't LUKT NIET!! KAVEEWEE CUBAANTJES KAVEEWEE CUBAANTJES NUMMER EEN Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. r r SPORT. QEMEHGDE BBRICHTBM. het voorjaar, koop tijdig een pot honderdvoudig nagebootst zelfs hare verpakking wordt geimiteerd maar NIEMAND heeft of zal ze ooit in KWALITEIT kunnen Eischt alleen evenaren. Weigert alle namaak Zij zullen in kwaliteit^altijd blijven RECHTSZAKEN. VOETBAL. EEN VROUW ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN OVERLEDEN. (Ingez. Med.) keurd. Tot direoteur is ibenoeimd de beer A. de Tbouars, nadat eervol ontslag was ver- leend aan den heer E. de Thouars. Als com- missaris wend herbenoemd de heer J. Sooten- dam te Voortourg. KIND VERDRONKEN. Een kind uit het gezin R. te Retranchement, slat met eenige andere kinderen spelende was op het erf van de ouderlijke woning, is in een aehter op dat erf gelegen waterputje gevallen en verdnonken. Toen de moeder het kind vond, leefde het nog, dioch het overleeid eenige oogenblikken nadien. WATERLEIDING OP SCHOUWEN- DUIVELAND. De officieele opening van de Waterleiding op Schouwen-Duiveland zal Dinsdag 27 Mei e.k. plaats hebben. KASGELDLEENING GEMEENTE GOES. De gemeente Goes sloot voor den tijd van drie maanden een kasgeldleening groot _f 110.000 met de Nederlandsche Midden- standabahk. HULST. Aan de ambaohtsschool alhier is het eind- diploma uibgereikt aan de volgende leerlingen: TimmerliedenA. Voet, Hontenisse; L. Pol- spool, St. Jansteen; E. de Waal, Hontenisse; P. Romibout, St. Jansteen; And. Blommaert en J. Mannaert, Hulst; L. de Theije, Honte- nisse; V. Mattheijsen, Graauw en J. Th. Pie- ters, Hontenisse. Smeden-bankwerkersA. Bleijenberg, N.- Namen; J. de Bruijn, Hengstdijk en L. van Vlienberge, Nieuiw-Namen, terwijl een leer- ling voorloopig nog geen getuigschrift be- kwam. SdhildersD. Veribraecken, Boschkapelle; J. Claessens, Axel; J. Hermans, Boschkapelle. ST. JANSTEEN. De heer C. Ysebaert, iburgemeester van deize gemeente heeft in de jl. Vrijdag gehou- den raadszitting medeigedeeld na rijp beraad tegen 16 Mei a.s. aan H. M. de Kioningin ont slag uit dat am/bt te hebben verzooht Hi) 'heeft volgens de Ax. Crt. van den gemeente- raad als zoodanig afscheiid genomen in de vol gende bewoordingen Ruim 41 jar en zal iik dan dit hooge en ver- antwoordingvolle amibt hebben waargenomen. Ik ben overtuigd, dat ieder Uwer mij die rust zal gunnen en mijn besluit billijken Daar deze vergadering hoogstwaarschijnlijk de laatste zal zijm, die ik als Burgemeester- Voonzitter zal bijwonen, voel ik behoefte aan U alien, leden van den Raad, en van het Dage- lijksch Bestuur en niet het minst den Secre- taris, die mij met raad en daad hebben ter- zijde gestaan en den bestuurslast verlicht, mijn oprechten dank te betuigen. Mijn dank aan de verdere beamibten in gemeenteljjken dienst, ook de politie-beamibten en hen die ter secretarie of in anderen werkkring dienst doen. Hunne plichtsbetrachting en dienst- vaardigheiid zullen in mijn goede herinnering blijven. Meer nog in het brjzonder foreng ik mijn hartgrondigen dank aan mrjn medeburgers voor de gevoelens van waardeering en aan- hankelijikheid mij steeds betoond en waarvan ik in den loop der jaren zoo herhaaldelijk be- wijzen mocht ontvangen, o.a. bij het zoo al- gemeen en schitterend vieren mijner jubilea - en andersizins. Hun goede gevoelens tot mij hebben mij steeds gesohraagd en aangemoe- digd. Gedurende mijn bestuur nam de bevolking met ruim 40 toe; ruime woningaanibouw kwam de volikshuisvesting ten goede; de wegenvetharding naar Koewacht en vender de geheele gemeente door kwamen tot stand; electrisohe kraoht- en lichtvoorziening bevor- denden den opbloei van industrie en land- bouw; het ondenwijs werd krachtig bevondend door den bouw van scholen, het stichten van bewaarscholen, ook naaischolen, terwijl ge- regeld leergangen werden gegeven voor land- en tuinbouw enz. Ik acht mij gelukkig hier- aan steedis te hebben kunnen medewerken en het mrjne te hebben kunnen bijdragen aan den huidiigen bloei en het welvaren onzer ge meente. Ik geef U mijne heeren de verzekering, dat ik ook ambteloos met U zal iblijven medeleven en bid God, dat Hij zijn rijksten zegen moge geven tot nog hoogeren bloei en bestendig welvaren. GRAAUW. Door de politie alhier is dezer dagen pro- ces-verbaal opgemaakt tegen zekeren B. al hier, die er van verdacht wordt reeds sedert eenige jaren zich electrische energie (stroom) wederrechteljjk te hebben toegeeigend, ten nadeele van de P.Z.E.M. De man had daartoe een geisoleerde koper- draadverbinding aangelegd van de bestaande huisaansluiting, die loopt van den paal van het electrisch net naar zijn werkplaats en daar- mede de huisinstallatie verbonden, waardoor hij rechtstreeks stroom kon betrekken van het leidingnet van het gemeentelijk electrisch be- drijf, zonder dat deze stroom dus door een meter werd gemeten. De draad was zoodanig aangebracht dat deze, in geval van ontdekking, onmiddellijk en op een gemakkelijke wijze kon worden ver- wijderd. De politie heeft de installatie in beslag ge nomen. SCHUTTEVAER. De vorige week is te Bodegraven gehouden de 67e algemeene vergadering der Schippers- vereeniging „Schuttevaer", onder leiding van den voorzitter, den heer Mr. H. Smeenge. Daar in kwamen o.m. voorstellen aan de orde betreffende de haven en sluizen te Ter Neuzen. Aangenomen werden de voorstellen-Rotter- •dam: 1. Aandringen op wegbaggering der slik- <aen buiten de Middensluis te Ter Neuzen en op plaatsing van remmingwerk aldaar. 2. Aandringen op het verbod van schutten door de Westsluis te Ter Neuzen voor schepen beneden 90 M. lengte te wijzigen in een ver bod voor schepen beneden 70 M. lengte; dit verbod op te heffen indien door groote drukte of andere oorzaken aan de Middensluis het- zelfde getij niet kan worden geschut, voor zooverre dit de zeevaart niet hindert. Toe te willen staan, dat schepen in de bui- tenhaven van de Westsluis mogen ovemachten totdat dit door aanbrenging van remmingwerk enz. bij de Middensluis (zie boven) niet meer noodig is. Voorts kwam o.m. in bespreking Het Hellegat. Aan de orde kwamen voorstellen van de afdeelingen Rotterdam, Sommelsdrjk-Middel- hamds, Ouide Tonge en Wenkendam, alle betreffende verbetering van het Hellegat. A1 decae voorstellen werden aangenomen, alleen vestiigde de heer v. d. Berg Jumelet er de aan- dacht op, dat deze venbeteringen de oester- en mosselenteelt niet zullen mogen schaden. De voorzitter legde daarop een verklarinig af, waaraan door de N. R. Crt., het volgende is ontleend: Mag uit het feat, dat deze voorstellen noodig zijn, zoo zeide hij, worden afgeleid, dat de Nederlandsche regeering onwillig zou zijn in dezen? In den laatsten tijd wekken berichten, voor- komende in de bladen van onze Zuidelijke buren, als De Morgenpost, La Metropole en De Nieuwe Gazet die gedachte. weest, als de regeering nog meer dan reeds nu het geval is, had geluisterd of had kunnen luisteren naar de stem der sohiippers. Spreker somde dan een gansche reeks van in den loop der jaren aangebrachte verbete- ringen op en besloot, daarbij doelende op eeniiige artikelen in het blad ,,Schuttevaer", waarvan hij reeds in de ochtenidvergadering de verhouding tot de vereeniging had ge- schetst: We meenen van deze plaats te moe- ten ageeren tegen een voorstelling, die in de hand gewerkt wordt door een eenzijdige voor stelling van zaken anderzijds. De Vereeniging kent sinids lang de gebreken van den weg door het Hellegat, ze houdt niet op, daarop bij voortduring te wijzen en te pleiten voor maatregelen, die een meer blrj- vende verbetering ten gevoige kunnen hebben dan baggeren alleen, maar ze zal zich blijven verzetten tegen elke verkeerde of scheeve tuigenveiklaringen is volgens de Officier de schuld van verdaehte vast komen te staan. Zonder eenige aarzeling, kan men volgens spreker aannemen, dat deze verdachten zich aan verduiistering van het geld hebben schul- dig gemaakt. Alles wat Stoutjesdijk en zijn vrouw bezaten zijn ze kwijt door de streken van verdachten. Verdaehte De V. is van on- gunstige reputatie, volgens spreker en is meermalen veroordeeld. De Officier van Justitie eischt voor ver daehte De V. en diens huisvrouw, ieder een gevangenisstraf van 8 maanden. De verdediger van verdaehte becritiseerde de dagvaarding waar volgens hem, niet dui- delyk in is omschreven, dat verdachten ieder afzonderlijk hebben gedaan. Bovendien zijn de feiten volgens pleiter niet wettig en over- tuigend ibeiwezen. Verdediger verzoekt de rechtbank, beide verdachten te ontslaan van Niets is onrechtmatiger. Van het tijdstip af toch, dat het Zuiden des lands afdeelingen van Schuttevaer telt, heeft ook het Hellegat als punt op de agenda's van de algemeene vergaderingen gestaan. Door het lager wegvallen van het ebdal in de Grevelingen en op de Ooster-Schelde dan in het Haringvliet, zoowel als door het hoo- ger stijgen van den vloed-top der eersstge- noamde plaatsen, trekken bij omtrent gelijk havengetal de voortijen in het Hellegat dwars over de vaargeul. Een voortdurend ver- schuren van den beiwegelijken badem, ver- plaatsing der geul of geulen, wisselende diepte en onberekenibare drempels zijn hiervan het gevolg In veiband met de verplaatsing der geul was nu eens de Karolinageul, dan weer het Noord-Volkerak hoofdvaarwater, waar door ook daar wisselende moeilijkheden worden ondervonden, zij het dan van minder emstigen aard. Voegt men daarbij de onitmoeting van het zoute en het zoete water, wanneer het getirj kentert, vaak in twee over eikaar heen- loapende lagen met ongelijke stroomriohting, dan staat vast, dat het Hellegat steeds heeft moeten zijn een „lastig en moeilijik vaar- water". Het ware wensohelijk, dat de regeering er in slaagde middelen te vinden, om het vaar- water en het Hellegat vast te leggen. Zulk een werk moet toch uitvoerbaar zijn. Wanneer men van de izijde onzer Zuider- buren in onze klachten over het Hellegat aan- leiding vinidt tot de voorstelling als zouden het Hellegat en de verdere weg over de Zeeuwsche en Zuid-Hollandsche stroomen door ons met minder zorg zijn behandeld dan andere van onze vaarwaters, dan berust dit op een onjuiste voorstelling eenerzijds, op een te ge- ringe waardeering van hetgeen is geschied an derzijds. Men zou met een weinig meer over- drijving kunnen gaan beweren, dat we hadden behooren zorg te dragen, dat minder hooge getijden onze Zuidelijke zeegaten binnen- traden, omdat dan een vaarweg van meer con- stante diepte en minder verschuring zou zijn ontstaan. Het arohief van Schuttevaer vermeldt in tal van bijizonderheden resultaten, die hebben ge- leid tot verbetering van den weg door Zee- land en vergelijkt men dit met hetgeen elders in het vaderland is gedaan en achterwege gelaten dan paste eerder de klacht, dat het Noorden van het land stiefmoederlijker is bedeeld geworden dan het Zuiden. Waar de sohipper uit de Noordelijke provin- oien bijna geen kilometer kan afleggen zonder betaling van sluis-, kanaal- en vaartgelden, vindit zijn Zuidelijke collega en daarmede ook de Belgische schipper, die onze grenzen pas- seert, uitsluitend vrije stroomen en vrije rijks- kanalen, terwijl de laatste in zijn eigen land elke kilometerton betaalt. De klachten der Hollandsche schipperij bepalen zich dan ook geenszins tot of culmineeren in het Hellegat. Hier te lande, maar ook in het naburige Belgie, is de toestand op onze vaarwagen bij het snel toenemend verkeer, verre van vol- maakt. Het arbeidsveld voor „Sohuttevaer" is nog nimmer uitgebreid. Dat de weg van de Kil naar Antwerpen in de plaats gehad hebbende verbetering zijn deel niet heeft ge had, de snel toegenomen vaart langs dien weg is daar am te bewijizen, dat eer het tegendeel waar is en dat klachten over verwaarloozing df ongegrond 6f opgeschroefd mogen worden genoemd. Wij willen hiermede geenszins zeggen, dat de klachten over het Hellegat enz. moeten verstommen. Integendeel, het ligt geheel op den weg van onze vereeniging, daarmede voort te gaan. Evenals dit moet worden ge daan overal, waar de welvaart van het land en die van de schipperij dit gewenscht maken, zullen we de regeering blijven attent maken, ook in het Hellegat op dat, wat verbetering befhoeft bij' de stijgende eischen, die aan het bedrijf worden gesteld. We zijn ons bewuist, dat hieraan reeds werd tegemoetgekomen, zooals in 1929, toen bag- gerwerk noodig bleek en terstond werd uitge- voerd. Maar al loopen wij de kans, te over- vragen, het was wellicht niet zoo kwaad ge- voorstelling van zaken en hoopt van harte, dat deze verklaring in voormelde buitenland- sche bladen nu ook onder de aandacht der lezers zal worden gebracht. Arrondissements-rechthank te Middelburg. Zitting van 25 April 1930. De volgende zaken werden behandeld: A. H d. V., oud 69 j., scheepdbevrachter en L. v. R., huisvrouw van A. H. d. V., oud 38 j., zonder beroep te Ter Neuzen, werden ver dacht, dat zij in 1928 te Ter Neuzen een gelds- bedrag, toebehoorende aan L. Stoutjesdijk en C. van Houten welk geldsbedrag zij in be waring hadden genomen, hebben venduisterd. Verdaehte was, blijkens het verslag in het Dbl. van N.-Br. Z., verschenen, doch zijn vrouw was afwezig. Hij werd brjgestaan door Mr. Tichelman, advokaat te Ter Neuzen. Als getuige werd gehoord Stoutjesdijk, thans arbeider te Bruimsse, die verklaarde in 1928 in kennis met verdaehte te zijn gekomen. Getuige en diens vrouw zijn toen naar Ter Neuzen vertrokken, alwaar ze een zaakje zouden beginnen en waarvoor verdaehte zou zorgen. Getuige had f 1900. Getuige zou eerst een woning van zekere Pladdet koopen, voor f 8200, doch kon geen hypotheek krijgen, waama zij de woning van verdaehte zouden koopen voor 5600, wat evenwel ook niet door is gegaan, aangezien getuige geen hypotheek van een bank kon krijgen. Getuige verklaarde het geld 1900) aan de vrouw van verdaehte te hebben ter hand gesteld, aangezien zij (verdachte's vrouw) tegen getuige zou gezegd hebben: „Geef dat geld maar aan ons, wij zullen het wel voor je bewaren". Nadien heeft getuige aan verdaehte en aan diiens vrouw om het geld gevraagd, doch ze kon niets terug krijgen, waarom weet getuige niet. Verdaehte door den president ondervraagd, zegt, dat getuige staat te liegen, wat de pre sident doet opmerken: ,,Als u niet anders optreedt dan wordt u eruit gezet". Verdaehte beweert maar f 600 van Stoutjesdijk te heb ben ontvangen. Hij ontkent het geld te heb ben venduisterd en eveneens 1900 te hebben ontvangen. Vervolgens werd gehoord, de huisvrouw van Stoutjesdijk, die ongeveer gelijkluidende ver- klaringen aflegde als haar man, er aan toe- voegende, dat de vrouw van verdaehte het fortuintje beheerde, en zij thans van verdaeh te en diens vrouw nog te vorderen hadden een bedrag van 1627. Verdaehte nogmaals ondervraagd, zegt dat de laatstgenoemde getuige gezegd heeft, toen zij het geld gaf je kunnen met het geld doen wat je willen". President tot verdaehte: ,,Is U in staat om de /1700 terug te betalen?" Verdaehte: Op het moment niet. De metselaar Nieuwelink te Ter Neuzen als getuige gehoord, verklaarde agent te zijn ge- weest van een Oommissiebank. Verdaehte kwam bij hem vragen voor Stoutjesdijk om een hypotheek voor het huiis. Op een vraag van den President, hoe of verdaehte op finan- tieel gebied bekend staat, meent getuige van niet gunstig. Getuige en nog andere per- sonen moeten nog geld van verdaehte hebben. Verder werden nog een tweetal getuigen gehoord, die verklaringen afleggen aangaande geldleeningen. Een getuige k d<5charge zekere Versohelling, aannemer te Ter Neuzen, als getuige k dCcharge gehoord, verklaarde dat getuige Stoutjesdijk, die een landsman van hem is, hem gezegd had, dat hij in onderhandeling was met een woning, en eenige dagen later vertelde, dat hij een woning had gekocht. De President deelt verdaehte mede, dat hij het huiis heeft gehouden en al het geld, terwijl Stoutjesdijk thans niets heeft. Verdaehte beweert thans het geld te hebben teruggegeven. De Officier van Justitie aan het woord komende, is van meening, dat getuige Stout jesdijk en diens vrouw het verhaal niet ver- zinnen. Toen de huizenverkoop niet doorging, is het mis gegaan. Uit de verschillende ge- Ingez. Med.) rechtsvervolging of vrij te spreken. De Officier van Justitie, repliceerende, is de meening toegedaan dat de dagvaarding duide- Ijjk weergeeft waarvoor verdachten terecht staan en begrijpt niet wat de verdediger be- doelt. Verder persisteert hij bij zijn genomen conclusie. Uitspraak 9 Mei a.s. Tegen C. J. L. H., oud 38 j., werkman te Axel, gedettneerd, werd ter zake van on- tuchtige handelingen met aan zijn zorgen toe- vertrouiwde minderjarige dochter, gepleegd in Maart j.l. te Axel. Eisoh 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Kampioenschap van Nederland. Wedstrijduitslagen van 27 April 1930. VelocitasAjax Willem II—Go Ahead 2—0 2—2 Go Ahead Velocitas Ajax Willem II Blauwwit 5 5 5 5 4 2 2 2 1 1 2 2 1 2 1 1 1 2 2 2 10—7 9—12 10—6 8—8 4—8 AFDEELING IV. Promotie 3e klasse. HulstHero Hero Vlissingen Hulst 0—3 3 3 2 3 11—1 6 1 0—3 1 2 1—8 1 TERNEUZEN—RACING CLUB WETTEREN Bij zeer prachtig weer had gister alhier de ontmoeting plaats tusschen de eerste elftallen van Temeuzen en de Racing-Club van Wette- ren. De voorspelling, dat Temeuzen een zeer goed elftal tegenover zich zou krijgen, werd bewaarheid. Doch ook het spel van de thuis- club was zeer goed, tengevolge waarvan het van begin tot einde spande. Wetteren kwam op zeer fortuinlijke wijze reeds spoedig na het begin aan de leiding, doordat een der Terneu- zenspelers, toen deze de bal op de keeper terug- speelde de fout beging den midvoor van Wet teren niet af te houden, waardoor deze gele- genheid kreeg te scoren. Spoedig daarop maakte Temeuzen echter al gelijk. Eenige oogenblikken later werd door Temeuzen de bal in eigen doel geplaatst, zoodat Wetteren zoo- doende weer de liding kreeg. Wanneer onge veer een half uur is gespeeld, maakt Temeu zen weder gelijk. Nadat vervolgens door elk der partijen nog CCn maal is gedoelpunt, komt de rust. De stand was dus toen 33. In de tweede helft is het spel nog van het- i zelfde gehalte. Wetteren weet al spoedig een doelpunt te maken, totdat na 20 minuten Ter- neuzen weder gelijk maakte. Hard werd nu door beide partijen om de overwinning ge- zwoegd. Het geluk was hierbij aan de zijde van Wetteren, want in de befaamde laatste minuut maakte zij het winnende punt, zoodat de wedstrijd eindigde met 45. HULST II—TERNEUZEN II. De reserves van Temeuzen konden het tegen de reserves van Hulst niet verder brengen dan een gelijk spel. 00. HERO (BREDA) TWEEDE KLASSER. Door de overwinning op Hulst is Hero ge- promoveerd naar de 2e klasse. Dientengevolge moet het le elftal van Vlissingen het volgende seizoen in de derde klasse uitkomen. HET ONWEER. We beleefden de vorige week bfl de eerste zomersche warmte op jl. Donderdag aanstonds het optreden van onweersbuien en deze had den, blijkens de berichten in verschillende bla den ook terstond emstige ongelukken ten ge voige. Te Stekene werd een landbouwer door den bliksem gedood. Te Brugge sloeg de bliksem in het telegraaf- kantoor en veroorzaakte brand. Deze werd spoedig gedoofd, doch honderden telefoondra- den werden vemield. Te Wissekerke (Noord-Beveland) is de blik sem geslagen in de schuur van J. I., welke geheel is afgebrand. Door het krachtig wer- ken van een motorspuit bleef het huis ge- spaard. Een hond kwam in de vlammen om; het vee kon worden gered. Eenige landbouw- werktuigen en een voorraad graan gingen ver- loren. Bij een zeer hevig onweer, dat boven Geer- truidenberg woedde, zijn twee landbouwers, die op het veld werkten, door den bliksem getrof- fen. Een hunner werd gedood, de ander ver- lamd. Donderdagmiddag is de bliksem geslagen in de landbouwers woning van W. Hoogvliet te Maasdam. Het gebouw brandde geheel uit. Er kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. Eenig in de weide loopend vee werd getrof- fen en gedood. Bij Dussen (Noord-Br.) is de wegwerker Hamers door den bliksem gedood. In den polder Jannazand, onder Dussen is de arbeider Branderhorst, van Nieuwendijk, door den bliksem gedood. Twee andere arbeiders werden ook getroffen. Te Oosterwold, gemeente Leek, is de blik sem in de boerderij van den heer Deknatel ge slagen. De in de boerderij werkende rietdek- kers Hofsteen, gehuwd en 40 jaar oud, uit Enumatil en S. Solsuma, 60 jaar oud en on- gehuwd, wonende te Tolbert, werden getroffen en op slag gedood. Drie meisjes en een man, die zich eveneens in de boerderij bevonden, werden door den blik sem bewusteloos geslagen. Er ontstond een begin van brand, dat echter spoedig kon wor den gebluscht. De bliksem is voorts geslagen in de bjjschuur van de boerderij van den heer Veldman Jansen te Onne (gem. Haren). De bijschuur en de schuur zijn in vlammen opgegaan. De Groning- sche brandweer heeft assistentie verleend. Er is veel hooi verloren gegaan en ook een groot aantal landbouwmachines. Het vee is gered. Verzekering dekt de schade. Donderdagavond ontstond te Hengelo brand in de orgelwerkplaats van den heer B. in de Cronjestraat. De werkplaats brandde geheel uit; diverse orgels gingen verloren. De inven- taris was verzekerd op beurspolis. De oorzaak van den brand is het inslaan van den bliksem. TWEE KALILOODSEN EEN PROOI DER VLAMMEN. Door tot nu toe onbekende oorzaak is Vrij- dagavond te ongeveer 7 uur een felle brand uibgebroken in twee groote kaliloodsen van de firma Eggink te Doesburg. Toen de brand uitbrak, was er nog perso- neel in de gebouwen aanwezig, dat zich, naar het vuur zoo snel om zich heen greep, sleohts met moeite in veiligheid kon brengen. De loodsen zijn ongeveer 50 bij 40 meter groot en een der loodsen, welke pas verleden jaar was gebouwd, had een der grootste over- kappimgen van Europa. Het geheele complex stond spoedig in lidhter laaie. In de opgeslagen kunstmeststoffen vond het vuur gretig voedisel. Een trein van de Geldersche Tramwegmaatschappij, die in een der loodsen stond te lossen, kon nog tijdig naar buiten worden gereden. Drie goederen- wagens werden evenwel een prooi der vlam men. De bestiheiden Doesburgsche brandweer kon niet veel tegen het vuur uitrichten. Daarbij kwam, dat op de voorraden Ghiliaal- peter niet gespoten mocht worden wegens ontploffingsgevaar. Dank zij de windstilte, bleven omliggende perceelen gespaard. De schade, door het vuur aangericht, wordt op ongeveer een ton geschat, hoewel de waar- de van de opgeslagen voorraden veel grooter is. Waarsohijnlijk zullen de voorraden nog geruimen tijd blijven nabranden. Verzekering dekt de schade. EEN KRANKZINNIGE OP BEZOEK. Een notaris uit Rotterdam werd vereerd met een bezoek van J. K. uit Bergsohenhoek. K. ibeweerde, van den notaris f 10.000 te moe ten ontvangen voor den verkoop van een huis. De notaris wist evenwel van niets. K. ont- stak in woede en wilde tot handtastelijkheden overgaan, waarop de notaris vlug de voordeur dicht wierp. K. bewerkte daarop de voordeur met zijn schoenen. De politie was spodig ter plaatse, die hem naar het bureau overbracht. K. bleek een fantast en een emstige zenuw- patient te zijn, die ook dien dag reeds thuis zijn zoon met een brjl had willen bewerken. K. werd overgebracht naar Bergschenhoek, doch uitte de bedreiging, dat hij den volgen- den dag terug zou komen, om den notaris te dooden, aidus lezen wij in de ,,Maasb." De dokter gaf den man des nachts een injectie en zou den anderen morgen den toestand van den zenuwpatient wederom opnemen. Bij zjjn komst was K. verdwenen. De Hillegersberg- sche recherche posteerde zich bij de woning van den notaris en ontdekte al vrij spoedig den ontsnapten K. Hij werd wederom aange- houden en onder hevig verzet naar het bureau gebracht. Per politie-auto is K. naar Berg schenhoek getransporteerd. Bij het gemeente- huis aidaar wist hij te ontsnappen, sprang in een vaart, zwom er over en holde een wetland door. Hij werd evenwel ingehaald en onder hevig verzet naar het gemeentehuis gebracht, waama hij per automobiel van den genees- kundigen dienst naar het krankzinnigen gesticht te Delft vervoerd is. Het verhaal van de 10.000 bleek geheel verzonnen te zijn. Te Breda werd een surveilleerend agent ge- waarschuwd door de 20jarige dochter van de weduwe V., dat haar 37jarige moeder st^r" vende was. De recherche stelde onmiddellijk een onderzoek in en een geneeskundige stelde den dood onder verdaehte omstandigheden vast. Het lijk is naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. ItlNDERSTOEL IN BRAND. Te Kollum (Fr.) is het eenjarig kind van H. Slotegraaf, toen de moeder afwezig was, in een kinderstoel in brand geraakt en eenige uren later aan de bekomen verwondingen overleden. In dezen stoel was een test met vuur gezet en om den stoel een schort gebonden. Vermoe- delijk hebben eerst de schort en daama de kleertjes vlam gevat. Een begin van brand is gebluscht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 2