STER-TABAK STER Sproeten komen vroeg in TABAK SPORT. MMMSDE BKRICEIM. Filmwerken De ware levenskunst be- staat hierin, dat men de eentonigheid van het dage- lijksch leven weet te verbre- ken door heerlijke oogen- blikken. Niets beters lean hier voor dienen dan Wanthetgenotvanelkpijp- jeSter-tabakiseenverkwik- king van lichaam en geest. MAAKT VRIENDEN TER NEUZEN 23 APRIL 1930. ONDERHOUD VAN STEENSLAGWEGEN VOETBAL. MEISJE DOOR EEN VRACHTAUTO GEGREPEN EN GEDOOD. het voorjaar, koop tijdig een pot Spi*lltola Bij alle Drogisten. AUTOCAR DOOR TREIN VERPLETTEBD. (Ingez. Med.) DE PAASCHDAGEN. t Zag er op 't laatst der vorige week niet gunstig uit voor de Paaschdagen, het weer was koud en guur en gaf weinig uitzieht op een tochtje naar buiten. De Maandag, toen de zon door de wolken brak, heeft nog veel goed ge- maakt. Velen maakten dien dag een tocht naar Walcberen, waarvoor van hier een extra- boot was in de vaart gebracht, doch overtalrijk was het aantal bezoekers dat den namiddag •n avond in onze stad kwam doorbrengen. Het aantal autobussen dat op verschillende plaatsen parkeerde was ongekend, evenals dat der rijwielen die in de bergplaatsen ter bewa ring werden gegeven, terwijl ook de gewone verkeersmiddelen velen aanbrachten. Het was dan ook zoowel in de straten als in de ver schillende amusementsgelegenheden dien dag aeer druk. Ook gisteren was er nog tamelijk volk op de been. DIPLOMA MACHINESCHRIJVEN. Dezer dagen slaagden voor het praktijkdi- ploma machineschrijven Instit. Pont, Den Haag, onze stadgenooten, de jongeheeren A. Verstraeten en D. Donker, leerlingen van het pensionaat te Huijbergen, waar zij hun oplei- ding genoten mede van een oud-stadgenoot, den Eerw. Broader Quirinus. BENOEMD. De heer J. J. Verlinde, hoofd der Chr. school t« Othene, is benoemd als hoofd der Chr. sshool te Oudewater. PKOVINCIALE STOOMBOOTDIENST Met ingang der nieuwe dienstregeling op 15 Mei a.s. zal de boot van den dienst Ter Neu- ■enHoedekenskerke ook des morgens niet meer doorvaren naar Hansweert en wordt die dienst dus beperkt tusschen Ter Neuzen en Hoedekenskerke. Op den dienst WalsoordenHansweert zal op Zondag bij de bestaande diensten nog een boot 's morgens 6,10 vertrekken van Hans weert en een des avonds te 21.15 van Walsoor den naar Hansweert. Tusschen Vlissingen en Breskens wordt op Bondag weer een vierden dienst ingelegd, n.l. 13,30 van Vlissingen en 15,30 van Breskens. De overige wijzigingen beperken zich tot een verschil van enkele minuten op verschillende diensten. ARBE1DSBEURS TER NEUZEN. Op 19 April stonden als werkzoekenden (hetgeen niet altijd beteekent dat zij werkloos ■qn) bij de arbeidsbeurs ingeschreven Transport en losse arbeiders 140; zeelieden stokers 2; uitvoerders 1; nachtwakers 1; benketbakkers 1totaal 148. ONTWIKKELIN GSDAG. De Z. L. M. zal Zaterdag 3 Mei te Goes een ontwikkelingsdag organiseeren. Het program- ma vermeldt1. Opening door den voorzitter; Mededeelingen; 2. „Contractteelt in land- en tuinbouw". Inleider de heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge; Gedachtenwisseling; 3. ,,De Veestapel en de voeding daarvan". Inleider de beer C. Zwagerman te Middelburg; Gedachten wisseling; 4. „Groenbemesting". Inleider de heer L. van Dijke te Groede; Gedachtenwisse ling; 5. „De verhouding van producent en con- fument". Inleider de heer Ir. J. Siebenga te Goes; Gedachtenwisseling; 6. Algemeene vra- gen; 7. Slotwoord van den voorzitter. DE SUIKERFABRIEK „ZEELAND". Bij den verkoop der co6peratieve suikerfa- briek ,,Zeeland" aan de combinatie bestaande uit de C. S. M. en de Cooperaties te Putters- hoek en Dinteloord, werd o.a. bepaald, dat de aandeelhouders nog gedurende 6 jaar moesten blijven leveren aan die combinatie tegen den gemiddelden prijs, indien zij niet voor 16 Juni a.s. 300 per aandeel hadden gestort Van het totaal aantal van ongeveer 5200 aandeelen moeten nu de bezitters van onge- veer 4400 aandeelen verklaard hebben, dat zij de bedoelde 300 zullen bijstorten en zal de eombinatie dus slechts kunnen rekenen op de toieten van 800 aandeelen. Zij heeft gebruik gemaakt van haar recht om bepaalde aandeel houders niet over te nemen en daaronder val- len alle landlooze aandeelhouders der Zee- land". BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal aangegeven gevallen van be- amettelijke ziekten over de week van 6 tot en met 12 April in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Duivendijke 1, St. Maartensdijk 2, Middelburg 1, O. en W. Souburg 1. In genoemde week werd eon geval van en- aephalitis na inenting ter kennis van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid ge bracht. Ged. Staten van Zeeland hebben aan de besturen van de geimeenten en van de polders of waterschappen in Zeeland een circulaire gericht, waarin Zuj. aamhalen een schrijven van het bestuur van den Bond van Bedrijfsauto- houders in Nederland (B. B. N.) betreffende het oniderhoud van steenslagwegen. In idit schrijven wordt er op gewezen dat het oniderhoud zich meermalen eenvoudiig be perkt tot het op ongeregelde tijden uitsprei- den van grof steenslag op de wegen, welk steenslag dan verder door de passeerende voertuiigen moet worden ingereden. Vroeger was dit mogelijk toen alleem door paarden getrokken voertuigen met ijzeren banden van de wegen gebruik maakten, nu steeds meer automobielen op die wegen zijn verschenen, is het een bron van onnoemeHjke schade voor de ingezetenen der provincie. Hoewel het opheffen van het euvel naar de meening van den B. B. N. alleen kan worden verkregen door een streng doorgevoerde centralisatie van het beheer der wegen in de handen van den Prov. Waterstaat, begrijpt, het bestuur, dat de gesohiedkundige ontwikkeling van dit wegbeheer en de financieele consequenties, aan een dergelijke centralisatie verbonden, emstige hinderpalen daartegen vormen, dat daarvan nog in een langen reeks van jaren geen sprake zal kunnen zijn. Echter zou reeds het euvel belangriijk wor den verminderd, indien de betrokken gemeen- te-, polder- en waterschapsbesturen door den volkomen competenten Provincialen Water staat in technisch opzicht werden voorgelicht omtrent het gebruik van het voor het onder- houd der wegen geschikte verhardings- materiaal, waarbij een dergelijke abnormale slijtage van automotojeilen niet zal optreden. Ged. Staten hebben advies gevraagd aan den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat en deze kan niet ontkennen, dat het onder- houd van vele wegen plaats heeft op eene wijze, welke voor het verkeer met motor- rijtulgen met rubberbanden ongeschikt moet worden geacht, vooral door het uitspreiden van een laag oniderhoudssteenslag op den weg om die vervolgens door het verkeer te doen vastrijden. In het algemeen is gebruik van fijne steenslag te verkiezen, temeer waar de kosten met grof steenslag geen verschil maken. Ook wordt dikwijls het spreiden ver- richt in een daarvoor volstrekt ongeschikt jaargetijde. Ten slotte wrjst de hoofdingenieur er op, dat er de laatste jaren meer in het bijzonder vanwege den Zeeuwschen Polder- en Waterschapsbond opgewezen is, dat inwalsen noodig is, dit niet slechts in het belang van de weggebruikers, doch evenzeer van de on- derhoudsplichtigen. Ged. Staten noodigen de gemeente- en pol- derbesturen uit te bevorderen, dat zooveel mogeliijk fijne steenslag, 1 tot 3 c.M., gebezigd worde en deze wordt ingewalst. ZAAMSLAG. Zaterdag schrokken de paarden gespannen voor een wagen van den landbouwer G. Dees op den dijk van den Zaamslagpolder voor een het span tegamoetkomenden tractor met volg- wagen van de familie Verlinde. De bestuurder van de tractor week voor de paarden uit, doch kwam toen met tractor en volgwagen op het hellend vlak van den dijk terecht, waar de wagen dreigde om te kantelen. De tractor was met eigen kracht niet terug op den weg te krijgen, waama de paarden gespannen werden voor het ding, dat hen eerst had doen schrikken, en dit zoowel als den volgwagen op den weg trokken. Tot voldoening der be- stuurders kiwamen zrj er alleen met den schrik af. stelde de vriendschap die de heer Van Dix- hoom zoowel van medestanders als andersge- zinden wist te verwerven. De heer Mr. Boon sprak namens het Hoofd- bestuur van de Liberale Staatspartij ,,De Vrij- heidsbond", de heer Mr. Erasmus namens den kieskring Zeeland en de heer Kruijsse namens het bestuur der plaatselijke afdeeling. De heer F. C. Zonnevijlle sprak namens de Regelingscommissie voor de paardenfokkerij en ook persoonlijk voor de voorlichting die hij in groote vriendschap op verschillende punten op het gebied van landtoouw en fokkerq, van den overledene heeft genoten. De heer Pieters bracht hulde en dank namens de muziekvereeniging „Concordia die krach- tigen steun van den heer Van Dixhoorn heeft genoten. Kampioenschap van Nederland. Go AheadAjax 0—1 BlauwwitWillem II 2—1 Ajax 4 2 1 1 9—3 5 Go Ahead 4 2 1 1 8—5 5 Velocitas 4 1 2 1 7—12 4 Willem II 4 1 1 2 6—6 3 Blauwwit 4 1 1 2 CO 00 AXEL. Zooals te verwachten was bij een figuur als de heer Ph. J. van Dixhoorn, niet alleen goed en gunstig bekend in zijn gemeente, doch zelfs ook buiten onze landspalen, had zijne ter aarde bestelling j.l. Vrijdag onder zeer groote be- langstelling der bevolking en van velen die van elders waren opgekomen plaats. Behalve de familie merkten wij onder de velen die de baar naar de groeve volgden op het dagelijksch bestuur der gemeente en den gemeenteraad, een aantal leden der Provinciale Staten, vooraanstaanden op landbouwgebied en in de politiek. De baar was gedekt met vele bloemen en kransen. Bq de groeve werd allereerst door Ds. Ruys van Dugteren een woord gesproken gewijd aan den ernst van het oogenblik. De burgemeester van Axel, de heer F. Blok, bracht vervolgens hulde aan den afgestorvene, voor hetgeen hij niet alleen als lid van den gemeenteraad, doch ook in algemeenen zin voor de algemeene belangen der gemeente heeft gepresteerd. Na hem sprak de heer Jhr. R. R. L. de Muralt, oud-lid der Eerste Kamer, die den heer Van Dixhoorn herdacht als vriend, als mensch en als politiek persoon van vaste beginselen. Hij bracht in herinnering de groote gaven van den overledene, die ondanks zijn mindere school-ontwikkeling door zijn natuurlijke gaven zoo naar voren trad. Waren universi- taire opleiding en deze persoonlijke gaven ge- paard gegaan, men had te doen gehad met een van Neerlandsch grootste zonen. Hij was steeds werkzaam voor het algemeen belang en wist voor het bereiken daarvan zijn per soonlijke belangen dikwijls ondergeschikt te maken. Als een der zaken die dank zij zijn initiatief en persoonlijk werken tot stand kwam noemt spreker den verbindingsweg tus schen de beide deelen van Zeeuwsch-Vlaande- ren. Als partijman was hij een liberaal van den ouden stempel, die streed, ook in de dagen dat er voor hem persoonlijk niets te bereiken viel. Toch stelde hij zich steeds beschikbaar als candidaat voor de Provinciale Staten, tot de veranderde wijze van kiezen het in 1919 mogelijk maakte hem een plaats in de Staten te bezorgen. Ook de inpoldering in den Brak- man is voor een groot deel dank zij zijn wer ken tot stand gekomen. Tijdens de moeilijke oorlogsomstandigheden heeft spreker veel en aangenaam met den overledene samengewerkt. Hij beschouwde hem niet alleen als partijge- noot, maar als een vriend, dien hij ten zeerste waardeerde. Altijd was hij gereed om iemand met raad en daad bij te staan. Hij dankte hem voor hetgeen hij ook voor. de liberale partij heeft gedaan en uitte de hoop, dat de betoonde deelneming de weduwe, kinderen en familie moge troosten en ook de zekerheid dat de nagedachtenis aan den afgestorvene bij velen zal blijven voortleven. Hierna sprak de heer Mr. P. Dieleman, voorzitter van het hoofdbestuur der Z. L. M., woorden van hulde gewijd aan de nagedachte nis van dit overleden lid van het hoofdbestuur. Hij memoreerde hoe de heer Van Dixhoorn op gebied van landbouw en fokkerij, idealist als hij was, in vele opzichten een voorganger is geweest. Bq al het nieuwe dat in de laatst verloopen jaren in den landbouw zijn intrede deed, was de overledene de voorganger of werd dit door hem gesteund. En verschillende zaken die men in het begin alleen als een ideaal aan- zag, kwamen inderdaad dank zij de volharding van den heer Van Dixhoorn tot stand. Ook voor hetgeen hij gedaan heeft op het gebied van de paardenfokkerij en de veeteelt bracht hq hulde. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer Moelker, namens de leden der Provinciale Staten, die bovenal in het licht het schot ging af en S. trof zjjn 18-jarige zoon H. Straatter in het hoofd. De kogel is bij den reohtemeusvleugel naar binnen gegaan en heeft het hoofd bij het linkeroor weer ver- laten. S. is in het ziekenhuis aan den Cool- singel opgenomen. Op de brug aan de Nassaukade over het Van Lennepkanaal te Amsterdam is Vrqdag- morgen de 16-jarige wielrijdster J. Kok met haar rijiwiel geslipt en door een vrachtauto overreden. In zeer ernstigen toestand werd zij opgenomen en naar het Wiihelminagast- huis vervoerd, waar zq kiort na aankomst overleed. MEISJE VEItDWENEN. De commissaris van politie in de 5de afdee ling te R'dam, bureau Nassaukade, verzoekt inliohtingen omtrent de 13-jarige Frida Baum- garter, van den Breeden Hilledijk, die sedert Zondag wordt vermist. Haar signalement luidt als volgt; lengte 1.50 M., slank, rood ge- zicht met gezonde kleur, blond haar en blonde wenkbrauswen, grijze oogen, hoog voorhoofd, ronde kin en gave tanden. Men weet niet, hoe zij gekleed is. TERNEUZEN—G. K. S. V. De wedstrijd van Zondag tegen het Gentsch Korporatief Sportverbond is, tegen de ver- wachting in, geeindigd in een groote overwin- ning voor Terneuzen. Opgemerkt moet echter worden, dat de score naar verhouding te hoog was. De Gentsche keeper had toch zeker drie doelpunten kunnen voorkomen. Wanneer om 2 uur door scheidsrechter Kos- ter de aanvoerders bij elkaar worden geroepen en hij laat tossen, is die van Gent het geluk- kigst. Hq verkiest met den wind mede te spe- len. Voordat met het spel begonnen wordt, wordt door beide elftallen met een oogenblik stilte wijlen den heer Felix herdacht, in leven voorzitter van het Sportverbond. Als daarna begonnen wordt, blijkt al direct, dat het ver- tegenwoordigend elftal van Gent niet van die sterkte is als vorig jaar. Terneuzen zit dan ook herhaaldelijk op het doel der gasten. Voor de rust is het den rechtsbinnen der thuisclub, die driemaal doelpunt, terwijl door Gent 6en maal den keeper der thuisclub het nakijken wordt gegeven. (3-1.) In de tweede helft wordt het spel er niet mooier op. De keeper van Gent moet talrijke malen handelend optreden; Terneuzen weet er toch nog vier doelpunten bij te krijgen. Doch ook haar verdediging krijgt dikwijls de han den vol werk. Daarbij komt nog, dat de beide backs niet geheel zeker zijn, zoodat ook voor dit doel nog al eens critieke momenten wor den beleefd. Toch gelukt het aan Gent niet, om het net nog te vinden, zoodat, wanneer de scheidsrechter het einde aankondigt, Terneu zen met een 7-1-overwinning uit het strijd- perk komt. Door deze groote overwinning heeft Terneu zen een zeer prachtige kans om dit jaar den beker definitief in het bezit te krijgen. Het Sportverbond moet nu n.l. bij den volgenden wedstrijd, welke in Gent wordt gespeeld, met nog grootere cijfers winnen,als waarmee ze thans verloren heeft. TERNEUZEN—WAEREGHEM SPORTIF. Stond Zondag het spelpeil niet al te hoog, Maandag was het des te spannender. Terneu zen had nu een geweldig vlug elftal tegenover haar. Doch het bleek ook nu weer, dat, hoe sterker de tegenpartij is, hoe beter Terneu zen haar spel kan ontwikkelen. Er werd door beide partij en onder leiding van den heer Harms mooi spel te zien gegeven en het ging soms in razend tempo van doel tot doel. Bij de rust was de stand nog 00. In de tweede helft wordt nog steeds in het- zelfde tempo gespeeld. Toen men weer onge veer een kwartier bezig was, gelukte het aan Terneuzen een doelpunt te maken. Fel werd nu door Waereghem om een tegenpunt ge- vochten, doch het gelukte haar niet. Een strafschop werd door haar niet genomen. Tien minuten v66r het einde wist Terneuzen er nog een doelpunt bij te maken, zoodat de thuisclub deze wedstrqd heeft gewonnen met 20. Een 21-overwinning zou echter de ver houding beter hebben weergegeven. Voor Zondag staat op het programma de ontmoeting TerneuzenRacing Club, van Wetteren. Dit elftal speelt nog een klasse hooger dan Waereghem, zoodat het weer een fraaie partij beloofd te worden. GROOTE BRAND IN DE HELDRING- GESTICHTEN. Vrijdagnacht heeft een felle brand gewoed in het Magdalena-huis van de Heldring-ge- stiohten te Zetten. De brand werd veroor- zaakt door zelf-ontbranding van boenmate- riaail. Door den hevigen wind werd het vuur aangewakkerd en nam de brand snel in om- vanig toe. Op voorbeeldige wijize werden vele vrouwe- lijke verpleegden in veiligheid gebradht. Ook het naastgelegen kinderhuis werd ontruimd. Onmiddellijk na het uitbreken van den brand werd de hulp van de motorspuiten van Elst en Nijmegen gevraagd. De motorspuit uit Elst was spoedig ter plaatse, de brand- weer van Nijmegen kwam iets later, daar zq verdwaald was. Het geheele massief gebouwde Magdalena- huis werd een laaiende vuurzee, waarvan niets viel te redden. Het kinderhuis bleef gespaard. Geen enkele verpleegde kreeg lichamelqk letsel, Allen Zijn in de omgeving onderge- bracht. De schade is zeer aanzienlijk en wordt wel- licht niet ten voile door verzekering gedekt. Tqdens den brand werden reeds groote schen- kingen gedaan voor den wederopbouw. De burgemeester, de heer Van Valburg, de directeur der Heldring-gestichten, Dr. Lam- merts van Bueren, en Ds. Heldring waren bq den brand aanwezig. BEIDE BEENEN AFGEKNELD. Toen de sdhipper J. van Hoften uit Heus- den met zijn motorschip onder een brug bij Vianen wilde doorvaren, geraakte zijn 18- jarige dodder met haar beenen in een staal- draad bekneld, waardoor beide ledematen werden afgerukt. De ongeiukkige werd naar een ziekenhuis te Utrecht overgebracht. EEN VADER SCHIET PER ONGELUK OP ZIJN ZOON. Zondag was de familie Straatter uit de Joubertstraat op visite bij kennissen in de Hillestraaf te R'dam. De gastheer liet zijn revolver aan de bezoekers zien. Toen de 56- jarige J. H. Straatter het wapen in de hand had, haalde hij den trekker over, in de mee ning, dat de revolver niet was geladen. Er zat evenwel nog 66n patroon in het wapen, DE MOOISTE EN GROOTSTE vindt men steeds in het CONCERT- EN BIOSCOOPGEBOUW v* v (Ingez. Med.) BLOEMEN PER VLIEGTUIG. Zaterdag werd op het vliegveld „Waal- haven" een zeer omvanigrqke lading versche snijbloemen uit het Westland aangevoerd, welke verdeeld over 3 vliegtuigen naar Lon- den werd versdheept. Nimmer te voren was een dergelijke groote hoeveelheid bloemen van Waalhaven door de lucht naar het buitenland verizonden. Het grootste gedeelte, meer dan 800 K.G. werd geladen in een vrachttoestel der K.L.M. De rest, tezamen nog ongeveer 800 K.G. werd gedeeltelijk door een lijnvlieg- tuig der Duitsche Lufthansa, dat apeoiaal daartoe op de Waalhaven landde, naar Lon- den vervoert. GEVAARLIJK KINDERSPEL. Donderdagmiddag waren eenige jonge kin deren aan heit spelen op den zandberg tegen over het IJsgat te Almelo. Twee peuters van nog geen 5 jaar maakten daar een groot gat, waarin het tiweejarig zoontje van L. werd gestopt en dicht gedekt met matten enz. Ge- lukkig maakte een juffrouiw een einde aan dit geivaarlijke spelletje en wist ze ,den kleinen L. uit zqn gevaarlijke positie te verlossen. Het ventje bleek bewusteloos te zijn. Het gelukte de levensgeesten weder op te wekken. SCHATGRAVERS. Te Zaamdam zijn, naar de N. R. Crt. meldt, sedert enkele dagen, na machtiging van het gemeenitebestuur, op een terrein achter de Ned. Herv. kerk aan de Oostzijde schatgra- vers bezig op zoek naar een voor enkele hon- derden jaren daar begraven schat. De schatgraver is de heer Hans Langhirt uit WtirZburg (Beieren), die in een bijeen- komst van een genootschap voor Geheim- wissenschaft mededeelingen zou hebben ge- kregen, dat ter plaatse in de 17e eeuw een door een Duitscher bewoonid klooster of kas- teel heeft gestaan. Een helderziende dame, Sylvia uit Berlijn, die de wisselroede hanteert, heeft op de plek een onderzoek ingesteld, waama men met het graven is begonnen. De verborgen sahat moet voor millioenen waarde hebben. De toezegging is gedaan, dat de gemeente Zaandaan de helft van de waarde zal krlijgen, inidien de schat wordt gevonden. Het toeval wil, dat het terrein, waarop de stalhouderij van de firma Ros heeft gestaan, in verband met een wegdoorbraak geheel oj»en ligt. Het geheele terrein wordt eenige meters diep uitgegrawen. TUSSCHEN DE LIER BEKNELD. Aan boord van den van de visscherij terug- gekeerden stoomtreiler LJmuiden 175 (Trio) is de 35-jarige matroos Van Duyvenbode, tus schen de lier bekneld geraakt en onmiddellijk gedood. De ongeiukkige laat een vrouiw met een kind achter. DE AMOKMAKENDE ZEEMAN. Gebleken is, dat de amokmakende zeeman, die Donderdag te Hamburg zes menschen verwondingen heeft toegebracht, behalve drie revolvers en een groot mes ook nog twee pak- ketten, gevuld met ziwarte poeder bij zich had. Men onderzoekt thans of hij iets uitstaanide heeft met de aanslagen op de juwelierszaak van Sempe en het Warenhuis van Tietz. EEN ZEILSCHEEPJE OMGESLAGEN. Bij een pleiziertocht van dagjesmenscben op den Nijl is een zeilsoheepje, dat boordevol was, bij de brug van Kasr el Nil te Ka'iro omge- slagen en gezonken. Honderden menschen, die op de brug ston den, waren getuigen van bet ongeluk. Ongeveer twintig menschen verdronken. EEN HEVIGE ONTPLOFFINcT TE MERXEM. In de Antwerpsche voorstad Merxem werd de bevolking Zaterdag opgeschrikt door ge- weldige ontploffingen, welke uit de richting kwamen van een niet ver van het spoorweg- viaduct gelegen fabriek van vloeibare lucht. Door onbekende oorzaak was brand ontstaan in 66n der vleugels van de fabriek, waar zich een aanzienlijke hoeveelheid acetyleengas be- vond. De arbeiders waren uit vrees voor ont ploffingen onmiddellijk gevlucht. Het dak van dit deel van het gebouw werd totaal vernield, terwijl de muren gedeeltelijk instortten. In den omtrek werden op een afstand van ver- scheidene honderden meters stukken ijzer en staal teruggevonden en zijn de meeste ruiten verbrijzeld. De ontploffingen bleven een paar uren aanhouden. Tijdens het blusschingswerk, door de ontploffingen ten zeerste bemoeilrjkt, liepen twee brandweerlieden verwondingen op. SPIJKER IN HET OOG. Donderdagmorgen kreeg een timmerman te Buitenveldert bij het maken van een schuur- tje tengevolge van het terugslaan van een plank, een roestigen spijker in het oog. Ver- moedelijk zal hij het oog moeten missen. DE VERDACHTE IN DE BENNEKOMSOHE MOORDZAAK. Het is thans komen vast te staan, dat de verdachte in de Bennekomsche moordzaak, Jan Hoek, de dader is van de inbraak, ongeveer iy2 jaar geleden te Wageningen gepleegd in de woning van de dames Suring, waarbq 60 en een gouden horloge werden ontvreemd, meldt de „Tel." De toen gevonden vingeraf- drukken hebben dit onomstootelrjk bewezen. UIT HET RAAM GESTAPT. De jachtopziener E., wonende te 't Goy (ge meente Houten), droomde, dat hq twee strea pers hoorde schieten, aldus het ,,U. D.' Hij stapte uit bed, begaf zich in den slaap naar het raam, stapte hieruit en viel naar benede«. Te ongeveer 12 uur werd hij door eenige voor- bqgangers in bewusteloozen toestand met een gebroken been op straat gevonden. De geneea- heer adviseerde terstond overbrenging naar het ziekenhuis te Utrecht. Zijn vrouw had van het ongeval niets gemerkt. TYPHOON OP DE PHILIPPIJNEN Op de Philipprjnen heeft een typhoon ge woed, tengevolge waarvan twee steden, Dulag en Tolosa en twaalf dorpen zrjn verwoest. Het aantal dooden en gewonden kon nog niet nauw- keurig worden vastgesteld, doch volgens de eerste berichten zouden vijfhonderd slachtof- fers te betreuren zijn. Duizenden menschen zijn zonder onderdak. PAASCH-SNEEUW. Behalve aan de Cornish Riviera, waar het 60 graden was, is het Vrijdag bijna overal el ders in Engeland zeer slecht weer geweest en vele feestelijkheden in de open lucht moesten afgelast worden. In Leicester, waar de vlieg- club een optocht georganiseerd had, sneeuwde het twee uur achtereen en ook verscheiden* bloemen corso's moesten uitgesteld worden Op de vermaarde pier te Brighton liepen d« menschen in zware winterkleeding en aan de badplaatsen aan de Oostkust konden de be zoekers van de ramen der gelagkamers uit de regen- en hagelbuien bewonderen. VALSCHE MUNTERS TE ANTWERPEN. De Antwerpsche politie heeft in een huis nabrj het Centraalstation te Antwerpen een valsche muntersbende gearresteerd, bestaande uit drie mannen en een vrouw, alien van Pool- sche nationaliteit. Een vijfde lid der bende wist echter te ontkomen. De aangehoudenen bekenden op de hoogte te zqn van het geval, maar zelf aan het namaken van valsche Pool- sche bankbiljetten geen deel te hebben geno men. De vrouw gaf toe 2000 valsche biljetten in een handtaschje te hebben weggedragen, maar door gewetenswroeging gedreven, zou Bij het handtaschje hebben weggeworpen. De ge- arresteerden leggen alle schuld op hun ge- vluchten landgenoot, die de maker der valsch* biljetten zou zijn. DRIE AUTO'S VERNIELD. Verleden week heeft zich op den Bredasch* weg tusschen de gemeenten Rucphen en Zegga een ernstig auto-ongeval voorgedaan. De heer Van Deurzen uit Roozendaal, reed met s§n wagen in de richting Roosendaal, toen hjj door de rukwinden het stuur over zijn auto kwijt raakte. In zijn verbouwereerdheid zette hij de remmen aan, waardoor de wagen slipte en dwars over den weg in groote vaart tegen een boom sloeg. De botsing was z6<5 hevig, dat de boom de carosserie doorsneed en midden in den wagen stond. De bestuurder kwam er zonder letsel af. Er naderde uit de richting Breda een vrachtauto van den heer Schot, uit Tholen. De heer Van Deurzenn hield deze aan en vroeg hem naar Roosendaal te sleepen. De heer Schot zette zoolang zijn wagen terrflde van den weg. Op hetzelfde oogenblik naderds een personenauto, bestuurd door den heer ir. Van Loon, uit Steenbergen. Deze zag links van den weg de nog brandende lichten van de verongelukte eerste auto. Daarvoor wilde hij zoo ver mogelijk naar rechts uitwijken. Op het laatste oogenblik echter zag hq aan die zijde het iroode achterlicht van den vracht- wagen. Een botsing kon niet meer voorkomen worden, en met een hevigen slag botste de auto van den heer Van Loon tegen den vracht- wagen op. Het geheele voorstuk van dien* auto werd vernield, ook deze bestuurder kwam er zonder letsel af. Uiit Sagunto (Spanje) wordt gemeld, dat bij een overweg een autocar door een goederen- trein verpletterd werd. De overwegwachter en twaalf passagiers van den autocar werden gedood, zestien anderen ernstig gewond. WOLVENJACHT OP EEN PARIJSCHWT BOULEVARD. Het is gemakkelijk te begrijpen, dat een baantje bq de politie in een wereldstad een mensch in wonderlijke parketten kan brenge*. Men zal zich echter niet zoo gemakkeiflk voorstellen, dat het een politie-agent te Par#* op een der boulevards kan overkomen door een wolf te worden gebeten. Toch is dat het geval geweest. Een uit een beestenspel ont- snapte wolf heeft een op een der groote bou levards op post staande agenten aangevallen en gebeten. Twee andere politie-agenten hebben het dler met revolverschoten afge- maakt. PLAFOND INGESTORT. Te Bornhem bij Antwerpen is het plafond van 'n brouwerq onder den last van 80.000 K.G. mout ingestort. Van de drie arbeiders die in den kelder er onder aan het werk waren werden er twee levend begraven onder het ontzaggelqke ge- wicht. EEN AFSCHUWELJJKE GEBEURTENIS. Een Reuter-telegram van Maandag uit Columbus, in den staat Ohio, maakt, volgene de N. R. Crt., melding van de volgende af- schuwelijke gebeurtenis. Er zijn op zijn minst zoo luidde het eerste bericht driehonderd gedetineerden omgekomen bij een brand in de strafgevan- genis van Ohio, De brand greep om zich heen in den nacht van Maandag op Dinsdag. De gevangenen waren in him eel opgesloten en er speelden zich tooneelen af van onbe- schrqfelijke verschrikking en verwarring,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 2