ALGEMEEN NIEUWS- EN APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Aspirin Eerste Blad. De dolende Juweelen feuilleton. Hondenweer!- No. 8486. WOENSDAG 5 FEBRUARI 1930. 70e Jaargang BINNENLAND. BUITENLAND. eemg op dewereld ABONVEMENTSPRIJS: Binnes Ter Neuzet 1.40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr f i so oer 3 maanrten - Bt| voor ultbetallng fr. per post /6.60 per Jaar - 17,k„ Ru,^ on Amerika f 2,25. overige las den 2.60 per 3 maanden fr. per post - nbouneuieuten voor bet buitenland alleen mj vooniltbet.aline. nrn« P. J. VAN DE SANDE. <»KO 38160 - TBLEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer /0,2O. Grootere letters en clichA's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrtjgbaar is. Inzending van advertentien liefst 6An dag voor de nltgave, DIT BEAD VERSCHUNT IEDEREN MA AND AG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVONL DE VERKOOP OP AFBETALJNG. De Minister.van Justitie heeft ingesteld een commissie aan welke is opgedragen: a. te onderzoeken of en zoo ja op welke wijze de overeenkomsten van koop en verkoop of afbetaling bij de wet moeten worden ge- regeld b. van de uitkomsten van dat onderzoek aan den Minister van Justitie verslag uit te brengen en wel, wanneer de commissie tot het besluit komt, dat wettelijke regeling wen- schelijk is, vergezeld van een of meer ontwer- pen van wet met memorie van toelichting. Benoemd is tot lid en voorzitter: Prof. Mr. E. J. J. van der Heyden, hoogleeraar aan de R K Universiteit te Nijmegen; tot leden: Mr. Dr G v d. Bergh, lid van de Tweede Kamer te Amsterdam; Mr. W. F. Fruin, raadadviseur bij de eerste afdeeling van het departement van justitie te 's Gravenihage; Mr. F. W. Fischer, voorzitter van de vereeniging van directeuren van financieringsmaatschappijen in Nederland, te Amsterdam; J. J. Korff, lid van den Middenstandsraad te Amsterdam; Prof. Dr. N. J. Polak, hoogleeraar aan de Handelshoogeschool te Rotterdam; Mr. H. H. Steneker, lid van den Nijverheidsraad te Am sterdam. Aan de commissie is toegevoegd als secre- taris Mr. L. D. Frank, advocaat en procureur te Amsterdam. BESTRIJDING VAN KINDER VERLAMMING. Dezer dagen vermeldden wij, dat Dr. N. M. Josephus Jitta, voorzitter van den Gezond- heidsraad en Prof. Dr. A. Aldershof, direc- teur van het Rijks-serologisch instituut te Utrecht, te Brussel besprekingen hebben ge- voerd over eventueele samenwerking tusschen beide landen tegen de kinderverlamming. In een onderhoud, dat het ,,Hbl." met Dr. Jitta had, verklaarde deze o.m., dat de be sprekingen in bovenbedoeld bericht geen of- ficieel karakter droegen. Reeds sedert eenigen tijd bestaat er tusschen den Nederlandschen en den Belgischen dienst voor de Volksgezond- heid contact ten aanzien van de kinderver lamming. Uit Belgie waren iplichtingen om- trent deze gevreesde ziekte in ons land ge- vraagd. Nadat deze gegevens verstrekt waren, bereikte den Nederlandschen Gezondheidsraad het gerucht, dat men het in Belgie n.-,ttig achtte een bespreking te houden, teneinde te- zamen misschien maatregelen te kunnen be- ramen en bovendien om na te gaan, op welke wijze men de behandeling dezer ziekte zou kunnen verbeteren. De bespreking, welke thans te Brussel is gehouden, vindt intusschen haar oorzaak in het feit, dat in den afgeloopen zomer zoowel in ons land als in Belgie talrijke gevallen van kinderverlamming zijn opgetreden, in Neder land vooral in de zuidelijke provincies, dus m.a.w. in een vrij groot gebied, dat zich over beide landen uitstrekt. Inmiddels heeft de er- varing met deze ziekte geleerd, dat zij in den winter vrij zeldzaam is, daarentegen in den zomer sterk optreedt. Het jaar, dat nu aehter ons ligt, heeft dat opnieuw uitgewezen. Op het oogenblik komen niet veel gevallen van de kinderziekte voor, maar Dr. Josephus Jitta vreest, dat de ziekte iu den a.s. zomer weder- om zal optreden. Dr. Jitta wees er uitdruk- kelijk op, dat er op het oogenblik geen gevaar dreigt, doch voor de zomermaanden ziet hij het minder gunstig in. Daarom worden ook thans reeds, lang van te voren, voorbereidingen getroffen. Samen werking tusschen Nederland en Belgie kan in dit opzicht ongetwijfeld nut hebben. Zoo is 't misschien mogelijk den besmettingshaard te ontdekken. Intemationaal is de kinderver lamming reeds menigmaal hesproken In de desbetreffende comit6s is dit vraagstuk nog steeds aan de orde. In de October-zitting van het Comity permanent de l'office internatio nal de hygiene de Paris" maakte deze ziek te nog een onderwerp van bespreking uit en daar zijn, blijkens het verslag dier bijeen- komst, belangwekkende cijfers genoemd. Zoo werd omtrent Nederland bericht, dat gedu- rende de eerste negen maanden van 1929 209 gevallen van kinderverlamming waren aan- gegeven. Tot 1 October van dat jaar werden in Zweden 429 gevallen aangegeven. In Duitschland werden in 1927 2732 gevallen be- kend. In de jaren 1928'29 daalde dit cijfer tot ongeveer 1000. Het blad vroeg aan Dr. Josephus Jitta of de Nederlandsche Gezondheidsraad ook nog speciale samenwerking met Duitschland heeft gezocht. Dit is echter niet het geval, aange- zien de ziekte in het oosten van ons land en in het westen van Duitschland niet optreedt, zooals bij ons in het zuiden en bij Belgie in het noorden Zij RADIO OP REDDINGBOOTEN. die des avonds bij het haardvuur ge- noegelijk zitten te luisteren naar de vroolijke wijsjes, die uit hun luidspreker springen, den- ken er doorgaans niet aan, dat de radio ook in minder rustige omstandigheden haar taak heeft te vervullen, o.a. door de veiligheid te bevorderen in de lucht of op zee, en zelfs aan moeilijk reddingwerk actief deel te nemen. De Nederl. Seintoestellenfabriek te Hilver- sum heeft op de reddingboot „Dorus Rijkers" van de N.- en Z.-Hollandsche Reddingmaat- schappij een radio-ontvangtoestel geplaatst, dat de bemanning in staat stelt, van den wal af aanwijzingen te krijgen omtrent de ligging van het schip, dat in nood is. Binnenkort zal de N. S. F. ook op een tweede boot van de maatschapprj, n.l. de ,,Brandaris' eenzelfde installatie plaatsen. VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE ARBEIDSBEURZEN. Het bestuur van de Vereeniging van Neder landsche Arbeidsbeurzen heeft als onderwerp voor het prae-advies, dat op de jaarlijksche vergadering der vereeniging, in Juli te Sneek, zal worden behandeld, het volgende gekozen: Op welke moeilijkheden stuit de binnenland- sche verplaatsing van arbeidskrachten, waar- aan nijverheid, landbouw en verkeer behoefte hebben, en hoe kunnen die moeilijkheden wor den verminderd? DE NED.-INDIe VLIEGERS GEHULDIGD. In de groote feestzaal van het Hotel ,,De Twee Steden", te Den Haag zijn Vrij-dag- middag de vliegers en mecaniciens, die in de afgeloopen zes jaren een of meer tochten naar Indie hebben gemaakt, op initiatief van den Ondememersraad voor Ned.-Indie ge- huldigd. Toen deze, de meesten vergezeld door hun dames, de zaal binnenkwamen, hadden zich daar talrijke genoodigden verzameld. Ook de eerste „Indie vlieger" Th. van der Hoop, hoorde tot de aanwezigen. De mannen zijn achtereenvolgens toege- sproken door de heeren Prof. Mr. M. W. F. Treub, majoor L. H. Cripps, generaal Smjders, H. Rud, du Mosch e.a. Een koor zong den mannen een speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd lied toe, vervaardigd door den heer PC. Poortman. DE BELGISCHE SPOORWEGTARIEVEN Naar de corr. van de N. R. Crt. te Brussel meldt is door den raad van beheer van de Nationale Maatschappij van Belgische Spoor- wegen nog geen definitief besluit genomen omtrent de verhooging van de transporttarie- ven, tot dewelke in verband met de loonsver- hooging van het personeel, zal moeten worden overgegaan. Het blijkt thans, dat de voorge- stelde verhooging van de tarieven met 10 pCt. voor de goederen en 5 pC". voor het personen- vervoer niet voldoende meer wordt geacht en dat een uniforme verhooging met 10 pCt. noodig zal zijn. Een voorstel in dien zin zal in ieder geval aan de goedkeuring van de eerstvolgende ver gadering van de ministers worden onderwor- pen. DE VIERING VAN HET EEUWFEEST IN BELGIe. In de jongste vergadering van den gemeen- teraad te Mechelen is een motie aangenomen, waarbij het bestemmen van een zeker bedrag voor het vieren der Belgische onafhankelijk- heidsfeesten goedgekeurd wordt, op voor- waarde evenwel, dat het college van B. en W., ten gepasten tijde, het programma der fees- ten aan de stemming van den gemeenteraad zal onderwerpen, opdat deze in de gelegen heid zou worden gesteld van alle feestelijk- heden af te zien, indien, op dat moment, aan de Vlamingen geen volledige voldoening is gegeven. Deze motie werd aangenomen met 12 (10 katholieke plus 2 liberale) stemmen, tegen 1 (liberale) en 11 onthoudingen (10 socialisten en een der liberale wethouders). Een verzoek om subsidie van het Comitd der Vlaamsche IJzerbedevaart, voor het mo nument van Heldenhulde te Dixmuiden, werd verworpen met 15 tegen 10 stemmen (socia listen en liberalen tegen; katholieken voor), waama een tweede verzoek om subsidie, ten bate ditmaal van het ,,Comite du Souvenir beige", met 16 tegen 9 stemmen hetzelfde lot onderging. De voorstanders waren de vier liberale raadsleden en vijf katholieken. Het bestuur van het ,,Algemeen Vlaamsch Hoogstudentenverbond" heeft, van zijn kant, in de Universiteitssteden Leuven en Gent een plakkaat gepubliceerd, waarbij geconstateerd wordt, dat na 100 jaar, „de verdrukking van het Vlaamsche volk door den Belgischen staat" nog geen einde bfceft genomen, elke reden om mede feest te vieren dus ontbreekt alle Vlamingen dan ook worden aange- spoord zich, in 1930, bij de Belgische viering, volledig te onthouden. De Vlaamsche studentenorganisaties te Gent Leuven, Brussel, Antwerpen (Handels hoogeschool) en Curegem-Brussel (Veeartse- nijschool), aangesloten bij het A.V.H.V. heb ben zich met deze zienswijze volkomen solidair verklaard. DE ENGELSCHE REGEERING BESTOOKT. Voor MacDonald's regeering zijn de schoone dagen van Aranjuez voorbij, schrijft de N. R. Crt. Dit waren de dagen toen de eerste- minister uit Amerika terugkwam en alle par- tijen hem dank brachten voor den diplomatie- ken triomf aien hij aan de overzijde behaald had, met een degelijke verbetering van de al te lang verkoeld gebleven Engelsch-Ameri- kaansche betrekkingen. Op grond daarvan kon de admiraliteit zich laten vinden voor een hesnoeiingsprogram voor de vloot, gegrond op de onderstelling dat Amerika en Engeland elkaar tot in een verwijderde toekomst niet als vijanden op zee zullen ontmoeten. Nu de regeering deze onderstelling als richtsnoer voor daden neemt en Amerika nieuwe bewij zen van vertrouwen heeft gegeven door in het geheel vier kruisers, vier torpedoboot-jagers drie duikbooten en nog wat maritiem „klein- goed" op het bouwprogram te schrappen, be- gint in de pers van de oppositie een bittere critiek tegen zulke overijlde gebaren van welwillendheid, die voor Engeland geen ma- teriaal voor latere concessies op de vloot- conferentie meer over zullen laten Het is een verzet waarop een staatsman als Mac- Donald bij menschen van de oude richting moet stuiten, als hij de proef met een frissche nieuwe politiek van intemationaal vertrou wen neemt. Briand en Streseman® hebben er beiden in him landen ook mee te stellen ge- had. Het laten slagen van de vlootconferen- tie is, zooals MacDonald's tegenstanders zullen moeten toegeven, mendg offer waard. Maar behalve in het binnenland komt ook beduchtheid tegen de nieuwe politiek in de dominions aan den dag. De dominions, die zoo ver van het moederland afliggen, gaan er op afdingen, omdat zij de vraag stellen, of het Britsche rijk, waartoe zij behooren, nog voldoende bescherming voor hen kan bieden bij toch nog altijd denkbare conflic ted Australie bijvoorbeeld moet het oog houden op de StiTle Zee, waar de tegenstel- ling tusschen Amerika en Japan, hoewel te Washington veel verzacht, latent blijft voort- bestaan, en de sympathieen van Australie zijn daarbij niet aan Japan's kant. In het binnenland kampt de regeering met moeilijkheden zonder tal. Men maakt er haar een grief van dat zij zich door Moskou laat koeienneeren. Minister Henderson, de leider der buitenlandsche politiek, heeft stel- lig Maandag in het Lagerhuis geen krachti- gen indruk gemaakt toen hem inlichtingen gevraagd werden over incidenten die de op positie als inbreuk op de belofte van de Sov- jet-Unie in zake de propaganda uitlegt. Men krijgt den indruk, dat de oppositie reeds bezig is uit de zwakke houding van Engeland tegen Sovjet-Rusland een wapen te slrjpen dat "op een gunstig oogenblik met succes gehan- teerd zou kunnen worden. Met haar wettenmakertj schiet de regee ring niet op. De liberalen zijn doende haar voor te schrijven hoe zij de kolenwet moet wijzigen ,als zij de stemmen van de liberalen, die zij als minderheid niet missen kan, mee wil krijgen. Over de- wet op de verzekering tegen werkloosheid is zij met het Hooger- huis in conflict gekomen. Op enkele punten heeft dit toegegeven, maar de strijd duurt voort, omdat de Lords de wet slechts een zeer tijdelijk karakter willen toekennen (gel- digheid voor een jaar) en op dit punt niet naar rede willen luisteren Wat de werkloos heid zelve betreft, moet Thomas, de Lord Privy Seal, die hepaaldelijk met bestrij- ding ervan belast is, week in, week uit zich de lijst van zijn tekortkomingen laten voor- houden. De omvang der werkloosheid is on- danks de tot dusver genomen maatregelen eer toe- dan afgenomen en het eenige wat hij hierop te antwoorden weet, is dat het getal werkloozen van 1.750.000 eigenlijk als nor- maal te beschouwen is, terwijl iedereen weet dat de regeering bij haar aanvaarding van het bewind het toen lagere cijfer abnormaal vond en zich daarom krachtig wilde inspan- nen ,het met kunst- en vliegwerk neer te drukken tot een werkelijk normaal getal. Het respijt dat de regeering eerst gelaten werd om haar program op te maken en haar o-oeden wil te toonen, is voorgoed voorbij en nu begint voor haar het tweede stadium, waarin zij van twee kanten, van de conser- vatieven en van de liberalen, de voile bitter heid der critiek te voelen krijgt en tegelijk steeds aan haar zwakke positie als minder heid herinnerd wordt. Men heeft de regee ring reeds vage plannen toegeschreven on op een ontbinding van het parlement aan te sturen, als men wat het voomaamste wet- gevend program betrof haar zin niet deed. Van haar kant dus een bedreiging, dat zij wil probeeren om bij een nieuwe verkiezing een meerderheid te halen en dan vooral de lastige liberalen, die op de wip zitten, in de pan te laten hakken. Er zijn echter twee redenen waarom de regeering nog geen harikari zal willen plegen en ook haar tegen standers haar waarschijnlijk nog niet emstig naar het leven zullen staan. De eene is de vlootconferentie en de andere is de onrust m Britsch-Indie. Zoolang in geen van deze twee vraagstukken licht doorbreekt, moet ieder mensch met politiek inzicht begrijpen, dat het oogenblik voor het uitlokken van een regeeringscrisis nog niet gekomen kan zijn DE ROODE ROOVERS. De Februari-aflevering van de Tilburgsch* Annalen bevat een brief van overste pater Alois Baumeister, d.d. 23 September 1929, aan: den pater provinciaal der Noord-Duitsche provincie. Wij ontleenen aan dat schrijven het vol gende In de voor drie jaar door onze Duitscbe provincie overgenomen missie in de provhacae.- Kweisjoe, China, zijn bij de gewone begin- moeilijkheden van elke stichting, in den loop van het laatste jaar heel buitengewone be- proevingen gekomen. Ons missiegebied werd eenerzijds in de oor- logsellende betrokken, terwijl anderzijds de schier onverdragelijke overheersching van de rooverplaag bleef toenemen. De met zooveel moeiten en groote offers opgerichte missiestaties van Shihtsien en nu ook van Tekiang zijn verwoest of bijna geheeS uitgeplunderd. Van de drie paters, die aIs eerste pioniers in November 1926 uittrokken. is er nog slechts 6en, pater Baumeister, over- gebleven. Pater G. Zehetbauer, bezweek het eerst als slachtoffer der missie, en kort daar- na, viel de eerste missie-overste, pater Jos. Winkelmann, als offer van zijn ambt en van de naasteliefde, vermoord door onmenschelijke roovers, toen hij eenige dagreizen had afge- legd om de van Hiltrup (in Westfalen) ver- trokken en te Shanghai verwachte nieuwe missionarissen (de paters Klasener, Breit en Buchholz), af te halen en tegelijkertijd met den eveneens daar verwachten pater provin ciaal Dr. Chr. Janssen omtrent de toekomst der missie overleg te plegen... Van de vier overgebleven paters werden er in Maart 1.1. twee (de paters Mauerman en Wesselmann) door roovers overvallen en ge- vangen genomen en ontkwamen slechts als door een wonder aan een gewissen dood. Later in Augustus deelde ook pater Ankenbrand hetzelfde lot ,,Van 12 tot 20 September was lk in de handen van de roode roovers. Bedreigingen dat ze me zouden doodschieten, mishandelin- gen, boeien, plundering, alles wat gemeene roovers maar kunnen verzinnen, ten uitstaan. heb ik moc- Is t een wonder als men nu verkouden wordt en rheumatiek krijgt? Geluk- kig, dat ik daartegen steeds met succes- Aspirin •Tablettei* gebruik. door K R. G BROWNE. 40) Vervolgd. Hij schopte het he-kje open en racede het pad af, op de hielen gevolgd door zijn tweede-ik. Zoo vlug waren ze, dat ze den acro-baat bereikten voor hij zich tusschen de slakropjes uitgewerkt had. Alfred liet zich boven op hem vallen, sloeg een arm om zijn hals en een om zijn middel en zei: ,,Ik heb hem Ted! Help me effe! Gauw wat!" Edward hielp gewillig effe. Want juist op dat oogenblik beschen de maan het qe- zicht van hun vangst en daardoor her- kende hij den man, aan wien hij een ge- zwel op zijn onderkaak en een tijdelijke aversie tegen alle vast voedsel te danken had. Met een juic'hkreet wierp hij zich in den strijd. Maar zijn vreugde was van korten duur. George had zich laten overrompe- len, maar was er de man niet naar, om zich dat ongestraft te laten doen. Als di- plomaat mocht hij dan niet bepaald een succes geweest zijn, maar als vuistvechter van het genre: ,,sla er op los, jongens was hij een klasse op zichzelf. Zooals een kampioen midden-gewicht van de een of andere Universiteit betaamde, maakte hij ■zijn vijanden het liefst met inachtneming van de ,,Queensbery rules" af, maar als vechten volgens de regelen der kunst niet mogelijk was, liet hij zich door wat de etiquette voorschreef niet belemmeren. Verrast als hij was door den plotselin- qen overval der gebroed-er Byng, koslte het hem de eerste oogenblikken moeite om op de been te blijven, met het gevolc dat de strijd gedurende een halve mi- nuut over, om en tusschen de slakropjes zonder voordeel voor een der beide par- tijen voortwoedde. iMaar dan kreeg Al fred, die zijn armen liefdevol cm den hals van zijn slachtoffer heen geslagen %had, in de vrome hoop, dat Edward bij de eerste de beste gelegenheid een handje zou help en, een geweldigen slag tegen zijn kin. met iets dat hij voor een moker versleet, maar dat in werkelijkheid het hoofd van George was. in de voile °y^r" tui-ging, dat zijn nek gebroken was, gaf hij een g'esmoorden schreeuw, liet zijn han den zakken en bonkte weer op iets, dat een uur vroeaer een veel'belovend exem- plaar van een groentesoort geweest was. Twee seconden later kwam Edward, na een moedi^en sprong, op een vooruitge- stoken knie terecht die hem handiq op- ving, hem met een halven cirkel om deed beschrijven en hem in deemoedig gebo- gen houding op den grond deponeerde. uit welke houding hij weer verlost werd door een fermen schop van achteren, waardoor hij met een soort van loop-en- duik-snrong op zijn tweede-ik terecht- kwam. Daarna wandelde George, lichte- lijk buiten adem, maar geestelijk buiten- gemeen verkwikt door deze stormachtio<~ ontmoetin-g vlug het pad af, door het hek de straat op. Op dat oogenblik werden de gebroe- ders Byng in hun chaotische overpeinzin- qen op en tusschen de.slakropjes qestoord door een welluidende stem, die erqens van boven hun hoofd kwam. ..Wel. well." zei de stem. „En zijn jul- lie "van plan daar vannacht te blijven zit ten, jongelui?" De tweeling keek duizelend op en ont- dekte vlak boven zich het schoolmeester- achtiqe gezicht van mr. Fanshawe-Smith. „riallo!" zei Alfred stug, terwijl hij op krabbelde. ,,Ook hallo! Is de meneer in kwestie weg?" ,,ja", zei Edward onder moeizaam op- staan. „We zage-nem het raam uitklimme en toen benne we der op af gegaan. ,,Maar..." ,,Maar hij heeft jullie netjes naast elkaar op den grond gedeponeerd en is weggewandeld. Is t niet zoo? Niets aan te doen, jongelui, een andermaal beter. Wat ik zeggen wou" ginq Mr. rans- hawe-Smith opeens nieuwsqieriq voort, hebben jullie ook gezien wie het was? ..Wietwas?" herhaalde Edward stom verbaasd. „Hij neturelik. „Wie is hij?" ,,Carr, neturelik." 't Bleef even stil. ,,Hh!", zei Fanshawe-Smith dan na- derikend. ,,Merkwaardiq! Ik meende zoo- iets te bespeuren, maar ik vond t te on- waarschijnlijk." „Wat hebbie uitqevoerd? vroeg Al fred met zijn hand iiefkozend teqen zijn hals. ,,Zoo i«s ziSfcderlings, dat ik t met zou qelooven, als ik Ret niet zelf beleefd had", zei Fanshawe-Smith. ,,V riend Carr is door het raam naar binnen qeklommen heeft de lampetkan over mijn qezi-cht leeq- gegoten en is lanqs denzelfden weg weer verdwenen. En nu vraag ik me at, wat voor reden heeft vriend Carr om een kan met water over me leeg te qieten. Kunnen jullie me dat zeggen, makkers tot in den dood?" De makkers tot in den dood onthielden zich van het uitspreken van hun opinie. ,,Eigenaardig!" overpeinsde Fanshawe Smith. ..Buitengewoon eigenaardig! Een kwestie om diepzinnig over na te denxen. Maar nu jullie, o bloem van de Londen- sche jongelingschaip! Wat voeren jullie zoo laat op straat uit?" De tweeling keek elkaar aan en keek aarzelend weer voor zich. Ze waren ieder afzonderlijk minstens tien jaar ouder dan .Fanshawe-Smith, maar hun diepe eerbied Voor zijn intellect en hun zeer gegrond respect voor zijn scherpe tonp brachten hen, zoo gauw ze tegenover hem stonden, tot zoo'n staat van inferioriteit, dat ze er niet toe konden komen om het kwajon- qensachtige plan dat hen uit bed gehou den had, op te biechten. En dit, ofschoon ze nu meer dan ooit zoo is nu eenmaal de mensc'helijke natuur besloten wa ren hun voornemen ten uitvoer te bren gen. Als 't dan vooibeschikt was dat ze met Mr. George Merriwaether Ashburn- hem Carr steeds weer een .strop zou den halen, wilden ze zich schadeloos stellen door een ander lid van de betere klasse zooveel mogelijk schade te berok- kenen. En dus mompelde Edward, iets Weiger namaak en let er op dat op elk« tablet het woord .BAYER" staat. Prijs 75 els (Ingez. Med-> over niet kunnen slapen en een eindje willen gaan wandelen en bewreef Alfred een pijnlijke onderkaak en betastte vee!- betee-kenend een lossen tand. ,,Praatjes", zei Fanshawe-Smith bemin- nelijk, toen Mr. Edward zweeg. „Teruq naar jullie hok, honden! Zoo zouden jullie hier, in dit rechtschapen dorp, een slech- ten naam krijgen... En nu qa ik een. an dere pyjama aantrekken, anders ben ik morgen doodziek. W^at ligt daar, Alfred, op 't pad... vlak bij je voeten." Alfred keek naar omlaag, bukte zich en raapte een zakdoek op; een grooten zakdoek van roode zij met een grasgroe- nen rand; een exemplaar van het soort. dat ongetrouwde tantes in Somerset met Kerstmis aan hun neven in stad ten qe schenke geven. Hij hield de vondst aan' een punt in de hoogte en zei: ..Ziezoo, dat hebben we der tenminste van." ,,Den overwonnenen de buit", decia- meerde Fanshawe-Smith, onder het ver- dwijnen naar warmer en donkerder wind- streken. ,,Doen jullie maar kruis of munt Tot morgen." Edward inspecteerde de trofee ert snoof minachtend. ,,Jij maggem hebbe, Alf. Ik heb geen zin d'rin om elke keer as ik me neus mot snuiten, kleurenblind te worden. Mtt dien sc'himpscheut aan het adres van de arristocratie met haar mallen smaak keerde hij zich om en begaf zich. op den voet gevolnd door Alfred, met gezwinden pas op weg naar de kerk, waar inr. Jagger al een kwartier met smart op hen stond te wachten. (Wordt vervolgd.k

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1