ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Ter Neuzensche Courant Derde Blad. De dolende Juweeien B P i t e n lXk"b. No. 8512. MAANDAQ 7 APRIL 1930. 70« Jaargang RAADSVEROADERING. BINKENLAND. Vrijdag 4 April No. 8511. OVERPRODUCTIE EN HONGERSNOOD. door K. R. G. BROWNE. 66) ABONNEMENTSPRMS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1.80 per 3 maanden Bq voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet bultenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Flrma P. J. VAN DE SANDE- GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20: Grootere letters en clich6's wor den naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement te gen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. ■XdUMt* -j* doch enkele punten uit het rapport raken stilaan bekend. Fprst mijii k f 5App^pr« dp. nnmprkiTip' dat hpt de binnenvaart van toepassing is. Hij voegt eraan toe, dat Belgie steeds de vereischte maatraaolon haaft lY&nnrviQ~n nmHat Ha fiahalHa DE VRIJHEIDSBOND. Amsterdam en Rotterdam is den Minister De heer A. van der Weijde heeft, naar het j 2 Dg concurrentie met den waterweer. die VAN DE ZENDTI.JB-VERDEELING. Het Hbld. meidt: Onze mededeelingen over het advies van den radioraad inzake den zend- tijd hebben behalve levendige besprekingen in de pers, thans ook blijkbaar nieuw beraad van dien raad tot gevolg gehad. Wij veme- men thans van zeer ibetrouwbare zijde, dat het college een nieuw advies heeft ingediend, dat in hoofdzaak gelijk is aan het eerste. In dit tweede advies, eigenlijk het derde, wanneer men de aanvankelijlke betuiging van onmacht mederekent, wordt het aandeel van de V.P. R.O. in de 5 „diversen" gefixeerd op 8 uur. De „open brief" van deze vereeniging heeft dus blijkbaar zijrt uitwerking niet gemist. De nu voorgestelde regeling zou voor een jaar moeten gelden. Heel erg eens is men het in- tusschen ook niet over dit advies geweest want het wordt weer vergezeld van twee min- derheddsnota's, een van links en een van rechts. LIBERALE STAATSPARTIJ Het bestuur van den Liiberalen Omroep heeft den Minister van Waterstaat verzocht, evenals in 1929, in de gelegenheid te worden gesteld de openingsrede van de partijvergade- ring van de Liberale Staatspartrj De Vrijheids- bond, welke door Mr. D. Fock zal worden uitgesproken, per radio uit te zenden, aange- zien deze dag voor de Liberale Staatspartij is te beschouwen als ,,hoogtijdag". Het bestuur verzoekt, mitsdien de besehikking te krijgen over een zendstation met lange golflengte op Zaterdag 10 Mei, des namiddags van 2 tot 3 uur. Bij de debatten in de Tweede Kamer over de crisis in den landibouw, is er van socialis- tisctoe zijde meer dan eens op gewezen, dat het feit, dat in een deel der wereld overpro- ductie was, terwijl in een ander deel, vooral in China, honger werd geleden, een gevolg is van het kapitalistische stelsel. De „Standaard" noeimt deze uitspraak ten eenenmale valsoh en het anti-rev. hoofdorgaan motiveert zijm stand punt als volgt: Elke productie wil in de behoefte voorzien. Laat iemand maar eens iets produceeren, waaraan geenerlei behoefte bestaat. Hij zal aan winst niet beboeven te denken. In het buidig maatschappelijk bestel, dat zijn gebreken beeft, wordt door de productie in de gerezen behoefte op een wijze voorzien, die in menig opzicht bewonderenswaardig is. Dat op volkomen vrije wijze, door vrij wer- kende krachten in het leven, brjv. een wereld- stad met haar millioenen inwoners elken dag weer het noodige ontvangt, z66, dat het maar eelden ergens spaak loopt, is iets, dat ons wel in verbazing mag zetten. Wij denken er te weinig over na, wat hiervoor noodig is. Wat dit beteekent zien wij, als de regeering des lands diit vrije spel der krachten wegneemt en er haar zorg voor in de plaats stelt. Brjlv. ten onzent in noodzaak der distributie in oor- logstijd en veel erger onder het socialistisch regime in Rusland. Een Maltus mocht een goede eeuw geleden voorspellen: het gaat niet goed; de mensch- heid groeit veel sneller dan de productie, die haar voeden moet, de gang der historie heeft deze vrees bescliaamd. In vroeger eeuiw, toen de productie en het verkeer lang zoo goed niet als thans in elkan- der grapen, waren hongersnooden niet zeld- zaam. Men denke aan de oude geschiedenis. Thans komen zij alleen voor wanneer bur- gerloorlog als in China het verkeer belem- merd, of wanbeer socialisten zich opmaken om het socialisme in te voeren, als in Rus land. Het socialisme wil het vrije spel van krachiten, nu afgezien van de belemmeringen door invoerrechten, enz., vervangen door een regeling van boven af. De Staat zal de be hoefte bepalen en daarnaar de productie re- gelen, die in de geconstateerde behoeften moet voorzien. Dit nu is in den grond der zaak een dwaasheid. De consequentie is de slaver- nij der menschheid. HET GENTSCH UNIVERSITEITS- VRAAGSTUK. In den Senaat is Woensdagmiddag gestemd over het reeds door de Kamer aangenomen regeeringsvoorstel tot vemederlandsching van de rijksuniversiteit te Gent. Het Waalsche Franskiljonsche amendement Digneffede Kerckhove, strekkende tot behoud van de Fransche technische scholen te Gent werd verworpen met 101 tegen 33 stemmen en 8 onthoudingen. Het Vlaamschnationale amen- dement-Van Dieren, bepalend dat deze Fran sche technische scholen met ingang van 1932 in plaats van 1935 naar Luik zouden worden overgebracht, onderging hetzelfde lot met 119 tegen 22 stemmen en 1 onthouding. Een nieuw artikel 7bis van de Vlaamsche natio- nalisten, een verbod opleggend aan de Gent- sche hoogleeraren ook aan de anti-Vlaamsche Ecole des Hautes Etudes te doceeren werd eveneens verworpen. De eindstemming had plaats onder groote belangstelling. Het regeeringsvoorstel werd onder luid applaus der Vlaamsche katholieken en socialisten en van enkele liberalen aan genomen met 111 tegen 14 stemmen en 17 onthoudingen. De Vlaamsch nationalisten waren onder de tegenstemmers. De meeste onthoudingen kwamen van de Waalsche en Brusselsche socialisten. De wet zou heden ter onderteekening aan den koning worden voor- gelegd en voor het einde der week in de Mo- niteur Beige verschijnen. DE ZEEHAVEN VAN BRUSSEL. De correspondent van de N. R. Crt. te Brussel meldt: De stad Brussel heeft onlangs een bedrag van 10 millioen frank voorgeschoten aan de ..Societe du Canal et des Installations mari- times de Bruxelles", voor het bouwen van 600 M. kade, in diep water, aan de voorhaven dezer stad, maar dit bedrag is, tengevolge van het stijgen der prijzen en andere tegenvallers onvoldoende gebleken zoodat een nieuw ver- zoek om geld aan de stad moest worden ge- daan. Dit liep over een som van 20 millioen frank, doch de hoofdstad, evenals het Rijk en de provincie Brabant weigerden nog voor- schotten te doen, die niets opbrengen en ga- ven de maatschappij den raad een leening aan te gaan. Deze leening, 30 millioen frank be- dragend, zal door een bankengroep worden opgenomen, terwijl de stad Brussel van haar kant, de betaling der annuiteiten zal garan- deeren. ""iJOLSJEWISTISCHE SCHRIJVER DOOR WOEDENDE MENIGTE GEDOOD. Naar de ,,Krasnaja Gazeta" bericht is de bolsjewistische schrijver en communistische propagandist Makejef, terwijl hij in het ko- zakkendorp Petrofskaja in het Dongebied een lezing hield over de organisatie der collectieve landbouwbedrijven, door, een woedende menigte aangevallen en gedood. Klaarblijkelijk heeft men hier te doen met een wraakoefening van de zijde der boerenbe- volking, die de ,,zegeningen" van de collecti- visatie reeds aan den lijve had ondervonden in den vorm van allerlei vexaties zooals ge- dwongen toetreding tot de gecollectiviseerde bedrijven en inbeslagneming van hun have en goed. Toen dan een nieuw sovjet-propagandist desniettegenstaande ageerde voor een uitbrei- ding van het door talrijke boerer. zoo gehate stelsel, is het tot een contra-actie gekomen met het hierboven vermelde gevolg. EEN STEMMACHINE IN DE FRANSCHE KAMER. Het tijdroovende afroepen der namen bij stemmingen in de Fransche Kamer met haar meer dan 600 leden, heeft een Fransch inge- nieur op de gedachte gebracht, voor dit doel een speciaal instrument te construeeren. Hij bouwde een ,,stemmachine", die bij proeven in particulieren kring uitstekend bleek te vol- doen. Bij wijze van proef mochten de afge- vaardigden Woensdagmiddag tijdens de Ka- merzitting de machine probeeren. Wanneer de proeven tot tevredenheid slagen, zal in de toe- komst in de Fransche Kamer nog slechts door middel van deze machine worden gestemd, die niet alleen het voordeel heeft, veel tijd te be- sparen bij het tellen der stemmen, doch bo- vendien voorkomt, dat de afgevaardigden meer dan 6<5nmaal hun stem uitbrengen. wat juist in de Fransche Kamer, waar de afgevaardig den makkelijk meer dan <§en stembriefje in de stembussen kunnen gooien, nogal eens is voor- gekomen. DE NIEUWE DUITSCHE REGEERING EN DE OPPOSITIE. De machtige positie welke de Duitsch-na- tionalen ten gevolge van de samenstelling der nieuwe regeering hebben gekregen, wordt schrijft de N. R. Crt. reeds duidelrjk uit de bespiegelingen over het lot dat haar ten deel zal vallen, wanneer zij, nadat de partijleiders op haar verklaring geantwoord zullen hebben, tusschen moties van vertrouwen, wantrouwen of om over te gaan tot de orde van den dag, spits, oeden zal moeten loopen. De Duitsch- nationalen, die „morgenlucht ruiken", hebben Woensdag vijf uur vergaderd. Vijf lange uren die een aanwijzing waren voor hun innerlijke verdeeldheid, maar ook voor de sterke neiging in hun boezem om hun steun of onthouding bij hachelijke stemmingen te verkoopen tegen vervulling van eischen, die op hun program staan. Als zij onverdroten zich bij de oppositie aansluiten, is het lot van de regeering Bruning bezegeld, maar dan komt er, volgens de plech- tige waarschuwing van de regeering, geen nieuwe crisis, maar een ontbinding en een nieuwe verkiezing. Zullen de Duitsch-nationa- len hier veel bij kunnen winnen? Zij moeten het zich emstig afvragen, nu zij na de aan- neming van de wetten voor het plan Young gemis aan klinkende demagogische leuzen hebben. De vorige maal is het hun met leuzen tegen de vervullingspolitiek al slecht vergaan en nu is hun positie nog zwakker, omdat pre sident Hindenburg zich met al het gezag van zijn eerb:edwaardige persoonlijkheid achter deze regeering gesteld heeft, waardoor de op- lossing van de crisis ditmaal ook snel haar be- slag heeft gekregen. Esn andere ongunstige factor voor de Duitsch-nationalen is de na de vorige verkiezing ingetreden versnippering in hun gelederen. Hugenberg heeft het niet meer voor het zeggen en de toetreding van Schiele tot de nieuwe regeering niet kunnen beletten. Diens verlokkelijk program tot steun van den landbouw zal ook agrarische elementen aan- trekken. Hoeveel verstandiger lijkt het daar- om voor het gros van de Duitsch-nationalen om eieren voor hun geld te kiezen en deze regeering in de couveuse op te kweeken en levensvatbaar te maken voor vervulling van hun dierbare verlangens. De die-hards onder hen, mogen hun onvruchtbare oppositie voort- zetten, maar zullen zich dan in het voor het aanzien der partij ongewenschte gezelschap van sociaal-democraten en comjnunisten be- vinden. Zelfs de sociaal-democraten die minder reden hebben om een algemeene verkiezing te vree- zen, omdat zij er zich op kunnen beroemen dat zij de belangen der werklooze steuntrekkers met hand en tand verdedigd hebben, moeten zich bedenken, nu de rijkskanselier dr. Bru ning, die als leider zijn centrumpartij naar zijn hand kan zetten, gedreigd heeft dat hij, op een toeleg van hun kant om de regeering ten val te brengen, zou antwoorden met terugtrek- king van het centrum uit de Pruisische regee- ringscoalitie. Zoodat dr. Bruning misschien met goed ver trouwen Paulus kan nazeggen: „Als ik zwak ben, dan ben ik machtig." TER NEUZEN, 4 APRIL 1930. WIT-GELE-KRUIS TE SLUISKIL. Onder voorzitterschap van den heer R. Si mons hield deze vereeniging hare jaarverga- dering in de zaal der St. Antoniusschool op Zaterdag 29 Maart j.l. Na opening richtte de voorzitter een woord van welkom aan alien, doch vooral aan dok- ter A. van Loy, arts alhier. Door de kascommissie werd verslag gedaan omtrent controleering boeken en bescheiden van den secretaris-penningmeester over 1929, welke door deize commissie in orde waren be- vonden. Vervolgens geeft de voorzitter het woord aan dokter Van Loy, die vooreerst de leden er op attent maakt dat hrj door onvoorziene omstandigheden geen lezing kan houden over de kankerbestrijding, doch een causerie over de kwakralverij. Door interessante voorbeel- den toonde dokter Van Loy de gevaarlijke praktijken van dergelijke menschen, die al- hoewel zij toevallig eens iets bereiken of ge- nezen, uit den booze zijn. Hiema gaf de secretaris-penningmeester verslag over 1929. Dit zag er als volgt uit. Gedurende 1929 sloten 41 huisgezinnen zich als lid aan en bedroeg het ledenaantal op 1 Januari 1930 alzoo 283. Vorig jaar was dit 242. Aan contribute werd van deze leden ontvangen 444,25. De totale inkomsten be- droegen 1046,80, de totale uitgaven 1014,37, aldus sloot het boekjaar met een batig saldo van 32,43. Dit batig saldo werd verkregen, doordat op initiatief van de voorzitter en verder uitge- werkt door de bestuursleden B. Verhelst en H. Colsen, de handboogmaatschappij „Her- leving" zich bereid verklaarde, een liefdadig- heidsschieting te gerven, welke een netto op- brengst leverde van 230. Hiervan werd f 100 aan de tuiberculosebestrijding afgedra- gen. Ook het boekjaar van de t. b. c.-bestrij- ding kon alzoo sluiten met een batig saldo van f 75,17. De zuster legde af in 35 gezin- nen 943 bezoeken. Voor de t. b. c.-bestrijding in 18 gezinnen 180 bezoeken, in totaal dus 1123. In bruikleen wenden gegeven 125 arti- kelen. Aan huis werden verpleegd 149 pa- tienten. Gehouden werden 2 leden- en 9 bestuurs- ledenvergaderingen. In de voorjaarsvergadering hield Zuster van der Walle uit Hulst een lezing aver zuigelin- genbescherming en goede kraamhulp, terwijl in deze vergaderingen ook de tarieven der ziekenhuisverpleging en operatiekosten wer den besproken. In de najaarsvergadering werd besloten 25 te geven aan de commissie voor R. K. Zuigelingenbeseherming in Z.- Vlaanderen, gevestigd te Hulst, terwijl een bestuursverkiezing plaats had. Verslag werd uitgebracht door de afgevaar digden, de heeren R. Verhelst en E. Kalle, over de bijgewoonde vergaderingen te Bergen op Zoom en Den Bosch. De subsidies der gemeente Ter Neuzen en Westdorpe bleven stationair n.l. 250 en f 20, terwijl aan Rijkssubsidie voor t. b. c. werd ontvangen 136. Voor het magazijn werden verschillende ar- tikelen aangesohaft. Voor de tuberculosebestrijiding kon in ge- bruik worden genomen de nieuwe ligtent en de oude, die steeds te groote onkosten vorder- de voor verplaatsing kon worden overgedaan aan de R.K. Verpleging voor 150. Het bestuur zorgde voor een lokaal, waar- in de cursus voor bakeropleiding kon worden gegeven. De onkosten in totaal f 156.10 wer den gezamenlijk gedragen door de afdeelingen Ter Neuzen, Sas van Gent, Philippine, West dorpe en Sluiskil welke afdeelingen een of meer candidaten op dezen cursus hadden. Deze candidaten, opgeleid door Zuster van der Walle uit Hulst slaagden onlangs te Hulst voor het Rijksdiploma. Aan het comitd voor eerste hulp bij behoef- tige kraamvrouwen schonk de vereeniging een bijdrage van 25. Voor de stichting van een Nationaal Bureau van het Wit-Gele-Kruis en Moederheil te Breda werden bloempjesdagen gehouden welke een bevredigend saldo op- leverden. Om de baakster kwestie in goede banen te leiden, werd besloten aan leden gezinnen die financieel minder bedeeld waren een kleine toeslag te geven op de 9 kraamdagen. y Vervolg.) Mr. Todd ging voor zijn doen met een ruk overeind zitten. ..Allemachies, jonaIk weet t... ,,Wat weet u?" Waarom ik geen tien- duizend pond heb?" ,,De oplossing! De uitweg uit de jan- boel! Millie moet geld hebben en ik weet de manier om eran te komme! De ex-makelaar in vaste goederen was blijkbaar in een soort van inspiratie- trance. Zijn vollemaansgezicht glom van verrukking en hij bewerkte de leuningen van zijn stoel enthousiast met zijn gewel- dige vuisten. George kreeg de infectie beet, race-de naar zijn stoel terug, gooide de veertig pond aan glas nonchalant op het kleine tafeltje en boog zich, een en al oor, naar Mr. Todd toe. „Zeg op", verzocht hij dringend. Ik heb een half millioen in de kous", zei Mr. Todd, ,en laten we zeggen, nog een twintig jaar te leven...... ouwer als vijf-en-zeventig wor ik toch niet. Oat teekent, dat ik voor de rest van me leven vijf-en-twintig duizend dollars^ per jaar heb vijf-duizend pond! Das te veel vroeg George twijfelend. Volgens mij niet!" „Maar volgens mijn wel. Op een ge- zel'lige menier uitgeven kan ik niet en ik bin te oud om't nog te leeren. En daarom docht ik ,,Ik begrijp wat u bedoelt. t Idee doet u eer aan, Mr. Todd, maar hoe u Car- mencita er toe denkt te krijgen om geld van u te leenenmet haar karakter... ,,Dat zou niet gaan. Ik ben ook niet van plan om der geld te leenen. Ik ben van plan om die juweeien voor der te verkoo- pen". vroeg het gezicht van George. .Tuister's hier. Die Sir John verzamelt diamanten en smaragden, niet? Nou... laat-ie dan die van haar der bij verzame- len en er haar tienduizend pond voor be- talen. Alleen hoeft ie niet te weten dat hij 't doet, en zij hoeft niet te weten dat hij het niet weet... We veraeten der een- voudig wat van te zeggen, begrepe?" George schudde het hoofd met een air, alsof het plan van Mr. Todd het in de lucht fantaseeren van een ras-idealist was. ,,En wat dacht u? Dat Carmencita zelf dan niets te zeggen zou hebben? Dat ze hem niet zou willen bedanken en er met hem over zou willen praten of zoo iets dergelijks? Dan kent u haar niet. Op zich zelf is het plan niet slecht, maar ten op~ zichte van de menschen met wie we te maken hebben, deugt t niet, Mr. Todd ,,'t Kan zijn, datik er als een ezel uit- zie", zei Mr. Todd koeltjes, „maar zoo'n ezel als jij denkt dat ik ben, ben ik niet. Probeer asjeblieft een beetje hooger idee van me intellect te krijgen, jong. Millie blijft denken, dat jij de steenen in je zak heb, tot we goed en wel op weg naar huis zijn. Dan vertellen we der, dat we ze aan Sir John verkocht hebben; ten eerste, om tijd te winnen en Reilly bleef zoo lan" weg en ten tweede om Smith eindelij kwijt te raken, maar dat Sir John ons ge smeet met net gem. L/aaiiia mucrai wc der zoo bezig houen, dat ze der gewoon- weg niet aan denkt te schrijven voor ze op weg naar huis is. En is ze eenmaal vei- lig en wel uit Engeland weg. dan kenne wij schrijven en alles opbiechten. Wat zeg je van zoo'n waterdicht, ontdekkings- proof, geen speld er tusschen te krijgen plan Nou ,,Hm bromde George. ,,We zullen verduiveld geloofwaardig moeten kijken.' ..Naturelik. We zullen moeten praten als een stel kwakzalvers op een kermis in het een of andere boerendorp. Maar ik geloof, dat ze zoo blij zal zijn als ze echt geld ziet, dat ze 't redeneeren derover zal veraeten." ,,*Ze zal bewijzen willen hebben. ..Die heb iktwee honderd vijftig pond in der hand. Ik heb ze meegenomen voor onvoorziene omstandigheden en dit is een onvoorziene omstancfigheid, zou ik zeggen. Nou promoveeren we ze tot waarborgsom van den ouwen heer en de rest stuurt-ie als ik het in stad van de bank gehaald heb". George plantte zijn hoofd op zijn han- den en dacht over dit merkwaardige voorstel na. Zoo op het eerste gezicht leek het, had het weinig kans van slagen, want Carmencita was niet iemand, die zich gemakkelijk beet liet nemen en zij tweeen, Mr. Todd en hij, waren niet be- paald overtuigende leugenaars. Maar mis- schien, dat ze zouden slagen, omdat de gedachte aan oneerlijkheid hunnerzijds natuurlijk niet bij haar op zou komen or, zooals Mr. Todd al betoogd had, omdat ze zoo in de wolken over het geld zou zijn, dat ze er niet aan zou denken, om X1LWLI1 HCTpvny »—•- probeeren waard. ,5 ,,Goed", zei hij daarom. ,,De zullen t erop wagen. Mijn compliment Mr. Todd, j U bent een ware vriend in den nood. Laten we hopen, dat ze daarboven niet vergeten om de bijzonderheden op uw zondenregister te vermelden." Hij zucht- te diep. „Maar ik had toch liever ge- wildHij zweeg, zuchtte ten twee- den male diep en begon de punten van zijn schoenen te bekijken. Zijn collega-samenzweerder keek hem oplettend aan en glimlachte heimelijk. ,,Je zou liever gewild hebben dat het geid van jou geweest was, he George Maar maak je nou daarover geen kop- zorg, jong. Dat is van onderaeschikt be- lang heelemaal van ondergeschikt belang. De hoofdzaak is om Millie uit de moei- lijkheden te krijgen, zie-je. En as dat ge- beurd is, kan jij je gang gaan ,,Op wat voor manier Vroeg George, terwijl hij naar zijn schoenen bleef staren of hij ze nooit eerder gezien had. Mr. Todd maakte vaae gebaren. ..Dat weet ik niet. t Heb geen ver- stand van vrouwen. Nooit tijd 9ehad om ondervinding van ze op te doen. Maar dat weet-ik wel, dat als ik 't ooit in me hoofd zou halen om een van het vrouwelijk ge- slacht naar het altaar te sleepen, dat ik me niet door zoo'n misselijkheid als geld zou late teaerihouden, om der dat te ver tellen." Hij grinnikte welluidend tegen het blozende jongmensch op den stoel tegenover hem. Grootvader is aan 't wijze lessen uit- deelen En dat, terwijl we onze handen vol hebben met werk. Zeg, George, ik zie feit, dat" het gesprek een andere, onschul- diger wending genomen had, door diep te zuchten, rekte* zich behagelijk uit en stond op. ,,Het doel heiligt de middelen. De wel- vaart van Guayacuador en het geluk van Mr. Milligan staan op het spel en met zoo'n inzet ware het laf om van kleinig- heden als eenige onvermijdelijke leugen- tjes onoverkoomlijke hindernissen te maken." j .Knap gezegd", bewonderde Mr. Todd. „Ik denk zoo nu en danging George voort. Maar de aard van zijn gedachten-zoo- nu-en-dan werd niet geopenbaard, door dat juist op dat oogenblik de deur open- ging en Sir John de bibliotheek inkwam. ,,'i Spijt me, dat ik u lang alleen heb moeten laten. Mijn koddebeier kwam me een vervaarlijk verhaal doen over twee stroopers, die hij vannacht in South Wood bijna gepakt heeft George schrok en wierp Mr. Todd een waarschuwenden blik toe. Mr. Todd; schrok eveneens, maar hield zich uiterliiV volkomen onbewogen. ,En nu heeft Hopjoy onzen plaatseli{- ken politie-agent aan het spoorzoeken gezet", vertelde Sir John verder, „hetgeen synoniem is met de schuldigen te helpent om weg te komenEnfin, dat interes— seert u beiden natuurlijk niet. Misschien voelt u er wat voor om den tuin eens te zienVolgens de algemeene opinie is het de moeite waard. En eerst wilt u mis schien m~n verzameling schilderijen ook noq even zien." (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 9