ALGEMEEN NIEUWS- C.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De dolende Juweelen Nou! W No. 8500. MAANDAG 10 MA ART 1930. 70- Jaargaog BINNENLAND, FEPIIIBTOS. BUITENLAND. - Daar vlieg-t-ie! nig op dewereN wsaa&ma ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. ner post IS 0 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr.. per post 6,60 per jaar en Araerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post buitenland alleen bfl vooruitbetaling. Voor Belgie Abonnementen voor bet. Uitgeefster: Flrma P. J. VAN DE SANDE. GIHO 38150 TELEFOON No. 25. (7*3 ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. I-Iandelsadvertentlen by regelabonnement te gen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkriighaar is. Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de ultgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEBEN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJD AG A V OND. JACHTWET. De Burgemeester van TER NEUZEN knaengt ter openbare kennis, .dat de Minister mo Staat, Minister van Binnenlandscbe Baken en Landbouw, (by bescbikking van 27 Sbruari 1930 heeft bepaald, dat in bet ge- ile Ryk a. bet zoeken, rapen en buiten openbare w«gen en voetpaden vervoeren van eieren van i—npbmirn wulpen, scboleksters, gruto's, tareluurs, meerkoeten en waterboentjes is toegestaan vanaf heden tot en met 28 April 1930; b. bet ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren en tangs openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van bet onder a genoemde water- wild is toegestaan vanaf beden tot en met 90 April 1930; het zoeken, rapen, ten verkoop in voor- naad bebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren, of vervoeren van eieren van zwa- nen, ganzen, eenden (alle soorten) duikers, watersnipipen en goudplevieren niet is toe- jfestaan. Ter Neuzen, 10 Maart 1930. De Burgemeester voomoemd, J. I1UIZINGA. DB VERHOUDING TOT BELGIe. tn de memorie van antwoord aan de Eer- ste Kamer over de begrooting van Buiten- landscbe Zaken doet de Minister eenige mede- tteelingen omtrent de verbouding van Neder- land tot Belgie. Met de leden, die zich in dien geest uitlieten, is hy van oordeel, dat het verzekeren van een duurzaam goede verbou- cBng tusschen de beide landen inderdaad bet dooel moet zyn, dat ook by bet al of niet in- gaan op een openbare bespreking van de bij die verbouding betrokken vraagstukken nim- mer uit het oog behoort te worden verloren. Hij houdt zich overtuigd, dat ook deze leden zullen gevoelen voor het standpunt, van andere zijde aanbevolen en overeenkomende met zljn inzicht, dat thans na de tusschen de beide regeeringen gewisselde nota's andere wegen tot het bereiken van bet primaire doel moeten worden bewandeld. Of intusschen instelling eener commissie, die o.m. zou be- •taan uit scheepvaartkimdige en andere, met bet transportbedrijf bekende personen, de meest gescbikte weg zou blijken, ons tot dat doel te komen, meent de Minister na rype •verweging te moeten betwijfelen. Hij is niet •vertiuigd van de doeltreffendheid van com- missoriale behandeling op den in het voorloo- pig verslag aangegeven voet. Het staat te vreezen, dat ook wegens het onvermijdeiyk min of meer groote aantal leden van een zoo- danige commissie deze niet het meest ge scbikte orgaan zou blijken. Voorts is een goede verhouding tot Belgie zoozeer een al- gemeen belang, dat het der regeering minder Juist scbgnt, behartiging, daarvan op te dragen aan vertegenwoordigers van bepaalde Icringen of groepen der bevolking. Met verwondering nam de Minister weder kennis van de klacbt, dat bij de Nederland- ■che natie en de Staten-Generaal dikwijls ©nkundig laat omtrent de belangrijkste aan- gelegneheden. Deze klacht komt hem onbil- iyk voor en hy moet haar afwijzen. Zooals de Minister reeds vroeger mededeelde, zal by gaame een zoo groote mededeelzaamheid blij- ven betrachten, als bet welslagen der zaken hem zal voorkomen te gedoogen. Het zy hem Intusschen vergund met nadruk te wijzen op •en essentieel verscbil tusschen de belan- gen, die het aan hem toevertrouwde departe- ment beeft te verzorgen en de werkzaam- beden van alle andere departementen. De laatste behandelen de inwendige aangelegen- beden van den Ned. Staat; voor de mate waarin daaraan openbaarbeid kan worden door K. R. G. BROWNE. 54) (Vervolg.) „Dat>. kan natuurlijk de oplossing zijn, maar overtuigen doet't me nietHoor eens, Mr. Todd, ik ga de zaak op stelten zetten. Als ik niet drommels gauw uit die vermaledijde auto kom, stik ik ol ga ik van de kook. En F.-S. heeft behoor- lijke ooren. dus die hoort ons als we leven maken. En dan nog dit. Als we een- maal in Yeobury zijn, kunnen we niets beginnen of we krijgen de inwoners en bloc om ons heen en dat moet niet. En daarbij loopen we de kans, dat F.-S. 'em smeert, voordat wij eruit gelaten wor- 4 denMaar hier, in de vrije natuur, moet 't raar loopen als we hem niet aan- kunnen. In de eerste plaats zal hij me vertellen wat er gebeurd isdesnoods bewerk ik hem met een van de roeden hier". „Third degree taktiek, he?" zei Mr. Todd goedkeurend. „Dat is de goeie methodeGa je gang, jong, ik help je wel zooveel mogelijk. As 't mijn lukt om een paar maal op 'em terecht te komen, heb je niet eens de roeien hier noodig Er bestaat echter een spreekwoord, dat zegt: „de mensch wikt, maar God gegeven speelt de verbouding tot andere sta- ten in den regel hoogstens 'n ondergeschikte rol. Het departement van Buiteniandsche Zaken daarentegen heeft, behalve met het binnenland, gedurig rekening te bouden met andere Regeeringen, en evenals elke van de andere Regeeringen is die van Nederland verplicht zulks in het oog te bouden, niet bet minst op het gebied van de openbaarheid, die gegeven kan worden aan de behandelde za ken. In die omstandigheden is het ook voor den meest mededeelzame onmogelijk om een mate van publioiteit te betrachten, die in binnenlandscbe aangelegenheden nuttlg kan zijn en mag worden verwacht. BEGROOTING VAN ARBEID, HANDEL EN NIJVERHEID. In zyn memorie van antwoord aan de Eer ste Kamer over de begrooting van Arbeid. Handel en Nijverheid voor 1930 scbrijft de Minister o.m., dat bij invoering in een snel- ler tempo van de Arbeidswet dan door hem is toegezegd, wanneer men waarborgen wil hebben, dat de wet wordt nageleefd en vol- dotende rekening wordt gebouden, met de be- hoeften van het bedrijf, voorloopig niet mo gelijk acht. In deze overtuiging is hij versterkt, door- dat hy zich op de hoogte heeft gesteld van den ontzaglijken arbeid, welken de invoering van het werktijdenbesluit voor winkels met ingang van 1 Januari j.l. voor de arbeidsin- spectie met zich gebracht heeft. Hoezeer de Regeering overtuigd is van bet groote nut der intemationale organisatie van den arbeid en hoezeer zij ook geneigd is den verdienstelijken arbeid der Nederlandsche gedelegeerden op intemationale arbeidscon- ferenties te steunen, moet zy zich de be- voegdheid voorbehouden, de ratificatie van een bepaaid ontwerp-verdrag niet te bevor- deren, indien dit niet of vooralsnog niet in 's lands belang geacht moet worden. Waar- om dit laatste met de conventie van Wash ington, betreffende den achturendag, bet ge- val is, werd reeds herhaaldeJijk uiteengezet. De zienswijze van verscheidene leden, dat overwerkvergunningen nog steeds te veelvul- dig en voor doeleinden, welke niet in over- eenstemming met den geest der Arbeidswet zijn, worden verleend, acbt de Minister on- juist. De vrees, dat de arbeidsinspectie nooit bat vertrouwen der arbeiders zal verkrygen, deelt de Minister niet. Naar zijn meening toch beeft deize dienst sdnds jaren en terecht het vertrouwen van verreweg het grootste gedeelte der arbeiders. Aan den hoofdinspecteur Fruytier, was by de aanvaarding van zyn vorige functie door den ambtsvoorganger van den Minister toe gezegd, dat bij na terugkomst bier te lande bij de arbeidsinspectie zou worden herplaatst, zoodra er een vacature zou zijn. Dat een op non-activiteiit gestelde ambte- naar dan steeds moet worden belast met de toevallig openstaande plaats, kan de Minis ter niet toegeven. Voor hem was veel meer de vraag deze: hoe de beschikbare krachten het best te plaatsen over de verschillende districten. Deze vraag heeft de Minister op uitsluitend objectieve gronden, zonder dat de vorige functie van den hoofinspecteur Fruytier daarbij een rol gespeeld heeft, opgelost, waarby eenige onaangename gevolgen voor een der hoofdinspecteurs niet te vermijden zijn. Het algemeen belang is in de objec- tiviteit -van zulk een oplossing gelegen. AARDAPPEL-EXPORT. In de dezer dagen te Utrecht gehouden algemeene vergadering van den Nederlan- sche Bond van Aardappelhandelaren is be- sloten om, met bet oog op den grooten voor raad, maatregelen te beramen, waardoor de export van aardappelen, die tot heden vrijwel uitbleef, kan worden bevorderd. Daarbij ging men uit van bet standpunt, dat getracht moet beschikt", woorden van groote wijsheid, zooals ook nu weer duidelijk gedemon- streerd werd. Want nauwelijks had George zich over een aantal meubelen heengebogen, om door klappen op het schot de aandacht van zijn ex-school- kameraad te trekken, of een heele rist on- verwachte gebeurtenissen draaide als een film af. Het begon met een luiden knal, alsof er iets ontplofte. De Ford zwenkte met een scherpe bocht naar links af en Geor ge ging met een smak boven op Mr. Todd zitten, die op deze vriendelijkheid rea- geerde door hardop te steunen. De auto ging met zwenken voort, botste met een slag tegen iets hards op, schommelde, zwaaide, reed tegen de lage berm langs de sloot op, schommelde weer en sloeg om. Er zijn menschen die er prat op gaan dat ze onder alle omstanaigheden hun tegenwoordigheid van geest kunnen be- waren en tot dusver had George M. A. Carr zich verbeeld, dat ook hij die deugd bezat. Maar hij had nog nooit in een kap- seizende Ford opgesloten gezeten en ge- durende de eerste paar oogenblikken werkte die qewaarwording op zijn zenu- wen in. Toen het, twee tellen na het omslaan, tot hem doordrong, dat hij in het pikdonker zoo wat op z'n hoofd stond, met iets zachts en weeks dat hem den adem benam, boven op zich, slaakte hij een gesmoorden gil, en probeerde zich, door uit alle macht te spartelen en te worstelen, van dit doode gewicht te be- vrijden. Waarop het doode gewicht of. worden om den prys van het Nederlandsch product in het buitenland met de daar gel- dende pryzen in overeenstemming te brengen, waartoe o.a. spoorvrachtverlaging bet hare zou kunnen bydragen. Een commissie heeft zich gevormd en verbinding gezocht met eenige Kamerleden, o.a. den beer J. Bakker van MenaLdum, om pogingen aan te wenden ook onze Regeering tot medewerking te be- wegen, een poging, die misschien een gunstig resultaat zal hebben. Met zekerheid is nog niets te zeggen, doch getracht zal worden om, evenals in Duitsch- land het geval is, een ,,noodtarief" in het leven te roepen. De commissie bovenbedoeld bestaat uit de heeren M. van Steenbergen, te Den Haag, G. Kunst te Amsterdam, respectievelijk voor- zitter en vice-voorzitter van den Nederland- schen bond; K. Wagenaar Czn. te Broek op Langendijk, voorzitter der Noord-Hollandsche exporteurs; J. L. Biy'enberg te Den Haag en IJ'. C. Schuitmaker te Wassenaar, respectie velijk voorzitter en secretaris van de Federa- tie van Bonden van Fruit-, Groenten- en Aardappelexporteurs in Nederland. DE TOESTAND IN DEN AKKERBOUW. Het Tweede Kamerlid Bakker heeft den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: I. Is de Minister bekend met den noodtoe- stand in den akkerbouw, mede ten gevolge van de onmogeiykheid van den afzet van den nog aanwezigen grooten voorraad akkerbouw- producten van den oogst 1929? H. Zoo ja, is de Minister bereid, mede om den afzet van akkerbouwproducten te bevor- deren, na gepleegd overleg met de directie der Nederlandsche Spoorwegen binnen den kortst mogelijken tijd een belangrijke reduc- tie op de spoorvrachten voor het vervoer van akkerbouwproducten in te voeren? DE KWESTIE ..NEDERLAND"- „PAYS-BAS". Het Tweede Kamerlid mejuffrouw Wester- man heeft den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid gevraagd: Is het den Minister bekend, dat een der hoofdgevels van het Nederlandsche paviljoen op de aanstaande wereldtentoonstelling te Antwerpen het opschrift ,,Pays-Bas" draagt? Acht de Minister het niet noodzakelijk, het opschrift dusdanig te doen wijzigen dat boven het woord „Pays-Bas" het woord „Nederland" komt te staan? PREMIE-BETALING INGEVOLGE DE ZIEKTEWET. Zooals bekend, kan de werkgever de helft van de verschuldigde premie van het loon van den arbeider afhouden. Het deel, door den arbeider verschuldigd mag nooit meer bedragen dan 1,15 (de helft van de premie van den Raad van Ar beid), welke 2,3 bedraagt. Is de werkgever by een 'bedrijfsvereeniging aangesloten, en bedraagt de premie voor deze bedrijfsvereeniging minder dan 2.3 even- tueel als voorschotpremie, bijv. 2 dan mag niet meer dan de helft, in dit geval 1 worden afgehouden. Overtreding is strafbaar gesteld. DE GIJZE1XNG NIET MEER VAN ON/EN' TIJD? Het lid van de Tweede Kartier, de heer Duys beeft aan den Minister van Justitie de volgende vragen gesteld: Is het den Minister bekend: dat zich op dit oogenblik een vader van vier klnderen in gy'zeling bevindt op verzoek van een papierhandelaar, een zekere Dorgelo, uit Gouda, op grond van het feit, dat deze laat ste van den eerste zou hebben te vorderen een bedrag van f 37,50, en dat deze gijzeling reeds meer dan honderd dagen heeft ge- duurd; met andere woorden Mr. Todd, een be- nauwd gegorgel uitstiet en probeerde zich de hoogte in te krijgen, door een groote, vleezige hand op het gezicht van George te planten en daarop zwaar te leunen. Die beweging verlichtte den druk op het gedeelte van George's lichaam onder zijn maaa, maar verloste tevens het stroompje meubelen, dat door den breeden rug vah Mr. Todd tijdelijk afgedamd geweest was, uit zijn gevangenschap. George begon juist krachtige pogingen in het werk te stellen om zich uit zijn benarde positie te bevrijden, toen twee fauteuils, het grootste gedeelte van een tafel, een rol karpet, een vaatdoekenrekje en drie koperen kolenbakken vroolijk rommelend naar beneden kwamen, hem op twintig gevoelige plaatsen te gelijk raakten en hem boosaardig neervelden. Een poos lang bleef hij stil liggen. Hij was buiten adem en half verdoofd, maar toch drong het nog, 't zij flauwtjes, tot hem door, dat hij een zooveelste poging moest doen, om zijn vrijheid terug te krij gen. Juist, toen hij genoeg energie op- gepompt had, om het te probeeren, ver- anderde het donker om hem heen opeens in helder licht en hoorde hij de stem van zijn broeder in het ongeluk, die opgewekt zei: ,,Hier, jong pak m'n hand... He-je 'em? Goed, stevig vasthouen dan onder- wijl dat ik trek... Een, twee, drie! De stapel meubelen op de borst van George rees langzaam op, viel naar weers- kanten wegeen serie kraak-geluiden dat de gegyzelde, na zyn faillissement te bebben aangevraagd, dit faillissement wegens gebrek aan actief zag opgeheven en daama opnieuw gegijzeld werd; dat daama de gegijzelde opnieuw faillisse ment aanvroeg, dit echter werd geweigerd op grond van het feit, dat er geen actief was en de man, die hier gegyzeld was, straatarm bleek te zyn? Is, indien deze feiten juist biyken, de Minis ter niet van oordeel, dat ook hier weder uit blijkt, dat bet instituut der gijzeling niet meer is van onzen tyd, en is de Minister bereid, een wetsontwerp aan ban gig te maken, waar- bij dit gebeele instituut wordt afgescbaft, hetzij zoodanig wordt berzien, dat althans een gebruik ervan als bier gescbiedt, voor de toe- komst onmogelijk wordt gemaakt? WERKVERSCHAFFINGEN EN PREMIE ZIEKTEWET. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan den Ned. Landarbeidersbond mede- gedeeld, althans voorshands, geen vrijheid te kunnen vinden om te voldoen aan het ver zoek om de door de Ziektewet te betalen pre mies voor de tewerkgestelden in de werk- verschaffingen geheel voor rekening der re geering te nemen. Die afwijzing vindt baar grond in het feit, dat de particuliere werk- gevers in het landbouwbedrijf ook de helft van de premie op het loon bunner arbeiders inbouden, terwyi volgens den Minister, de loo- nen van de werkverschaffing den toets van vergeiyking met die van bet vrije bedrijf kunnen doorstaan. SPECIAAL TARIEF VRACHTGOED. De heer Biereman heeft aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Is het den Minister bekend, dat het speciaal tarief no. 2 (vroeger no. 22) voor het vervoer van vrachtgoed door de Nederland sche Spoorwegen slechts wordt toegepast voor de verzending van bepaalde goederen van Amsterdam en Rotterdam naar Neder landsche spoor- en tramstations 2. Is bet den Minister bekend, dat dit spe ciaal tarief een aanzienlijke vracbtverlaging beteekent, wat aan beide genoemde handels- steden een voorsprong geeft boven andere plaatsen in ons land, terwijl bet bovendien tot gevolg beeft, dat de buiteniandsche gra- nen en peulvruchten goedkooper van uit de importhavens over de Nederlandsche Spoor wegen worden- vervoerd dan de binnenland scbe producten? 3. Is de Minister bereid, maatregelen te nemen, ook andere plaatsen in de voordeelen van het speciaal tarief no. 2 te doen deelen? DE GODSDIENSTVERVOLGING IN RUSLAND. In de memorie van antwoord op bet voor loopig verslag der Eerste Kamer betreffende de begrooting van buiteniandsche zaken zegt de Minister o.m. het volgende: De ontroerende berichten omtrent in Rus- land genomen maatregelen tot onderdrukking van den christeiyken gocjsdienst bebben de emstige aandacht der regeering. Voor het geval bet voor de regeering al of niet in over eenstemming met anderen mogeiyk mocbt zijn hier iets in het belang der geloofsvrijheid te doen, zal zy voorzeker zulks niet nalaten. Voorshands schijnt die mogeiykheid evenwel niet groot. HET GRAF VAN CLEMENCEAU. De .Figaro" bevat een uitvoerig en veront- waardigd protest van de hand van den ver- maaraen schrijver Rend Benjamin tegen het dezer dagen door den gemeenteraad van Montcbamps het plaatsje in de Vendde, waar Clemenceau begraven ligt om, in ovc-reenstemming met een soort van vereeni- kondigde de verdere demontage van de tafel aan en opeens schoot George met een arm, die voelde of hij uit het lid getrokken was als de kurk uit een cham- pagneflesch, de auto uit en de frissche lucht in. Hij beschreef een sierlijken boog en kwam, met zijn gezicht naar be neden, in de sloot terecht. Gewillige handen beurden hem op, namen hem den koperen kolenbak, die zich als een helm op zijn hoofd geplant had af, wikkelden het karpet van zijn middel los, ontwarden voorzichtig zijn linkerenkel uit het vaat doekenrekje en voerden hem weer op het rechte pad. „Gom!" zei Mr. Todd. „Van me leve nog nooit zoo'n fijne vacansie meege- maaktVan begin tot einde geen ver- velend oogenblik." George vulde zijn longen met frissche lucht, reinigde zijn gezicht met behulp van zijn zakdoek, van de paar ons mod- der, die eropgekleefd zat, en kuchtte lang en diep. Zijn opsluiting binnen de wan- den van de Ford was niet langdurig ge weest, maar toch langdurig genoeg om hem te doen voelen als een moderne Monte Christo of als een gevangenisboef na twintig jaar „zitten". Hij knipperde tegen het leven-en-gezondheid gevende zonlicht en keek belangstellend om zich heen. Het schouwspel dat zijn oog trof had veel weg van de photo's, die men dikwijls in sensationeel-georienteerdebladen boven het onderschrift: ..Na de ramp" te ge- nieten krijgt. De Ford lag in een houding en ik kan boven dien nog een behoorlijke ver- koudheid op- loopen. Doch* daartegen hel- pen gelukkig Aspirin*Tabletten. i T Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord „BAYER° staat. Prijs 75 tils (Ingez. Mea3l-!> niging van vreemdelingenverkeer, een weg aan te leggen, welke bet mogelijk zou maken bet graf te bereiken. Ren6 Benjamin noemt dit gruweiyke schen- nis. Clemenceau, die in zijn laatste wilsbe- scbikking de stilte, de eenzaambeid en de vergetelheid wenschte, die zich gedurende zyn laatste levensjaren had teruggetrokken, zjjn huis met yzerdraad had omrasterd, zal. thans in zyn laatste rustplaats worden ge- stoord. Zijn graf dat nu ergens in een boschje is gelegen, afgesloten van de wereld, zal een plaats worden, waar Jan en Alleman zal kun nen heentrekken, waar Zondags auto's over zullen snorrcn. Den komenden zomer zal men aldus Ren€ Benjamin aan de hotels de Sables-d'Olonne aangeplakt kunnen zien: „Een bezoek aan het graf van Clemenceau: vertrek om twee uur 's middags, terug zes uur. Prgs 20 francs". Benjamin doet een dringend beroep op het gemeentebestuur van Mouchamps om alsnog zijn besluit te wijzigen en Clemenceau de rust te gunnen, waamaar hy zoo zeer heeft vec- langd en welke bij beeft geeischt. DE ANTWERPSCHE HAVEN. Er beerscht groote ontevredenheid onder de Antwerpsche bavenarbeiders, wegens de loonsvermindering, welke sedert 1 Maart door de patroons wordt toegepast. Gelijk men weet, waren de patroons daartoe gerechtigd op grond van de gesloten arbeidsovereen- komst en in verband met de daling van het index-cgfer. De loonsverlaging bedraagt 2 frank per dag. Het socialistisch syndicaat heeft strooibU- jetten doen ronddeelen, waarin de werkgevers worden aangevallen en betoogd wordt dat, waar de huishuren pas zyn opgeslagen, bet niet aangaat de loonen te verlagen. De gemoederen der havenarbeiders zyn op- gewonden; in de eerste oogenblikken dreigden zij met staking, maar het syndicaat heeft hen tot kalmte gemaand, omdat een staking op een slecht oogenblik zou komen. Het werk aan de haven vermindert met den dag; het aantal werkloozen wordt steeds grooter en de kas van het syndicaat moet al meer utt- betalen. De toestand is thans zoo, dat verschillende die te kennen gaf, dat haar lang en werk- zaam leven eindelijk ten einde liep, half in en half uit de sloot. 't Was of zij door haar pathetisch gelaten air wilde zeggen. dat dit de druppel was die den beker deed overloopen. Door den schok was de ijzeren dwarsstaaf uit haar klemmen losgeschoten en door op het juiste oogen blik wijd open te gaan hadden de deuren Mr. Todd plus een lawine van zeer billijk geprijsde meubelen uit hun ..benauwde veste" verlost. Een meter of vijf verderop stak de voorste helft van een licht-geel gelakte Rolls-Royce, met een linker spatbord. dat kenteekenen van den slag vertoonde- buiten iets, dat waarschijnlijk den in gang naar een groot buiten was, uit. Mid den op den weg zat een man op leeftijd met wallen onder zijn oogen en een vutrr- toren-baard, onder het uitspreken van be- weringen in het plaatselijke dialect, he? gedeelte van zijn rug onder zijn middel te betasten. Toen George en Mr. Todd, met de plotselingheid van den politie- agent en den dood in de poppenkast van achter de auto te voorschijn kwamen, hiet- den de bezweringen op, de onderkaak met den baard zakte uit en de oogen kwamen van achter hun omwalling te voorschijn Maar ze namen niet de minste notitie van hem, want aan den kant van den weg stonden twee personen een klein dame- tje met ouderwetschen zonnehoed en een krachtig-gebouwde oude heer in plus fours van een merkwaardig geruit dessirr over een onbewegelijke gedaante ge- bogen, die op de berm uitgestrekt lag. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1