i, Pluimvee-rubriek, BUBGEKLUKE STAND. MIDDELEN VAN VEBV0EB. 3 S schen de struiken flink aan, zoodanig dat de takken nagenoeg door de aarde bedekt zijn. Na eenige weken wordt de grond voorzichtig verwijderd en in de meeste gevallen zijn de jonge uitloopers dan wel reeds zichtbaar. Ook gewoon gieten bevordert het aanslaan van pas vsrplante heesters, mits hierbij het hout maar niet wordt vergeten. De leek denkt dat alles met een flinke scheut water op den bodem voldoende is en dat is juist niet het geval. Ook stamrozen die slecht aanslaan kan men ge- c'celtelijk onder de aarde zetten, de stam wordt dan wat gebogen en verder helpt ook inpak- ken in vochtig mos. De laatste warme dagen in April hebben de ontwikkeling in de groentetuin in belangrijke mate versneld, al zullen heel wat jonge groen- ten de kritieke tijd nog niet te boven zijn. Naast het onkruid staat een klein legertje dierlrjke vijanden op de loer, waarvan vooral de aardvloo heel wat schade kan aanrichten. Deze kleine rakkers kunnen heele bedden vol- komen vemietigen, vooral wanneer het weer hun gunatig is en de planten daardoor of door armoede minder krachtig doorgroeien. Door een weinig extra chilisalpeter te geven kan men de groei wat aanzetten en verder kan men de aardvlooien wegvangen met een met teer bestreken plank. Men neemt een tamelijk breede plank, lengte gelijk aan de breedte der bedden en voorziet de eene zrjde der plank van een strook oude franje (van een stuk zak bijvoorbeeld)Daar- na brengt men aan beide uiteinden der plank een soort handvat aan en wordt de onderkant der plank dik met goed vloeibare teer bestre ken. Twee man nemen de plank tusschen hen in en bewegen de plank langzaam over de groen- tebedden, zoodanig, dat de franje over de ge- teisterde plantjes en de grond strijkt. Door deze beweging schrikken de aardvlooien op en springen tiegen de beteerde kant der plank aan, waar ze blijven kleven. Deze beweging wordt zoo noodig eenige malen herhaald, tot- dat de meeste aardvlooien zijn gevangen. Het is een heel eenvoudig middeltje, dat beter helpt dan het strooien van zand met een wei nig petroleum vermengd, waardoor de aard vloo zich hoogstens eenige dagen laat verdrij- ven. Een niet minder verdrietig euvel is de pie- righeid der wortels, veroorzaakt door de wor- telvlieg, die haar eitjes tegen de wortels legt. Die daar geregeld last van heeft moet in de eerste plaats nimmer versche mest aanwen- den, dit lokt de wortelvlieg, en moet boven- dien steeds zoo vroeg mogelijk zijn wortels uitdunnen. Zoodra de jonge worteltjes maar zijn te onderscheiden en men ze kan uitwie- den, moet zulks geschieden. Daardoor wordt de grond zoo min mogelijk las gemaakt en krijgt de wortelvlieg weinig kans in de aarde te dringen. Het zijn maar kleinigheden, doch men kan zich daardoor heel wat narigheid besparen. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door de abonnd's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96a, Rotterdam. Postzegel van 6 cent voor ant- woord insluiten en blad vermelden. .SOORTEN VAN BROEDMACHINES. De broedmachine is feitelijk niets anders dan een kast, waarin de broedeieren geduren- de een bepaalden tijd op een bepaalde warmte gehouden kunnen worden. Van dit grondidee uitgaande kunnen we nu allerlei bijbenoodigd- heden beschouwen. Allereerst de kast zelf. Deze moet zooveel mogelijk de warmte die er in gevoerd wordt vasthouden en de ruimte er binnen zoo weinig mogelijk afhankelijk maken van de buiten- temperatuur. Dit wordt bereikt door de wan- den der kast dik te maken of nog beter, ze dubbel te maken en dan de ruimte tusschen den dubbelen wand op te vullen met veel lucht- houdend materiaal. Hieruit begrijpen we nu al direct ligt een reuzen verschil bij een goed- koope en een duurdere machine, om nog maar niet eens van de kast zelf te ispreken. De eene houtsoort isoleert veel beter dan de an- dere en is dus uit den aard der zaak veel beter. Verder is de machine steeds aan ver- schillen in vochtigheidsraad en temperatuur onderworpen en zal de eene houtsoort veel meer werken en trekken dan de andere. De eene machine is na jaren nog precies zooals in het begin, de andere vertoont barsten, sple- ten, deurtjes die niet meer sluiten, enz. Men bedenke wel dat het geen kunst is om op slecht hout een mooi verfje te smeren en zoo de ongerechtigheden te bedekken. Als regel neemt de goede fabrikant oud, uitgewerkt hout en men heeft £nij wel eens verzekerd dat men daarvoor doode boomen uitzocht. In Amerika wordt veel het hart van de Califor- nische ceders genomen, het z.g. rood-hout. Dit hout is licht en werkt niet. Moderne fabrie- ken hebben flinke drooginstallaties waar het hout eerst flink door en door gedroogd wordt. In het buitenland zag ik herhaalde malen in de stands van machinefabrieken doorge- zaagde machines, om den kooper een duidelijk beeld te geven hoe de wanden ,der machines opgebouwd zijn en hoe ze geisoleerd zijn. Hebben we nu dus de eigenlijke kast be- keken dan komt de tweede noodzakelijkheid de warmtebron. Ik bespreek numiet de groote broedcentrales die met kolen gestookt worden, maar de kleinere tot 600 eieren, deze worden verhit met petroleum, gas of electriciteit, maar de manier waarop ze verhit worden, verschilt wel zeer sterk. Het eene systeem verhit n.l. lucht en perst j deze van boven naar onderen tusschen de eieren door, de z.g. heete-lucht-machine. Het andere systeem echter verhit eerst een hoe- veelheid water en dit water straalt dan warmte af op de onderliggende eieren, de z.g. heet-water-machine. In opzet verschillen beide systemcn dus enorm en ook in prijs, doch in resultaten ko- men ze vrijwel overeen in de handen van men- schen, die er mee om kunnen gaan. De water- machine eischt een waterreservoir en nu be- grijpt een ieder wel, dat als dit niet- van roestvrij metaal is gemaakt en zeer zorgvuldig gelascht, dan heeft men in tijd van een paar jaar een reuzen lekkerij en komt er van de heele boel niets terecht. Het watereservoir kan bestaan uit een groote bak boven in de ma chine of in pijpen die boven in ae machine lig- gen, maar in beide gevallen is hoofdzaak het materiaal waaruit ze gemaakt zijn en de manier waarop de naden dichtgesoldeerd zijn. Daardoor wordt een goede warm- water-machine veel duurder dan een heete lucht-machine, doch heeft het voordeel, dat mocht de lamp eens uitgaan, de machine dan lang zoo gauw niet afkoelt. Dit afkoelen is echter lang niet zoo erg als de menschen denken, eieren kunnen aardig goed er tegen om een paar uren te laag in tempe ratuur te zijn, doch te hooge temperatuur nekt de kiemen heel gauw. De heete luchtmachine drukt de warme lucht boven in de machine en drukt de kou- dere er onder uit zooals ik de vorige keer be- schreef. De electrische machine verwarmt met lam- pen of met weerstandsdraden. De lampver- warming met lichtgevende lampen acht ik om reeds genoemde redenen zeer gevaarlijk. Dr. TE HENNEPE. AXEL. Huwelijks-aangiften. 3 April. Gerardus Looymans, oud 32 j., jm. en Zulma Breepoel, oud 27 j., jd. Desir6 de Rechter, oud 24 j., jm. en Margaretha van Overmaire, oud 24 j., jd. 17 April. Krijn Adolf van Arenthals, oud ,22 j., jm. en Pietemella Pleuntje Scheele, oud 21 j., jd. Berend van Oort, oud 27 j., jm. en Elisa beth Lourens, oud 25 j., jd. 19 April. Rend van Damme, oud 24 j., jm. en Anna Maria van Gremberghe, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 April. Pieter Jan van Driel, oud 25 j., jm. en Neeltje van Langevelde, oud 24 j., jd. 17 April. Pieter van Es, oud 24 j., jm. en Koos Krina van 't Hoff, oud 24 j., jd. 22 April. Gerardus Looymans, oud 32 j., jm. en Zulma Breepoel, oud 27 j., jd. 24 April. Desire de Rechter, oud 24 j., jm. en Margaretha van Overmaire, oud 24 j., jd. Geboorten. 8 April. Adriana, d. van Pieter Daniel van Alten en van Anna van Dixhoom. 13 April. Johannes Louis, z. van Edumondus Leonardus van den Bos en van Maria Jacoba Maas. Jan, z. van Christiaan Donze en van Janna Verberkmoes. 14 April. Geleijn, z. van Anthonie Verlinde en van Cornelia Molhoek. 17 April. Levinus Jacobus, z. van Levinus Adriaan Verberkmoes en van Johanna Fran chise van Sweeden. 18 April. Hubregt Jan, z. van Gerrit Jan Adriaan de Jonge en van Cornelia Christina Heijnsdijk. 19 April. Jan, z. van Jan Levinus Bareman en van Cornelia Koster. Abraham, z. van Jacobus Koster en van Cornelia Koekkoek. 20 April. Jan Cor nells, z. van Joris de Vos en van Maria Jacoba de Vos. 24 April. Geertje Maria, d. van Dirk Stolk en van Aagtje Maria de Ruijter (wonen- de Rotterdam). 29 April. Angelus Andrd, z. van Petrus Johannes Pleunis en van Sophia Maria Anna Kegels. Overlijden. 1 April. Geertrui Bakker, oud 81 j., wed. van Dingeman Jacobus Oggel. 4 April. Abraham Goossen, oud 66 j., echtg. van Cornelia Rooze. Peter Joannes Smolenaers, oud 62 j., echtg. van Maria Evelina van Acker. 6 April. Janneke Naeije, oud 80 j., d. van Abraham en van Agatha Bakker. 7 April. Jan Dieleman, oud 52 j., echtg. van Suzanna de Kraker. 15 April. Philippus Johannes van Dixhoom, oud 67 j., echtg. van Wilhelmina Pietemella Lamaitre. 19 April. Poulina Die leman, oud 78 j., echtg. van Leendert de Regt. 30 April. Josephina Maria ijtaal, oud 68 j., wed. van Alouysius van Puyvelde. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 10 April. Levinus de Putter (van Zaamslag), oud 31 j., jm. en Suzanna de Zeeuw, oud 28 j., jd. 17 April. Macharius de Bakker (van Zaamslag), oud 22 j., jm. en Mathilda Rosalia Giele, oud 16 j-, jd- Huwelijks-voltrekkingen. 24 April. Levi nus de Putter (van Zaamslag), oud 31 j., jm. en Suzanna de Zeeuw, oud 28 j., jd. GRAAUW, Huwelijks-aangiften. 4 April. Cornelius Jo hannes Compiet, oud 23 j., j.m. en Marga retha Roels, oud 23 j., jd. Albertinus Aloy- sius Verstraeten oud 27 j., jm. en Maria Apolonia van Waterschoot, oud 25 j., jd. 11 April. Hendricus Alphonsius van Hoey, oud 32 j., jm. en Emelie van de Vijver, oud 25 j., jd. 18 April. Aloysius van Immerseel, oud 30 j., jm. en Henriette Clothilde de Bakker, oud 24 j., jd. 25 April. Johannes Blommaert, oud 26 j., jm. en Martha Maria Johanna Goossens, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 April. Corne lius Johannes Compiet, oud 25 j., jm. en Margaretha Roels, oud 23 j., jd. Albertus Aloysius Verstraeten, oud 27 j., jm. en Maria Apol#nia van Waterschoot, oud 25 j., jd. 23 April. Hendricus Alphonsius van Hoey, oud 32 j., jm. en Emelie van de Vijver, oud 26 j., jd. Geboorten. 5 April. Eugene Franciscus, z. van Petrus Franciscus Verlinden en van Agnes Paulina Leonie de Bilde. 11 April. Maria Phelomina, d. van Honord van Heese en van Leonie van Immerseel. 17 April. George Petrus Johannes, z. van Joseph An- tonius Maria Weemaes en van Maria Johanna Kindt. 21 April. AloisiUs Franciscus, z. van Petrus Jacobus Boogaert en van Clementina Kegels. Overlijden. 5 April. Joseph Beersman, oud 3 m., z. van Jacobus Aloysius en van Alber- tina Maas. 6 April. Alphons Bruggeman, oud 11 m., z. van Petrus Comelus Jacobus en van Johanna van Laar. HOEK. Huwelijks-aangiften. 3 April. Comelus Vermeulen, oud 28 j., jm. en Cornelia Janna van Wijck, oud 24 j., jd. Frederick Jan van Tatenhove, oud 26 j., jm. en Santina Bakker, oud 26 j., j.d. Willem Vinke, oud 21 j. jm. en Elisabeth de Blaeij, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 April. Frede rik Jan van Tatenhove, oud 26 j., jm. en Santina Bakker, oud 26 j., jd. Cornelus Ver meulen, oud 28 j., jm. en Cornelia Janna van Wijck, oud 24 j., jd. Pier de Vlugt, oud 22 j., jm. en Jozina Scheele, oud 26 j., jd. Willem Vinke, oud 21 j., jm. en Elisabeth de Blaeij, oud 20 j., jd. Geboorten. 4 April. Maria Adriana, d. van Marinus Abraham Reminsen en van Cornelia Donze. 10 April. Jacobus Adriaan, z. van Jan Scheele en van Pietemella Elisabeth de Ridder. 23 April. Frangoise, d. van Pieter de Kraker en van Krina de Bruijne. Overlijden. 22 April. Adriaan Marijn Adriaansen, oud 40 j., wedn. van Hendrika Adriana Hamelink. 23 April. Jacoba Klaas- sen, oud 63 j., echtg. van Jan Jansen. Sara Koster, oud 71 j., wed. van Jannis Abraham Leenhouts. Petrus de Putter, oud 1 m., z. van Meeuwis en van Adriana van Hoeve. 27 April. Pieter Hamelink, oud 66 j., echtg. van Ca- tharina Hamelink. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 3 April. Jacobus Arens, oud 59 j., weduwn. en Johanna Rom- bout, oud 61 j., jd. Joseph Alphons van Damme, oud 28 j., jm. en Emma Maria Maas, oud 29 j., jd. 10 April. Comelis Alouisius Bogaert, oud 28 j., jm. en Maria Apolonia van Waterschoot, oud 24 j., jd. Petrus Bogaart, oud 40 j., weduwn. en Mathilde Petronella Pieters, oud 35 j., jd. 17 April. Johannes Al- phonsus Morcus, oud 31 j., jm. en Maria Anna Catharina Hiel, oud 23 j., jd. Johannes Come lis d'Hont, oud 24 j., jm. en Rozalia van Puij- velde, oud 22 j., jd. 18 April. Josephus de Sehrijver, oud 21 j., jm. en Martha Christina Boeijkens, oud 20 j., jd. Ludovicus van Kruijs- sen, oud 60 j., weduwn. en Cornelia van de Voorde, oud 60 j., wed. 24 April. Desir6 de Booij, oud 27 jm. en Leonie Seraphina Phi- lomena Heijman, oud 22 j., jd. Eduard Aloij- sius van Waterschoot, oud 51 j., jm. en Ber- tina van Siwaal, oud 36 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 April. Joseph Alphons van Damme, oud 28 j., jm. en Emma Maria Maas, oud 29 j., jd. Jacobus Arens, oud 59 j., weduwn. en Johanna Rombout, oud 61 j., jd. 24 April. Pieter de Visser, oud 49 j., weduwn. en Bertha Petronella Linders, oud 32 j., gesch. van echt. 25 April. Comelis Alouisius Bogaert, oud 28 j., jm. en Maria Apolonia van Waterschoot, oud 24 j., jd. Geboorten. 3 April. Elza Jozina Elisabeth, d. van Jos. Wante en van E. S. van Goethem. 8 April. Louise Marie, d. van Hon. P. Claes- sens en van A. M. de Kerf. 15 April. Jose phus, z. van Fr. Rombout en van A. M. van Steene. 24 April. Johannes Louis Comelis, z. van Jos. A. Neve en van A. Weesepoel. 28 April. Emelda Gerarda Elisabeth, d. van Em. Volleman en van M. Ph. van Goethem. Alouisius Josephus, z. van Joh. Neve en van A. C. van Sikkelerus. 29 April. Madeleine Pauline, d. van Petr. J. Burm en van B. A. Arens. Theo Alphons Marie, z. van Jos. A. de Rijk en van A. L. van Waterschoot. Anto- nius Josephus, z. van Adr. Broeckaert en van M. C. Neve. Overlijden. 12 April. Henricus Josephus Coenen, oud 47 j., echtg. van Rozalia Apolo nia Heije. 15 April. Petrus Johannes Rottier, oud 58 j., echtg. van Maria Johanna Reijns. 25 April. Aloisius Bouwens, oud 74 j., echtg. van Cornelia de Burger. 30 April. Louiza Asselman, oud 84 j., wed. van Josephus Crom- been. Louise Marie Claessens, oud 22 d., d. van Honorg Petrus en van A. M. de Kerf. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 4 April. Johannes Franciscus Linden (van Deurne), oud 26 j., jm. en Germaine Marie Pharailda Remerij, oud 25 j., jd. 5 April. Emilius Petrus Tiele- man (van Axel), oud 22 j., jm. en Anna Leonie Borgt, oud 20 j., jd. Rene Franciscus de Bock, oud 25 j., jm. en Angela Maria van Bastelaer, oud 21 j., jd. 7 April. Jozef van Damme (van Axel), oud 26 j., jm. en Irma Maria de Waele, oud 22 j., jd. 8 April. Julia- nus Hesters (van Stekene)., oud 21 j., jm. en Eulalia Joanna Maria Sturtewagen, oud 21 j., jd. 12 April. Franciscus Ludovicus Pieters (van St. Jansteen), oud 23 j., jm. en Mar garetha Veneronda de Dauw, oud 26 j., jd. 19 April. Petrus Leonardus Talboom (van Zuiddorpe), oud 24 j., jm. en Maria Rosalia de Bock, oud 25 j., jd. 23 April. Ren<5 Emile Begheijn (van St. Jansteen), oud 32 j., jm. en Emma Maria van Damme, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 April. Alphon sius D'Hae3eleer (van Aalst), oud 36 j., jm. en Julia Serafina Misseghers, oud 25 j., jd. 23 April. Arthur Joseph Wouters, oud 21 j., jm. en Margaretha Justina Theeuws, oud 22 j., jd. Johannes Franciscus Linden (van Deume), oud 26 j., jm, en Germaine Marie Pharailda Remerij, oud 25 j., jd. Ren6 Fran ciscus de Bock, oud 25 j., jm. en Angela Maria van Bastelaer, oud 21 j., jd. Juldanus Hesters (van Stekene), oud 21 j., jm. en Eulalia Joanna Maria Sturtewagen, oud 21 j., jd. 24 April. Franciscus Vorstenbosch (van Witten), oud 26 j., jm. en Maria Louise de Potter, oud 26 j., jd. 29 April. Josef van Damme (van Axel), oud 26 j., jm. en Irma Maria de Waele, oud 22 j., j. 30 April. Emi- •lius Petrus Tieleman (van Axel), oud 22 j., jm. en Anna Leonie Borgt, oud 20 j., jd. Geboorten. 8 April. Rosette Sidonia Eme- lia, d. van Rend Benjamin David en van Maria Melania Ferket. 9 April. Franciscus Eduardus Comelis, z. van Josephus Weze- poel en van Mkria Frederika de Dijcker. 11 April. Achillus Alphonsius, z. van Josephus Goossens en van Clemence Emmaneel. 29 April. Paula Maria, d. van Jacobus Augustus Baert en van Seraphina Maria Martens. OVERSLAG. Huwelijks-aangiften. 8 April. Prosper Bel- lens, oud 20 j., jm. en Maria Louisa de Ca- luwe, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28 April. Eduard Vanhamme, oud 44 j., jm. en Martha Uijtten- daele, oud 40 j., jd. SAS VAN GENT. i Huwelijks-aangiften. 16 April. Philippus de Witte, oud 26 j., jm. en Agnes Emma Ame lia van Aerde, oud 22 j., jd. 17 April. Oscar de Caluwe, oud 22 j., jm. en Christina Maria de daluwd, oud 16 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 April. Joan nes Arthur Bonte, oud 39 j., jm. en Anna Maria Nelen, oud 29 j., jd. 23 April. Stepha na Johannes Kreijermaat, oud 29 j., jm. en Anna Augustina Elodia Vercauteren, oud 31 j., jd. Joannes Josephus Constantinus Ver- straete, oud 27 j., jm. en Gilberta Amelia Ludovica Vercauteren, oud 28 j., jd. Geboorten. 2 April. Wilfried Richard, z. van Charles Louis Bruggheman en van Leonie Roegiers. 5 April. Maria Theresia Leontina, d. van Clement Dhaene en van Georgette Rosalia Clementina Dullaert. 12 April. Walter Alphons, z. van Richard Albert de la Ruelle en van Bertha Maria Verhoo- sel. 21 April. Maria Theresia Johanna, d. van Hendrik Frangus Nelen en van Zulma de Druijne. 24 April. Mirjam, d. van Gaston Polydor Amand van den Berg en van Elsa Stubb<§. Overlijden. 21 April. Victor Angelust Voer- man (overl. te Amsterdam), oud 42 j., echtg. van Leontina Maria Wijne. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. F. C. Hertogh, oud 26 j., jm. en B. P. Schuren, oud 25 j., jd. C. P. F. de Nijs, oud 36 j., jm. en E. J. Schille- mans, oud 26 j., jd. Th. P. Cappendijk, oua 33 j., jm. en M. A. der Weduwe, oud 25 j., jd. J. Uitterhoeve, oud 24 j., jm. en B. M. V. Muller, oud 23 j., jd. F. Vaal, oud 28 j., jm. en E. F. van Kruijssen, oud 19 j., jd. D. Ver- rassel, oud 31 j„ jm. en C. C. Beck, oud 28 j., jd. J. A. Bogaert, oud 66 j., wedn. en E. Crombeen, oud 68 j., wed. R. C. Kouijzer, oud 25 j., jm. en C. S. Fruijtier, oud 26 j., jd. J. F. Wante, oud 27 j., jm. en E. L. A. de Klerk, oud 36 j., jd. J. F. van der Veen, oud 27 j., jm. en L. M. Mahu, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. F. C. Hertogh, oud 26 j., jm. en B. P. Schuren, oud 25 j., jd. J. A. Bogaert, oud 66 j., wedn. en E. Crom- been, oud 68 j., wed. C. P. F. de Nijs, oud 36 j., jm. en E. J. Schillemans, oud 26 j., jd. D. Verrassel, oud 31 j., jm. en C. C. Beck, oud 28 j., jd. F. Vaal, oud 28 j., jm. en E. F. van Kruijssen, oud 19 j., jd. Geboorten. Augusta Victoria, d. van A. Serrarens (overl.) en van V. Mangnus. Jo sephus Jacobus, z. van E. Hendriks en van B. L. M. Lossie. ST. JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 4 April. Cyrillus An- theunis, oud 29 j., jm. en Angela Catharina Sturm, oud 27 j., jd. Carolus Ludovicus de Nijs, oud 27 j., jm. en Maria Louisa Ferket, oud 27 j., jd. 11 April. Karel Ludovicus de Rechter, oud 24 j., jm. en Margaretha Maria d'Hooge, oud 25 j., jd. 18 April. Frans van den Berghe, oud 22 j., jm. en Irma Verschel- den, oud 22 j., jd. Eduardus Jacobus van den Brande, oud 25 j., jm. en Louisa Maria d'Hooge, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 25 April. Carolus Ludovicus de Nijs, oud 27 j., jm. en Maria Louisa Ferket, oud 27 j., jd. Carolus Lode- wijk de Rechter, oud 24 j., jm. en Margaretha Maria d'Hooghe, oud 25 j., jd. Cijrillus An- theunis, oud 29 j., jm. en Angela Catharina Sturm, oud -27 j., jd. Geboorten. 4 April. Aloijsius Maria, z. van Carolus Ludovicus Thuij en van Alberta Fi delia Reijns. 7 April. Cijrillus Petrus, z. van Theodoras EUgenius Pluijm en van Maria Florentina Inghels. Emilius, z. van Eduardus van den Bosch en van Appolonia Louisa Kegels. 12 April. Henri Rene Philemon, z, van Anthonius Pollet en van Alberta Mela nia van Dorsselaer. 25 April. Emil, z. van Johannes Vlassenrood en van Maria Louisa van Acker. Maria Clementina, d. van Florent Nachtegael en van Emerentia Maria de Detter. Overlijden. 21 April. Virginie Versijpt, -oud 67 j., echtg. van Carolus Ludovicus de Smedt. WESTDORPE. Geboorten. 14 April. Roger Prudent Pha railda, z. van Raymond van Laere en van Irma Magdalena Sophia Vernaeve. 15 April. Theresia Maria Josephine Richard, d. van Oswald Joseph Emerie Verhaegen en van Maria Staal. 16 April. Irena Maria, d. van Leonee Maurice van Waes en van Joanna Maria van Acker. 18 April. Theo, z. van Ciriel Camiel van Graefschepe en van Maria Johanna Vlasveld. 20 April. Ivonne Marie, d. van Adolphus Augustus Audenaerd en van Bertha Malvina Barbara Kindt. Overlijden. 4 April. Mathilda Janssens, oud 71 j., wed. van Eduardus Briquet. 23 April. Hilda van Bastelaere, oud 2 j„ d. van Alfred Franciscus en van Maria Christina de Grof 27 April. Cornelia Maria de Munck, oud 79 j., wed. van Livinus Cools. IJZENDIJKE. Huwelijks-aangiften. 8 April. Alphons Hejjndrikx, oud 26 j., jm. en Clara Maria de Smet, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 April. Alphons Herjndrikx, oud 26 j., jm. en Clara Maria de Smet, oud 25 j., jd. Geboorten. 4 April. Theo, z. van Theopht- lus Josephus Polydor Aerssens en van Ame- lie Sijnesael. 16 April. Robert Camiel Marie, z. van Henricus Desird de Dobbelaere en van Celina Regina Buijsse. 17 April. Abraham, z. van Jan Willemisen en van Elisabth Vermeu len. 22 April. Lucie Amelie, d. van Theophiel Brakke en van Louisa Maria Neijssen. 26 April. Maria Louisa, d. van Hendrik Torbrjn en van Johanna Aagje SwartelA 27 April. Rosalia Mathilda, d. van Camile Petrus van de Moortel en van Victorine Roegies. 28 April. Comelis Hendrik, z. van Frangois Bakker en van Lideweij Dingetje de Putter. Overlijden. Sophie Francisca Lutaert, oud 80 j., echtg. van Benoni Francies de Boe- ver. 24 April. Amelia Sophia van Renter- ghem, oud 75 j., echtg. van Benoni de Jaeger. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 3 April. Jacob Ro- meijnsen (van Ter Neuzen) ,oud 23 j., jm. en Janna Jozina Faas, oud 21 j., jd. 10 April. Comelis van Fraeijenhove, oud 18 j., jm en Woudina de Footer, oud 20 j., jd. Adriaan Buijze (van Hoek), oud 20 j., jm. en Leuntje Elizabeth Dieleman, oud 18 j., jd. Levinus Overdulve (van Axel), oud 24 j., jm. en Maatje Maria de Feijter, oud 25 j., jd. Huweljjks-voltrekkingen. 10 April. Jan de Braal (van Hoek), oud 22 j., jm. en Suzanna van Kerkvoort, oud 22 j., jd. 17 April. Jacob Romeijnsen (van Ter Neuzen), oud 24 j., jm. en Janna Jozina Faas, oud 21 j., jd. 24 April. Adriaan Buijze (van Hoek), oud 20 j., jm. en Leuntje Elizabeth Dieleman, oud 18 j., jd. Levinus Overdulve (van Axel), oud 24 j., jm en Maatje Maria de Feijter, oud 25 j., jd. Comelis van Fraeijenhove, oud 18 j., jm. en Woudina de Footer, oud 20 j., jd. Geboorten. 1 April. Dirk, z. van Johannes Tolsma en van Neeltje Werner. 3 April. Adriaan Jan, z. van Mattheus de Putter en van Frangoise de Putter. 6 April. Theodoei Adriaan, z. van Steven van Ham en van Maria Pietemella Boudeling. Adriana Jacoba d. van Comelis Dees en van Klazina Adriana Stoffels. 7 April. Maria, d. van Adriaan de Jonge en van Leuntje Goossen. Maatje, d van Jacobus Hamelink en van Elizabeth de Bruijne. 16 April. Elizabeth, d. van Chris tiaan Frangois Dieleman en van Adriana van Doeselaar. 18 April. Christiaan Bastiaaa. z. van Willem Govert de Graaf en van Su zanna Verherbragge. 26 April. Suzanna Ebrina Martha, d. van Daniel Rlemens eu van Anthonia Mentje Mamef. 27 April. Eli zabeth, d. van Christiaan van Bendegem en van Neeltje van Arenthals. 30 April. Jacn- mina, d. van Hendrikus Johannes Wijn en van Wilhelmina Maria Wisse. Overlijden. 2 April. Helena Johanna van Arenthals, oud 76 j., wed. van Arie de Krjj- ger. 23 April. Jacobus van Drongelen, oud 80 j., weduwn. van Pietemella Michielsen. ZUIDDORPE. Huwelijks-aangiften. 2 April. Ciriel Roe- land, oud 26 j., jm. en Elsa Emerentia Maria, de Groene, oud 26 j., jd. 3 April. Aloijsius de Groene, oud 27 j., jm. en Alina Eugenia van Nieulande, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 April. Ciriel Roelandt, oud 26 j., jm. en Elsa Emerentia Maria de Groene, oud 26 j., jd. Aloijsius de Groene, oud 27 j., jm. en Alina Eugenia van Nieulande, oud 24 j., jd. Geboorten. 6 April. Emma Pradentia Ma ria, d. van Pharaildes van Damme en van Palmira Maria Waelput. 11 April. Remi Isidor, z. van Philemon de Vos en van Marga retha Maria Migon. 21 April. Ivonne Maria Philomena, d. van Theophiel van Kerckhove en van Clarissa Maria Pharailda van Hoecke Overlijden. 3 April. Joseph Arthur Her man, oud 8 m., z. van Alfred en van Stephanie Poppe. 23 April. Clara Maria Freijser, oud 70 j., echtg. van Polijdorus Ongenae. Dienstregeling ingaande 15 Mel 1930. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAMWEG-MAATSCHAPPI J. Lijn Drie SchouwenTer Neuzen. V. Drieschouwen 4.45 5.30 7.40 11.30 14.35 18.02 fl Axel 4.50 5.35 7.45 11.35 14.40 18.07 a. Zaamslag 5.10 5.55 8.05 11.57 14.59 18.27 v. Zaamslag 5.15 8.10 12.01 15.05 18.30 20.16 H Driewegen 5.30 -1- 8.25 12.16 15.20 18.45 20.31 a. Ter Neuzen 5.40 8.35 12.26 15.30 18.55 20.41 v. Ter Neuzen Driewegen a. Zaamslag v. Zaamslag Axel 7.40 7.50 8.05 8.07 8.27 a. Drieschouwen 8.32 Lijn v. Zaamslag 6.56 8.07 12.— 15.— Rapenburg Dorp 6.10 8.21 12.14 15.14 II Hengstdijk 6.20 8.31 12.24 15.24 II Groenendijk 6.30 8.41 12.34 15.34 Kloosterz. wissel 6.35 8.46 12.39 15.39 a. Walsoorden 6.41 8.52 12.45 15.45 Lijn Lijn ZaamslagWalsoorden v. Ter Neuzen Hoek a. Philippine 5.41 5.56 6.09 9.20 9.35 9.50 12.58 13.13 13.28 16.10 16.25 16.39 18.30 18.44 18.54 19.06 19.12 19.18 Ter Kl 21.10 21.25 21.40 a. Walsoorden Kloosterz. wissel Groenendijk Hengstdjjk Rapenburg Dorp Zaamslag 11.25 11.35 11.50 12.— 12.15 12.20 7.20 7.26 7.31 7.41 7.51 8.05 1<L30 14.40 14.55 15.02 15.22 15.27 P- 11.15 11.20 11.25 11.35 11.45 11.59 18.— 18.10 18.25 18.28 18.48 18.53 14.10 14.16 14.20 14.30 14.43 14.59 v. Philippine Hoek a. Ter Neuzen 6.15 6.30 6.45 9.57 10D7 10.22 Aank. v. Schoondijke 8.46 v. IJzendiike 5.30 9.13 5.46 9.26 6.12 9.53 6.55 10.45 7.15 11.05 7.35 11.25 Lijn IJzendijkeSas van GentDrie Schouwen. v. IJzendijke Pyramide Philippine Sas van Gent Westdorpe a. Drieschouwen v. Schoondijke a. IJzendijke 8.28 8.46 12.31 12.50 12.50 12.52 13.07 13.36 14.01 14.14 14.34 14.51 15.13 15.13 15.58 16.15 16.42 17.20 17.40 18.— 20.48 20.58 21.14 21.45 22.11 22.26 t22.46 Lijn Schoondijke- 18.01 20.25 18.20 20.48 Drieschouwen 5.05 Westdorpe 5.25 Sas van Gent 5.41 Philippine 6.12 Pyramide 6.38 a. IJzendijke 6.50 Vertr. n. Schoondijke 6.51 -IJzendijke. v. IJzendijke 6.51 10.39 a. Schoondijke 7.14 11.02 8.34 8-54 9.20 3.52 10.23 ip.38 10.39 13.36 13.50 14.05 12.21 12,36 13.05 13.36 14.01 14.13 14.14 14.14 14.35 19.48 19.58 20.13 20.17 20.37 20.42 17.40 17.46 17.51 18.01 18.11 18.25 16.45 17.— 17.15 15.29 15.45 16.05 16.41 17.05 17.20 17.26" 17.26 17.49 22.12 22.22 22.37 22.42 23.02 23.07 19.30 19.36 19.41 19.51 20.01 20.15 21.46 21.56 22.11 20.43 21.— §21.19 21.45 22.11 22.23 18.47 19.10 Lijr. IJzendijkeVeldzicht Grens. V, IJzendijke 8.47 15.25 18.21 v. Veldzicht Grens 9.— 15.45 18.35 a. Veldzicht Gren* 8,55 15.35 18.30 a. IJzendijke 9.10 15.55 18.45 Vt' Lijn BreskensHoofdplaatPyramide. v. Breskens 12.10 15.27 18.05 v. IJzendijke 6.22 10.07 13.43 16.59 n Hoofdplaat 12.40 15.52 18.30 v. Pyramide 6.39 10.24 14.01 17.06 ii Biervliet 9,15 12.55 16.05 18.45 Biervliet 6.49 10.34 14.10 17.18 a. Pyramide 9.25 13.05 16.14 18.55 Hoofdplaat 7.05 10.55 14.26 17.26 a. IJzendijke 9^0 13.20 16.30 19.10 a. Breskens 7.30 11.25 14.55 17.64 t Rijdt op verzoek d66r tot Axel-Brug. Wacht 's Zondags 10 min. op aankomst tretn uit Gent. Hollandsche tijd. Drieschouwen Zuiddorpe Roodesluis (H. douane) Belgische tijd. Kruisstraat (B. douane) Moerbeke v. Hulst Station u v. Terhole Kuitaart Kloosterzande a. Walsoorden v. Walsoorden &6.47 Kloosterzande a6.57 Kuitaart a7.06 Terhole a7.19 a. Hulst Station a7.42 Lijn Drie Schouwen AxelMoerbeke Belgische tijd. 6.10 9.40 12.25 15.30 v. Moerbeke 7.30 11.25 13.25 16.26 6.15 9.45 12.30 15.35 Kruisstraat (B. douane) 7.40 11.35 13.45 16.36 6.27 9.57 12.42 15.47 Hollandsche tijd. Roodesluis (H. douane) 8.11 12.05 14.16 17.06 6.19 9.49 12.34 15.39 Zuiddorpe 8.19 12.13 14.24 17.14 6.27 9.57 12.42 15.47 a. Drieschouwen 8.26 12.19 14.31 17.21 6.— 6.18 6.26 6.35 6.40 a9.10 a9.15 a9.24 a9.32 a9.50 Lijn a8.25 a8.43 a8.51 a9. a9.05 b9.45 b9.55 bl0.04 bl0.17 bl0.40 HulstW alsoorden al0.05 al0.28 al0.41 al0.50 all all.16 all.21 all.30 all.38 all.56 12.18 12.36 12.44 12.53 12.58 al3.10 al3.20 al3.29 al3.42 al4.05 al5. bl7.40 al8.10 20.40 al5.23 bl8.03 al8.33 21.03 al5.36 bl8.16 al8.46 21.13 al5.45 bl8.25 al8.55 21.20 al5.55 bl8.35 al9.05 21.30 bl4.50 al6.35 19.20 21.40 bl5. al6.45 19.30 21.50 bl5.09 al6.54 19.39 21.59 bl5.22 al7.07 19.52 22.12 bl5.45 al7.30 20.15 22.35 •o x (3 is 0)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 8