ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. Ter Neuzensche Courant IJerde Blad. No. 8495. WOENSDAG 26 FEBRUARI 1930. 70s Jaargang BINNENL AND. BUITENLAND. ii Vrijdag kl Febr. No. 8493. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. ABONNEMENTSPRMS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen v,-r f' 80 r,Pr -3 maanden Bij voor udtbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor EelgiS en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Afconnementen voor het buitenland alleen by voormtbetaling. Tlitgeefster: Firm P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. R? ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer f 0,20. Grootere letters en clicWs wor den naar plaatsruimte berekend. Handelsadivertentien bij regelabonnement te gen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrrighaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. TVVFEDE KASITOR. no/ Afgezlen hiervan meent ook de minister dat slechts zij met het burgemeesterschap mogen worden bekleed, van wie men zeker is, dat zij wet en gezag zullen handhaven. HFT vmnWF, FRANSOHF. MINISTERIE te Voorburg, een uiteenzetting van de ver- toonde films. Deze gaf b v. in beeld hoe men in sommige plaatsen van ons land de paarden behandeld en inspant. L teengezet werd, hoe men dit niet moet doen en hoe men deze dieren, die voor ons het Werk verrichten voor noodelooze kwellingen moet vrijwaren. Het scheen ons toe, dat de op het doek vertoonde gevallen, zich in deze streken uiterst zeld- Het licht-tarief. In het laatste nummer van ,,Ons Electrici- teitsblaadje", uitgave van de P.Z.E.M., komt de mededeeling voor, dat Sluiskil-West en Sluiskil-Oost per 1 Januari 1930 in een lagere tariefklasse zijn geplaatst dan in 1929 het geval was. Betaalden de Sluiskilsche licht- verbruikers tot dusverre een maximum-prijs R7 cent ner K.W.U- met ingans van 1 VAN (Vervolg uit het Eerste Blad.) De beer De Wilde: Als u goedkooper wil, is 't niet mogelijk. Ik heb op den voorgrond gesteld, dat 't zoo goedkoop mogelijk opgevat is en ik 't geheel zonder betaling wil uit- voeren. De Voorzitter: Mijnheer De Wilde is ons ook al zoover tegemoet gekomen, en nu zijn we ook al tegen 4000. Wat het kiosk be- treft, dit zou midden in de straat komen te staan. Dat is bezwaarlijk. Voor 't algemeen uitzicht zou 't beste zijn, dit te plaatsen aan den kant van den Molenweg, als die terreinen voor bouwgrond geschikt zijn. De architect zegt echter van niet. De heer De Wilde: 't Zou in verband met dien aard van de plaats 't beste zijn als 't aan den kant der huizen kwam te staan. De heer Verschaffel: 't Is hier een stad. Dat hebt U gehoord van den Burgemeester. De heer Neeteson: We hebben een kroon in ons wapen. De heer Verschaffel: Als er niet gebpuwd kan worden, zou 't idioot zrjn bet wel te doen, maar kan er wel gebouwd worden, dan ben ik beslist voor bebouwing. De heer Marquinie zegt pertinent, dat 't terrein goed voor be bouwing is. Zit die kiosk ook in Uw bere- kening mijnheer De Wilde, vraagt de heer Verschaffel lakoniek. De heer De Wilde: Neen, neen, de kiosk is er niet inbegrepen. De heer Verschaffel: U geeft toch een minimum moeilijke planten, nietwaar, die 12 maanden kunnen staan. De heer De Wilde: Niet alle precies 12 maanden, maar waaraan toch geen speciale onkosten verbonden zijn. Ik geloof, dat 't toch in de bedoeling van den raad ligt, plan- ten te zetten, die door onze menschen kunnen behandeld worden. De heer De Mul: Is in het bedrag die f 1000 voor werkverschaffing begrepen. De Voorzitter: Ja, 1000 voor werkver schaffing. De heer De MulDan zouden we die 1000 uit de gewone middelen kunnen nemen. t)e Voorzitter: Hoe denken de heeren erover De heer Verschaffel: Na de ontvangen uit- legging maak ik mijn compliment aan den heer De Wilde. De Voorzitter: Maar over 't bedrag? We zouden f 3000 moeten opnemen met een jaar- lijksche aflossing van 100 en 1000 nemen uit de gewone middelen voor werkverschaf fing. De heer De Leux: Ik hoor altijd over een kiosk praten. Maar er wordt nooit een kiosk gezet. De heer Marquinie: Het bedrag wordt dan te hoog. De heer Stouthamer: De heer De Deux was mij voor. We hebben hier een goed muziek- gezelschap, dat een kiosk waard is. Me u-.mvt oat we er nu wel toe over moesten gaan. De verminderde som valt mee, het is nu nog maar f 4000. Zetten we een kiosk van 2000 dan komen we nog maar aan f 6000, dat be- teekent nog slechts de helft van het oorspron- kelijk bedrag. De Voorzitter: Het heeft altijd in de be doeling gelegen van Burg, en Weth., maar 't plan is altijd afgestuit op de verdeeldheid der verschillende raden. De een wilde het 'op de Markt, de ander op de beestenmarkt. We hebben plannen laten maken. Die hebben wj nog, ze zijn ons ei=eudom. Nu zouden we in principe kunnen besluiten voor het kiosk, voor park met kiosk. De heer Verschaffel: We willen aannemen, dat het kiosk komt. Maar nu ben ik er niet voor te vinden daarvoor al geld te stemmen. Daten we van 't jaar nog geen kiosk maken, maar dat bewaren voor 't volgende .jaar. Waarom alles in eens maken. De heer Neeteson: Het is toch goed nu een plaats te reserveeren voor een kiosk. De heer Verschaffel: Daar ben il? niet op tegen, maar wel tegen 't bouwen dit jaar al. 't Volgende jaar wel. De heer gtouthamer: Ik ben er niet voor om 't altijd weer een jaar te verschuiven. De heer Verschaffel: Ik ben er voor eerst een kiosk te bouwen als 't park klaar is. De heer De Deux: Is in de som het aan- vullen van die laagte en het wegmaken van die putten inbegrepen? De Voorzitter: Mijnheer De Wilde, is daar het aanvullen van die laagte inbegrepen? De heer De Wilde zegt, dat dit niet het geval is. De heer De Deux: Dan kan dit gebeuren als werkverschaffing. De heer De Mul: Daar kunnen we oude menschen aan zetten. De heer Verschaffel: We zijn rijk genoeg. Maak je maar niet ongerust. De Voorzitter: Ik stel voor een leening aan te gaan, groot f 3000 om het plan te ver- wezenlijken tegen ten hoogste 5 percent a pari met jaarlijksche aflossing van f 100, de eerste aflossing 1 Jan. 1931. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter: Ik wensch de heeren pro- ficiat met het besluit. Het park zal iets worden, waarop Sas van Gent fier kan zijn. Mijnheer De Wilde zeg ik dank voor de moei- te, die hij zich getroost heeft, ons te komen voorlichten. De heer De Wilde: Proficiat heeren en dank voor het in mij gestelde vertrouwen. Ik geef U de verzekering, dat er een park komt, waarop Sas van Gent trotsch zal wezen. De Voorzitter: Als de bloemententoon- stelling, waarvan U directeur zijt, gehouden wordt, zal het ons een genoegen zijn, U te midden van de bloemenweelde, die U weet te voorschrjn te tooveren, te mogen ontmoeten. De heer De Wilde: Het zal mij een genoe gen zijn U alien daarop uit te noodigen. Thans neemt de heer De Wilde hartelijk afscheid van elk der leden en verlaat de ver- gadering. Alsnu brengt de Voorzitter ter tafel het derde punt van de agenda, n.l.: Verzoekschrift van het R. K. Kerkbestuur te Sas van Gent om beschikbaarstelling van gelden voor schoolbouw in de Zandstraat of overdracht der openbare lagere school B aldaar. De Voorzitter: Mijne heeren. Ik wil U dat voorstel toelichten en zeggen, dat het kerkbestuur, wat betreft de aanvrage, deze correct is. Er is niets op af te dingen. Het is in zijn recht geld voor het bouwen van een school aan te vragen of ook tevreden met het overdragen der openbare school. In de ver- gadering van Burg, en Weth. is naar voren gebracht, een gedeelte van de openbare school te behouden om de leerlingen, die nog aanwezig zijn, gelegenheid tot onderwijs te geven. Er is voorgesteld ten Westen van de bestaande school een klas aan te bouwen voor de bizondere school. Ik heb gesproken met het kerkbestuur en gevraagd of zij daar- mede genoegen nemen. Het wil daarmede geen genoegen nemen. Zij, vragen niet een stuk maar geld voor een nieuwe school of overgave van de bestaande school en als wig nu een stuk van de openbare school willen geven, geven wlj niet wat gevraagd wordt. Wel zegt de Wet, dat men dat kan als het kerkbestuur daarmee tevreden is. Maar nu het dat niet is, moeten wij geld geven of de openbare school. Het heeft laatst een punt van bespreking uitgemaakt bij Burg, en Weth. of het mogelijk kon zijn, dat wij de openbare school overgeven en dat de schei- ding zou zijn in het midden van de speel- plaats. We zouden dan alleen de overdekte speelplaats moeten verstellen. De grens liep dan juist door t midden van 't terrein der geoneente en we hadden nog plaats daar later als de noodzakelijkheid blijkt een nieuw schooltje op te bouwen. Daar gaat de vraag over. De heer Neeteson: Ik zou voorstellen te doen als 't laatst gezegd is, 't Katholiek schoolbestuur af te staan de bestaande school met als grens de Westelijke gevel. Dan blijft er nog terrein over om eventueel nog een openbaar schooltje te kunnen zetten. Dit is de voordeeligste oplossing. De Voorzitter: De grens zou dan zijn ten Westen van de school en het overblijvende terrein zou vallen van den Westelgken gevel tot aan de woning van De Caluwe. De heer Neeteson: Van den Westelijken gecvel en het verlengde van die lijn. De heer Stouthamer: Er zijn toch nog kinderen. Nu zegt de Wet, als er 8 over- blijven, dat zij recht hebben op een openbare school. Er zijn er 14. Kunnen we dan geen openbare school voor 14 kinderen in stand houden. De Voorzitter: Die kinderen zijn aange- wezen op school A. Het zrjn kinderen uit den Sint Albertpolder. De heer Stouthamer:- Maar toch ook nog andere kinderen. De Voorzitter: 't Kan zijn, dat er kinderen zijn, maar die moeten dan naar de openbare school in Sas van Gent. De heer Stouthamer: Het adres spreekt toch van 14 kinderen. Die hebben toch recht op openbaar onderwijs. De Voorzitter: Dat weet ik ook. Ik heb niet gezegd, dat zij geen recht op openbaar onderwijs hebben, als zij meer dan 4 K.M. van de school in 't Sas afwonen, kunnen zij ver- goeding van reiskosten vragen. Voor het prestige van den raad is het het beste: Stemt er in toe. Door hot af te wijzen zal het een lijdensweg worden voor het Katholiek school bestuur, maar ook voor ons. De heer Stouthamer: Ik heb er niets tegen dat een bizondere school daar komt. Ieder- een heeft het recht onderwijs te verlangen naar zijn richting. Maar ik acht mij niet verantwoord te beletten, dat ouders hun kin deren openbaar onderwijs willen doen geven. De heer Marquinie: Ik wil daarover ook iets zeggen. U zegt juist, wij hebben te geven geld of de school, 't Is mogelijk, de tijd zal 't uitwijzen. Doch 66n ding is zeker, dat er een openbare school is. 't Is treurig, dat zij er toe overgegaan zijn daar een bizon dere school te willen hebben. Iedereen is vrij er zijn kinderen naar toe te sturen, maar 't is nog lang niet zeker, dat nu er een onderwijzer is, die toch ook Katho liek is, dat alle kinderen naar die bizondere school zullen gaan. Ik weet 't nog niet zoo zeker, dat zij er geen genoegen mee zullen nemen. 't Is af te wachten of zij 't niet moe ten nemen, want 't is niet zoo zeker, dat Mies naar die bizondere school loopt. Wij hebben 't gezien in de geimeente toen de Katholieke school gebouwd is. Er werd met lijsten rond- geloopen om de openbare school te laten leeg- loopen. 't Is anders, geloopen. Er zijn toen maar weinig leerlingen van de openbare school afgegaan. Hier zijn 4 onderwijzers, Katholieke menschen. Ook in de Zandstraat is een Katholiek hoofd. Nooit hebben de men schen er op aangedrongen, dat te veranderen. Daarom zou het mij spijten, dat de raad zou besluiten de openbare school op te heffen. Ik wil daarom voorstellen er een lokaal aan te zetten. We zullen er een muur tusschen bou wen, een meter dik als ze willen, dat ze elkaar niet kunnen hooren. We zullen zien of de leerlingen allemaal wegloopen Maar eerst moeten we het probeeren. De heer Verschaffel: Ik heb de discussies gehoord en zou nu gaame weten of de raad er mee eens is mede te werken tot het stich- ten van een bizondere school. Kunnen wij be sluiten dat de raad medewerking wil ver- leenen, dan voldoen we aan den geest van de Wet. Een tweede vraag is: de wijze, waarop wij zulks willen Die twee zaken moeten we uit elkaar houden. Als de medewerking er eerst is, heeft iedereen het recht daama over de uitvoering te spreken. De voorzitter zegt wel het kerkbestuur wil die school hebben, maar geen stuk of gedeelte. Dat is een ander punt. De Voorzitter: Ja, maar dat is een punt, dat de Wet niet accepteerd. Dan hebben wij te maken met het kerkbestuur. Dat heeft zich uitgesproken, dat het daar niet mee tevreden is. Wij stooten ons hoofd tegen de Wet. De heer Marquinie: De Wet voorziet toch niet, dat de scholen te kort bij elkaar komen. De Voorziter: De Wet zegt zoo, het kerk bestuur wil het zoo. Als de raad geen besluit neemt, zal hij er spijt van hebben. Er moet binnen den tijd van de Wet beslist worden 6f openbare school 6f geld. Het voorstel-Nee- teson heeft alles voor. Veronderstelt, dat er kinderen zijn, voor wie openbaar onderwijs verlangd wordt, dan kunnen we daarvoor toch geen eenmanschooltje gaan stichten. De heer De Leux: Wie is de schuld. De Voorzitter: Het kerkbestuur zal toch absoluut voor 8 of 10 kinderen een school gaan stichten. De heer De Leux: Is er wel een onderzoek ingesteld naar de handteekeningen, door een onpartijdig man, zooals door Volksonderwijs verzocht is? De Voorzitter: Ik hen er persoonlijk ge- weest en ik heb gevraagd: Is het werkelijk, dat U wilt, dat er een openbare school komt, dan zal ze er komen. iuaar men heeft mij op meerdere plaatsen gezegd: Waarom zou den we onze kinderen niet naar de Katholieke school sturen. De heer De Leux: Wanneer een onpartijdig onderzoek was ingesteld zou er wat anders gehoord zijn. Want er zijn in de Zandstraat vo<5r- en tegenstanders. Wanneer iemand daar komt, die zegt zooals gij gedaan hebt, De socialisten zien er toch ook niet tegen op om ten koste van de openbare school scholen te stichten, waarom zouden de Katholieken het ook niet doen, dan is dat geen onpartrjdig- heid. De Voorzitter: Dat is onwaarheid. Daar op geef ik geen antwoord. De heer De Leux: Die handteekeningen voor openbaar onderwijs zijn toch echt. U zult goed weten, dat de kinderen er zijn. Eerst was het aantal op de Katholieke lijst zelfs te klein om een school te vragen. Maar door allerlei nouvementen is die school ver langd of hun aangedrongen. Geen 6en mensch heeft in de Zandstraat naar die bizondere school verlangd. Als zij een Katholieke school wenschten konden zij hun kinderen naar Sluiskil of Sas van Gent sturen. De Voorzitter: 't Zijn daar allemaal geen socialisten. De heer De Deux: Gij smaadt altijd op de socialisten, maar ik zou U wel eens willen vragen of gij wel Katholiek zijt. Neen, gij staat niet boven Uw partij, gij staat er onder. Ze willen U zelfs niet in hun partij hebben. Ik zal een motie voorstellen, die luidt als volgt: De raad van Sas van Gent, kennis- nemende van het verzoek ingediend door het R. K .kerkbestuur, waarin gevraagd wordt gelden beschikbaar te stellen voor den bouw van een bizondere school in de Zandstraat, besluit voor 1930 gelden beschikbaar te stel len voor het vervoer van kinderen, die in Sluiskil of Sas van Gent de bizondere school willen bezoeken, besluit in principe zijn medewerking tot het bouwen van een bizondere school te ver- leenen als blijkt, dat een voldoend aantal kinderen die school zullen bezoeken en gaat over tot de orde van den dag. De Voorzitter: Ik hoop, dat de raad zich herinnert de waarschuwing, die ik in mijn Nieuwjaarswensch uitsprak en zich wacht voor een overrompeling. Het kerkbe stuur vraagt ja of neen. Wij zouden ons af moeten vragen of 't niet beter is de openbare school op te heffen, nu er zoo'n gering getal kinderen overblijft. Wat nut is van zoo'n eenmansschooltje te verwach- ten. Kijk eens naar de gemeente Ilpendam, daar werden drie openbare scholen opgeheven, e6n met 12, 66n met 15 en een met 20 leer- 1 ngen. Maar hier doet men alsof men zeg gen wil: Wij gunnen de Katholieken geen bizondere school. H9J vervoig. p Ze keerde om en begon denzelfden weg, waarlanas ze gekomen was, terug te wandelen. Die weg bracht haar door een boschje naar een overstap met een hek boven aan een sterk afglooiend veld, waar vandaan men een prachtig uitzicht had op Quantock Royal, dat als een dorp uit een groot model speelgoeddoos in het dal uitgestald lag. Carmencita klom op het hek om uit te rusten en bekeek op haar gemak de details van de speelgoed doos: het ..Wapen van Croyde" met zijn bedrijvig rookenden schoorsteen; het landhuisje van George's tante met een groep restauratie-ingredienten: ladders en emmers in den achtertuin; het huisje van de Turtles, waarin de oorzaak van al haar onrust was en smallen, kronkelen- den weg, die door het dorpje heen. den eenen kant op naar Cherryfarthing en den anderen kant op naar Yeobury voerde. Opeens boog ze zich voorover en keek met gespannen aandacht naar omlaag. Want op dien bewusten weg gebeurden zonderlinge dingen! Ruim een halven kilometer van den Zuid-kant van het dorp af, in de richting van Yeobury, lie- pen drie figuurtjes, kleine poppenfiguur- tjes, die echter in den helderen damp- kring gemakkelijk te herkennen waren; George, Mr. Todd enjaeen politieagent! ren. Bijna gelijktijciig maakte een anaere dwerg George natuurlijk een plot- selinge beweging, waarvan het gevolg was. dat de polifcie-man dwars de straat overvloog en in de heg wegdook. En meteen daarop, nog voor de kreet door de ooggetuige in haar overbluftheid over dat merkwaardige incident geslaakt, weg- gestorven was, keerden de twee poppe- tjes, die George en Mr. Todd waren, zich om en race-den in een zeer behoorlijk tempo den weg op, in de richting van Yeobury. En geen vijf seconden later was de politie-agent achterwanrts de heg uitgekropen en zette hij hen, met zijn armen zwaaiend alsof het molenwieken waren, in galop na. Carmencita slaakte een tweeden kreet en heesch zich op een hoogerc lat om de afwikkeling van het miniatuur-drama beter te kunnen volgen. Van haar ,,loge"- standplaats zag ze de Ford voile tien tellen eerder dan de eigenlijkc acteurs. Ze zag George om den bocht in den weg heen galoppeeren op den voet gevolgd door Mr. Todd; ze zag hem bij de Ford stilhouden, zijn metgezel een zetje geven, zelf naar binnen klimmen en de beide deurhelften dichtdoen; ze zag een onbe- kende mannenfiguur met een baard, zoo rood dat hij als een baken het geheele landschap beheerschte, uit een huisje komen, achterom de auto loopen en den starter gaan bewerken; ze zag den politie- V tVAA stofwolk verdwijnen. Daarna Voile zestia tellen, nadat de Ford zijn exit gemaakt had, bleef ze overbluft staan kijken. Dan sprong ze van het hek af en begon het pad langs de vrij sterke heu- 'velglooiing af te racen. Als s lichaams- beweging werkelijk gedachten-stimulee- rend werkte, moest ze nu hollen, zoo hard ze kon. Want ze verkeerde geen oogenblik in twijfel over de beteekenis ivan het merkwaardige schouwspel, dat "ze zooeven gezien had. Om de een of andere reden waren Mr. Todd en George door de Wet, wat je met een vakterm noemt, ingerekend, daarna waren ze ont- snapt op een komische-film manier en ver- volgens in den Ford-vrachtwagen aan den gezichtseinder verdwenen. Maar wat hadden ze uitgevoerd? Wat konden ze in dien korten tijd. die verloo- pen was sedert zij hen het laatst gezien had, gedaan hebben, dat de be-uniformde Macht eraan te pas had moeten komen! Midden in het bedenken van mogelijk- heden kwam ze opeens op een andere, buitengewoon onaangename gedachte. Het was zeer onwaarschijnlijk, dat Quan tock Royal op meer dan een politie-agent kon bogen en dus moest de man in uni form, 'wiens vernedering op den open- baren weg ze bespied had, de benijdens- waardiqe echtvriend van Mrs. Turtle zijn. Alle kans dus dat George's escapade met de bedoeling om bij Mr. Kolitho aue informaties in te winnen. die hij in staat was te geven. Maar Mr. Bolitho bleek, wat informa ties geven betrof, niet tot veel in staat. Hij verklaarde, dat hij met den besten wil van de wereld niet kon begrijpen waarom de heeren Carr en Todd met Turtle uit wandelen gegaan waren, maar dat de andere meneer misschien 't een en ander erover zou kunnen vertellen, de lange magere meneer die „chez" Mrs. Turtle gelogeerd was. Die wist er beslist meer van, want die was bij het onderhoud op het voorpleintje tegenwoordig of toch dicht in de buurt geweest. Alle kans dus, dat hij zou kunnen vertellen, wat erachter zat. Aldus Mr. Bolitho, een Mr. Bolitho die manmoedig kampte om een nieuwsgierig- heid, zoo acuut en hevig, dat het bijna een physieke pijn was, er onder te houden. 't Was dan ook een rare geschiedenis. vond Mr. Bolitho, en hij zou er heel wat voordover gehad hebben, om het in alle details met een critisch-gestemd iemand te hebben kunnen bespreken. Maar Miss Milligan was blijkbaar van een andere opinie, want nadat ze hem wel een minuut langdzoo strak had staan aankijken, dat hij ertfvan begon te blozen, knikte ze en zei, kortaf: ,,Zoo! Hm! Dank u wel, Mr. Boiitho", en wandelde weg. Waarna Mr. IICL I1CJVJ C. tn nwitwviw besloten air van een wijk-bezoekster. die bij een bibberenden huurder komt wel- doen, het pad op. Of het echter haar doel was om wel te doen, stond te beziem- De deur van het huisje stond open, maar zelfs op haar herhaald kloppen kreeg ze geen antwoord. Dus ging ze de miniatuur-hal binnen, bleef staan en fttis- terde. Het huisje was niet zoo oud als het eruit zag; het was een van een drfe- tal, dat in 1925 door een ondememenden aannemer, woonachtig in Yeobury -een man, die van veel en vlug verdienen hielcf gebouwd was. En dus waren de muren en de zoldering dun, zoo dun, dat de~ zelfde spijker, die in den ,,selon" van Mr. Turtle de ..Kroning van Koningin Victo ria" op haar plaats hield aan den anderen kant in de zitkamer van Mrs. Hammich.. een photographie van Minehead pier in een roodpluche lijst den noodigen steun verleende. Door die dunne muren en dunne zoldering drongen nu geluiden tot Carmencita door, die onmiddellijk haar onverdeelde aandacht hadden. Boven" liep iemand heen en weer Zonder zich een oogenblik te bedenken ging ze, vlug en onhoorbaar. de trap op, deed de deur van de kamer, waaruit genoemde geluiden afkomstig waren, open en wandelde naar binnen. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 5