ALGEMEEN NIEUWS- C.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. 3 De dolende Juweelen No. 8509. MAANDAG 31 MAART 1930. 70e Jaargang BINNENLAHB. FKTTI1LET0N. BUITENLASD, HET SCHANDAAL VAN HET ..CREDIT FONCIER FRANCAIS". DE DOODSTRAF IN ENGELAND. TER NEUZEN, 31 MAART 1930 %BONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Bulten Ter Neuzen fr per post /1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetallng fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25. overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen b*j voomitbetallng. ■J Uttgeefgtor: Flrma P. J. VAN DE SA.NDE GIRO 38150 - TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20, Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement te gen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSC111.JNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJD AG A VOND. EINDEXAMEN H. B. S. Het nieuwe programma en reglexneni voor de eindexamens dor hoogere burger3choisn A. rfot was vastgesteld bij Kon. besluit van 8 Timt 1929, zou aanvankelijk in werking treden met ingang van 1 Januari a.s. Gelijk de Minister reed3 had aangekondigd is thans ech- ter een Kon. Besluit (Stbl. 71) verschenen, waarbij die inwerkingtreding is opgeschort tot 1 Jan. 1933. In het ihuidige reglempnt komt alleen een wflziging met betrekking tot de waarde der ejjfers. Deize wordt: 1. zeer slecht; 2. slecht; gering; 4. onvoldoende, 5. bijna voldoende; voldoende; 7. ruim voldoende; 8. goed; 9. aeer goed, 10. uitmuntend. Ann den candidaat, bij wien het gemiddelde van de eindcijfers voor de verplichte examen- vakken 6 of meer bedraagt en die geen enkel •Indctfer heeft lager dan 5, wordt het getuig- ■chrift van voldoend afgelegd examen uitge- relkt. De candidaat, by wien het gemiddelde van de eindcijfers voor alle examenvakken 5 of inSndpr bedraagt., Is afgewezen. NEDEKIAN1) EN BELGI8. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel aaeldt: Naar aanleiding van het studiereisje, door de» Minister voor de verkeersmiddelen, den heer Lippens, en een groep Belgische technici, de vorige week in Nederland gedaan, deed Vrijdag hier het gerucht de ronde, als zou tijdens" deze reis een belangrijke wisseling van gedachten over het Nederlandsch-Belgische vraagstuk hebben plaats gehad, welke aan beide zijden der grens de hoop op een voor beide partrjten aannemelijk accoord aanzienlijk iou hebben versterkt. In de onmiddellijke omgeving van minister Lippens is evenwel van een dergelijke wisseling van gedachten, welke trouwens tot het gebied van het depar- tement van buitenalndsche zaken en geens- sins van dat voor verkeersmiddelen behoort, niets bekend. LIBERALE OMROEP. De Liherale Omroepvereeniging heeft op- nieuw een uitvoerige memorie gericht aan den Minister van Waterstaat, waarin zij verklaart, niet te ikunnen instemmen met de motivee- ring, waarom aan andere groepen w61 zend- tijd is en bljjft verleend en deze aan de Lihe rale omroeporganisatie voortdurend wordt onthouden. Terwijl zelfs het verleenen van de zendvergunning aan die andere groepen positief in strijd was met het advies der re- geeringscommissie-1925, werd bovendien ten opzichte van de liberalen voortdurend een grievende achterstelling bij andere partijen toegepast Inderdaad zoo wordt verder be- toogd hebben de liberalen aanvankelijk een afwachtende houding aangenomen in verband met de instelling van een Nationalen Omroep; toen in 1928 echter van regeeringswege werd gesproken van samenwerking van de ver- schillende omroeporganisaties, hebben ook de liberalen een verzoek tot zendvergunning moeten indienen, wilden zij niet wederom worden buitengesloten. De Liberale Omroep bandhaaft mitsdien zijn verzoek om zendver gunning; waar de V.A.R.A. op grond van het feit, dat zij 24 pet. van het volk omvat, in het advies van den Radioraad 18 pet. van den zendtijd zou krijgen, vraagt het liberale volks- deel, dat 6<5n tiende der bevolking vormt, op dienzellfden grond 7 pet. van den zendtijd. Het bestuur van den Liberalen Omroep ■preekt tenslotte de overtuiging uit, dat de Minister, als staande boven de partijen, het recht en de rechtvaardigheid zal betrachten •n den liberalen den hun reehtmatig toe- door K R G BROWNE. 63) Vervolg.) Zijn breede borst zwol van vreugde en trots. Hij had zich geen tien minuten ge- leden nog staan af te vragen of zijn twee inbrekers hem misschien via den ingang van Croyde Park ontsnapt waren, maar dit nieuwtje verdrong inbrekers en tan dem naar den achtergrond van zijn den- ken. Een strooper in de hand is beter dan twee of meer inbrekers in het struik- gewas en, tenzij hij dien stunteligen ouwen vent daar voor hem heelemaal ver- keerd begrepen had, hadden de beide fazanten-liefhebbers, aan wie hij zijn eer- ste nederlaag te danken had, brutaalweg een schuilplaats gezocht in het huis van den man, dien ze hadden willen berooven. Het wonder van hun spoorloos verdwijnen was verklaard en als ze nog niet zoo ver- standig geweest waren om ervan door te gaan, kreeg hij nog een kans om zijn ge- wond zelfvertrouwen te heelen, een com- plimentje van Sir John te bemachtiaen en de goedkeuring van zijn onmiddellijke superieuren te oogsten. En wat die twee van de tandem aanging, tja, die moesten wachten. t Was zonde, doodzonde, maar een man kan geen twee dingen tegelijk doen. ,,He-je der niemand meer in zien gaan polste hij nog eens hoopvol. ,,'n Paar dikke kereltjes op zoo'n fiets voor twee...?" komenden zendtijd voor de verspreiding van hun cultureele beginselen ten spoedigste zal willen verleenen. DE VEERDIENST MOERDIJK. De bond van Bedrflfsautohouders in Neder- land heeft een telegram aan den Minister van Waterstaat gezonden, waarin geklaagd wordt over de pont, welke niet vgldoet aan de ver- keerseischen. Vooral het zware vrachtverkeer i wordt hiervan de dupe. Afgesloten vervoer- j en leverantiecontracten kunnen hierdoor niet nagekomen worden. De Minister wordt verzocht in het helang van verkeer, handel en inaustrie, dringend, voor de toekomst maatregelen te willen nemen, opdat stagnatie van het vervoer voor zwaarder verkeer voorkomen wordt. NEDERL. DAG TE BRUSSEL. Teneinde het contact, tusschen Belgische en Nederlandsche zakenmenschen te bevorderen, heeft het bestuur van de officieele jaarbeurs van de stad Brussel het initiatief genomen tot het houden van een Nederlandschen dag. Het programma vermeldt voor 8 April des middags een bezoek door de geinviteerden aan het stadhuis te Brussel en een ontvangst op het Nederlandsohe gezantschap, alsmede een ontvangst door den Raad van Beheer op 9 April des voormiddags half elf. Eveneens staat een officieel bezoek aan het Holland-Huis op het programma. REGEERINGSCRISIS IN DUITSCHLAND. Voor een regeering die bij haar optreden in Juli 1928 het karakter van voorloopigheid droeg, heeft schriift de N. R. Crt. het kabinet-Muller, waarin de sociaal-democraten op grond van den uitslag van de algemeene verkiezing vertegenwoordigd moesten zijn, het lang uitgehouden. Weken lang hadden de par tijen moeten ondsrhandelen, v66r zij het eens waren geworden. De nieuwe regeering zat nauwelijks in elkaar, of het geharrewar in haar boezem begon al tusschen de volkspartij en de sciaaldemocraten over het instellen van den nationalen feestdag. Dit was het eerste touwtrekken tusschen de reehter- en linker- flank, maar vele malen daarna heeft het on- stichtelijk schouwspel zich herhaald en de spanning bleef, tot het touw er eindelijk onder gebrsken is. Zoo lang Stresemann leefde en in het kabinet de portefeuille van buitenland- sche zaken had, was het mogelijk de volks partij wanneer zij rebelsche neigingen kreeg, tot rede te brengen, want deze minister had bij zijn partij groot gezag en wist ook in de binnenlandsche politiek te schipperen. Na zijn heengaan hebben de kiemen der ontbinding zich in de r:g:ering vrijer kunnen ontwikke- len. Maar het kunststuk om de wetten voor de regeling van Young door den Rijksdag heen te halen heeft de regeering-Muller ten slotte nog volbracht en dit moet blijvend als een eer aangerekend worden. Ten leste is het nu mis gegaan tengevolge van de verdeeldheid tusschen rechts en links over het financieele program en de verzekering tegen werkloosheid. Reeds in het laatst van het vorige jaar was dr. Hilferding, sociaal-demo- cratisch minister van financien, geduikeld en door Moldenhauer, lid van de volkspartij, ver- vangen. Het stelsel tot verzekering tegen de werk loosheid dat in 1927 werd ingesteld met de be- doeling dat het verzekeringsfonds ziehzelf zou tedruipen, had gefaald, omdat het op 800.000 steuntrekkers berekend was. Op het oogenblik zijn er echter meer dan 2 millioen. De bjjdra- gen van patroons en werklieden bleken on voldoende, ook nadat de bijdrage der laatsten van 3 op 3y2 pet. van het loon was gebracht. De Rijksschatkist moest voortdurend nieuwe vo::rs. hotten doen. De volkspartij, die de grcote industrie vertegenwoordigt, en de so ciaal-democraten verschilden heel natuurlijk van meening over de methoden waarmee men den onmogelijken toebtand moest verhelpen. De sociaal-democraten wilden ook niets weten van vermindering van het steunbedrag. Moldenhauer, de minister van financien, had een ver, elijk tusschen de twee opvattingen voorgesteld, maar dit werd niet eens door zijn eigen volkspartij aanvaard. Daarna ging het centrum aan een schikking aan het knutselen, maar de sociaal-democraten hebben deze weer verworpen. Zij zien heel goed in dat zij on mogelijk hun zin kunnen doorzetten en dat er ook van den kant van de arbeiders offers gebracht zullen moeten worden bij den tegen- woordigen tosstand van de Schatkist en om dat de belastingen reeds zoo hoog zijn dat de kapilaalvorming wordt tegengegaan. Hun tak- tiek is echter blijkbaar om liever geen deel meer uit te maken van een regeering die maat regelen zal moeten voorstellen, welke hij hun kiezers niet populair zrjn. Zij zijn dus uit het kab net getreden en de taak om de nieuwe regeering te vormen is,nu van zelf op Bru- ning, den leider van het centrum, komen te rusten. Als hij slaagt, zal hij met een minder- heidsregeering voor den dag moeten komen, want den steun die hem aan den linkerkant doer het heengaan der sociaal-democraten ontvallen is, kan hij niet goedmaken door aanvulling naar rechts. Er is sprake van dat de twee groepen van de Ejuitsch-nationalen die met den extremistischen leider'Hugenberg overhoop liggen, aan het vormen van de nieuwe regeering zullen meeWerken. Maar de sociaal-democraten komen nu in de oppositie en redden hun figuur t^genOyer hun kiezers. Geheel „cp fluweel" zitten zij daarom niet, want bij beslissende stemmingen zullen zij de nieuwe regeering welwillendheid moeten be- wijzen, door zich van stemming te onthouden, indien zij niet ten minste een even destructieve oppositie al3 de communisten willen voeren. De verwachting is in elk geval, dat een zwakker regeering door een nog zwakkere vervangen zal worden. 1 Dr. Bruning is er ZatBrdagavond nog in ge- siaagd zijn kabinet te vormen, dat aldus zal J zrn samengesteld Rijkskar.selier dr. Bruning (Centrum); Buitenlandsche zaken dr. Curtius (Duitsche volkspartij) Binnenlandsche zaken en bezette gewesten dr. Wirth (Centrum); Financien dr. Moldenhauer (Duitsche volks partij) Justitie dr. Bredt (oeconomische partij); Oeconomische zaken dr. Dietrich (demo- craat) Arbeid dr. Stegerwald (centrum); Landbouw ea voedselvoorziening Schiele (Duitsch nationaal) Verkeerswezen von Guerarl (centrum); Rijksweer Groener (geen partij); Pjsterijen dr. Schatzl (Beiersche volks partij Minister zonder portefeuille Treviranus volksconservatieve groep Het kabinet zal zich Dinsdag aan den Rijks dag voorstellen met een korte verklaring. Men vermoedt dat de sociaal-democraten wegens de benoeming van Schiele een motie van wan- trouwen zullen indienen, maar dat deze zal worden verworpen. Het zag er Zaterdag werkelijk niet naar uit, schrijft de N. R. Crt., dat het kabinet-Bruning ncg in den loop van den dag zou worden ge- vormd. Het feit, dat dit toch is geschied, be- teekent vermoedelijk een breuk van Schiele met de Duitsch-nationale partij. Verzekerd wordt zelfs, dat Schiele na zijn benoeming tot minister ontslag als lid van den Rijksdag zal nemen. Schiele heeft in het belang van den Ouwe Bill schudde stuurs van neen. Hij bedankte ervoor om nog meer inlich- tingen te geven. Veldwachter Turtle stond daar met zijn neus in den wind of hij Sherlock Holmes in eigen persoon was en ondertusschen vergat hij maar eventjes, dat er een auto-ongeluk had plaats gehad; hij deed geen enkele vraag, dreigde nie mand met een proces-verbaal en maakte niet een aanteekening. Bill Salmon was de hoofdpersoon van een behoorlijk auto- drama en als zoodanig wenschte hij niet genegeerd te worden. ,,Nee", zei hij, uit zijn humeur. „Ik hew niks gezien". Zijn ondervrager knikte kort, keerde zich om, plantte zijn linkervoet op den step en hinkelde amechtig, over een af- stand van een meter of tien achter zijn fiets aan, een primitieve manier van op- stappen, die bij de landelijke dienaren der Wet niemand weet waarom nog steeds in gebruik is. Na die tien meter heesch hij zich in Ret zadel. stuurde tus schen de twee bewuste hardsteenen pila- ren door en verdween in de koele sche- mering onder de zware beuken van de oprijlaan. HOOFDSTUK XIX. De helpers houden krijgsraad. Voor het raam van de groote biblio- theek van Croyde Park zaten vier per- sonen om een klein tafeltje waarop ston- den: drie glazen, twee siphons en een groote karaf gevuld met whisky. Die vier j personen waren. opgesomd volgens an- cienniteit: Sir John Croyde, Mr. Decimus Todd, Mr. George M. A. Carr en Miss Carmencita Milligan. Nummer vier was juist aan nummer een voorgesteld, had juist voor een glas met een mengsel siphon-karaf bedankt en zat nu met twee dozijn vragen op het tipje van haar tong nummer drie verlangend aan te kijken. ,,Een autotocht door Somerset, zoo, zoo!" zei Sir John. „Dat is een goed idee geweest! En amuseert u zich nogal?" ..Buitengewoon", gaf Mr. Todd, die door de combinatie van uitstekende whis ky en kennis van den inhoud van Geor ge's eenen broekzak op zijn zonnigst was, te antwoord. ,,Ik mot eerlijk zeggen. Sir John, dat, als ik geweten had, cat je 't hier zoo naar je zin kon hebben, dat ik tien jaar vroeger gekomenen ge- bleven was". Sir John glimlachte beleefd en keek Carmencita aan. Het uiterlijk en de manier van optreden van zijn vrouwelijke gast maakten een uitstekenden indruk op hem, maar van het trio als zoodanig be- greep hij niets. Hij was ervan op de hoogte, dat de moderne jeugd een eigen- aardige opvatting heeft van wat je wel en niet mag doen, maar zelfs het allermo- dernste jonge meisje uit zijn kringen zou er toch niet aan denken om een langen autotocht in gezelschap van eenige niet- aan-haar-geparenteerde heeren van di verse leeftijden te ondernemen. En even- min was het hem duidelijk waarom een van het gezelschap in een groote groene auto en de anderen in een aftandsche vrachtauto gekomen waren en waarom ze zich zoo onverschillig hielden tegenover het vierde lid van hun reisgezelschap, die op dat oooenblik met een zware hoofdpijn en een groot gezwel op de kruin van zijn hoofd buiten op een ruststoel lag. ,,'t Was landbouw zeer hooge eischen gesteld aan dr. Bruning en deze heeft de eischen wel moeten aanvaarden om den voorzitter van den land- bond voor zijn kabinet te winnen. Nieuwe ver- hoogingen 'der landbouwtarieven zullen hier wel het gevolg van zijn. Treviranus, die de groep der volksconserva- tieven, dit is de groep der gewezen Duitsch- m tionalen, in de regeering zal vertegenwoor- digen, is en oud-Zeeoffieier.' Hij is 39 jaar oud en daar hij degeen was, die zich in de Duitsch- nationale partij het eerst heeft verzet tegen Hugenberg, is hij in den Rijksdag ondanks zijn jeugd een zeer geziene figuur. Met prof. Bredt is voor de eerste maal een vertegenwoordiger van de oeconomische partij tot lid van de Rijksregeering benoemd. Met uitzondering van de sociaal-democraten behouden voorts alle ministers van het kabinet-Muller hun porte feuille. DE MISLUKKING VAN DE HOUT- CAMPAGNE IN RUSLAND. De sowjetbladen zijn ten zeerste veront- rust over de mislukking van de houtcampagne. Z(foals bekend is, heeft de sovjetoverheid aan buitenlandsche firma's groote hoeveelheden hout verkocht. De Iswestia wijst er nu op, dat de sowjet-overheid niet in staat zal zijn de op zich genomen verplichtingen uit te voeren. Het orgaan van de sowjet-regeering geeft de vol- gende cijfers over den toestand in de be'ang- rijkste gedeelten des lands. Het winterseizoen is afgel open, maar nergens is de door den Gosplan voorgeschreven hoeveelheid boomen gekapt. In het Noordelijke gewest, de be- lmgrijkste levsrancier van hout voor het bui- tenlanl, werd slechts 69.7 pet. van de voorge schreven hoeveelheid gekapt, in het gebied van Nizjniej Nowgorod 64.3 pet., in de Kareli- sohe republiek nog minder, n.l. 44.8 pet. De raad van Arbeid en Verdediging heeft een ,,hout-dictator" benoemd, can zekeren Schmidt. Deze dictator heeft nu aan alle voorzitters van de provinciale uitvoerende comity's en aan de voorzitters van de raden der vclkscommissarissen van alle autonome republieken esn circulaire gezonden, waarin hij eischt, dat de organen, die de houtcampagne leiden, de strengst denkbare discipline invoeren irizake het gereed maken van de noolige hoe veelheden hout voor den uitvoer naar het bui- tenland, het brengen van de gekapte boomen naar de rivieren ter doorzending naar de ha vens. Wie niet met den hoogst denkbaren ijver deze taak uitvoert, moet gerechtelijk vervolgd worden en wel als iemand, die aan het ,rijk toebehoorende gcederen verduistert, aldus de Wetsjernjaja Moskwa". Dat beteekent dus, dat die mannen met de doodstraf bedreigd worden. UITBREIDING DER BEWAPENING IN ROEMENIe. De regentschapsraad heeft het door den minister van oorlog uitgewerkte plan tot uit- breiding van het leger goedgekeurd. Er zullen voor de artillerie, de infanterie en den mili- tairen viiegdienst bestellingen worden gedaan ter hoogte van 7 milliard lei, zoo meldt de Koln. Ztg. uit Boekarest. Deze bestellingen zijn over verscheidene jaren verdeeld. Een tweede plan tot uitbreiding van de weermacht, dat eerst later zal worden doorge- vCerd, zal nog 4 mi Hard lei vorderen. Volgens het blad Lupta houden de hooge marinekringen zich bezig met het Aenkbeeld een basis voor de Rremeensche oorlogsvloot cp te richten. Daarbij is men van meening, dat de Roemeensche vloot noch thans, noch in de toekomst een dergelijke basis zal noodig hebben. Daar echter bij een aanval van sovjet- Ri sland, zoo zegt men te Boekarest, de ver- bonden mogendheden de Roemeensche kust- verdediging te hulp zullen komen, zouden deze vloten een steunpunt noodig hebben. Als meest geschikte havens worden daarvoor genoemd Razelm en Thechirghiol. nogal vreemd", besliste Sir John, maar daar hij een oude heer met ruime opvat tingen was, verklaarde hij hun eigenaar- digheid door het feit, dat de dikke oude heer 'n Amerikaan was een soort men- schen, waarvan je alles kon verwachten! en Miss Milligan, naar haar accent te oordeelen, in elk geval geen Engelsche en gaf zich daarna de noodige moeite om het hun naar den zin te maken. ,,Nog een halfje, Mr. Todd?Zoo mag ik het zien... En jij, jongmensch... En nu moest ik eerst eens even naar den vriend buiten gaan kijken... als hij wakker is wil hij allicht ook graag wat te drinken hebben". Geen vaA de drie aanwezigen bood aan met hem mee te gaan. Toen zijn kaars- rechte figuur door de openstaande deuren verdwenen was, boog Carmencita zich naar George toe en begon gejaagd-fluis- terend: ,,ZegSmith heeft ze! Ze zitten in een van zijn zakken. Hij heeft ze ge- vonden en is ermee vandoorgegaan zon der dat ik er iets aan kon doenMaar wat is er met jullie gebeurd? Waarom liepen jullie met dien George glimlachte een stralenden ge- ruststellenden glimlach. ,,Wees gerust, Carmencita. De gerech- tigheid heeft gezegevierd en de machten der duisternis zitten te tandenknarsen, tenminste als ze tanden hebben om mee te knarsen. Zie1" H;j vischte zijn op- gevouwen zakdoek uit zijn zak en zwaai- de hem voorzichtin heen en weer. Het gevolg was een welluidend gerinkel. ..Heilige Mozes". zei Carmencita. „Heh je ze weer terug, George, jij bent een..." Wat George was kwam hij niet te Acht en twintig administrateurs en direo- teur:.n van filialen van het Credit Poncier FranCais tegen wie sedert 1924 een onderzoek gaande was, zullen zich thans voor de recht- bank te verantweorden hebben wegens op- iichting, misbruik van vertrouwen en overt re ding van de wet op de vennootschappen. De verduisteringen beliepen een totaal van 25 ir.iliicen francs. Voor de bewijsvoering moes ten niet minder dan veertig ton documentea naar Parijs worden overgebracht. Lord Buckmaster, een oud-lord kanseller, voorzitter van het Hoogerhuis, gaf zijn mee ning over de doodstraf voor de speciale com- missie uit het Lagerhuis, die de kwestie in studie heeft. Hrj stelde zich lijnrecht tegenover den bekenden oud-rechter lord Darling, die een dezer dagen voor dezelfde commissie heeft verklaard, dat een onschuldig man bij dB Britsche rechtpleging onmogelijk kan worden orgehangen en dat de schuldige moordenaar, die ter dood wordt gebracht, een behandeling krijgt, die hij niet verdient. Lord Buckmaster zeide daarentegen, dat hij de theorie, dat een onschuldig man nooit is ter dood gehracht> onmogelijk kan aanvaarden. Hrj wenscht dfe doodstraf onder alle omstandigheden afg«- sehaft te zien. DE BELGISCHE SCHULD. Voor 1930 bedraagt de Belgische schuld 4.121 milliben francs, vergeleken brj het vo rige jaar i3 de schuld dus verminderd met 359 millioan francs. Deze schuldvermlndering is in hoofdzaak te danken aan de terugbetaling van 240 mfl- li:en francs, gestort in maandelrjksche ter- mijnen van 20 millioen francs bij de Nationals Bank en aan de terugbetaling van marken. Wat de hoofdsom betreft is de nationals schuld, die in 1929 60 600 millioen bedroeg, voor 1930 verminderd met ca. 8 milliard frs. Eeze vermindering der schuld is met name het gevolg van de voordeelige saldi der be- grootingen, die het mogelijk hebben gemaakt vrijwel de geheele vlottende schuld alsmede de schuld op korten termijn te doen verdwg- nen. De staat heeft thans nog slechts de ge- consolideerde schulden terug te betalent 22.052 millioen francs voor binnenlandsche «n 27.662 millioen francs voor buitenlandsche schuld. Het Young-plan dat aan Belgie geduren- de 37 jaar 1.140 millioen francs garandeert, zal helaas de voortdurende uitgaven met be trekking tot het herstel niet schadeloos sto len, die 1.312 millioen francs bedragen. Om de terugbetaling der marken te verkrijgen. hebben de Belgische onderhandelaars aan Duitschland op het gebied der sekwestratie3 175 tot 260 mill c en frais moeten afstaan, d.w.z. de sam, die in een jaar voor deze tenig- betal'ng moet worden betaald. Hieruit volgt, dat de netto waarde van de gerekwestreerde goederen die door BelgiS wo dt geind 7C0 millicen francs bedraagt. Naar aanleiding van deze cijfers is men in de financieele commissie van den Belgischen Senaat tot de conclusie gekomen, dat er min- stens twee generaties moeten voorbijgaan eer de oorlogsschuld geheel zal zijn afbetaald. INVOER VAN HERKAUWERS VERBODEN. De Brusselsche correspondent der Maastv meldt, dat de invoer van herkauwers tot nader bevel verboden is langs de grenskan- toren van Abeele (station), Abeele (dorp), en Seizaete (station). weten, wanfjuist op dat oogenblik kwam Sir John dor de openslaande deuren weer binnen. George stopte haastig zijn zak doek in zijn zak en Carmencita zette het beleefd-vriendelijke gezicht van iemand, die over het weer en soortgelijke onder- werpen heeft zitten praten. „Slaapt blijkbaar nog", kondigde Sir John aan. Trouwens, 't beste wat hij doen kanziet er al een stuk beter uit Alle kans dat hij weer heelemaal in orde is als hij wakker wordt'n stevige hoofdpijn uitgezonderd natuurlijk". Zijn gasten hoorden hem zonder be~ langstelling aan, hetgeen eenigszins zon- derling aandeed, in aanmerking genomen dat net een goede tijding was die Hi) bracht. Maar ten slotte ging het hem niets aan; misschien hadden ze onderweg ruzie gehad of iets dergelijks. Dus ging hij zitten om zijn plichten als gastneer waar te nemen. ,,Prettig, dat u eraan gedacht heeft, om hier aan te komen" dit tegen George. ,,Zoo nu en dan wordt het hier wel wat saai. Deze eenvoudige opmerking scheen den corpulenten Amerikaan buitensporig te vermaken. „Saai!" zei hij. „Nou, zoo zou ik't niet noemen maar wat ik der van gezien heb te oordeelen George hield zijn glas tegen het licht. glimlachte apprecieerend tegen de kleur en zei: „Nee, wij hebben niet over saai te kla- gen. We zijn hier van gisteravond af en in dien tijd hebben we niet een vervelend moment gehad. Ik heb me zelden ergens zoo geamuseerd (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1