde MacDonald neiging om dib inzichb be aanvaarden, wanb in zijn reeds vermelde rede zeide hij: ,,De omsbandigheden zijn nu aan heb veranderen. De problemen zijn veranderd en, indien andere parbijen meb ons mochben wil len samenwerken, zullen wij Woensdag be ken- nen geven dab wij daarboe bereid zijn. Met het oog op het nationaal aspect van het vraag stuk van de werkloosheid zullen wij alle mede- werking welkom heeten." Als men deze uitlating in verband brengt met een vroegere van den onder-minister Johnston, toen hij verklaarde dat hij een con ference van alle partijen over plannen tot bestrijding der werkloosheid zou begroeten, laat het zich aanzien dat de arbeidersregee- ring eindelijk bekeerd is tot het standpunt dat de zaak aan de partijpolemiek onttrokken en als een van algemeen nationaal belang behan deld moet worden. Dit zal dan mogelijk den weg openen voor een dergelijke behandeling zan het probleem dat de treurige toestand van den landbouw aan de orde gesteld heeft. CONCERT. Bij het morgenavond door het muziekgezel- schap ,,De vereenigde werklieden", directeur de heer A. Schirris, op de Markt te geven concert, zal het volgende programma worden uitgevoerd 1. Wilhelmus Valerius. 2. Steenstraete, concert-marsch L. Gasia. 3. Caprice op een Duitsch thema ,,er komt een vogel gevlogen". 1. Thema. 2. Bach. 3. Haydn. 4. Mozart. 5. Strauss. 6. Verdi. 7. Gounod. 8. Wagner. 9. Schumann. 10. Brahms. 11. Meyerbeer. 12. SuppA arr. J. M. Bekker. 4. Op een Perzische markt A. W. KetSlby. De kameeldrijvers komen aan. Men hoort het geschreeuw van bedelaars. De prinses komt op de markt en krjkt naar de goochelaars. De Kalief komt over de markt en onderbreekt de voorstelling. De drukte keert terug. De prinses ver- trekt. Het marktplein wordt verlaten. 5. Oude kameraden, marsch C. Teike arr. E. Lame. Pauze. 6. Groote marsch uit de opera Tannhauser R. Wagner. 7. Goud en zilver, wals, Fr. Lehar arr. G. Wittman. 8. De Bergvink, polka voor picolo G. Polasber 9. Langs de straat Schirris. AFDRUKKEN VAN AKTEN. Met de Staatscourant v^in 26 Mei zijn ver- zonden afdrukken van de akten betreffende de N.V. Zuid-Nederlandsche Stoomvaart Maat- schappij en de A. C. Lensen's Stoomvaart-Mij. N.V., beiden alhier gevestigd. LANDDAG CHR. N. W. B. Op den bovenbedoelden landdag zal nog als spreker optreden Ds. Vrijlandt van Biervliet, terwijl bij ongunstig weer de landdag in de Ned. Herv. Kerk alhier zal worden gehouden. reikt hadden als de auto niet stilgehou- den had. „Ziet er uit als een klooster," mompel- de Harley. Zoo was het. De noordelijke gevel, het eenige gedeelte van het huis, dat van het plein voor den hoofdingang te zien was, had met zijn groote grijze zandsteenblok- ken en hoogstens een half dozijn kleine, zwaar getraliede vensters een eigenaardig kloosterachtig voorkomen. De excentri- citeit van den man uit het laatst van de vorige eeuw, die duizenden ponden weg- gegooid had om dit huis te laten bouwen, werd, mijns inziens, alleen geevenaard door dezelfde eigenschap van Kolonel Menendez die het voor zijn woonplaats uitgekozen had. Naar het Westen werd elk uitzicht belemmerd door een uit-ste- kenden, vrij langen vleugel, en naar het Oosten door de hoogste en dichtste coni- ferenhaag, in de perfectie geschoren en met een boogvormigen doorgang in het midden, die ik ooit gezien had. De hoofd ingang van Cray's Folly lag zoo in een soort van baai. Op hetzelfde oogenblik, dat wij uitstap- ten, werden de zware eiken deuren open- geworpen en verscheen in de donkere opening van de kloosterachtiae poort de slanke krachtige figuur van Kolonel Me nendez. M Welkom op Cray's Folly, heeren," riep hii. Hij kwam glimlachend naar ons toe en in het heldere zonlicht van dien zomer- ochtend kwam het Mefisto-achtige van zijn type nog sterker uit dan in den half- schemer van Harley's studeerkamer. Pedro riep hij. De butler, een typisch Spaansch uitziende man, met ,,tochtlatjes" zooals toreadors die dragen en van een type, onderdanig en toch ge- slepen, dat mij van het eerste oogenblik af een zeker wantrouwen inboezemde, versoheen in de deuropening achter zijn meester. De verwelkoming van den Kolonel liet echter aan voorkomendheid en hoffelijk- heid niets te wenschen over en na een paar korte bevelen aan Pedro bracht hij ons, dwars over een soort van geplaveide binnenplaats, naar een ruime, hooge hal. Of eigenlijk was het, door het groote, eigenaardig gevormde bovenlicht, meer een atelier dan een hal. Het vertrek was typisch on-Engelsch, maar buitengewoon smaakvol en luxueus gemeubeld. Een rijk gebeeldhouwde trap van donker eiken- nout voerde naar een galerij aan den lin- kerkant en onder aan de trap, in een zie- kenwagenbje, dat ze met ongelooflijke handigheid bestuurde, zat Madame de Stamer. Ze had zilverwit golvend haar, dat een opvallend contrast vormde met haar be- trekkelijk nog jong gezicht en groote don kere oogen, die me, wat heel eigenaardig was, aan de oogen van het een of ander dier deden denken, ook al ontging me, in die eerste paar oogenblikken, de reden van die gelijkenis. Ze had buiten gewoon mooie, slanke handen en toen ze nadat de Kolonel ons had voorgesteld ons haar vingers toestak, gaf het me geen seconde een gevoel van verbazing. toen ik Harley zich over haar hand heen zag bui- gen en die fijne, koele vingers zag kussen. lijkbaar had zij ook niet anders ver- wacht. Ik volqde zijn voorbedd. maar bijna werktuigelijk want na een blik op de groep onder aan de trap had ik nog slechts oogen voor het jonge meisje, dat naast de invalide stond. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1