Financieele Berichten. BUROERLUKE STAND. DOOR HET IJS GEZAKT EN VERDKONKEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. EMISSIE 6 CENTRALES ELECTR1QUES DES FLANDRES ET DU BRABANT. LOOP DER BEVOLKING. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPII - TER NEUZEN SCHEEP V AARTBE WEGIN G. HET MANWIJF ONDER DE KIPPEN. De heer W. F. Kok te Gietelo (Geld.) is, 200 vertelt de ,,Zutphensche Crt.", in het be zit van een eigenaardig exemplaar Bamevel- der. Aanvankelijk was het een heel gewone hen, uitgebroed laat in 1928, die in 1929 138 eieren legde en een keer broedsch was. Maar na deze gebeurtenis scheen de dame genoeg te hebben van het hennenleven. Ze begon haan- alures aan te nemen, terwijl 00k haar geheele voorkomen zich wijzigde. Het dier is nu in het bezit van een flinke kam en lellen; de halsveeren vertoonen den typischen glans als bij een haan, maar de staart is weinig afwij- kend van die van een Barnevelder hen.' 's Morgens kraait meneer (of mejuffrouw, net zoo u wil) lustig mee in het koor der echte hanen; 00k tokt hij precies als een haan, maar verder gaan z'n aspiraties niet, Het eierleggen heeft het dier gestaakt, tenminste de gelukkige eigenaar raapte dit jaar nog geen enkel eitje. EEN GOEDE VANGST. De heer S. uit Oegstgeest, bij wien dezer dagen was ingebroken, zag op het station Lei den iemand, die in het bezit was van een kof- fer, dien de heer S. als zijn eigendom herken- de. Hij waarschuwde de politie, die den man aanh.eld toen hj 's middags den koffer, dien hij aan het stat on den Haag in bewaring had gegeven, wilde komen afhalen. Het bleek te zijn de 26jarige N. H. L., afkomstig uit De- venter, die tijdcns zijn verblijf in het psycho- pathenasyl te Leiden heeft weten te ontsnap- pen en destijds toevlucht had gezocht in een la taarnpaal op de spoorbaan, waar de brand- weer hem met waterstralen had weggespoten. Hij is toen naar de gevangenis overgebracht, waamit hij onlangs is ontslagen. Sindsdien zijn er te Oegstgeest, Warmond, Sassenheim en elders ta rijke diefstallen gepleegd, waarvan de thans aangehoudene wordt verdacht. EEN ERNSTIG ONGELUK. Op den hoek van de Meent en de Binnen- rotte te Rotterdam is Zondagnacht te ruim 12 uur eei zeer ernstig ongeluk gebeurd. Twee luxe auto's, een Minerva en een Hudson, zijn daar tee p'aatse met elkaar in botsing geko- men. De Hudson kwam van de Binnenrotte en reed aan de linkerzijde, hetgeen daar ge- oorloofd is. B ids auto's hadden een matige snelheid. De Hudson werd bestuurd door den 26jar gen chauffeur Dedens. Voorts bevonden zich in dez n wagen de familie van't Hof, een echtpaar met 2 dochters, alsmede de gebroe- dsrs J. D. en H. Kroon. De jongste van deze brcers zat naast den chauffeur. In den ande- ren auto bevond zich alleen de chauffeur v. d. We ken. Toen de botsing plaats vond, liep ter hoogte van den p Ter bij het viaduct het echt- paa - Schu'tzler. De heer Schuitzler kon nog bijtijds op zij springen. Zijn echtgenoote ech- ter, de 48javige mevc. S. SchuitzlerCohen, gersakte tusschen een iter auto's en den pij- le" bekneld. De G. D. die spoedig ter plaatse was, vervoerde mevr. S. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar zij bij aankomst reeds overleden bl >ek. Van de inzittenden der Hudson was de oudste der Kroon's er het ergst aan tos. Hij was met het hoofd door de tus- schenruit geslagen, waarbij hij verwondingen opliep aan hals en borst, terwijl hij waar- schijiT ik 00k een hersenschudding had beko- men. Zijn broer was met zijn hoofd door de vooiruit ges'agen, doch werd daarbij niet zeer ernstig verwond. Het 17jarige meisje A. S. van 't Hof. had een lichte verwonding aan de kin opgeloopen, terwijl de chauffeur v. d. Werken van den anderen auto zijn linkersleu- telbeen gebroken had. Behalve de oudste K-oon kone'en ds overige gewonden, na voor- loopig te zijn verbonden, zich naar huis be- geven. VAN TELLEN GESPROKEN! Avonturen van een Rotterdamschen jongen in Soerabaja. Aldus vertelt het Soerab. Hbld. Janus had een erfenis gehad, maar te laat om in Rotterdam nog es effe de blommetje3 buiten te zetten en op de reis is daar zoo geen gelegenheid voor en dus zouden hij en zijn boezemvriend Kees dan maar es in Pee- rak den wal opgaan, om in gepaste vroolijk- heid Janus z'n overleje tante te herdenken Na het overhevelen van de noodige ,,jajem- jes" begaven de kameraden zich innig ge- armd, om niet uit het roer te loopen, weer naar boord, toen zij op den eerakweg keet hoorden in de bar. Kees keek voorzichtig naar binnen en ver- volgens om zich heen. Kees is wat ze in Rotterdam 'n „mannetjes-putter" noemen, nogal een pooteling dus, en sprak: Ze zijn daar binne an 't rause, Janus; d'r is geen pelisie in de buurt; dat is dus net wat voor Kees! Blrjf jij nou hier op den uit- kijk sta'an en waarskou as d'r klebakke komme. En tel 00k d# goosers, die ik de deur uitsla. Ze zijn met z'n zesse; dus bij zes mot je 00k waarskouwe, anders slaan ik misschien per ongeluk die slokkiesboer z'n eige pientoe uit. En Kees naar binne. Janus wachtte. 'n Trjdje gebeurde er niks bijzonders, toen vloog de deur open, en tolde de eerste dwars over den weg, om, met een doffen slag, in de diepe goot langs de tram- baan te smakken. Ein! stentorde Janus, om vooral het tellen niet te vergeten. Krgg de hik, klonk het gesmoord uit de slokan, ik bin 't zilf! DE „INBRAAK" TE WESTWOUD. Na de bekentenis van den heer K. Galis, dat bij de inbraak te zjnen huize heeft gefingeerd, heeft men nu wel den dader van het misdrijf in handen, maar daarmee is het geld nog niet teecht. Van de 9500, die hij voor de Ned. Herv. Diaconie onder zijn berusting moest hebben, heeft men n.l. niets kunnen vinden. Ook het bedrag van 4000, dat G. daags tevoren bij da Coop. Boerenleenbank te Blokker had op- genomen, is verdwenen. G. vertelt, dat hij dit geld in de kachel heeft verbrand, maar die verzekeri-'g klinkt weinig geloofwaardig. Men vermoedt dat G., die reeds vele jaren de administratie voor de diaconie voerde, en het volste vertrouwen van het college van diakenen genoot, al geruimen tijd het geld der d aconie voor speculaties heeft gebruikt. Waa -schfnlijk zou er van zijn manipulaties ncg niets aan het licht gekomen zijn, wan- neer hij zijn a 'ministrateursfunctie niet aan een ander, den heer K. Boelis, had moeten overdragen. Deze overdracht zou op 5 Febr. hebben plaats gehad, doch werd op verzoek van G. tot 19 Februari uitgesteld. Juist in den nacht voor de overdracht had de „in- braak" p'aats. m Het onderzoek wordt nog voortgezet, mede in verba-d met aanwijzingen, die duiden op med plichtigheid van anderen bij het in scdne zetten van de „inbraak", en wellicht van het helsn der gelden. TRAGISCH ONGELUK. De 30jarige vrouw L. en haar beide doch- tertjes resp. 15 maa-den en 3 jaar oud te Forst (Lausitz), werden door den echtgenoot, bjj zjjn thuiskomst dood gevonden. De vrouw was oververmoeid van het waken bij het ziek- bed harer kinderen ingeslapen, zonder er aan te denaen dat op heu gascomioor een ketel water stond. Het water kookte over en doofde de gasv.am. In korten tijd werd de kamer met gas gevu.d, waardoor de drie menschen om het Lven kwamen. Te Ilz in Stiermarken zijn vier kinderen van 9 tot 13 jaar op weg van school naar huis op het ijs Van een beek gegaan. De kinderen zakten er door en zijn door den sterken stroom van de beek onaer het ijs gesleurd en ver- dronkeu. De ki. deren waren door hun onder- w.jzers gewaarschuwd zich niet op het ijs te begeven. ZIJN EIGEN DOOD VOORSPELD. 1 De Weesche couranten veihalen een heel eiger.aardig geval, dat in het stadje Ledec a. d. baaawa d~,.er dagen moet zijn gepasseekl. Ee.i o.iderivijzer liet zijn leerlingen een op- st.l maken, waarm zij moesten beschryven, wat zij het laatst hadden gedroomd. Een der jongens, e n ventje van ongeveer tien jaar, Adalbert Chudcba genaamd, beschreef in zijn opslel duide ijk zijn eigen dood, dien hij in zijn laatste droom had beleefd. Hij had daar- in gezien, hoe hij en twee zijner medeleerlin- gen, die hij met namen aangaf, over het ijs van de toegevroren rivier Sazawa gingen. Flotseli.ig zakte hij door het ijs, spoedig ge- volgd door zijn b.ide vriendjes, die bij hun pegi gen hem te redden, eveneens te water geiaakten. Wel deden de drie knapen hun uitsrste best aan den dood in het ijskoude water te ontsnappen, maar al hun pogen b eei zonder succes; alle drie vonden een droe- vig einde in de rivier. Den volgeaden dag reeds ging de droom ietterlijk in vervulling. De drie knapen waren n.l. door een vriendje geinviteerd, dat aan de overzijde van de rivier woonde. Het vriendje dat in het gelukkig bezit was van een toover- lantaarn, wilde deze den kinderen vertoonen, die natuurlijk met vreugde de invitatie aan- vaardden. Om des te spoediger bij hun vriendje te z'jn, gingen zij dwars over het ijs van de toegevroren rivier, Eensklaps zakte Adalbert door het ijs, terwijl de vriendjes, bij hun po- gingen, hem te redden, eveneens in 't water terecht kwamen. Alle drie vonden den dood in het koude nat. KWAKZALVERIJ OP GROOTE SCHAAL. 1 De Weensche bladen houden zich de laat- ste dagen bezig met een wonderdokter, Zei- lus genaamd, die op grootscheepsche wijze reclame maakt en dagelijks duizenden lijders aan al e.'lei ziekte ontvangt, die hij met aller- lei quasi-wetensclftippelijke voorschriften eu behandelingen geld uit den zak klopt. Honder- den menschen, die aan ongeneeslijke ziekten loden, werden zich tot den kwakzalver, een geweldig grcoten kerel met een langen baard, die vrceger smid is geweest en in het geheel niets van geneeskunde weet. Zijn zoon, die voor arts gestudeerd heeft, helpt papa in de onderneming. De firma heeft bijkantoren in verschillende plaatsen gevestigd, waar ge- zakte studenten en geneesheeren, die het met hun eer niet al te nauw nemen, als zetbaas optreden. Men heeft berekend, dat Zeilus da- gel ks ongeveer 10 000 mark winst moet maken. In Duitschland heeft hij sinds eenigen tijd ook een zaakje geopend. Er is daar reeds een proces tegen hem aanhangig gemaakt. De Oostenrijksche pers eischt thans ook rechtsvervolging van den man. „TEXAS JIM", DE VERGIFTIGER. De Politie te New York heeft de hand ge- legd op ean man, die acht vergiftigingen op z'jn geweten heeft. De gearresteerde heet James Baker en werd in de wandeling „Texas Jim" genoemd. Hij verklaarde bij het verhoor voor de politie, dat hij nooit de bedoeling heeft gehad, iemand in het bizonder te doo- den, doch dat hij werd geboeid wanneer hij menschen zag lijden en sterven. Hij had veel detective-romans gelezen en een bizondere belangstelling gehad voor raadselachtige mis- daden. Sedert zijn jeugd droeg hij vergif in zijn zakken. Hij beweert apotheker te zijn, dcch verscheidene jaren als matroos te heb ben gevaren. Den eersten keer dat de lust bij hem opkwam iemand te dooden was toen hij in een matrozenkroeg in Texas zat. „Naast mij", verklaarde hij ,,zat een man een kop koffie te drinken. Plotseling bekroop mij de lust, die man te zien sterven. Toen hij het hoofd omwendde wierp ik eenig vergif in zijn koffie. Hij dronk ze op en viel bijna onmiddel- lijk dood neer." .Texas Jim" heeft erkend dat hij een paar jaar ge'.eden een zekeren Henry Gaw, den nachtwaker van de laboratoria van Guggen- hoim te New York, heeft gedood door cyaan- kali in zijn koffie te stroo'ien. Hij had een paar weken voor Gaws dood in de laboratoria ge- werkt, doch was plotseling verdwenen. Hij heeft op dezelfde wijze matrozen aan boord van een schip op weg naar Venezuela gedood en ook drie leden van een bemanning, die in haar geheel ziek werd tengevolge van het gebruik van vergiftigde koffie. SNEEUWVAL OP CORSICA. De hevige koude die reeds sedert eenigen tijd op hat eiland Corsica heerscht, duurt nog steeds vcort. Een sneeuwval, zooals men ech- ter in de laatste dagen op het eiland gehad heeft, herinnert men zich niet in jaren te hebben meegemaakt. In de omgeving van Bo- cognano viel meer dan 80 centimeter sneeuw, te.wjjl op sommige plaatsen de laag sneeuw zelfs nog hooger was. Het verkeer is geheel verbroken. AAN HET BRUILOFTSMAAL VERGIFTIGD. v Te Baaja-Luka, in Bosnie, vierde een boe- renzoon bruiloft met het rijkste meisje van het dorp. Het bruiloftsgezelschap was tot diep in den nacht bijeen. Daarna begeleidden de gasten de jonggehuwden naar hunne nieuwe wo ing. Den v..lgenden morgen vond men beiden dood in bed. Het geneeskundig onder zoek bracht aan het licht, dat het jonge paar nog aan den bruiloftsdisch vergiftigd was. MIDDELBURG. Heden werd alhier aanbesteed het le'veren van st: lien spoorstaven met bijbehoorend ijzerwerk, alsmede het leggen van goederen- spo;en langs de Zuidelijke kanaalhaven te Ter Neuzen, in twee perceelen en in massa. Raming eerste perceel 5500 en tweede per- ceel 9500 Al'.een voor het tweede perceel waren geldige bi jetten ingeleverd. Ingeschreven werd voor het tweede perceel door de hseren W. de Bokx te Hoek voor f 9 30, G. A. van der Straaten te Ter Neuzen vocr 9095 en A. M. Stuij te Nijmegen voor f 8820. Ve-der werd door Gedep. Staten aanbe steed het verbeteren van den kunstbaan en het aanleggen van een rijwielpad van den weg OostburgZuidzande. Minste inschrijver was de heer P. Cambier te Breskens voor f 45.800, met vlamovenklinkers. Vele malen overteekend. Naar wij vernemen is de emissie van de 6 oblig. Centrales Electriques des Flandres et du Brabant vele malen overteekend, zoodat bij de inschrijving een zeer belangrijke reduc- tie zal moeten plaats vinden. AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd; M. C. Antheunisvan Daele, zonder beroep, Markt C 6, van Clinge (B.). Irma du Bois, dienstbode, Stationstraat 44, van Ossenisse. Mart. Bakker, arbeider, Steenovens M 31, van Zaamslag. Ger. Strijdonck, zonder beroep, Kaaiwal A 21, van Djokjokarta. Joseph Persijn en echtg. arbeider, Oude- wrjk F 83, vein Koudekerke. Qornelis Deij en gezin, timmerman, Juliana- straat E 178, van Waddinxveen. Celina S. de Krijger, zonder beroep, Nieuw- straat G 73, van Hoofdplaat. Lambertus Kooij, ass. zuivelfabr., Emma- straat I 99, van Ter Neuzen. Pieter Geensen, handelaar, Nieuwstraat 71, van Eindhoven. Pieter Ruben, arbeider, Ooosterstraat E 54 van Ter Neuzen. M. W. M. van Nieulande en echtg., bank- werker, Oudenweg I 37e, van Zuiddorpe. Jozina Janna Smies, leerl. verpleegster, Buitenweg H 55, van 's Gravenhage. Neeltje Koster geb. van Langevelde, zonder beroep, Vaartwijk N 19,, van Ter Neuzen. Oornelis van de Velde, landbouwersknecht, Walstraat C 22, van Koewacht. Vertrokken: Cath. J. van Driel, winkeljuffrouw, Station straat G 22, naar Middelburg. Lucia M. van der Bilt, dienstbode, Drie- schouwen A 29, naar Westdorpe. J. A. Leunis en gezin, klerk, Julianastraat E 134, naar Ter Neuzen. Johs. Oele en gezin, brugdraaier, Sluiskil P 40, naar Ter Neuzen. Suzanna Verhelst, zonder beroep, Sassing Q 23, naar Ter Neuzen. Joh. B. Hengeveld, architect, Sluiskil P 26, naar Amhem. B. J. Piron en gezin, metselaar, Sluiskil P 35, naar Grace Berleu. Irma Ph. C. van Acker, dienstbode, Sta tionstraat G 1, naar Ter Neuzen. Josephina M. L. van Acker, dienstbode, Stationstraat G 4, naar Ter Neuzen. P. Jansen en gezin, machinist, Drieschou- wen A 45, naar Zaamslag. Daniel Bakker, onderwijzer, Kanaalkade A 96, naar Kerkrade. WESTDORPE. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Lucia M. van der Bilt, van Axel. Hub. M. P. Jacobs, van Breda. Pr. M. van Eetveldt en gezin, van Roosen- daal. Petrus Versluijs en gezin, van Assenede. Vertrokken Com. Joh. de Clerck, naar Heer (L.). Julienne Clementine Eulalie Reijnebeau, naar Zuiddorpe. Vergadering van Donderdag 20 Februari 1930, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, L. J. Geelhoedt, D. Scheele, C. A. Verlinde, A. de Bruijne, P. F. de Bakker, H. J. Colsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel, C. van den Bulck en W. Bedet. Afwezig de heeren B. van Neerbos en D. van Aken. 2. Slot.) 6. Lidinaatschap van de Koninklijke Ne- derlandsche Brandweervereeniglng. Ontvangen is de bekende cireulaire van den Commissaris der Koningin, betreffende het constitueeren van een Comitd tot vorming van een Provincialen Brandweerbond en die van het Comitd van voorbereiding. Burgemeester en wethouders schrijven naar aanleiding hiervan het volgende: De groote brand, welke in December j.l. de gemeente Middelburg geteisterd heeft, is aan leiding geweest, dat onder leiding van den Commissaris der Koningin eene bespreking is gehouden met een vijftal burgemeesters, den voorzitter van het bestuur der brand- weer te Middelburg en den oud-commandant der brandweer te Vlissingen. Op deze conferentie is een comitd van voor bereiding opgericht, dat zich belast heeft met de voorbereidende werkzaamheden, om te komen tot de oprichting van een gewestelij- ken bond voor Zeeland, als afdeeling van de Koninkljjke Nederlandsche Brandweervereeni- ging- De oprichting van dezen gewestelijken bond wordt wenschelijk geacht, omdat de brand te Middelburg duidelijk geleerd heeft, dat e6n gemeente bij dergelijke rampen de steun van andere gemeenten niet kan missen. Wq achten ons ontslagen van den plicht om het nut van samenwerking op dit gebied nader aan te toonen, aangezien zonder twijfel ieder daarvan wel zal zijn overtuigd. Aan het lidmaatschap is voor onze ge meente eene contributie verbonden van 16, n.l. 8 voor het lidmaatschap van den Pro vincialen Bond, terwijl door dezen Bond f 8 moet worden afgedragen aan de Koninklijke Nederlandsche Brandweervereeniging. Voor aansluiting bij de laatste vereeniging toch, is toetreding tot den Provincialen Bond nood- zakelijk. De verschuldigde contributie is naar onze meening niet hoog te noemen, waarom wij U voorstellen, als lid van meergenoemden Pro vincialen Bond toe te treden. De heer COLSEN zou gaame een inlichting wenschen, n.l. of burgemeester en wethouders een brief hebben geschreven aan het gemeen- tebestuur van Axel over wederzijdsche hulp- verleening der brandweeren. Hij heeft in het verslag der raadszitting van Axel een be spreking gelezen, waarvan hij bepaald is ver- schrokken. Hij voor zich zou er fijn voor bedanken om met 'n gemeenteraad waar men zdd over ons spreekt samen te werken. Hij zou daarmede in geen geval in zee willen gaan. Hij vemeemt, dat al hetgene Ter Neu zen in dit opzicht in andere gemeenten deed, als een normale plicht moet worden be- schouwd en daarom acht hij besprekingen als die welke daar door enkele raadsleden van Axel werden gevoerd, zeer frappant. Dat is toch zeker een aanleiding om voor medewer- king met zulke menschen hartelijk te bedan ken. Hij gelooft, dat in het verleden de ge meente Axel Ter Neuzen meer heeft noodig gehad dan omgekeerd het geval is. De VOORZITTER: Misschien is dat ook in de toekomst het geval. De heer COLSEN zou, indien een voorstel tot samenwerking met die gemeente hier ter tafel kwam, er voor bedanken. Hij wil het hier niet in woorden uitdrukken, hoe hq over die houding van Axel denkt. De heer SCHEELE meent, dat deze ge meente al zeer weinig van het lidmaatschap van den Provincialen en van den Nederland- schen Brandweerbond zal genieten, in ver- band met de ligging van Zeeuwsch-Vlaande- ren, door de Schelde gescheiden van Zuid- Beveland en Walcheren. Zal men voor die 15 welke het lidmaatschap moet kosten voor de gemeenten ook iets bereiken? Kan men er in de toekomst voordeel van genieten? De VOORZITTER deelt mede, dat de eilan- den en Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen voor de brandweervoorziening af- zonderlrjk districten zullen vormen. De heer SCHEELE: Waarom hebben bur gemeester en wethouders zich dan al zoo druk gemaakt met Axel? De VOORZITTER geeft te kennen, dat de Bond belangrijk werk zal doen, door het ver- strekken van inlichtingen en het geven van voorllchting. Hij gelooft, dat de gemeente Ter Neuzen best waarde voor de uitgegeven 16 terug zal krijgen. Wat het schrijven aan het gemeentebestuur van Axel betreft, dat is een uitvloeisel van het in de vorige zitting door den heer Ver linde gedaan verzoek, om een poging aan te wenden met de omliggende gemeenten, die alle van modem bluschmateriaal zijn voor- zien, overeen te komen voor het verleenen van wederkeerige hulp bij brand, indien deze van zdddanigen omvang dreigt te worden, dat de plaatselijke brandweer deze zonder hulp niet kan bedwingen. Zij waren van meening, dat er alles voor te zeggen was om met onze omliggende zus- tergemeente, Zaamslag, Axel, Sas van Gent en Hoek, alle voorzien van motorbrandspui- ten ten spoedigste overeen te komen om elkaar in gevallen dat een ramp gaat dreigen, zonder verwijl te hulp te komen, en dit zonder meer te doen op den voet van wederkeerige hulpverleening. Nu hebben enkele leden van den raad der Zuid-Oostelijk gelegen gemeente zich minder vriendelijk over ons voorstel uit- gelaten, doch men moet dat zoo hoog niet opnemen, dat zal wel voortgesproten zijn uit onvoldoende kennis van het onderwerp of een onjuist begrip omtrent hetgeen beoogd wordt. Dat komt wel terecht.. Als naderhand de Provinciale Organisatie zal worden opgericht, kan men nader zien hoe het loopt, en dan definitief zijn houding be- palen. Laten de menschen zeggen wat ze zeggen willen en wacht het rustig af. De heer HAMELINK beschouwt het gelijk aan een burenruzie. De heer BEDET vraagt in verband met dit onderwerp, of er ook van de zijde van de brandwaarborgmaatschappijen iets wordt bij- gedragen in de kosten der brandweer. Als dat niet het geval is De VOORZITTER deelt mede, dat vroeger door de brandwaarborgmaatschappijen wel eens een bijdrage aan de brandweer werd verleend, men is daarvan echter teruggeko- men en vindt het op een andere wijze. Als een gemeente in het bezit is van goed brand- weermaterieel genieten de ingezetenen daar van het voordeel, doordat ze een bescheidener premie moeten betalen. En met bescheiden- heid gezegd, beschikt de gemeente over het beste materieel dat in Zeeuwsch-Vlaanderen beschikbaar is. De heer COLSEN: Volgens een Axelsch raadslid niet. De VOORZITTER: We hebben 'n flinke mooie auto-motor-brandspuit. Indien men van uit Middelburg de Ter Neuzensche brandweer had te hulp geroepen en over de Schelde gevoerd had onze spuit daar hetzelfde succes kunnen behalen dat nu de Bergen op Zoomsche spuit heeft gehad, aangezien onze autospuit van hetzelfde fabrikaat en capaciteit is. Boven- dien beschikken we dan ook nog over de te Sluiskil gestationneerde motorbrandspuit. Bij ons zat de eenige bedoeling voor, zoo spoedig mogelijk een organisatie in het leven te roe- pen die bij het dreigen van een onheil op den kortsten tijd gereed zou zijn om hulp te ver leenen en die hulp ook wederkeerig te Ipren- gen. De heer BEDET zal het nut daarvan niet ontkennen. De heer COLSEN zou toch, aangezien ze in Axel meenen, dat wij geen goede spuit heb ben, maar een brief willen schrijven, dat we de overeenkomst niet doorzetten. De heer HAMELINK en VAN DRIEL: Neen, neen, neen! De VOORZITTER: We moeten geen kwaad met kwaad vergelden en hoog genoeg staan om ons door zulke opmerkingen niet te laten be'invloeden. Het voorstel tot toetreding tot den Neder- landschen en tot den Provincialen Brand weerbond wordt met algemeene stemmen aangenomen. (Zie verder het Tweede Blad.) AXEL. Huwelijks-aangiften. 14 Febr. Pieter Ruben, oud 28 j., jm. en Geertruida Jongejan, oud 24 j„ jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Febr. Pieter Comelis Brakman, oud 24 j., jm. en Maria Christina van Luijk, oud 23 j., jd. 27 Febr. Pieter Ruben, oud 28 j., jm. en Geertruida Jongejan, oud 24 j., jd. Geboorten. 4 Febr. Wilhelmina, d. van Izaak Meesen en van Janneke Adriana Flo- rus. Florus, z. van Jacobus Dieleman en van Tanneke v. Doezelaar. 5 Febr. Frangois Maria, z. van Alphonsus Goossens en van Judith Virgenie Josephine Hamerlinck. Simon, z. van Petrus Jan Dieleman en van Jacomina Dekker. 10 Febr. Johannes Comelis, z. van Comelis Pichal en van Maria Coleta Paulina Remerij. 12 Febr. Adriaan Pieter, z. van Jan Schuitvlot en van Tanneke Goossen. 19 Febr. Maria Daatje Wilhelmina, d. van Adam Pieterse en van Geertruida Tona Eekman. 20 Febr. Anna, d. van Pieter Koekkoek en van Jacomina Simons. 24 Febr. Cornelia Wil helmina, d. van Comelis Dek en van Eliza beth Krina Hollebek. 26 Febr. Paula Anna, d. van Cerillus Adam en van Rosalia Ver- schraegen. 27 Febr. Reinier Jan Adriaan, z: van Wouterus Antonius den Boggende en van Maria. Schesle. 20 Febr. Anthonia Maria d. van Jan Dees en van Anthonia Maria Remin- sen. Overlijden. 14 Febr. Comelis Scheele, oud 82 j., weduwn. van Aaltje Dieleman. j HOEK. Huwelijks-aangiften. 20 Febr. Adriaan Dirk Rinkhoud, oud 23 j., jm. en Helena 't Gilde, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Febr. Daniel Haak, oud 23 j., jm. en Janna Tollenaar, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Laurens Johannes, z. van Jacobus Walhout en van Janna Walhout. 18 Febr. Jannetje Helena, d. van David de Groote en van Catharina Jannetje de Fouw. 23 Febr. Helena Elizabeth, d. van Benjamin van Hoeve en van Jacomina Zegers. 25 Febr. Pieter Willem, z. van Jacob Pijpelink en van Adriana- Cornelia Zegers. Overlijden. 3 Febr. Jacoba Buijze, oud 90 j., d. van Jan Johan en van Janna Riemens. SINT JANSTEEN. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Febr. Eduard Gustaaf Marie Neefs, oud 22 j., jm. en Berta Klementine de Kind, oud 18 j., jd. Theophi- lus Emile Pieters, oud 27 j., jm. en Maria Clotilda Saman, oud 28 j., jd. 14 Febr. Joan nes Franciscus Verschelden, oud 28 j., jm. eH Mathilda Stephania van Dorsselaer ,oud 26 j., jd. 21 Febr. Alphonsius Wante, oud 28 j., jm. en Leonia Janssens, oud 23 j., jd. Franciscus Xaverius van Giessen, oud 23 j.. jm. en Irma de Block, oud 20 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Annie Maria Celina Levina, d. van Albertus Stephanus Locke- feer en van Leontine Marie Francisca de Buck. 3 Febr. Joseph Henri Mathilde, z. van Eugenius Heijmans en van Anna Maria van Dorsselaer. 10 Febr. Agnes Elodia, d. van Franciscus Strooband en van Melania Maria Strobbe. 12 Febr. Robertus Johan nes, z. van Florent de Kind en van Emma Coleta de Clerck. 16 Febr. Rend Ludovicus, z. van Josephus Danckaert en van Maria Louisa de Maaijer. 21 Febr. Arthur Flori- mondus, z. van Cijrillus Vlassenroot en van Delina Augusta Maria Herman. 24 Febr. Aloijsius Maria, z. van Comelis Janssens en van Pharailda Maria Verstraeten. Overlijden. 27 Febr. Paula Martha Em- maneel, oud 11 m., d. van Crjrille Basile en van Grietje Mostert. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 1 Febr. Emerricus Coone, oud 29 j., jm. en Anna Augusta Aper, oud 20 j., jd. Honore Maurice Vlyminck (van Moerbeke), oud 24 j., jm. en Elsa Leonia Louisa de Schepper. oud 20 j., jd. 8 Febr. Carolus Ludovicus Celie, oud 27 j., jm. en Margaretha Maria de Maeijer, oud 21 j., jd. 13 Febr. Augustus Herman, oud 46 j., jm. en Anna Christina Gijsel, oud 29 j., wed. 21 Febr. Petrus Aper, oud 32 j., jm. en Martha Martens, oud 33 j., jd. 22 Febr. Polidoor Stroobandt (van Stekene), oud 32 j., jm. en Maria Josephina van Rattingen, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Febr. Honord Maurice Vlyminck (van Moerbeke), oud 24 j., jm. en Elsa Leonia Louisa de Schepper, oud 20 j., jd. Emericus Coone ,oud 29 j., jm. en Anna Augusta Aper, oud 20 j., jd. 26 Febr. Augustus Herman, oud 46 j., jm. en Anna Christina Gijsel, oud 29 j., wed. Carolus Lu dovicus Celie, oud 27 j., jm. en Margaretha Maria de Maeijer, oud 21 j., jd. Geboorten. 8 Febr. Leonarda Alberta Jo seph, d. van Josephus Alphonsus Sturtewagen en van Leontina Martinet. 14 Febr. Hendrik Pieter, z. van Pieter Helmstrijd en van Jane- tje Verbeek. 21 Febr. Nelly Josd, d. van Franciscus Braem en van Maria Seraphina Reijns. Overlijden. 10 Febr. Josephina Carolina Sturtewagen, oud 31 j., d. van Alphonsus en van Emma van Hooije. 13 Febr. Adrianus Geerards, oud 69 j., echtg. van Rosalia Adriaansens. 24 Febr. Franciscus van Puij- velde, oud 79 j., weduwn. van Prudentia de Koning. 28 Febr. Cornelis Wezepoel, oud 71 j., echtg. van Sabina Schaut. OVERSLAG. Geboorten. 17 Febr. Andr6 Petrus, z. van Henricus Herman en van Maria Ph. Diele man. STOPPELDIJK. Geboorten. Lodewijk Aug., z. van G. E. Kindt en van A. E. de Smet. Bertha Maria, d. van J. F. de Bakker en van M. W. de Block. Rosalia Josepha, d. van A. Borm en van E. Haulez. Jan Francies, z. van P. Schuren en van A. M. Thuy. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 7 Febr. Gustaaf Verhoosel, oud 38 j., jm. en Leonora Juliana Theodora Bauwens, oud 36 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Febr. Philemon August van Acker, oud 22 j., jm. en Louisa Josina Losie, oud 21 j., jd. 18 Febr. Camilus de Vrieze, oud 25 j., jm. en Maria Paulina de Coninck, oud 27 j., jd. Geboorten. 16 Febr. Cecile Marie, d. van Maurice Eugene Dehulsters en van Martha Maria Ingels. Overlijden. 3 Febr. Charles van Baste- laere, oud 85 j., echtg. van Seraphina van Troost. 7 Febr. Anna Josephina Elegeert, oud 41 j., echtg. van Alois de Coninck. 10 Febr. Julienne Maria de Coninck, oud 17 j., d. van Alois en van Anna Josephina Elegeert. 19 Febr. Gabrielle Mathilda de Coninck, oud 9 j., d. van Alois en van Anna Josephina Elegeert. s.s. HELENA in lossing te Sulina. s.s. MAGDALENA wordt heden te Gibraltar verwacht. s.s. TERNEUZEN vertrok 5 dezer van Rot terdam naar Genua. Voor Gent: 3 Maart. Duitsch s.s. ERNST, 338, pekkolen, Londen; Eng. s.s. SHEAF FIELD, 1682, kolen, New-Castle; Duitsch s.s. STEINBURG, 784, hout, Stolpmunde; Noorsch s.s. URSA, 552, ledig, New-Castle; Fransch s.s. HEBe, 884 pyriet, Caen; Eng. s.s. JOLLY ANGELA, 286, ledig, Fecamp; Eng. s.s. MICKLETON, 364, ledig, Londen; Eng. s.s. ALLIE, 738, ledig, Londen; Noorsch s.s. REGIN, 899, steen, Lysekill. 4 Maart. Noorsch s.s. OTTAWA, 1543, fosfaat, Bona; Fransch s.s. ANDRE THOME, 1182, kolen, Swansea; Letl. s.s. EVERITA, 2409, ijzer, Bremen; Eng. s.s. DAFILA, 969, stukg., Manchester; Belg. s.s. YVONNE, 385, ledig, Londen; Eng. s.s. ROSELYNE, 90, pek kolen, Eling; Noorsch m.s. RAILA, 3205, ben zine, Batoem. Van Gent: 3 Maart. Letl. s.s. VAIDAVA, 1368, ledig, R'dam; Fransch s.s. CASSARD, 977, ijzer, Swansea. 4 Maart. Eng. s.s. KITTEWAKE, 982, stukg., Glasgow; Eng. s.s. GWYNWOOD, 674, ledig, Goole; Eng. s.s. CLANWOOD, 1244, ledig, Tyne; Belg. s.s. BELGICA, 1384, ledig, New-Castle; Eng. s.s. YORKVALLEY", 292, steen, Eling; Eng. s.s. MARSDEN, 1692, led., Tyne; Eng. s.s. JOLLY ANGELA, 286, fos faat, Boston; Eng. s.s. MICKLETON, 364, steen, Londen; Eng. s.s. SHEAFFIELD, 1682, ledig, Tyne; Zweedsch s.s. OSTANVIK, 945, ijzer, Gyon.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 3