ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. No. 8530. WOENSD AG 21 MEI 1930. 70e Jaargang BINNEKLAND. FBTJILLETON, Vampler-Vfieugel BUITENLANB door SAX ROHMER. 7) DOOR EEN PAARD TER AARDE GEWORPEN. TER NEUZEN, 21 MEI 1930. ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Brj voor uitbetaling fr. per post f 6.60 per jaar Voor Belgie en Amerika /2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ultgeefster: Firma P. .1. VAN DE SANDE- GIRO 38150 TELEFOON No. 25. TWEEDE KAMER. Vergaderlng van Dinsdag. Toegestaan wordt een interpellatie-Boon inzake de verdeeling van den zendtijd, die aan het eind der agenda wordt geplaatst. Voortgegaan wordt met de behandeling van de herziening der Gemeentewet. Art. 135 wordt verworpen met 42 tegen 39 stemmen. Een amendement van dr. Vos op artikel LV (behoud van de commissie van ingezetenen) wordt aangemomen met 52 tegen 31 stemmen. De heer v. d. Bergh (s.d.) verdedigd een amendement om den raad de bevoegdheid te geven B. en W. op te dragen nadere regelin- gen te treffen omtrent bepaalde punten. Het amendement vindt steun bij de heeren de Wilde (a.r.) en den minister en wordt overge- nomen, Zonder hoofdelijke stemming wordt aange- nomen een amendement-Westerman (lib.) om de vrouw benoembaar te maken tot ambtena- res bij den burgerlijken stand. De heer v. d. Bergh dient .een motie in, om te doen vervallen artikel 150 der gemeente wet (niet treden van de gemeentelijke wet- geving in rijks- of provinciale belangen). Spr. betoogt, dat de ontwikkeling van de jurisprudentie deze bepaling overbodig heeft gemaakt. De heer De Wilde bestrijdt het amendement, dat z.i. veel te ver gaat. VERNIETIGING VAN GROENTEN. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Wijnkoop betreffende het nemen van maatregelen tot gratis beschikbaarstelling aan armen en werkloozen van jonge groenten, welke door groentenkweekers in verschillende streken hier te lande worden vermietigd, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw geanfawoord: Uit een onderzoek is gebleken, dat inderdaad in het Westland, in bepaalde streken van Noord-Holland en op de Zuid-Hollandsche eilanden jonge groenten, speciaal spinazie en sla, worden vemietigd. De kweekers gaan echter, zeer tot hun schade, eerst dan tot ver- nietiging over, wanneer geen afnemers van het product worden gevonden en de opbrengst op de veilingen zelfs de kosten van kistenhuur en vervoer naar de veiling niet dekt. Vemie- tiging heeft mitsdien plaats omdat het pro duct onverkoopbaar is. De minister deelt voorts mede, dat het naar zijn meening niet op den weg der regeering ligt maatregelen ten deze te nemen. Bovendien zou de groentenhandel worden ontwricht, wanneer groote hoeveelheden gratis verstrekt werden, tengevolge waarvan de kweekers in nog grooter mate verlies zouden lrjden. Afgezien nog hiervan moet uitvoering van maatregelen van regeeringswege tot distribu- tie, als hier bedoeld, practisch onmogelijk worden geacht. DR. J. TH. DE VISSER. Op den 27sten dezer zal het 50 jaar zrjn geleden, dat Dr. J. Th. de Visser werd bevor- derd tot doctor in de theologie. Mede in verband met de uitgetoreide huldi- gmg van Dr. De Visser op-'zijn 70sten ver- jaardag is de herdenking van dezen dag be- perkt tot den nauweren kring van zijn vrien- Vervolg.) Kolonell Menedez brak zijn verschrik- kelijk verhaal af en wischte zich met een grooten, ivoor-kleurigen zijden zakdoek net zweet van het voorhoofd. Harley en ik zwegen beiden. Ik wist niet, of hi) het verhaal van den Spanjaard geloofde: ik voor mij vond, dat er aan de geloof- waardigheid wel wat te tornen viel. Maar dat de man zelf diep onder den in- druk van dit herinneringen ophalen was, dat was een feit, waaraan niet te twijfelen vicl. Even plotseling, als Menendez den draad van zijn verhaal afgebroken had, nam hij hem weer op. ,,Toen ik weer tot bewustzijn kwam lag ik in bed... op mijn slaapkamer in de hacienda. Op de een of andere manier had ik den terugweg weten te vinden. maar toen ik het huis bereikte, ijlde ik als een waanzinnige en feed ik aan een ziehte; die me maanden lang machteloos in bed hield en waartegen de specialisten, die ik uit Cuba en Noord-Amerika liet komen, niets vermochten. Mijn herstel was dan ook alien aan mijn ijzeren constitute te danken, maar dezelfde man van voor dien tijd, ben ik nooit meer geworden. Op raad van qenoemde doktoren maakte ik dan ook, dadelijk toen ik vervoerd mocht worden, alles voor mijn vertrek uit West- Indie in orde. Ik regelde mijn zaken en qing weg... ,,Pas na jaren kwam ik weer terug en den en tegeniwoordige medewerkers. In den namiddag van den 27sten zal aan den julbilaris een thee worden aangefooden, waarbij een geschenk als herinnering aan dezen dag zal worden gegeven. Daama zal door genoemden kring aan den heer en me- vrouw De Visser, alsmede aan hun naaste familieleden, een maaltijd worden aangeboden in het restaurant Anjema, in Den Haag, waar bij onder meer als gastheeren zullen aanzitten Mr. W. L. baron De Vos van Steenwijk, voor- zitter van de Eerste Kamer, Jhr. Mr. D. J. de Geer, Minister van Financial, en Mr. P. J. Reymer, Minister van Waterstaat. DE ZENDTIJD VERDEELING. Dat de door de« Minister van Waterstaat vastgestelde zendtijdverdeeling geen eind zou maken aan den strijd om zendtijd, was te voorzien. Blijkens de mededeelinigen van de respec- tieve leiders zijn alleen voldaan de N. R. C. V. en de K. R. O., die nu beiden den Huizer- zender te verdeelen krijgen. Tevreden, doch niet voldaan is de V.A.R.A., aangezien zij om de andere week maar twee en de A.V.R.O. vier avonden heeft. Doch allerminst tevreden, integendeel, ver- ibolgen, verontwaardigd is de A.V.R.O. met zijn luistervinken, die moest constateeren, dat hare langdurige en krachtige actie voor be houd van hetgeen ze had, ondanks hare voor- stellen die daartoe konden leiden en den Min. in staat stelden ook de andere amroepvereeni- gingen te geven hetgeen ze verlangden, moest constateeren, dat met hare argumenten abso- luut geen rekening is gehouden en haar zend tijd is teruggebracht tot een minimum, dat men hoewel niet zonder aorg te voren niet had durven veronderstellen. Het gevolg is, dat zich thans een krachtige actie ontwikkelt onder hen die voor zich geen politiek in den ether wenschen, om voor de A.V.R.O. weer verruiming van zendtijd te krijgen. Blijkens de mededeelingen en berich- ten, gaat het ook thans, zooals het veelal gaat met zaken die in de verdrukking komen, ze groeien er tegen in. Niet alleen komen tal van sympathieibetuigingen, maar ook verhoog- de bijdragen en nieuwe leden. Allerwege worden comite's en protestver- gaderingen voorbereid. 0.m. was tegen gisteravond een vergadering uitgeschrerven in Diligentia te 's Gravenhage. In verband met de velen die teleurgesteld buiten moesten blijven werd na afloop der eerste een tweede vergadering gehouden. Ook deize kon niet al de belangstellenden bevatten. Zooals uit de advertentie in dit nummer bljjkt, is ook hier de vorming van een comitd in voorbereiding. Aan den Minister van Waterstaat is het volgende verzoek gedaan: „Ondergeteekenden, alien leidende personen in den Omroep van de Algemeene Vereeniging Radio Omroep, spreken hun hevige veront- waardiging uit aver de beslissing door uwe Excellence inzake zendtijdverdeeling geno- men, waardoor de gelegenheid tot verdere ont- plooiing van bovengenoemde instelling ten zeerste wordt belemmerd. ,,Zijn van meening, dat het moeizaam ver- worven aanzien van den radio-omroep in binnen- en buitenland ernstig geschonden wordt door het decreet van 15 Mei. „Dringen er met klem bij uwe Excellentie op aan alsnog een voor de A.V.R.O. gunstiger positie te creeeren". C. de Vos, L. Schmidt, N. Treep, A. van Raaite, M. Tak, G. Weitzel, J. Niemeyer, A. Hildebrand. De volgende Ned. Herv. predikanten te Amsterdam, alien medewerkers aan de Avro- vestigde me in Cuba. Eerst ging alles goed, en die toestand zou tot mijn dood hebben kunnen voortduren als er zich op een gegeven oogenblik niet een merk- waardig incident voorgedaan had. Op een nacht had ik last van insomnia, u weet wel, slapeloosheid en daar het tevens heel warm was, besfloot ik op te staan en buiten wat verlichting te gaan zoeken Ik ging het balkon voor mijn slaapkamer op, maar op hetzelfde oogenblik dat ik me vertoonde, ging een gedaante, die zich ergens onder de veranda hoe zegt u dat verscholen had gehouden, op de vluoht. De man was ongelooflijk vlug, maar toch niet zoo, of ik kreeg nog even voor hij verdwenen was, zijn gezicht te zien. ,,Het was de groote neger Jaren waren er verloopen tusschen het oogenblik, waarop ik hem bij den Voedoe-dienst op de vergaderplaats in het moeras, in zijn vleermuiscostuum had zien voorgaan, en dit onverwachte weerzien, maar k her- kende hem dadelijk. ,,Op een tafeltje in een hoek van het balkon lag een geladen revolver. Ik greep het wapen en loste schot op schot in de richting, waarin ik den nachtelijken be- zoeker'had zien verdwijnen. Kolonel Menendez haalde met een luchtig gebaar de schouders op en scheur- de een velletje sigaretten-papier los. Heeren," ging hij voort, „van dat oogenblik af heb ik van uur tot uur, van minuut tot minuut, in doodsgevaar ver- keerd. Ik weet niet, of ik den man toen- tertijd wel of niet geraakt heb. Ik kan u niet zeggen of hij dood is of nog leeft. Maar", hij wachtte even en keek ons bei den gewichtig aan, ,,ik heb u zoo even verteld, dat er iets gespijkerd was op de deur van de hut, waar het negermeisje woonde, dat Valera de bewuste jnlich- tingen gegeven had Wel, voor zij stierf morgenwijding, Dr. L. C. W. Ekering, Ds. H. Bakker, Ds. R. Dijkstra, Ds. H. E. Grave- meijer, Dr. G. A. den Hertog, Ds. W. A. Hoek, Ds. A. G. H. van Hoogenbuyze, Ds. P. J. de Jong, Ds. J. G. Konbjgsberger, Ds. J. Kooi, Ds. P. J. Kromsigt, Ds. C. A. ter Linden en Ds. T. G. van Reeuwijk, hebben een adres aan den Minister geeonden, waarin zij de hoop uitspreken, dat het gepleegde onrecht, waarbij de regeering ten koste van het eerlijik bezit van een nationaal-geizinden omroep aan de revolutionnaire propaganda zoovele dagen zendtijd schonk, zoo spoedig mogelijk hersteld wordt. DE GEVOLGEN VAN DEN HONGERSNOOD. Volgens een bericht uit Shanhai, zijn de boeren in het hongergebied opgestaan. Een bende van 4000 boeren heeft de stad Sjan aangevallen en geplunderd, waama de stad in •brand werd gestoken. De boeren plunderden vooral de winkels en magazijnen met levensmiddelen, vooral de ma- gazijnen. waar rijst opgeslagen lag, die be- stemd was tot leniging van den hongersnood. Na de plundering van Sjan hebben de boeren, onder leiding van communisten de stad Hoe- kan aangevallen, waar echter hevig verzet werd geboden. De troepen slaagden er, na gevechten, die 3 dagen duurden, in, de boeren terug te drijven. Er zouden verscheidene honderden dooden gevallen zijn. De boeren verklaarden, dat, als zij geen levensmiddelen krijgen, zij zullen trachten naar die provincies te trekken, die niet door hongersnood geteisterd worden. BRIAND'S MEMORANDUM. In een memorandum dat zijn beteekenis ontleent aan het feit dat een staatsman als Briand het opgesteld heeft en de regeering van een groote Europeesche mogendheid als Frankrijk erachter staat, is schrijft de N. R. Crt. aan ons werelddeel thans het plan voorgelegd voor de ,,organisatie van een regi me van federale unie van Europa". Het zal aan den eenen kant geestdrift wekken om zijn stoutheid van opzet en de verzoenings- gezinde, vredelievende denkbeelden waarop het berust, en aan den anderen kant veel cri- tiek uitlokken om de moeilijkheden van uit voering, die zoo overstelpend talrijk zijn dat men ze niet in een kort bestek kan opsommen. Om te beginnen liggen aan de Westelijke en Oostelijke uiteinden van het gedroomde unie- gebied Engeland, dat het middelpunt van een wereldrijk is en zijn politiek hoe langer hoe meer richt op afzijdigheid van Europeesche verwikkelingen, en de Sowjet-Unie, die met rustelooze propaganda de bestaande orde in de overige Europeesche staten, gezwegen van de overige wereld, ondermijnt. Daartusschen liggen tal van staten die tengevolge van de vredestractaten ook na den oorlog van elkaar vervreemd blijven of tusschen wie nieuwe tegenstellingen zijn ontstaan. Maar het is juist deze ,,ongecoodineerde" toestand van Europa met daaruit ontstane bedreiging van den vrede en belemmering van oeconomischen en socialen vooruitgang, die Briand drijft dit instrument voor samenwerking voor te stel- len. Een ander voor de hand liggende beden- king is dat het een gevaar kan zijn een Euro- peeschen volkenbond binnen of naast den grooten Volkenbond ie stichten, die de niet- Europeesche leden van dezen zou kunnen ver- vreemden en tegenover de grootste mogend heid van de wereld, Amerika, die er buiten wist ik, dat dat de ter dood veroordeelinq geweest was. ,,Ik zal u zeggen hoe. Den morgen na -het geheimzinnige nachtelijke bezoek, vond ik, tegen de deur van de hacienda gespijkerd, 'een dergelijke kennisgeving". „En dat was?" vroeg Harley in ge- spannen afwachting. „Dat was de vleugd van een vampier Ik ben misschien wat driftig, wat, hoe noemt u dat te heet gebakerd. Mijn bloed is daar de schuld van. Ik rukte het onreine ding van de deur en trapte het met den hak van mijn schoen stuk. Geen van de bedienden, die mij crop opmerk- zaam gemaakt hadden, was ertoe te bren- gen, het aan te raken. Neen, nog sterker. van dat oogenblik ontweken ze mij even- eens, alsof ik ook onrein was. Ik trachtte het te vergeten. Ik was er de man niet naar om me door dreigementen van een inboorling te laten intimideeren. ,,Dienzelfden avond werd er uit de boschjes, vlak bij mijn huis, op me ge- schoten. De kogel ging rakelings langs mijn hoofd... een vingerdikte meer naar rechts en ik was dood geweest. Ik be- greep, dat het gevaar wezenlijk was £n dat het een gevaar was, waartegen ik me niet kon verweren. „Ik zal verder kort zijn, heeren. Zes keer werd er in Cuba nog een poging gedaan om me van het leven te berooven. Ik vestigde me in de Vereenigde Staten, hoewel mijn hoe noemt u het ook al- weer 7 sympathien niet naar Amerika uitgaan. In Washington, do politieke hoofdstad van het land, wist een aanran- der tot in mijn slaapkamer de slaap kamer van het hotel waar ik logeerde door te dringen en als een vriend me dien avond niet bij toeval laat opgebeld had ik sliep al en hij belde me wakker zou ik toen door een mes in mijn hart den dood hebben gevonden. Ik zag het ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,30 Grootere letters en clich6's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement te gen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrrjgbaar is, Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de uitgav«. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSD AG- en VRIJDAGAVONB men reed hij tusschen het linkerwiel van de auto van den heer Huijssen, waardoor de motorfiets aanmerkelijke schade beliep en de berijder tegen den weg werd geslingerd en daar als bewusteloos bleef liggen. Door den heer Huijssen werd van af zijn hofstede terstond per telefoon getracht spoedig geneeskundige hulp te verkrijgen. Deze werd het eerst verleend door Dr. Pols, terwijl ook een der Axelsche geneesheeren ter plaatse kwam en later ook Dr. Van Bockstaele. Hoe wel De Jonge slechts onbeteekenend verwond was en geen ander letsel viel te constateeren, werd opneming in het ziekenhuis wenschelijk geacht. Hij werd daar door Dr Pols per auto heengebracht. Vermoedelijk zal hij morgen wel huiswaarts kunnen keeren en is zijn toestand van bewusteloosheid of matheid meer een ge volg van onderganen schrik en emoties. Toen de voerman F. van K. Maandagavond een paard wilde halen uit de weide nabij de middensluis, vroeg hij een daar spelend jon- getje, het 10-jarig zoontje van den heer Hage, den teugel van het dier even vast te houden. Het knaapje plaatste zich vddr het dier, dat dartel vooruit draafde, den knaap met de knie van een zijner voorpooten neer werpende. Ver moedelijk zijn den knaap daarbij een paar ribben gebroken en was hij door den schrik erg van streek. R.K. LANDBOUWWINTERSCHOOL TE HULST. Maandag j.l. hield bovengenoemde inrichting haar officieel eindexamen. Alle leerlingen, die den tweeden cursus ge- volgd hebben, mochten het eind-diploma ont- vangen. Het waren: Th. van Campen te Graauw; C. Ferket te Nieuw-Namen; Jos. Kuijpers te Groenendijk; C. Steenwijk te Noord-Beveland; J. van Wesemael te Nieuw-Namen. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse zijn de volgende leerlingen: Cyr. van Acker te Clinge; R. Baecke te Westdorpe; Ger. Bonte te Koewacht; G. Buijs- rogge te Graauw; Alex. Buijsse te Zuiddorpe; Hilaire Buijsse te Wachtebeke; Hon. Kegelaer te Kloosberzande; Fr. v. d. Manacker te Hulst; Beni Plasschaert te Koewacht; Const. Steijaert te Graauw; George Termote te Biervliet; Mercel Termonte te Zuiddorpe; Jozef Ver- cauteren te Clinge; Rene de Waele te Koe wacht. Een leerling werd niet bevorderd. EXAMEN VOOR SCHIPPER BIJ DE BINNENVAART. Voor het examen voor schipper bij de bin- nenvaart, havendiploma voor Rotterdam, is geslaagd voor kapitein aan boord van stoom- vaartuigen de heer P. Frederiksen te Ter Neuzen. ALS IEMAND (IETS) VERRE REIZEN OOET... Als een bewijs dat de Post nog wel moeite doet om onvolledig geadresseerde brieven aan het goede adres te bezorgen, werd ons een brief getoond, die op 11 Mei in Oostburg ge- post was aan het adres van iemand in de Javastraat No. 4, zonder vermelding van plaatsnaam. Nadat de Post achtereenvolgens geprobeerd had hem kwijt te raken in Dord recht, Amsterdam, Rotterdam en Tilburg, ar- riveerde hij weer bij den afzender in Oostburg, die hem nu beter adresseerde, n.l. Javastraat 4, Ter Neuzen. staat, een tegenstelling zou scheppen, indien het nieuwe verbond een Europeesch oecono- misch eenheidsfront zou willen vormen. Briand heeft reeds is een inleiding allerlei van deze bedenkingen trachten te weerleggen, en zal zelf als pleitbezorger van zijn Euro peesche unie (maar geen eenheid, zooals hij zelf uitdrukkelijk verklaart) optreden, wan neer zijn plan doorgaat, om reeds in Septem ber een Europeesche conferentie bijeen te roe- pen, die tegelijkertijd met de Volkenbonds- vergadering te Gen&ve van gedachten zou moeten wisselen. Toch vreezen wij, dat Briand zelf de ver- wezenlijking van zijn denkbeelden, zoo die ooit geschieden zou, niet meer zal beleven. Het beste wat men ervan kan verwachten is een langzame groei. Het oeconomische deel van zijn plan zou het eerst voor vervulling in aanmerking kunnen komen. Wij hebben in- tusschen reeds een algemeene oeconomische conferentie gehad, gevolgd door pogingen tot bereiking van een tariefsbestand en de poo- vere uitslag van al dat pogen is, dat de meeste Europeesche staten door tariefmuren omringd zijn, waarvan er in de laatste jaren niet 6en lager werd, maar wel verscheidene hooger geworden zijn, De politieke kant van het vraagstuk is verbrjsterend moeilijk. Wij zijn getuigen geweest van de groeiende tegen stelling tusschen twee van de groote Europee sche mogendheden, Frankrijk en Italie, op en na de vlootconferentie. In lijnrechte tegen- spraak met alle vredelievende gedachten van Briand is al dadelijk de laatste toespraak van Mussolini, waaruit even verontrustende woor- den voor den vrede klinken als vroeger in de befaamde redevoeringen van Wilhelm II, die in het tijdvak voor den grooten oorlog den arg- waan en het gevoel van onveiligheid in Euro pa levendig hielden. Het Journal des Debats herinnert er, naar aanleiding van Mussolini's rede aan, dat Briand in 1926 bij Duitschlands toetreding tot den Volkenbond verklaarde: „Weg met kanon, geweer en mitrailleur". Daarentegen zeide Mussolini nu: „Woorden zijn mooie dingen, maar geweren, machine- geweren, schepen, vliegtuigen en kanonnen zijn nog mooier". Het blad brandmerkt de rede van den leider als ,,de oorlogszuchtigste uiting die in vredestijd nog in deze eeuw ge- hoord is". Dit is waarlijk een slecht omen voor de geboorte vatn Briand's Europeesche federatie. De ontvangst van zijn plan in een land met een thans zoo oprecht vredelievende politiek als Engeland is al even teleurstellend. De Times zegt den oud-minister Amery na dat men in den nieuwen bond niet op Engeland behoeft te rekenen, de Daily Telegraph be toogt dat alles wat men bereiken wil, bereik- baar is door den Volkenbond enz. Begint men met er zich rekenschap van te geven, dat aansluiting van drie groote Euro peesche mogendheden: Engeland, Italie en Sowjet-Rusland een illusie moet zijn, dan krijgt men sterk het gevoel dat Briand met zijn bondsplan, hoe gaarne men het ook zijn zegen zal geven, ditmaal buiten de praktische politiek staat. BOTSING TUSSCHEN EEN MOTORFIETS EN AUTO. Hedenmiddag kwam de heer J. Huijssen Dieleman per auto van zijn hofstede, nabij Driewegen op den weg, in de richting van Ter Neuzen, toen van de andere zijde de heer G. de Jonge, radio-distributeur te Axel, per mo torfiets kwam aangereden. Naar we verne- mes in het schemerige licht dat door c'.e half-gesloten gordijnen naar binnen kwam ik zag de vage silhouet van den moordenaar. Ik sprong aan den anderen kant van mijn bed uit, greep de bureau- lamp, die daar op een tafeltje stond en gooide haar met kracht naar den indrin- ger. „Ik hoorde een doffen smak, een half- gesmoorden kreet van pijn, een zacht ge- schuifel, het opendoen van een deur en... mijn aanrander was verdwenen. Maar ik had iets gezien, en daardoor had mijn oude angst nieuw voedsel gekregen. ,,Wat had u gezien vroeg Harley. Zijn belangstelling in het verhaal was zoo groot, dat hij zijn pijp had laten uit- gaan. ,,Ten eerste het gezicht van den man. Vaag, heel vaag natuurlijk, want het licht was slecht, maar toch had ik het ge zien. En ten tweede zijn kleeren. Hij droeg een langen, zwarten mantel en zijn silhouet vertoonde veel overeenkomst met den vorm van een vleermuis. Maar dat gezicht, heeren Dat was niet het gezicht van een neger en niet van een halfbloed, dat was het gezicht van een blanke, daar durf ik een eed op doen... Kolonel Menendez stak de sigaret, die hij onder het praten gerold had, op en keek met zijn donkere, glanzende oogen Harley recht aan. ,,U verbaast me, Kolonel' zei mijn vriend. ..U wilt toch niet beweren dat die Voedoe-sekte Europeanen of Amerikanen onder haar leden teit ,,Ik wil dit beweren", verklaarde de Kolonel rustig, „dat, er geen spoor van den nachtelijken bezoeker is gevonden, ook al was het personeel van het hotel er op het eerste alarm-signaal en al werd er dadelijk een serieus onderzoek inge- steld dat de politie van Washington, ondanks onvermoeide nasporingen, niets van dien man, die mij dien nacht gepro beerd heeft te vermoorden, heeft kunnen ontdekken behalve dan altijd" bij die woorden wees hij met zijn langen gelen wijsvinger naar het voorwerp op het vloeiboek ,,dat er een vampier- vleugel op de deur van mijn slaapkamer gespijkerd was... als visitekaartje. Er viel een stilte een bijna plechtige stilte die wel een minuut duurde. Ik vroeg me af, of ik ooit van mijn leven een zon- derlinger verhaal gehoord had. Maar dan ,,Hoe lang geleden is dat gebeurd?" vroeq Harley. ..iNvee jaar geleden. In de maand van den wapenstilstand. Ik ben toen naar Europa gegaan en dacht daar rust ge vonden te hebben. Eerst heb ik onder omstandigheden, die een kalmeerend bad voor mijn zenuwen waren, een tijdlang in Londen gewoond. Toen hoorde ik, toe- vallig, van een bezitting in Surrey die vrij kwam; ik heb er dadelijk werk van ge maakt, dat goed voor een paar jaar ge- huurd en ben er met mijn nicht, Madame de Stamer, als... vrouw des huizes kan ik wel zeggen, niet?... gaan wonen. Ma dame is helaas invalide, maar" hij kuste de toppen van zijn vingers ..maar ze is een genie. Ze heeft als dame de compagnie een charmant Engelsch meisje een zekere Val Beverley, de dochter van een bekend Edinburg's chirurg. Tijdens den oorlog is ze de aide de camp van mijn nicht geweest in het hospitaal, dat die van haar huis gemaakt had. Als u mij het genoegen wilt doen, morgen op Cray s Folly te komen, heeren, kan ik u gezellig gezelschap en een schitterende omgeving garandeeren. En voor een genoeglijke va- cantie zijn dat de eerste vereischten, niet? -> (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1