ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De dolende Juweelen biinenland. yr No. 8494. MAANDAG 24 FEBRUARI 1930 70e Jaargang FEFILLET0N. BUITENLAND. 7 ■m. steeds Wybert-tablelten meenemen, zoo gauuf hebt U kou gevat, lastig zijn de gevolgen. TER NEUZEN, 24 FEBRUARI 1930- U RANT. ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen /1.40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen f 1 go ner 3 maanden Brj voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voo" Bclgie en Amerika f 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. - Uitgecfster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer f 0,20. Grootere letters en cliches wor den naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement te gen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrrjgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. KIEZERSLIJST 1930/1931. X>e vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1930/1931 ligt op de gemeentesecretarie voor een ieder ter mzage vanaf den 23sten Febru- ari tot en met den 16den Maart 1930. De 111st is tegen betaling der kosten in af- scbrift en stemdistrictsgewijze in uittreksel verkrijgbaar. Ter Neuzen, den 22 Februari 1930. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLDE, Secretaris. DIEN STPEICHT Uitspraak inzake vrijstelling. De Burgemeester van TER NEUZEN, brengt ter algemeene kennis, dat een ui - snraak op aanvrage om vrijstelling van den Dienstplicht, ter Secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter inzage is nedergeleg Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag van deze bekendmakmg in beroep worden gekomen. A door den ingeschrevene wien de uitspraak geidt of door diens wettigen vertegen- woordiger; B door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde licbting ingeschreven per- sonen of door bunne wettige vertegen- woordigers. Het verzoekschrift moet met redenen om- kleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zgn. Het moet worden gericht aan de Koningm, doch worden ingediend bij den Burgemeester, ter Secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen- ding Voor zooveel betreft uitspraken door Gedeputeerde Staten gedaan, kan bovendien de Commissaris der Koningm, binnen zelfden termijn bij de Koningm m beroep komen. Ter Neuzen, den 21 Februari 1930. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Bij de voortzetting van de behandeling van de Indische begrooting constateert de heer De Visser (comm.), dat de Minister geen enkel strafbaar feit heeft genoemd, dat het optre- den der Indische regeering tegen de nationa- listen kan rechtvaardigen. Spreker meent, dat de heer Albarda zich in den strijd tegen de Sowjets in de voorste ge- lederen plaatst, hoewel de proletarische revo- lutie in Rusland veel barmhartiger en solider wag dan een burgerlijke revolutie. De Com- munistische Internationale heeft van sprekers pajtij slechts verlangd zich te houden aan in- temationale besluiten. Ook de s.-d. nemen internationale besluiten, doch nationaal lap- pen zij die aan hun laars. De twee moties, die spreker indient in plaats van die van den heer Cramer, worden niet ondersteund. De heer Wijnkoop (comm.) bespreekt de beschuldiging van den heer de Visser, dat spreker het was, die verhinderde, dat een In- donesier in het parlement kWam. De heer de Visser kan dit herstellen door ontslag te nemen, waardoor automatisch een Indonesier zijn intrede doet. Minister de Graaff dupliceert. Een com- missie van onderzoek of een rechterlijk advies ten aanzien van de exorbitante rechten kan spreker nietaanbevelen. Mededeelingen in verband met de huiszoekingen kan hij nog niet doen. BEGROOTING WEGENFONDS VOOR 1930. Blijkens het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de begrooting van het Wegen- fonds voor 1930 sprak men over het algemeen waardeering uit over de verbetering van de wegen. Men drong er evenwel op aan, het daarheen te leiden, dat betonwegen v66r het vallen van den winter in hun geheel gereed zijn, waardoor men voorkomt, dat groote stukken in het koude seizoen maandenlang onafgewerkt blrjven, Is men met den aanleg slechts ten halve gereed, dan kan uiteraard alleen de halve wegbreedte worden gebruikt, wat het gevaar voor ongelukken vergroot en ook overigens een groot ongerief is. Sommige leden drongen aan op grootere snelheid bij den aanleg en verbetering van wegen. Met name vestigden zij de aandacht op den weg van 's Gravenhage naar Rotter dam en dien van Amsterdam naar Haarlem. Enkele leden spraken er hun leedwezen over uit, dat de bouw van nieuwe bruggen niet geschiedt met die voortvarendheid, wel- ke wordt betracht ten aanzien van den aan leg en verbetering van wegen Dringend noo- dig stchtten deze leden overbruggingen van de waterwegen in de routes Amsterdam Nijmegen, Utrecht's Hertogenbosch, Utrecht Breda en RotterdamNoord-Brabant. Slechts de totstandkoming van de brug bij het Keizersveer staat vast. Daarom drongen zij aan op het betrachten van spoed in dit opzicht en opperden het denkbeeld over te gaan tot het sluiten van een leaning, waaruit de kosten van den bouw van alle noodige bruggen zouden kunnen worden bestreden. Rente en aflossing van zulk een leening zou den uit de opbrengst der wegenbelasting kun nen worden betaald DE ACHTERUITGANG DER RIJKS- MIDDELEN NIET VERONTRUSTEND. Zooals gemeld, hebben de totale inkomsten van den gewonen dienst over Januari 1930 44.456.585 bedragen, tegen f 45.385.519 over Januari 1929, zijnde dus een vermindering van bijna 928.000. Het spreekwoord zegt dat de boomen tot in den hemel groeien en ook voor de rijksmid- delen is dit in figuurlijken zin het geval. lets indirect verontrustends heeft de bovenge- noemde achteruitgang dan ook niet. Ze wordt in hoofdzaak veroorzaakt door de enorme dating der registratierecbten met bijna 2.25 millioen en der zegelrechten met ruim 663.000, die het vorige jaar Januari buiten- gewoon ruim hadden gevloeid. Voor de re- gistratierechten was dat een gevolg van de kapitaalsuitbreiding der Koninklijke Petro leum Mij. met nominaal 82.4 millioen aan- deelen. De hooge opbrengst der zegelrechten was toe te schrijven aan de vermeerdering der beursbelasting met 528.000, in verband met het feit, dat de beurs destijds nog een hausse- periode doormaakte. Thans zijn die inkomsten tot meer normale verhoudingen terugge- bracht. Tegenover de lagere opbreng;st van boven- genoemde middelen staat, schrijft het ,,Hbl." thans de gelukkige omstandigheid dat de rijksinkomstenbelasting, die het vorig jaar Januari 1.45 millioen minder opbracht, een door K. R G. BROWNE. 48) (Vervolg.) Mrs. Turtle lachte hem beangstigend- vriendelijk toe, keerde zich zwaarwichtig een halven slag om en stevende het pad af. Fanshawe-Smith bleef haar nakijkcn tot ze uit het gezicht verdwenen was. Dj^n keerde hij zich om en ging, diep in Cfpdachte het huisje binnen. Tijdens zijn wandeling door de minia- tuurgang en het beklauteren van de steile trap bleef hij bezig met deze merkwaar- dige ontdekking. Als hij de menschelijke gramofoon, die Mrs. Turtle heette, goed begrepen had, waren Carmencita en haar handlangers gisteren bij genoemde Mrs. Turtle gekomen om een warmwaterkruik te leenen of te koopen, dit laatste zoo noodig, voor een heelen zak vol zilverlin- gen. Dus Carmencita of Mr. Todd of vriend Carr had een warmwaterkruik noodig. Maar waarom waren ze, ten- einde dien wensch te bevredigen, naar Mrs. Turtle getrokken, terwijl Mr. Bo- litho hen natuurlijk ook aan een dergelijk artikel had kunnen helpen? Nu herin- nerde hij zich ook dat hij den vorigen avond, bij het naar bed gaan, een warm waterkruik aan zijn voeteneinde ontdekt had en dat hij het ding er een, twee, drie uitgewipt had, aangezien zijn circulatie nog niets te wenschen lietMaar wat voor aantrekkingskracht kon dat onnutte meubel voor het vijandelijke driemanschap hebben? De heele geschiedenis leek ver- duiveld veel op een flauwe, zoutelooze 9 Terwijl hij zoo zijn hersenen pijnigde om het verband tusschen Miss Milligan, warmwaterkruiken en den presidentsietel van Guayacuador te vinden, had hij de deur van zijn slaapkamer bereikt. Hij stiet haar open en ging naar binnen. Het eer ste wat hij zag was de bewuste warm waterkruik aan een voeteind-knop van zijn bed, want door haar onrust, „omdat ze uit schoonmaken most", plus haar ver- ontwaardiginq over haar ,,slaaiknoppe had Mrs. Turtle haar huisvrouwelijke plichten veronachtzaamd. Fanshawe-Smith deed de deur achter zich dicht, kwam een paar passen de kamer in en bekeek de waterkruik naden- kend. Was dat de sleutel tot het raad- sel? En zoo ja, hoe moest hij dan ge bruikt worden, om een goede oplossina te krijgen? Hij lichtte den gummi-zak van den knop en bekeek dien aan alle kanten, ondanks zijn nieuwsgierigheid, nonchalant, want de bewuste kruik was een doodgewoon exemplaar van haar soort. Maar terwijl hij haar om en om draaide, een attentie, waarvoor de gummi- zak zich gevoelig toonde door kelig te gorgelen, kreeg hij opens een schok van verbazing: zijn betastende vingers hadden kleine harde voorwerpjes gevoeld, voor- werpjes, die aanvoelden als kiezelsteen- tjes of ,Alle goden!" riep Fanshawe-Smith. Hij draaide zich om. sprong op zijn waschtafel toe, schroefde de knop haastig los en hield de kruik omgekeerd boven de kom. Het water gudste er uit en ging, eerst decrescendo klokken en daarna tevreden na druppelend, in de kom over. Hij schudde de kruik aanmoediaend en deze toonde haar dankbaarheid door een bate te zien geeft van 8.4 millioen of f 625.000 meer, doordat op rekening van bet nieuwe dienstjaar reeds 8.020.000 zijn bin- nengekomen tegen het vorig jaar nog slechts 7.278.542. De vraag zal het natuurlijk zijn of deze vluggere aanzuiveidng later niet de opbrengst zal doen verminderen, hoewel er nog bij een totale opbrengst van 87.4 mil lioen over 1929 en gelfjke ramingen van 80 millioen voor 1929 en 1930, een ruime speling is. Toch zal men goed doen niet te optimis- tisch te zijn, want te dien opzichte worden de schaduwen reeds vooruitgeworpen door de lagere opbrengst der dividend- en tanti&me- belasting ad f 838.260, zijnde f 487,984 minder dan het vorig jaar Januari en zegge 828.405 minder dan de raming over Januari, bij een totale raming voor 1930 van 20 millioen, evenals voor het nog gunstige vorige jaar. Aan de stijging van de opbrengst der in- voerrechten is nog geen einde gekomen. De opbrengst over Januari was f 5,65 millioen of 2% ton meer dan het vorige jaar. Zoo spoedig laten de minder gunstige economische vooruitzichten zich niet gevoelen. ALGEMEENE MIDDENSTANDSBEDRIJFS- VEREENIGING. De Minister van Arbeid, Handel en Nijver- heid heeft bij beschikking van 13 Februari j.l. erkend als bedrijfsvereeniging in den zin van art. 91, le lid der Ziektewet de Algemeene Middenstandsbedrijfsvereeniging, gevestigd te 's-Gravenhage. Deze volwaardige bedrijfsvereeniging werd opgericht door den Kon. Nederl. Midden- standsbond, het Nederl. Verbond van Vakver- eenigingen, het R.K. Werkliedenverbond in Nederland en het Christelijk Nationaal Vak- verbond in Nederland. De administratie dezer bedrijfsvereeniging geschiedt door Centraal Beheer. COMMISSIE AFBETALINGSSYSTEEM. De Minister van Justitie heeft ge'instal- leerd een commissie aan welke is opgedragen te onderzoeken of en zoo ja, op welke Wijze de overeenkomsten van koop en verkoop op afbetaling bij de wet moeten worden ge- regeld. Minister Donner hfeeft dahrbij een rede ge- houden, waarin hij zeide, dat bij de samen- stelling der commissie naar veelzijdigheid is gestreefd. Hij sprak de beste wenschen uit voor den arbeid der commissie, welke vrucht- dragend moge zijn. De rede van den Minister werd beantwoord door den voorzitter der commissie, Prof Mr. E. J. J. van der Heijden. ONDERZOEK NAAR HET AFBETALINGS- STELSEL. Op uitnoodiging van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft de Kon. Ned. Miiddenstandsbond zich onlangs bereid ver- klaard een gemeenschappelijke commissie ter bestudeering van het afbetalingsstelsel te vor- men. De aanleiding tot deze samenwerking werd gevonden in het rapport, dat door den heer J. J. Korff ter zake op het Midden- standcongres te Enschedd is uitgebracht en waarin nader onderzoek wordt aanbevolen. Aanvankelijk waren door den Kon. Ned. Middenstandsbond in deze commissie be- noemd de heeren R. O. Bottinga te Utrecht, J. J. Korf te Amsterdam en H. J. Peletier te Leeuwarden. De benoeming van den heer Korff tot lid der Staatscommissie zal echter aanwijzing van een plaatsvervanger noodza- kelijk maken, hetgeen binnenkort zal geschie- den. De gemeenschappelijke commissie heeft in- tusschen reeds twee vergaderingen gehouden. kleine diamant te laten vallen. Met een kreet van triomph knipte hij zijn zakmes open en slachtte de kruik door haar van onder tot boven door te snijden. Het volgende oogenblik lag de gummizak af- gedankt op den grond en stond hij met ongeloovige ooaen te kijken haar een hoopje smaragaen en brillanten in de holte van zijn hand, die daar lagen te schitteren, alsof ze hem over zijn pienter- heid een complimentje maken wilden. „Alle goden!" zei Fanshawe-Smith. Op dat psychologische moment werd de deur opengegooid en kwam Miss Car mencita Milligan de kamer binnenwan- delen. HOOFDSTUK XV. Een .mixed single". Wanneer de noodzaak tot snel en ge- concentreerd denken zich voordoet, is het menschdom, naar zijn reactie in drie groepen te verdeelen. De eene volgt het voorbeeld van een bekend staatsman, en sluit zich op in een kamer die lucht-dicht geluids-dicht en vrienden-dicht is. Num- mer twee gaat, wat de keuze van denk- retraite betreft, van het idee uit, dat je het beste op plaatsen, waar het een daverend kabaal is, zooals bijvoorbeeld in een „on- dergrondsche of een ketelfabriek, kunt denken. En de derde groep is de mee- ning toegedaan en handelt dienovereen- komstig. dat niets het denkvermogen zoo DE R. K. STAATSPARTIJ. I In de laatstgehouden bijeenkomst van het partijbestuur der R. K. Staatspartrj is naar het Hbld. meldt, besloten om de eerstvol- gende Partijraad-vergaderingen te houden op 23 en 24 Mei a.s. te Utrecht. O.m. zal aan de orde zijn de keuze van een voorzitter. in de vacature-Jhr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck. Het staat thans zoo goed als vast, dat voor deze functie in aanmer- king komt de oud-Minister Prof. Mr. P. J. M. Aalberse. Den tweeden dag zal in hoofdzaak worden herdacht het 25jarig bestaan der landelijke partijorganisatie. VRIJE ZATERDAGMIDDAG BIJ DE POSTERIJEN De postale commissie van overleg heeft, zoo meldt de Telegr., 'n sub-commissie samen- gesteld, die zal nagaan, of de maatschappe- lijke omstandigheden zich zoo gHwijzigd heb ben, dat het publiek thans minder behoefte heeft aan openstelling van de kantoren, enz. op Zaterdagmiddag dan ten tijde van het eer- der ter zake ingestelde onderzoek. Als voor zitter van die sub-commissie is aangewezen de heer A. B. van Beers, directeur van het postkantoor te Amsterdam. De directeur- generaal heeft zich bereid verklaard, zijn medewerking voor dit hemieuwde onderzoek te verleenen en zal ambtenaren aanwijzen, die namens de betrokken leiding aan dat on derzoek zullen deelnemen. DE OPLOSSING VAN DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. Nu het nieuwe Fransche ministerie Chau- temps toch gevormd is, ontbreekt het, schrijft de N. R. Crt., niet aan booze feeen aan de couveuse van deze minderheidsregeering, die het wicht een kort leven voorspellen. Toen de links-republikeinen het definitiefe besluit had den genomen om Chautemps hun steun te ont- houden en hem de drie ministers uit hun ge- lederen, welke hij in zijn politieke berekening had opgenomen, niet te leveren, heeft hij, in de grootste verlegenheid, nog meer radicale ministers aan zijn kabinet toegevoegd. In de richting van het centrum mist Chautemps dus de helpende hand om hem staande te houden en op zijn linkerflank is hij verplicht naar steun van de goed 100 socialisten en de repu- blikeinsch-socialistische groep van Painleve uit te zien. Deze laatste zoekt in haar qppor- tunistische politiek theoretisch aansluiting bij de socialisten, maar is in de practische poli tiek meestal samengegaan met de radicalen. Zij is gesticht door Briand en Viviani, toen dezen weigerden de unificatie van de twee Fransche socialistische partijen op het Am sterdamsche congres van 1905 goed te keu- ren. Met de socialisten en de groep-Painleve mee kan de nieuwe regeering een kleine meer- derheid hebben, maar dan zal zij ook de ge- vangene van haren socialistischen hulptroep zijn en geheel naar zijn pijpen moeten dan- sen. Als de socialisten de regeering Dinsdag, na voorlezing van haar verklaring in de Ka mer, hun vertrouwen schenken, zal dit ge- schieden onder de stilzwijgende afspraak dat Chautemps alle wettelijke maatregelen, die hij voorbereidt, eerst aan de socialistische cen- suur onderwerpt, Aan den anderen kant kan zich natuurlijk ook het geval voordoen dat Chautemps bij een te veeleischende houding van de socialisten hulp van rechts krijgt. Maar het wordt dan voor hem een gebalanceer beur telings op het eene been naar links en op het andere naar rechts, waarbij hij geen oogen blik vast op twee beenen kan komen te staan prikkelt als lichaamsbeweging. Miss Carmencita Milligan behoorde tot de laatste categorie. Volgens haar kon je het beste denken, als je je hoed opzette, je mantel aantrok en ergens, buiten, flink den pas erin zette. En toen ze, geen tien minuten voor de lange arm DE GENTSCHE HOOGESCHOOL. Bij de Donderdag voortgezette Kamerde- batten hield minister Janson een redevoering, waarin hij niet zoozeer het oordeel der regee ring omtrent deze kwestie, doch veeleer zijn persoonlijk inzicht te kennen gaf. Men moet erkennen, zei hij, dat de ver- vlaamsching der Gentsche Hoogeschool beant- woordt aan het algemeen verlangen der Vla- mingen. Spreker zou dan ook voor het wets- ontwerp stemmen. Verder zeide hij nog: ,,Het gaat er hier om, recht te doen weder- varen aan het beginsel der vrijheid van den huisvader, een beginsel, dat nergens geschre- ven staat, maar dat berust op den eerbied voor alle vrije gewetens. De Fransche cultuur kan geen schade ondervinden vanwege de stem, die wij zullen uitbrengen. Zij is even stralend als vroeger. Ik ben er zeker van, dat de Vlammgen de Fransche taal zullen willen eeren. Laten wij het tweetalig stelsel (billinguisme) niet ver- werpen, onwetendheid is nooit een deugd. Tenslotte verklaarde minister Janson niet te gelooven, dat hij bij het uiten van zijn meening inzake de kwestie der Gentsche uni- versiteit, blijk had gegeven van zwakheid; hu is er integendeel van overtuigd, hiermede zijn vaderland een dienst te bewijzen. der Wet haar beide helpers inrekende, deze theorie in practijk bracht, liep en dacht ze zoo hard, dat de anderhalve rustiekeling, die zich op haar weg be- vond, bij haar nadering eerbiedig uit- week, niet minder gei'mponeerd door haar vaart dan door de zeer vastberaden uit drukking van haar gezicht. De quaestie was, dat Carmencita zich heel wat wanhopiger voelde, dan ze aan het ontbijt had laten blijken. Als dochter van een energieken- vader was haar van haar prilste jeugd af geleerd, zich reken- schap te geven van wat ze wilde en als ze het wist erop af te gaan en te probee- ren wat haar in negen van de tien ge- vallen gelukte om het te krijgen. Deze geschiedenis was echter, helaas! het tien- de geval; ze wist wat ze wou, ze was er op afgegaan, maar ze zag geen kans het te krijgen. George trof geen blaam; de brave jongen had gedaan wat hij kon en meer kon ze niet eischen. Fanshawe Smith ging in dezen heel toevallig ook vrij uit. Dus blccf over, om dc schulc van het mislukken te geven, het noodlot en haar eigen persoontje. Maar Carmen cita was te verstandig om tegen het nood lot van leer te trekken hetgeen in eer ste en laatste instantie alleen dwazen en zwakkelingen doen of om tijd te ver- knoeien met om eigen domheid in zak en assche te gaan zitten. Zoo gauw moge- lijk een nieuwe manier bedenken om haar eigendom terug te krijgen, zonder Fans hawe-Smith iets wijzer te maken of den Quantock Royalisten te laten merken, dat er iets aan de hand was. Maar dat die nieuwe manier beden ken was't nu juist, wat haar niet lukte ofschoon ze dacht tot ze hoofdpijn kreeg en ze, al denkend, half Somerset door- wandelde. De taak, om de juweelen uit (Ingez. Med.) DE BELGISCHE SPOORWEGEN. De tarieven voor reizigers en goederen op de spoorwegen zullen verboogd worden, een gevolg van de verhooging der ambtenaren- salarissen. De voorstellen der consultatieve commissie voor de spoorwegen zijn in de laatste Kabinetszitting behandald en goed- gekeurd. Volgens de berekeningen zullen de inkom sten der spoorwegen met 210 millioen fr. toenemen. Over het algemeen is de verhoo ging tien procent, met eenige uitzonderingen; zoo zal zij voor ertsvervoer naar Belgisch Luxemburg slechts 5 bedragen; sommige levensmiddelen, als graan, aardappelen en sommige metaalproducten zullen tegen het oude tarief vervoerd worden. De nieuwe bepalingen treden 1 Maart in werking. Het nieuwe internationale station Antwer- pen-Borgerhout zal waarschijnlijk 15 Mei ge reed zijn. De sneltreinen ParijsBrussel Amsterdam zullen van dien datum af niet meer het station Antwerpen-Centraal binnen- rijden, maar Antwerpen-Oost, zooals het nieuwe station zal heeten. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Op 22 Februari stonden als werkzoekenden (hetgeen niet altijd beteekent, dat zij werk- loos zijn) bij de Arbeidsbeurs ingeschreven: Transport- en losse arbeiders 160; opper- lieden 1; centrale-machinist 1; uitvoerder lj nachtwaker 1; stoker 1; totaal 165. de warmwaterkruik van Mrs. Turtle te halen, zonder de belangstefling van heel Quantock Royal gaande te maken leek, te oordeelen naar het resultaat dat vroe- gere pogingen gehad hadden, een onmo- gelijkheid. Maar juist het feit, dat het onmogelijk was plus het idee, dat er elk oogenblik iets kon gebeuren, dat hun aan- wezigheid aan Fanshawe-Smith zou ver- raden als 't al niet gebeurd was vervulde haar met een zeer damesachtig verlangen om in de buurt van het bewuste huisje, met behulp van een bijl, amok te maken. Opeens, na een oefening in het snel- wandelen van meer dan een half uur, be- sloot Carmencita terug te gaan, en de ge- heele geschiedenis nog eens met George te bespreken. Dat besluit op zichzelf was al merkwaardig, aangezien Carmen cita Milligan tot de categorie jonge vrou-^ wen behoorde, die het niet noodig vinden, overtuigd als ze zijn van de onfeilbaar- heid van eigen oordeel, de dingen met iemand anders te bespreken. Maar ze gaf er zich geen rekenschap van, dat ze inconsequent handelde en evenmin be- dacht ze, dat George als hulp bij anti- revolutionnaire aangelegenheden zijn spo- ren nog moest verdienen. Op dat oogen blik dacht ze alleen aan zijn betrouw- baarheid, aan zijn breede schouders, aan zijn genoeglijke manier van lachen en aan zijn bereidwilligheid onuitgespro- ken, maar zeer duidelijk gedemonstreerd om zich onder een wals tot niets te laten pletten als hij daarmee een glimlach van haar kon verdienen. Een ,,misselijk teeken" in iemand van het soort Miss Milligan, een jong dame, die volgens haar vader iemand, die het weten kon een jongen had moeten zijn. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1