Huiduitslag Filmwerken GXMXXGDX BXRICHTXV. RECHTSZAKEN. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep en doe er dan wat Purol op; bij vocht-afscheidende uitslag en eczema's boven- dien nog wat Purolpoeder. Herhaal dit elken dag, zoolang het noodig is. (Ingez. Med.) De Nederlandsche Bank is, am het publiek te gerieven. bereid die bankbiljetten alsnog aan te nemen bij de Agentschappen en de Oorrespondentschappen. Deze bereidverklaring kan echter iederen dag worden ingetrokken, zoodat het geraden J is de oud model bb. van f 10 zoo spoedig mogelyk bij de Nederlandsche Bank in te wisselen. Alleen de biljetten, waarop de Zeeuwsche boerin voorkomt blijven in circulatie. DOODELIJK ONOEVAL. Maandagmiddag is in de centrale slacht- plaats te Middelburg een doodelijk ongeval gebeurd. De slager N, die door middel van een schietmasker een koe zou bedwelmen, werd dit instrument door een onverwachte beweging van het dier, uit de hand gestagen. Doer den schok waarmede het schietmasker op den grond terecht kwam, ging het schot af en werd de slager door den kogel in den buik getroffen. Toen de inmiddels ontboden geneesheer ter plaatse verscheen, bleek N. reeds aan de bekomen verwondingen te zyn overleden. BLOEMENTENTOONSTELLING TE GENT. Zaterdag is te Gent de groote bjoementen- toonstelling geopend, die daar ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het Belgische kweekersverbond wordt gehouden. Namens den Nederlandschen Tuinbouwbond heeft de heer Krelage uit Haarlem het woord gevoerd. ZAAMSLAG. Bij den gemeenteveldwachter alhier, is als gevonden gedeponeerd: een rijwielplaatje. AXEL. Juist te laat am nog op te nemen in ons vorig nummer, bereikte ons het bericht van het emstig auto-ongeval, aan den heer A. G. V. Devriendt, wonende te Gent, zoon van den beer G. Devriendt, houthandelaar alhier, overkomen. Hy kwam Maandagavond omstreeks 5 uur op den Ryksweg langs het kanaal onder de gemeente Axel uit de richting Hulst bij de Eerste Verkorting, in snelle vaart met zijn auto, een nieuwe zescylinder Studebaker, aangereden. Bij de kruising van den weg die naar den Armendijk gaat, maajkt de weg een flauwe bocht. Wellicht is de bestuurder, die alleen in de auto zat door zijn groote vaart bij het passeeren der bocht geen meester gebleven over zijn stuur, mogelijk is het ook, dat hij te ver was uitgeweken voor een kinderwagen, doch feit is, dat hij daar tegen een boom vloog, met het gevolg, dat de auto zoo goed als geheel vemield werd en over den kop sloeg, waama het wrak in de richting tegen- overgesteld aan die waarin gereden werd op den weg terecht kwam. Menschen die in de omgeving aan het werk waren kwamen toegesneld en bevryden den bestuurder uit de overblijfselen van den wagen. De heer Verstraeten uit Hulst, die per auto passeerde, is terstond op weg ge- gaan om voor den bewusteloozen zwaar ge- wonde geneeskundige hulp in te roepen. Daar geen der geneesheeren te bereiken was, kwam de wijkzuster van het Groene Kruis, mej. Kruithof, het eerst ter plaatse, die adviseefde tot overbrenging naar het zie- kenhuis te Sluiskil. Dit geschiedde, nadat den ongelukkige door den Z. Eerw. pastoor Buijsrogge het H. Oliesel was toegediend. De heer Devriendt bleek een zware schedel- breuk te hebben bekomen, terwijl de borstkas was ingedrukt, een zijner armen en een sleu- telbeen was gebroken. Hij was sinds enkele maanden gehuwd. Naar we nader vemamen is hij gisteren- voormiddag, zonder tot bewustzijn te zijn ge- komen overleden. KOEWACHT. Bij Kon. besluit is de bronzen eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend aan mej. M. S. Zwarteld, dienst- bode bg de familie Dierick alhier. IJZENDIJKE. Door onbekende oorzaak brandde Maandag middag alhier te (Goed Beven) het zwingel- hok van den vlasser P. Looghe tot den grond toe af; verloreh gingen drie machines, een vlasbrakel en 400 K.G. Chilisalpeter. Verze- kering dekt de schade. ZIERIKZEE. De officieele opening der Waterleiding op Schouwen- en Duiveland is nader bepaald op Dinsdag 3 Juni a.s. Politierechter te Middelburg. Zitting van 6 Mei 1930. De volgende zaken werden behandeld. H. D., oud 28 j., voerman te Clinge, werd ten laste gelegd, dat hij op 16 Maart 1930 te Clinge (B.) Cornells de Puysselaere heeft ge stagen of gestompt. Eisch 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. A. H. J. I., zonder beroep te Westdorpe, werd verdacht dat hy op 19 Maart j.l. te Westdorpe I. M. S. Vemauve heeft beleedigd. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. A. P., oud 37 j., Sint Jansteen, werd be- klaagd dat hij op 23 Maart j.l. te Sint Jan steen Charles Vlassenroot heeft geslagen. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. Uitspraak 15 boete of 15 dagen hecht. E. F. Bleyenberg, 19 jaar, landbouwer te Clinge, werd ten laste gelegd dat hij op 23 Maart j.l. niet heeft voldaan aan de vorde- ring van den opperwachtmeester De Waal en den marechaussee Bartelson, om van zijn rijwiel af te stappen, teneinde te kunnen controleeren of verdachte's rijwiel van een belastingplaatje was voorzien. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. I. d'O., oud 34 j., letterzetter te Hulst, werd verdacht dat hij op 20 Maart 1930 te Hulst P. C. Duvivier heeft geslagen en ge- schopt. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. A. C. W., oud 61 j., zonder beroep en zon der vaste verblijfplaats, gedetineerd, werd tenlaste gelegd, dat hij op 25 April j.l. te Mid delburg in het openbaar heeft gebedeld. Eisch 3 dagen hecht. en 3 jaar R. W. I. Uitspraak idem. HET AAN DE GROND LOOPEN YjAN DE ZUID-BEIJERLAND. Vrijdag heeft de Raad voor de Scheepvaart onderzoek gedaan naar de oorzaak van het ongeluk, overkomen aan het motorschip Zuid-Beijerland, dat op 6 Maart op de Wes- terschelde op reis van Antwerpen naar Don- den, ter hoogte van Hansweert aan den grond is geloopen. Het is met eigen middelen weer vlot gekomen. De Zuid-Beijerland vertrok 4 Maart met een lading van 198.000 steenen naar Shore- ham. Men was evenwel wegens dikken mist genoodzaakt telkens voor anker te gaan. Op Donderdag 6 Maart trok de mist op en zoo passeerde de Zuid-Beijerland Ter Neuzen. Even voorbij Ter Neuzen liep het schip, vol- gens verklaring van den kapitein tengevolge van onachtzaamheid van den loods, aan den grond. De loods echter was van oordeel, dat de kapitein hem had moeten waarschuwen toen hij den boei zag, waar't schip later tegen den grond liep. Immers de kapitein wist, dat er van boei tot boei werd ge3tuurd. De loods had evenwel geen koers opgegeven aan den roerganger. Hij gaf toe, dat het ongeluk niet zou zijn gebeurd, als hij dit wel had gedaan. De Raad zal later uitspraak doen. WAARSCHUWING. De officier van Justitie by de arrondisse- mentsrechtbank te Breda waarschuwt tegen het doen van zaken of het in zakelijke ver- binding treden met Johannes Antonius De Visscher, geboren te Utrecht, 5 October 1893, vertegenwoordiger, laatstelijk wonende te Oisterwijk (N.-Br.), Schoolstraat B no. 251. EEN FANTASTISCH VERHA^AL. Een 15jarige kantoorbediende te Amster dam kwam, naar het Hbl. meldt, aan de po- litie van het bureau Singel vertellen, dat ten nadeele van zyn patroon hem een portefeuille inhoudende een dividendbewijis ad 30 en een bedrag groot 30,60, uit zyn binnenzak is ont- rold, waartoe een gat in zijn jas was gesne- den. Nadat hij deze aangifte had gedaan, be- kende hy het geval zelf geenseaneerd en de portefeuille met inhoud in het water van de Buitensingelgracht gegooid te hebben. Bij onderzoek is de portefeuille op de door hem aangegeven plaats dryvende gevonden, echter zonder inhoud. Het dividendbewijs is op straat teruggevonden. De veelbelovende kantoorbediende is, nadat hij verhoord was, aan zijn vader meegegeven. Waar de dertig gulden gebleven zijn? EEN LAFHARTIGE STREEK. Dezer dagen. ontdekte de landbouwer D. te Colynsplaat, dat een van zijn op stal staande paarden aan den poot verwond was. Bij na- dere beschouwing bleek het dier een 10 c.M. diepe vleeschwonde aan den poot te hebben, welke wond met een scherp voorwerp moet zijn toegebracht. Omtrent den bedryver van deze lafhartige streek tast men in het duis- ter. Eenige jaren geleden werd bij dienzelfden landbouwer een paard een dergelijke wonde toegebracht, welk dier toen moest worden afgemaakt. AANVARING VAN DE JOIIAN VAN OLDENBARNEVELT. Het nieuwe Nederlandsche motorschip Jo- han van Oldenbamevelt van de maatschappij Nederland, Dinsdag voor zijn eerste reis naar Oost-Indie van Amsterdam vertrokken en het Nederlandsche stoomschip Reggestroom, van West-Afrika naar Amsterdam, zijn ter hoogte van de Hembrug met elkaar in aanvaring ge- weest. Beide schepen hebben schade gekre- gen; de omvang der schade is nog niet be- kend. De Van Oldebarnevelt is beschadigd aan bakboordzijde van het voorschip, boven de waterlijn. Het schip gaat terug naar Amster dam. De passagiers moeten ontschepen. De reparatie zal ongeveer twee dagen duren. De Reggestroom heeft een ingedeukten neus; het schip ligt in de Coenhaven. DE D YN AMIET-A AN SLAG TE KERKRADE. Zooals reeds met een enkel woord werd be richt, heeft Vrijdagavond schryft de N. R. Crt., tegen half acht op den Heerlener- steenweg te Spekholzerheide, gemeente Kerkrade, in een langs den weg liggenden hoop quenast-keien een ontploffing plaats ge- had, die geen persoonlijke ontgelukken heeft veroorzaakt. Wij kunnen omtrent deze exploi- sie nog de volgende bijzonderheden mede- deelen In den steenhoop had een man, die later bleek te zijn de 39jarige J. J. van S., onge- huwd, mijnwerker, geboren te Driebergen, een ontploffing veroorzaakt door middel van een sabulite-patroon, een slaghoedje en lont. Sabulite is verbeterde dynamiet, die niet bevriest en in de mijnen wordt gebruikt by het z.g. schieten. De ontploffing was z66 hevig, dat de keien uit elkaar vlogen op groote afstand en verschillende steenen ge- halveerd werden. Op hetzelfde oogenblik van de ontploffing passeerde per auto zekere Ph. Hintzen uit Kerkrade. Het bericht dat op H. een aanslag zou zijn gepleegd is waarschynlijk onjuist. H. waarschuwde een passeerenden slagersjongen Soomers geheeten ,,die per ry- wiel den persoon, welke zich eveneens per fiets had verwijderd, achtervolgde. In de Drie- vogelstraat nabij de Bocht wees de slagers- knecht den persoon aan, aan den daar sur- veilleerenden politieagent Vermeulen, die weer op zijn beurt den man achtervolgde en arresteerde. Bij fouilleering bleek de man in het bezit te zijn van een subulite-patroon die ongeveer 1 H.G. weegt en dichtgeplakt is met papier, een slaghoedje van 3 4 c.M. en 20 c.M. lont. Van S. verklaarde, dat hij de ontploffing had veroorzaakt om eens de uitwerking van een en ander te kunnen zien. Hij had verder de bedoeling om het ontploffingsmateriaal, dat hij by zich had, eveneens nog tot ontploffing te brengen. De politie deed tevens zoo spoedig mogelijk huiszoeking in het kosthuis van Van S. te Spekholzerheide. In een koffertje in zyn slaapkamer werden nog gevonden 40 sabulite- patronen, 16 slaghoedjes en twee rollen lont. Hij verklaarde alles gestolen te hebben in de j myn Willem Sophia te Spekholzerheide, waar- j in hy werkzaam was. Van S. woomt sinds 5 j jaren in Kerkrade; hij werkte in verschillende mynen. Hoe de gevaarLijke mijnwerker in het bezit is gekomen van zoo'n belangryke hoeveei- heid ontploffingsmiddelen, die groote rampen hadden kunnen veroorzaken? Het mynregle- ment schryft voor, hoe de dynamiet moet worden bewaard. Uit goede bron vememen we, dat aangenomen mag worden, dat van S. sinds Februari dezes jaars de sabulite-patro- nen enz. uit de mijn Willem Sophia heeft ge stolen, en met kleine partyitjes heeft meege- nomen uit een defecte dynamietkist. De schietmeester zou verzuimd hebben het defect aan den bedryfsingenieur mee te deelen. Heden wordt van S. gevanikeiyk naar Maas tricht overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. DE MOOISTE EN GROOTSTE vindt men steeds in het CONCERT- EN BIOSCOOi'GEBOUW EEN ONBETROUWBAAR STATIONS- CHEF. Te Parys is Zondag gearresteerd de sta- tionschef van het spoorwegstation Brest, die ervan verdacht werd, diefstallen te hebben gepleegd op het goederenstation te Brest. In zijn koffer werden inderdaad goederen ge vonden, die ontvreemd waren uit vrachtgoe- deren op dat station. De chef was juist op weg om zijn buit onder te brengen bij een te Parys wonende vriendin, in wier woning men een nog grooteren voorraad gestolen goede ren aantrof, voomamelijk stoffen en leer- waren. De chef heeft een volledige bekentenis af- gelegd. MOTORFIETSRENNER GEDOOD. Men meldt uit Berlijn: Bij den wedstrijd op de renbaan Reichelsdor- fer Keller bij Neurenberg is Zondag de motor- renner Trelle zoo ongelukkig gevallen dat hij den nek brak en op slag werd gedood. Hij sleepte in zijn val twee andere motorrijders mede, deze kwamen er echter vrijwel onge- deerd van af. BRAND OP DE ANTWERPSCHE TENTOONSTELLING. Maandagvoormiddag is brand uitgebroken in een oude loods naast het Nederlandsch Paviljoen der Antwerpsche tentoonstelling. Een brandende kachel had het vuur veroor zaakt. Dadelijk was de brandweer der ten toonstelling ter plaatse. Na eenige minuten was de brand totaal bedwongen, zonder dat ook maar een enkel oogenblik gevaar had gedreigd voor het Nederlandsche paviljoen. (Hbl.) GEVAARLIJKE OORLOGSSOUVENIRS. In de nabijheid van Toulon had een arbei- der op een kast in zijn woning een gevonden granaat geplaatst als herinnering aan den wereldoorlog. Toen de man bezig was zijn kamer te schilderen en zijn schilderstrap tegen de kast zette, viel de granaat er af en ontplofte. De man zelf en zijn in de kamer aanwezige zwager werden zoo zwaar gewond dat zij korten tijd later overleden. Ook de vrouw des huizes liep emstige verwon dingen op. DRONKEN JONGELUI AL TE HARD- HANDIG AANGEPAKT. In het plaatsje Gersthofer by Augsburg brachten vier aangeschoten jongelui een be- zoek aan twee meisjes op de boerderij van den landbouwer Rintermeyer, waarbij zy zich zeer luidruchtig gedrpegen. De landbouwer en zijn knecht wilden de jongelui verwijderen, waarbij de knecht een met spykers beslagen lat nam en er zoo geducht op los sloeg, dat een der jongelui, een jongmensch van 19 jaar, z66 emstig gewond werd, dat hij kort daar- op aan zyn verwondingen overleed. Een an dere jongeman, die 23 jaar oud was, kreeg een hersenschudding en verkeert in levens- gevaar. De landbouwer en zijn knecht zyn gearresteerd. VERSCHE EIEREN. Het nagaan of de eidren versch zijn, is voor de gewone huisvrouw .een taak, die niet zoo eenvoudig is. Toch staan ons enkele eenvou- dige hulpmiddelen ten dienste. Wanneer een ei in een bak water met het dikke einde naar boven komt is 't ei' niet versch. Ook zyn eieren met glimmende schalen meestal niet versch. Ook behoort een versch ei, als men het tegen het licht houdt, helder en door- zichtig te zijn. Een donkere vlek duidt op een minder verschen toestand. Om te voorkomen, dat een versch ei zoo lastig pelt, dompelt men het direct na het koken in koud water. EEN PARAPLU ALS VALSOHERM. Te Ittenheim bij Straatsburg heeft een 10- jarige knaap met den dood het waagstuk moeten betalen, om een parapluie als val- scherm te gebruiken. De jongen had eenige luchtaccrobaten met parachutes zien werken, en was daarover in geestdrift geraakt, dat hy ook zelf een poging wilde doen. Met een ge- opende paraplu in handen sprong hy van het dak van zyn huis en werd dood opgenomen. EEN ONGELUKKIGE MILLIONAIRE. In het krankzinnigengesticht in New-York verblijft, ge'isoleerd in een eel, een vrouw, wier particuiier vermogen het bedrag van 45 millioen gulden heeft bereikt. Het is mevrouw Ida Flagner, de weduwe van een pionier der eigenaars van naftamijnen in Amerika. Haar man was een der eersten daar te lande, die vele jaren geleden boringen naar nafta deed, hij had geluk en het lukte hem haast onuit- puttelijike olievelden te ontdekken. Zoo werd 'lij mettertijd multi-millionair en zijn rijkdom- men groeulen steeds meer. Na den dood van haar man ,dien Ida Flagner uitermate lief had, trok ze zich haar verlies z<56 aan, dat ze haar verstand verloor. De familie liet haar in een gesticht opnemen, waarin ze nu al meer dan fcwee-en-dertig jaar verblyft. Ze wordt nooit beter en zal haar dagen wel in het ge sticht besluiten. Haar man had kort voor zijn dood een testament gemaakt, waarin hy zijn heele vermogen aan zijn vrouw naliet. Mevrouw Flagner zit sinds 1898 in het ge sticht, zoodat in den loop der 32 jaren de rente van het kapitaal, dat by groote Ameri- kaansche banken ligt, niet is opgenomen. Dit kapitaal heeft nu een bedrag van 45 millioen gulden bereikt. Voor het jaar 1929 heeft mevrouw Flagner alleen aan rente een 15 ton gekregen. Heel dit groote kapitaal ligt braak, daar volgens de bepalingen van het testament enkel en alleen mevrouw Flagner het be- schikkingsrecht over de 45 millioen heeft. EEN PIER VERBRAND. Uit Norfolk in Virginia wordt gemeld, dat op pier VII van het marine-station van Hamp ton Roads Maandag te middemacht een groote brand is uitgebroken,, waarvoor de geheele brandweer gealarmeerd moest worden. Het vuur is ontstaan doordat een sleepboot in de lucht vloog waardoor groote voorraden pe troleum in brand geraakten. De brand was 8 mijl ver te zien. De pier was onlangs ge- reedgekomen en zou dienen als aanlegsteiger voor de vliegtuigmoederschepen Lexington en Saragota, die thans elders waren. Groote sommen waren voor den pier, uitgegeven. Zij schijnt nu verloren te zyn. BLOEDIGE AFLOOP VAN EEN VERZOENINGSPOGING. Dezer dagen heeft zich in het bureau van den advokaat Wagener te Charlottenburg naar de Tel. meldt. een bloedig drama af- gespeeld. Voor den advokaat verscheen de 32-jarige Margie Boehmer en haar vroegere echtgenoot, de 38-jarige kunstschilder Boeh mer. Mevrouw Boehmer, wier jaloezie de ontbinding van het huwelijk teweeg had ge- bracht, wenschte een verzoening tot stand te brengen. De bespreking duurde zeer lang en daar andere clienten wachtten, verzocht de advokaat den vroegeren echtgenooten, even naar een zijkamer te gaan, tot hij de andere zaken zou hebben afgehandeld. Hij bracht hen naar de kamer en ging toen naar zijn bureau terug. Op hetzelfde oogenblik trok mevrouw Boehmer een revolver en loste drie schoten. Het eerste trof den schilder, die op slag dood was. Op wien het tweede schot gemunt was, staat nog niet vast. Den derden kogel joeg mevrouw Boehmer zichzelf door den slaap. De doctoren gelooven niet, haar in leven te kunnen behouden. Ook de schilder schijnt een slecht voorgevoel te hebben ge- had; men vond op zijn lijk een geladen revol ver. Hy heeft van dit wapen echter geen ge- bruik gemaakt. AMPHIBIEVOERTUIG UITGEVONDEN Volgens een Londensch blad is een voertuig uitgevonden, dat zich op land, in de lucht en zoowel op als onder het water kan voortbe- wegen. Dit wonderlijke vervoermiddel rijdt op luchtbanden over den beganen grond, be- geeft zich in het water, kan daar als een on- derzeeboot onderduiken en van het water ge- lijk een vogel opstijgen. Er zouden door de uitvinders, Denen, reeds proeven aan de Deensche kust zijn genomen met het vervoer middel, dat bestaat uit een metalen romp, in de vorm van een boot met aan beide zijden uitschuifbare metalen vleugels, welke vanuit de boot bewogen kunnen worden. De beman- ning zit in den romp, die geheel waterdicht is afgesloten en die als een schip bestuurd kan worden. De wielen en het stuur zijn ver- stelbaar, al naarmate dit voertuig zich op het water of op het land bevindt. ONGELUKKIG SCHOT. Een soldaat van de rijksweer te Wanre, Kopp, was juist wegens invaliditeit na een ongeval ontslagen. Hij was nu met zijn kame- raad uitgegaan en deze had een luchttenks bij zich. Hy schoot hiermede zoo ongelukkig. dat de kogel Kopp in het oog trof en tot de hersens doordrong. Hij werd op slag gedood. W AT EEN GEMEENTERAADSLID MOET WET EN De gemeenteraad te Parys, die gelyjk op meer plaatsen niet zoo heel hoog in de waardeering der openbare meening staat aangeschreven, heeft zich dezer dagen eeniger- mate belachelyk gemaakt. In het Parijsche Stadhuis bestaat een con- trole-commissie voor de openbare werken. Te- zamen met een aantal technische deskundigen houdt zy toezicht op de uitgaven, d.w.z. zy controleert of leveranciers en contractanten geen te hooge pryzen vragen. Herhaaldelijk is er echter over geklaagd, dat de commissie feitelyk nutteloos is daar zy elke technische kennis mist. Ten einde nu zekerheid te hebben, dat de leden der commissie, welke uit gemeente- raadsleden bestaat, inderdaad over de noodige kennis beschikken om over een zoo uiteen- loopend aantal vraagstukken te oordeelen, heeft de heer Femand Laurent een voorstel ingediend, waarbij wordt verlangd, dat het parlement een wettelyke bepaling zal aan- nemen, voorschryvend dat voortaan elke can- didaat voor den gemeenteraad een certificaat zal moeten voorleggen, waaruit blijkt dat hij eenige kennis bezit van wiskunde, physica, chemie en geologie(Hbl.) EEN DURE KOFFIEPROEF. Een Amerikaansche handelsondememing in Braziliaansche koffie vroeg aan den beroem- den dr. Prescott en zijn assistenten om sys- thematisch en wetenschappelijk te willen uit- maken welke eischen er aan een goed gezette koffie dienen te worden gesteld. De koffie werd op alle mogelijke wijze be reid en met vele factoren werd rekening ge houden; met de temperatuur, de chemische samenstelling van het water, den duur van de inwerking van het water, het materiaal van de koffiekan, de wijze waarop de boonen gebrand waren en het malen van de koffie. In de nabyheid van het laboratorium werd een proeflokaal opgericht, waar de kenners werden uitgenoodigd de op zoo verschillende manieren toebereide koffie te proeven. De proef welke uit reclame-oogpunt wel van de grootste beteekenis mocht worden genoemd, was die met den recordhouder van het grootst aantal kopjes troost. Die slaagde er in om binnen 4% uur 280 kopjes van de op de beste wijze bereide koffie naar binnen te werken zonder ook maar een spoor van vergiftiging te toonen. Deze bewyslevering kostte de fir- ma echter de kleinigheid van 75.000 gulden. DE PAUSELIJKE MUNT. Bij het verdrag van het Lateraan, waarbij de Pauis zijn souvereine rechten op de Vati- caansche stad terug heeft gekregen, is schrijft de N. R. Crt. ook gestipuleerd, dat de Vaticaansche staat zijn eigen munt mag slaan. Eerstdaags zal daaraan gevolg wor den gegeven en zullen er gouden, zilveren .en bronzen munten verschijnen met den beelde- naar van Pius XI en de Pauselijke wapens op de keerziide. Papieren geld geeft de Vati caansche Stad niet uit. Trouwens ook de munten zullen alleen curiositeitswaarde heb- veu. Behaive postzegels, briefkaarten en re- producties van kunstwerken uit de musea is er in de Vaticaansche Stad niets te koop, zoo- Jat zelfs de inwoners zich voor hun dage- ljksche inkoopen toch van Italiaansch geld ■ullen moeten blyven bedienen. Men verwacht echter, dat de Pauselyke munt veel aftrek b| /erzamelaars en by geloovigen, die een bezoek aan Rome brengen, zal vinden, zoodat de aas van het Vaticaan er wel by zal vareo, evenals dat trouwens reeds met den verkoop van de postzegels het geval is. DE LAWAAI-STAD. De Daily Telegraph vemeemt van haar cor respondent te New-York het volgende: New-York is de lawaaigste stad ter wereld. Maar een commissie, ingesteld om tegen deize misstanden op te treden, heeft plannen ingediend, die het rumoer tot de helft zullen beperken, en die wanneer ook nog de viaduct-spoorwegen zullen zyn vervangen, van New-York zullen maken de stad der stilte. Binnen enkele weken zullen n.l. de volgende maatregelen worden ingevoerd: Er wordt een eind gemaakt aan het onge- dempt klinken van stalen balken etc. De motoren van vrachtauto's en motor- fietsen worden voorzien van geluiddempeode toestellen. 's Nachts mogen de automobilisten niet meer toeteren. Geen ,,luid-sprekers" meer voor de winkeis. Ook binnenshuis mogen luidsprekers enkel worden aangezet, wanneer buren en buurt er geen hinder meer van hebben. Voorloopig is echter niet te voorzien hoe men het geraas en geratel van de viaduet- sporen en de trams kan kwytraken. Echter zyn er plannen voor nieuwe tunnel- spoorwegen, waarvoor 250.000.000 zyn ait- getrokken. Dat beteekent dat op den duur het geheele viaductvervoer in New-York (stad) wellicht naar de tunnels zal kunnen worden verbannen. DE WONDERSPIEGEL DER MODISTE. Te Parys zagen de dames vooral met groote belangstelling uit naar den afloop van een proces, dat daar werd gevoerd tegen een be- kende modiste, die zich moet verantwoorden wegens bedrog op groote schaal. De beklaag- de had om de ijdelheid harer klanten te stree- len in haar ateliers een spiegel gezet, die een weinig hoi was, waardoor de dames, die Blob zelf er in bekeken slanker leken dan ze waren. Natuurlijk zagen de dames met een der japan- nen van de modiste er in den spiegel ook veel voordeeliger uit dan wanneer ze thuis in hoar eigen spiegel zichzelf bekeken. Doch de mo diste maakte aanvankelyk byzonder goede zaken, dat kan men gemakkelyjk begrypen. Doch op zekeren dag was er een dame met haar man gekomen om een japon uit te eoe- ken. De dame bewonderde zichzelf voor den tooverspiegel en was vol lof over de slankheid van haar lichaam in de japon der modiste. Haar echtgenoot echter vond, dat het spiegel- beeld heel wat slanker was dan zyn vrouw in werkelijkheid was. Hy onderzocht den ,,wonderspiegel" en daar hy blykbaar geen zin had voor humor, wist hy niets beters te doen dan een aanklacht in te dienen tegen de modiste. Deze is thans door de Paryacbe rechtbank, die het geval blykbaar vry on- schuldig vond, veroordeeld tot een boete van20 francs. EEN NACHTELIJK GEVEOHT MET GEMASKERDEN. Voor de villa van den fabrikant Schneider te Rathenau zag een voorbyganger des nacbta vier verdachte personen, die gemaskerd waren. De man riep de hulp van de politie in, welke weldra bij de bedreigde villa was. De agea- ten betrapten drie mannen, die juist door de ramen de villa wilde binnendringen. De vierde wist te ontvluchten. Toen de drie ge- maskerden weigerden hun handen omhoog te steken werd op hen geschoten, doch de man nen schoten onmiddellyk terug. Een der ln- brekers werd door een kogel ernstig gekwetet, een ander heeft lichtere kwetsuren opgetoe- pen. Alle drie zyn gearresteerd. Het werkloozen uit Rathenau. De bewoners van de villa hadden niets gemerkt, zij werden eerni wakker toen geschoten werd. DE MAN MET HET MELANOHOL1EKI BEROEP. Op de kerkhoven in Berlyn ziet men by »«a begrafenis onder de rouwdragenden vaak aan zelfde man, in het zwart met hoogen hond, die vol aandacht naar de woorden van den geestelijke luistert, die de afscheidsrede houdt Hy heeft er alle reden toe, want van de woor den mag hem niets ontgaan. Juist wegeaa die rede toch is hy gekomen; hy stenog**- feert haar stilletjes en speciaal alles wat Oe geestelyke over de goede eigenschappen vnn den doode zegt. Hy doet dit niet", omdat hy zelf treur-reda- naar wil worden of zich in het stenografae- ren wil oefenen, neen, hij doet dat vanwege nfn beroep. Een inderdaad nieuw beroep. Thuis toch werkt hij de rede op de schrt^f- machine uit op een vel fyn papier, laat haar eenvoudig inlijsten en verschynt na een paar dagen er mede by de treurende. achtergebleva- nen. Slechts zelden komt het voor, dat dee« van de nooit weerkeerende gelegenheid ge«a gebruik maken en in verreweg de meeste ge vallen gaan ze op het aanbod in en betalen een tamelyk hoogen prys voor de vereeuwigde lofrede. ..PROHIBITION". John Dunne is een Amerikaansch bierbrou- wer, die zich uit de zaken heeft teruggetrok- ken. Tien jaar geleden was hy stucadoorage- zel. Thans staat hy aan het hoofd van een leger van 5.000.000 dollars, hetgeen een merlt- waardig hooge som mag heeten, wanneer men in aanmerking neemt, dat hy telkens en tel kens weer reusachtige boetes heeft moeten betalen. Dunne is of was tot voor kort een „beer-baron". Thans heeft hy in een van de deftigste hotels van New-York zyn afscheld gevierd met een diner, door hem aangeboden aan 600 gasten. Elk groepje van acht aan- zittenden kreeg van den dranksmokkelaar flesschen champagne en zes ..quarts" whisky om den dorst te etillen. Onder de gasten waren een burgemeester en verscheiden hooge lands-, staats- en gemeentelyke ambtenaren. Een lid van het Huis van Afgevaardigden fce Washington had gemeld, „tot zyn leedwesen verhinderd te zijn." Dunne hield een tafelrede. Hy zeide er teu- slotte genoeg van te hebben gekregen zyn In dustrie met machinegeweren te moeten ver- dedigen. De bier-productie en -distributie waren op het oogenblik in handen van bende- leden en revolver-t)andieten. Maar hy, Dunne, had er nu ook genoeg van, en daarom had hij zyn vier bierbrouwerijen gesloten. Te New-York (stad) is een groote betooging gehouden tegen het drankverbod. De bijeen- komst werd gehouden in de Carnegie Hall. Een der sprekers was James M. Beck, een oud-minister van justitie, die tegen het drank verbod te velde trok, omdat er misdaad, tuch- teloosheid en revolutie uit voortvloeien.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 2