ALGEMEEN NIEUWS- C.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. J Oe dolends Juweelen 6 Zoo gaat hef! No. 8515. MAANDAG 14 APRIL 1930 70e Jaargang BI SB E N L A S D. FEUILLET0N. BUITEHLAMD. 69) BE VERDEELING VAN DEN ZENDTIJD EN DE V.P.R.O. DE ONTHULLING VAN HET GEDENK- TEEKEN VOOR JULIANA VAN STOLBERG lh .r.z eenig op dewereld ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neiizen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika /2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ultgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer f 0,20. r.t Grootere letters en clichS'a worden naar plaatsruimte berekend. Hand'elsadvertentien brj regelabonnement te gen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkfijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de ultgave. X' DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. Vervolg. PRINSES JULIANA KRIJGT KOOKLES. Naar „de Tel." vemeemt, krrjigt Prinses Juliana sedert eenigen tijd kookles in het hiuis Ten Bosch. Als leerares fungeert daar- bf mej. C. Goldenberg, die 26 jaar lang leerares in het ikoken aan de 's-Gravenhaag- sehe vakschool voor meisjes aan de Louise Henriettestraat was, welke functie zij in No- vemiber 1928 neerlegde. Begin Maart namen de lessen van Prinses Juliana, waaraan ook ertkele vriendinnen van de Prinses deelnamen, eon aanvang. Behalve in het koken krijgt de Prinses •enig onderricht in de voedingsleer en de warenkennis. Speciaal heeft hierbjj ook de bedoeling voorgezeten, dat zij eenig idee krijgt van het toebereiden van een eenvoudig mid- dagmaal, zoodat zij later, als zij zich met BQaatschappelijk werk gaat beizighouden, van «H*t punt op de hoogte is. Een paar maal in de week worden de les sen in de keuken van Huis ten Bosch gegeven. Be Prinses heeft erg veel pleizier in het koken, waarmede gewoonlijk de geheele voor- naiddag van tien tot half een gemoeid is. De leerares bespreekt v66r de lessen eenige reeepten, aan de hand waarvan de Prinses en kaar vriendinnen, o.w. de freules De Brauw RoSll en Bentinok, dan enkele menu's klaar- maken. Be V.P.R.Os heeft naar aanleiding van het laatste advies van den Radio-Raad in zake de verdeeling van den zendtij d aan den Minis ter van Waterstaat, een schrijven gericht, rjaarin zij haar instemming uitspreekt over het laatste advies, dat volgens het „Alge- aaeen Handelsblad" door den Radio-Raad zou zjjn uitgebracht en waarin aan den Minister sou zijn aangeraden om aan de omroepver- eeniging een vast aantal zenduren van 8 per week toe te kennen. Het bestuur verzoekt, dat de thans bestaan- cke toestand voor de omroeporganisatie in boofdzaak behouden bleef met uitzondering van een geringe vervroeging van het aan- vangstijdstip op den Vrijdagavond en een ge ringe verlating van het sluitingstijdstip op den Zondagavond. HET STANDPUNT VAN DE V.A.R.A. In een persconferentie heeft het bestuur van de V.A.R.A. zijn standpoint uiteengezet in- m&ke de verdeeling van den zendtijd en tevens eon uiteenzetting gegeven van de organisatie en de wenkwirjize. Hoewel de V.A.R.A. baar werkzaamheden «rop heeft gericht, aldus deelde het bestuur mede, om de belangen der modeme arbeiders- beweging door middel van de radio te dienen, is zij zich ervan bewust, sterk met de verlan- jens der luisteraars rekening te moeten houden. De V.A.R.A. werd opgericht op 1 November 1925 en telde toen 500 leden. Thans telt de V.A.R.A., na vier-en-een-half jaar, er ruim 85.000. Het bestuur van de V.A.R.A. heeft inder- tijd zoo lang mogelijk gewacht met het defi- mitlef inrichten van een studio, omdat de V.A.R.A. meende, dat samenwerking tusschen tie bestaande verschillende omroeporganisa- ties voor de gezamenlrjke verzorging van den Neiderlandscben omroep verre de voorkeur verdiende boven de thans bestaande verbrok- heling. Het was dan ook de verwacbting, dat auik een samenwerking tot stand zou komen, door K. R. G. BROWNE. Na een kort bezoek aan de schilderijen- zaal van Croyde Park gingen George en Mr. Todd, voorafgegaan door hun gast- heer, het huis door, een overboogde deur uit en kwamen zoo in een kleinen, maar buitengewoon mooien tuin het soort tuin waarmee idealistische bollen-kwee- kers hun catalogi bij wijze van lokmiddel illustreeren. „Nou, die is ook niet in een half jaar zoo geworden", zei Mr. Todd bewonde- rend. Sir John glimlachte. ,,Nee, dat heeft honderd jaar gekost. En hij is nog niet op zijn mooist, natuur- lijk, maar toch is het al „goed" er te zijn. Hier kunt u me altijd vinden als ik over mijn inkomsten-belasting na te denken heb... Kijk, aan dien kant hebben we een rosarium, dat om den haverklap gefoto- Srafeerd wordt. Wist u, dat uw tante op et gebied van rozen een autoriteit is, Mr. Carr?" „Nee", gaf George ten antwoord, ,,maar bij een type zooals zij, is alles mo gelijk". ,,'t Is een van de vele onderwerpen, waarvan ze twee maal zooveel weet als ik. Gisteren bijvoorbeeld heeft ze mij nog verteld, dat ik dit jaarHallo! Wat is dat?" Dit ,,dat" was het verschrikte, maar die de V.A.R.A. in April 1927 voorloopig ge- noegen deed nemen met de acht uren zend tijd per week, die haar toen werden toege- wezen en waarover zij thans nog beschikt. Haar ledental en de middel en, waarover de V.A.R.A. beschikt, kunnen haar echter geen genoegen meer doen nemen met de huidige zemdtijd-verdeeling. Bij den groei van de V.A.R.A. werd de bi- hoefte aan een eigen en beter-geoutilleerde studio steeds nijpender en in December 1928 is het gebouw betrokken aan de Heuvellaan te Hilversum, waarin een studio werd inge- richt. Thans is men bezig met de voorberei- ding van den bouw van een zeer groote studio in den tuin van het gebouw, welke nieuwe studie zal dienen voor het uitzenden van oon- certen van groote sympbonisohe orkesten. DE STIKSTOFINDUSTRIE. Men seint uit Berlijn aan de N. R. Crt.: Uit Dusseldorp wordt aan het Berl. Tagebl. geeeind, dat te zelfder tijd, dat onderhande- lingen over het vormen van een Duitsch stik- stofsyndicaat werden gevoerd, ook onderhan- lingen zijn gevoerd met Belgische en Neder- landsche stixstofproducenten. Deze onderhan- derhandelingen hebben echter het beoogde resultaat niet opgeleverd. De bestaande over- eenkomst met de Belgische Union Ghimique loopt nog slechts tot einde Juni a.s. In Belgie schijnt men echter geen neiging te hebben getoond, prijzen- en contingenten- overeenkomsten te verlengen zoolang de Duit- sche producenten het niet onderling eens waren geworden. Nu dit is geschied, zullen de onderhandelingen met Belgie verinoedelijk wel weder spoedig worden hervat. Met de Nederlandsche producenten is .men nog niet verder gekomen dan tot het voeren van-inlei- dende besprekingen. Hierbij dient er rekening mede te worden gehouden, dat Nederland nadat nieuwe fabrie- ken in bedrijf zullen zijn genomen over een capaciteit van 90.000 a 100.000 ton zuivere stiikstof zal bescbikken en dientengevolge niet alleen in staat zijn te voldoen aan de binnen- landsche vraag en aan die van de kolonien, maar zelfs nog een zekere hoeveelheld zal kunnen exporteeren. Het zou voor de mrjnindustrie van bet Roer- gebied zeker nadeelig zijn, indien men Neder land niet zou kunnen winnen voor bet sluiten van een overeenkomst. Indien de Nederland sche fabrieken op voile capaciteit werken, ter- wijl de Duitsche productie door het syndicaat zal worden beperkt, een beperking die ver- moedeliijk op 30 zal worden bepaald, dan is te rekenen met een voorsprong van de Neder landsche industrie, wier concurrentie zoowel op het gebied van de hoedanigheid als van de prijzen in de laatste jaren tocb al voortdurend is gestegen. Het heeft Prinses Juliana bebaagd, de plechtige onthulling van het gedenkteeken voor Juliana van Stolberg te willen ver- riohten. De onthulling op het Louise-de-Colignyplein te's Gravehhage zal geschieden op den 23sten April te 1 u. 30. Dr. J. Th. de Visser, oud-minister van On- derwijs, Kunsten en Wetenschappen, is bereid gevoniden, een rede te houden. Na de onthulling zal het gedenkteeken door het comite aan de gemeente 'sGravenhage worden overgedragen. Het gesprokene woord, zoomede het beloop der plechtigheid, zal door de A.V.R.O. worden verspreid. Op het terrein van de plechtigheid zullen luidsprekers aanwezig zijn. DE NIEUWE AARTSBISSCHOP VAN UTRECHT. Tot Aartsbisschop van Utrecht is benoemd j de tegenwoordige Vicaris-capitularis van het Aartsbisdom Mgr. Jansr.en. DE LANDBOUWTELLING. Het ligt in de bedoeling van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, in het tijidvak van 20 Mei tot 20 Juni e.k. een algemeene telling van bet grondgebruik en van den veestapel te laten houden, ongeveer op dezelfde wijze als in de jaren 1910 en 1921 heeft plaats gevonden. De Minister verwacht, dat evenals bij vorige keeren op vrij eenvou- dige wijze gegevens zullen worden verkregen, die voor de behartiging van de belangen van den Nederlandschen landbouw onmisbaar zijn. De plaatselijke leiding van de telling zal wederom bij de burgemeesters berusten. VROUWEN NIET BENOEMBAAR TOT BURGEMEESTER. In het wetsontwerp tot wijziging der Ge- meentewet, dat in 1923 onder bet minister- schap van den heer Ruys de Beerenbrouck werd ingediend, kwam een bepaling voor, waardoor de benoemlbaarheid van vrouwen tot het ambt van burgemeester en van gemeente- secretaris werd mogelijk gemaakt. Minister Kan handhaafde in zijn gewijzigd ontwerp deze bepaling. Thans zal, naar de Tel. vemeemt, Minister Ruys bij de Memorie van Antiwoord, die spoedig te wachten is, deze bepaling terugnemen. Van het burgemeester- schap meent de Minister, dat vooral de leiding der gemeentepolitie, het opperpevel bjj brand enz. eischen stellen, waaraan in den regel een vrouw niet voldoet. - i HET EINDE VAN DE VLOOTCONFERENTIE. De vlootconferentie te Londen heeft het schrijft de N. R. Crt. dan metterdaad niet verder kunnen brengen dan tot een overeen- Tcomst tusschen de drie "fffroote zeemogendhe- den Engeland, Amerika en Japan, waaraan Frankrijk en Italle, ten minste wat de be- snoeiing der bouwprograms betreft, niet mee- doen. Alle vijf komen echter overeen dat de ver- vanging van kapitale schepen, gelijk die bij het tractaat van Washington in 1922 was beschre- ven, tot na 1936 uitgesteld wordt. Te Was hington was bepaald dat er v66r het verstrij- ken van tien jaar geen nieuw groot linie-schip met een maximale waterverplagtsing van 35.000 ton op stapel gezet zou worden. In 1932 had men dus weer kunnen beginnen. Dit zal niet gebeuren en daarom spreekt men van een nieuwe ,,vlootvacantie" voor kapitale sche pen. Tegelijk is bepaald dat het proces van de afvoering van zulke schepen van de vlootlijst bespoedigd zal worden, waarvoor de regelen zullen worden vastgesteld. Of dat een groot gewin is? De kolossen hebben, daar is men het over eens, veel aan beteekenis verloren door de ontwikkeling van het luchtwapen. Er zijn genoeg marine-deskundigen die zulke Leviathans geen kans meer geven bij een dege- Jijk georganiseerden luchtaanval met een rook- scherm boven het schip, verdeeling van de luchtflotielje in bombardeer- en in afweer- vliegtuigen enz. Het verlies van 6en zulk een schip zou een groote verzwakking voor de ge- troffen vloot zijn en daarom acht men het uit n een oogpunt van oeconomische strategie voor- deeliger in plaats van 6en zoo'n kolos eenige kleinere, bewegelijke, snelle schepen met ka- nonnen van het maximum-kaliber dat zij volijverige snorren van een motor, die]' onzacht wakker geschud wordt, gevolgd'i door het overstellen op een andere ver-^- snelling en het knerpen van grint ondef zware wielen. ,,Weer een nieuwe gast?' zei Sir John. ,,Als ze zoo blijven doorgaan. ,,'t Lijkt mij meer", zei George, „of er iemand weggaat ,,Maar wiebegofikSir John. Ver der dan die twee woorden kwam hij niet, want op dat oogenblik hadden ze een hoek van het huis bereikt en van daar zagen ze nog juist het achtergedeelte van de groene auto, die met een vaart, alsof de chauffeur dacht dat hij de wegen in Somerset voor zich alleen had, om de" scherpe bocht van de oprijlaan verdween. ,,Goeie genade!" zeide Sir John. ,,Daar aat onze vriend met het ingedeukte oofd!" George en Mr. Todd staarden in op- perste verbazing naar de nu verlaten op rijlaan. Ze hadden de groene auto maar even gezien, maar toch lang genoeg om de inzittenden te herkennen en dus waren zij minstens even overbluft als hun gastheer. ,,Waar gaat die naar toe?" informeerde Sir John. George schudde het hoofd. ,,Geen idee van. Hij isnogal ehexcentriek „Dat merk ik", zei Sir John droogjes. „Enfin, we zullen 't maar beschouwen als een bewijs, dat hij geheel hersteld is en ons dus verheugen\Vie waren die twee heeren, die hij bij zich had? Ook vrienden van u?" ,,Nee... eh... niet bepaald. Vrienden van hem". „0. dat 's wat anders," zei Sir John, om maar wat te zeggen, want in zijn hart vond hij het absoluut niet anders. Een lichtelijke pijnlijke stilte volgde. Sir John was te beleefd om over een quaestie, die zijn gasten blijkbaar liever niet wilden bespreken, door te gaan, maar dat dit zooveelste bewijs van nun eigen- aardigheid hem ontstemde, was duidelijk te zien. De manier, waarop ze hun entree in Croyde Park gemaakt hadden, het in cident met de imitatie-juweelen en nu weer deze zeer onopgevoede manier van weggaan van een hunner, waren dingen, die om uitleg vroegen; misschien, als een van hen niet de neef van Helen Pringle geweest was en in die hoedanigheid boven verdenking verheven, dat hij het er niet bij aelaten had. Nu echter wachtte hij geduldig op een verklaring die niet kwam, daar George en Mr. Todd, wat de be- weegredenen voor het gedrag van Fans- hawe-Smith betrof, even volkomen als hij in het duister verkeerden, om nog van het wanneer en waarvandaan van het ver- schijnen der gebroeders Byng niet eens te spreken. Ze keken elkaar aan, keken een anderen kant op en keken elkaar weer aan, zonder iets wijzer te worden. ,,Ik ben benieuwd. of hij nog terug komt", merkte Sir John, bij wijze van voelhoorn uitsteken, op. ,,U denkt toch niet, dat die slag tegen zijn hoofd hem uit zijn evenwicht gebracht kan hebben? ,,Dat zou 'k niet denken", zei Mr. Todd met een pret-grijns. „Er bestaat volgens mij niks dat dien uit zijn evenwicht brengt, of 't moet een aardbeving of zoo iets zijn!" ,,0, nu, in dat gevalHallo Wie hebben we daar? Wel, wel, onze dorps- bloedhond!" Deze „wie" was inderdaad veldwachter Turtle, een veldwachter Turtle, die in een tempo, datvoor iemand van zijn ,,postuur" een miraculeuse prestatie was, op zijn dragen kunnen, te bouwen. Het nieuwe trac taat houdt dus evengoed met de realiteit als met den drang naar beperking der krrjgstoe- rustingen rekening. Dan zullen binnen de categorie van vlieg- tuigmoederschepen schepen beneden de 10.000 ton gebracht worden. Te Washington werd bup maximum waterverplaatsing op 27.000 top bepaald. De groote vliegtuigschepen zijn dure houpaarden, echte kolenverslinders. Ook te jiunnen aanzien ging de modeme strooming in de richting van tonnemaatbeperking. Wij zuHen echter af moeten wachten wat de re- gellng dienaangaanae inhoudt, alvorens een oordeel over de beteekenis ervan te kunnen velfen. Ten derde is er overeenstemming bereikt ovgr de methode tot berekening van de tonne- maat van de zeemogendheden, welke een com- p rem is vormt tusschen den Franschen wensch naar vaststelling van een globale tonnemaat en het Britsche voorstel tot bepaling van tonnemaat volgens categorieen. Dit. alles staat in het eerste deel van het vlootpact van Lon den, hetwelk alle vijf zullen teekenen, evenals een tweede deel waarin nieuwe regelen zijn vastgesteld voor menschelijker toepassing van het duikbootwapen in oorlogstijd en de om- schrijving van de positie van het koopvaardij- schip bij een aanval. Het derde deel van het tractaat laat plaats voor latere deelneming van Frankrijk en Italie en wordt voorloopig alleen door Enge land, Amerika en Japan geteekend. Het stelt een werkelijk beperkingsplan voor kruisers, torpedojagers en duikbooten vast. De eijfers kan men hieronder vinden. Amerika krijgt 33.200 ton meer van het grootste type krui-* sers met geschut van 20.3 c,M. kaliber dan het Britsche rijk (180.000 ton tegenover 146.800 ton), dus in de praktijk 18 tegen 15 kruisers van ongeveer 10.000 ton. Japan neemt genoe gen met 108.400 ton aan groote kruisers (10 tegen 11 stuks). Aan kleine kruisers krijgt het Britsche rijk (wij spreken van Britsche rijk, omdat het niet Engeland alleen geldt, maar ook de vloten der dominions meetellen) een overwicht tegenover Amerika (192.000 ton tegenover 143.500 ton). Zij zullen als zwaar- ste artillerie stukken van 16.2 c.M. hebben. Japan stelt zich tevreden met 100.450 ton aan zulke kruisers. Aan torpedojagers wordt aan het Britsche rijk en Amerika een bezit van 150.000 ton vergund, aan Japan van 105.500. Voor de duikbooten heeft Japan pariteit be reikt, want alle drie mogen 52.700 ton bezitten. De vloten van het Britsche rrjk, Amerika en Japan zullen dus aan eigenlijk vechtmaterieel onderscheidenlijk 541.700, 526.200 en 367.050 ton omvatten, zoodat het Britsche Rijk de grpotste zeemogendheid blijft. Dit zrjn de hoofdpunten van de overeenkomst met haar pijnlijk gemis van afbakening van de vlootlrjsten van Frankrijk en Italie. De conferentie wordt ,,verdaagd" en niet gesloten, omdat men de hoop wil behouden, dat Frankrijk en Italie hun geschillen nog onder de aegide van Engeland zullen bijleggen. MacDonald heeft zich zelf uitgelaten dat de overeenstemming nog lang op zich zal laten wachten en misschien komt zij in het geheel niet tot stand, maar de gebeurtenissen gaan hun gang en er kunnen zich omstandigheden voordoen, waarin een van beiden het dienstig kan achten de wond niet langer open te laten. De Engelsche pers die zich nog weinig uit- laat, omdat zij nadere bijzonderheden wil af- wachten, becijfert dat met het besnoeide bouw- program voor Engeland een bezuiniging van i 25 millioen tot 100 millioen bereikt zai worden. Dit moet men met een korreltje zout op- nemen, want als er minder werk op de scheepswerven is, zullen daar mannen afge- dankt worden evenals in de staalgieterijen, die het staal voor de schepen leveren. De be- ,,beroeps-fiets" de oprijlaan kwam af- peddelen. Met zijn gezidit een blauw- purperen halfrond, met oogen, die schrik- barend puilden en een snor, die geagi- teerd naar alle windstreeken woei, trapte hij, onder 't uitstooten van allerlei kreun- geluiden, erop los, dat het grint in een halfcirkelvormigen boog van onder zijn fietsbanden wegspoot. De drie op het terras bleven zijn naderbij komen belang- stellend gadeslaan; een woedend-veront- waardigde corpulente politie-agent, spur- tend op een fiets, is een schouwspel, dat men niet alle dagen te bewonderen krijgt. ,.Hij schijnt nogal opgewonden te zijn zei Sir John, toen de verschijning in uni form bij het terras van zijn fiets viel, de trappen opstrompelde en in een onbehou- wen galop op hen af kwam. De heeren Carr en Toad gaven geen antwoord; on- gemerkt trokken ze zich achter hun gast heer terug, want deze ontmoeting behoor- de niet bepaald tot de onvermengde genoegens. Veldwachter Turtle bracht zichzelf op een meter afstand van de groep tot staan, groette haastig en hijgde. Geef me... pf... uw auto pf effe te leen pf Sir John! De wenkbrauwen van Sir John gingen bij het hooren van dit zonderlinge verzoek een centimeter de hoogte in. „Wat zeg je, Turlte?" ,,Leen me uw auto effepfin naampfder wet. Sir John As 'k voortunaak kan 'k ze nog inhalen. Hebbe me bijkans omvergerejede Hoed en parapluie zijn weg, nu ont- breekt er nog maar een fiinke verkoud- heid aan. Enfin, daartegen helpen gelukkig Aspirin-Tabletten. Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord .BAYER" staat. Prijs 75 cts (Ingez. Med.; perking zal zich ongetwrjfeld weerspiegelen in het toenemen van het aantal der werkloozen en men weet wat dezen al aan de schatkist kosten. Maar natuurlijk is het toch altijd winst als geld dat anders improductief blijft, pro- luctief belegd kan worden. De conferentie van Londen zal komende week naar huis gaan, maar zij laat problemen onopgelost, waarbij de belangen van den vrede ten nauwste be trokken zijn. En een goede basis voor de algemeene ontwapeningsconferentie heeft zij tegen haar belofte niet verschaft. KAPITAAL MAG NIET WORDEN OPGEGETEN. Een bijzondere commissie, door den raad van Britsche vakvereenigingen benoemd, zegt van de belastingen, dat die niet mogen wor den geheven zoo dat zij het initiatief ontmoe- digen of de nijverheid benadeelen. Hoe wen- schelijk het ook moge zijn billijker verdeeling van den rijkdom na te streven, het is fataal kapitaal op te eten, dat benoodigd is om tegenwoordige en toekomstige productie te financieeren. Overdreven hooge belasting ver- zwakt den wil tot sparen en moedigt aan tot kwistlge uitgaven. Te hooge belasting belet de vorming van zoodanig kapitaal als noodig is tot handhaving en uitbreiding der indus- trieen waarin de arbeiders hun levensonder- houd moeten verdienen. Men ziet, teekent de Haagsche Post hierbij aan, de tijd waarin de jonge arbeidsbeweging bij vele aanhangers de overtuiging vestigde, dat het regelrecht verdienstelijk was kapitaal te verwoesten, ligt zeer ver achter ons; erva- ren en koel redeneenende voormannen der vakvereenigingen, spreken precies als de voor mannen van meer behoudende partrjen. Jammer genoeg lieten deze fkatsten het tot dusverre bij worden; overal blijven de be lastingen hoog, en is men reeds blijde wan neer zij niet verder rijzen. En het lijkt niet onmogelijk dat belastingverlaging van be teekenis eenmaal te danken zal zijn aan uiterst linksche partijen en dat deze op den langen duur de beste vrienden van het kapi taal kunnen blrjken! stroopers, die al een jaar de buurt onvei- lig maakten, in te rekenen en dus schreef hij diens opgewondenheid aan een te lang bezoek in het ..Wapen van Croyde toe. ,,Wat sta je daar te baze- len? Over wie heb je t ,,Over die twee snuiters, die omtrent een vijf minuten gelejen hier vandaan benne gegaan. Ik heb ze daarstraks op inbreken in me huis betrapt, en toen heb ik ze achtema gezeten, maar ze hebbe wete weg te komme, ziet-u Ze hebbe... Waren ze in jouw huis aan t inbre ken „Zoo is 't net sir En ze zouen me on- dersteboven gereje en gewoon over me heen gegaan zijn as ik niet net an de bui- tekant van me fiets gevallen was en ze reje maar effe een zeventig, sir! As... ,,Heb je het over die drie heeren in een groene auto, die vijf minuten geleden hier- vandaan vertrokken zijn „Krek. Zoo is 't, sir De kant van Yeobury opzoo benne ze gegaan. en. neturelik kon 'k ze niet inhalen en drom wou 'k uwes autoWaaat Die uitroep, een soort van verbaasde ..Beheersch je wat, Turtle," zei Sir John uit de hoogte. Hij had niet bepaald een hoog idee van het intellect van den plaat- selijken vertegenwoordiger der Wet de kerel was niet eens in staat om een paar jank, dankte zijn ontstaan aan het feit. dat veldwachter Turtle op dat oogenblik de heeren Carr en Todd, die zich beschei- denlijk achteraf gehouden hadden, ont- dekte. ,,Ik laat me villen en hajen" zei hij, „as dat de twee andere niet benne Ik dacht al, die zulle wel erregens in de buurt rond- I I" zwerreve Sir John keek in opperste verbazing van zijn eenen gast naar zijn anderen en werd in beide gevallen door een bleeken glim- lach voor zijn belangstelling beloond. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1