„Cir advertentiBm Verloren in de Nieuwstiaat Zaterdag en Zond pkedikbeuktehT QEMgiaDE BEaiCgTEHi Pas op voor Rheumatiek! RugpijnNieren Pillen Verloren Voetbalv. „Terneuzen" TEFNf UZEN 2 SAS VAN GENT I. Het overgroot succes CONCERT- EN BI°S COOPGEBOUW RECHTSZAKEN VERDRONKEN. DOODGEREDEN. UITSLAG VERKOOP1NGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPI f - TER NEUZEN SCHEEP V AARTBE WEGIN G. Apotheek VAN BORSSUM WAALKES. Beoosten- en Bewesten Blij een bankbiljet van 300. ZONDAG a. s., 2 uur. lid van het bestuur, die zeide, dat de verga- dering gehouden werd op verzoek van de be- stuursleden, die op de beide vorige bijeen- j komsten niet aanwezig konden zijn en die toch gaarne wilden verklaren, waarom dat zij op 25 Februari tegen bet bestuursvoorstel stemden. Men heeft spreker menigmaal ver- weten, dat hij gedraaid zou zijn, maar hij zegt, dat hij, toen hij bestuurslid was gewor- den, tot een ander inzicht kwam en vooral toezwaar had tegen het samengaan van coope- raties met de centrale. De beer C. France, eveneens bestuurslid deelde mede gaarne te willen motiveeren waarom hij tegen het bestuursvoorstel heeft gestemd. In de eerste plaats heeft spreker dat gedaan, omdat hij nog altijd overtuigd is, dat de „Zeeland" even goed bestaansrecht heeft als de andere coop, fabrieken en dat het verdwijnen van de ,,Zeeland'' zeker in- vloed op den komenden bietenprijs zal oefe- nen. Verder wenscht spreker niet mede te werken om de fabriek althans voor een groot deel in handen te geven van de Centrale Sui- ker Maatschappij, waardoor z.i. een klap wordt gegeven aan de coop. zaak. Als hij dan ook a.s. Maandag weder tegen het be stuursvoorstel stemt, doet hij zulks als eerlijk man en in de vaste overtuiging niet anders te kunnen handelen; het doet hem genoegen, dat hij daarin gerugsteund wordt door steeds meer leden van den Kring Walcheren. De heer Louwerse heeft alltijd verwacht, dat de heer Castel als bestuurslid wel een anderen kijk op de zaak zou krijgen; hij zelf was ook steeds voor het behoud van de fa briek, omdat hij vreesde, dat b'rj verkoop, weer de oude toestand terug zal komen, en spreker verwondert zich dan ook over de houding van het bestuur na het referendum. Spreker acht het een algemeen belang als de fabriek blijft. De heer Jac. Welleman zeide, dat hij waar- schijnlijk niet aanwezig zou zijn geweest als er geen Statenvergadering was, doch toch deed' het hem genoegen in deze rustige ver- gadering te zijn. Spreker zegt tot den heer Louwerse, dat voor rustige bedenking geen tijd werd gelaten en zeide op een desbetref- fende vraag, dat het bestuur Maandag bij niet verkoop zijn mandaat zal neerleggen. Spreker verdedigde het beleid van het be stuur tegen de vele aanvallen. die het heeft te verduren, en noemde verschillende voor- beelden, waaruit de moeilijke omstandigheden blijken, waarmede het bestuur te kampen Keeft gehad. Spreker ontkent, dat er coop, ruimte te veel is, zoolang er nog 5 tot 600 millioen K.G. bieten aan de Centrale worden verkocht. Z. i. staat een fabriek, die meer dan 6 milioen heeft gekost en tot 2.2 millioen is afgeschreven, nog niet zoo zwak als som- mige leden, wier belangen schijnbaar op een andere plaats liggen, zoo gaarne verkondigen. De heer Stroo vindt het bod te laag en zou liever bij gedeelten verkoopen en meent, dat wanneer ieder eens vol had geleverd zooals hij, de uitbetaling aanmerkelijk beter zou zijn geweest. De heer Welleman zegt, dat bij verkoop in deelen de leden direct 400 op tafel moeten leggen, wat voor velen bezwaarlijk is. Spreker deelde mede, dat de verwerking in de „Zeeland" van biet tot suiker, minder kost dan in Dinteloord. De heer Risseeuw meent, dat de heer Van Arenthals indertijd ook voor verhooging van het minimum was, en meende, dat men bij verkoop voor goed is overgeleverd aan de C. S. M. De heer Van Arenthals zegt het een unicum te vinden, dat het bestuur tegen zijn eigen voorstel stemde, al vindt ook hij den geboden prijs niet hoog. Spreker wijst echter nog eens op de slechte uitkomst. De heer Franse is eenigszins v&rwonderd," dat de heer Van Arenthals zoo spreekt, want des avonds na de algemeene vergadering heeft deze gezegd van spreker het tegen stemmen te begrijpen. Spreker meent steeds een rech- te lijn te hebben gevolgd. De heer Castel, zet zijn standpunt ook,nog weer eens uiteen, o.a. had hij altijd gedacht, dat men in Walcheren niet meer kon leveren dan het minimum, doch hij is tot een andere overtuiging gekomen. Overwogen werd ook door middel van de landbouwvereenigingen niet-leden te bewegen aan de ,,Zeeland" te leveren. De heer Gilde meent, dat al blijft men doorwerken, men toch in den druk zal komen, waarop werd geantwoord, dat iemand met meer aandeelen, dan hij hebben moet voor zijn bedrijf, zeker in moeilijkheden kan blijven. De heer Van Arenthals zegt, dat de coope- ratieve gedachte steeds bij hem voorzit, wat hewezen wordt door de vele aandeelen, die hij in de verschillende coop, fabrieken heeft, maar dat hij in het voorbzetten der „Zeeland" weinig heil ziet. De heer Risseeuw meent, dat de leden die bij verkoop der fabriek geen f 300 storten voor een te lagen prijs bieten zullen moeten leveren. De heer Lampert meent, dat de leden, die alleen het minimum leveren en de rest aan andere fabrieken, de eigen zaak afbreken. De heer Melse zegt, o.a., dat z.i. de salaris- sen moeten worden verminderd. Op een vraag van den heer Goedbloed, zegt de voorzitter dat besloten is de leden, die te weinig leverden, te beboeten met f 10 per 1000 K.G. (applaus). De voorzitter heeft nog medegedeeld, dat met hem, die over te weinig land beschikken, getracht zal worden een regeling te treffen. Met dank voor de rustige bespreking en een opwekking naar de vergadering te Roosen- daal op Maandag a.s. te gaan, sloot hij daar- op de door ongeveer 125 personen bezochte vergadering. SLUISKIL. Een benoeming. De gemeenteraad van Amsterdam be- noemde in zijn vergadering van Woensdag j.l. tot onderwijzeres aan de Ranonkelschool aldaar, mej. J. J. Bak, vroeger onderwijzeres aan de openbare school alhier, thans te Kloe- tinge. Toelating leerlingen. Aangezien ons gebleken is, dat velen de van gemeentewege geplaatste bekendmaking betreffende de toelating van leerlingen tot de openbare school (zie T. N. Courant van Vrij- dag 7 Maart) over het hoofd hebben gezien, kan het zrjn nut hebben, langs dezen weg daarop nog eens de aandacht te vestigen. Ouders, die him kinderen op 1 Mei a.s. tot de openbare school alhier wenschen toegelaten te zien, kuanen zich tot dat doel vddr den 25en Maart bij het hoofd dier school ver- voegen. De toelating geldt alleen voor kinderen, die v66r 1 November van dit jaar den leeftijd van zes jaren bereiken. De film „De Moeder". De afdeeling Sluiskil van de Nederlandsche Vereeniging van Fabrieksarbeiders had tegen Zaterdag een propaganda- en filmavond ge- organiseerd, waarop als hoofdnummer de film „De Moeder" zou vertoond worden naar het gelijkluidend boek van den Russischen schrij- ver Maxim Gorki. Als spreker zou optreden de heer G. H. Pieters uit Maastricht. Zoowel technische als administratieve bezwaren waren oorzaak, dat de filmavond geen door- gang kon vinden. Naar men ons mededeelt, hoopt men de bezwaren te ondervangen, waardoor het mogelijk zou zijn, dat genoemde film alsnog in den loop van April vertoond wordt. De heer Van Loij op het oorlogspad. De heer Adh. van Loij, Med. doet. arts alhier, schrijft in de Ter Neuzensche Courant van Maandag j.l. een ingezonden stukje naar aanleiding van een Sluiskilsch bericht in de krant van 3 Maart. Het spijt ons te moeten zeggen, dat dit ingezonden stukje er totaal naast was. Immers, in de krant van 5 Maart plaatsten we reeds een verbetering van ons eerste schr.ijven. Om den stijl van den heer van Loij, Med. doet. arts, te volgen, zouden we dus kunnen schrijven, dat hij heusch beter gedaan had, om, alvorens zijn ingezonden stukje op te zenden, eerst het volgend num- mer van de T. N. Courant eens na te slaan. Hieruit valt slechts te constateeren, dat er b'ijkbaar aan de vestiging van den heer Van Loij, Med. doet. arts, nog iets hapert, n 1. een abonnement op de Ter Neuzensche Courant. „De Zeeuwsche Koerier" of het „Dagblad van Noord-Brabant" zijn vaak goede aanvul- lingen, maar voor een 18-karaats Ter Neuze- naar is de Ter Neuzensche Courant toch on- misbaar, zooals uit het bovenstaande weer kan blijken. SAS VAN GENT. Ongeval. Donderdagavond omstreeks half acht ge- teurde aai de Stijfselfabriek een ongeluk. De motoirijder D. van Cadzand u't Ter Neuzen, rijdende in de richting naar Sluiskil, werd door een auto, eveneens uit Sas van Gent komend, aangcredsn, tengevolge waarvan de motorrij- tuige aanwijzen, nl. mej. Boerwinkel, die den dader van nabij heeft kunnen waarnemen. Haar pertinente en onmiddellijke herkenning van den aanrander, toen hij werd voorgeleid, is natuurlijk een buitengewoon sterke aanwij- zing tegen hem. Zelfs zou men bijna mogen aiannemen, dat mej. Boerwinkel haar leven lang den aanblik van den bruut niet zal kun nen vergeten, m.a.w. dat zij zich bij de eon- frontatie bijna niet kan vergist hebben. Doch tenslotte is dit slechts d£n enkele ge- tuige. Alle andere getuigenissen zijn vaag: men heeft Hoek gezien nabij de plaats der misdaad; men heeft hem gezien omstreeks het tijdstip van den moord; een strooper heeft hem vermoedelijk gezien in gezelschap van beide verpleegsters. Alweer zijn dit slechts aaniwijzingen, die de verklaring van mej. B. helpen versterken, doch die geen afdoende bewijzen vormen. Zoolang dus geen andere bewijzen tegen den verdachte gevonden worden is zijn schuld i niet zonneklaar bewezen, al zou de justitie gelijk de openbare meening volkomen van zijn schuld overtuigd zijn. Zal" H. bekennen? Waarschijnlijk is dit niet. Men herinnere zich een vroegere mis daad van hem (eveneens aanranding van een meisje), waarbij hij zijn onschuld tot hpt ein- de vol hield. Weliswaar werd hij veroordeeld, maar bewezen werd zijn daad niet. Het is niet onwaarschvjnlijk, dat ook in dit duistere geval zijn veroordeeling volgt, niet- tegenstaande zijn hardnekkige ontkenning. Daarom gaan de verwafchtingen uit naar de onderzoekiagen van ds$ bekwamen politie- deskundige Dr. Hesselink, voor wien nog al- tjjd de mogelijkheid bestaat een dusdanig overstelpend bewijsmateriaal te verzamelen, dat verdere ontkenningen van den verdachte der op den weg geslingerd werd, waardoor deze een gecompliceerde beenbreuk opliep. De gekwetste werd naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. HENGSTDIJK. Op de vastgestelde kiezerslijst komen voor: Tweede Kamer en Provinciale Staten 279 kiezers, en voor den gemeenteraad 268 kiezers. ZONDAG 16 MAART 1930. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9V2 u., Ds. L. J. Cazemier en 2 u., cand. H. W. Cazemier. Sluiskil. 9\'2 u., de heer L. Dek en 2 u., Ds. L. J. Cazemier. Hoek 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9Vz u., Ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren en 2 u., Ds. G. van Dis. Axel. 9% u., Ds. G. van Dis en 2 u., Ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren. Sas van Gent. 9% u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9% u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. A. B. W. M. Kok Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9V2 u. en 2 u., Ds Tolsma, Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5V2 u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5% u., Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Piensten om 7. 814 ec 10 uur. 's Nainiddags om 2% uur Lof Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht te Hulst is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Hulst, waarbij J. H. oud 35 j., koopman te Axel is ontslagen van alle rechtsvervolging ter zake van de hem ten laste gelegde overtreding van de Motor- en Rijwielwet. VERDUISTERINGEN DOOR EEN GEMEENTE-ONTV ANGER. Omtrent de verduisteringen, waaraan de gemeente-ontvanger van Papendrecht zich heeft schuldig gemaakt wordt nog gemeld: De betrokkene heeft verschillende verduis teringen bekend, echter kon in verband met het feit, dat de boekhouding in de war is, nog niet vastgesteld -worden, hoe groot het totaal bedrag is. Aan het verificatiebureau der vereeniging van Nederl. Gemeenten is op- gedragen een onderzoek naar het tekort in te stellen. De boekhouding is door den burge- meester als hulp-officier van justitie in be- slag genomen. Donderdag zou een raadsvergadering plaats vinden, waarin de zaak zal worden behandeld. De ontvanger was ook administrateur van het woningbedrijf en correspondent der ar- beidsbemiddeling. DE MOORD TE BENNEKOM. Het gaat met de afschuwelijke misdaad, te Bennekom gepleegd, als met zoovele gevallen, waarbij men meent den dader gevonden te hebben en de aanwijzingen talrijk genoeg zijn, doch de doorslaggevende getuigenissen zoek blijven. In het geval-Bennekom kan men wel- beschouwd slechts den waarlijk-ernstige ge- waardeloos worden. Ook ter geruststelling van het publiek ge- weten is het noodig, dat de dader van den afschuwelijken moordaanslag zijn gerechte straf niet zal ontgaanj v. W SCHIPPERSRELLETJES. Uit Zwolle meldt men: Dinsdagmiddag was een schipper aan het laden bij de overslagplaats van de firma Buis- man aaa het Zwarte Water. Met het oog op de dreigende houding, den laatsten tijd aange- nomen door stakende schippers tegenover schippers, die wel lading aannemen, gingen de hoofdinspecteur van politie Lettinck en twee agenten aan boord. Uit de stad de over slagplaats ligt ongeveer een half uur buiten Zwolle kwam een schip, getrokken door een motorboot, waarop zich een vijftig schip pers bevonden, die, bij het in lading liggende schip gekomen, een dreigende houding aanna- men. De hoofdinspecteur en de agenten trok- ken hun revolver, waarop een der stakende schippers zijn jas uitgooide, voor hen ging staan en riep: Schiet mij maar dood! Op dit oogenblik kwamen er nog twee inspecteurs en acht agenten bij. Deze overmacht deed de schippers afdeinzen. Voortdurend, ook des nachts, worden de schepen, die met lading liggen of geladen zul len worden, door de politie bewaakt. Men vreest voor bloedige botsingen. Ook schip pers, die hier alleen maar doortrekken, wor den niet veilig geacht. Bij de grens der stad komt een agent aan boord, die hun vergezelt tot de stad gepasseerd is, desgewenscht nog verder, daar ook te Hasselt de toestand zich meer toespitst. Ook hier moest de politie versterkt worden om de werkwilligen tegen de stakers te beschermen. De bevrachters uit Zwolle en Hasselt blij ven pertinent weigeren, over de door de schip pers opgerichte schippersbeurs te bevrachten. De staking duurt nu ongeveer een maand. De geldmiddelen zijn vrijwel uitgeput. OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Maandag is tijdens den storm op de Lek bij Vreeswijk de 23jarige stuurman A. W. de J ng, van de sleepboot, „Rotte" van de firma P. Smit Jr. te Rotterdam, over boord gesla- gen en verdronken. Dinsdag is de 22jarige schippersknecht M. Klunder, varende op het beurtschip van Zwolle naar Groningen, te Assen bij het ver- richten van zijn werk van het schip in de Drentsche Hoofdvaart gevallen en verdronken. De p igingan om de levensgeesten op te wek- ken mochten niet baten. In den nacht van Maandag op Dinsdag is op het rangeerterrein nabij de eerste Graafsche brug te Nijmegen de 27jarige rangeerder J. F. Heesen, ongehuwd, op weg naar huis ver moedelijk de rails overgestoken. Hij is klaar- b'.ijkelijk door een rangeerenden trein gegre- p:n en gedocd. Een rangeerder vond later het verminkte lijk van den ongelukkige. OPLICHTING DOOR DEN DIRECTEUR VAN EEN INCASSOBUREAU. J. van Ldirecteur van een particulieren nachl.vei igheidsdienst en van een incasso- bu eau te Leiden, is als verdacht van oplich- ting raar het Huis van Bewaring overge- brrnht. Acht r--f blijkt de man zich aan ver- scheidene gcval'en van oplichting te hebben schul ig gemaakt, ter zake waarvan bij de politie te Leiden reeds klachten zijn ingediend. VOETGANGER OM HET LEVEN GEKOMEN. Op den Driebergscheweg onder de gemeente Zeist reed een auto met gedempte lichten, terei de een ande-e auto te passeeren. De bestuui-der W. uit Dri-bsrgen zag echter niet dat \66r hem twee voetga~ge s liepsn. Een an h n, de 45iarige v. d. H., eveneens uit Drlebergen, werd aangereden. De man is naar het ziekenhuis te Zeist vervoerd, waar hij spoedig oveileed. VANDALISME. Een laffe vent heeft Maandagavond uit wraaKzucht den tuin van de alleen-wonende mej G. in de Emmalaan te Rotterdam ver- n.eid. Alle planten waren n.l. uit den tuin ge- troxiien e.i v„or de deur der woning gelegd. Lezo ve.nieling moet zijn geschied door een z g beueiaar, die geen kans zag iets te ver koopen. De pohtie heeft een nauwkeurig on- de.z.,ek ingesteld. STEEK IN DEN RUG TOEGEBRACHT. Op de H_elkade te 's Gravenhage kreeg Maandagavond de 30jarige koopman J. T. ru ia met den eveneens SOjarigen koopman G. de D. Laatstgenoemde werd toen hij een cafe ve li-t, door T. aangevallen, die hem met em mes of eenig ander scherp voorwerp da~ tot nu toe niet is gevonden een steek in de.i rug gaf, tengevolge waarvan De D. erastig gewond naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. T. is kcrt daarna aangehouden en in het po-it.ebuieau in bewaring gesteld. SPIRITUS FRAUDULEUS INGEVOERD. Di.isaag arriveerde te Amsterdam in de haven van het Noorsche stoomschip „Gudrid" komende van Antwerpen. Ambtenaren van de inspectie der Invoerrechten en Accijnzen vonde.i aan boord een hoeveelheid van onge veer 700 L. spiritus (70 blikken van 10 liter) welke frauduleus ingevoerd was. De partij werd in beslag genomen; tegen den gezag- voerder is proces-verbaal opgemaakt. Nader wqrdt vernomen, dat de spiritus in de bunkers verborgen was. Er werd beslag ge.egd op het schip vanwege den belasting- dienst. Dit zal eerst opgeheven worden, wan neer de boete, welke wel vrij hoog zal zijn, betaald is. NIEUWE OVERSTROOMINGEN IN FRANKRIJK. Havas meldt uit Bayonne: Ten gevolge van slagregens is de beek Saleys, die door de stad Salies de Bearn stroomt, plotseling sterk gezwollen en heeft drie-kwart van de stad onder water gezet. In de laaggelegen wrjken staat het water IV2 M. hoog. Het verkeer tusschen de hoog- en de laaggelegen stadswijken is verbroken. De schade is zeer aanzienlijk en de burge- meester heeft maatregelen getroffen voor de evacuatie en de voorziening met levensmid- delen van de bewoners. De overstroomingen in het Zuiden worden ten deele aan de sterke ontbossching geweten. De radicale Senator Martin heeft nu een in- terpellatie ingediend, waarin den minister van landbouw naar zijn boschpolitiek gevraagd wordt en naar middelen om verdere ontbos sching te bestrijden. Te Moissac storten, na het wegvloeien van het water, nog steeds huizen in. De „Figaro" wijdt een artikel aan de lessen, die uit het gebeurde in Zuid-Frankrijk te put- ten zijn. In 1875, na de vemieling van de voorstad van Toulouse, Saint-Cyprien, toen de smart en de verontwaardiging krachtige maatregelen vereischten, werd bepaald, dat men geen huizen meer van in de zon gedroog- den baksteen mocht bouwen. Moissac en honderden boerenhuizen zijn ineengezakt, om dat men zich niet aan het voorschrift heeft gehouden. Voorts zou destijds de als mis- dadig gekenschetste ontbossching worden ge- staakt. Nochtans heeft men sedert, en vooral tijdens den oorlog, de meeste beboschte hel- lingen van de boombegroeiing ontdaan. In het artikel wordt verder gezegd, dat een telefonische waarschuwing van de hoogge- legen dorpen, die overstroomd werden, vele dooden in het lagere gebied had kunnen voorkomen. Niemand heeft de fabrieken, de gehuchten aan de rivier, die midden in den nacht door den reusachtigen waterval werden verrast, gewaarschuwd. Elke rivierbewoner dient een of twee groote, platte schuiten te bezitten. Bewoners en redders zijn in vele gevallen omgekomen, omdat de sporadische en verspreid liggende barken slechts wankele schuiten zijn; zij slaan om in den stroom en ■£inken bij de minste overlading. Behalve dat er voldoende reddingsmateriaal aanwezig dient te zijn, moet de gas- en electrische leiding niet onderaards worden aangelegd, waardoor bij het minste ongeval de omgeving in het duister is gehuld en de paniek wordt verergerd. De geestelijkheid, de onderwrjzers moeten de bevolking wijzen op de gevaren, en de overheid moet afdoende maatregelen treffen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Ter Neuzen, 14 Maart 1930. Mijnheer de Redacteur. Wanneer men een fout maakt dan moet men die ook ridderlijk willen erkennen. Dit is met mij het geval. Mij is uit ver- strekte inlichtingen gebleken, dat ik mij heb vergist met het schrijven van het ingezonden stukje in Uw blad van 7 Maart 1.1., betreffen de de daden van Burg, en Weth inzake de brandweer. Daarom wensch ik ook op de?e plaats mijn exuses aan te bieden over het geschrevene aan B. en W. meer speciaal aan den wethouder van openbare werken die met de kwestie absoluut niets te maken had. Met mijn dank voor de plaatsing. J. F.' DE COOKER, ex-opperbrandmeester. AXEL. Donderdag had, ten overstaan van notaris Dregmans, ten verzoeke van den heer A. IJse- baert, de verkooping plaats van een woonhuis en erf, staande aan de Molenstraat, alhier. Ingehouden op 1500. s.s. HELENA in lading te Braila. s.s. MAGDALENA in lading te Huelva voor Rouaan. s.s. TERNEUZEN, van Rotterdam naar Genua passeerde 12 dezer Gibraltar. Van Ter Neuzen: 13 Maart. Eng. s.s SHEAF CREST, 1617, ledig, New-Castle. Voor Sas van Gent: 13 Maart. Eng. s.s FOYNES, 390, stukg., Antwerpen. Van Sas van Gent: 13 Maart. Nederl. s.s, WINTERSWIJK, 1937, ledig, R'dam. Voor Gent: 12 Maart. Noorsch s.s. FAC TO, 883, kunstmest, Odda; Eng. s.s. GARTH CLYDE, 99, ledig, Brugge; Deensch s.s. RANDI,, 493, ledig, R'dam; Eng. s.s. WAY- PARK, 857, kolen, Immingham; Noorsch s.s. TRES, 459, kolen, Goole; Eng. s.s. CHARL- WOOD, 600, ledig, Antwerpen; Duitsch s.s. TEUTONIA, 767, ledig, Rotterdam; Eng. s.s. GWENTLAND, 1090, ledig, Londen; Eng. s.s. SHEAF ARROW, 1183, kolen, New-Castle. 13 Maart. Portug. s.s. SILVA GOUVEIA, 510, pyriet, Lissabon; Eng. s.s. HEWORTH, 1602, kolen, New-Castle; Eng. s.s. FALCON, djpw- Verwaarloos nooit de geringste aanval van rheumatiek. Deze kan u mettertijd onnoemelijk veel last en pijn bezorgen. Ofschoon velen bij vochtig weer hinder hebben van rheumatische pijnen, behoeft dit niet in zoo erge mate het geval te zijn. Immers rheu matiek wordt vaak veroorzaakt door urinezuur, dat als gevolg van trage of verzwakte nieren in het bloed achterblijft. Laat geen kostbaren tijd verloren gaan. Begin onmiddellijk met het ge- bruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, als gij reden hebt om aan te nemen, dat uw nieren verzwakt zijn, door verschijnselen als rheumatische pijnen, rugpijn, waterzuchtige zwel- lingen, of onaangenaame urinestoor- nissen. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. Te Ter Neuzen bij Firma Van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 64 (Ingez. Med.) 738, stukg., Londen; Duitsch s.s. GUDRUN, 836, ledig, Antwerpen; Noorsch s.s. HILDA, 705, pyriet, Thamshavn; Eng. s.s. CRICH- TOUN, 506, stukg., Leith; Duitsch s.s. WAR- NOW, 551, ledig, R'dam; Eng. s.s. ELEVEEN, 969, kolen, New-Castle; Eng. s.s. REDCAR, 794, kolen, Leith; Eng. s.s. CONT. COASTER, 214, ledig, Londen; Eng. s.s. LIBERTY, 382, stukg., Goole; Eng. s.s. GEM, 289, ledig, Shoreham; Belg. s.s. COCCINELLE, 154, ledig, Oostende; Noorsch s.s. BORGVOLD, 339, ledig, Antwerpen. Van Gent: 12 Maart. Eng. s.s. CYRILLE DANNEELS, 839, ledig, Goole; Zweedsch 8.0. HEROS, 652, ijzer, Gdynia; Eng. s.s. TUS- HAR LIGHT, 2437, ledig, New-Castle; Ital. s.s. ELIO, 3048, ledig, Cardiff; Eng .s.s. HEL- BURN, 1685, ledig, Tyne; Eng. s.s. PENT- LAND FIRTH, 256, fosfaat, Antwerpen; Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen; Zweedsch s.s. BRAVO, 859, pyriet, Oskars- ham; Eng. s.s. CROXDALE, 806, ijzer, Lon den; Eng. s.s. HUBBASTONE, 431, ijzer, Port Talbot. 13 Maart. Noorsch s.s. DORAVORE, 659, ijzfer, Swansea; Zweedsch s.s. FRANK, 469, stukg., Goole; Eng. s.s. THE MONARCH, 405, steen, Londen; Duitsch zeilschip PASSAT, 2870, ledig, Hamburg; Duitsch s.s. KATE 903, ijzer, Stettin; Noorsch s.s. OTTAWA, 1543, ledig, Blyth; Duitsch s.s. THEODOR, 572, fosfaat, Stettin; Eng. s.s. JOLLY NOR MAN, 146, fosfaat, Kingslynn; Eng. s.s. GARTH CLYDE, 99. fosfaat, Ipswich; Lett, s.s. BIRUTA, 1091, ledig, Danzig. Ondergeteekenden betuigen hunntn hartelijken dank aan alien die blijken van declneming be- toonden, en aan de buren voor bunne hulp en bijstand ons bewezen, tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd-en Groot- vader. Wed. JAC. DE BRUIJNE-Balkenende, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen, 14 Maart 1930. Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van beiangsteiling op 11 dezer, in 't bijzonder aan den heer P. P. DE NJJS, voor de eer ons bewezen. AUG. DE WINNE-van Waes. Spui, Maait 1930. Aan de geachte clientele wordt bekend gemaakt, dat de ZAAK op dezellde voet wordt voortgezet. Wegens vertrek naar elders worden met ingang van 1 April a. s. alle lidmaatschappen opgezegd. Dr. A. SPRUITENBURG. Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat de lijst van Ingelanden ingevolge art 39 1 gedurende veertien dagen, van 15 t/m 29 Maart 1930 ten kantoie van den Ontvanger-Gritfier te Hulst, opnieuw ter inzage is nedergelegd en daarvan op 15 Maart 1930 afkon- diging is gedaan. Tegen goede belooning terug te be zorgen aan het bureau van dit blad. Gaande van Sluiskil naar Ter Neuzen: een Halskettinkje met Hangertje van Kenaarisch goud. Tegen goede belooning teiug te bezor gen bij M. J. ROBIJN, Tramstraat 21. Entrde 30 ct. Kinderen tot 16 jaar 10 ci. HET BESTUUR.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 2