ALGEMEEN NIEUWS- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Aspirin De dolende Juweelen 70e Jaargang bihhenland. No. 8497. MAANDAG 3 MAART 1930 Pan pp*3 I FEFILLETOW. BD1TEN LAHD. Eindelijk Ibaysr eerssg op dewereld amssvsmmumewumaamKK ii» i UZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr per post f 1 80 per 3 maanden By voor udtbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het bultenland alleen bij voorultbetaling. Ultgeefstor: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en cliche's wor den naar plaatsruimte berekend. Handelsadrvertentien by regelabonnement te gen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrtjgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en V RIJI1AG AVON D. BENOEMING LID VAN DEN GEMEENTEBAAD. De Voorzitter van het Hoofd- tevens Cen- traal-bureau voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad maakt bekend, dat ter gemeente-secretarie voor eon ieder ter lnzage te nedergelegd het besluit, waaibij wegens de I ants'.agname van den heer B. van Neerbos, is henoe x d verklaard tot lid van den Gemeente raad de heer FRANCOIS DEKKER. Ter Neuzen, 3 Maart 1930. De Voorzitter voornoemd, J. HUIZINGA. POST, TELEFOON EN RADIO. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Fame- over de begrooting van P. T. en i. voor 1930 zegt de Minister van Waterstaat dat ook hij van meening is, dat naar herstel van het vroegere stuiversport moet w°rden restr efd. Daarmede zou echter ook het port fan brievsn boven twintig gram en van brief- kaarten moeten worden verlaagd, hetgeen belangrijke vermindering van de opbrengst tot gevolg zou hebben, welke thans nog met ge- "°Uitvoerig beantwoordt de ^i"ist®rQ/®^schh.1'" lende vragen, gesteld omtrent de laatste her riening der telefoontarieven. De Minister ver- klaart daarbij, dat, voor zoover het zich thans laa' aanzien. de automatiseermg van het tele fconbedrijf niet behoeft te leiden tot onthe fing van de bestaande spreeknetten. De be sparing voor het bedrijf ten gevolge van het nieuwe tarief kan thans nog met worden ge- raamd Tegen publicatie van het advies van den Post: aad bestaat om verschillende rede- nen bezwaar. Ten opzichte van de voorst® len van de nieuwe telefoontarieven voor het plat- teland meent de minister, dat nog met vol- doende tijd is verloopen om reeds thans vast te stellen in hoeverre zij aan de bedoeling, om ook het platteland daarmede te dienen, hebben beantwoord Niettemin wijzen de cyfers over Januari 1930 uit, dat by de netgroepen bene- den 2000 aansluitingen, de stijgmg van net aantal aansluitingen over die maand.2.9 Ic be- diaa^t tegen een gemiddelde stijgmg per maand van 0.48 over 1929; de stijging van het aantal aansluitingen in deze netgroepen over het geheele jaar bedraagt 5.7 terwijl over Januari 1930 reeds een stijging van 2.9 werd bereikt. Het advies van den Radio-Raad inzake ver- deel'ng van den zendtijd kan spoedig worden verwacht. Met de meening van verschillende leden, dat de same stelling van -den Raad de reden zou zi n dat het tot dusver niet is gelukt tot een meercPrheidsadvies te geraken, kan de Minis ter niet iristemmen. Reeds thans twijfel uit te spreken omtrent de geschiktheid van het stelsel der P. T. T.-wet in dezen daarvoor is volgens den Minister de tijd van waame- ming en ervaring nog te kort. Voor een oplossing van het zendtijdvraag- stuk achte de Minister de wet geenzins een belemmering, ook niet indien voor deze op- lcssing ramenwerking tusschen de omroep- orgdnisatiis is vereischt. Een aanvulling van de wet, welke in dit stadium een ong"e- wenschte vertraging zou veroorzaken, kan de Minister niet bevorderen. In verband met het voorgaande zal hij zijn gedragslijn inzake 'de verdeeling van den zendtijd uit den aard der zaak ook ten aan zien van de V.A.R.A. bepalen, nadat het ad vies van de Radio-raad hem zal hebben be reikt. door K. R. G. BROWNE. 51) (Vervolg.) ,,Da's nou net toevallig onmogelijk. De auto is in de pottebank, ziet u lets met de magjieetwat weet ik niet. Alf is der op 't oogenblik mee bezig. t Duurt minstens een hall uur, heit-ie me gezegd. D'rom ben ik hierom dat te vertel- len ,,Ha Gedwarsboomd Siste de teleur- pestelde samenzweerder zei Fanshawe- Smith nadenkend. „Dat soort dingen ge- worden ons bij wijze van bezoeking, denk ikIn dat gevalHij zweeg, op een manier, also! hij zich opeens herin- nerde dat er iemand uit het vijandelijke kamp* tegenwoordig was. „Dit gesprek maken we straks beneden wel af... Car- mencita, ik moet tot mijn spijt weg. Doe de groeten aan mijn vrienden Carr en Todd... Als ik't wel heb, heeft het Leger des Heils een soort van systeem om ex- gevangenen voort te helpen. Tot ziens Hij boog nogmaals diep en wandelde, met Edward voor zich uit, naar de deur. „Wel, heb ik van m'n leven, Smith," zei Carmencita heftig, terwijl ze op hem af stoof, „als jij denkt dat je zoo weg kunt komenx." ,,Ik kan zoo weg komen, beste kind. Als je goed oplet, kun je't zien gebeuren. In politiek en financien is alles geoor- loofd. Tot ziens in Guayacuador, zullen we maar zeggen. Waarschijnlijk zal ik je vader behulpzaam moeten zijn bij zijn uit- VVEDERINVOERING VAN DE DOODSTRAF GEVRAAGD. Het Eerste-Kamerlid baron van Voorst tot Voorst heeft aan dm Minister van Justitie gevraagd, of hij niet van oordeel is, dat op schrikbai ende wijze de openbare veiligbeid van stad en land vermihderf, onder meer blij- kende uit de moorden van de laatste maanden ti Voorburg, Den Haag en nu wederom de af- schuwelijke moord te Bennekom. Acht de Minister het thans niet plicht, maatr^galen te beramen tot het verkrygen van meerdere veiligheid, in het bijzonder op de bu.teawegen, en tot het overwegen vim verscherpiug van straffen, op misdryven in onze wet gesteld bepaaldelijk tot wederinvoe- ring van de doodstraf? ZOEKEN EN RAPEN VAN EIEREN. De Minister van Staat, Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw heeft gelet op art. 30 der Jachtwet '23, bepaald, dat in het geheele Rijk: a. het zoeken, rapen en buiten openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van kemphanen, coulpen, scholeksters, grutto's tureluurs, meerkoeten en waterhoentjes is toe- gesiaan van af heden tot en met 28 April '30. b. het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren en langs openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van het onder a genoemde waterwild is toegestaan van af heden tot en met 30 Ap:il 1930. c. het zoeken, rapen, ten verkoop in voor raad h bt en te koop aanbieden, verkoopen af leveren of vervoeren van eieren van zwanen ganzen, eenden (alle soorten), duikers, water- snippen en goudplevieren niet is toegestaan. DE INWERKINGTREDING VAN DE ZIEKTEWET. De Minister van Arbeid, Handel en Nijver- heid, mr. Ve.schuur, heeft, vergezeld van den secretaris-generaal van zijn departement, mr. dr. A. L. Scholtens, en van den chef der afdee- 1 ng a beidersvarzekering van het departe ment mr. H. W. Groeneveld, Zaterdagochtend op den dag van de inwerkingtreding van de ziskleverzekering, te Bennebroek een krans neergelegd op het graf van oud-Minister Tal ma, onder wiens ministerschap de aanvanke- lijke Ziektewet tot stand is gekomen. De h:er Groeneveld voornoemd en mej. mr. G. J. Sternberg, referendaris en sous-chef der afdeeli g arbeidersverzekering, hebben tele- gxafisch den oud-Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid dr. Slotemaker de Bruine ge- luk gewenscht met de totstandkoming van de Ziektewet. In verband met de inwerkingtreding van de Ziekt.wet heeft het dagelijksch bestuur van het Christelijk Nationaal Vakverbond Zaterdag aan oud-Minister Slotemaker de B:uijne een mand met bloemen gezonden en op het graf van oud-minister Talma te Ben- nebrcek een krans laten neerleggen. FLORIS VOS EN ZIJN „PARTIJ". In „De Zaanlander" komt een verslag voor van de vergadering van de Middenpartij voor Stad en Land, die de bekende mededeeling aan de Tweede Kamer oyer het Kamerlid Floris Vos heeft gedaan. Wij ontleenen daaraan het volgende: 15 Januari 1.1. werd de eerste vergadering van de Middenpartij voor Stad en Land ge- houden. Het complete bestuur behalve de heer Van Haegen, was aanwezlg. Ook de heer Floris Vos kwam ter vergadering. Op invitatie van den voorzitter aan de bestuurs- tafel plaats te gaan nemen, wenschte hij niet in te gaan: „Van avond ga ik tusschen de ,,gewone leden" zitten, zei Floris. Men voel- de het: de atmosfeer was geladen. De ver- schakelen uit het Presidentschap". Hij zweeg en kuchtte een paar maal verlegen achter zijn hand. ,,Ehje neemt t me toch niet kwalijk. dat ik je een poosje ga opsl'uiten 't Is geweldig ongemanierd enz. enz., maar ik moet weg zien te komen voordat onze beide boeven weer ten too- neele verschijnen. Alles begrijpen, is alles vergeven, nietwaar Ja Tot ziens dan. Hij boog ten derden male; aing de deur uit, deed die aan den buitenkant op slot gaf den sleutel aan Edward en wandelde de trap af, de gang door en den tuin in. Midden op het bewuste paadje bleef hij staan, om zijn satelliet de noodige instruc- ties te geven. Edward, ik ga spoorloos vefdwijnen. De heeren Carr en Todd zijn van de baan, omdat ze gearresteerd zijn wegens stroopen jullie stroopen tusschen twee haakjes maar ze kunnen elk oogenblik terug komen en dan moet ik weg zijn. Ze moeten niet de aelegenheid hebben om mij met hun woonhuis op wielen achterna te gaan. Dus ga ik op lijn twee naar het stationmeer dan zes kilometer, bij het hoofd van mijn vader maar misschien laat iemand me meerijden. Is er gauw een trein naar Londen, zooveel te beter, is er geen. dan neem ik den eersten den besten, die voorrijdt en ga met een om- weg naar stad. Hoe eerder ik den pluk in gangbare munt kan omzetten, hoe beter. Begrepen „Ja zei Edward, na een halve minuut van zwaren geestelijken arbeid. „En ondertusschen blijf jij hier om op Miss Milligan te passen, om te zorgen, dat ze geen kattekwaad uitvoerttot Alfred ae auto in elkaar gedraaid heeft en je komt aan-halen. Dan laat je haar vrij en komt zoo hard als de auto kan, me achterna. Samenkomst op de gewone plaats, en de-geen die er het eerst is, gadering werd geopend en onmiddeliyk vroeg de heer Vos het woord vopr het afleggen van een „verklaring". De voorzitter zeide er meer voor te gevoe- len eerst de notulen te lezen en na wat strub- belingen zakte Floris weer op zijn stoel het gewichtige document in zfjn vuist omklemd. Uit de notulen bleek overduidelijk, hoe de M. P. was opgericht en geconstitueerd alles en-regle en dat wilde de voorzitter nadruk- kelijk vastleggen. Wederom staat Floris Vos op en vraagt het woord, maar de voorzitter dacht er niet aan verklaringen te laten afleggen die niets met de notulen te maken hadden. Het werd een scherpe woordenwisseling waarby ten- slotte de voorzitter eischte dat de heer Vos zich als lid behoorlijk aan de leiding zou on- derwerpen. ,,Ik ben geen lid!" riep toen de heer Vos. Groote constematie. De groote man van de daad vice-voorzitter, Kamerlid, bejubeld door de leden was... geen lid van zijn party! Daar moet men Floris Vos echter niet kwaad om aan zien. Hij reilt, zeilt, praat en schom- melt, zooals hij en zijn naaste vrienden dat wenschen. De voorzitter werd echter boos en zei kort en bondig: Mijnheer, als u geen lid van onze party is. waar haalt u dan den moed van daan in deze vergadering te drin- gen?" En by knoopte daar de uitnoodiging aan vast om de deur aan den buitenkant te sluiten. Ook de vergadering riep: ,,Er uit", de onverstoorbare Floris pakte zijn brieven... en werd er uit gezet! DE MIJN WET IN ENGELAND. Het liberale amendement op de mijnwet is door het Lagerhuis met 280 tegen 271 stem- men verworpen, zoodat de regeering voor de tweede maal bij de behandeling van de wet een meerderheid heeft gekregen, zij het ook een zeer geringe. Bij de stemming in Decem ber bedroeg de meerderheid der regeering 8 stemmen. Vrijdag hebben zich bij de stem ming enkele liberalen onthouden, terwijl de conservatieven niet volkdig waren opge- komen. Bij de beraadslagingen voor de stem ming hield Lloyd George een rede, om het liberale amendement te verdedigen. Hij ver- klaarde daarbij, dat de mynwet in haar tegen- woordigen vorm daarop neerkomt, dat ook mijnen, die niet rationed geexploiteerd wor den, door deze wet gesteund worden. Het verdere debat over de wet is verdaagd daar minister Graham plotseling ziek is ge- worden. Naar Reuter meldt zouden de mynwerkers van plan zijn te gaan staken, wanneer de Mijnwet niet wordt aangenomen. TER NEUZEN, 3 Maart 1930. DE GRENULAAN GEEN VUILNISPLAATS. In de laatste raadszitting kwam ter sprake een minder gewenschten toestand aan de Grenulaan, door daar van gemeentewege ge- borgen steenen. Deze worden successievelijk opgeruimd. Naar werd meegedeeld, wordt daar evenwel op het terrein naast den straat- weg allerlei vuil neergeworpen, hetgeen den toch al minder gewenschten toestand erger maakt. door de verontreiniging die daarvan het gevolg is. Men verzoekt ons de aandacht daarop te vestigen, en er aan toe te voegen, dat aan de politie opdracht is verstrekt daar op toezicht te houden en dat overtreders zich blootstellen aan proces-verbaal. wacht tot de ander komt. Als jullie een beetje boffen, zijn jullie weg voor Turtle en zijn twee pupilien terugkomen. Dit alles eveneens begrepen „Ja." „Dan tot ziens, mijn waarde strijdmak- ker," zei Fanshawe-Smith. Hij keerde zich om en wandelde den tuin uit en den weg naar de uitspanning op. Mr. Byng haalde een pakje kauwgom te voorschijn, zocht de zachtste plek van de waterton op en zette zich tot wachten. Op het voorplein van het ,,Wapen van Croyde" zat Alfred naast de treeplank van een onttakelde groene auto met om zich heen verspreid een aantal voorwerp- jes, die op de stukken van een ingewik- kelde puzzle leken, maar die in werkelijk- heid de onderdeelen van de ontsteking waren. Bij het naderbij komen van zijn chef hief hij zijn bezweet gezicht op en ontblootte een stuk of drie bruin-gele. brokkelige tanden in een grimas, die een glimlach moest beteekenen. ,,Die smerige magneet hier" kondigde hij met een soort van trots, alsof het een prestatie van hem was, aan, ,,ziet-der mooi uit'k Denk daarnet: 'k zal 'em is effe nakijke, en gelukkig maar. Een mi- rakel datte we gistere niet midde op de weg benne blijve steke." ,,Zoozei Fanshawe-Smith. ,,'t Is echter zaak je huis in record-tijd te berei ken, aangezien er een veelbewogen tijd voor de deur staat." Daarna vergastte hij Alfred een Al fred, wiens mond onbenullig uitzakte en wien de magneet-onderdeelen een voor een uit de krachtelooze vingers glipten op een relaas van hetgeen er dien morgen gebeurd was en op een resume van zijn toekomstplannen. ,,Dat 's ongeveer alles," eindigde hij na een minuut of drie. .Begrepen OPENBARE U.L.O. SCHOOL TE TER NEUZEN. J.l. Vrijdagavond werd alhier in het Con- cert- en Bioscoopgebouw, dat bijna geheel met belangstellende ouders en genoodigden was gevuld. een feestavondje gegeven, door het hoofd der school, de heer A. A. Leenhouts, gearrangeerd voor en met de leerlingen der school. In zijn openingswoord stipte hij aan, dat het een aangename taak is een feestvergade- ring te openen, aangezien men elkaar dan niets dan vriendelijke woorden toespreekt. Hy riep de opgekomen ouders in het bijzonder het welkom toe, en betuigde zijn dank aan den inspecteur van het Lager Onderwijs, den heer H. van de Weijer, die ook door zyn tegen- woordigheid blijk van belangstelling gaf. Ook de gasten van de H.B.S. en de „juniores", de 6e en 7e klasse der openbare scholen kregen een bijzonder woordje. De heer Leenhouts wees op het nut van avonden als deze, b.v. voor het onderwijs in de Ned. taal door de oefening in het zeggen van proza. De udtvoering van het program- ma dient te worden opgevat als een uitvoe- ring door kinderen voor kinderen. Hij hoopte, dat de ouderen zich zouden kunnen losmaken van de groote menschen-visie en de uitvoe- ring van het programma ook hen, evenals de jongeren, enkele genotvolle uren zou ver- schaffen. Het programma was vol afwisseling. Er werden door een koortje eenige liederen ge- zongen, gemusiceerd, waarby bleek, dat onder de leerlingen dezer inrichting krachten schui- len, die het in het bespelen van viool en piano met emst hebben bestudeerd en tot een flinke hoogte hebben gebracht, een voor- dracht gegeven, tableaux vertoond en eenige leuke stukjes uitgevoerd. Een en ander had, blijkens het krachtig applaus dat de uitvoer- ders beloonde. de algemeene tevredenheid der opgekomenen. Niet minder was dit het geval toen Willem Uytenboogaard namens de leer lingen aan de heer en mevrouw Leenhouts met goedgekozen woorden dankte voor de goede zorgen aan het organiseeren van dezen avond besteed, en voorts blijk gaf van de achting en waardeering die de heer Leenhouts sinds zyn optreden als hoofd der U.L.O. school bij de leerlingen heeft weten te verwerven. Een mooi bloemstuk vergezelde deze harte- lijke woorden, waarvoor de heer Leenhouts ook namens mevrouw een dankwoord sprak. 't Was voor 't hoofd en de leerlingen der school een mooie avond. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. In de Zaterdag gehouden vergadering, waarvan het verslag later volgt, werd her- kozen tot algemeen voorzitter de heer J. A. van Rompu; tot voorzitter en plaatsvervan- gend voorzitter der afdeeling grootbedrijf de heeren P. A. Neeteson en L. de Feijter, en gekozen tot voorzitter der afdeeling klein- bedrijf de heer J. M. Oggel, en tot plaatsver- vangend voorzitter de heer A. de Vrieze. Na het uitSpreken van het overzicht, waar- mede de voorzitter de vergadering opende, voegde hij daaraan onder instemming der ver gadering een gelukwensch toe aan den heer Wind van Merkesteyn, die Zaterdag juist 10 jaar geleden optrad als directeur van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschappij, voor welke maatschappij sinds dien tijd een trjdperk van bloei en uitbreiding is ingetre- den, vooral te danken aan de energie en het doorzicht van den heer Wind van Merkesteyn. Hij verwierf zich daarbij in Zeeuwsch-Vlaan- deren een breeden vriendenkring, die met „Ja," zei Alfred. ,,Verdorie, in de warm-waterkruik Hoe kom je der op In orde, patroon Smeer 'em maar... wij komme je wel achter-an Het rotsvaste vertrouwen van de gebroeders Byng in hun leider was het eenige heldere plekje in hun overigens nogal troebele karakters; het kwam niet bij hen op zijn integriteit in twijfel te trekken of zich af te vragen of dit alleen-ins-blaue-hinein-laten-ver- schwinden met den pluk wel een verstan- dige zet was. 'n Overtuigender bewijs van de hypnotische persoonlijkheid van Mr. Fanshawe-Smith kon er niet geleverd worden, want de gebroeders Byng waren gewoonlijk niet bepaald sterk wat hun on- schuldig vertrouwen in de menschheid betrof. ,,Goed," zei de leider van het trio... ,,tot wederziens dan. Nu ga ik eerst uit- vinden of Mr. Bolitho iets van treinen naar de hoofdstad afweet." Mr. Bolitho wist inderdaad ,,iets van de treinen naar de hoofdstad af. Maar Mr. Bolitho was op het oogenblik, dat Fanshawe-Smith hem ontdekte in een luide en blijkbaar zeer geanimeerde con- versatie gewikkeld met een meneer van middelbaren leeftijd, wiens opvallendste uiterlijke kenmerken waren: wallen onder zijn oogen en een knal-roode baard. Deze zoon Adams, die volgens de regels der logische deductie de chauffeur was van de aftandsche Ford-vrachtauto die voor de uitspanning stond te wachten, stond met den vaag-berustenden glimlach van iemand, die geen woord van wat er ge zegd wordt, verstaat, naar het fortissimo verhaal van den waard te luisteren. en je ken 'em gerust overbrieven dat ik je dat gezegd heb, Bill", stentorde Mr. Bolitho al arm-zwaaiend op een ge- irriteerde onmachtige manier. Ik zit me nou al meer dan een maand op de stoele waardeering zijn arbeid gadesloeg. Hjjf wenschte hem nog een langdurigen werkkring by dit trambedrijf, daaraan de hoop vast- knoopende, dat dit ook zal mogen strekken. tot voortdurenden bloei van bet bedrijf en verhooging der welvaart van Zeeuwsch- Vlaanderen. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Op 1 Maart stonden als werkzoekenden (hetgeen niet altijd beteekent dat zij werkloos zijn) bij de arbeidsbeurs ingeschreven: Transport en losse arbeiders 148, zeelieden 2, centrale-machinist 1, nachtwaker 1, uitvoer- der 1. Totaal 154. DE ZEEUWSCH-VLAAMSCHE WATERLEIDING. In de gemeente Sluis werd een krachtige actie gevoerd, ,om den gemeenteraad te bewe- gen te.ug te komen op zijn besluit om niet mede te werken aan de ontbinding der Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleidingmaatschap- pij. De gemeenteraad heeft in zijn Vrydag ge houden vergadering evenwel besloten zijn een- maal ingenomen standpunt te handhaven en zal dus niet medewerken aan de ontbinding der maatschappij. AXEL. Donderdagavond hield de vereeniging „Het Groene Kruis" haar jaarlijksche vergadering onder voorzitterschap van den heer A. E. C. Kruijsse. Door de zuster mej. Kruithof zijn in het af- geloopen jaar in totaal 3472 bezoeken afge- legd, er werden uitgegeven 434 artikelen. De secretaris moest tot zijn spijt weer met de klacht naar voren komen dat de gebruikte toestand terug worden bezorgd. Het ledental is momenteel 938. Over het werk der zuster wier taak niet gemakkelyk is. werd met waardeering gesproken. Het fi ancieel verslag gaf als uitkomst: ontvangsten 2944, uitgaven /2727. Voor de afdeeling T.B C.-bestrijding waren de ont vangsten 971, de uitgaven 884. gevoel ik me beter' Aspirin - Tablet- ten hebben al- weer geholpen. Weiger namaak en let er op dat op eike tablet het woord .BAYER" staat. Prijs 75 cfs (Ingez. Med.j te wachten en nou kom je me vertelle, dat ze nog niet klaar zijnEn dat noemt zich een zakenman", bulderde hij mef ver- nietigend sarcasme door, ,als hij een zakeman is, dan bin ik een balletdanser en dat mag je em uit mijn naam zegge. Bill! Meer als een maand ,,Je mot en bietje harder praten, Joe", viel de meneer met de wallen-oogen hem op dat oogenblik phlegmatiek in de rede. ,Als je zoo fluistert, versta ik geen woord." Mr. Bolitho wilde zijn toespraak juist twee maal zoo luid gaan herhalen, toen Fanshawe-Smith met een beminnelijken glimlach tusschen beiden kwam. ,,Neem me niet kwalijk, Mr. Bolitho, maar ik heb nogal haast. Weet u ook. wanneer de eerstvolgende trein naar Lon den van Yeobury vertrekt Mr. Bolitho dwong zijn gelaatstrekken haastig in een gedienstigen plooi, dacht een poos diepzinnig na, maakte eenige geheimzinnige berekeningen op zijn vin gers, raadpleegde een horloge. dat maar iets kleiner was dan een schoteltje en kwam met de gewenschte inlichtingen voor den dag. ,,Om elf uur tien, meneerTen minste, als ze 'et van de week nog niet veranderd hebbe. Dat is zoo'n soort ge- woonte Fanshawe-Smith raadpleegde op zijn beurt zijn horloge en zuchtte diep. ,,Weer een van 's levens bezoekingen, zal ik maar denken. Want al ben ik be- roemd op de... eh... tienduizend meter en al ben ik in puike conditie, toch kan ik niet hopen, dat ik zes kilometer in twin- tig minuten kan loopen. Ik zou beslist een beroerte krijgen. Enfin, dan Op dat oogenblik kreeg Mr. Bolitho een ingeving. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1