Hannele's Hemelvaart Wordt verwacht Na de Mfasch 8 V 0 B T. GEMEH8DE BERIGHTH. aardenburg. p EEN RARE GRAP VAN EEN WINKELIER. het grootsche filmwerk CONCERT- EN BIOSCOOPGEBOUW ZIJN VROUW EN ZOON DOOD- GESCHOTEN. VERKOOPINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. F.F.N NIEUWE ZEESLUIS TE TEK NEUZEN? I>e correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt1 Naar aanleiding van het geschil, gerezen inzake den bouw van een nieuwe zeesluis te Ter Neuzen, tusschen Gentsohe handelskrin- gen en de Antwerpsche Kamer van Koophan del, worden thans twee brieven gepubliceerd, jjewisseld tusschen den burgemeester van Gent en den voorzitter van de Kamer van Koophandel te Antwerpen. De Gentsche burgemeester schrijft in zijn brief, dat zoo Gent het spoedig verkrijgen van een nieuwe zeesluis hoogst noodig acht, zulks geenszins beteekent, dat de Gentsche autoriteiten afbreuk willen doen aan gewet- tigde eischen van de Antwerpsche haven in- zakt een betere verbinding met den Rijn, waarvan het belang door de Gentenaren even eens wordt ingezien. De president van de Antwerpsche Kamer van Koophandel, die op heftige wijze het standpunt der Gentsche handelskringen heeft bestreden, welk standpunt neerkomt op het openen van besprekingen met Nederland, bui- ten het eigenlijke hangend gebleven Neder- landsch-Belgisch vraagstuk, om heeft den .burgemeester van Gent dank betuigd voor diens verklaring. Naar ik uit goede bron vemeem, beteekent deze wisseling van brieven echter geenszins, dat de Gentsche belanghebbenden van hun standpunt ten aanzien van de sluis te Ter Neuzen zouden hebben afgezien. Nieuwe stappen werden integendeel dezer dagen nog in een der bij de inwilliging van dezen eisch betrokken departementen alhier gedaan. STOOMBOOTDIENST ANTWERPEN— BRESKENS. TJit Brussel meldt men dat over enkele weken een stoombootdienst AntwerpenBreskens in bet leven zal worden geroepen. Voorloopig zal een boot driemaal per week varen, maar bij gebleken succes zou een dagelijksche dienst worden georganiseerd. GEOGRAFEN NAAR OOST ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Onder leiding van de heeren Dr. J. F. Steenhuis, Haarlem en Ds. H. Uittien, Deven- ter zal van 23 tot 26 April de 13de vacantie- cursus voor geografen plaats hebben en wel naar Oost. Zeeuwsch-Vlaanderen. Mejuffrouw S. Schreiner te Deventer, is secretaresse van dezen vacantiecursus. SAS VAN GENT. Jaarvergadering Wit-Gele Kruis. ■Men meldt ons van particuliere zijde: In de gehouden algemeene ledenvergadering hebben we het volgende uit het jaarverslag van 1929 ontleend: Naast 6en ledenvergadering werden ver schillende bestuurs- en gecombineerde verga- deringen gehouden en onderging het bestuur enkele wijzigingen. Thans wordt de contribu- tie geregeld naar een nieuwe loonschaal, welke is vastgesteld als volgt: Tot een in- komen van f 1500 's jaars een bedrag van 1 per half jaar tot f 2500 f 1,50, tot f 3500 2, en daarboven 2,50 per half jaar contributie. De vereeniging gaat goed vooruit en telt op 1 Januari j.l. 482 leden. De eerwaarde zuster wijkverpleegster heeft in 90 gezinnen 2318 buisbezoeken afgelegd, terwijl in 150 gezinnen verplegingsartikelen in bruikleen werden ge- geven. Voor de tuberculosebestrijding is de zuster in 17 gezinnen in totaal 225 maal op buisbezoek geweest, terwijl verschillende ge zinnen werden voorzien van versterkende middelen, terwijl bij andere ten behoeve der hygiene veranderingen aan de woning werden gedaan. Ook vond er een uitzending plaats naar de vacantiekolonie een patiente te Sluiskil en een andere te Gent verpleegd. De geringe gemeentesubsidie is oorzaak, dat een andere uitzending naar sanatorium niet kan plaats vinden, evenmir als de aan- schaffing van een derde ligtent, welke even eens noodzakelijk blijkt. Verschillende ver- plegingsmaterialen zijn aangeschaft geworden en waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De eerwaarde zuster volgt een cursus voor zuigelingenverzorging, en hoopt zeer binnen- kort hiervoor als gediplomeerd op te treden. Een en ander doet duidelijk de uitstekende en pfcilantropische werking der vereeniging naar voren komen, waarbij vooral een woord van lof en waardeering dient te worden gericht aan zuster Agatha, die met een bewonderens- waardigen ijver, dag en nacht klaar staat, om de lijdende menschheid hulp en bijstand te tverleenen. -Dit verslag werd onder handgeklap goed- gekeurd, waama de penningmeester, de heer A. van Leemput het financieele jaarverslag voorlas. Uit dit verslag bleek, dat het batig saldo van het Wit-Gele Kruis 1,10 bedraagt en het saldo van de afdeeling Tuberculosebe strijding S 69,89. Daar geen tegencandidaten waren gesteld werden de periodiek aftredende bestuursleden mevr. Catulle en mej. A. Aarsen herkozen. Wegens vertrek van den heer Sleutel naar elders werd in zijn plaats benoemd tot lid van de T. B. C.-commissie, de heer M. de Zeeuw. Als lid van de kascommissie werd in de plaats van den heer G. v. d. Berg benoemd de heer C. A. Aarsen. Majoor Huys uit Breda hield vervolgens een causerie over onderwerp ,,Zorg voor bei- den", terwijl in de rondvraag door den heer M. van Goethem een motie werd voorgesteld, waarin om vermeerdering van de subside van de gemeente werd aangedrongen. Deze motie lokte breedvoerige besprekingen uit, waaraan ook werd deelgenomen door de leden van den raad, de heeren V. Verschaffel en A. Stout- bam er. Ten slotte werd de motie gerenvo- yeerd aan het bestuur. De voorzitter deed nog mededeeling, dat bet aantal leden der vereeniging was geklom- men tot 500 en het Wit-Gele Kruis thans de sterkste vereeniging in de gemeente is. Met de St.crt. van 22 Februari zijn verzon- den afdrukken van de akten betreffende de Algemeene Tractor- en Motorvereeniging ^Zeeland" gevestigd alhier. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 21 Februari 1930. De volgende zaak werd behandeld: A. J. d. M., oud 22 j.,. schoenmaker te Sleij- dinge (B gedetineerd, werd verdacht dat hij op 26 December j.l te Oostburg een gelds- fcedrag van pl.m. 30, toebehoorende aan J. Rosier, heeft weggenomen. Eisch 4 maanden gevangenisstraf, met ai- itrek van het voorarrest. Mt. P. C. Adriaanse pleitte clementie voor den verdachte. Zitting van 24 Februari 1930. De volgende vonnissen werden uitgesproken A. A. A., oud 33 j., te Zuiddorpe, is wegens -vemieling veroordeeld tot f 50 boete of 50 .dagen hecht. K W., tijdelijk rijksklerk der belastingen, vroeger te Sluis, is wegens fraude in admi nistratis veroordeeld tot 4 maanden gevange- misstraf, voorwaardelijk proeftijd 3 jaar. Door E. M. v. H., oud 29 j., molenaar te Ossenisse, is hOoger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter te Hulst, waarbij hij ter zake van overtreding der Miotor- en Rijwielwet is veroordeeld tot 150 boete of 10 dagen hechtenis, met intrek- king van zijn rijbewijs voor den tijd van negen maanden. DE MOORD AAN HET BEZUIDENHOUT. Het O. M. bij de rechtbank te Den Haag vorderde tegen K. v. d. M., verdachte inzake den misdaad waarvan mevr. Odem aan het Bezuidenhout het slachtoffer werd, wegens moord en poging tot doodslag levenslange ge vangenisstraf. De verdachte bleef ontkennen. DOOR SCHULD VEROORZAKEN VAN EEN ANDERS DOOD. Op 26 November van het vorig jaar had op de bouwwerken van de ammoniakfabriek te Sluiskil, zooals wij destijds meldden, een doodelijk ongeval plaats. Doordat een kabel van staaldraad, waarmede een z.g. betonbak, gevuld met cement omhoog werd geheschen, brak, kwam de bak naar beneden te vallen en trof deze den 15jarigen werkman O. en wel zoodanig, dat deze kort nadien aan de opge- loopen kwetsuren bezweek. Een door de politie ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat de kabel waarmede het ongeval plaats had, vermoedelijk ondeug- delijk was en grootendeels versleten, op grond waarvan de Justitie een vervolging tegen den uitvoerder van het werk, instelde. Als verdachte stond Vrijdag, blijkens het verslag der Midd. Crt., terecht W. J. P., oud 39 jaar, uitvoerder van betonwerken, wonen- de te Axel. Verdachte was verschenen. Volgens de op de zitting voorgelezen dag- vaarding werd hem ten laste gelegd, dat hij als uitvoerder van de bouwwerken aan de Ammoniakfabriek te Sluiskil niet voldoende heeft zorggedragen, dat een kabel gebruikt werd, die in deugdelijken toestand verkeerde om een betonbak gevuld met grint, zand en cement, tezamen ongeveer wegende 476 K.G. op te hijschen en over eenigen afstand te ver- voeren, waardoor het aan zijn grove schuld en nalatigheid te wij ten is, dat het bovenom- schreven noodlottige ongeval heeft plaats gehad. Als getuige-deskundige werd gehoord, Dr. C. van Rijsel, arts te Rotterdam, die verkla- ringen aflegde omtrent de doodsoorzaak en waaruit bleek, dat het slachtoffer door het indrukken van de borstkas was overleden. Vervolgens verscheen als getuige-deskun dige Dr. Spuijman, scheikundige te Vlissingen, uit wiens rapport bleek, dat de kabel niet aan de wettelijk te stellen eischen voldeed. Voor al ter plaatse van de breuk was de kabel totaal versleten. Dit zou uitwendig te zien zijn geweest, zoodat door een eenvoudige uit- wendige controle het breken van den kabel had kunnen worden voorkomen. Op een vraag van den President of zoo'n kabel gauw slijt bij werkzaamheden als waar- voor hij werd gebruikt, antwoordt getuige bevestigend. Op een vraag van den President aan ver dachte of hij pas een nieuwen kabel had ge- kregem, antwoordde verdachte dat de kabel ongeveer 3 weken oud was. Bovendien, dat de kabels iederen avond worden nagezien en er niets aan was te bespeuren. President: Had u den avond voor het on geval den kabel nagezien? Verdachte: Ja. Dr. Spuijman merkt naar aanleiding van dit laatste op, dat dit onmogelijk is. Verdachte zegt, dat ook nog twee andere personen den kabel nog hebben nagezien en dat hem die kabels niets kosten want hij kon er zooveel van krijgen van zijn patroon, als hij hebben wilde, en als er maar iets aan had gemankeerd dan zou hij ze niet meer hebben gebruikt. Getuige Lergmer, molenbaas te Sluiskil zegt, dat ook hij op den morgen van het on geval op het werk aanwezig was. De kabel was 's morgens nog nagekeken en wel om 7 uur, terwijl het ongeluk om 9 uur plaats had. wat den President doet opmerken, dat de deskundige Spuijman, dit niet mogelijk acht. President: Bediende u de betonmolen lang? Getuige: Neen. President de hoogte van de werking van den molen en de staaldraden? Getuige: Ik werkte ongeveer 14 dagen met dien draad, ik keek dat ding tweemaal per dag na. In den betonput mag niemand komen en het ongeval moet naar getuige's meening enkel aan onvoorzichtigheid van het slachtoffer worden geweten. President tot verdachte: Kunt u niet be- grijpen wat die jongen daar in de put moest doen? Verdachte zegt dat niet te kunnen begrvj- pen, hij mocht er niet komen en had er ook niets te maken. De getuige Michielsen, arbeider te Axel heeft waargenomen, dat toen de betonbak half was opgetrokken, die in den betonput is neergevallen en terecht kwam op zijn mede- arbeider O. die er onder kwam te liggen zoodat slechts zijn beide handen er onder uit- staken, en hij een oogenblik nadien er doode lijk getroffen van onder werd gehaald. President: Is het U bekend, dat op het werk gezegd is, dat men niet in den betonput mocht komen? Getuige is daarvan niets bekend. Op een nadere vraag van den rechter Bybau of dat dan op het werk niet algemeen bekend was, antwoordt getuige bevestigend. President tot verdachte: Wie ontslaat en neemt op het werk, werkvolk aan. Verdachte: Ik persoonlijk. Op een vraag van den Officier van Justitie aan den Opperwachtmeester der marechaus- s6e, die de zaak onderzocht, of verdachte de verantwoordelijke man was, antwoordt deze bevestigend. De getuige Ester, arbeider te Koewacht zegt, dat het slachtoffer O. belast was met het scheppen van cement in den bak. Get. weet niet, dat hun is gezegd niet in den put te komen met het oog op het bestaand ge- vaar. Het is hem ook niet bekend of dat aan het slachtoffer persoonlijk is medegedeeld. Getuige a d<5charge Cuijpers, opzichter te Sluiskil zegt meermalen het werkvolk te heb ben medegedeeld, dat zij niet in den put mochten komen. De man, die belast is met het scheppen van cement, is de eenige die bij de cementbak mag komen. De Officier van Justitie aan het woord komende, acht de feiten bewezen, doch de vraag is, was de kabel op het oogenblilt van het ongeval in goeden toestand. Verdachte zegt deze even te voren nog te hebben be- keken, doch het blijft voor spreker de vraag of hij dit wel met de noodige zorg heeft ge daan. Volgens den deskundige Spuijman, moet de kabel reeds voor het ongeval in on- deugdelijken staat hebben verkeerd. Spreker acht het een emstig feit. Overal worden tegenwoordig dergelijke betonwerken uitge- voerd en wat moet er van de arbeiders, bij die werken werkzaam, terecht komen wan- neer aan de controle over dergelijk materiaal niet streng de hand wordt gehouden. Dat het hier niet gebeurd is, heeft den dood van een jeugdigen werkman tot gevolg gehad. De Officier vordert op grond van een en ander een hechtenisstraf van 3 maanden. Verdachte, het laatste woord hebbende, zegt de straf te hoog te vinden en acht zich niet schuldig. Hij zegt alles gedaan te hebben wat zijn plicht als uitvoerder van het werk was. Wedstrijduitslagen van Zondag 23 Febr. Afdeeling IV. le klasse. EindhovenN.A.C. 2—3 LongaP.S.V. 34 W ilhelminaRoermond 3—0 2e klasse A. VlissingenZeelandia 1—5 R.B.C.Breda 2—1 T.A.C.Dosko 6—0 VelocitasBaronie 6—2 M.E.V.O.Dongen 1—4 3e klasse A. Middelburg IIZierikzee 6—1 SinotoWalcheren 3—0 Competitiestand 3e Klasse A. IK n Cft era n K n n doelp. •o E Z v.-t. 3 Hulst 13 12 1 60-12 25 Temeuzen 13 10 1 2 69-13 21 Middelburg n 12 8 4 44-37 16 Walcheren 14 5 1 8 27-42 11 Vlissingen II 13 4 9 30-44 8 Zeelandia 11/ 13 4 9 32-60 8 Sinoto 11 3 1 7 17-34 7 Zierikzee 13 3 10 22-61 6 men tijd getracht hebben de levensgeesten op te wekken, bleek de jongen reeds te zijn over leden. UIT EEN RIJDENDEN TREIN GESPRONGEN. Een 20-jarig meisje uit Soest bemerkte te Amersfoort, dat zij in een verkeerden trein was gestapt en ondanks het feit, dat de trein reeds wegreed, sprong zij er uit. Zij viel en werd met een zware schedelbreuk naar het ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. ONDER DEN TREIN. Op onverklaarbare wijze raakte Zaterdag- morgen bij aankomst van den trein 9.11 uit de richting Amsterdam een dame, die met haar man naar Alkmaar zou gaan, onder den nog niet stilstaanden trein. Haar rechterbeen werd hierdoor afgereden. De dame is direct door het treinpersoneel naar de derde klasse wacht- kamer gebracht, waar dr. Leenaers de eerste hulp verleende. Intusschen is de vrouw over leden. Een winkelier te Steenbergen, die als een grappenmaker bekend staat; heeft dezer dagen weer eens van zich doen spreken, en wel op de navolgende wijze: Toen op een goeden morgen de bakkersknecht met een fer- men druk op den knop van de winkeldeur, deze wilde openen, ten einde zijn brood af te geven, bleef hij als vastgenageld staan. Direct hierop begon hij luidkeels te schreeuwen, waarop een voorbijganger naar hem kwam i toegeloopen om hem te helpen. Wie schetst echter de verbazing van den ter hulp gesnelde I toen ook hij bij de aanraking van den bak kersknecht eveneens zich niet verroeren kon. 1 Hierop begonnen beiden om hulp te roepen en hardop te schreeuwen, waarna plotseling en op geheimzinnige wijze de „betoovering" van beide slachtoffers werd opgeheven. Het ge- val had begrijpelijkerwijs veel belangstelling BIEJARTEN. Bekerwedstrijd. Door den heef A. Standaert werd aan de biljartvereeniging „Ter Neuzensche Biljart- club", waarvan genoemde heer lid was, een beker geschonken. Het bestuur van gemelde vereeniging vond het aardiger, sportiver, om dien beker te doen verspelen onder meerdere liefhebbers van die mooie sport. Ze noodigde diartoe uit haar zustervereeni- ging „Krijt op Tjjd" mede alhier gevestigd. Dat aanbod werd gaarne aanvaard. Besloten werd dat iedere club in haar eigen lokaal voorwedstrijden zouden houden. De 3 beste spelers (het was een handicap-wed- strijd), van iedere club zouden dan tegen el- kaar uitkomen om den beker. Van de Temeuzensche biljartclub speelden de heeren Spinhof, De Pauw en De Krijger, van „Krijt op Tijd" speelden de heeren Donze, Meert en De Zeeuw. De einduitslag was, dat de heer A. J. de Krijger den beker won, en de heeren Spinhof en Donze de 2e en 3e prijs. De wedstrijd had een mooi sportief verloop en zal de animo bij den volgenden wedstrijd zeker niet minder zijn; wat intusschen ook het doel was van het bestuur der Terneuzensche Dus u was heelemaal niet op j Biljartclub. al gewekt en toen men de zaak nader onderzocht bleek, dat de winkelier weer eens een grap had uitgehaald. Met een draad had hij den deurknop onder electrischen stroom gebracht en zoo den bak kersknecht en zijn helper een poosje vastge- houden. Men behoeft niet te vragen hoezeer de slachtoffers gebelgd waren over deze grap. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Zaterdagmorgen is onder de gemeente Wol- phaartsdijk een vrachtauto bestuurd door zekeren van den B. uit Wolphaartsdijk, tegen een uit tegenovergestelde richting komende tram van de Zuid-Bevelandsche spoorweg- maatschappij, gereden met het gevolg, dat de auto totaal in elkaar werd gereden. De be- stuurder klaagde over inwendige pijnen, doch kwam overigens met den schrik vrij. Ook de tram liep geringe schade op. Het ongeluk moet worden geweten aan onoplettendheid van den chauffeur. De politie heeft de auto in beslag genomen, en deze is deskundig on derzocht. INBREKERS SLAAN ONDANKS DEN HOND KALM HUN SLAG. Vermoedelijk pijjJ: behulp van valsche sleu- tels is te Rotterdam ingebroken in de woning van J. J. aan ddn Dreef. Verschillende laden en kasten zijn, eveneens vermoedelijk met val sche sleutels, geopend; een bedrag van 300 aan bankpapier wordt vermist. Een aantal geldswaardige papieren tot een groot bedrag is onaangeroerd gelaten. Een andere eigenaardigheid bij deze in- braak is, dat bij het onderzoek der politie is komen vast te staan, dat tijdens de inbraak de hond der familie J. in de keuken lag; de ongenoode gast(gn) moet (en) langs den hond gegaan zijn om binnen te komen. Door de buren is evenwel niet gehoord, dat de hond, die anders zeer waaksch moet zijn, aangesla- gen heeft. DE „INBRAAK" TE WESTWOUD. De veehouder G. te Westwoud, bij wien Donderdag, volgens zijn aangifte, een inbraak is gepleegd, waarbij ongeveer f 10.000 is ont- vreemd, heeft Zaterdag bekend den diefstal zelf te hebben gepleegd. Hij is naar het huis van bewaring te Alkmaar overgebracht. ZOUTZUUR GEDRONKEN Het 5-jarig dochterje der familie S. te Amersfoort dronk een fleschje met zoutzuur leeg, dat even op tafel was neergezet. De kleine is aan de bekomen inwendige ver- wondingen overleden. ONDER DE OOGEN VAN ZIJN VRIENDJES VERDRONKEN. Donderdagavond is de 14-jarige N. K., toen hij met eenige jongens bezig was te visschen in de buitenhaven van IJmuiden, van de Zui- derpier gevallen. De jongen verdronk onder de oogen van zijn vrienden. Ofschoon hij spoe dig door de bemanning van de sleepboot .Nes tor" werd opgehaald en twee doctoren gerui- DE MOORD IN DEN BLIJDORPPOLDER. De Rotterdamsche rechtbank heeft Donder dag, toen zij opnieuw had te oordeelen om de hechtenis tegen den verdachte W. V. in de moordzaak-Blijdorp met 6en maand te ver- lengen, het besluit genomen de hechtenis niet te verlengen. De verdachte is daarop op vrije voeten ge steld. Men zich zich herinneren, dat V. een dag tien na den moord bij een algemeene razzia, die in geheel Nederland was georganiseerd, te Heerlen was aangehouden. Er waren tegen hem verschillende bezwarende aanwijzingen. Zoo is hij te Rotterdam gezien op den dag van den moord, 9 October j.l., door een viertal ge- tuigen, waarbij een dier getuigen hem zelfs in gezelschap van het vermoorde meisje meent te hebben gezien. Hij was toen in het bezit van een fiets. Volgens zijn eigen verklaring was hij echter niet in Rotterdam geweest en had geen fiets gehad. Er waren zelfs getui gen, die verklaarden, dat hij op den dag na den moord te Maastricht gepoogd heeft zijn fiets van de hand te doen. Hij heeft een uit- voerig alibi opgegeven, waarbij evenwel de nauwkeurige onderzoekingen van de politie niet hebben kunnen uitwijzen, dat hij van 8 tot 10 October daar geweest is, waar hij be- weert te zijn geweest. Toch schijnt de rechtbank op het oogenblik redenen te hebben om aan het steek houden van het bewijsmateriaal te twijfelen. Dit schijnt in verband te staan met de verklarin- gen, die een automobilist is komen afleggen. Naar wordt gemeld is door de verdediger de invrijheidstelling gevraagd, omdat naar het oordeel van mr. Gratama V. de dader niet kan zijn, op grond van hetgeen tijdens het voor- onderzoek bekend is geworden, betreffende V.'s alibi. Op zijn minst genomen is het hoogst onwaarschijnlijk, dat V. den dag van den moord in Rotterdam is geweest. Wel is waar zijn er getuigen, die hem gezien zouden hebben op den dag van den moord, dicht bij de plaats, waar het misdrflf is gepleegd, doch deze getuigen worden weer tegengesproken door feiten, die nader bekend zijn geworden en waaruit blijkt, dat de verdachte dien dag in Limburg is geweest. Zoo heeft men een chauffeur gevonden dezelfde wiens opspo- ring indertijd in het politieblad is gevraagd die pertinent verklaard heeft dat hij op 9 Oc tober den verdachte V. meegenomen heeft in zijn auto tusschen Roermond en Sittard op een tijdstip, dat het voor V. onmogelijk is ge weest om nog voor 7 of 8 uur, waarin de moord gepleegd is, in Rotterdam te kunnen zijn. Men heeft indertijd veel waarde gehecht aan een ,,stille getuige", een afdruk van een knie in een manchester broek, die op het lin- kerdijbeen van het slachtoffer is gevonden. Op het oogenblik schijnt men aan deze vondst niet meer zooveel waarde te hechten en haar vrij onbelangrijk te achten. Ook schijnt het deskundige rapport van dr. Hesselink uit Arahem niet positief genoeg te zijn om materiaal te vormen voor een even- tueele veroordeeling. Omtrent het feit, dat verdachte in het bezit van een fiets is ge weest, hebben de uitgebreide onderzoekingen niet het resultaat opgeleverd dat men met zekerheid aan kan nemen, dat V. een fiets gehad heeft. Wat betreft verschillende getuigen, die tij dens het onderzoek zijn opgeroepen, kunnen wij mededeelen, dat D. B., de schrijver van den brief, waarin hij aanbood voor een beloo- ning van 1000 den dader aan te wijzen, niet is gevonden. De oproep van den man uit En- sched<5, die in de Lange Waranda te Rotterdam zou hebben gewoond, staat slechts in heel ver- wijderd verband tot de zaak. Het onderzoek is met deze invrijheidsstel- ling natuurlrjk nog niet afgeloopen, doch de mogelijkheid, dat V. opnieuw gearresteerd zal worden is zeer gering. Daarvoor zouden immers nieuwe feiten aan het licht moeten heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. (Ingez. Med.) komen, die het aspect van de zaak wijzigden, hetgeen vrijwel niet aan te nemen is. JEUGDIG BOEFJE. Bij verschillende winkeliers te Boxtel ver- voegde zich dezer dagen een jongen, die zeide gestuurd te zijn door de paters om de mis- siebusjes te lichten. De inhoud van verschei- dene busjes was bereids in de zakken van den knaap verdwenen, toen hij bij een win kelier kwam, die het zaakje niet vertrouwde en de politie opbelde. Deze nam den jongen een verhoor af en toen kwam al spoedig vast te staan, dat de knaap helemaal niet door de paters gestuurd was, doch het geld voor zichzelf wilde heb ben. Het jonge boefje bleek een 13-jarige jongen te zijn, afkomstig uit Den Bosch. EEN KIND DOOR RAT GEBETEN. Ten huize van een arbeidersgezin te Bui- tenveldert werd de moeder bij het verrichten harer werkzaamheden plotseling opgeschrikt door het angstwekkend geschrei der op den zolder in een ledikantje liggende baby. Toen zij een onderzoek ging instellen en bij het bedje van de kleine kwam sprong plotseling tot haar grooten schrik een rat op den grond en verdween sehielijk door een opening van het poreuze dak. Het bleek dat het ongure dier het kind op verschillende plaatsen in het gelaat gebeten had. Door een dokter werden de wonden verbonden. MOORDENARES IN AMERIKA GEeXECUTEERD. Vrijdagochtend is te Florence (Arizona), een moordenares ter dood gebracht. Zrj is de 26ste vrouw, die in de Ver. Staten de dood- straf heeft ondergaan. ELF MENSCHEN BEDOLVEN. Ten gevolge van het breken van een stalen tros viel te New-York in een steenkoolop- slagplaats in het stadsdeel Bronx een lawine van ongeveer duizend ton kolen op een bin- nenplaats. Elf daar werkende personen wer den bedolven. Tot nu toe zijn twee lijken gevonden en er is weinig kans op redding der negen anderen. Desniettemin wordt het bergingswerk met groote haast voortgezet en men zal nog trachten de slachtoffers met stoomgrijpers te be vrij den. TWAALF JAREN DOOR ZIJN BROER OPGESLOTEN. De Berlijnsche bladen melden, dat door een anonymen brief aan het licht is gekomen, hoe in de buurt van Berlijn, in het gehucht Breese een boer zijn zwakzinnigen broer sinds twaalf jaren in een dakkamertje opge- sloten houdt. De man is ongeveer vijftig jaren oud en geheel uitgeteerd. Zijn haar en nagels zijn tot een geduchte lengte uitge- groeid. Bij het onderzoek door de politie is geble ken, dat de moeder der beide broers bfl haar dood, twaalf jaren geleden, den zwakzinni gen zoon 12.000 Mark had nagelaten. Dit geld was evenwel door diens broer opge- maakt. Teneinde ontdekking te voorkomen had de boosdoener zijn broer voor alle zekerheid af- gesloten. Thans is het slachtoffer naar het zieken huis overgebracht. EEN HEVIGE STORM IN NEWFOUNDLAND. Uit St. John in Newfoundland wordt ge- seind dat daar de eerste berichten ontvangen zijn over een verschrikkelijken Zuidooster- storm die Zondag in de visschershavens aan de Zuidwestkust van Newfoundland een schade van honderdduizenden dollars heeft aangericht. Totdusver is bekend dat drie men- schen het leven verloren hebben. In het plaatsje Steinach heeft de 43jarige cafehouder Bach zijn vrouw en zijn 13jarigen zoon doodgeschoten en daarna zelfmoord ge pleegd. De daad is blijkbaar toe te schrijven aan de slechte financieele situatie der familie. VEERBOOT OP DEN DONAU OMGESLAGEN. Bij Calarasi in Roemenie is op de Donau een te zwaar beladen veerboot gekenterd. Van de opvarenden kon alleen de veerman zich redden; de elf passagiers, meest boeren uit de omgeving, verdronken. EEN WAARDEVOLLE ERFENIS. De vrouw van den Roemeenschen ingenieur Marek, die bekend is geworden door het pro- ces over het opzettelijk afgehakte been om een groote verzekeringssom machtig te wor den, heeft thans van een Zuid-Amerikaansche dame, die het proces heeft bijgewoond, een erfenis van meer dan 1 millioen schilling ge- kregen. landbouwinspan 25 Febr. ZAAMSLAG. Veiling Deurwaarder Huineman. 26 Febr. TER NEUZEN. Openbare lezing in het Vereenigingsgebouw. 27 Febr. KLOOSTERZANDE. Veilmg bij verbhjf van een hofstede en bouwland. Notaris Dumoleijn. HULST. Verkoop bij inschrijving van groen- harthouten palen. De Ontvanger der Registra- tie en Domeinen. HOEK. Veiling landbouwinspan. Notarissen Dregmans en Van der Veen. TER NEUZEN. Chr. Winterlezing in de Ned. Herv. Kerk. TER NEUZEN. Buitengewone vergadering van aandeelhouders van de N.V. A. C. Len- sen's Stoomvaartmaatschapprj en van de N.V. Zuid-Nederl. Stoomvaartmaatschapprj ten kantore van Notaris Callenfels. GOES. Verkoop van den hengst Frits B 1092. Notaris J. K. C. Matthijs. GOES. Verkoop van goedgekeurde dek- hengsten. Deurwaarder J. M. de Kok. 28 Febr. CLINGE. Veiling landbouwinspan. Notaris Dumoleijn. GRAAUW. Aanbesteding verhoogen en ver- zwaren van den zeedijk. Het bestuur van den Van Alsteinpolder. 3 M3.srt TER NEUZEN. Verkoop bij inschrijving van oude keien. Gemeentebestuur van Ter Neuzen. TER NEUZEN. Algemeene Vergadering van aandeelhouders van de N.V. A. C. Len- sen's Stoomvaartmaatschapprj en van de N.V. Zuid-Nederl. Stoomvaartmaatschappij ten kantore der vennootschap.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 2