ALGEMEEN NIEUWS- C.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Derde Siad. Nou!- Ter Neuzensche Courant De dolende Juweelen No. 8500. MAANDAG 10 MAAK7 1930. 70- Jaargaog BINNENLAND, GEMKMGDE BEBICHTEK. V A EI A. Daar vlieg-t-ie! Til Vrijdag 7 Maart. No. 8498. een parkeermachine. door K. R. G. BROWNE. 54) (Vervolg.) ,,Dab- kan natuurlijk de oplossing zijn, maar overtuigen doet 't me nietHoor eens, Mr. Todd, ik ga de zaak op stelten zetten. Als ik niet drommels gauw uit die vermaledijde auto kom, stik ik oi ga ik van de kook. En F.-S. heeft behoor- lijke ooren, dus die hoort ons als we leven maken. En dan nog dit. Als we een- maal in Yeobury zijn, kunnen we niets beginnen of we krijgen de inwoners en bloc om ons heen en dat moet niet. En daarbij loopen we de kans, dat F.-S. 'em smeert, voordat wij eruit gelaten wor denMaar hier, in de vrije natuur, moet 't raar loopen als we hem niet aan- kunnen. In de eerste plaats zal hij me vertellen wat er gebeurd isdesnoods bewerk ik hem met een van de roeden hier". .Third degree taktiek, he?" zei Mr. Todd goedkeurend. „Dat is de goeie methodeGa je gang, jong, ik help je wel zooveel mogelijk. As 't mijn lukt om een paar maal op 'em terecht te komen, heb je niet eens de roeien hier noodig Er bestaat echter een spreekwoord, dat zegt: „de mensch wikt, maar God streerd werd. Want nauwelijks had George zich over een aantal meubelen heengebogen, om door klappen op het schot de aandacht van zijn ex-school- kameraad te trekken, of een heele rist on- verwachte gebeurtenissen draaide als een film af. Het begon met een luiden knal, alsof er iets ontplofte. De Ford zwenkte met een scherpe bocht naar links af en Geor ge ging met een smak boven op Mr. 'Todd zitten, die op deze vriendelijkheid rea- geerde door hardop te steunen. De auto ging met zwenken voort, botste met een slag tegen iets hards op, schommelde, zwaaide, reed tegen de lage berm langs de sloot op, schommelde weer en sloeg om. Er zijn menschen die er prat op gaan dat ze onder alle omstanaigheden hun tegenwoordigheid van geest kunnen be- waren en tot dusver had George M. A. Carr zich verbeeld, dat ook hij die deugd bezat. Maar hij had nog nooit in een kap- seizende Ford opgeskuen gezeten en ge- durende de eerste paar oogenblikken werkte die qewaarwording op zijn zenu- wen in. Toen het, twee tellen na het omslaan, tot hem doordrong, dat hij in het pikdonker zoo wat op z'n hoofd stond, met iets zachts en weeks dat hem den adem benam, boven op zich, slaakte hij een gesmoorden gil, en probeerde zich, door uit alle macht te spartelen en te worstelen, van dit doode gewicht te be- vrijden. Waarop het doode gewicht of. de hoogte in te krijgenTcfoor een groote, vleezige hand op het gezicht van George te planten en daarop zwaar te leunen. Die beweging verlichtte den druk op het gedeelte van George's lichaam onder zijn maag, maar verloste tevens het stroompje meubelen, dat door den breeden rug vah Mr. Todd tijdelijk afgedamd geweest was, uit zijn gevangenschap. George begon juist krachtige pogingen in het werk te stellen om zich uit zijn benarde positie te bevrijden, toen twee fauteuils, het grootste gedeelte van een tafel, een rol karpet, een vaatdoekenrekje en drie koperen kolenbakken vroolijk rommelend naar beneden kwamen, hem op twintig gevoelige plaatsen te gelijk raakten en hem boosaardig neervelden. Een poos lang bleef hij stil liggen. Hij was buiten adem en half verdoofd, maar toch drong het nog, 't zij flauwtjes, tot hem door, dat hij een zooveelste poging moest doen, om zijn vrijheid terug te krij gen. Juist, toen hij genoeg energie op- gepompt had, om het te probeeren, ver- anderde het donker om hem heen opeens in helder licht en hoorde hij de stem van zijn broeder in het ongeluk, die opgewekt zei: „Hier, jong pak m'n hand... He-je 'em? Goed, stevig vasthouen dan onder- wijl dat ik trek... Een, twee, drie! 1" De stapel meubelen op de borst van George rees langzaam op, viel naar weers- kanten wegeen serie kraak-geluiden met een arm, die voelde of hij uit het lid getrokken was als de kurk uit een cham- pagneflesch, de auto uit en de frissche lucht in. Hij beschreef een sierlijken boog en kwam, met zijn gezicht naar be neden, in de sloot terecht. Gewillige handen beurden hem op, namen hem den koperen kolenbak, die zich als een helm op zijn hoofd geplant had af, wikkelden het karpet van zijn middel los, ontwarden voorzichtig zijn linkerenkel uit het vaat doekenrekje en voerden hem weer op het rechte pad. „Gom!" zei Mr. Todd. „Van me leve nog nooit zoo'n fijne vacansie meege- maaktVan begin tot einde geen ver- velend oogenblik." George vulde zijn longen met frissche lucht, reinigde zijn gezicht met behulp van zijn zakdoek, van de paar ons mod- der, die eropgekleefd zat, en kuchtte lang en diep. Zijn opsluiting binnen de wan- den van de Ford was niet langdurig ge weest, maar toch langdurig genoeg om hem te doen voelen als een moderne Monte Christo of als een gevangenisboef na twintig jaar „zitten". Hij knipperde tegen het leven-en-gezondheid gevende zonlicht en keek belangstellend om zich heen. Het schouwspel dat zijn oog trof had veel weg van de photo's, die men dikwijls in sensationeel-qeorienteerdebladen boven het onderschrift: ..Na de ramp" te ge- nieten krijgt. De Ford lag in een houding dat dit de druppel was die den beker deed overloopen. Door den schok was de ijzeren dwarsstaaf uit haar klemmen losgeschoten en door op het juiste oogen blik wijd open te gaan hadden de deuren Mr. Todd plus een lawine van zeer billijk geprijsde meubelen uit hun ,,benauwde veste" verlost. Een meter of vijf verderop stak de voorste helft van een licht-geel geiakte Rolls-Royce, met een linker spatbord, dat kenteekenen van den slag vertoonde- buiten iets, dat waarschijnlijk den fn- gang naar een groot buiten was, uit. Mid den op den weg zat een man op leeftijd met wallen onder zijn oogen en een vuttr- toren-baard, onder het uitspreken van be^- weringen in het plaatselijke dialect, he? gedeelte van zijn rug onder zijn middel te betasten. Toen George en Mr. Todd met de plotselinpheid van den politie- agent en den dood in de poppenkast van achter de auto te voorschijn kwamen, hiefc~ den de bezweringen op, de onderkaak met den baard zakte uit en de oogen kwamen van achter hun omwalling te voorschijn Maar ze namen niet de minste notitie van hem, want aan den kant van den weg stonden twee personen een klein dame- tje met ouderwetschen zonnehoed en een krachtig-gebouwde oude heer in plus- fours van een merkwaardig geruit dessin over een onbewegelijke gedaante ge- bogen, die op de berm uitgestrekt lag. (Wordt vervolgd.) ENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. r?r post 1.30 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr.per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika jf 2,25, overige Ian den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet, buitenland allsen btj vooruitbetaling. Ultgeefater: Flrma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. I-Iandelsadvertentien bij regelabonnement te gen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrrjgbaar is. Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJD AG A V OND. JACHTWET. De Burgemeester van TER NEUZEN bsengt ter openbare kennis, .dat de Minister n Staat, Minister van Binnenlandsche taken en Landbouw. toii bescbikking van 27 gegeven speelt de verbouding tot andere sta- ten in den regel boogstens 'n ondergescbikte rol. Het departement van Buitenlandscbe Zaken daarentegen beeft, bebalve met bet binnenland, gedurig rekening te houden met andere Regeeringen. en. nvenals. -elka van de worden am den prijs van het Nederland3ch product in bet buitenland met de daar gel- dende prijzen in overeenstemming te brengen, waartoe o.a. spoorvrachtverlaging bet hare zou kunnen brjdragen. Een commissie beeft zich srevormd en verbindinv srczacht met dat de gegijzelde, na zijn faillissement te hebben aangevraagd, dit faillissement wegens gebrek aan actief zag opgebeven en daama opnieuw gegijzeld werd; dat daama de gegijzelde opnieuw faillisse- me.nt. aanvroeg, dit echter werd geweigerd op en ik kan boven- VAN TVVEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. De beer v. d. Heuvel (a.-r.) vraagt verlof voor een interpellatie in verband met de in de laatste weken beviger geworden landbouw- crisis, inzonderbeid in de akkerbouwbedrijyen en met name in de veenkoloniale bedrijven, door de sterke daling van de graan-, aard- appel- en aardappelmeelprijzen. Op dit verzoek wordt beden beslist. Aan de orde komt het ontwerp-wimkelslui- tingswet. De beer Van Rappard (lib.) bestrijdt het ontwerp, dat z.i. te diep ingrijpt in de vrij- heid van het individu en bet recbtsbewust- zijm krenkt. Hij wijst op de moeilijkbeden, die de middenstand reeds heeft en door deze wet nog grooter zullen worden. De verplicbte winkelsluiting onitneemt aan vele winkeliers bun dagelijksch brood. Van liberaal standpunt is een gedwongen winkel sluiting onaanvaardbaar. De heer Van Hellenberg Hubar (r.-k.) zegt, dat er een oogenblik kan geweest zijn, waar- op een meer algemeen verlangen bestond naar wetteljjke winkelsluiting. Ecbter acbt bij den maatregel van groot belang. EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Voortgegaan wordt met de behandeling van de staatsbegrooting. De Minister van Binnenl. Zaken en Land bouw beantwoordt de sprekers. Hij wijst in de eerste plaats op de vele moeilijkheden bij de benoeming van burgemeesters. De burge meester van Noorbeek moet anders gaan op- treden, anders zal spreker overwegen, wat hem te do en staat. Die van Sleen is een ijverig man, maar moet nog wat leeren. De bestrrjding van het brandgevaar is een zaak der gemeenten. De regeerimg zi,t ecbter niet stil. Raadskelders leveren geem gevaar op, naar spreker is verzekerd. In het lot der trekhonden is veel verbete- ring gekomen. De vogelbescberming heeft sprekers sympatbie. Bij de werkverschaffing zijn de gemiddelde loonen niet te boog. Een directeur-generaal voor den landbouw acht spreker niet noodig. De regeering wil het beboud van niatuur- scboan bevorderen en overweegt aankoop van landgoederen bij Groesbeek. Boomplantmgen acbt spreker gewenscht. Na replieken zegt de heer Slingenberg (v.-d.), dat bij strijd tusschen wet en gemeen- telijke verordening, de regeering verplicbt is, die verordening te vernietigen. De Minister dupliceert, waama Hoofdstuk V z. h. s. wordt aangenomen. Aangenomen wordt het voorstel in zake de vuilafvoer uit Den Haag. Aan de orde is Hoofdstuk XI (Kolonien) der Staatsbegrooting. De heer Fock (lib.) wenscht steeds goed- keuring van de begrooting van Cucaqao bij de wet, ook al is zij sluitende. De Minister van Kolonien zegt overweging toe, waama bet hoofdstuk wordt goedge- keurd. Hiema wordt gepauzeerd. Na de pauze behandelt de heer Kranenburg (v#d.) bij Hoofdstuk IV (justitie) de admi- nistratieve rechtspraak en de organisatie van de rechterlijke macht. Bij de administratieve rechtspraak, die wij nu verbrokkeld hebben, moeten onderzoek en beslissing in een hand zijn. Bij de samenstelling van de rechterlijke macht mag worden gevraagd, of die wel zoo is als mag worden gewenscht. EEN DOOR WATER BESCHERMDE KLUIS. In Wallstreet te New-York wordt thans een gewelf gebouwd van de Irving Trust Company, dat door een muur van water tegen inbrekers beschermd zal worden. He" nieuwe gewelf zal drie verdiepingen boog zijn en uit vulcanischen rotsteen bestaan afkom- stig van ver onder de oppervlakte der zee. Het zal wat zijn omvang betreft direct vol- gen op de gewelven van de Federal Reserve Bank te New-York en de Bank of England. De watermuur zal ongeveer vijftien meter breed zijn. DE KINDERMOORDEN IN CHINA. „Agentia Fides" ontleent aan bet Chinee- scbe dagblad „Ceh-pao" het volgende bericht: In Chan si (Noordelijk China) is de gewoon- te van bet ter dood brengen van kleine meisjes zoodanig nog ingeworteld, dat aile tot heden daartegen genomen maatregelen vruchteloos bleven. Bij de laatst gebouden volkstelling is ge- bleken, dat in die provincie de vrouwelijke bevolking slecbts 4 op 10 bedraagt, dus bedui- dend minder dan mormaal is. Dit tekort heeft geen andere oorzaak, dan de bovenge- noemde afschuwelijke gewoonte. De moorden geschieden meestal terstond na de geboorte. Als een vrouw bij haar derde bevalling voor de derde maal een meisje ter wereld brengt, wordt dit onherroepelijk gedood. De onderprefecten, die zicb emstig bezorgd maken over de voortwoekering van dit kwaad, hebben een systeem uitgedacht, waar- brj aan alien, die dit euvel helpen bestrijden. belooningen zullen worden toegekend. Zij bebben een desbetreffend ontwerp voorgelegd aan de provinciate regeering, die er baar goedkeuring aan heeft gehecht. EEN MERKWAARDIG ONGELUK IN DE LUCHT. Boven het vliegveld Ciampioni bij Rome zijn twee jachtvliegtuigen op ongeveer 50 M. met elkaar in botsing gekomen en neergestort. On- danks de geringe hoogte wisten beide vliegers zich door een parachutesprong te redden. DE ..CHINCHILLA GIRL". Het bekem'e bandietje, dat te New York bemcht is wegens haar vermetele rnoversstre- ken en bekend stond als de ..Chichilla Girl", is eindelijk in han 'en der politie gevallen en zit tba-s, m t vier harer handlangers. veilig ach- ter slot en g-enddel. Zij is het slachtoffer ge worden van een jaloerschen vriend, die de po litie een aanwijzing gaf. Een lid der bende, een jongen van 17 jaar, trachtte de arresta- tie van bet meisje te voorkomen door den strijd aan te binden met vier rechercheurs en aldus het meisje de gelegenheid te geven, te ontvlucbten. De weikelijke naam van de ..Chinchilla Girl" is Amelia Bascon. Zij is eerst 19 jaar oud en moeder van een klein kindje. Zij verklaarde de politie, dat zij naar New- York was gekomen om zich te vermaken, om te ontkomen aan het doodend-eentoonig leven van het leven in een provincie-stad, waar zij het eerste levenslicht aanschouwde. Zij beken- ae ook, dat zij zich den laatsten tijd aan 35 loofpartijen had schuldig gmaakt. DE STRIJD TEGEN DE RADIOSTOKINGEN De gemeenteraad van Bockenem (Hannover) heefi een verordening uitgevaardigd ter be- scheimiug van de racuoluisceraars. Het zal in de toekomst in deze gemeente verboden zijn hoogfrequentapparaten en verscbillende an dere electrische toesttllen te gebruiken, wan- neer deze niet voorzien zijn van een inrich- ting die het onmogelijk maakt, dat het ap- pa, aat storingen v-rwekt voor de radio-ont- vangst. Dergelijke apparaten moeten alle voorzien zijn van het controleteeken der V D. E. dat alleen wordt gegeven voor sto- ringsvrije apparaten of van een ander, door den gemeenteraad goedgekeurd controlemerk. Bovendien moeten deze toestellen bij de over bed worden aangegeven. Indien deze voor- schriften niet worden opgevolgd, kan het ge- meentebestuur opdracht geven de stroomleve- ling uit het gemeentelijk electriciteitsnet ge- heel of voor een bepaalden tijd te doen sta- ken. DE PAPAGAAIENZIEKTE. Een merkwaardige doktersverklaring. Wie teganwoo:dig aan longontsteking be- zwijkt, is het slachtoffer van de papagaaien- ziekte. Ho.veel g vallen van doodelijke long ontsteking, voordat de papagaaienziekte in de mode kwam ten onrechte aan Spaapsche griep of „een bizondcre soort influenza" zijn toe- gesefcreven, zal w 1 nooit meer zijn vast te stellen. Maar vermelding verdient toch wel, dat een Engelsch arts, dr. A. P. Thompson, voor de lijksch uwi gsjury te Birmingham, «air als doodsoo zaak van een man longont steking ten gev lge van besmetting door den bacillus psittacosis werd vastgesteld, de ver- klaring afPgde, dat hij sedert de laatste jaren in negentien ziektegevallen rechtstreeks co- tact met een zi"ken papegaai had geconsta- teerd en dat er van deze negentien vtjf doode- lijk waren geweest. De infectie was afkomstig zocwel van pa gaaien uit West-Afrika als u t Zui '-Ame'iki, doch van de papegaaien uit Zuid-Amerika was de infectie het veelvuldigst gewesst. De arts zeide, dat, naar hij geloof- de, de ziekte in Engeland reeds sedert vele jaren bestond, d ch niet was herkend. Bij de verklarmgen voor den lijkschouwer was merkwaardig de mededeeling van een vo- golkoopman, die verklaarde dat duizenden papegaaien door zijn handen waren gegaan zonder dat hij daar ooit ziek van was gewor den. WIE IS DE VERDRONKENE? Dezer dagen is uit de Rhone bij Temay het lijk van een meisje opgevischt, dat de politie na onderzoek hield voor dat van een Pool- sche, Caroline Drecik, boerenarbeidster, die in November was weggegaan in gezelschap van een landgenoot, genaamd Ladjecki. On der den naam Drecik werd ze begraven en het parket, van meening, dat ze vermoord was, droeg de politie op, Ladjecki terug te vinden. Deze erkende inderdaad met haar j vertrokken te zijn, maar haar 14 dagen later aan een anderen Pool te hebben... afgestaan, wiens naam hem onbekend was. Dit getuigenis kwam de politie onvoldoen- j de voor. Dies werd hij opnieuw gezocht tot j aanvulling van die verklaring. Ladjecki had de tweede ontmoeting, toen hij met een jonge vrouw in de tram wilde stappen. Deze vrouw bleek niemand anders dan de dood gewaande Caroline, den vorigen avond door hem ont- moet en die hij juist naar de recherche wilde geleiden. Caroline Drecik bevestigde dit ver- haal en voegde erbij, sinds haar vertrek van Ladjecki, met een ander, en zeer tot haar vol- j doening, gehuwd te zijn. Intusschen is juffrouw Drecik voor de wet dood. Alleen een gerechtelijke udtspraak kan haar officieel een bestaan hergeven, dat ze nooit heeft willen verlaten. In de eerste plaats moet de politie nu de ware identiteit van de verdronkene vaststellen. HOE LEEFDE MUSSOLINI VOOR HIJ DICTATOR WERD? De zomer van het jaar 1902 bracht den 19jarigen Mussolini naar Zwitserland; op den dag van zijn vertrek werd zijn vader Alessan- dro naar de gevangenis gebracht, wegens het openen van een stembus, waartoe hij niet bevoegd was. In een brief uit Lausanne van 3 September 1902 beschrijft hij zijn lijdensperiode. In Orte vindt hij eindelijk werk als met- selaarsknecht; arbeidstijd 11 uur per dag. Het werk was echter veel te zwaar voor hem zoodat hij het na een week reeds neer moest leggen. De honger kwelt hem; het eenige geldstuk, dat hij nog bezit is een nikkelen gedenkpenning van Karl Marx, waarvoor hij geen brood kan koopen om zijn honger te stillen. In een der voorsteden van Lausanne loopt een zwerver rond met ingevallen gezicht; bij een familie klopt hij aan: Hebt u soms brood? Geef mij er wat van, zegt de toekomstige minister-president. Hij slaapt onder een brug in een leege houten kist uit een drukkerij, die er vlak bij ligt. Bij 't ontwaken wordt hij wegens land- looperij gevangen genomen; dat was de eer ste arrestatie in zijn leven. In November 1922 bevond de Italiaansche minister-president zich met lord Curzon en Poincare te Lausanne, alwaar een conferentie plaats had. Pas twee maanden tevoren had de Zwitsersche regeering, die eenige jaren tevoren een verbanningsdecreet tegen hem had uitgevaardigd, omdat zij hem als een ge- vaarlijk revolutionair beschouwde, dit decreet opgeheven. Voor de conferentie verscheen een Zwit- sersch politie-commissaris om naar de wen- schen van Mussolini te informeeren. Ik ben uiterst tevreden, heer commissaris, antwoordde Mussolini en wees lachend naar de brug, die men vanuit het venster zien kon. Herinnert u zich nog, mijnheer de commissa ris? Daar is de plaats waar uwe politie mij twintig jaar geleden arresteerde. De commissaris maakte een buiging en zei: Zoo is het leven, excellence! EEN RT.OF.niG FAM3LJEDRAMA. De bevolking van Hillil, een plaatsje in de nabijheid van Oran, verkeert in hoogst op- gewonden toestand door een bloedig familie- drama, dat aan 5 menschen het leven heeft gekost. Uit geldzucht viel de zoon uit een gezin van Marokkanen zijn vader aan en doodde hem door een kogel door het hoofd. Hetzelfde lot gold zijn moeder. Daama sloeg hij zijn 2 zusters en een 2jarig meisje met de kolf van zijn geweer dood. De misdadiger vluchtte en kon tot nu toe niet gevangen genomen worden. SCHANDAAL BIJ EEN HUWELIJK. Te Rochefort heeft zich bij het sluiten van een huwelijk een ongewoon incident voorge- daan. Toen de ambtenaar van den burger- lijken stand aan de bruid, de dochter van een medicus uit Rochefort, de gebruikelijke vraag stelde, waarop in zulke omstandigheden met ,,ja" wordt geantwoord, klonk er tot alge- meene verbazing der aanwezigen een krach- tig „neen" van haar lippen. De bruid heeft vervolgens medegedeeld, dat het haar bedoe- ling was geweest haar bruigom, een officier van gezondheid, in het publiek een afstraf- fing te geven, omdat hij het huwelijk telkens had uitgesteld en zelfs tweemaal de vast- gestelde trouwplannen weer ongedaan had ge- maakt. HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN Na langdurige en moeitevolle gemeen- schappelijke pogingen van de Poolsche en Amerikaansche politie is het eindelijk gelukt, een bende intemationale vrouwenhandelaars en pasvervalschers gevangen te nemen. In totaal zijn de laatste dagen zeventien leden dezer bende te Warschau en zes in Amerika gearresteerd, o.a. ook de zich met verlof bevindende vice-consul van het Ameri- kaansch consulaat-generaal in de Poolsche hoofdstad, Harry Hall. De leider van de bende moet een zekere, te New-York gearresteerde Baskin zijn geweest. Dit heerschap heeft talrijke schijnhuwelijken gesloten, om zoodoende zijn vrouw met val- sche papieren in de Vereenigde Staten te kunnen binnensmokkelen. Hij verleende ook zijn medewerking bij reizen naar Amerika op valsche passen, en daarbij schijnt hem dp ge arresteerde vice-consul geholpen te hebben. Baskin vroeg 600 tot 1000 dollar voor zijn moeite. Met een verrassend voorstel tot oplossing van het parkeerprobleem zijn in Amerika in- genieurs der Westinghouse maatschappij te voorschijn gekomen. Zij hebben een zelfstan- dige parkeermachine geconstrueerd, die den automobilist in staat stelt, zijn wagen in een handomdraai onder te brengen en even snel te voorschijn te halen. Bij het binnenrijden van de machinaal werkende garage trekt hij name- lijk, op een platvorm aangekomen, aan een hefboom en ontvangt dan een controlekaartje; op hetzelfde oogenblik verdwijnt de wagen voor zijn blikken en gaat naar boven, terwijl in het sousterrain een nieuw platvorm in be- weging komt, om den volgenden wagen te ont- naai paiiicn,sv_Li yciaLCii an wnuc zxruycn,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 9