ALGEMEEN NIEUWS- F.N AQVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. STER-TABAK STER De dolende Juweelen No. 8492. WOENSDAG 19 FEBRUARI 1930. 70e Jaargang B15NENIAND FEPHLETOW. BUITENLAND. TABAK Zongc'f LANDB05WBEB1CB1ES BIJ HET DROOGMALEN VAN DEN WIERIN GERMEERPOLDER. Ontmoet ge wel eens j iemand,die zegt: Jkhoud niet van een pijp tabak?'' Laat hem eens kennis maken met ,v Spoedig zal hij tot een echten liefhebberzijn be- keerd en U dankbaar zijn voor den goeden raad. MAAKT VRIENDEN - Wybert-tabletten ort- der het oefenen tei bescherming van de keel, voor het op treden ter zuivering van de stem. TER NEUZEN, 19 FEBRUARI 1930- ABONNEMENTSPRIJ8: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Bulten Ter Neuzen f„ f 1 33 r?r 3 ~iaaDden Bij voor uiitbetalirg fr. per post 6,60 per jaar Voor Beigiii en Amerika f 2 25, overige lan den f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen brj vooniitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTI8NVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. r Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrrjghaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Brj de voortzetting van de behandeling der Indische begrooting bespreekt de heer Joekes (v.-d.) de staatkundige betrekkingen tusschen indie en Nederland, den economischen en fi- nancieelen toestand van Indie, den politieke toestand in Indie en de staatkundige organi- •atie van het eilandenrijk. De bestuurshervormlng rekent spreker tot de inwendige aangelegenheden. Hij wenscht due aan den Minister geen plan te vragen, alvorens de gouvemeur-generaal overleg heeft gepleegd met den Volksraad. Spreker bestrijdt de sombere financieele beschouwin- gen van den heer Van Kempen en acht den financleelen toestand kerngezond. Echter zou men den financieelen toestand nog kunnen verstevigen door heffing van een cwaardere winstbelasting en besnoeiing van de militaire uitgaven, die 136 millioen be- dragen. Spreker becritiseert het optreden van dj Vaderlandsche Club, die eenzijdig de Ne- SSrlandsche belangen behartigt en drlngt aan op een wrjziging van het kiesstelsel voor den Volksraad" om ultsluitende groepenvertegen- woordiging te voorkomen. Hij komt op tegen de uitlatingen van den heer Colijn, die natio- nalisten en communisten over een kam ocheerde. Inzake de jongste huiszoekingen vraagt spreker of wapens zijn gevonden, omdat zon- der wapens geen verzet mogelijk is Waren er betrouwbare aanwijzingen voor zulk een ▼erzet, dan was het optreden der regeering gerechtvaardigd; zoo niet, dan was het een groote staatkundige fout. Spreker vraagt wat de regeering nu ver- der zal doen en dringt aan op wijziging van de regeling der exhorbitante rechten in meer modemen geest. Van afschaffing kan in verband met de economische actie geen ^jrake zijn. De heer Wjjnkoop (comm.) zegt, dat Indie het brandpunt wordt van den komenden Wereldstrjjd. De vrijmaking van Indie is nog een quaestie van tijd en inspanning der in- landsche bevolking DE RADIO-PUZZLE. Blijkens 't voorloopig verslag der Eerste Kamer over de Postbegrooting gaven ver- scheidene leden den wensch te kennen om te worden ingelicht, hoe het staat met den radio- omroep. De Radio-raad is bljjkbaar niet tot een meerderheidsadvies kunnen komen. De reden daarvan ligt, naar deze leden meenden, In de samenstelling van dit college. Van andere zijde werd twjjfel uitgesproken of men met de bestaande rqdiowet wel tot een bevredigende oplossing zal kunnen komen. Welke beginselen bij de verdeeling van den eendtijd „naar billijkheid" moeten gelden, is niet bepaald. Men achtte samenwerking tus schen de omroeporganisaties uiterst ge- wenscht, zoo niet onontbeerlijk. Aan de ver- •chillende geestesstroomingen behoort z6ker zooveel mogelijk gelegenheid te worden ge- geven, zich te uiten, maar er zijn ongetwij- feld gebieden, waar geen reden is voor split ting. Deze splltsing heeft tot gevolg geld- verspilling en het dalen van het peil der uit- eendingen. Men meende, dat het wel noodig zou blijken, in de wet nadere regelingen te maken, waardoor de omroeporganisaties zou- den worden genoopt tot samenwerking. Ge- vraagd werd naar het standpunt der regee ring. TEGEN HET VLOEKEN. In een binnenkort verschijnende legerorder welke 3 dagen achtereen op het middag- door K. R. G. BROWNE. 46) Vervolg.) Mr. Todd mocht wat langzaam van be- wegingen zijn, maar geestelijk was hij Soed bij. Zijn instinct waarschuwde hem, at een politie-agent, die in een heg ge- duwd is, het vlugste tot kalmte komt als hij aan zijn lot wordt overgelaten en dus keerde hij zich om en galoppeerde Geor ge achterna met een vaart, die, de om- standigheden in aanmerking genomen, hem alle eer aandeed. Hij begreep niet, wat zijn jonge vriend met die manoeuvre hoopte te bereiken, maar, zooals hij in het begin van hun kennismaking verklaard had, was hij bereid om alles eenmaal te probeeren. En daarbij was hij, evenals George, wel wat ongerust over Carmen- cita. Nu was George, bij het bepalen van de richting-van-het-dorp-af, waarin hij zijn sensationeelen race naar de vrijheid be- gon, van het idee uitgegaan, dat hij den verteqenwoordiger der Wet op een dwaalspoor moest brengqn voor hij als echte ridder zijn dame te hulp kon Snel len, en dat hij voor dit op een dwaalspoor brengen tijd en ruimte noodig had. Maar nog voor ze tweemaal de honderd meter geloopen hadden, kwam hij tot de ont- aekking, dat het te hulp Snellen niet zou mogen zijn. Een blik achterom had hem veldwachter Turtle doen zien, die zich met phenomenale snelheid uit de heg los- gewerkt had en nu, met zijn helm op zijn app<M zal moeten worden voorgelezen, be- veelt de Minister van Defensie naar aanlei- ding van klachten van de legerautoriteiten, dat stipt de hand moet worden gehouden aan het artikel in het reglement, waarin vloeken en godlasterlijke taal wordt verboden, en dat superieuren zoo noodig straffend in deze moeten optreden. SLA PTE IN TEXTIEL-INDUSTRIE. Wegens slapte in het bedrijf wordt aan de Kon. Weefgoederenfabriek te Hengelo voor loopig slechts twee dagen per week gewerkt Aan deze fabriek zijn 1200 arbeiders werk- zaam. De historie van ons land, vooral van de lage streken, is er een van voortdurenden strijd tegen de overweldiging van het water; en wanneer wij denken aan de groote meren, die nu vruchtbare polders zijn, dan moeten wy er ons op beroemen, dat die strjjd sedert het begin der zeventiende eeuw op schitte- rende w(j^ is gevoerd. Van 1615 tot heden is, schrijfr het „Hbld." aan land meer dan 375.000 H.A. gewonnen! Die voortdurende arbeid aan dijken en af- watering, de groote gevaren, die dreigen als zij verwaarloosd worden, hebben meegewerkt om een der best© karaktertrekken van het Nederlandsche volk, volharding, te ontwik- kelen. Thans komt die trek vooral tot uiting in het grootsche werk, dat in den zomer van 1920 onder handen genomen is: de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee. Deze drooglegging zal een oppervlakte van plan. 220.000 H.A. aanwinst geven, waarvan plan. 200.000 H.A. vruchtbaar land. Toen in 1926 was besloten tot krachtige voortzetting van de uitvoering der Zuiderzee- werken, kwam daarmede naast de afsluiting van de Zuiderzee, ook zeer spoedig aan de orde de droogmaking van den noordwestelij- ken polder, de Wieringermeer, de kleinste van de vier droogmakerijen, welke binnen de afsluiting der Zuiderzee zijn geprojecteerd. Bij deze droogmaking worden drie perioden onderscheidenin de eerste moeten worden uitgevoerd de werken noodig om tot het droogmaken te kunnen overgaan, in de twee- de wordt de polder leeggemalen, in de derde worden de noodige werken binnen de bedij- king uitgevoerd. De eerstgenoemde periode is thans beeindigd; door het in bedrijfstellen der bemalingsinrichtingen te Medemblik en Den Oever is een begin gemaakt met de twee- de belangrjjke phase: het leegmalen. En over acht a tien maanden zal ons land een nieuwen polder bezitten, die nog ruim duizend H.A. grooter zal zjjn dan de Haar- lemmermeer. DE VERDWIJNENDE OOEEVAAR. In ,,Ardea", het orgaan der Nederl. Omi- thologische Ver„ publiceert Fr. Haverschmidt een onderzoek naar den stand van den ooievaar in 1929. Helaas moet hij tot som bere conclusies komen. In het afgeloopen jaar waren er in Nederland slechts 209 ooie- vaarsnesten bewoond. De meeste kwamen voor in Friesland (47), Drente (35), Z.-Hol- land (34) en N.-Brabant (31). Zeeland en Limburg schijnen in 't geheel geen bewoonde nesten meer te bezitten, N. Holland slechts 3, Utrecht 8 en Groningen 13. Verder noemen we nog Gelderland met 22 en Overijssel met 16 bewoonde nesten. De achteruitgang van den ooievaarsstand blijkt verder uit het feit, dat sinds 1920 ten minste 98 nesten in den steek gelaten zijn, waarvan 24 die in 1928 nog bewoond waren. In Belgie is de ooievaar reeds als broed- eene oor, een bloeiend heg-fragment vroolijk wapperend achter uit zijn tuniek- kraag en onder het uiten van een heele serie geluiden, die niet te verstaan maar wel te begrijpen waren, energiek de ach- tervolging begonnen was. En Mr. Todd begon nood-seinen te geven want, al was zijn geest willig, zijn vleesch had nu een maal niet het moaele van een mededin- ger aan den Marathon-race, en na de eerste twintig meter begonnen zijn twee- honderd pond zich te doen voelen. „Kan niet vol houen", hijgde hij vlak bij het oor van George. „Geen... figuurvoor!" George vloekte binnensmonds en keek radeloos om zich heen. De schitterende en bijzondere inspiratie waardoor hii zijn vrijheid had verkregen begon snel aan schittering en bijzonderheid te verliezen. Zijn drijfveer voor het in de heg werken van veldwachter Turtle was in hoofdzaak een acute aanval van verlangen naar Carmencita geweest; hij had het als een absolute noodzaak gevoeid om onverwijld naar haar terug te keeren. Maar nu be gon hij te merken, dat ziin ondoordachte daad dat gelukzalige oogenblik eerder zou vertragen dan verhaasten. want de zwaar- beleedigde en diep-verontwaardigde Mr. Turtle was er niet de man naar, om een zoodanig behandeling door de vingers te zien. Dus, tenzij het hem lukte tijd voor nieuwe plannen-maken te winnen, bijvoorbeeld door de achtervolgende Ne mesis 't spoor bijster te doen worden, was de kans groot, dat Mr. Todd en hij den nacht zouden moeten doorbrengen in een van die inrichtingen, die door de belas- tingbetalers ten behoeve van het soort creaturen dat politie-agenten in heggen gooit of op andere wijze de conventie vogel verdwenen, evenals in het grootste deel van Frankrijk. In Duitschland wordt aller- wegen een sterke achteruitgang waarge- nomen. In het algemeen komt onderzoeker tot de conclusie, dat de achteruitgang niet zoo zeer aan den mensoh, als aan ,,de dieren zelf" te wijten is, zoodat men er machteloos tegenover sj^at en het nog slechts een quaestie van tijd is, dat de ooievaar tot de Ned. broedvogels behoort. DUITSCHERS ROOKEN MINDER SIGAREN. Volgens de laatste statistieken zijn in de eerste negen maanden van het vorige jaar 60.000.000 K.G. tabak minder in Duitschland ingevoerd, dan in den overeenkomstigen tijd van 1928. Daar het sigarettenverbruik niet is gecjaald, ligt de conclusie voor de hand, dat er veel minder sigaren zijn gerookt. En dat blijkt ook uit het feit, dat een aantal sigaren- fabrieken de helft van het personeel heeft moeten ontalaan. Als oorzaak neemt men aan den eenen kant aan, dat velen van de duurdere sigaren naar de goedkoopere siga- retten zijn overgegaan, terwijl aan. den an- deren kant minder hoeveelheid dan hoedanig- heid wordt gerookt. De goedkoope ,,stink- stokken" zijn langzamerhand aan het ver- dwjjnen. HET VATICAAN OVER DE VROUWEN- BLEEDING. Door het Vaticaan is een circulaire ge- richt tot alle bisschoppen, waarin dezen en de lagere priesters, alsmede vadOrs en moeders en hoofden van scholen en andere opvoedings- instellingen herinnerd worden aan him plicht om te bevorderen, dat de kleeding van vrou- wen en meisjes zal voldoen aan de eischen der zedeljjkheid. Vrouwen, die niet behoorlijk gekleed zijn, dienen niet te worden toege- laten bij de H. Communie en niet op te tre- den als peet bij dooppleehtigheden. Zoo noo dig moet baar den toegan; tot de kerken wo«den ontzegd. Deze regel dient vooral strehg gehandhaafd te worden bij groote kerkelijke feesten. De circulaire adviseert den diocesanenraden jaarlijks een bespreking te houden over de beste methode, welke men denkt te kunnen toepassen ten einde een mode te bevorderen, die in overeenstemming is met den Christelijken geest. DE MINISTERIEELE CRISIS IN FRANKRIJK. Goed drie maanden is het kabinet Tardieu in Frankrijk aan het bewind geweest en nu is het schrijft de N. R. Crt. gevallen ten gevolge van den ongunstigen uitslag van een stemming in de Kamer over een amendement betreffende vrijstelling van een bepaalde categorie van belastingplichtigen, dat Cheron, de minister van financien, niet wilde aanvaar- den, omdat het hem, naar hij verzekerde, van 60-.millioen frs. aan inkomsten berooven zou, walke hij niet missen wilde. Deze voor de regeering noodlottig geworden episode bracht d^. sterke strooming in de Kamer voor belas- tiigvermindering aan het licht. Er-liepen al kyade geruchten, dat deze strooming de regeering tot verderf zou worden. In hoe- verre de stemming van de Kamer haar ook oirgunstig was wegens haar houding op de vbootconferentie te Londen, is niet te bepalen, a? worden dienaangaande gisslngen geopperd. Wq kunnen ons even goed voorstellen dat een Fransche regeering, welke ten slotte ratifica- tie van een vlootovereenkomst voorstelt, ge- grond op een beperking van het Fransche vlootbouwprogram, in de Kamer ook voor ge- i 'JBiifirfij'i'i *ii'ni t. frotseert, in stand worden gehouden. Zelfs kwam het wanhoopsplan al bij hem bp, om een vuistgevecht met de Wet te brganiseeren, aangezien het geen verschil ^naakt of ge gehangen wordt om een koe of een kalf, toen hij, bij het om-racen van een scherpe bocht in den weg opeens den Ford-vrachtwagen zag. Het was een oud, lichtelijk aftanfTsche, vrachtauto van het overdekte type en hij stond om de een of andere reden voor het hek van een alleen-staand landhuisje te wachten. Zijn stoffige flanken prijkten hiet den naam van een firma uit Yeobury fen door de half open deur zag men een donkere ruimte met stoelen en vaatdoek- rekjes en aanverwante artikelen. Op het oogenblik, dat George de auto tag, kreeg hij weer een van zijn fraai- Tijkende, maar in den grond zeer onbe- frouwbare aspiraties. Hij uitte een kreet Van verlichting en greep zijn metgezel bij den arm. c „Erin!" commandeerde hij hijgend. Whig!" 1 Mr. Todd vermorste geen tijd met in- formeeren naar het waarom, in hoofd zaak omdat hij niet meer in staat was een woord uit te brengen. Gapend als een visch op het droge, liet hij zich, over de dwarsplank heen, de donkere, stoffige, ruimte binnentrekken. Daar legde hij' zich als een natte vatdoek op een rol tapijt ter fruste, terwijl George de tweede deur 'dichttrok en met zijn oor voor den kier flerdere verwikkelingen afwachtte. n ,Zeg!", hijgde Mr. Todd na een halve ininuut. ,,Wa-be-je van plan?" „Sssst," drong George ongeduldig bij 'hem aan. Van ergens links van de auto kwamen zware voetstappen en een opeenvolging duchte moeilijkheden zou komen te staan. Voor de vraag hoe de crisis zal opgelost worden, is het leerrijk terug te denken aan de laatste week van October en de eerste dagen van November, waarin het ministerie Tardieu met zooveel moeilijkheden uit het eveneens door een overrompeling ten val ge- brachte kabinet Briand is voortgekomen. Daladier, de voorzitter van de socialistisch- radicale partij, kon toen als kabinets-forma- teur geen steun van de socialisten krijgen, om dat de Nationale Raad der socialistische partij hem geeq ministers wilde leveren. C16mentel, van de radicale groep, slaagde evenmin, omdat de socialistische radicalen niet samen met elementep van de rechterzijde wilden regeeren. Het spel zou nu opnieuw kunnen beginnen, maar de constellatie kan sedert verleden jaar November niet veel gewijzigd zjjn. De na- tuuriyke. oplossing van de crisis zou dus zijn de terugkeer van een ministerie Tardieu of Briand zonder Cheron en van soortgelijke samenstelling als de afgetreden regeering, dat dan weer tegenover een Kamer komt te staan Waarin de tot dwarsdrijverij gaande op- positie elk oogenblik een nieuwen doeltreffen- den aanslag op het leven van het kabinet kan doen. Briand's ministerie, dat aan het kabi net Tardieu voorafging, was ook niet ouder dan drie maanden geworden. Sedert PoincarS de leiding niet meer heeft, is de stabiliteit der Fransche regeeringen wel zeer verminderd. MACDONALD BEDANKT VOOR DE ON AFH ANKELIJKE ARBEID ERSPARTI J. In een brief aan het bestuur van de Lon- densche afdeeling Hampstead van de onaf- >L (lugez. Med.) van larmoyante geluiden die een poging tot zii^gen van iemand, die absoluut geen gehoop had, vertegenwoordigende. De voetstappen kwamen nader en nader; George bereidde zich voor op een ontdek- king. Maar opeens kwam er een eigen- aardige, metalige bons en meteen daarop wandelde de zanger, die de beide deuren vastgezet had door een zware ijzeren staal in de twee stevige haken aan weers- zijden te leggen, om de auto heen en be gon den starter energiek om en om te draaie/i. ,,Gqeie genade", zei George overbluft. ,,Gqm", verbaasde Mr. Todd zich zwakjys. „Nou benne we opgesloten, is 't niet^.Wie zou dat nouWat hebbe we daar?" Een heel serie vlugge, maar daarom niet rqinder zware voetstappen en 'n stem die zei: ,,Hedaar, wacht effe!" Een veron^waardigde, buiten-asem-ige stem! De stem van veldwachter Turtle! En hierop volgde een dialoog tusschen den vertegenwoordiger der YVet en den mu- zikalen zanger, dat woord voor woord in de lauto verstaanbaar was. „Hallo!" ,He-je een paar lui v rbij zien komme! ,,H^?" Eeq ongeduldig gesnork. Of,je een paar lui hier v'rbij neb zien komme! Twee manne... een jonge en een dikke ouwe!" „Zal een bietje harder motte proate. 'k Bij) een bietje doof, begriep-de! Een pauze die getuigenis aflegde voor den ^rijd eens sterken mans om zijn zelf- beheersching te bewaren. Dan forte: „^k-mot-twee-lui-hebbe-die-hier-v'rbij- benne-komme-loope... Een jonge ^en een dikke. ouwe. He-j e-ze-niet-'ezien? (Ingez. Med.} hankelijke arbeiderspartij, waarbij hij inge- schreven was, heeft MacDonald gemeld, dat hij weigeren zal verder contributie te betalen. waaruit automatisch volgt, dat de premier zich niet langer beschouwd wenscht te zien als gewoon lid van de Onafhankelijke Arbei derspartij. Dit is de organisatie, die in 1893 door Keir Hardie is gesticht en die thans ad der leiding staat van Maxton. MacDonaid was indertijd een der eerste leden geweest, <8e tot Keir Kardie's stichting toetraden. DE COOPERATIEVE SUIKERFABRIEK „ZEELAND". Naar wy vememen ligt het ontwerp-koop- contract, dat is opgemaakt voor het geval, dat de algemeene vergadering zich vereenigt roe! het voorstel tot verkoop van de fabriek enst. bij de bestuursleden voor de leden ter inzage Het schijnt niet makkelijk te gaan algeheele toestemming te verkrijgen van het Departe- ment van Financien inzake overdracht van het erfpachtsterrein, waarop de fabriek staat. ZAAMSLAG. By de dezer dagen gedane reperatien aan de gemeentepomp, staande op het dorpsplein. werden eenige onderdeelen uitgenomen. die gelegenheid heeft men de kans waarge- nomen om den slinger te verstoppen of te stelen, tot groot ongerief voor diegene. die geheel of gedeeltelijk voor hun watergebruOr op die pomp zijn aangewezen. Bij den- gemeente-veldwachter alhier ija gedeponeerd twee belastingplaatjes van rg- wielen belastingmerk 1929/190. Vermeende rechthebbenden gelieven zich ce, vervoegen bij den gemeente-veldwacbter I. van Westenbrugge alhier. ONTSMETTING VAN BIETENZAAD TECHESt BIETENBRAND. De Plantenziekentenkundigen Dienst te Wa- geningen meldt: Bietenbrand, waaronder verstaan wordt het zwart worden der jonge plantjes aan den roel waardoor deze kunnen wegvallen, kan door i dan een schimmel veroorzaakt worden. Een deze, Phoma betae, die in verreweg de meeste gevallen de oorzaak is van het wegvallen, gnat met het zaad over en kan door zaadontsmettmg bestreden worden; tegen de in den grond over— blijvende en van daaruit de plantjes aantastende schimmels helpt zaadontsmettmg natuurigk. niet. Het kan dus wel voorkomen, dat, niet- tegenstaande ontsmet zaad is uitgezaaid de op- komst te wenschen overlaat, of, dat er toch nag vele plantjes wegvallen. Op grond echter van de, met het uitzaaaen van ontsmet zaad, verkregen resultaten, raden wy aan, uitsluiteiid op een der hieronder g»- Een pauze, die op intensief mediteeren van den zanger wees. ,,Nee, niet dat 'k weet. Nee..., k hdb niemand hard zien loope! Waom liepe ze hard?Jij'b ook hard 'eloope, te oor- deele naar zooals je der uitziet." Weer hetzelfde ongeduldige gesnork van een halve minuut geleden, nu echter sterker. „Je mot ze 'ezien hebbe... ze ware geen vijftig meter voor me uit!" ,,Nee... heb niemand hard zien loope., Kom net dat huis daar uit, zie-je. Wi-je miskien meerijje? Warm weertje om hard te loope Dit vriendelijke aanbod viel blijkbaar niet in goede aarde, want de twee gevan- genen in de auto hoorden een soort van teleurgestelden snauw en daarop voet stappen, die zich snel verwijderden. De zanger zette zijn evoluties met den starter voort, de motor sloeg asthmatisch- ronkend aan en de auto schommelde als een notedop op woedende baren, toen de chauffeur rheumatisch stuntelig naar de plaats achter het stuur klom. Meteen daarop zette het vehikel zich met zoo'n schok in bewegina, dat George met een smak boven op Mr. Todd, die hem met een gelaten gekreun verwelkomde, terecht kwam. ,,Wel we moeten emit zien te komen" zei George zenuwachtig. Hij krabbelde overeind, werd meteen weer op den vloer gedeponeerd, toen de auto ootsend om een hoek zwenkte, krabbelde weer over eind, boog zich gewaagd ver over een tafeltje van het spille-beenen type heen en begon het beschot, dat hen van den chauffeur scheidde, onder het roepen van: „He! Stop He-daar... Stop! Verdorie! I" energiek met zijn vuisten te bewerken. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1