ALGEMEEN NIEUWS- F.N APVERTENTIE6LAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. SI a vernij. De dolende Juweelen No. 8493. VRIJDAG 21 FEBRUARI 1930. 70© Jaargang FEPILIETOS. I BljWyENLAKD. ii. 47) Ras Ta fari, den koning mige punten een verlicht vorst, hij is ook nog geen 40 jaar oud, men kan ook ver- staan, dat hij niet bijster gesteld is op vreemde inmengijig. Maar sedert 28 Sept. 1923 is Abessinie aangesloten bij den Volkenbond, en dus is van dien kant de eerste en Vrijwillige stap gedaan. Het zal dan zeker noodig zijn, dat ook hier (als indertijd in Egypte) kome een vast- gestelde „civiele lijst". Daarmee zou tege lijk dan bezoldiging door slaven aan de kaak zijn gesteld en verminderd worden. Wil ooit dit land verlost worden van slavernij, dan zullen de voornaamste per sonen aldaar op den goeden weg moeten voorgaan. TER NEUZEN, 21 FEBRUARI 1930L EX3CCJ IIIIMII ■■■■III 111 I I M'SB ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden B*j voor uitbetaling fr. per post i 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2 25, overige lan den f 2,60 per 3 maanden fr. per post A bonnementen voor het buitenland alleen bij vconiitbet^ling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrrjghaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. Bovenaan op de vrij lange lijst der lan- den, waar nog slavernij gevonden wordt, staat Abessinie. Dit is wel een heel merk- waardig, maar tegelijk een zeer myste- rieus land, dat een wonderlijke geschiede- nis heeft, vol afwisseling, een geschie- denis, waarover wij hier niet te veel mogen vertellen, maar waarin zelfs naar men zegt de Koningin van Scheba en Koning Salomo een rol zouden hebben gespeeld. Het Jodendom heeft daarna eeuwen lang in Abessinie geheerscht, en daarop is een tijd gevolgd, waarin de personen, die over dit land regeerden. al- thans Christenen wilden heeten. Maar ook die tijd is wel weer lang voorbij! De menschen, die nu over Abessinie regee- ren, zijn ten eerste een keizerin (thans op den achtergrond), dan een koning en een lange rij ministers en gouverneurs. Maar omtrent de bevolking van dit land weet men zoo goed als niets. Of daar acht millioen of tien millioen of vijftien millioen menschen wonen geen, die het ook maar bij benadering kan zeggen. Maar slaven zijn er in elk geval, naar een nog maar heel matige schatting, meer dan twee millioen. Echte Abessiniers wonen er slechts ongeveer vier millioen in dit land. Terwijl men nu elders zich alom kan voorbereiden op allerlei praatjes en ver- ontschuldigingen, ja zelfs op vrij brutale ontkenning van het bestaan van slavernij, wordt deze in Abessinie in 't geheel niet ontkend. Er wordt rondweg toegegeven en erkend, dat slavernij in heel dit land bestaat, ja, men beweert zelfs dat de ge- heele economische structuur van dit land op het bezit van slaven berust. En nu is vooral een ding heel jammer, als men de slavernij in dit land zou willen bestrijden. namelijk dit, dat het belangrijkste docu ment in deze zaak aan het publiek ont- houden is. De Volkenbond heeft in 1922 besloten een volledig onderzoek naar deze zaak te doen instellen. Resultaat daarvan was de vorming van een commissie van experts, waarin eminente personen zitting namen. Aan Lord Lugard werd opgedragen als rapporteur dienst te doen. Het rapport is ook uitgebracht, maar om wat reden dan ook: het is nooit volledig gepubli- ceerd. Dat het Engelsche oorlogschip Cornflower in 1922 een bootje aantrof, dat 26 Abessinische slaven aan boord had, is intusschen toch maar waar ge- bleken. Koning Ras Tafari heeft eerst een decreet uitgevaardigd, waarbij zware straffen werden gesteld op den handel In slaven en later ging hij nog verder, en bepaalde hij, dat in 't vervolg alle kinde- ren als vrij geborenen zouden gelden, ter wijl aai. alle slaven zeven jaar na den door K. R. G. BROWNE (Vervolg.) A1 zijn moeite en inspanning gaf hem niets. Het moderne motor-vehikel is be- kend om zijn langen levensduur en de bewuste Ford was een Methusalem. Zijn motor had dien staat van verval bereikt. waarbij1 een maximum leven samengaat met eep minimum resultaat en zoo hei- densch was het spektakel onder de kap, dat het m te bezien geweest zou zijn, of de chauffeur een bom, die op een meter afstand ontploft was, gehoord zou heb ben, zelfs als zijn ooren in betere conditie Seweest waren. Als er iets van de wan- opige pogingen, die George in het werk stelde om zicn verstaanbaar te maken, tot hem doordrong, wat zeer onwaarschijnjijk was, moest hij ze beschouwd hebben als een variatie op het piepen, steunen, knar- sen, kraken en rammelen, waarmee het vehikel zelf den motor begeleidde. Hoe het ook zij, hij schonk niet de minste aan- dacht aan wat er achter hem gebeurde, maar ging in alle gemoedsrust voort met het neurien van een en hetzelfde wijsje. En na verloop van eenige minuten, toen George zich schor geschreeuwd had en zijn knokkels ten bloede had geslagen, succombeerde de spillebeen-tafel met het gevolgd. dat George andermaal op zijn lijdensgezel terecht kwam. Uit de betrekkelijke stilte, die hierop volgde, deed zich, na verloop van een kwart minuut, een stem hooren, die zei: „Gom! Wat bin ik blij, dat je dien mid- dag op me hoed getrapt heb, jong... Van dood van hun meester voile vrijheid zou worden geschonken. Of zoo'n bepaling nu niet reeds van te voren met volkomen onvruchtbaarheid was geslagen Zeven jaar na den dood van den meester dan had men dus nog den tijd! Ook bleken nu alle geruchten, die over het bestaan van slavernij in Abessinie in omloop waren, toch maar al te waar De Abessinische overheid had deze slavernij zelf beguns- tigd en in stand gehouden. En tegelijk vond Lord Lugard uit wat hij dan ook niet verzweeg dat duizenden slaven uit Abessinie in Noordelijker streken werden verkocht op markten, die daar- voor ten alien tijde gereed en open ston- den. En wat misschien nog wel het ergste is, is dit, dat sfaven-houaen in dit land wordt beschouwd als een integreerend deel van den godsdienst. Lugard heeft vastgesteld. dat de oppositie tegen de af- schaffing der slavernij in hoofdzaak komt van de zijde van de priesterschap, die zichzelf houdt voor de bewaardster van de Mozai'sche wet, en die de slavernij beschouwt als een inzetting van Jehovah. Terwijl nu dit rapport werd ingewacht, ontving Sir Eric Drummond nog allerlei treffende berichten, waaruit o.m. bleek. dat in Abessinie niet zelden belasting werd betaald in den vorm van slaven. Dan heet het, dat op deze wijze revolu- tionnaire woelingen worden gesmoord of belastingweigering werd gestraft Ten deze stemmen de rapporten van allerlei naties volkomen overeen. In een van de Witboeken, die de Brit- sche regeering deed verschijnen, vinden wij het woordje ,,hel" gebruikt ter ken- schetsing van de toestanden in het Abes- sinisch achterland, en de verhalen, die Dr. Dyce Sharp en Majoor Darley heb ben gedaan, over hunne bevindingen, waren zoo aangrijpend. dat menigeen hen niet kon gelooven. Deze mannen hebben bij voorbeeld verteld, dat er in de hoofd- stad Addis Ahaba meer slaven rondloo- pen dan vrije menschen, en de toestanden zijn daar sinds den dood van Menelik II in 1913 nog bestendig verergerd. Thans is er alom werkeloosheid, liggen tal van gronden onbearbeid, en kan men soms dagen aaneen reizen, zonder eenig mensch te ontmoeten. De verwoestingen. die de slavernij in Abessinie aanricht zijn erger dan de gevoloen van een sprink- hanenplaag. En in voile overeenstem- ming met de berichten dezer reizigers is het feit, dat de regent van Abessinie (die dan nu koning heet) er ook heelemaal niet afkeerig van is om slaven ten ge- schenke in ontvangst te nemen. Hij moet er wel eens 140 tegelijk cadeau gekregen hebben, waarvan het meerendeel kinderen waren van tusschen de 6 en 14 jaar. Bovendien moeten er in de jaren 1913 tot 1927 minstens 139 slavenjachten daar zijn gehouden. Laat men nu alleen eens be- denken hoeveel ellende, wreedheid en fol- tering door zoo'n aantal slavenjachten worden vertegenwoordigd! Heel goedig, en misschien ook best be- doeld, is zeker het plan, dat een Engelsch- alle dolle, malle dinge, die we sinds eer- isteren beleefd hebben, is dat wel het olste en het malste De auto hotste en hotste voort. In ieders leven zijn er van die oogen blikken, waarop alles goed en mooi lijkt, waarop de lucht strak blauw is, zonder een enkel wolkje, waarop de aanvechting om luid en uitbundig te zingen, bijna niet te weerstaan is. Nu is het waar, dat die oogenblikken nooit tot uren uitdijen, en dat ze uiterst zelden voorkomen, maar als en zoolang je ze hebt, is het een buiten- gewoon prettige gewaarwording. Zulk een serie oogenblikken beleefde de onbe- rispelijke revolutionair, Mr. Reginald Featherstone Fanshawe-Smith, toen hij, na afscheid van veldwachter Turtle en de beide gevangenen genomen te hebben op zijn gemak naar het dorpje terug kuierde. Alles ging naar wensch vol gens hem althans! Hij had op goed geluk een pijl afgeschoten en ziedaar, zijn vijanden wa ren geraakt, recht door hart. Het zaadje, dat hij in het braak liggend brein van veldwachter Turtle oczaaid had, was ontkiemd en had vruchten gedragen in recordtijd. Daar het hem r.iet gelukt was, om een excuus te improviseeren, waar- door hij bij het intercssante onderhoud op het voorplein van het ..Wapcn van Croy- de" tegenwoordig had kunnen zijn. had hij gezeten op een steen aan den kant van man met een gedeeltelijk Duitschen naam. de heer James E. Baum, heeft bedacht om in Abessinie de slaveriij weg te kriigen. Hij heeft daarvoor zelfs wat al dade- lijk wantrouwen wekt! de instemming gekregen van den huidigen koning. Het komt (kort gezegd) hierop neer, dat bui- tenlandsch kapitaal zal worden gestoken in allerlei, niet weinig belovende, Abes sinische ondernemingen, terwijl dan de helft van de loonen zou kunnen worden uitbetaald aan de slaveneigenaars en de andere helft later dienst zou kunnen doen om de slaven vrij te koopen! Maar een groote massa slaven op plantages dat zou aanstonds beteekenen: gevangen- schap, straffen en doodschieterij! Neen, niet langs den weg van verlenging van eenige slavernij zal de economische red ding van Abessinie worden verkregen, radicale in-vrijheid-stellin" zal de eerste stap moeten zijn! Heel groot is dan ock het aantal vrij- gelatenen hier nog niet. Uit de gegevens, die den Volkenbond ten dienste staan, kan worden opaemaakt dat ih 1924 werd vrijgelaten een aantal slaven, groot 131 in 1925 werd vrijgelaten een aantal slaven, groot 331 in 1926 (tot Augustus) een aantal slaven, groot 162 den weg zijn tijd gebeid. Een blik op de gezichten van Mr. Todd cn George, toen ze onder hoede van de Wet de straat kwamen opmarcheeren, was genoeg ge weest om hem te vertellen, dat ze in de val geloopen waren, die hij voor hen op- qesteld had. Het was misschien niet zeer kiesch geweest om George onder die om- standigheden te plagen, maar de verlei- ding was te sterk gebleken. En nu het tweetal tijdelijk van de baan was, bleef terwijl in de buitenprovincies dat getal bedroeg: 164! ovencpns TVVEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Voortgezet worden de beschouwingen over de Indisehe begrooting. De heer De Visser (comm.) uit een fel pro test tegen de behandeling van deze begrooting j in dit onbevoegde parlement. Spr. noemt het oi-treden der (comm.) partij-v,ljnkoop in de verkiezingen een onbeschaamde misleiding, aangezien deze partij niet op het standpunt der Kommu listische Internationale staat en 624 485 Totaal: 1109: m.a.w. ruim 1000 op een getal van min stens 2.000.000 menschen! Maar dan staan daar deze cijfers tegenover: Het .volgend aantal slaven- handelaars werd veroordeeld tot minstens 15 jaar gevanqenisstr~>l In 1924 (seclert 4 April) 36 In 1925 76 In 1926 (tot 19 April) 52 Zou er dus niet een grootsche taak liggen voor heel de beschaafde wereld om hierbij in te grijpen? Er zullen toch dat wordt van alle zijden toegestemd op den duur internationale verwikkelin- gen stellig het gevolg van zijn. Men kan alle sympathie gevoelen voor ninq. Hij is op som- hem slechts te doen over, om Carmencita op te zoeken en haar op de een of andere manier 1 o.ertoe te brenaen hem te vertellen, wat ze in Quantock Royal kwa men doen en (2o.) over te halen om, als een redelijk, verstandig kind, hem de om- wentelingskas te overhandigen. In de voile overtuigina, dat de overwinning hem was, wandelde Fanshawe-Smith het voor plein van het ..Waperrvan Croyde" op. Twee minuten later begon het tot hem door te dringen, dat zijn overtuiging voor- barig geweest was. Informaties bij Mr. Bolitho hadden niet het gevolg, dat hij er van verwacht had. Carmencita was niet thuis; dadelijk na het ontbijt was ze uitgegaan, waarschijnlijk een wandeling gaan maken en tot dusver was ze nog niet teruggekeerd. Dus bleef hem niets anders over dan' den waard vriendelijk te bedanken, het ,,Wapen van Croyde" uit te wandelen en in de buurt te blijven, tot het haar behaagde terug te komen. Onder het denken van den vromen wensch, dat ze dat mocht doen voor het haar beiden cavaliers gelukt was, zich voor de Wet van alle blaam te zuiveren. kuierde hij de dorpstraat in, met het doel te probeeren op een doosie cigaretten en de gebroeders Byng de hand te leg- gen. Niets doen zonder rooken ging nu eenmaal niet en de gebroeders Byng ver- dienden een lesje over het onverstandige om werk met pleizier of in dit geval, poli tick met stroopen te combineeren. Dit lesje werd echter niet gelezen. doordat hij in den tuin van zijn ..kost- huis" op zijn hospita stiet. De militante veldwachtersvrouw stond van af te mid den van het pad met haar handen in haar zij, het bed slakropjes te bekijken. Bij het hooren van voetstappen keerde ze zich om en keek hem aan met een blik, die een Viking den schrik in het hart zou hebben doen slaan. dit wel coorgaf te doen. Deze partij verhinder- ds cat a t:ia .s e:n stem uit het Indonesische vo k in het parlement gehoord kon worden. Spr. komt op tegen de voorstelling, alsof Mos- kou i.i Indonesie zou stoken. Het verzet wordt gewekt door het koloniale regime van de over- hee.s hers. Sp.-., die h rhaaldel.k tot de orde wordt ge- roepen, noemt vele voorbeelden, die z.i. aan- I tco„en, dat het Indonesische volk geterrori- 1 sesrd wordt. Terwijl dit volk krepeert, be- draagt de gemiddelde winst der laatste de- cennia 33 pet.. Het onderwijs wordt verwaar- lcosd; slechts 9 pet. der sehoolrijpe jeugd ont- vangt onderw,_s, Met de gezondheidszorg is het geen haar beter. Op een bevolking van 51% mi li:en z.jn slechts 527 artsen. In Neder- land b.diaagt hun aantal 4980. Men vindt nu nog dat de regeering te royaal is, doch royaal i3 zj a.ieen voor natte en droge ruzie. l.et volk is volslagen rechteloos, heeft geen arocidsb ste.nmi-ig, geen zieken- en geen ou.'^rd jir.szcrg. De poenale saactie heeft rampzaligi gevclgen; de mishandeling in de bel.ijven is afschuwelijk. Spr. komt verder op tegen het optreden der regeering tegen de n ti male vere nigingen en mr. Soemantri, en testrijdt dea heer Albarda, dien hij geen haar beter noemt dan de regeering, die door spion- nen valsche geruchten laat verspreiden. DE BEGROOTING VAN HET STAATS- BEDRIJF DER P. T. T. Verschenen is het voorloopig verslag van de afdeelinge.1 der Emste Kamer over het ont- werp tot vaststel.ing van de begrooting van het taatsbedr f de. P. T. T. voor 1930. Daaraai is het volgende ontlceidEenige 1 den waren van oordeel, dat een tarief van 6 ce .t voor gewoon briefport nog te hoog is. Naar hun meening meet worden gestreefd raar herstel van het vroeger briefport van 5 cent. S mmige leden zoucjen in plaats van ver- laring van tarieven voor briefport liever uit- breidiag van het aantal postbestellingen heb ben gezien. In verband met de invoering van het ge- sprekkea-tarief, werd door eenige leden ge- vraagd Zullen bij automatiseering de streeknetten behouden blijven? Ea is de minister bereid: le. de gegevens over de eerste twee kwar- talen van 1930 zoo snel mogel'jk te publicee- ren, zoowel valledige opgaven omtrent het aantal gesprekken a's de opbrengst van locale en de versrhi lende saorten interlocale ge sprekken in de verschillrnde netten? 2e. op te geven hoeveel besparing in de verschillende groepennetten, zij het voigens schatting, wordt verkregen, doordat ten ge- volgi van d3 inviering van het gesprekken- tarief het aantal locale gesprekken is vermin derd? 3e, het advies door den Postraad ten aan- z'ei van de hrrziming der telefoontarieven uitgsbracht, te publiceeren? 4e. mede te deelen of de gegevens omtrent de aantallrn locale gesprekken over 1928 en ,,|(!aik is naor me slaaiknoppe zei ze verbitterd. „Kaik toch is an Fanshawe-Smith keek naar de sla kropjes. „Ze zien er wat verlept uit, wat zei hij beleefd. ,,Wat is het geweest... een kudde schapen Onder zijn nonchalant spreken door, lette hij scherp op zijn amazone-hospita, want al was hem ae conditie van de ,,slaai" eerst ontgaan, nu hij het slagveld zag, begreep hij onmid- dellijk. hoe ze in zoo'n deplorabelen toe- stand kwamen. Maar haar gezicht stelde hem volkomen gerust. ,,Ik weit neit, maor 'k zal der wel ach ter komme en as ik derachter ben, za'k ze wat oars leeren. Ik docht eerst, da de hond van Tom Rumbelow 't 'edaen had, maor dat ken een hond alleenig niet doean. En ik, die zoo fors op me slaai was kaik nou eris neit genog om een kip mee tevreje te stelle en dat noa al t wark, dat ik eraon daen heb en ter- wail me beene zoa zeer doean, dattik der omttent neit op staen kan, laot daor..." Zouden het geen slakken geweest kunhen zijn opperde Fanshawe-Smith met een deelnemend gezicht. ,,Ik meen onlangs ergens gelezen te hebben, dat slacken in de lente wel-is van de kook gaan ?n dan de gekste dingen doen. Mis schien ,,Slakke 1 As dat slakke daen hebbe. dan benne 't slakke met broeke an 'eweest. 't Zou main niks verwondere", ging Mrs. Turtle gewichtig voort, ,,as die stroopers der meer van wiste..." „S t r o o p e r s ,,Joa, die stroopers. waor Turtle achter- an zit, hun van Joe Balitho, die blai mag zain, assie zijn duite kraigt, want ik zeg maor, dat alles geen goud is datter blinkt. Hai had zoo'n gruwelike hoast, da'k neit goead begriepe heb. watter was, maor ze schaine v'nnacht achter Sir John ze fa- o er 1929 daor de directeuren der telefoon- kantoran op gelijke wijze zijn verzameld als in de voorafga..nda jaren en zoo ja, kunnen deze gstallen, welke thans niet bekend run, dan eveneens over vor ge jaren, worden be- re.rend en gepufcliceerd? Gevraaju werd in h.everre op de mecham- seeri g van de tel foon op het platteland in de naasie toekomst mag worden ge -ekend. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN*. In de Donderdagnamiddag gehouden ver- gadering memoreerde de voorzitter een paar feiten betreffende den bloei waarin de ge- meente zich gedurende 1929 heeft mogen: verheugen. Zonder kunstmatigen aanwas vermeerderde de bevolking van 10030 tot 10236 personen. Ook het belastbaar inkomem der inwoners steeg voor het geheel der be volking, al ging dit voor de landbouwers ach- teruit. Ook de zeevaart ging niet onbelang- rijk vooruit, al is het ook dat dit bedrijf nog gedrukt wordt door omstandigheden die door den oorlog in het leven zijn geroepen en die een geschilpunt vormen met onze Zuidelijke naburen. Het overladen van goederen ver- meerdere met 200.000 ton in vergelijking met het jaar te voren, toen dit cijfer door abnor- male omstandigheden reeds gunstig be- invloed was. Er werd nu 1.278.790 ton ver- laden, waarmede onze haven staat boven Dordrecht, Zaandam en andere havens in Nederland. Ook in de steunuitkeering kwam die vooruitgang tot uitdrukking, deze ver- minderde van f 6800 in 1928 tot 2900 in I929L Belangrijke besluiten waren die tot het verstrekken van een geldelijke bijdrage ten dienste der uitbreiding van de havens en het besluit om voor de levering van electrische energie aan te sluiten bij de P.Z.E.M. Met betrekking tot de voorgekomen staking te Sluiskil stipte hij aan, dat het met uitzcm- dering van 6en oogenblik onder de bevolking rustig gebleven is, en dat bij dit conflict wel gebleken is, dat de leider3 niet altijd het juiste oogenblik van handelen weten te kiezen, en dat, indien men zich naar wijsheid had be- raden de uitslag voor de betrokkenen allicht anders zou geweest zijn. In het aangevangen jaar wachten weer belangrijke werkzaamheden. De vernieuwing der straten zal worden voortgezet. In oit- voering komt de wet op de financieele rege- ling tusschen rijk en gemeenten, terwijl in verband met de uitbreiding der bevolking in het Zuiden een noodzakelijke grenswijziging niet zal kunnen uitblijven. De voorzitter deelde mede, dat aan den gemeente-ontvanger, de heer D. Tholens op diens verzoek twee maanden ziekenveriof is verleend. In overleg met hem hebben Burg, en Weth. den heer J. C. Olijslager met d& waameming taelast. Hij voegt hieraan toe, dat de kas behoorlijk in orde is. Daar de heeren Scheele en Colsen hieromtrent nog nadere vragen wilden stellen, gaf de voor zitter te kennen daarvoor aan het eind der vergadering in besloten vergadering de gele- genheid te zullen geven. Een voorstel tot afwijzing van een verzoek van D. Durinck, betreffende koop van grand aan de Scheldekade en een voorstel tot ver- koop van grond aan L. de Bruijne werd ter beslissing aangehouden. Met 7 tegen 4 stemmen werd besloten tot verkoop van 407 M2. grond, gelegen achter de af te breken affuitloods, aan P. J. Visser, die daarop ten behoeve van zijn autaboorjjf een magazijn of garage bouwen wil, voor /5 sante 'ezete te hebben. Neit dat ik der- van opkaik na de menier, waor ze hier op te keer 'etrokke hebbe, gister, toe ze om me woaterkruuk kwoame...' „WatZijn ze hier om uw „Joa... me warmwaoterkruik. Et wasse der drie, een dikke ouwe. een klaine jonge en een vrouwmensch en ze hielde maor an da'k ze me waoterkruik most geve of em verkoope, wa'k neit doean wou om rede de juffrouw 'em main in aige persoon, mit der aigeste hangde egewe heb. Ze wiste neit, wat ze doean moste, toe ik zai nee, en nee en nee en as je 't main vraogt hewe ze me slaoi zoo toe'etaokeld om main te traiteren. As je 't main vraogt binne ze 'ier gisteraovod neit om 'n goeie rede 'ekomme, warm waoterkruik of geen warmwaoterkruik... As je main vraogt..." „Maar u wilt me toch niet vertellen...T viel Fanshawe-Smith haar in opperste verbazing in de rede, ,,dat die drie, die bij Bolitho logeeren, gisteravond hier zijn geweest en geprobeerd hebben u uw warmwaterkruik afhandig te maken „Krek, zoo is 't netMaor ik hew 't neit 'edaen om rede da'k je bed dermee most warme en om rede de juffrouw "em uit der aigeste hangde „Maar waarvoor moesten ze dat ding hebben „Jao..., dat wouen ze main neit zegge. te minste neit rechtuitEn nou gao'k der van deur, meneer, wan'k moet de jof- frouw der veurkaomer schoonmaoke on- dertusse dat ze weg isAs-u temet nog wat hewe mot Haar „kommesaal" stond te kijken, of hij in trance geraakt was. Maar bij haar laatste vraag kwam hij met een schok tot de werkelijkheid terug. ,,Wat O, nee. dank u wel... Ik heb niets meer noodig." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1