ALGEMEEN NIEUWS- C.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. binnehlahp. Oe dolende Juweelen No. 8488. MAANDAG 10 EE3RUARI 1930. 70e Jaargang FBUILIKTON. BUITEHLAND. door K. R. G BROWNE. 42) Iruipnat tot op de huid. - en alweer ver- kouden. Een geluk, dal ik Aspirin-Tableften vin huis heb. eemg op de wereld mBONNEMENTSFRMS: Binnen Ter Neruzel. /1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen •- oer post /1.80 per 3 maanden Bfl voor uitbetaltng fr. per post f 6,60 per Jaar Voor Belgie em Amerlka f 2,25, overige lan dem /2,60 per 3 maanden fr. per post aoounememten voor het buitenland alleen by vooruitbetaltog. mtgeefater: Flrma P. I. VAN DH 8AMDB. (into 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 7 0,80 Voor elken regel meer /0,2a Grootere letters em cliches wor den naar plaatsrulmte berekemd. Handelsadvertemtien bfl regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrtjgbaar Is. Tnzendlng van advertentien llefst 6An dag voor de ultgave. OPT BEAD VEBSCHMNT IEDEREN MA ANDAG-, WOENSDAG- en VBIJDAGAVOND rEMBRANDT-ZEGELS. Van 1 Febr. tot 31 Maart a.s. zullen op de wtkantoren Rembrandtzegels verkrijgbaar wprden gesteld, die ook in het intemationaal verkeer voor frankeering geldig zijn tot 31 Bee 1930. De zegels, die een frankeerwaarde tobben van resp. 5, 6 en 12% cents, zullen worden verkocht met een toeslag van o cts. ■ex stuk, die ten bate komt van de vereeni- Sr.g „Rembrandt", tot behoud en vermeerde- »ng van kunstschatten in Nederland. De ze gels zijn in staal gegraveerd naar een ont- werp van Jan Sluyters en dragen alien dezelf- de voorstelling, n.l. een kop van Rembrandt, Hrwijl de achtergrond wordt ingenomen door •en schets van de Staalmeesters. De kleuren mn 5 cts. groen, 6 cts. sepia en 12% cents Mauw. HET KAAKTSPELEN IN DEN TBEIN. Naar de Ned. verneemt heeft het bestuur v*n het Nederl. werkliedenverbond Patrimo- ium een adres gericht tot den minister van waterstaat, waarin adressant wyst op het •uvel van het kaartspelen in de treinen, waar- ®ver hem meermalen ernstige klachten be- roikten. Adressant heeft niet het oog op het •ptreden van bekende zwendelaars, want daar- tegen traden de directies reed^met succes op, *iaar het spel van de reizigers onder elkaar, •at dikwijls om grof geld geschied en voor hen 8ie zieh er niet mee inlaten, vaak zeer aan- •tootelijk is. Redenen waarom adressant den bowindsman verzoekt brj de wijzigingen van bet spoorwegreglement voorschriften te g§,ven tie het sterker optreden tegen het gesigna- leerde kwaad mogelijk maken. DE CONTROLE OP E1EREN. Naar het Ned. Weekblad van Kruideniers- waren meldt, wordt er momenteel in de re- ceeiingsbureaux met voortvarendheid gewerkt aan de samenstelling van een algemeeuen •taatregel van bestuur, regelende de controle •p eieren, zulks op grond van de Landbouw- Stvoerwet. Zoodra het concept gereed is, zullen alle georganiseerde groepen, die belang by dezen maatregel hebben, tot een bespreking wor sen uitgenoodigd. Behoudens onvoorziene omstandigheden kan beze byeenkomst reeds vrij spoedig tegemoet worden gezien. NIEUVVE POST WISSELFORMU - EIEREN. Tot nu toe was het by verzending van een postwissel slechts noodig, naam en adres van ten afzender te vermelden op de daarvoor aangegeven plaats van het linkergedeelte van het postwisselformulier. Sedert 1 Februari jl. is echter tevens ver- melding van naam en adres van den afzen der noodig op het middengedeelte, het zgn. lichaam van den postwissel, hoewel daarvoor •p de bestaande formulieren nog geen speciale ruimte is gereserveerd. Deze maatregel welke voor den afzender weinig moeite meebrengt, maakt inschryving van de wissels door den postdienst in een daarvoor bestemd register overbodig, omdat aldus het lichaam van den wissel alle gege- vens bevat, welke voor eventueele latere na- vragen noodig zyn. Het publiek wordt verzocht in dezen mede- werking te verleenen door reeds dadel.'jk b; bet invullen van den postwissel met het bo- venstaande rekening te houden. De vermelding van naam en adres var den •fzender op het lichaam van den postwissel Vervolg.) Uit dezen rooskleurigen droom werd hij aewekt door voetstappen achter hem op net pad. Hij keerde zich om en zag de slanke, keurig gekleede figuur van z'n ,,commensaal". ,,Mdrge", zei FanshaweSmith „Schitterend weer, wat 1" ,,Merrege, meneer", gaf veldwachter Turtle ten antwoord. ,,Ja, 't is fijn weer- tjezomersch en toch niet te warm". Bij t zien van den zakdoek in de han- den des heeren Turtle gingen de wenk- brauwen van FanshaweSmith een hal- ven centimeter de hoogte in. Hij had niet pedacht dat z'n omvangrijke ,,kost- baas" zulke modieuse neigingen had. Veldwachter Turtle zag z'n blik en maakte, werktuigelijk, een beweging of hij den zakdoek wilde wegstoppen. Maar daar hij in den grond van zijn hart een gul, mededeelzaam iemand was, werd de verleiding om dien stadsmeneer eens te laten zien, dat zij in Quantock Royal evengoed hun misdaden hadden als de lui in Londen, hem te sterk. Dus blies hij z'n snor in den gebruike- lijken kwart-cirkel en liet hij den zak doek wapperen in den wind. ,,'n Mooi dinsigheidje, vin-u niet, me neer?" merkte hij zoo terloops op. ,,Buitengewoon", stemde Fanshawe Smith toe. ,,Wat is heteen sprei?" ,,Neeen zaddoekEn wat meer is," bij die woorden kreeg z'n stem geschiede by voorkeur bovenaan, met inacht- neming van een ruimte voor het frankeer- zegel. Nieuwe postwisselformuliereir worden aan- gemaakt, op welke ruimte voor deze vermel ding zal worden vrijgeiaten. DOODEN VAN SCHADELIJK GEDIERTE. In het Algemeen Politieblad komt een brief voor van den minister van Justitie aan de Commissarissen der Koningin in de provin- cien, betreffende het dooden van schadelijk gedierte door jachtactehouders. In dezen brief werd als resultagt eener correspondence met den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw meegedeeld, dat geconstateerd werd, dat de jachtwet 1923 aan den jachtakte- houders voorwat betreft het dooden van scha delijk gedierte, anders dan by het jagen op wild het geval is, geen uitdrukkeljjke beper- king van schieten v6or zonsopgang en na zonsondergang oplegt. Derhalve is een akte- houder, die vo6r zonsopgang en na zonsonder gang in het veld schadelijk gedierte doodt, niet strafbaar. Intusschen kan door het schieten in het don- ker de veiligheid in gevaar worden gebracht, terwijl een aktehouder, die in de duistemis met een schietgeweer in het veld wordt aan- getroffen, een gegrond vermoeden kan vesti- gen, dat hy zich aan wildstroopen zal schul- dig maken. Op deze beide gronden kan er aan- leiding bestaan tot intrekking van de jacht- akte. Uiteraard zal ieder geval op zichzelf zijn te beoordeelen. HET BRITSCHE VLOOT-MEMORANDUM. De vlootconferentie heeft nieuw studie- materiaal gekregen in het Vrij dag openbaar gemaakte Britsche memorandum, dat een program voor vermindering van vloot-mate- rieel, besnoei'ing van bouwprograms en beper- king van tonnemate en wapening voor de verschillende categorieen aangeeft. Het staaft ten overvloede den emst van Engeland's stre- van om aah den wapehingswedijver een eind te maken en de begrootingen der zeemogend- heden te ontlasten. Het geldt deels alleen voor de groote zeemogendheden, deels voor de zeemogendheden in het algemeen. Met Stimson's voorstellen heeft het Brit sche memorandum gemeen, dat het de drie groote zeemogendheden tot overeenstemming wil brengen over het bereiken van pariteit voor de kapitale schepen reeds in het vol- gende jaar, maar het gaat op dit stuk nog verder door er den nadruk op te leggen, dat de Britsche marine-deskundigen er voorstan- ders van zijn, de tonnemaat van zulke kapi tale schepen op den duur van het maximum van 35.000 ton, volgens het tractaat van Washington, tot 25.000 te verkleinen en tegelijk het kaliber der grootste kanonnen erop van 40.6 c.M. (16 inch) op 30.5 c.M. (12 inch) en hun levensduur van 20 jaar op 26 jaar te brengen. Het Engelsche ideaal blijft om binnen afzienbaren tijd tot algeheele af- schaffing van de linie-schepen te komen, om dat zp als heel dure eenheden van steeds twijfelachtiger waarde te beschouwen zijn, wegens de ontwikkeling van de boven- en onderzeesche wapens bombardeervlieg- tuigen en duikbooten. Voor zoover men weet, voelt Amerika echter niet voor sterke ver mindering van de tonnemaat der groote linie-l schepen en nog minder voor hun afschaffing,' zoodat op deze conference ten aanzien van de een bijna plechtigen klank, ,,'t is een spoor ,Een wat „Een spoorEen duilik spoor..." O, ja, ja... Zoo? Werkelijk Is de dominee aangerand of iets dergelijks Veldwachter Turtle staarde hem aan, dan drong het langzaam tot hem door, dat de opmerking schertsend bedoeld was en dus glimlacnte hij toegeeflijk. ,,Nee, meneerBenne an t stroo- pen 'eweest." „Aidat-s leelijker", zei Fanshawe- Smith. ,,Wat ze met konijnen doen, wat En wie is de schuldige „Tja zei veldwachter Turtle. ,,Dat i motte we justement te wete zien te kom- i me... Dat mot ik te wete zien te kome." „Ik wist niet", zei Fanshawe-Smith lichtelijk verwonderd, ,,dat de heeren stroopers hun neuzen zoo verwenden. Maar 't zal een toer worden om den mis- dadiger op te sporen met dat alleen als aanwijzing. Ik bedoel, er zijn honderden van die dingen in gebruik. Ik heb er bij- voorbeeld onlangs ergens waar weet ik niet meer nog een gezien." „Nja zei veldwachter Turtle triom-s fankelijk, ,maar dit's niet alles, bij lang® na niet... Dit spoor heb letters drop..4; kijk zelvers maar G. M. A. C." De uitwerking van die aankondiging liet niets te wenschen. Zijn ,,commen- saal" uitte een kreet van verbazing, deed een stap naar hem toe, trok hem den zak-» doek uit de handen en bekeek gretig de letters. „G. M. A. C. Wei verduiveld zei Fanshawe-Smith, ,,G. M. A. C. Nu wist hij. waar hij onlangs, ergens" dien zakdoek gezien had. ,Zoo is t, meheer. G. M. A. C., dat benne-ze. En da's de man..." ..Vertel eens", viel Fanshawe-Smith hem in de rede, ,,waar is dit ding ge- kapitale schepen nog geen besluiten te ver- wachten zyn die verder gaan dan wat er ge- meenschappeiyks in de Amerikaansche en Britsche denkbeelden is. Met het Amerikaansche voorstel komt het Engelsche program ook ten aanzien van de duikbooten overeen, door het bekende Brit sche standpunt betreffende de wenscheiyk- heid van him afschaffing te herhalen. De kleinere zeemogendheden, voor wie het goed- koope duikbootwapen tegenover veel machti- ger tegenstanders nog goede kansen tot doel- treffende, verdediging geeft, zullen hier voorshands niet toe te bewegen zyn en Frankryk is in dezen hun pleitbezorger. Men weet dat ook de Nederlandsch-Indische re- geering een nieuw plan voor de uitbreiding van de duikbootvloot heeft dntworpen, ten bewijze, dat ook zij de defensieve en oecono- mische waarde van de duikboot hoog aan- slaat. Gelyk Amerika wil Engeland in het besef van de onmogelijkheid om een afschaf fing van het onderzeesche wapen te berei ken, dus over de beperkfng van hun tonne maat een accoord sluiten, om het zuiver de- fensief karakter ervan te verzekeren. Be- perking wordt ook voorgesteld ten aanzien van vliegtuig-transportschepen. Te Washing ton is dienaangaande overeengekomen, dat Engeland en Amerika aan deze schepen 135.000 ton zouden mogen bezitten, Japan 81.000 en Frankrijk en Italie elk 60.000 ton. De Engelsche regeering stelt nu voor, die 135.000 ton tot 100.000 ton te verlagen en voor de andere zeemogendheden natuurlijk naar evenredigheid. Ten slotte wordt nog de indeeling van de kruisers in groote van ten hoogste 10.000 en kleine van 6000 tot 7000 ton voorgesteld, wat niets nieuws is, aangezien men het daar reeds stilzwy'gend over eens was. Eindelijk valt nog uit het Britsche memo randum te vermelden, dat het een maximnm- tonnemaat van 1850 ton voor de grootste torpedo-bootjagers die de flottieljes aanvoe- ren (zoogenaamde flottielje-leiders) wil vast- stellen en voor de gewone torpedo-bootjagers van 1500 ton. Voor de Engelsche vloot be- tekent dit geen verandering, want de grootste flottielje-aanvoerder dim het bezi^. is 1830 ton, en de grootste gewone "jager 1350 ton. Ook voor Amerika bewegen de grenzen zich tusschen 1800 en 1350 ton. Daarentegen heeft Frankryk een aantal flottielje-leiders op zijn program of in dienst (13 gereed, 12 in aan- bouw van 21003100 ton, Italie schepen van dit type van 21002200 ton, zoodat voor deze klasse weer een offer van de kleinere zee mogendheden gevraagd wordt. Met dit overzicht kunnen wy volstaan. Wat er van het Britsche beperkings- en be- snoeiingsprogram ten slotte verwezenlijkt zal worden, zal, hoe dan ook, heel wat minder zijn dan het omvat. IS DtflTSCHLAND ZOO RIJK? Onlangs is gewag gemaakt van de vernie- tiging van 180 centenaars goed porcelein te Reichenbach in Thiiringen, omdat het produc- tie-contingent van de fabriek was overschreden. De Montag Morgen vermeldt thans, dat op het douane-kantoor te Keulen kortgeleden 250.000 K.G. Amerikaansche tabak werden verbrand omdat de invoerrechten niet waren betaald. Overigens heeft Duitschland te veel graan. De balken van zolders en schuren buigen. Maar de graanprys wordt niet verlaagd. Liever wordt het voor een appel en een ei aan het buitenland verkocht. Het blad vraagt of Duitschland met zyn 3 millioen werkloozen (de officieele cyfers, die het (aatste van ongeveer 2.2 millioen spraken, hebben alleen betrekking op de ondersteunde werkloozen) zich een dergeiyke luxe kan per- mitteeren en het niet eer zaak was, voedings-, genijfs- en verbruiksartikelen, wanneer ze toclr als waardeloos worden vemietigd of haast voor niets worden uitgevoerd, onder de armfn te verdeelen. DE JOURNAEISTENSCHOOL TE ROME GEOPEND. iflnister Bottai, de minister van corporatie- wezen, heeft vorige week in de groote zaal varEde Circolo della Stampa te Rome de jour- nalistenschool geopend, die een stichting is van de nationale (fascistische) vakvereeniging der| journalisten. Bottai begon met de vak- verjeniging te pryzen om hetgeen zy op mate riel gebied voor haar leden heeft weten te bereiken. Zij heeft echter tevens begrepen - wat nog lang niet bij alle vakvereenigingen het geval is dat een vakvereeniging een breedere taak heeft dan alleen in de zorg voor het materieele welzijn harer leden be- sloten ligt. De taak van de fascistische vak- beweging is tweeledig, naast die op oecono- misch, staat die op zedelijk en geestelijk ge bied. De beweegredenen, die het leven van den dag beheerschen, zgn vele en velerlei, vooral bij het rythme, dat het fascisme aan het openbare leven in Italie heeft weten te geven. De journalist moet daar een behoor- lijk inzicht in hebben en ze behoorlijk weten te verklaren, zonder daarbij plat of vervelend te worden. Af en toe, zei de minister, zouden wij, die een zware en verantwoordelijke taak hebben en die leiding moeten geven aan uiterst moeilgke proefnemingen, gaarne van de zijde der fascistische journalistiek aanwijzigingen en critiek krijgen, want alleen ten overstaan van een gezonde, eeriyke en moedige critiek kan zich de waarachtige samenwerking ont- wikkelen, die noodig is, wil ons werk ten voile en waardig gedijen. Een groot deel van het werk dezer school zal daarom gewijd moeten zijn aan de zedelijke opvoeding van den fas- cistischen journalist. Het is niet waar, dat onder het fascistische regime discussie en cri- j tiek onmogelgk zouden zgn. De minister zelf is directeur (hoofdredacteur) van de Critica FAscista, het maandblad, dat al sinds 1923 ge- rejgeld critiek uitoefent. Met een enkel woord gewaagde de minister nog van de polemieken en van de klappen, die men daarbij wel eens op kan loopen. Hij wilde zich echter beper- ken omdat de school meer dan door 's linis- ters woorden door haar eigen praktische ont- wfikkeling het bewijs van haar noodzakelijk- heid en nut zal dienen te geven. De „Regenmaker" doet Zgn best, 't Succes komt misschien later; Maar ..Henco" maakt .voor Uwe wasch Het zachtste regeowater. (Ingez. Med.) vonden Bereidwiilig begon de Arm der Wet te vertellen. Hij gaf een zeer gedetailleerd verslag van de gebeurtenissen, waarnaar zijn gehoor, eerst met de grootste verba zing, doch naarmate het onsamenhangen- de verhaal vorderde in dagend begrijpen bleef staan luisteren. Er was geen twijfel mogelijk, of die wapperende vaan was de zakdoek van vriend Carr, dien Alfred na den strijd geconfiskeerd had. En daaruit volgde, dat de twee korte dikke kereltjes, die Mr. Hopjoy ten val gebracht hadden, de ge- broeders Byng geweest waren en de do- meinen van Bir John Croyde het doel van hun ,,wandelingetjeToen hij tot die conclusie kwam, werd Fanshawe-Smith in emst boos. Het stelen van de Guaya- cuador-juweelen, die al twee maal ge- stolen waren en noch aan den een, noch aan den ander hoorden, was sport, maar stroopen met voorbedachten rade was diefstal. Ofschoon hierbij weer vermeld dient te worden, dat zijn ergernis minder het gebrek aan principes bij zijn satellie- ten betrof hieromtrent had hij zich nooit veel illusies gemaakt dan de on- verantwoordelijkheid om op zulk een kritisch oogenblik zoo veel op het spel te zetten. Ten koste van alles moest die dikbuikige politie-agent van de wijs ge bracht worden; als hij bijvoorbeeld iemand kon vinden, die als stroopop Een schok en een zacht tusschen zijn tan- den door fluiten bewees, dat hij op een idee gekomen was. Hij grinnikte ver- heugd en keerde zich andermaal tot veld wachter Turtle. ,,Gisteravond", zei hij, waren er in het .Wapen van Croyde" een paar loges ,,Ta, da hebbe ze me verteld, meneer..., verdorie, dat hebbik vergete u te zegge..., gisteravond is der een u komme opzoeke, „VLEESCHLOOZE" DAGEN IN RUSLAND. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft de raad van volkscommissarissen van de Sovjet- Unie besloten tot invoering van elf ,,vleesch- looze" dagen per maand voor het geheele land. Op deze dagen zal het verboden zijn vleesch te verkoopen. De Gpoe is belast met de controle op de naleving dezer verordening. Zij wordt gemotiveerd met de mededeeling, dat Sovjet-Rusland niet meer voldoende slachtvee bezit om te voorzien in de dage- lijksche behoeften. In de toekomst zal vleesch slechts op „vleeschkaarten" verstrekt worden. zoowat tegen de avedboteram of eigelijk wat derna. Een jonge snuiter..., kort en breedmet rood haar..." ,,He zei Fanshave-Smith opeens, eep en al verbazing, „kwam die mij op- zoeken... s avonds ,,Ja. Ik zat net op me gemak in de voorkamer, me me krant d'ouwe vrouw was uit, mot u wetetoen-ie binne kwam sluipen... zoo maar... zonder neem me niet verkwalijk iets te zeggen Sluipe cjewoonweg..., hij was al bij de trap toe k 'em zag en zei: wat mot u hier? Hij zei dattie kwam om u en toe zei ik. dattu niet thuis was en toe gong-ie der as de wind vandoor... Dat benne nou stads- menieren eindigde veldwachter Turtle minachtend. Fanshawe-Smith gaf geen antwoord. De kennisgeving van veldwachter Turtle had hem hoogelijk verbaasd en hem tot nadenken gestemd. Maar hoe meer hij nadacht, hoe minder hij van de heele ge- schiedenis begreep. Waarom was vriend Carr hem op een uur, waarop hij het geen vriend Carr wist in het Wapen van Croyde" was, bij de Turtles komen zoeken Waarom was vriend Carr in het hoist van den nacht zijn raam binnen geklauterd om hem een lampetkan met water over zijn hoofd leeg te gieten Als hij de eenige paar mogelijkheden (a) dat vriend Carr een bom in zijn bed had willen leggen en (b) hem in zijn slaap had willen verdrinken als te fantastisch uit- schakelde, begreep hij er heelemaal niets meer van. Hij was nu meer dan twaalf uur in Quantock Royal en nog was hij er niet achter, wat ze er kwamen uitvoeren, iets, dat hem buitengewoon irriteerde. En de idiote manier van doen van zijn gewezen schoolkameraad irriteerde hem nog meer. Dus moest den gewezen schoolkameraad geleerd worden, dat het niet aanging om na middernacht iemands Weigar namaak en lef er op dat op elke tablet het woord .BAYER" staat. Prijs 75 cts (Ingez. Med.) ..JUlUHWUW^^flWJWlWWMWr^qB^WftMBWWBK.JWWirJiJMiliJiWI'1 I)>IUWPJW'.UWWM* MINISTER HYMANS OVER DE BELGISCH-RUSSISCHE BETREKKIN GEN. De Belgische minister van buitenlandsche zaken, Paul Hymans, heeft in de Belgische Kamer geantwoord op het pleidooi van Van- dervelde ten gunste van de erkenning van de Sowjet-regeering door Belgie. Hymans wilde niet trachten het geheim te doorzien, dat de toekomst van Rusland om- hult; hij wilde slechts spreken over het nut van een hervatting van de politieke- en han- delsbetrekkingen met Rusland. Hy herin- nerde eraan, dat toen Vandervelde minister van buitenlandsche zaken was, hij niet de thans door hem bepleite politiek volgde. Hg ziet niet in, waarom hij zou moeten doen wat Vandervelde niet deed toen hy minister was. Minister Hymans wees op de rede van Van dervelde, waarin de redenen werden opge- somd, welke Belgie beletten de regeering van Rusland te erkennen. Deze redenen bestaan nog altijd en hebben niets van haar beteeke- nis verloren. De Russische eischen leidden tot een af- Hreken der onderhandelingen door Vander velde inzake de erkenning van Rusland aan- geknoopt. Het ontbreken van officieele be- trekkingen belette niet het hervatten der han- delsbetrekkingen, getuige de Vereenigde Staten. Landen als Frankrijk en Engeland, die de Russische regeering erkenden, hebben nooit aanleiding gehad zichzelf daarmee geluk te wenschen. De conclusie van minister Hymans was, dat hij alleen zal trachten de betrekkingen met Rusland te hervatten als hg waarbor- gen heeft voor eerbiediging van de aange- gane verplichtingen en van de orde. Daar die waarborgen ontbreken, zal hg niet trachten de betrekkingen te hervatten. Vandervelde erkende in zijn antwoord aan Hymans, dat hg niet altijd een voorstander is geweest van een hervatting der betrekkingen, maar sedert zijn er jaren verloopen, de om standigheden zijn niet meer dezelfde. Hij acht het nuttig onderhandelingen te openen, waar- bg alleen met de Belgische belangen rekening wordt gehouden. slaapkamer binnen te klauteren om dien iemand water over zijn hoofd te gooien, zelfs al konden ze voor zichzelf een dus- danige handelwijze motiveeren. Na deze redeneering voelde hij zich gerechtigd om zijn ingeving ten uitvoer te brengen. ,,Dat is een merkwaardige samenloop van omstandigheden", zei hij daarom. ,,Die zakdoek is van hem De onderkaak van veldwachter Turtle zakte langzaam uit. ,,He Maar..." ,,Dat zijn de voorletters van zijn naam j er is gewoonweg geen vergissing mo gelijk. Daarmee wil ik natuurlijk niet zeg gen", ging Fanshawe-Smith schertsend voort. ,.dat hij een strooper is. t Komt niet in mijn hoofd op Als hij vannacht in Croyde Park geweest is, zal hij er ge- wandeld hebben of bloemen geplukt of zoo iets dergelijksMaar hij zal het in elk geval prettig vinden om zijn zak doek terug te krijgen en wie weet kan hij u vertellen, hoe hij om die pooten van die fazanten gekomen is..." De snor van veldwachter Turtle wuifde verbaasd van links naar rechts en vice versa. ..Maarre..., hij is een vriend van. uwe..." ,,Een doodgewone kennis, meer niet. Wat ik vragen wou... is er wel eens in Croyde Park inqebroken Veldwachter Turtle keek hem verbou- wereerd aan en krabde zich slapjes achter de ooren. ,,Niet dattik weet, meneer, maare..., uwe wil toch niet zegge..." ,,Ik wil niets zeggen, alleen dit. als je den eigenaar van dezen zakdoek wilt spreken, kun je hem in de uitspanning vinden. Hij heet Carr. Succes, Sherlock met het embonpoint (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1