algemeen nieuws- c.n advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. Eerste Blad. No. 8517. VRIJDAG 18 APRIL 1930. 70e Jaargang Wegens het Paaschfeest zal aX Maandag GEEN nummer ran dit blad verschijnen, BINNENLAND. BUITESLAHD. PBEDIKBEUBTEI. Feuilleton-vertellingen. SPORT. QEMBRODE BERICHTEbT BRABANTSCHE BRIEVEN. EEN JONGEN EN EEN MEISJE ONDER EEN TRAM. ZWARE SCHROEF DOOR EEN DAK GEVALLEN. COURANT ABGNNEMENTSPKIJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post. /1.80 per 2 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post o,60 per jaar Voor Betgie en Amerika f 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnem°nten voor Pet bnitenland alleen bij voomitbetaling. lltgtefstor: Flrraa P. J. VAN BE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer /0,2ft. Grootere letters en clichS's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement te gen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND CHRISTELIJK-HISTORISCHE UNIE. De Chris.-Historisohe Unie houdt een.alge- saeene vergadering op Woensdag 23 dezer te Amsterdam. Op de agenda staat o.m. de vol gende motie, voorgesteld door de afdeeling Leiden: „De Christ.-Hist. Unie, in algemeene ver gadering bijeen, constateerde, dat het verlee- nen van andersdheidingen en ridderorden door de regeering, op groote schaal, de onwaar- acblighaid in de hand werkt, spreekt als haar oyertuiging uit, dat tot het verleenen van on- dersoheidingen door de regeering alleen dan behoort te worden overgegaan, wanneer het verrichten van een zeer brjzondere daad daar- toe aanleiding geeft". NUDERL. PAVILJOEN TE ANTWERPEN. Naar de Tel. uit Brussel verneemt is de officieele opening van het Nederlandsch pa- viljoen op de tentoonstelling te Antwerpen vaatgesteld op 12 Mei a.s. DE ROOVERS TE WOIJDENBERG. De Minister van Justitie heeft zijn bijzon- dere tevredenheid betuigd aan H. Petersen, rtjksveldwadhter te Wouidenlberg, wegens zijn moedig en voortvarend optreden in den nacht van 5 op 6 Februari 1930 bij het arresteeren van twee zwaar gewapende inbrekers, welke personen ter zake van afpersdng zijn ver- oordeeld. GROTTEN ONTBEKT BIJ DINANT. De correspondent van de N. R. Crt. te Brus sel meidt. In de aan onderaardsche druipsteengrotten moo rijke provincie Namen men denke •lechts aan het natuurwonder van Han, de grotten van Rochefort, Dinant en Furfooz heeft men thans niet minder dan vijftien nieuwe dergelijke grotten ontdekt. Deze be- vinden zich dicht bij den weg van Bouvignes maar Sommiere, op enkele kilometers ten wes- ten van Dinant. Tot heden is men er niet in geslaagd de diepte dezer grotten te meten. TER NEUZEN, 18 APRIE 1930. GESLAAGD. Aan de Rijks Universiteit te Groningen slaagde voor het doctoraal examen Romaan- •ehe taal en letterkunde, onze stadgenoot de heer D. W. F. Rommel. AMBAQHTSSCHOOL VOOR TER NEUZEN EN OMSTREKEN. Inschrijving van leerlingen en toelatingsexa- nen voor het cursusjaar 19301931. Ingeschreven werden 46 leerlingen, w.o. 17 bankwerkers, 13 timmerlieden, 10 electriciens, 4 auto-monteurs en 2 schilders. Teruggetrokken 2 bankwerkers. Toegelaten zonider examen op grond van het *et succes bezoeken van de Avondteeken- ■chool P. de Bakker te Ter Neuzen. Aan het examen werd door 43 candidaten Aeelgenomen, n.l. 14 bankwerkers, 13 timmer lieden, 10 electriciens, 4 auto-monteurs en 2 schilders. Hiervan slaagden 10 bankwerkers, 12 tim merlieden, 8 electriciens, 3 auto-monteurs en 2 schilders. Afgewezen werden alzoo 4 bankwerkers, 2 electriciens, 1 timmerman en 1 auto-monteur. De namen der geslaagden zijn: D. M. de Feijter, J. den Engelsman, D. Agterhuis, J. van Bendegem, J. Coumou, H. Hoeb6 Jz., A. Over- dulve, P. Wieland, J. J. C. Willemsen, L. K. Ortelee, M. Cornelissen en P. G. Heijnsdijk al ien te Axel, Fr. Ploegaert te Biervliet, C. Ker- vink Az., C. Kervink Jz. en P. de Blaeij te Hoek. W. L. M. Wijne en C. R. van Hurck te Philippine. W. A. Slock te Sas van Gent. C. de Kraker, R. L. Cortvriendt, J. Pijpelink, R. A. de Graeve, C. J. van Hecke, E. M. Bree- poel, F. A. M. Vonk, Adr. van Kolk, J. F. Oele, G. P. Kamerik, A. Hamelink, W. Buijze, H. A. Herrebout, J. A. Oostdijk, C. van der Peijl en R. Verschelling, alien te Ter Neuzen. THE VITRITE WORKS TE MIDDELBURG. Wekelijks worden nog steeds aan de N.V. „The Vitrite Works" te Middelburg een aan- tal arbeiders ontslagen, aldus meldt „Het Volk". Daar het niet mogelijk is voor alien een plaats te vinden bij de werkverschaffing, zal het gemeentebestuur trachten, een wachtgeld- regeling in het leven te roepen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 6 tot en met 12 April zijn in onze provincie voorgekomen 5 gevallen van roodvonk, n.l. 2 te St. Maartensdijk en 1 in ieder der gemeenten Duivendijke, Middelburg en Oost- en West-Souburg. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE GOES. Op Woensdag 16 April bad de eindles plaats van den tweejarigen leergang van de R. L. W. S. te Goes. Er was veel belangstelling. Naast de leden van de Commisaie van Toezieht waarvan een enkele o.m. de heer D. W. Lindenibergh door ongesteddhei'd was verhinderd, waren vele ouders en verder belangstellenden opgekomen. B. en W. der gemeente Goes was vertegenwoordigd door den Burgemeester en den Secretaris, de Z. L. M. door baren Secretaris. De Directeur, de heer Ir. C. Stevens ving de openibare les aan met bet stellen van vragen over bemestingsleer, in het bizonder over de stikstofvoorziening. Vervolgens vroeg de heer Van Baak over hoef- beslag en hoefmechanisme, waama de heer Vis- ser enkele onderdeelen van de motorkennis be- handelde De verschillende vragen werden over het algemeen naar verwachting beantwoord. Na afloop nam de Voorzitter van de Commis- sie van Toezieht het woord en deelde mede, dat de Inspecteur van het Landbouwonderwijs- ver hinderd was. Spreker verheugde zich, dat hij weer in staat was om deze eindles bij te wonen, doch betreurde, dat de heer D. W. Lindenbergh, die hem verleden jaar had vervangen, thans zelf wegens ongesteldheid niet aanwezigkon zjjn. Spreker sprak de hoop uit, dat de heer Linden bergh spoedig hersteld zou mogen zijn. Daarna werden door den Voorzitter de diplo ma's uitgereikt achtereenvolgens aan: M. P. M. van den Klooster, BrouwershaVen; J. A. A. Geluk," Tholen; J. Deist, Zonnemaire; M. A. Korstense, Kruiningen; C. M. Zandee, Goes; P. J. Bom, Wissenkerke; J. L. Koert, Wol- faartsdijk; P. Klompe, Dreischor; P. Luijendrjk, Den Bommel; W. C. van Djjke, St. Laurens; J. A. van Oeveren, Kortgene, K. L. Bartstra, Vlis- singen en R. Moormans, Goes. De heer Hanken feliciteerde de geslaagden en wees er op, dat thans na de theorie, de practijk moest komen. Eenvoudig zou het werk niet zijn, nu er een depressie in den landbouw is, zoodanig zelfs, dat een uitstekend oogstjaar een slecht jaar voor den boer is. Het was thans de 3de depressie, die spreker meemaakte, doch hij meen- de, dat wanneer men het hoofd er bjj hield, men zich er ook thans weer doorheen zou slaan. Spreker wees op de groote beteekenis van het landbouwonderwijs en hoopte, dat de oud-leerlin- gen mede zouden werken om de school steeds in bloei te doen toenemen. Zich wendende tot de aanwezigen sprak spre ker nog toe Burg, en Weth. van Goes, den Secretaris der Z. L. M., de ouders en directeur en leeraren, waarna hij naderhand nog herdacht het overleden lid van de C. v. T., den heer J. W. van Oeveren. Hiema voerden de Burgemeester en Secretaris der Z. L. M. het woord, waama de Directeur, de heer Ir. Stevens, nog eenige woorden tot de ge slaagden richtte, waarin hij wees op de vriend- schapabanden die waren gelegd en steun toe- zegde in bun verder leven. De beste geslaagde leerling, de heer Van den Klooster, dankte Directeur en leeraren voor het genoten onderwijs en voor de toezegging om hen ook naderhand te steunen. De heer Zandee, wiens jongste van de vier zoons, thans de school verliet, dankte namens de aanwezige ouders, directeur en leeraren voor de goede zorgen aan de zonen besteed. Na een kort sluitingswoord was deze eindles weer ten einde en konden de blommetjes wor den buiten gezet, waarvan de Burgemeester de plannen had medegedeeld. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: G. M. F. Bom, Colijnsplaat; J. Dees, Waarde; F. A. Dieleman, Heinkenszand; A. J. de Feijter, Goes; P. de Feijter, Axel; E. C. A. van Hootegem, Kruiningen; G. de Jager, Wolphaartsdijik; A. Kersten, Rotterdam; K. A. van Langeraad, Drei schor; J. Mol, Biezelinge; L. J. Steendijk, Zierik- zee; J. P. van Wingen, Rillamd. Voorwaardelijk bevorderd: I. J. Leenhouts, Retranchement; J. van Liere, Borssele; P. J. M. Lodiers, Kruiningen; J. A. van Nieuwenhuijzen, Kamperland; J. W. de Vrieze, Kloetimge. ZONDAG 20 APRIL 1930. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9% u., de heer L. Dek en 2 u., Ds. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9u., Ds. L. J. Cazemier, bediening H. Avondmaal en 2 u., de heer L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9% u., Ds. G. van Dis, bediening H. Avondmaal en 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. MAANDAG 21 APRIL 1930. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9% u., Ds. L. J. Cazemier. j Sluiskil. 9% u., de heer L. Dek. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9% u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Zaamslag. Dy2 u. en 2 u., Ds. A. B. W. M. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9% u. eD 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5Y2 u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5% u., Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8J£ en 10 uur. 's Namiddags om 2V2 uur Lof. Ter Neuzen. Geref. Gemeente. 9 u., Ds. B. van Neerbos. Oud-Geref. Gemeente. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., leesdienst. Ulvenhout, 15 April 1930. Menier, As ge d'n deu- zen ontvangt, ol- lee, dan zitten me- n-aan d'n krenten- rnik en de paaseh- eiers, jonk! Amiico, wa za'k 'm 'n raken; wa za'k 'm geef raken! Heb deur dieen Vastentijid zoo zuutekesaan 'n ge- vuul in m'nen buik gekregen of ie schoongeschrabt is:. Nie da'k m'n eigen nouw zoo 6rg te kort gedaan eb, 'k wil m'n eigen nie beter veurdoen as 'k ben, maar 6ens per dag 'n stukske vleesch of artelijkheid en Vrijdags zoowa-d-eferpels-mee-'n-rengelbui, nouw daar wordt ge niet beter op. Wa gij Da zet gin zooien aan d'n dCj-k, jonik! Veural nie mee 't veule veurjaarswerk zooas da bij ons in deuzen tijd 't geval is. Waant 't is ier op d'n hof op deuzen tijd hhn-pooten! Van d'n vruugen mergen tot d'n laten avond is 't deur-hekserseeren da-d-oew naaien kraken. Waant veur 'nen acht-i;'*igen werkdag emmen wij gmnen tijd, amicO. De natuur werkt er vier-en-twintig, elken dag, en daar motten wij zooveul meugelijk mee op en neer. 't Onkruid dat er 's nachts groeit, mot 'r net zo tij uit, as datte wat 'r over d'n dag uitschiet, waant da's kas- jeweel: mee da-d-ontuig hedde de meeste last. Zooas da-d-<in d'heele wereld is. 't Sprik- woord zee nie veur niks: onkruid verga nie. Wemmen soms van die steerten die 'nen hal- ven meter diep in d'n grond zitten en as ge die er uittrekt dan staat er volgende week weer zo'n diing. Ge snapt 'r soms gin klap van. Maar snappen of nie, ze gaan d'r uit, d'n hoop op en nouw en .dan verbrand. Da be- grepte! Ok al net as in heel de wfereld. Z66 komt zo'n Ifevend stuk onkruid op twee bee- nen weer uit de gevangenis, of z66 mot ie ovemuuw worren gepakt om in d'n amigo te worren opgebongen! Da goedje is onver- woestbaar. 'k Las vleejen week 'n stukske in de kraant van zo'nen gast die weer 'nen douw kreeg van vijf jaren. Da stuk eten was vier-en-veftig jaren oud. En toen de Rechter'm vroeg of ie nog wa te berweren had da's dan. zoo de gewoonte, ge krijgt daar altij 't leste woord ('k denk dat daarom de wefkes nie zoo ge- schikt zijn veur 't baantje van Rechter, ee?) en toen zee ie: ,,'k ben nouw vier-en-veftig, meneer de Rechtbank, en keb er nouw sjuust dartig van in d'n bak gezeten. As ge me nouw die vijf jaren 's 'n keer zou willen echenken, dan waar-d-'nen jovelen vent". En toen hee-t-'r de kraant, 'k geleuf as de-d-et 't Volk was, 'n g^^f stukske bij ge- sohreven. Die zee zooveul as da-d-'t 'n onge- permenteerd schanidaal was da zooiets kon gebeuren; da zo'nen kerel dartig jaren in d'n krententuin had gezeten en d'r weer vijf jaren dik bovenop kreeg!" Nouw, daar was ik 't gloeiend mee eens. „Maar", zoo potlooide dieen kraantenvent verder, „da-'s de schuld van de Rechters. Die moeten d'r eigen schamen om 'nen mensch zoo dikkels in d'n bak te prakkizeeren". Nouw gij weer! As dus zo'nen lieven jongen midden in d'n nacht op oewen erf komt de blinden veur de ramen moert, de ruiten d'r uit snijdt en dan, zooas dieen kferel had gedaan, mee 'n spiraal- bonke de braanidkast mottig boort en as ge dan wakker wordt, dan zoude dus motten zeggen: ,,sjongejongenogantoe, wa-d-edde daar 'n knap stukske werk geleverd; ge bent er zekers wel veul moei van ee? Toe, pakt 'nen stoel neee, d'n dieen daar, dit zit makke- lijker zoo en wa zal menier gebruiken?" En dan oeiw Trui uit d'r bed laten komen om veur dieen leuhigen knutsel6£r 'n werm maal- tje klaar te maken. Waant zoo zullen ze aan die kraant riddeneeren zulke strijers teugen 't kapitaal motte ok in eere houwen. D'n eene doe-g-et zus en d'n aandere doe-g-et zoo, al naar gelaank z'n roeping is en d'n deuze dee 't nouw op zijn manier. En zoo zingt elk aanti-kapitalistisch veugeltje lijk 't gebekt is. Meschient zeggen ze ok da-d-et 'n zJekte- n-is. Da zo'nen kferel eigentlijk dartig jaren in 'n hospitaal had motten leggen, zooas teu- genswoorig van alles 'n diepe studie wor ge- mokt. Wa'k oeiw, geleuf ik, al 's meer gezeed em, over de opvoeing van de jeugd. As ge daar de kraanten op volgt, amico, dan loopt 't de spuigaten uiit. Dievenbende's van sndtpieken tusscihen de tiwaalf en zestien jaren. Moord en doodslag deur da kleine tuig da-ge'r as groot mensch van rilt en beeft. Meskes van benejen de achttien jaren die dingeskes klaar maken die d'n grootsten boef nog eer aan zourwen doen in z'n ,,vak". En zoo ga-de maar deur. Maar nooit amico, is- t-er zddveul aan opvoedkunst gedaan as sjuust nouw! Nooit emmen geleerde mannen d'r zooveul boeke over vol gekladderd van zo6veul dikke deelen as sjuust nouw! En 't beste gebruik da ge van die zware boeken zouwen kunnen maken, de opvoeders, da doen ze nie. En da-d-is: die boeken infoin- den in leer, nooit opensnijjen en de jeugd er mee om d'r ooren kletsen da ze tintelen! Kek, da's 't nut van die zware boeken en z66 zouw ik 't doen. Zaehte heelmeesters, amico maken stinkende woeden. Da's altij gewiest en da zal altij zoo blijven. En nouw kunnen ze meschient mee stattiestieken komen bewijzen dat de misdadigheid onder de jeugd nog niks erger is as vruuger, maar dan motten ze in oogsnsohouw nemen da cijfers dilkkels net zukke dooie dingen zijn as de mannen die ge- regeld in de cijfers zitten te knutselen. En da me teugeswoorig nie zoo meer naauw speuren as vruuger, amda me deur de wol henen ge- verfd worren! Zonder da me-n-et dikkels zel- vers in de gaten emmen. Da me, mee aan dere woorden, 'n veul groffere zeef gebruiken as vruuger, waar bij 't schutdden en ziften, 't cijferen dus, veul meer vulligheid deur- henen valt! En as 'k 't goed geschoten em, dan is 't stokperdje van die nuuwe op- voeikunst am de jeugd zelfstaandig te maken. Daarom hee ze d'r eigen kraanten, d'r eigen „Gouwen Koeikes", (de z.g. jeugdherbergen), d'r eigen oprvattings en wa-d-is 't gevolg van die „zelfstaandigheid" As da ze teugen- woorig mee d'r zestien jaar al in 'n autome- biel aitten en 'n ouweren mensch van de sok- ken kieperen. In d'automobiel van pa. Mee'n wefke d'r naast 'r da ze trakteeren van de centen van pa. Mee 'n segaar in d'r nuchter geziaht van pa. En mee 't poeterdoske in d'ren zak vanma! En mee d'r vijf-en-twintigste zijn ze nog even zelfstaandig". Maar doen ze alles mee d'n wagen, de centen en de segaren van d'n ouwe. Terwijl vruuger 'nen bietje geeven knaap op z'n achttiemde jaar op de fiets ree, maar op z'n eigen fiets. Overgespaard van verdiende centen! Ok al was 't dikkels 'n fietske waar ze 'nen heelen Zundaggemergen aan moesen rippereeren, krammen en llijmen am er's middags 'n uurke op te kunnen trap- pen. Keb zelvers heele Zundagen m'n kake- menten uit mekaar staan blazen in 'nen bin- nenbaand boven 'n emmerke water om de gotjes op te speuren. En zag zo'n ding er dikkels uit as 'nen ouwen sok, die van stop- pen aan mekaar hong. Dan zag er d'n erft van Vaders uit as 6<5n groote ripperatiewerk- plots waar veul werk aan d'n winkel was. Dan lag er hier 'n wiel, daar 'n stuur, aan 'n drooglijntje hongen de opgeblazen, gelapte baanden en aan d'n notelefer hong 't freem. heelegaar netjes opgelakt mee 'n potteke lak van veftien spie. Sohroefkes die verloopen waren daar zochten me weer aandere veur in de plak, uit 'nen spijkerbak waar altij van alles inzat en as 't tennostenlbij paste, dan wiste mee 'nen zwaren hamer soms meer te doen as mee 'nen schroevendraaier. En as ge dan 's mergens, om 8 uur, na de kerk, was begonnen te reppereeren, dan ree-de 's mid dags om 3 uur mee 'n gezicht as 'nen over- winnfe^r d' erft af en kwam-de om half vijf thuis mee oeiw fietske in de eene haand en 't zadel en't stuur in d'aamdere. Dan wier alles weer aan drooglijntjes en spijkers gehangen tot d'n nosten Zundag en zoo fietste oew eigen maar 't lfeven deur. En as ge dan in dienst kwam, dan hadde zooveul verstajum verkregen van fietsripperasies, (heelemaal zelfstudie!) da ge bij de wielrijers wier ge- plotst en dan duurde-n-et 'nen heelen tijd veur ge 'r aan gewend was 'nen velo te be- rrjen, die ge nie tellekes uit mekaar hoefde te halen om te verven, te krammen en te lap- pen. Maar as ge nouiw gevraagd zou emmen g'ad: welk fietske da ge liever had, da van de mieletaren of dat daar thuiis aan dlijizer- draaikes hong, nouw amico, dan won 't da ,,bouwdoosfietske" wa-d-ik oew smoes. En as ge 't dan 'n jaar of vijf berejen en gerippe- reerd bad en ge kos dan eindelijk 's 'n echte 'n spluntemuwe fiets koopen, dan hieuiwde die ouwe nog veur deur-de-week of... ge gaf 'm weer 's 'n verfke, „polijste"-n-'m weer wa d-op mee 'n vel scbuurpepier en ge brocht 'm naar de verkooping. En had 'm dan veur zeu- venvijfenzeuventig gekocht indertijd en ge mokte-n-er dan b.v. twaalfvijftig van, dan vertelde deur 't heele diirp da ge nog „goei- geld" gemokt had van da-d-ouiwe wageltje, maar dat ie 't ok best w£erd was! En kwamde later's't slachtoffer teugen, want zo'n fietske da kende op t' lest al aan z'n stem, kwam er dan uit de verte eene-n-aan die z'n edgen 't apenzuur trapte om vort te komen en heurde- n-'t wageltje piepen en kraken, dan keekte maar gaauw, d'n aanderen kaant op om oeiw eigen nie te verraaien. Dan was-de bekaanst bang dat da wageltje piepen zouw: ,,Dre, ier ben ik weer". Onstarfelijk waren die fietskes. Kdb dikkels gedooht dat da sprikwoord van ,,krakende wagettjes loopen 't laangste", van die veloowkes afkomstig is. Maar genogt. Ben heelegaar van m'n sjapieter afge... fietst, maar wa 'k dan zeggen wouw is ditte: op die ouwerwetsche manier wier 'nen jongen gast heel wa gaauwer zelfstanidig, sting heel wa kwleker op z'n eigen beenen in 't leven ok al „gij-de" en „jouwde"-n-ie nie teugen z'n ouwers, dan die melkmuilen van teu geswoorig die al aan 't vrijen zijn op 'nen leeftijd da wiij. begonnen terippereeren! Bin 't zit 'm vollegens mijn boereverstand in 't verkeerd gebruik van die dikke opvoei- boeken. Volgende week teekent d'n Blaauwe aan mee Antje Bogers. Ze trouwen in Med. 't Is er nouw heelegaal deur. Da zal 'n fiest wor ren, amico! Kom, ik gaai er afscheien. Trui krijg-d- ineens zo'nen last van d'ren hoest, 'k denk da'k weer aan d'nen slag mot. Mee d'n Paasch krijgen me visiete van Dr6 d'n verver en Dre-ke en de krentenmikken zijn in d'n maak bij d'n Fielp. Aanders bakfce Trui ze zelvers, lekker mee veul eieren en krenten as klodders, zooda-d-'n snee van dieen mik er uitaag as 'n groote klaveren tien, me sjuxade d'rin en daar dan 'n laag boerebotter op en daaroverhenen 'nen eetlepel bruine suiker ollee amico, laic er af scheien, waant 'k zit m'n eigen te temp- teeren! En Trui hee-g-et nog op 'r borst 'Nen Zaligen Paasch en veul groeten van Trui en as aitrj, gin honke minder van oewen toet a voe DRe. VOETBAL. DE PAASCHVVEDSTRIJDEN VAN TERNEUZEN. Voor de Paaschdagen staan er voor de voet- balvereeniging Terneuzen twee zware thuis- wedstrijden op het programma. TerneuzenGentsch Korp. Sportverb. Zondag komt het Gentsch Korporatief Sportverbond op bezoek. Aan dezen wedstrijd is verbonden de bekende beker „Den Draak". welke momenteel in het bezit is van Terneu zen. Waar het te verwachten is, dat Gent alles in het werk zal stellen om den beker mede te kunnen nemen, is het dus voor Terneuzen zaak, ook haar beste krachten te geven. Wanneer de thuisclub ditmaal de overwinning kan behalen, heeft zij een moole kans om den beker dit jaar definitief in haar bezit te krij gen. TerneuzenWaereghem Sportif. Maandag is de bij elken Temeuzenschen sup porter welbekende club Waereghem Sportif bij ons te gast. Ook dit belooft een prachtige wedstrijd te worden. Deze Belgische vereeni- ging toch is een der sterkste ploegen in de tweede klas van den Belg. Voetbalbond. Wanneer het weer ons niet al te veel parten speelt, kunnen de Paaschdagen dus 6n voor de vereeniging Terneuzen 6n voor de sportlief- hebbers twee genotvolle dagen worden. Hulst 2Terneuzen 2. Terneuzen 2 moet Maandag een uitwedstrqd spelen tegen het tweede elftal van Hulst. Ofschoon het ditmaal wel geen 60 voor de Terneuzensche reserves zal worden, geloo- ven wij toch, dat zij ook nu wel weer de over- winning zullen behalen. Donderdagmiddag omstreeks 2 uur is op den Bergweg te Rotterdam een motorwagen van tramlijn 22, die van de Heulbrug af kwam, tengevolge van een verkeerden wisselstand de Insulindestraat ingereden, waardoor twee wielrijders, een jongen en een meisje, die uit de richting van den Noordsingel kwamen, on der den tram zijn geraakt. De jongen, ongeveer 16 tot 17 jaar oud, was op slag dood. Het meisje is met een sleu- telbeenfractuur in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. De identiteit van den jongen is nog niet vastgesteld. Hij droeg een blauwe jockeypet, een donkere overjas en een korte broek.. WOONWAGEN IN EEN SLOOT GEWAAID. Waarschijnlijk door een hevigen rukwind werd even buiten de gemeente Zaltbommel de woonwagen van Van Boxtel in de sloot geworpen. Een begin van brand kon worden gebluscht. De kachel Viel op een kind, dat daardoor ge- wond werd. De verdere inzittenden, een vrouw en vier kleine kinderen, konden door het in- trappen der ruiten gered worden. Ze kregen lichte verwondingen. DRIEHONDERD KUIKENS VERBRAND. Woensdagnacht omstreeks half een ontdekte een toevallig passeerende .motorrijder, een be gin van brand bij een boerderij te Vinkeveen. Ter plaatse gekomen, bleken twee kippenlood- sen in brand te staan. De krachtige wind was juist in de richting van den hooiberg en het woonhuis, zoodat wanneer de brand niet zoo spoedig ontdekt was, zeker de geheele boerde rij een prooi der vlammen zou zijn gewordeu, daar de bewoners in diepe rust waren. In de kippenloodsen stonden twee zg. kunat- moeders, waarbij 300 kuikens van een week oud. Vermoedelijk is hier de brand ontstaan. Alle kuikens zijn levend verbrand. Met em- mers water kon de brand gebluscht worden. KLOMPENFABRIEK AFGEBRAND. Woensdagnacht ontstond brand in de klom- penfabriek van de firma van Ooyen te Bene- den-Leeuwen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de geheele fabriek weldra in lichterlaaie stond. De aan de achterzijde gele- gen landbouwerswoning van v. S. werd mede een prooi der vlammen. Een aantal oude landbouwwerktuigen en klompenmachine werden totaal vernield. Eenige kalveren, varkens, honden en kip- pen kwamen in de vlammen om. Dinsdag is op de werf van Niehuis en van den Berg's Reparatiebedrijf aan den Waaldijk te Rotterdam een emstig ongeluk gebeurd. Men was daar bezig met het overbrengen van een schroef van 4000 K.G. van de werf naar een zolderschuit en maakte hiervoor ge bruik van een laadmast, welke op de werf staat opgesteld. Deze mast wordt door vijf staaldraden gestut, terwijl een van deze dra-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1